Kriptolardan Para Kazanmanın Altın Kuralları

Mükemmel bir kripto para veya fon seçmenin tek yolu zamanda geriye gitmektir. Ama bu tahmin etmen gerektiği anlamına gelmez.

Trading Education’da, kripto pazarına başarılı bir şekilde yatırım yapmak için en iyi ipuçlarımızı seçtik..

1 Kasım 2015’te bir Bitcoin 325,43 dolar değerindeydi. Bugün bir Bitcoin 13.726 dolar değerinde. Bitcoin, on yılın en iyi yatırımı olarak seçildi. Beş yıl önce yatırım yapmış olsaydın, şimdi minnettar olurdun!

Bitcoin, son on yılda tüm rakiplerinden daha iyi performans gösterdi ve inanılmaz bir büyüme yaşadı. Kripto para birimleri, var oldukları ilk yıllarda önemli bir değere sahip değildi, ancak yıllar geçtikçe değerleri arttı..

Sadece beş yıl öncesine gidip 1 Kasım 2015’teki kripto para birimlerinin fiyatlarına bakarsak, ne kadar arttığını anlayacağız. İlk 10 nasıl görünüyordu sonra:

kripto para birimi piyasa değeri

1 Kasım 2015 için kripto piyasasının ilk 10’unun tarihsel bir görüntüsü. Kaynak: https://coinmarketcap.com/historical/20151101/

Bitcoin’in fiyatı 325,43 dolardı. XRP henüz bir kuruşa yakın bile değildi. Ethereum 4. sırada yer aldı ve bir doların biraz üzerinde bir değere sahipti.

Bugün Coinmarketcap’in ilk 10’una bakarsak, işler tamamen farklı. Bitcoin 13.726 $ değerinde. Ethereum, 400 dolara yakın ikinci sırada yer alırken, yukarıda belirtildiği gibi 2015’te bir doların biraz üzerinde bir değere sahip. Ve XRP şu anda 0,23 dolarla dördüncü sırada yer alıyor..

Yani o zamanlar bir Bitcoin almaya karar vermiş olsaydınız, onu 325 dolara satın alırdınız. Şimdi Bitcoin’iniz 13.726 $ değerinde olacak. Ve daha fazla bitcoine sahip olduğunuzu hayal edin!

Dahası, uzmanlara göre fiyatlar ancak kripto para birimleri finans dünyasının ayrılmaz bir parçası haline geldikçe artmaya devam edecek..

O zaman bu kripto para birimlerinden herhangi birine yatırım yapacak kadar şanslıysanız, bugün yatırım getiriniz muazzam olurdu..

Hisse senetleri, tahviller, altın vb. Herhangi bir yatırımla bu miktarda parayı kazanmaya bile yaklaşamazsınız..

Cryptocurrency Nasıl Satın Alınır?

Kripto para birimi satın almanın en kolay yolu kripto para birimi borsalarıdır. En iyi kripto para birimi borsalarından bazıları eToro, Binance, Bittrex, Coinbase ve Kraken’dir..

Bunlardan birini seçmeniz, bir hesap oluşturmanız, kredi veya banka kartınızı bağlamanız ve ilk yatırımınızı yapmanız yeterlidir..

Hangi Kripto Para Birimi Satın Alınır?

Bu tercihinize bağlı. Satın almanız gereken belirli bir kripto para birimi yok. Bitcoin en itibarlı kripto para birimi olmasına ve insanlar onu daha fazla satın alma eğiliminde olmasına rağmen, diğer kripto para birimleri de iyi seçeneklerdir..

Göre Coinmarketcap, şu anda 7575 kripto para birimi var. Bitcoin dışında, patlayan diğer bazı kripto para birimleri Ethereum, Cardano, Litecoin ve Chainlink’tir..

Diğer altcoinler de yatırımlarda büyük getiri sağlayabilir. Bazı yeni kripto paralar 24 saat içinde% 300-400 büyüme yaşıyor.

Kripto para birimleri spekülatiftir, bu nedenle hangisinin en iyi performansı göstereceğini asla tam olarak bilemezsiniz..

Cryptocurrency Satın Almanın En Güvenli Yolu Nedir??

Kripto para birimlerini güvenli bir şekilde satın almanın çeşitli yolları vardır. Bir kripto ATM’si kullanabilir ve banka / kredi kartınızla kripto satın alabilirsiniz. Yine de kripto satın almanın en popüler ve en güvenli yolu, saygın bir kripto para birimi değişimi kullanmaktır. eToro, güvenlikleri için gurur duyan prestijli bir aracı kurumdur.

Kripto Para Birimimi Nerede Tutmalıyım?

Tercih ettiğiniz kripto para birimini satın aldıktan sonra, bir kripto cüzdanında saklamanız gerekir..

Sıcak kripto para cüzdanları ve soğuk olanlar var. Sıcak cüzdanlar web siteleri / platformlardır ve açıkçası, internete bağlıyken, soğuk cüzdanlar genellikle USB biçiminde donanımdır. İnternete bağlı değiller, bu da saldırıya uğramadıkları için onları daha güvenli hale getiriyor.

Cryptocurrency’e Yatırım Yapmak İyi Bir Fikir mi?

Şimdilik, kripto para birimleri harika bir dönemden geçiyor. Bankalar ve finans şirketleri, kripto para birimi hizmetleri sunan kripto alanına atlıyor.

Kripto uzmanları, kısa varoluş tarihleri ​​boyunca kripto para birimleri değişken olmasına rağmen fiyat artışlarını tahmin ediyorlar, bu nedenle gelecekte fiyatlarının ne olacağını tahmin etmek zor..

Genel olarak, kripto para birimleri riskli kabul edilir, ancak yatırımlardan büyük getiri sağladıkları bilinmektedir..

Bitcoin Yatırım Yapmak İçin En İyi Kripto Para Birimi mi?

Bitcoin, en saygın kripto para birimidir. Bu, 2009’da piyasaya sürülen ilk filmdi ve geri kalanına öncülük etti. Bitcoin genellikle kripto para birimleriyle eş anlamlıdır.

Bitcoin’in sahip olduğu itibar nedeniyle Bitcoin’e diğer kripto para birimlerinden daha fazla yatırım yapma eğilimi var. Bitcoin, piyasaya çıktığından beri her zaman kripto para birimlerinin lideri olmuştur ve şu ya da bu şekilde diğer kripto para birimleri onunla ilişkilendirilmiştir..

Ancak itibarı, dünya çapındaki rakiplerinden daha fazla kabul görmesini sağlıyor..

Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmanın 7 Altın Kuralı

Yatırım söz konusu olduğunda uymanız gereken bazı kurallar vardır. Burada, Trading Education’da, kripto para birimlerine yatırım yapmanın 7 altın kuralının altında seçim yaptık..

1. Düşük satın alma, yüksek satış

Klişe gelebilir ama "ucuza al, pahalıya sat" kripto para birimlerine yatırım yapmak söz konusu olduğunda temel kuraldır. Anlaşılması basit ve kolaydır.

Kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen bir kişi olarak, kripto para birimlerinin düşük bir fiyata sahip olduğu zamanı bulup satın almalısınız. Sonra, fiyat yükseldiğinde, sat.

Bu kural, kripto para birimlerinin doğası değişken olduğu için kripto para birimlerine uygulanabilir, bu da fiyatlarının sık sık iniş çıkışlar yaşadığı anlamına gelir..

2. Duygulardan kaçınmak

Hakkında çok konuşulan "duygular" sadece bir yatırımcı olarak size zarar verir. Kripto para birimlerine yatırım yaparken duyguların sizi kontrol etmesine izin verirseniz, muhtemelen yanlış karar vermişsinizdir.

Argo olan FUD terimini duymuş olabilirsiniz. "korku, belirsizlik ve şüphe". Bunlar, kripto para birimlerinde bir yatırımcı olarak yaşayabileceğiniz en yaygın üç duygu.

Elbette insanlar olarak heyecanlanır, gerilir, çaresiz kalırız, ancak kripto yatırımında duygulardan kurtulmaya çalışmalıyız..

Yani acele etmenize gerek yok. Piyasayı analiz edin ve rasyonel kararlar verin. Duygularınızın sizin için kararlar almasına izin vermeyin.

3. Kaybetme korkusundan kaçınmak – FOMO

Sözde FOMO – gözden kaçırma korkusu, genellikle biz yokken veya yokken, bireyler olarak başkalarının tatmin edici bir şey deneyimlediğini düşündüğümüzde anlamına gelir..

Kripto para birimlerinde, kripto para birimlerinin fiyatı yükseldiğinde ve herkesin sattığı izlenimi yaratıldığında FOMO devreye giriyor, bu yüzden fırsatı kaybetmekten korktuğunuz için satmanız gerektiğini de düşünebilirsiniz..

FOMO, yatırım yapmadığınız bir kripto para biriminin büyüdüğünü gördüğünüzde de görünür. Ve sonra satın almak için sahip olduğunuz kripto para birimlerini satarsınız.

Bu nedenle, FOMO’dan kaçınmaya ve madeni paranıza bağlı kalmaya çalışın.

4. Planınıza bağlı kalın

Kripto para birimlerinde bir yatırımcı olarak planınıza uymalısınız. Pazarda farklı hareketler var ancak pazar her değiştiğinde stratejinizi değiştiremezsiniz..

Yani bir strateji oluşturmalı ve ona bağlı kalmalısınız. İster uzun vadeli ister kısa vadeli yatırım yapmak isteyip istemediğinize göre yatırım tarzınızı tanımlayın. Ayrıca, fiyat hedefinize ulaştığında otomatik olarak satış yapabilmek için zararı durdur emirleri ayarlayın. Stop-loss yerleştirmek, duygularınıza göre hareket etmeyi önleyeceği için planınıza sadık kalarak size yardımcı olacaktır..

5. Daha uzun vadeli yatırım yapmak

2009’da Bitcoin piyasaya sürüldüğünde çok az insan kripto para birimlerine inanıyordu. Yine de istikrarlı bir şekilde büyüdüler ve değerde iniş çıkışlarla sansasyonel bir tarih yarattılar. Kripto para birimlerinin ilk günlerinde yatırım yapanlar, hiç şüphesiz artık pişmanlık duymuyorlar, çünkü sadece yatırımlarından fayda sağladılar..

Kripto para birimleri, özellikle son zamanlarda birçok banka ve finans kurumunun kripto para birimi hizmetlerini başlatmasıyla birlikte daha fazla itibar ve saygı kazanıyor..

Bu nedenle, yalnızca değerinin artması beklenmektedir, bu nedenle uzun vadede yatırım yapmayı düşünün. Bu, farklı bir şekilde HODLing olarak bilinir. "tutma" kripto para birimleri. Büyük olasılıkla, gelecekte minnettar olacaksın.

6. Çeşitlendirme

Kripto para birimlerine yatırım yapmanın kendi riski olduğundan, birden fazla kripto para birimine yatırım yapmak en iyisidir. Bu şekilde, herhangi bir varlığı kaybetme riskine daha az maruz kalırsınız. Farklı coinlerdeki yatırımlarla kripto portföyünüzün çeşitlenmesine izin verin.

Kripto para birimleri ilişkilendirildiğinden, birbirlerine benzer şekilde performans gösterirler; ancak bazıları hala diğerlerinden daha iyi performans gösteriyor. Özellikle bu kadar itibarı olmayan bazı altcoinler, bazen nasıl şaşırtacaklarını bilirler..

Bu nedenle, birden fazla madeni paraya yatırım yapın ve portföyünüzün çeşitlenmesine izin verin.

7. Yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz şeylere yatırım yapmak

Yazı boyunca dalgalanmadan birkaç kez bahsettik ve yine söylemeliyiz tıpkı birçok kar fırsatı sunduğu gibi, oynaklık da bir yatırımcı olarak sizin için bir risk faktörü olabilir..

Kripto para birimleri risklidir ve sahip olduğunuz her şeyi kripto para birimlerine yatırmamaya dikkat etmelisiniz. Kaybetmeyi göze alabildiğiniz kadar yatırım yapmak iyidir, bu nedenle bir çökme durumunda, sonunda kaybedebileceğiniz varlıklar hakkında çok fazla endişelenmeyeceksiniz..

Cryptocurrency’e Yatırım Yapmayı Nereden Öğrenebilirim?

Kripto para birimlerine yatırım yapmak çevrimiçi kurslarda öğrenilebilir. Trading Education’da, kripto para birimlerine yatırım ve ticaret yapmanın en son yöntemlerini öğreten kurslar hazırladık..

Alım satım hevesimiz bize gerçekten rehberlik ediyor ve derslerimiz yatırım ve alım satım konusunda tutkulu ve sansasyonel deneyime sahip kişiler tarafından verilmektedir..

Ticaret Eğitiminde, kripto para birimlerine nasıl yatırım yapılacağına dair kurslar sunmanın yanı sıra, size forex ve hisse senedi alım satım tekniklerini öğretebiliriz. Ticarette kendi maceralarınızı başlatmakla ilgileniyorsanız, Ticaret Eğitimi akademisinin daha geniş topluluğuna katılın.

Neden eToro ile Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmalısınız??

etorox, kripto para birimi ticareti

eToro algoritmik tüccarlar, kurumsal düzeydeki yatırımcılar ve deneyimli kripto tüccarları için aşamalı bir kripto alım satım deneyimi sunan eTorox adlı en gelişmiş düzenlenmiş kripto para birimi değişimine sahiptir..

eToroX derin likidite sunar ve kripto yatırmak için herhangi bir ücret alınmaz. Alım satım ücretleri% 0,03 kadar düşük olabilir. eToroX, USDEX, GOLDX, EURX, GBPX ve daha fazlası gibi önemli sayıda kripto para birimi, döviz alım satım çifti ve tokenize stabilcoin sunar..

eTorox, en güvenli kripto para borsalarından biridir ve yatırım deneyiminizi olabildiğince en iyi hale getirme konusunda başarılıdır..

eToro – Hem yatırımcılar hem de tüccarlar için En İyi Kripto Para Birimi Borsası

etoro komisyoncusu

eToro, sektörde uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – denemenizi tavsiye ederiz.

Anahtar noktaları

  • 1 Kasım 2015’te bir Bitcoin satın almış olsaydınız, bu size 325.43 dolara mal olacaktı.Bugün Bitcoin’iniz 13.726 dolar değerinde olacaktı.
  • Kripto para birimleri geniş çapta genişliyor ve fiyatlarda artış bekleniyor.
  • Bir kripto para birimi satın almanın en kolay yolu kripto para birimi değişimidir..
  • Kripto para birimleri yazılım veya donanım cüzdanlarında saklanır.
  • İtibarı sayesinde Bitcoin, dünya çapındaki rakiplerinden daha fazla kabul görüyor.
  • Kripto para birimlerine yatırım yapmak söz konusu olduğunda düşük satın almak ve yüksek satış yapmak temel kuraldır.
  • Kripto para birimlerine yatırım yaparken duygulardan kaçınılmalıdır.
  • Kripto para birimleri uzun vadeli bir yatırım olmalıdır.
  • Bir planın olmalı ve ona bağlı kalmalısın.
  • Bir madeni paraya birden fazla yatırım yapmak, madeni para çökmesi durumunda kayıpları en aza indirmenin mükemmel bir yoludur..

Kripto para birimlerine yatırım yaparak para kazanmak için birçok fırsat var. Son zamanlarda, kripto para birimleri ve blok zinciri dikkat çekiyor ve uzmanlar genellikle bunlardan şu şekilde bahsediyor: "para ve finansın geleceği". Uzmanlara göre, kripto para birimlerinin geleceği çok umut verici olduğu için şimdi yatırım yapmak için iyi bir zaman.

Kripto piyasasında para kazanmanın bu 7 altın kuralının sizi kripto yatırım dünyasında başarı zirvelerine doğru yönlendireceğini umuyoruz. Bu makaleyi beğendiyseniz, bir başkası kripto para birimlerine yatırım yapmanın 7 altın kuralından yararlanmak istemesi durumunda bize bir beğeni verin ve paylaşın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me