LEO veya UNUS SED LEO, yeni yardımcı program jetonudur başlatan Bitfinex ve ticaret yaparken kriptodan kripto çiftlerine indirim almak için kullanılabilir.

Madeni paranın amacı IEO’da para toplamak (İlk Değişim Teklifi) ve yaklaşık olarak kurtarma Tether’den ödünç alınan 850 milyon dolar, artı% 6,5 faiz.

Pek çok eleştirmen, Bitfinex ve Tether tarafından alınan ve her ikisi de oldukça tartışmalı olan geçmiş eylemler nedeniyle LEO’ya güvenip güvenemeyeceklerinden emin değil..

Bununla birlikte, Bitfinex, BFX ile daha önce benzer projeleri başarılı bir şekilde başlattı, ancak yaptıkları yöntem kullanıcıların güvenini ihlal etti..

Tekrar başarmayı başaracaklar mı? Yatırımcılar hala Bitfinex ve LEO’ya güvenebilir mi? Hadi bulalım.

Bir profesyonel gibi kripto para ticareti yapmayı öğrenmek ister misiniz? Bizimkini al kripto para kursu!

LEO neyi başarmaya çalışıyor?

leo kripto para birimi

LEO’nun neyi başarmaya çalıştığını anlamak için öncelikle Bitfinex ve Tether’i çevreleyen skandala bakmamız gerekiyor..

Bitfinex ve Tether birbirine bağlıdır çünkü aynı ana şirket iFinex, ve Bitfinex, hesapların kapatıldığı ve sık sık değiştirildiği uzun bir bankacılık sorunları geçmişine sahiptir..

Bu sorunun sadece Bitfinex borsasını etkilemediği, birçok borsa da benzer sorunlarla karşılaştığı belirtilmelidir..

Her şeyi başlatan temel sorun, Bitfinex’in ödeme sağlayıcısının, Kripto Sermaye paralarından yaklaşık 850 milyon $ kaybetti.

Paranın neden kaybolduğuna dair koşullar hala belirsiz, ancak Crypto Capital tarafından Portekiz, Polonya ve ABD tarafından ele geçirildiği iddia ediliyor..

Sözde bu üç ülkeden ikisi bunu reddetti ve Crypto Capital birkaç şüpheli şirketle bağlantılı..

Daha sonra inanılır Bitfinex kayıpları kapatmak için Tether’in rezervlerinden ödünç para aldı veya borsanın çalışmayı durdurması gerekirdi.

Bu da şu anlama geliyordu Tether artık tamamen ABD doları tarafından desteklenmiyordu.

Tether’i geri ödemek için Bitfinex, yeni jeton LEO’su ile bir IEO başlattı. LEO adı, şirketin sloganından gelmektedir: “Bir, ama (o) bir aslan”.

IEO’da toplanan para, Tether’i yeniden bütün hale getirmeye (şu anda yalnızca% 74’ü ABD doları tarafından desteklenmektedir), işletme sermayesi ve ticari amaçlara gidecek..

LEO IEO ile, Bitfinex ilk önce özel yatırımcılardan 1 milyar dolar toplamayı hedefliyor ve geri kalanı perakende yatırımcılara sunulacak.

Bununla birlikte, 1 milyar doların çoğu şimdiden toplandı ve bu nedenle IEO’nun perakende yatırımcılara açılması pek olası değil..

Bitfinex daha önce buna benzer projeler başlattı ve başarılı oldu, ancak koşullar kullanıcıların güvenini ihlal etti.

2016 yılında, Bitfinex oldu hacklendi ve yaklaşık 60 milyon dolar kaybetti içinde Bitcoin ve yanıt olarak BFX madeni parayı piyasaya sürdü.

Bitfinex, kayıpları karşılamaya yetecek kadar para toplayabildi ve 2017 boğa piyasası tarafından muazzam bir şekilde yardımcı oldu..

Tüm BFX jeton sahiplerine ABD doları cinsinden% 100 iade edildi. Ancak, piyasa bu kadar yüksek seviyelere ulaşmasaydı bunu yine de yapabilecekler mi diye düşünmeye değer..

Dahası, BFX jetonu,% 36’ya kadar kayıp yaşayan kullanıcılara zorlandı.

Bu, LEO tokenleri ile benzer bir durum tekrar yaşanırsa ve potansiyel olarak başkalarının LEO tokenlerinin sahipliğini alabilirlerse Bitfinex’in ne yapacağıyla ilgili soruları gündeme getiriyor..

LEO nasıl çalışır??

Leo nasıl çalışır

LEO, Binance Coin gibi bir takas hizmet belirtecidir ve akıllı sözleşmeler veya dApp’ler gibi teknik özelliklerin çok azı ile aynı şekilde çalışır..

Sahipleri LEO jetonlar, alıcı ücretlerinden% 15 indirim alabilir kriptodan kripto çiftlerine ve bir 5.000’den fazla LEO tokenine sahip olanlar için ek% 10 indirim.

Bu, borsalarında işlem yaptığınızda Binance Coin’in% 25 indirimiyle eşleşir.

Binance Coin, bunu% 12,5’e düşürecekti ve Bitfinex ile rekabet edebilmek için indirimi% 25’e düşürmüş olabilirler..

LEO ayrıca borç verme, para yatırma ve çekme işlemlerinde diğer ücretleri azaltmak için de kullanılabilir..

Binance Coin gibi LEO da geçecek jeton yakma olayı Bitfinex’in LEO coinlerini aylık gelirleriyle geri satın alacağı yer.

Sonunda, LEO tokenlerinin toplam arzını 100 milyona düşürmeyi planlıyorlar..

LEO, piyasaya sürüldüğünde her bir madeni para yaklaşık 1 dolar değerinde olduğundan, 1 milyar ABD doları toplama çabalarına uyan maksimum 1 milyar madeni paraya sahip olacak..

Yine de belirtilmesi gerekir LEO yalnızca Tether (USDT) aracılığıyla satın alınabilir, Belki de ödünç aldıkları şeyi iade etme niyetinde oldukları yol budur..

LEO nasıl performans gösterdi?

Yazarken, LEO toplam piyasa değeri 1.241.125.055 $ ‘dır, göre dolaşımdaki 999.498.893 LEO token arzı ve 24 saatlik hacim 10.145.229 $ CoinMarketCap.

LEO’nun tarihsel olarak nasıl performans gösterdiğine bakıldığında, Bitcoin karşısında başlangıçta ABD dolarından nispeten daha yüksekti..

Tüm bunlar Temmuz 2019’da değişti, piyasa değeri yükselip 1.8 milyar dolarlık ilk yüksek seviyesine ulaştığında ve kısa bir süre sonra LEO, ABD doları karşısında Bitcoin’den daha yüksekti..

Çok geçmeden LEO yükseldi neredeyse 2 milyar dolarlık en yüksek piyasa değeri. O zamandan beri, LEO kademeli olarak değer kaybetti ve madeni para aralığı başına 1,30 dolar civarında stabilize edildi.

Şu anda, bir LEO jetonunun maliyeti 1,24 $ ‘dır ve CoinMarketCap’te 12. en büyük kripto para birimi.

Dikkat edilmesi gereken önemli bir şey şudur: Bitfinex bir süredir mücadele ediyor. LEO başarılı olursa, borsaya aradığı desteği verebilir.

LEO yatırım yapmaya değer mi?

Leo'ya yatırım yapmak

LEO, Binance Coin’in adımlarını takip ederek, insanlar onu Bitfinex borsasında işlem yapmak için kullanırsa büyük bir başarı olabilir..

Madeni parayla ilgilenenler, akıllı sözleşmeler veya dApp’ler açısından hiçbir şey sunmadığını hatırlamalıdır..

Bir yardımcı program belirteci olarak değeri, Bitfinex çalışır. Bitfinex iyi yaparsa, LEO da yapacak ve Bitfinex kötü yaparsa LEO.

Büyük olasılıkla yalnızca kısa bir süre için kullanılacak ve tedarikin büyük bir kısmı muhtemelen birkaç yıl içinde yanacak..

Gibi Bitfinex daha çok yakar LEO belirteçler, kıtlaştıkça değer de artacaktır. Bu nedenle, LEO tokenlerini değerleri yükselene kadar tutmak akıllıca olabilir..

Eğer Bitfinex iyi yapar, her ay daha çok yanar, fiyatı daha fazla artırmak, satmak için daha karlı hale getirmek.

Bununla birlikte, çoğu tüccar büyük olasılıkla yalnızca borsalardan LEO satın alabilecek ve muhtemelen IEO’ya katılamayacaktır..

ABD vatandaşları için, Bitfinex’e erişemedikleri ve LEO belirteçlerinin kendilerine satılmasına izin verilmediğinden, ele geçirilmesi zor olacak.

Bu çok önemlidir çünkü ABD kripto para tüccarları piyasanın büyük bir bölümünü temsil ediyor.

LEO ve Bitfinex’e güvenilebilir mi?

Güven meselesi de gündeme getirilmeli.

Bitfinex, Tether ve iFinex hala tartışmalı durumda ve çoğu hala güvenilir olup olmadıklarından emin değil.

Yasal New York Başsavcısı tarafından iFinex aleyhine açılan dava Muhtemel şüpheli davranışları acilen kapsaması gerektiği için LEO’nun oluşturulmasına yol açan katalizör olabilir..

Yakın zamanlardan daha geriye gidersek, sadece bunu öğrendik Bitfinex ve Tether aynı ana şirkete aitti, çünkü cennet kağıtları.

Daha önce, ikisi birbiriyle bağlantılı olmadıklarını iddia etti.

İşleri daha da kötüleştirmek için, Bitfinex yatırımcılara veya Tether sahiplerine krediden bahsetmedi, halkın her iki örgüte de güvenini daha fazla ihlal.

Dikkat çekilmesi gereken başka bir şey de Bitfinex düzenlenmiş bir değişim değil ve bazıları işleri bu şekilde tutmak isteyebileceklerini, çünkü daha fazlasını elde edebileceklerini önerdiler..

İçin iyi bir alternatif LEO Binance Coin olurdu. Binance borsası çok daha güvenilir, çok daha büyük hacimli kripto para birimlerini hareket ettiriyor.

Üstelik Binance Coin% 25’e varan indirimler sunarken, LEO kullanıcılarının aynı indirimi elde etmek için en az 5.000 LEO tokenine sahip olmaları gerekecek, bu da Binance coin ile alım satımı daha ucuz hale getiriyor..

Anahtar noktaları

Bu makaleden bir şey hatırlıyorsanız, bu önemli noktaları yapın.

  • LEO , üzerinde kullanılacak bir yardımcı program belirtecidir. Bitfinex değiş tokuş. LEO ile tüccarlar, kripto çiftlerinden kripto çiftlerine% 25’e varan indirimler alabilirler.
  • Bitfinex yakmayı planlıyor LEO sadece 100 milyon kalana kadar jetonlar. Bunu, jetonları geri almak için aylık karlarını kullanarak yapacaklar..
  • Asıl amacı LEO IEO, Crypto Capital tarafından kaybedileni kazanmaktır. Bitfinex, Tether’den yaklaşık 850 milyon dolar ödünç aldı, bu da artık ABD doları tarafından% 100 desteklenmedikleri anlamına geliyor..
  • Tüccarlar hala güvenip güvenemeyeceklerinden emin değil LEO. Bunun nedeni Bitfinex, iFinex ve Tether’i çevreleyen tartışmalardır.

Kripto para kursumuzla LEO ticareti yapmayı öğrenin

Diğer kripto para birimleri ve bunların nasıl takas edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ardından kripto para birimi ticaret kursumuza kaydolun!

Bu makaleyi okumaktan zevk aldıysanız Ticaret Eğitimi, lütfen beğenin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz bir başkasıyla paylaşın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me