Okumayı atlayıp doğrudan en iyi seçimlerimize ulaşmak ister misiniz? Mart 2021’de yatırım yapılacak En İyi Kripto Para Birimi Bitcoin veya Ethereum.

Yatırım yapmak için iyi bir kripto para birimi arıyor?

En iyi kripto para birimlerinden bazılarına yatırım yapmak veya satın almak istiyorsanız, hızlı ve kolay bir şekilde kontrol edin. eToro Borsası!

Çok küçük miktarlarda bile yatırım yapan kripto para birimi büyük ödüller kazanabilir. Bu kılavuzda, Mart 2021’de bakılacak en iyi kripto para birimlerinden bahsedelim..

Peki, Mart 2021’de yatırım yapılacak en iyi kripto para birimi nedir? Göz önünde bulundurmanız için 7 seçenekten oluşan bir liste derledik.

Yani daha fazla uzatmadan…

Mart 2021’de Yatırım Yapacak En İyi 7 Kripto Para Birimi:

1. Bitcoin

2. Ethereum

3. Tron

4. Litecoin

5. NEO

6. Cardano

7. Bitcoin Cash (BCH)

Tüm bu en iyi kriptoların yanı sıra diğer pek çok kripto parayı şu adresten satın alabilirsiniz: eToro ve% 0 ücret ödeyin!

Öyleyse, kripto para satın almaya ve bunlara yatırım yapmaya karar verdiniz, ancak seçilecek en iyisini bilmiyor musunuz? Korkma. Sizi bu ay bakmanız gereken en iyi kripto para birimleri listesine götüreceğiz.

Mart 2021’de Dikkate Alınacak En İyi Kripto Para Birimlerinin Listesi

Küresel ekonomi, Büyük Koronavirüs Kilitlenmesinden hâlâ sersemlerken, spekülatörler ve yarı zamanlı yatırımcılar, serveti depolamak ve kar elde etmek için alternatif yollar arıyor. Ve bu, daha fazla insanın yatırım yapmak için en iyi kripto para birimlerini aradığı anlamına geliyor.

Ama neden başlıyorsun? Sonuçta, kripto alanına girmek, ilk kez kullananlar için ezici bir deneyim. Ve hatta deneyimli yatırımcılar bile bu hızla gelişen teknoloji ve uygulamalara ayak uydurmakta zorlanabilir..

Bu ay kriptolara yatırım yapmak için birçok neden var. Kripto para yatırımı yapmak için harika bir yoldur portföyünüzü çeşitlendirin ve potansiyel olarak servet depolama olasılıklarını artırırken riskleri azaltın.

Yatırım söz konusu olduğunda, bilgi gerçekten güçtür. Bilgi, sizi eğrinin önünde tutan şeydir ve size sonraki eğilimleri gerçekleşmeden önce görme şansı verir..

Peki, 21 Mart’ta yatırım yapmak için en iyi kripto para birimleri hakkında bilgi edinmek ister misiniz?? Bu ay yatırım yapılacak en iyi kripto para birimi nedir? Bu, yerleşik oyuncuların kripto pazarına hakim olmaya devam edeceği yıl mı? Yoksa bu yıl işleri karıştıracak cesur bir başlangıç ​​var mı? Ve hangi yeni dijital paraların en fazla büyüme potansiyeline sahip olduğu?

Mart 2021’de Yatırım Yapacak En İyi 7 Kripto Para Birimi:

1. Bitcoin

bitcoin logosu

Kripto para biriminin büyükbabası olan Bitcoin, merkezi olmayan bir blok zincirinde finansal işlemleri kaydeden ilk kripto oldu. Bitcoin on yıldan fazla bir süre önce – 2009’da piyasaya sürülmüş olsa da – Bitcoin, mevcut ve yeni yatırımcılar için hala bir numaralı seçimdir., 763 milyar dolarlık piyasa değeri ile.

Bitcoin, kullanıcıların düşük maliyetlerle ve üçüncü şahıslara bağımlı olmadan işlem yapmalarına izin verir. Aslında Bitcoin’in temel amacı, geleneksel finansal sistemlerde devrim yapmak ve yenilikçi teknoloji ve güvenli ödeme mimarisini etkinleştirerek devlet tarafından verilen para birimlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktı..

İlginç bir şekilde, ilk günlerde, pek çok insan tam da gelecek vaat eden geleceğinden dolayı bitcoin satın almaya başladı. Bitcoin uzmanı Andrew Badr’ın dediği gibi: “Bitcoin sahibi olmanın en iyi yanı, geleceğe katılma hissidir.”

Bitcoin’in son üç yılda çok sayıda iniş ve çıkışları olmasına rağmen – Hatta Aralık 2020’de 30.000 $ ‘a kadar fırladı ve haftalar sonra 44.000 $’ ın üzerine çıktı – Bitcoin fiyatları daha istikrarlı hale geldi, bu da onu kripto alanına ilk kez giren herkes için en güvenli seçeneklerden biri haline getirdi..

Ve büyük geri dönüşlerin yoğun günleri şimdilik bitmiş gibi görünse de, 2021 yine de bir miktar potansiyel getirebilir. BC Group İcra Direktörü Dave Chapman’a göre, "Bitcoin gibi kripto para birimleri varlıkları daha da güçleniyor".

Bir yatırım olarak Bitcoin’in geleceğinden bahsetmişken, bu yıl başka bir büyük olaya, ağ tarafından üretilen yeni coinlerin sayısını azaltan programlanmış bir olay olan Mayıs 2020 Bitcoin halving’e tanık olmamız da dikkat çekicidir. Ve birçok Bitcoin boğası için, Bu artan kıtlık, tam da bu kripto para biriminin gerçek değerinin temelini oluşturan şeyin bir parçası ve onu bu ay yatırım yapmak için en iyi kriptolardan biri yapıyor!

Şubat 2021’de Tesla, Bitcoin’e 1.5 Milyar Dolarlık yatırım yaptı ve kripto varlığını ürünleri için ödeme olarak kabul etmeye başladı. Bitcoin fiyatı, çıkan haberin ardından madeni para başına 44.000 $ ‘lık yeni bir rekor kırdı.

Yatırım yapmayı düşündün mü Bitcoin BTC?

2. Ethereum

ethereum logosu

Ethereum kesinlikle bu ayın En İyi Kriptolar listemizde yer almayı hak eden bir kripto para birimidir. Ethereum, 2015 yılında piyasaya sürülen küresel bir merkezi olmayan platformdur; ether olarak bilinen kendi para birimi tarafından desteklenen bir platform.

2015 yılında, büyüleyici Vitalik Buterin liderliğindeki genç bir ekip ve büyüyen geliştirici topluluğu tarafından oluşturulan Ethereum, dünyayı kasıp kavurdu..

Ethereum’un en çekici yatırım yönü, desteklediği gerçeğidir. akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan uygulamalar (dApps) ve farklı ERC-20 belirteçleri. Aslında, Ethereum’un ana hedeflerinden biri, kullanıcıların sansür ve dolandırıcılık konusunda endişelenmeden kendi yazılımlarını yazmalarına izin vermek için akıllı sözleşmelerin ve dApp’lerin kralı olmaktır..

Ethereum’a yatırım yapmanın uzmanları arasında, kripto yatırımcıları arasında en çok beklenen olaylardan biri, Proof of Work’ten Proof-of-Work’e geçecek olan Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesidir. Tarafından sağlanan verilere göre CoinTelegraph, ETH 2.0 stake sisteminin piyasaya sürülmesi önemli bir yükseliş faktörü olabilir talebi artıracak ve ETH fiyatlarının 500 doların üzerine çıkmasına neden olacak (bazı tahminlere göre).

Teknoloji ve yatırım potansiyeli nedeniyle, Ethereum’un 140 milyar doları aşan bir piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para birimi platformu olması şaşırtıcı değil..

Coin başına 1227,53 $ (yazı yazılırken) Ethereum, değer açısından hala Bitcoin’den çok uzak olsa da, analistler şu konularda iyimserler: Ethereum’un geleceği, önümüzdeki birkaç yıl boyunca istikrarlı bir büyüme öngörüyor.

Ve tahmin et ne oldu! Ethereum, kripto alanındaki en zeki yatırımcılardan bazılarından bol miktarda destek alıyor. Bir örnek vermek gerekirse, Cameron ve Tyler Winklevoss 2012’de 10 $ ‘a 120.000 bitcoin satın aldı; İkizler, muazzam bir kar elde ettikten sonra, 300 milyon doların üzerinde yeniden kripto yatırımı yaptı ve bu süreçte önemli miktarda Ethereum satın aldı..

Bu her şey değil! JP Morgan, Amazon ve Microsoft Azure gibi Behemoth’lar Ethereum’un diğer finansal devlerin önünde kalmak için blockchain teknolojisini de benimsedi, bu da dünya çapında giderek daha fazla yatırımcının dikkatini çeken bir faktör..

Dalmaya hazır Ethereum ETH?

3. Tron

Tron başka bir en iyi kripto para birimidir Mart 2021’de yatırım yapmak – özellikle blockchain uzmanları için harika bir yatırım.

İlginç bir şekilde, Tron, İnterneti kontrol eden birkaç güçlü şirketin sorununu çözmek için Singapurlu Tron Vakfı tarafından Ethereum’da oluşturuldu.. Tron 2018’de kendi blok zincirine geçti; Aynı yıl Tron, BitTorrent’i satın alarak sahadaki liderliğini kurdu ve Ethereum’un büyük bir rakibi haline geldi..

Tron, eşler arası teknolojiyi kullanan ve küresel bir eğlence ve içerik paylaşım sistemi oluşturmayı amaçlayan merkezi olmayan bir platformdur. Daha kesin olmak gerekirse, Tron’un yaratıcıları, Kullanıcıların üçüncü taraf bir aracıya ihtiyaç duymadan içerik paylaşmasına olanak tanıyan, dağıtılmış depolama teknolojisine sahip ücretsiz, küresel bir dijital platform.

Üçüncü şahıslara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, hem tüketiciler hem de içerik oluşturucular için maliyetler azalacak ve kullanıcılar içerik oluşturuculara doğrudan ödeme yapabilecek. Saf bir kazan-kazan durumu olan!

Sonuçta, hepimiz biliyoruz ki sözde video akışı savaşı gerçektir ve birçok tüketici farklı hesapları ve hedefli reklamları yönetmek zorunda kalmaktan hüsrana uğrar.. Tarafından sağlanan verilere göre sürpriz değil Deloitte, ABD’deki tüketicilerin% 44’ü reklamsız deneyimler sunan bir hizmet için ödeme yapmayı tercih ediyor.

Analistlere göre, eğlence sektöründeki potansiyeli nedeniyle, Tron’un içerik paylaşmak ve oluşturmak için yeni nesil sosyal medya platformlarına güç vermesi şaşırtıcı değil..

Tron’un yaklaşan aşamaları Apollo (2021 ortası), Star Trek (2023 ortası) ve Eternity (2025 sonu) da potansiyelini artıracak, içerik oluşturucuların markalarını genişletmesine ve oyun platformları geliştirmesine, jeton yayınlamasına ve ayrıca para toplamasına olanak tanıyacak..

Tron’un yerel kripto para birimi Tronic’in (TRX) şu anda jeton başına 0,0336 ABD doları değerinde olduğunu unutmayın..

Yatırım yapmayı düşündün mü Tron TRX?

4. Litecoin

Litecoin, bu ay dikkate alınması gereken bir başka en iyi kripto para birimidir. 2011’de, Bitcoin’in yaratılmasından sadece birkaç yıl sonra piyasaya sürülen Litecoin, Bitcoin’in ilk altcoinlerinden veya yan ürünlerinden biridir ve “Bitcoin’in lite versiyonu ”veya“ gümüşten Bitcoin altına.”

Bu nedenle Litecoin, Bitcoin ile birçok benzerliği paylaşır ve merkezi yetkilileri veya üçüncü şahısları kullanmaya gerek kalmadan sınır ötesi ödeme ve işlemlere olanak tanır.

Bitcoin ile Litecoin arasındaki bir başka benzerlik, Litecoin’in aynı zamanda iş kanıtı olan ve üretim limiti olan bir kripto olmasıdır. Yalnızca 84 milyon LTC coin olabileceğine dikkat edin; Madenciler şimdiye kadar 55 milyon civarında kazdılar.

Bununla birlikte, Litecoin Bitcoin’den farklıdır. Daha ucuz ve bakımı daha kolay bir ağ ile Litecoin çok daha az kaynak yoğun..

Litecoin’in ana satış noktası, hızı ve kullanılabilirliğidir; Bitcoin’den 4 kat daha hızlı olan Litecoin, global ödemelerin gönderilmesini ve alınmasını, birisine bir e-postaya ping atmak kadar kolay hale getirir. Bu özellik sadece yatırımcılar için değil tüccarlar için de oldukça caziptir. Litecoin’in ücretleri, kredi kartı şirketlerinin masrafları ve banka havalelerine kıyasla daha düşüktür.

Sadece bu da değil! Kriptolar ağlarının kriptografik bütünlüğüne güvendikleri için, Bitcoin’den farklı olarak (SHA_256 algoritmasını kullanan), Litecoin, Scrypt adlı bir algoritma kullanır, bu daha erişilebilir ve madenci olarak katılmak isteyen daha fazla insanı çekebilir.

Yatırım yapar mısın Litecoin LTC?

5. NEO

Eski adı Antshares olan NEO’nun Mart 2021’de yatırım yapılacak en iyi kripto para birimlerinden biri olduğunu merak ediyorsanız, bunu bilmelisiniz. NEO, Asya’nın her yerindeki yatırımcıların hayal gücünü yakaladı.

NEO, 2014 yılında Çinli bilgisayar programcıları Da HongFei ve Erik Zhang tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir blockchain platformudur. Aslında, Çin’den çıkan ilk kripto para birimiydi ve genellikle Çin Ethereum veya Ethereum’un daha genç bir versiyonu olarak anılır. Aslında “neo” adı, “genç, yeni” anlamına gelen Eski Yunanca “neos” kelimesinden gelmektedir.

NEO ve Ethereum, dApps geliştiricilerine kullanımı kolay bir platform sağlayarak birçok benzerliği paylaşıyor.

Ancak pratikte, NEO çok daha çevik. NEO saniyede 10.000 işleme kadar işleyebilir. Kullanıcılar, yatırımcılar ve geliştiriciler tarafından yönetilen açık kaynaklı bir sistem aracılığıyla NEO artık dijital varlıkları merkezi olmayan bir alanda yönetmenin etkili bir yoludur. Aynı zamanda gerçek varlıkların yüksek likidite için dijitalleştirilebileceği bir yer.

“Akıllı ekonomi için dağıtılmış bir ağ” olarak da tanımlanan NEO’nun 2020’de Asya kripto pazarına hakim olma şansının güçlü olması şaşırtıcı değil..

Burada, NEO’nun iki jetonu etkinleştirdiğini not etmeliyiz: NEO ve GAS, her ikisi de 100 milyon jetonla sınırlıdır. Daha kesin olmak gerekirse, NEO, işlemleri kolaylaştırmak için iki katmanlı bir sistem olarak tasarlanmıştır, İşlemleri ve akıllı sözleşmeleri yürütmek için kullanılan GAS ve oy hakları için bir vekil görevi gören NEO ile.

NEO’ya yatırım yapmanın büyük bir yanlısı, Çin hükümeti, blockchain teknolojisinde pazar lideri olma sözü verdi ve tam desteğini geçen yılın sonlarında düzenlediği bir basın toplantısında NEO’nun arkasına koydu..

Çin bankalarının ve finans kurumlarının Bitcoin işlemlerini kolaylaştırması yasaklanmasına rağmen, kripto para borsaları ve ticaret platformları Temmuz 2018’de etkili bir şekilde yasaklandı, NEO, Çin’de izin verilen birkaç kriptodan biridir ve yatırım ve devlet sektörlerinde büyük ölçekli benimsemeye yol açabilir..

Ticaret yapmayı düşündün mü NEO?

6. Cardano (ADA)

Cardano, 2021’de dikkate alınmaya değer bir başka büyük kripto para birimidir. Aslında, var olan en yenilikçi kripto para birimlerinden biridir..

Daha kesin olmak gerekirse, Cardano iki katmanlı bir blok zinciri kullanıyor: Cardano Yerleşim Katmanı ve Kontrol Katmanı sırasıyla işlemleri ve akıllı sözleşmeleri işlemek için kullanılır.

Farklı finansal sistemlerde ölçeklenebilirliği ve birlikte çalışabilirliği geliştirmeyi amaçlayan hiyerarşik yapısı sadece bir heves değildir. Cardano’nun protokolü, 2017’de yayınlanmadan önce (araştırmacılar ve akademisyenler tarafından yürütülen) titiz bir inceleme sürecinden geçmişti., Cardano’yu var olan ilk hakemli blok zincirlerinden biri yapmak.

Cardano’nun doğasının bir diğer önemli yönü, madenciliği daha enerji verimli hale getirmeyi amaçlayan kanıt kanıtı algoritmasıdır. Algoritmasının adı verildiğine dikkat edin Ouroboros, kendi kuyruğunu yiyen bir ejderhayı temsil eden eski bir sembolün adıdır..

Ouroboros algoritması, madenciler ve blok zinciri meraklıları için çekici bir özellik olan yeni madencilik ilkelerini ve teşviklerini de uygular..

İlerici yapısı göz önüne alındığında, Cardano’nun kripto para birimi sektörünün liderlerinden biri olması şaşırtıcı değil. Sonunda, Cardano, birinci nesil bir kripto para birimi olan Bitcoin’in ölçeklendirme sorunlarını ve ikinci nesil bir kripto para birimi olan Ethereum’un akıllı sözleşme dağıtım ilkelerini iyileştirmeyi amaçlayan üçüncü nesil bir kripto para birimi olarak tanımlanır..

Cardano’nun şu anda Coin Market Cap’a göre 7. sırada yer almasına şaşmamalı. Onun yerli madeni para ADA etkileyici bir piyasa değeri ve işlem hacmi ile popüler bir yatırım varlığıdır.

ADA’nın maksimum 45 milyar madeni para arzına sahip olduğunu unutmayın., 31.112.484.646 jeton şu anda dolaşımda.

Yatırım Yapmayı Düşünür Müydünüz Cardano ADA?

7. Bitcoin Cash (BCH)

Şimdi hangi kripto parayı satın alacağınıza karar verirken göz önünde bulundurulması gereken son para Bitcoin Cash. Bitcoin’in en popüler çatallarından biri. Bitcoin Cash, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorunlarını iyileştirmek için 2017 yılında oluşturuldu ve bu da kendi popülaritesiyle yeterince ilginç bir şekilde tetiklendi..

Bitcoin Cash, 8 MB’lık daha büyük blok boyutlarıyla oluşturuldu ve 32 MB’a yükseltildi. Blok boyutunu artırarak, Bitcoin Cash’in arkasındaki geliştirme ekibi, daha fazla işlemin tek bir blokta işlenmesine izin verdi..

Forking hakkında konuşurken, 2018’de Bitcoin Cash’in Bitcoin Cash ABC ve Bitcoin Cash SV’ye bölündüğünü ve 2020’de de Bölünmüş Bitcoin Cash ABC ve Bitcoin Cash Node’a.

Bununla birlikte, tıpkı Bitcoin gibi, Bitcoin Cash bir iş kanıtı fikir birliği algoritması kullanır ve 21 milyon jetonla sınırlıdır.

Teknoloji potansiyeli ve piyasa değeri ve işlem hacmi açısından en eski ve en büyük kripto para olan Bitcoin ile bariz bağlantısı nedeniyle, Bitcoin Cash popülaritesini artırdı ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere geniş bir destekçi topluluğu kazandı. Roger Ver (Bitcoin’in İsa’sı olarak bilinir).

İster inanın ister inanmayın, Bitcoin Cash 2017’nin kripto çılgınlığının zirvesinde 4.091 dolara fırladı. Burada şunu not etmeliyiz Bitcoin Cash’in ticker sembolü BCH, Bitcoin ise BTC altında listeleniyor.

Ve tahmin et ne oldu? Devam eden koronavirüs salgınının ortasında bile, Bitcoin Cash hala en popüler kripto paralardan biridir., şu anda 6. sırada Coin Market Cap’ta.

Yatırım Yapmayı Düşünür müsünüz Bitcoin Cash?

Mart 2021’de yatırım yapılacak en iyi kripto para birimi nedir?

Kripto piyasaları için heyecan verici bir ay daha olacak. Ve şimdi Mart 2021’de göz önünde bulundurmanız gereken en iyi kripto para birimleri hakkında birkaç fikriniz var, bu aynı zamanda araştırma yolculuğunuza başlamak için harika bir fırsat.

Mart 2021’de yatırım yapabileceğiniz en iyi 7 kripto para birimi listemiz size seçenekleriniz hakkında geniş bir genel bakış sunar. 2020 boyunca yavaş, istikrarlı geri dönüşler vaat edebilecek yerleşik madeni paralar hakkında bilgi ve ciddi büyüme potansiyeli olan bazı yeni madeni paralar içerir..

Seçimleriniz, ne tür bir yatırımcı olmak istediğinize ve paranızın büyüklüğüne bağlıdır. Unutmayın, herhangi bir yatırım bazı riskler içerir. Bu nedenle, yalnızca karşılayabileceğiniz kadar yatırım yapın ve nihai bir karar vermeden önce olabildiğince çok araştırma yapın..

Neden Seçmelisiniz eToro kripto para birimlerine yatırım yapmak?

Şimdi sorunuza bir cevabınız var “Mart 2021’de yatırım yapmak için en iyi kripto para birimi nedir? Kripto para birimlerine yatırım yapmaya başlamak için ilham alıyorsanız veya bu makale mevcut ticaret bilgilerinize biraz daha fazla fikir verdiyse, memnun olabilirsiniz. eToro’nun size farklı kripto varlıklarına yatırım yapma ve CFD ticareti yapma fırsatı verdiğini bilmek 90+ kripto para birimi. Kripto Yatırımcıları, en popüler paralarla çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturabilir.

eToro – En İyi Cryptocurrency Ticaret Platformu

kaydol eToro için ve hiçbir ekstra ücret ödemeden kripto ticareti yapmaya veya en iyi kripto yatırımcılarını kopyalamaya başlayın. Yönetim ücreti veya diğer gizli maliyetler yoktur.

etoro komisyoncusu

Kripto para birimleri oldukça değişkendir. Makalemizi beğendin mi Mart 2021’de Yatırım Yapacak En İyi 7 Kripto Para Birimi? Cevabınız evet ise, lütfen bunu yararlı bulabilecek biriyle paylaşın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me