Monero (XMR) belki de bugün mevcut olan en iyi bilinen gizlilik paraları, ama oradaki en iyisi mi? Tüccarlara diğerlerinin sunmadığı ne sunuyor??

Nisan 2014’te piyasaya sürülen Monero, alabildiğiniz kadar güvenli ve gizli.

Şimdiye kadar sahip en kapsamlı güvenlik algoritması Bugün en iyi kripto para birimlerinden herhangi biri arasında yer alıyor ve CoinMarketCap tarafından yazılırken en büyük 10. sırada yer alıyor..

Bu gizlilik parasına yatırım yapmaya değer mi? Gölgeli görüntüsünün ötesine geçip sıradan insanların takdir ettiği ve istediği performansı sunabilir mi??

Bir profesyonel gibi kripto para ticareti yapmayı öğrenmek ister misiniz? Bizimkini al kripto para kursu!

Monero neyi başarmaya çalışıyor?

Monero kripto para biriminin arkasındaki insanlar hakkında pek bir şey bilinmiyor. Web sitelerinde neredeyse tüm katkıda bulunanlar anonimdir.

Lider geliştirici, gerçek adı Riccardo Spagni olan ve Güney Afrika’dan olan Fluffypony olarak biliniyor. Madencilik yoluyla ilk olarak kripto para birimi ve Monero ile ilgilenmeye başladı..

Monero ekibi, gizliliğin kripto para biriminin ihtiyaç duyduğu en önemli şey olduğuna ve Monero’nun büyük ölçüde buna odaklandığına inanıyor. izlenemezlik ve bağlanamazlık.

Pek çok kişi bunun, insanların gizli ve yasa dışı şeyler için mahremiyet istedikleri anlamına geldiğini yanlış anlıyor, ancak bu, tüm gerçek değil.

Gizlilik de önemlidir çünkü, birçok kripto para birimi ile tüm bilgiler halka açık olarak görüntülenir. blok zinciri ve insanlar başkalarının cüzdanlarını tarayabilir ve paralarının nereye gittiğini görebilir.

Paranızı neye harcadığınızı bilen işvereninizle rahat olur musunuz??

Veya bir işletme iseniz, muhtemelen tedarikçilerin ne kadar paranız olduğunu bilmesini istemezsiniz çünkü daha sonra fiyatları buna göre değiştirebilirler..

Bu aynı zamanda finansal bilgilerinizin kötü niyetli kişiler tarafından nasıl kullanılabileceğine dair soruları da beraberinde getirir..


Bitcoin anonim olmasına rağmen, biraz çalışarak, işlemlerin nereye gittiğini, bu işlemlerin ne kadar büyük olduğunu ve potansiyel olarak ne işe yaradığını anlayabilirsiniz..

Örneğin, kredi kartı şirketleri bu tür bilgileri vermezler, müşterileri korunur.

Monero ile gönderen veya alıcı olarak bilgileriniz ve gönderilen miktar güvendedir.

Monero, yasalara aykırı işlemler yapmak için Monero madeni paralarının kullanılmasını tavsiye etmez veya bunlara göz yummaz..

Bununla birlikte, bazıları Monero’nun bu tür davranışları önleme ve kullanıcılarını korumadaki eylemsizliğini eleştirdi..

Monero nasıl çalışır?

monero, kripto para birimi

Monero çoğunlukla C ++ ile kodlanmıştır, bir çalışma kanıtı algoritması kullanır ve açık kaynaklıdır.

Her iki dakikada bir bloklar oluşturulur, sonsuz maksimum arz ve dakikada minimum 0,3 Monero ödül vardır..

Kripto para birimi Monero hakkında anlaşılması gereken en önemli şey CryptoNote ve CryptoNight’tır..

Nicolas Van Saberhagen, kamu işlemlerini kullanıcıların kimliklerini koruyacak şekilde yürütmek için CryptoNote protokolünü yarattı.

Bunu uygulayan ilk kripto para birimi 2012’de Bytecoin’di..

Bununla birlikte, Bytecoin akademik bir deney olarak yaratıldı ve birkaç yıl sonra, ölçeklenebilirlik için büyük bir sorun olan% 80’i çıkarıldı..

Monero Bytecoin’in bir hard fork’udur ve CryptoNight biçiminde CryptoNote protokolünü kullanır.

CryptoNight, CryptoNote’tan daha iyidir çünkü normal CPU’lar madencilik yapabilir, bu da teorik olarak daha fazla insanın madencilik yapabileceği anlamına gelir.

Monero kripto para birimi ‘halka imzası işlemleri imzalamak ve gizlemek.

Bu, gönderenin adresinin bir grup başka imzayla birlikte imzaya dahil edildiği akıllı bir yeniliktir, böylece insanlar gerçek gönderenin kim olduğunu belirleyemezler..

Gönderenler, “karma” düzeyini artırarak işlemlerinde yer alan adreslerin sayısını da artırabilir. Mixin seviyeniz ne kadar yüksekse, işlem maliyeti o kadar fazla olur.

Monero’nun algoritması rastgele diğer adresleri seçer ve çok sayıda işlem yapılır.

Genel olarak, dörtten fazla işlemi karıştırmaya gerek yoktur.

Hangi adreslerin para alışverişi yaptığını kimse bilemez. Adresiniz görünürse, dahil olup olmadığınızı kimse bilemez.

Alıcılar için ‘gizli adres bu, alıcının Monero jetonlarını almak için kullanacağı geçici bir adrestir.

Tek seferlik adresler de değer göstermez.

Gizli adres, genel adresinizle aynı değil.

Gizli adresler ile Monero cüzdanınız size ait olan her şeyi tespit edebilir ve bunları “özel bir görünüm anahtarı” ile tespit edebilirsiniz..

Miktarlar da gizlenmelidir çünkü o zaman insanlar ne için ödeme yaptığınızı ve muhtemelen kime göndereceğinizi anlayabilir.

Miktarı gizlemek için Monero, “halka CT” (gizli işlemler) kullanır. Bir yüzük CT’nin ihtiyaç duyduğu tek şey, sıfırdan daha değerli olması ve geçersiz olmamasıdır. Bu 2017’de başladı.

Yalnızca gönderen ve alıcı ne kadar gönderildiğini bilecek, başka hiç kimse.

Monero kullanan kişiler işlemleri halka açık hale getiremez ve Monero adresleri Bitcoin gibi adreslerden çok daha uzundur..

Kimse kaç tane göremez Monero sahip olduğun paralar. Başkaları bu tür bilgileri yalnızca sizin özel anahtarlarınıza sahipse öğrenebilir..

Madeni paraların tarihi de bilinmemektedir. Bu önemlidir, çünkü madeni paralar yasadışı amaçlarla kullanılmışsa, kimse bilmeyecek ve bu madeni paranın değeri düşmeyecektir..

Geçmişte, yasadışı amaçlarla kullanılan Bitcoin’lerin geçmişlerini yanlarında taşıdığı ve daha sonra bu tür paraları kullananların güvenliğini potansiyel olarak riske attığı yönünde spekülasyonlar olmuştur..

Gizlilik veya işlemlerin halka açık hale getirilmesi seçeneği yoktur., Dash gibi. Muhtemelen, eğer olsaydı, biri onu kullanırsa şüpheli bir şey olduğunu ima edebilir..

Tüm işlemleri anonim hale getirerek bu göz ardı edilir.

Monero’nun gizlilik özellikleri, kripto para birimini gönderirken doğru adresi almanız gerektiği anlamına gelir, sanki yanlış anlıyorsanız, nereye gönderildiği hakkında hiçbir fikriniz olmayacak.

Kovri Projesi bir şeydir Monero internet trafiğinizi gizleyen, Yani Monero kullanıyorsanız, sizi çevrimiçi olarak gözetleyebilecek kişiler göremez.

Monero, gelecekte hız ve ölçeklenebilirlik için ikinci bir katman kullanmayı planlıyor.

Monero nasıl performans gösterdi?

monero market cap

Göre CoinMarketCap, Monero 10. en büyük kripto para birimidir 1,351,312,282 $ olan piyasa değeri açısından ve yazım sırasında toplam 17,157,476 XMR arz vardır..

Sınırsız arz var Monero madeni paralar Bu, madeni paralar üretilmeye devam edeceği için muhtemelen fiyatların çok yüksek olmayacağı anlamına gelecektir..

Monero’nun fiyatına tarihsel olarak bakmak, Bitcoin ile ilgili olarak özellikle değişken oldu. Monero piyasaya sürüldükten sonra uzun süre ABD doları karşısında çok az dalgalanma yaşandı..

Monero’nun oynaklığı büyük ölçüde Ağustos 2016’da başladı ve madeni para başına 0,02 Satoshis fiyatına ulaştı..

Ardından Ağustos 2017’de Monero 0,03 Satoshi fiyatına ulaştı ve bunu ABD’nin madeni para başına 494 dolarlık büyük bir artış izledi. Aynı zamanda Monero, 7 milyar doları aşan en yüksek piyasa değerine ulaştı..

Bu yüksekliğin ardından, Monero’nun hem ABD doları hem de Bitcoin karşısındaki fiyatı, uzun bir süre boyunca kademeli olarak düşen ayı piyasasına girdi..

Aralık 2018’den beri, Monero fiyat açısından büyük ölçüde değişiyor, daha istikrarlı.

Monero kripto para birimi alım satımından gerçekten en iyi şekilde yararlanmak için, fiyatlar daha değişken olduğu için ABD doları yerine Bitcoin’e karşı ticaret yapmak en avantajlıdır..

Bugüne kadar Monero, Bitcoin karşısında ABD dolarından daha yüksek.

Monero yine aynı zirvelere ulaşacak mı??

Mümkün, ancak kimse Monero’nun gelecekteki fiyatını doğru bir şekilde tahmin edemez.

Birçok insan bunu tanır pazar birkaç yıl öncesine göre çok daha olgun ve bu nedenle zirveler daha önce gördüğümüz zirvelere ulaşmayabilir.

Bununla birlikte, Monero ile ilgili olarak, gizliliğinin nasıl çalıştığıyla ilgili herhangi bir olumsuz haber varsa fiyatı muhtemelen düşecek ve daha fazla gizlilik özelliği uyguladıkça muhtemelen artacaktır..

Monero iyi bir yatırım mı?

monero yatırımı

Kripto para ticaretinde gizlilik ve güvenliğin her şeyden önce gelmesi gerektiğine inanıyorsanız Monero iyi bir yatırımdır..

Tartışılır biçimde Monero alıştığımıza daha yakın işlemler yaptı. Nakit olarak veya kredi kartıyla çevrimiçi bir işlem yaptığınızda, işlem geçmişinizi kimse bilmeyecek.

Yine de düşünmeye değer Eğer Monero yasadışı amaçlarla kullanıldığına inanan hükümetler tarafından asla kapatılmayacak.

Monero’nun arkasındaki fikri beğendiyseniz, ancak farklı bir şeyle ticaret yapmak istiyorsanız, o zaman Dash veya Zcash iyi alternatifler olabilir.

Yine de sormaya değer, Monero’yu çevreleyen ekstra güvenlik gerçekten gerekli mi? Örneğin, Bitcoin hiçbir zaman saldırıya uğramadı ve tartışmaya açık bir şekilde yeterince güvenli.

Ayrıca, Şubat 2017’den önce yapılan işlemlerin çoğunun izlenebilir olması sorunu da var ve bunu araştıran bir rapor vardı..

Monero ayrıca kötü amaçlı yazılımların ve bilgisayar korsanlarının tercihi olmuştur halkın bakış açısına zarar veren.

Bazıları Monero’nun Monero’da gasp edilmeyi önleme çabalarını eleştirdi. Sadece insanlara kendilerini bu tür saldırılardan nasıl koruyacaklarını öneren bir web sitesi oluşturdular..

Ayrıca, Monero kripto para biriminin normal insanların kullanamayacağı kadar karmaşık olup olmadığı da dikkate alınmalıdır.?

Anahtar noktaları

Bu makaleden bir şey hatırlıyorsanız, bu önemli noktaları yapın.

  • Monero CoinMarketCap’te 10. en büyük piyasa değerine sahip. Yazma sırasında, Monero’nun piyasa değeri 1.351.312.282 ABD dolarıdır..
  • Halka imzaları kullanarak rastgele kişiler işlemlere dahil edilir. Bu şekilde işlemi kimin gönderdiğini kimse bilemez.
  • Herkese açık defterler, herkesin işlem geçmişini gösterdikleri için riskli olabilir. Bu, dolandırıcılar tarafından kullanılabilir.
  • Monero birçok bilgisayar korsanı için tercih edilen kripto para birimidir. Bu nedenle Monero’nun olumsuz bir görüntü sorunu var.

Kripto para kursumuzla Monero ticareti yapmayı öğrenin

Diğer kripto para birimleri ve bunların nasıl takas edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ardından kripto para birimi ticaret kursumuza kaydolun!

Bu makaleyi okumaktan zevk aldıysanız Ticaret Eğitimi, lütfen beğenin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz bir başkasıyla paylaşın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector