Litecoin Nasıl Satın Alınır – Başlangıç ​​Kılavuzu 2021

Litecoin (LTC) Nasıl Satın Alınır: Adım Adım Kılavuz

Litecoin, 2011 yılında bilgisayar bilimcisi Charlie Lee tarafından kuruldu ve hala satın alınabilecek en popüler dijital para birimlerinden biri..

Sadece birkaç tıklamayla çevrimiçi olarak Litecoin satın almak ister misiniz? Harika – ama önce düşünmeniz gereken birkaç şey var.

Bunda Litecoin Nasıl Satın Alınır Başlangıç ​​Kılavuzu 2021, bu kripto para birimini satın alan yatırımcılar tarafından kullanılan uygulama ve tekniklerin üzerinden geçeceğiz..

Çevrimiçi Litecoin satın aldığınızda ödemeyi bekleyebileceğiniz ücretlerden, bir yatırım planının nasıl oluşturulacağından ve iyi bir çevrimiçi komisyoncu bulmaya kadar temel ölçütlerden her şeyi kapsıyoruz..

5 Adımda Litecoin Satın Alın

Litecoin LTC satın almak için ilk adım, düzenlenmiş bir borsaya sahip bir hesap açmak, fonları depolamak, ticaret platformu listesinden LTC’yi seçmek ve son olarak kontrol etmektir. & Litecoin LTC coinlerinin Cüzdanınıza eklendiğini onaylayın.

Aşağıda Litecoin’in nasıl satın alınacağına dair 5 adımlık basit bir yol gösterdik:

Aşama 1: Düzenlenmiş bir kripto komisyoncusu ile kaydolun

Adım 2: Hesabınıza para yatırın

Aşama 3: Kripto para birimleri listesinden Litcoin (LTC) seçin

4. adım: Ne kadar Litecoin satın almak istediğinize karar verin

Adım 5: Siparişinizi onaylayın – LTC coin’leriniz anında cüzdanınıza eklenecek!


Adım 1: Bir Online Litecoin Broker veya Exchange Seçin

Yukarıdaki adım adım açıklamadan da görebileceğiniz gibi, dijital para birimleri satın almaya başlamadan önce bir komisyoncuya kaydolmanız gerekir..

Yukarıda belirtilen kripto platformuna kaydolmaya karar verirseniz eToro, Litecoin’i doğrudan platform üzerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca, komisyoncu birden fazla düzenleyici kurum tarafından düzenlenir

Öte yandan, bir kripto para borsası aracılığıyla Litecoin satın almak isterseniz, LTC coin’lerini Ethereum, Bitcoin ve benzerlerinden değiştirebilirsiniz..

Bu kulağa çekici gelse de, bu kripto borsalarının genellikle düzenlenmediğini belirtmeliyiz – bu nedenle risklerinizi artırıyorsunuz.

EToro yalnızca FCA, ASIC ve Cysec tarafından düzenlenmekle kalmaz, aynı zamanda ABD’de FINRA tescillidir. Bu, potansiyel olarak şüpheli bir değişimin meşruluğu hakkında endişelenmek yerine Litecoin’i rahat ve güvenli bir şekilde satın alabileceğiniz anlamına gelir..

Her şey düşünüldüğünde, lisanslı bir aracı kurum aracılığıyla Litecoin satın almak çok daha sorunsuz ve daha güvenli bir deneyimdir. Bu özellikle yeni başlayanlar için geçerlidir.

Bu, Litecoin satın almak için uygun bir kripto komisyoncusu ararken göz önünde bulundurmamız gereken önemli ölçütlere sorunsuz bir şekilde ulaşmamızı sağlıyor..

Yönetmelik

Daha önce de değindiğimiz gibi, Litecoin satın almak için bir komisyoncu seçmek söz konusu olduğunda düzenleme orada. Basitçe ifade etmek gerekirse, düzenleyici kurumlar kripto platformlarında katı kurallar uygular. Bu size uzaydaki finansal köpekbalıklarına karşı bir koruma sağlar.

Bazı düzenlemesiz brokerlar ve üçüncü taraf borsalar, Litecoin satın aldığınızda size kaldıraç sunacaktır. Ancak, ne pahasına olursa olsun bundan kaçınmanızı tavsiye ederiz..

Dahası, bir borsaya kaydolmaya karar verirseniz – her zaman platformun saldırıya uğrama riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu, lisanssız çalışan sayısız borsaya oldu. Veya Litecoin’i özel bir cüzdana çekmeye karar verebilirsiniz. Ancak, kişisel şifrenizi unutursanız veya cüzdanınız ele geçirilirse yapabileceğiniz pek bir şey yoktur.

Daha önce bahsettiğimiz gibi, eToro tamamen düzenlenmiştir, bu nedenle burada güvenlikle ilgilenmeniz gerekmez.

Ödeme metodları

Ödeme yöntemlerine geçerken, bugünlerde çoğu modern çevrimiçi brokerde çok çeşitli kabul edilen seçenekler var..

İlk günlerde, düzenlenmemiş bir üçüncü taraf kripto borsası aracılığıyla banka havalesi, genellikle Litecoin satın almak için tek seçenek oldu. Bu sürecin tamamlanması bazen haftalar aldı.

Yine de söylediğimiz gibi, günümüzde tercih ettiğiniz ödeme yöntemini bulmakta zorlanmamalısınız. Kripto platformu eToro, kredi ve banka kartlarının yanı sıra PayPal, Skrill ve Neteller ile uyumludur. Yukarıda belirtilen tüm ödeme türleri güvenli, kullanışlıdır ve anında işlenir.

Ücretler ve Komisyonlar

Herhangi bir finansal hizmette olduğu gibi, söz konusu şirketin kâr elde etmesi gerekiyor. Bu kâr, müşterilere komisyon ve ücretler yüklenerek elde edilir. Böylece, platformun size Litecoin satın alma erişimi sunmasını sağlamak.

Komisyonlar ve ücretler bir ülke miline göre değişebilir ve değişecektir. Her durumda, aslanın kripto para birimi komisyoncularının payının değişken bir komisyon ücreti aldığını görüyoruz. Bu değişken ücret, LTC pozisyonunuzun değerine göre ücretlendirilir.

Cryptocurrency platformu Coinbase, yaptığınız her ticarette% 1,49 oranında ücret alır. Örneğin, Litecoin pozisyonunuzu 200 $ olarak girerseniz, 2.98 $ (200 $ x% 1.49) ödersiniz. Eğer bu 2.000 $ olsaydı, 29.80 $ ödeyecektin – vesaire.

Çevrimiçi Litecoin satın aldığınızda, bu komisyon ücretinin potansiyel kârınızı nasıl etkileyeceğine dair basit bir örneğe bakalım:

 • Litecoin’de 1.000 $ ‘lık bir satın alma siparişi verdiniz
 • Coinbase komisyonu 14.90 $ (1.000 $ x% 1.49) komisyon alıyor
 • LTC coin’lerinizi satarken, bunlar 2.000 $ değerindedir.
 • Yine% 1,49 ödüyorsunuz, yani 29,80 $
 • Toplamda 44,70 $ komisyon ücreti ödediniz

% 1,49 fazla görünmüyor, ancak bu ücretler yakında kârınızı tüketmeye başlayabilir. EToro aracılığıyla Litecoin satın almayı seçmiş olsaydınız, kripto komisyoncusu komisyonsuz olduğu için 44,70 $ tasarruf etmiş olurdunuz..

Ayrıca Coinbase müşterileri tüm banka kartı işlemlerinde% 3.99’a kadar yükümlüdür. Yani, 500 $ ‘lık bir hisseyle Litecoin satın alacak olsaydınız, platforma 19.95 $ ödemeniz gerekirdi..

Çarpıcı bir tezatla, yeni başlayanların favorisi eToro, ABD doları cinsinden para yatırma işlemleri için hiçbir ücret talep etmiyor. Başka bir para biriminde ödeme yapıyorsanız, yalnızca% 0,5 para birimi dönüştürme ücreti ödersiniz.

Diğer Önemli Faktörler

Litecoin satın alma konusunda düzenleme, ödeme yöntemleri ve ücretlerin önemi hakkında konuştuk..

Bununla birlikte, bir çevrimiçi kripto komisyoncusu seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç faktör daha var..

 • Kullanıcı dostu: Online komisyoncunuzda kullanım kolaylığı düzenlemeyle orada olmalıdır. Sipariş oluşturmayı ve Litecoin satın almayı sorunsuz bir uçtan uca süreç bulmanız çok önemlidir.
 • Minimum Yatırım: Bir kripto platformunda kayıt prosedüründen geçmeden önce, minimum yatırımın ne olduğunu kontrol etmenizi öneririz. Kripto satın alma alanında acemi iseniz, küçük siparişlerle başlamanın daha mantıklı olduğunu düşünüyoruz. Bazı komisyoncular yüzlerce kişiye ihtiyaç duyarken eToro 25 $ üstü için Litecoin satın almanızı sağlar!
 • Depolama: Depolama, bir kripto para sağlayıcısına kaydolmadan önce düşünmeye değer başka bir faktördür. Örneğin, düzenlenmemiş bir borsaya kaydolursanız, Litecoin’i kendi kendinize depolamanın sorumluluğunu muhtemelen almanız gerekecektir. Bu, yeni başlayanlar için en karmaşık seçenek olarak kabul edilir. Öte yandan eToro, Litecoin’i hiçbir ekstra ücret ödemeden sizin için güvenli bir şekilde saklayacaktır..

2. Adım: Bir Yatırım Planı Oluşturun

Litecoin’i nasıl satın alacağınızı düşünürken, ilerlemenin en güvenli yolu bir yatırım planı bulmaktır..

Bu, kripto para piyasalarının böyle potansiyel olarak değişken bir ortamla el ele gittiği göz önüne alındığında mantıklıdır. Aynısı hem deneyimli kripto yatırımcıları hem de yeni başlayanlar için geçerlidir..

Bunu göz önünde bulundurarak, Litecoin satın almak için kendi yatırım planınızı oluştururken kullanabileceğiniz bazı ilhamları aşağıda bulabilirsiniz..

Uzun Vadeli veya Kısa Vadeli

Kendinizi uzun vadeli mi yoksa kısa vadeli bir Litecoin yatırımcısı olarak mı hayal ettiğinizi düşünmek iyidir.

Kısa vadeli kripto yatırımcıları, Litecoin’in sürekli değişen fiyat artışlarından yararlanarak düzenli bir kar elde etmeyi hedefliyor. Bu, dijital paraları satın almayı ve dakikalar, günler veya haftalar içinde nakde çevirmeyi seçerek başarılır – piyasayı mükemmel bir şekilde zamanlayarak.

Dijital para birimlerinin çoğu, tek bir günde bir gün veya başka bir zamanda fiyatta çift haneli olarak kaymıştır. Bu, pazarın ne kadar değişken olabileceğini göstermektedir..

Gerçekte, çoğu insan tam da bu nedenle kripto para birimlerine ilgi duyuyor. Sonuçta, en büyük kâr en büyük risklerden gelme eğilimindedir.

Uzun vadeli bir strateji söz konusu olduğunda, bu genellikle “satın al ve tut” olarak adlandırılır. Adından da anlaşılacağı gibi amaç Litecoin satın almak ve onu aylarca hatta yıllarca elinde tutmaktır. Bu, fiyattaki kısa vadeli değişim endişelerini ortadan kaldırıyor.

Hedef Litecoin Fiyat

Birçok kişi stratejilerine bir hedef Litecoin fiyatı eklemeyi tercih ediyor.

Örnek vermek gerekirse, Litecoin’deki orijinal yatırımınızı üçe katlamak istiyorsanız ve dijital varlığı 200 $ ‘dan satın aldıysanız – Litecoin’in fiyatı 600 $’ a çıkmalıdır..

Litecoin, 2015 yılında 1.11 USD ile tüm zamanların en düşük fiyatındaydı. Sadece iki yıl sonra popüler kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 375.29 USD’ye ulaştı. Gördüğünüz gibi, bu oldukça hızlı bir tırmanış. 2015 yılında piyasayı doğru şekilde speküle edenler, hiç şüphesiz düzenli bir kar elde edeceklerdi.!

Düzenli Yatırımları Düşünün

Litecoin satın alırken bekleyebileceğiniz fiyat dalgalanmalarını gösterdik. Bunu akılda tutarak, yavaş ve istikrarlı bir yaklaşımı göz önünde bulundurmanızı öneririz – düzenli olarak küçük bir miktar yatırım yapmak.

Herhangi bir varlığın alım satımını yaparken, özellikle böylesine değişken bir piyasada kar elde etmek kolay değildir. Sonuçta, başarılı olmak için, aynı anda bütçenizi kontrol altında tutarken iyi kararlar vermeniz gerekir..

Litecoin’i az ama sıklıkla, belki de aylık olarak satın almak, tüm beceri seviyeleri tarafından kullanılan denenmiş ve test edilmiş bir stratejidir. Bu, portföyünüze kademeli olarak eklemenizi ve finansal planınıza bağlı kalmanızı sağlar. Daha önce de değindiğimiz gibi, eToro’da Litecoin’i 25 $ gibi düşük bir fiyata satın alabilirsiniz – bu, bu strateji için oldukça elverişlidir.!

Yatırım yapmayı düşünür müsün Litecoin?

3. Adım: Bir Litecoin Broker Hesabı Açın

Bir çevrimiçi komisyoncu bulduğunuzda, fikrini beğendiğiniz – ilgili web sitesine gitmeniz ve kaydolmanız gerekir. Bu aşamadaki süreç, başka herhangi bir varlığı satın almakla aynıdır – ETF’ler, hisse senetleri veya gümüş.

Diğer bir deyişle Litecoin satın almadan önce kayıt formunu doldurmanız gerekecek. Bu her zaman tam adınızı, adresinizi, e-posta adresinizi ve telefon numaranızı içerecektir..

Düzenlenmiş bir kripto komisyoncusu kullanıyorsanız (yapmanızı tavsiye ettiğimiz gibi), pasaportunuz veya ehliyetiniz gibi fotoğraflı bir kimlik istenecektir. Bu, KYC (Müşterinizi Tanıyın) kurallarına göre yasal bir gerekliliktir.

Adresinizi kanıtlayan belgeler de sağlamanız gerekebilir. Bu genellikle son 3 ay içinde bir hizmet faturası veya banka hesap özeti şeklindedir..

Çevrimiçi brokerlerin bir müşterinin hesabını hazırlayıp çalışır hale getirmesinin bir hafta kadar uzun sürdüğünü duyduk.

Bununla birlikte, eToro kimliği manuel olarak kontrol etmez, bu nedenle süreç çok daha hızlıdır. Aslında, komisyoncu belgelerinizi kontrol etmek için otomatikleştirilmiş teknoloji kullandığından, yalnızca birkaç dakika içinde hazır ve çalışır durumda olmalısınız.!

Adım 4: Biraz Para Yatırın

Platformun seçtiğiniz ödeme yöntemini kabul ettiğini varsayarsak, devam edip Litecoin satın almak için biraz para yatırabilirsiniz..

Kuşkusuz, hesabınıza para yatırmanın en hızlı ve en kolay yolu bir kredi / banka kartı veya bir e-cüzdan kullanmaktır. Litecoin satın almanın en yavaş yolu, genellikle bir seferde günler süren havale yoluyladır..

Çok yönlü kalabalıktan hoşnut eToro, Litecoin’i anında satın almanıza izin veren çok sayıda hızlı ödeme yöntemiyle uyumludur. Buna kredi / banka kartı ailesinden Mastercard, Visa ve Maestro dahildir. E-cüzdanlar açısından PayPal, Skrill ve Neteller arasından seçim yapabilirsiniz..

Bazı komisyoncular minimum depozito öngörür. Bunu sıfırdan 1000 $ ‘a kadar her yerde buluyoruz. Bu nedenle, minimum depozito tutarının bütçeniz dahilinde olup olmadığını kontrol etmek akıllıca olacaktır. EToro’da minimum 200 ABD dolarıdır.

Adım 5: Bir Alım Satım Emri Oluşturun

ticaret çizgisi

Hesabınıza para yatırdığınız anda Litecoin satın almaya başlayabilirsiniz. Öncelikle komisyoncunuzun nerede durduğunuzu bilmesi için bir sipariş vermeniz gerekir..

Daha önce işlem yaptıysanız, bu süreci zaten biliyorsunuzdur. Sahnede yeni olanlar için, aşağıda Litecoin satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken faydalı siparişlerin bir listesini bulacaksınız..

Satın Alma Siparişi

İlgili pazara girmek için çok önemli olduğu için Litecoin satın alırken satın alma siparişlerini çok kullanacaksınız..

Basitçe söylemek gerekirse, Litecoin’in fiyatının artacağını düşünüyorsanız – LTC sağlayıcınızda bir satın alma emri oluşturun.

Bununla birlikte, seçtiğiniz komisyoncu da kısa satışı destekliyorsa ve Litecoin’in değerinin düşeceğini düşünüyorsanız, bir satış emri oluşturun.

Limit veya Piyasa Emri

Litecoin’in fiyatının saniye saniye neredeyse sürekli değiştiğinden birkaç kez bahsetmiştik. Bu, özellikle hedefiniz bu kısa vadeli fiyat değişimlerinden kazanç sağlamaksa, dikkat etmeniz gereken önemli bir şeydir..

Şimdi başka bir yararlı siparişe geçelim – “piyasa emri”. Bu, çevrimiçi brokerinize mevcut veya en yakın fiyattan Litecoin pazarına girmek istediğinizi söyler. Kripto platformu bu siparişi hemen işleme koyacak.

Önlenemeyeceğinden, yukarıda belirtilen değer değişimlerini hesaba katmayı unutmayın. Size daha iyi bir fikir vermek için – piyasa emrinizde onayla’ya bastığınızda Litecoin 80,42 dolar olabilir. Gerçekte aldığınız fiyat 80,49 $ olabilir.

“Limit emri” açısından – kendi Litecoin giriş fiyatınızı belirleyebilirsiniz.

Bunun nasıl çalıştığına dair hızlı bir örnekle konuya biraz daha ışık tutalım:

 • Litecoin şu anda 80,42 ABD doları – ancak 85,00 ABD dolarından girmek istiyorsunuz
 • $ 85.00’dan bir limit emri oluşturursunuz
 • LTC 85.00 $ ‘a ulaşırsa – kripto komisyoncusu limit emrinizi yerine getirir
 • Siparişiniz, Litecoin hedef fiyatınıza ulaşana kadar – ya da siz iptal edene kadar beklemede kalacaktır.

Endişe edilecek bir “piyasa zamanlaması” olmadığından piyasa emirleri daha basittir. Diğer bir deyişle, anında işlemdir. Bununla birlikte, yukarıdan da görebileceğiniz gibi, limit emirleri pazara kendi şartlarınızla girmenin harika bir yoludur, tabiri caizse.

Bahis

Dediğimiz gibi Litecoin satın almadan önce uygun siparişi vermeniz gerekiyor. Buna ek olarak, tahmininizden ne kadar pay almak istediğinizi düşünmeniz gerekecek..

Daha önce, eğer yeni başlayan biriyseniz, başlangıçta hisselerinizle sabit tutmanın daha iyi olabileceğini önermiştik. Gerçekte istediğiniz kadar Litecoin satın alabilirsiniz, ancak küçük miktarlarda yatırım yaparak ayaklarınızı büyük olasılıkla daha rahat bir hızda bulacaksınız..

Tekrarlamak gerekirse, minimum 25 $ ‘lık bir yatırımla Litecoin satın alabilirsiniz. eToro. Bu, çok fazla sermaye riskine girmeden portföyünüze düzenli olarak dijital para birimleri eklemenin iyi bir yoludur..

Sipariş onaylamak

Yeni hesabınızı kurduğunuzda, gerekli tüm bilgileri tamamladığınızda – alış / satış, pazar / limit emirleri ve bahis tutarı, girdiğiniz bilgilerin doğru olduğunu onaylayabilir ve devam edebilirsiniz..

Şimdi satın aldığınız Litecoin’in eToro kripto cüzdanınızda olduğunu göreceksiniz.!

Adım 6: Litecoin’inizi Saklama

Hepimiz faturalarımızı ödediğimiz geleneksel fiat paranın aksine, Litecoin ve diğer kripto para birimleri merkezi olmayan bir defterde tutulur..

Çevrimiçi bir komisyoncu aracılığıyla satın almıyorsanız, Litecoin satın alacak ve kişisel kripto cüzdanınızda saklayacaksınız. Bu kripto cüzdan ev bilgisayarınıza ve / veya cep telefonunuza indirilecektir..

Daha önce de belirttiğimiz gibi, kendi kripto paralarınızı sakladığınızda özel anahtarınızdan tamamen sorumlu olursunuz ve bu nedenle cüzdan korsanlarına karşı daha savunmasız olursunuz. Özel anahtarınızı unutursanız veya kripto cüzdanınızın güvenliğini ihlal ederseniz – bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey yok.

eToro, kripto para birimlerinizi sıkı bir düzenleme altında saklar, böylece FCA, ASIC ve benzeri tarafından korunduğunuzu bilerek Litecoin satın alabilirsiniz. Sonuç olarak, artık birden fazla transfer yapma, özel anahtarınızı hatırlama veya bir dolandırıcılığın kurbanı olma konusunda endişelenmenize gerek yok.

7. Adım: Litecoin’inizi Satmak

Şimdiye kadar bildiğiniz gibi, piyasayı zamanlama beklentisiyle Litecoin satın alıyorsunuz. Daha sonra, kripto varlığınızı satın aldığınızdan daha fazlasına satmak – böylece kazanç elde edin.

Tekrarlamak gerekirse, Litecoin’inizi bir kripto borsası veya hatta düzenlenmemiş bir komisyoncu aracılığıyla satmak en az güvenli ve uygun yoldur. Bunun nedeni, üçüncü taraf borsaların genellikle LTC paralarınızı cüzdanınızdan borsaya aktarmanızı gerektirmesidir..

Daha sonra, örneğin ABD doları veya Euro gibi fiat parayla Litecoin’inizi takas etmeniz gerekecektir. Bu neredeyse her zaman bir değişim ücreti ile birlikte gelir.

Litecoin’inizi eToro’da nakde çevirmek, yukarıda bahsedilen kripto borsalarından tamamen farklı bir deneyimdir. Hesabınızda oturum açın ve kişisel portföy ekranınızda Litecoin ile “Sat” ı tıklayın.

KYC kuralları nedeniyle, paranız ilk etapta dijital para birimini satın almak için kullanılan ödeme yöntemine eklenecektir..

Yatırım yapmaya hazır Litecoin?

2021’de Litecoin Almanın Diğer Yolları

Şimdi Litecoin satın almanın temel çerçevesini ele aldığımıza göre – diğer bazı seçeneklere bakmanın zamanı geldi.

Litecoin Banka Kartı Satın Alın

Banka kartı işlemleri, çevrimiçi ödeme yapmanın hızlı ve kolay bir yoludur. Litecoin nasıl alınır konusunda da aynısı geçerli.

Bir banka kartıyla Litecoin satın almak için tek yapmanız gereken, bilgilerinizi normal bir şekilde girmek ve ne kadar satın almak istediğinizi belirtmektir. Dijital paralarınızı nakde çevirmek istediğinizde, platform parayı aynı karta gönderecektir..

Tüm komisyoncular farklı olacağından, öngörülen minimum Litecoin yatırımını kontrol etmeye her zaman değer. eToro, müşterilerin bu spekülatif varlığı banka kartıyla 25 $ gibi düşük bir fiyata satın almalarını sağlar..

Litecoin Kredi Kartı Satın Alın

Kredi kartı kullanarak Litecoin satın alma fikrini tercih ederseniz, eToro bu ödeme yöntemini de kabul eder..

Kredi kartları söz konusu olduğunda, genel olarak tahsil edilen “nakit avans ücreti” gibi, dikkat edilmesi gereken ekstra ücretler olabilir. Bu, bir kumar işlemi yaptığınız veya ATM’den para çekme işleminizle aynıdır..

Litecoin Nasıl Alınır Kılavuzumuz, tahsil edilen ortalama ücretin işlem tutarınızın yaklaşık% 3’ü olduğunu buldu. Ancak, kredi kartı sağlayıcınızla kontrol etmeye değer.

Litecoin Paypal Satın Alın

PayPal, çevrimiçi alışveriş yapmanın güvenli ve hızlı bir yolu olduğu için dünya çapında bilinir. İyi haber şu ki, bu günlerde PayPal kullanarak da Litecoin satın alabilirsiniz..

Yine de tüm kripto sağlayıcıları bu ödeme türünü sunmaz. Ancak, eToro’nun PayPal’ın yanı sıra Skrill ve Neteller ile tamamen uyumlu olduğunu doğrulayabiliriz..

Litecoin ATM

Birçok kişi Litecoin ATM’lerinden haberdar olmasa da, dünyanın çeşitli yerlerinde 7.000’den fazla kişi bulunmaktadır. Her ne kadar birçok kişi tarafından kullanılan geleneksel ATM’lerden oldukça uzak olsalar da.

İtibari parayı çekmek yerine ATM’ye takarsınız. Makine, paranız için kaç LTC jetonu alacağınızı gösterecektir. Onaylandığında, işleminizin ayrıntılarını içeren basılı bir makbuz alacaksınız. Daha sonra Litecoin’i özel bir cüzdan transferi yoluyla talep etmeniz gerekir.

Litecoin ATM’leri, tıpkı geleneksel ATM’ler gibi mağazalarda, havaalanlarında ve caddelerde bulunabilir. Ancak, tahsil edilen ücretlerin yüksek olabileceğini – bazı durumlarda işleminizin% 20’si kadar – olabileceğini unutmayın..

Ergo, eToro gibi düzenlenmiş bir broker aracılığıyla Litecoin satın almak çok daha ucuz ve daha uygundur..

Litecoin 2021 Nasıl Satın Alınır – The Verdict

Bu kılavuzda, çevrimiçi Litecoin satın almayı seçerken dikkat edilmesi gereken çok çeşitli faktörlerden bahsettik. Umarım, her gün kripto para satın alan yatırımcıların arasına katılmaya hazır hissedersiniz..

Başlamadan önce, güvenilir ve saygın bir komisyoncuya kaydolmanız gerekir. Bunun için başlangıç ​​dostu eToro platformunu şiddetle tavsiye ediyoruz. Burada, alanı güvenli tutan birkaç düzenleyici kurumun güvenlik ağına sahipsiniz.

Ayrıca, 10 dakikadan daha kısa sürede komisyonsuz olarak Litecoin satın alabilirsiniz. Kendi kripto cüzdanınıza bakmanıza gerek yok – ve nakde çevirmek, oturum açmak ve “satış” siparişi oluşturmak kadar kolay!

eToro – Satın Alınacak En İyi Broker LTC

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Sıkça Sorulan Sorular

Litecoin satın almak ne kadar kolay?

Litecoin satın almak, ortalama Joe Public’iniz için hiç bu kadar kolay olmamıştı. Basitçe Litecoin sunan düzenlenmiş bir çevrimiçi komisyoncuya kaydolun – bir sipariş oluşturun ve bahis değerinizi belirtin.

Litecoin satın almanın en güvenli yolu nedir?

Litecoin’i güvenli bir şekilde nasıl satın alacağınızı düşünürken – şüphesiz en iyi yol, eToro gibi lisanslı bir komisyoncu aracılığıyla bunu yapmaktır. Broker sağlayıcı FINRA (ABD) ile kayıtlıdır ve FCA (İngiltere), CySEC (Kıbrıs) ve ASIC (Avustralya) tarafından düzenlenir..

100 dolarlık Litecoin satın alabilir miyim?

Evet, 100 $ Litecoin satın alabilirsiniz. Yeni başlayan biriyseniz, dijital para birimlerine küçük miktarlarda yatırım yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. EToro’da 25 $ ve üzeri fiyatlarla Litecoin satın alabilirsiniz..

Litecoin’de para kaybedebilir misin?

Evet. Finansal varlık ne olursa olsun risksiz ticaret diye bir şey yoktur. Piyasayı zamanlarsanız ve Litecoin’in yükselişini veya düşüşünü doğru tahmin ederseniz, kazanç elde edersiniz. Yanlış tahmin ederseniz, bir kayıp yaparsınız. Oyunun doğası budur.

En çok Litecoin’in değeri nedir?

En çok Litecoin değeri 375,29 $ ‘dır – 2017’de geri döndü.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map