NEO Ticareti Nasıl Yapılır: 2021’de NEO Ticareti Yapmak İçin Kapsamlı Kılavuz

NEO ticareti, bir kez alıştıktan sonra oldukça basittir.

Kripto para ticareti son on yılda patladı. Bitcoin’in başarısının ardından, o zamandan beri piyasaya giren sayısız altcoin gördük.

Bunun ön saflarında, artık ticaret yapmak için oldukça popüler bir dijital para birimi olan NEO var..

Birçok yönden, NEO, Çinlilerin Ethereum’a karşı savunucusu olarak görülüyor.

Kripto para birimi, düzenlenmiş komisyoncular dahil olmak üzere çeşitli şekillerde satın alınabilir veya değiştirilebilir..

Bu kılavuzda, çevrimiçi NEO ticareti yapmanın temel yönlerini size göstereceğiz..

NEO’da 5 Kolay Adımda Nasıl Ticaret Yapılır:

NEO ticareti yapmak için ilk adım, düzenlenmiş bir borsaya sahip bir hesap açmak, fonları depolamak, platform listesinden NEO’yu seçmek ve son olarak Satın Al (Uzun git) veya sat (kısa git).

NEO’da nasıl ticaret yapılacağına dair bu kılavuz, her şeyi Layman’ın şartlarına göre ayıracak, böylece körü körüne ticaret yapmayacaksınız. Ancak, tüm yollarını okuyacak vaktiniz yoksa, şimdi takas etmek için yapmanız gereken şey budur..

Aşama 1: Düzenlenmiş bir borsaya sahip bir hesap açın

Adım 2: Hesabınıza para yatırır

Aşama 3: Ne kadar NEO ile ticaret yapmak istediğinizi seçin

4. adım: NEO al (uzağa git) veya NEO sat (kısa git)

Adım 5: Takası onaylayın


İçindekiler:

NEO Trading nedir?

NEO Trading Nasıl Çalışır??

NEO Online Nasıl Ticaret Yapılır – Bir Ticaret Oluşturma

Para Ticareti NEO Nasıl Kazanılır

NEO 2021 Nasıl Ticaret Yapılır – Adım Adım Bakış

NEO Rehberi ile Nasıl Ticaret Yapılır – Karar

Sıkça Sorulan Sorular

NEO Trading nedir?

NEO, akıllı bir ekonomi oluşturmayı amaçlayan blockchain tabanlı bir platformdur. NEO, bu ağın resmi para birimidir ve diğer kripto para birimleri veya fiat para birimi ile alınıp satılabilir..

İnternetin hızla gelişmesiyle birlikte, geleneksel finansal araçlardan NEO gibi dijital varlıklara büyük bir ilgi kaydı..

Bu, bireyler tarafından satın alınabilen, sahip olunan ve takas edilebilen temel bir değere sahip geleneksel varlıklarla aynı şekilde çalışır..

Hisse senetleri ve forex gibi benzer şekilde, NEO’nun finansal değeri piyasadaki arz ve talebe göre analiz edilebilir ve speküle edilebilir..

NEO’ya olan talebin artması, fiyatının yükselmesine neden olacaktır. Tersine, azalan bir talep daha düşük fiyatlara dönüşür.

NEO’dan yararlanmak için bir tüccar, pazarın tutumunu doğru bir şekilde tahmin edebilmelidir..

NEO’yu nasıl takas edeceğinizi bir örnekle gösterelim:

 • Aralık ayında NEO / USD fiyatının 10 $ olduğunu söyleyin
 • Piyasanın kısa vadeli bir yükseliş aşamasına gireceğine inanıyorsunuz, bu nedenle 1.000 $ değerinde bir satın alma emri verin
 • İki hafta sonra, NEO’nun değeri 12 dolar oldu.
 • Bu% 20 artış demektir
 • Pazarın tersine döneceğine ikna olduktan sonra, NEO varlıklarınızı elden çıkarmak için bir satış emri verirsiniz.

Bu NEO ticareti size 200 dolarlık bir kâr bırakıyor – 1.000 dolarlık hisseniz% 20 büyüdükçe.

Verildiği gibi, doğru zamanda piyasa varyasyonlarından yararlanabiliyorsanız, NEO ticareti size önemli karlar bırakabilir. Öte yandan, piyasa NEO tahmininize aykırı olursa, bir kayıp yaşarsınız..

Buradaki paket servisi, doğru bir şekilde spekülasyon yapabilmek ve böylece tutarlı bir şekilde finansal kazançlar elde edebilmek için NEO ticaret piyasasının gelgitlerine aşina olması gerektiğidir..

NEO Trading Nasıl Çalışır??

NEO gibi kripto para birimleri, geleneksel varlıklara kıyasla daha geniş ticaret alanı için nispeten yenidir. Yine de, NEO ile nasıl ticaret yapılacağı kavramı aşağı yukarı aynı kalır..

Ticarette acemi veya sadece kripto para birimlerinde acemi olun, işte NEO ticareti yaparken hatırlamanız gereken noktalar.

NEO İşlem Fiyat Hareketleri

Tüm finansal varlıklar gibi, NEO da piyasa duyarlılığını takip etme eğilimindedir.

Kripto para piyasası düşüyorsa, tüccarlar paniğe kapılabilir ve kayıplarını azaltmak için varlıklarını satmaya çalışabilir ve bu da NEO değerinin fiyatında bir düşüşe yol açabilir..

Öte yandan, kripto para birimlerinin piyasa duyarlılığı güçlüyse, NEO’nun fiyatı buna göre artacaktır..

NEO ticareti, brokerler aracılığıyla çevrimiçi olarak kolaylaştırılır. Çoğu zaman, NEO’nun fiyatı da ticaret platformları arasında değişecektir..

Örneğin, bir sitede bir NEO’nun fiyatının 14,96 ABD doları olduğunu, diğerinin ise aynı dijital varlığı 14,90 ABD doları olduğunu fark edebilirsiniz. Bu genellikle tüccarlar için önemli bir endişe kaynağı olmayacak küçük bir farktır..

NEO Ticaret Çiftleri

neo fiyat tablosu

Kripto para birimi ticareti, kayda değer bir avantaja sahiptir. Bunları kripto-fiat çiftleri şeklinde veya kripto-kripto çiftleri aracılığıyla takas edebilirsiniz..

Başka bir deyişle, NEO’yu USD veya Euro gibi devlet tarafından verilen para birimlerinin yanı sıra Bitcoin veya Ethereum Classic gibi kripto para birimleri ile takas edebilirsiniz..

Kripto-fiat kategorisinde karşılaşacağınız en yaygın çift NEO / USD’dir. Bununla birlikte, birçok broker NEO / EUR, NEO / GBP, NEO / JPY ve daha fazlası gibi alternatif çiftler de sunar..

Kripto-kripto çiftlerini tercih ettiğinizde, NEO’nun değerini başka bir kripto para birimine karşı takas ediyorsunuz. Doğru spekülasyon yapmak için her iki kripto para biriminin değeri ve pazarı hakkında fikir sahibi olmanız gerekir..

Gerçekte, bu bir NEO-fiat çifti ile ticaret yapmaktan farklı değildir. Bununla birlikte, NEO’yu bir fiat para birimine karşı ticaret yapmak, daha yüksek likiditeye erişmenizi ve dolayısıyla işlemlerde daha iyi spread elde etmenizi sağlar.

Ayrıca, bir itibari para birimi ile işlem yaparken kar ve riskleri hesaplamak daha kolaydır. Belki de, NEO-kripto çiftleri ile karşılaştırıldığında yeni başlayanlar için NEO-fiat çiftlerinin tavsiye edilmesinin nedeni budur..

Uzun veya Kısa Vadeli Ticaret

Diğer varlıklar gibi, NEO uzun vadeli veya kısa vadeli karlar göz önünde bulundurularak takas edilebilir. Seçtiğiniz strateji türü, finansal hedeflerinize bağlı olacaktır..

Uzun vadeli stratejilerle, esasen NEO’ya bir yatırım olarak bakıyorsunuz.

NEO’nun değerinin önümüzdeki birkaç yıl içinde katlanarak artmasını beklediğinizi varsayalım. NEO coinleri satın alıp kripto cüzdanınızda saklarsınız. Bir kripto cüzdan, NEO para biriminiz için bir banka görevi görür.

Aylar veya yıllar sonra, piyasa sizin lehinize olduğunda, bu NEO coinlerini satmayı ve karşılığında kar etmeyi seçebilirsiniz..

Bu yaklaşıma kripto para birimi dünyasında genellikle HODLing denir; "al ve tut" Varlık, kârınızı en üst düzeye çıkarmak için ideal zamanı beklemek.

Bu, özellikle yeni başlayanlar için yararlıdır çünkü teknik analiz yapmak ve kısa vadeli fiyat değişiklikleri aramak gerçekten gerekli değildir.

Bu nedenle, uzun vadeli bir strateji, NEO ticaretinizden kar elde ederken, piyasanın en küçük değişikliklerini tahmin etme zorunluluğunu ortadan kaldırabilir..

Tersine, kısa vadeli bir yaklaşım daha küçük kazançlar elde etmenize ancak daha sık bir şekilde izin verecektir. Bu, seçtiğiniz ticaret stratejisinin türüne bağlı olarak, işlemlerinizi düzenli aralıklarla, hatta günde birkaç kez gerçekleştirdiğinizi görebilir..

Kısa vadeli karlar için gidiyorsanız, NEO / USD veya NEO / BTC gibi daha fazla likidite sunan çiftleri tercih etmek en iyisidir..

Ticaret Yapın ve NEO’ya Sahip Olun

Uzun vadeli stratejiler için, yanınızda lisanslı bir çevrimiçi komisyoncunun olması en iyisidir. Uzun vadeli tüccarlar yatırım için büyük miktarda sermaye harcama eğilimindedir, bu nedenle güvenilir bir platform süreci sizin için kolaylaştıracaktır..

Çevrimiçi bir kripto para komisyoncusu arayışındaysanız, eToro’yu düşünmenizi öneririz..

Ticaret sektöründe uzun süredir devam eden bir üne sahip olan eToro, neredeyse 100 çift ile kolay kripto para birimi alım satımını kolaylaştırır. Alım satımlar sıfır komisyonla gerçekleştirilir ve NEO coinlerinizi güvenli bir eToro cüzdanında tutabilirsiniz..

Dahası, eToro, mevcut en yeni başlayanlar için uygun çevrimiçi brokerlerden biri olarak kabul edilir. Bununla birlikte, her kısa vadeli piyasa dalgalanmasına dikkat etmek için yeterli zamanı olmayan deneyimli tüccarlar tarafından uzun vadeli stratejiler de tercih edilmektedir..

NEO Ticareti

Piyasa dalgalanmalarından bahsetmişken, bu oynaklıktan yararlanabileceğiniz bazı ticaret stratejileri var. Bu şekilde gitmeyi seçerseniz, ‘salıncak ticareti’ veya ‘günlük ticaret’ deneyebilirsiniz..

Böyle bir seçenek, bunu NEO’nun piyasa değerini yansıtan türevler olan CFD’ler aracılığıyla yapmaktır..

CFD’ler, NEO ticareti yaparken hem uzun hem de kısa hareket etmenize izin verir. Örneğin, fiyat yükselmek istiyorsa, NEO satın alabilir ve sonra satabilirsiniz..

Alternatif olarak, NEO’nun fiyatının düşeceğini düşünüyorsanız satışa çıkabilirsiniz. Bu durumda, önce CFD’leri daha düşük bir fiyata satacak ve satın alacaksınız, böylece kar elde edeceksiniz..

CFD’lerin dünyanın her yerinde yasal olmadığını unutmamak önemlidir. Bazı ülkelerde, özellikle ABD’de, CFD ticareti tamamen yasaktır. İngiltere’de tüccarlar çoğu finansal enstrümanda CFD ticaretinden yararlanabilir, ancak NEO gibi kripto para birimleri hariçtir..

Diğer birçok bölge, kripto para birimi CFD’lerine izin verir, ancak ikamet ettiğiniz ülkeye izin verilip verilmediğini kontrol edin..

Yine de, NEO’nun CFD’ler aracılığıyla nasıl ticaret yapılacağına dair genel bir bakış:

 • CFD’ler, NEO’nun gerçek dünyadaki fiyatını yansıtır. Dolayısıyla, NEO 10 $ değerindeyse, CFD’niz de aynı fiyattan olacaktır. Yarın, 10.50 $ olarak değişirse, CFD’niz de değişecektir..
 • CFD ticareti, alım satımlarda kaldıraç uygulamanıza olanak tanır.
 • NEO CFD’leri genellikle sıkı spreadlerle rekabetçi ücretlerle alınıp satılabilir.
 • CFD’ler hem uzun hem de kısa eğitim stratejilerini etkinleştirerek size hem yükselen hem de düşen piyasalardan kar etme fırsatı verir..

CFD kaldıracı büyük getiri şansıyla birlikte geldiğinden, ülkenizde yasal olup olmadığına bakılmaksızın kripto borsalarından cazip sınırlar bulabileceksiniz..

Bunu düşünüyorsanız, sermayenizi riske atacağınız için sonuçlarına bakmanız zorunludur..

Sonuçta, bu üçüncü taraf borsaları da muhtemelen düzenlenmemiş olacak ve NEO’yu gerçek ABD doları yerine USDT’ye karşı takas etmenizi gerektirecek. Farkında olmayanlar için USDT, Tether tarafından verilen ve USD’ye sabitlenmiş dijital bir madeni paradır..

Ayrıca, CFD’lere kaldıraç uygulamak, yüksek para kaybetme riskini de davet edebilir. Bu nedenle, NEO ile bu şekilde ticaret yapmadan önce CFD’lerin nasıl çalıştığını anlamanız çok önemlidir..

İşlem Yapmayı Düşündünüz mü NEO?

NEO Online Nasıl Ticaret Yapılır – Bir Ticaret Oluşturma

NEO ticareti, stratejinizi nasıl uygulayacağınızı belirleyen emirler tarafından gerçekleştirilir. Bunlar komisyoncunuza konumunuzu ve bir sonraki hareketinizin ne olacağını iletir..

Diğer finansal varlıkların alım satımına zaten aşinaysanız, NEO ticareti de farklı değildir..

Piyasa tahmininize göre bir sipariş verirsiniz ve çevrimiçi komisyoncu ticareti sizin için gerçekleştirir. İyi gidip gitmeyeceği, piyasanın sizin lehinize mi yoksa aleyhinize mi döndüğüne bağlı olacaktır..

Aşağıda, NEO’yu çevrimiçi olarak nasıl takas edeceğinizi öğrenirken bilmeniz gereken temel siparişlerin bir listesi bulunmaktadır..

Alış ve Satış Emri

Alım ve Satım emirleri, herhangi bir ticaret stratejisinin temelidir.

 • NEO’da uzun süre devam etmek istiyorsanız, değerinin artmasını beklediğiniz için bir satın alma siparişi verirsiniz..
 • NEO’yu kısaltmak istiyorsanız, değerinin düşmesini beklerseniz bir satış emri verirsiniz..

İster uzun ister kısa gidiyor olun, ticaretinize girmek için bu emirlerden birini gerçekleştirmeniz gerekecektir..

Başka bir deyişle, bir ‘al’ veya ‘sat’ emri, piyasada bir pozisyon açma şeklinizdir. Bir alış emri ile girerseniz, pozisyonunuzu bir satış emriyle kapatırsınız ve bunun tersi de geçerlidir..

Giriş ücreti

Hızlı hareket eden bir piyasada, giriş emrinizin gerçekleştirilmesindeki fiyat, emrin verildiği zamandan farklı olabilir. Daha fazla kontrol elde etmek için, işleminizi iki farklı emir türü ile daha ayrıntılı olarak belirleyebilirsiniz..

 • Bir Piyasa Emri, varlığı mevcut piyasa fiyatından satın alır veya satar. Başka bir deyişle, NEO 12.50 $ değerindeyse, al (veya sat) emriniz de aynı fiyattan veya mevcut en yakın fiyattan gerçekleştirilecektir..
 • Bir Limit Emri, ticaretin ne zaman yürütülmesi gerektiğine dair net bir gösterge verir. Örneğin, NEO’da 13,00 ABD doları tutarında bir limit koyacaksınız. Bu, komisyoncunun varlığınızı yalnızca NEO’nun fiyatı 13,00 $ ‘a ulaştığında satın alacağı (veya satacağı) anlamına gelir..

Çıkış stratejisi

Pazara girdikten sonra, soru şudur: Elinizde bir kâr ile ticaretinizden nasıl çıkarsınız veya daha doğrusu, zararlarınızı nasıl sınırlarsınız?.

Doğal olarak, bir çıkış stratejisine ihtiyacınız var.

İşte doğru zamanda çıkmanızı sağlayacak hatırlamanız gereken iki emir türü.

 • Kar almak: Bu emir türü, işlemden çıkılacak kar seviyesini tanımlar. Örneğin, NEO işleminiz için kar al emrini, uzun veya kısa olmanıza bağlı olarak mevcut fiyatın% 4 üstünde veya altında ayarlayabilirsiniz. NEO% 4 kesintiye ulaştığında komisyoncu pozisyonu kapatacaktır..
 • Kaybı durdurmak: Olası zararlarınızı sınırlandırmak istemeniz durumunda, bir de zararı durdur emri oluşturmalısınız. Örneğin, bu, giriş fiyatınızın% 1 altında veya üstünde olabilir.

Bunu bir örnekle gösterelim.

 • NEO / USD’de 10.50 $ ‘dan bir satın alma emri açtınız.
 • % 4’lük kazançları hedeflemek istiyorsunuz, bu nedenle 10,92 $ ‘dan kar alma emri verdiniz..
 • NEO ticareti tahmininize aykırı olursa, kayıplarınızı% 1 oranında durdurmak istersiniz, bu nedenle 10,39 $ ‘dan bir stop-loss emri verirsiniz..

NEO’nun fiyatı 10.92 $ ‘a ulaşırsa, pozisyonunuz% 4 karla kapatılacaktır..

Piyasa aleyhinize hareket ederse, zararı durdur emriniz etkinleştirilecek, böylece komisyoncunuz pozisyonunuzu 10.39 $ ‘dan kapatacak ve kayıplarınızı sadece% 1 ile sınırlayacaktır..

Varlığın hangi yöne giderse gitsin, karınız veya zararınız önceden belirlenir. Eklenen bu talimatlar size zaman kazandıracak ve en önemlisi, NEO ile çevrimiçi ticaret yaparken net bir giriş ve çıkış planınız olmasını sağlayacaktır..

Para Ticareti NEO Nasıl Kazanılır

Emir türleri ve piyasa duyarlılıklarından ayrı olarak, işlemlerinizin başarısını belirleyen birkaç başka faktör vardır. Sadece ticaret yapmak için doğru varlık sınıfını seçme konusunda endişelenmeniz gerekmiyor, aynı zamanda ne kadar para yatırdığınız ve ona nasıl yatırım yapacağınız konusunda da kontrol sahibi olmalısınız..

İşte NEO ticareti için bazı hususlar.

1. Bahis

Her işlem bir hisse koymanızı gerektirir. Ne kadar büyük hisseye istekli olursanız, karınız o kadar yüksek olacaktır. Ama senin kayıpların da olacak.

NEO’ya 100 $ yatırdığınızı ve% 2 kar elde ettiğinizi varsayalım, bu da 2 $ tutarındadır. Bahsinizi 1.000 $ ‘a yükseltirseniz, kârınız da doğru orantılı olacak ve size 20 $ kazanç sağlayacaktır..

Birden fazla işlemde büyük meblağlar yatırırken, sermayenizin ne kadarını riske attığınızı ve limiti nereye çekeceğinizi kaybetmek kolaydır. Bu nedenle, tüccarlar işlem yaparken genellikle ‘hazır para yönetimi’ tercih ederler. Bu, yaptığınız alım satımlar için finanse edildiğinizden emin olmak için paranızı uygun şekilde yönetmenin bir uygulamasıdır..

Bu, NEO’yu kısa vadeli stratejilerle ticaret yaptığınızda özellikle önemlidir. En iyisi, yatırım fonlarınızın belirli bir yüzdesi ile bahislerinizi sınırlamaktır. Genellikle, tüccarlar mevcut ticaret hesaplarının% 2’sine sadık kalırlar. Örneğin, ticaret hesabınızda 2.000 $ olduğunu söyleyin, NEO işlemlerinde 40 $ ‘dan fazla bahis koymayın..

Ticaret için gereken minimum miktar, bir tüccardan diğerine değişecektir. EToro gibi bir platformda, NEO’da işlem yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan tek şey 25 $. Bu, büyük meblağlarla NEO ticaretine dalmak yerine suları test ederek başlayabileceğiniz anlamına gelir..

2. NEO Ticaret Kaldıracı

Daha önce belirtildiği gibi, NEO tüccarları genellikle CFD’lerde kaldıraç uygulamakla meşguldür. Bu bölümde, güçlendirmenin nasıl çalıştığına dair biraz daha ayrıntıya gireceğiz..

Kaldıraç, işlem hesabınızda sahip olduğunuz paradan daha fazla bahis oynayacağınız anlamına gelir..

Sisi temizlemek için bir örnek düşünelim.

 • NEO / USD üzerinden 1000 dolarlık bir satın alma siparişi vermek istediğinizi varsayalım
 • Şu anda hesabınızda sadece 100 $ var
 • 1:10 kaldıraç uygulamaya karar veriyorsunuz
 • Bu, esasen geri kalanını tüccarınızdan ödünç alarak 1.000 $ koyacağınız anlamına gelir.
 • % 10 kar yönetiyorsunuz.
 • 1: 10’luk kaldıraçla, kârınız 100 dolara geliyor
 • Kaldıraç olmadan sadece 10 $ olacak.

Aksine, karşılaştığınız kayıplar olsaydı, 10 $ yerine 100 $ ‘ın altında olacaksınız..

Bu nedenle, kaldıraç kullanmanın kayıplarınızı da artıracağını belirtmekte fayda var..

Şimdi, ne kadar kaldıraç uygulayabileceğiniz komisyoncunuza bağlı olacaktır. Bazı platformlar kripto para birimlerinde 1: 100’e kadar kaldıraç sunar. Bu tür abartılı kaldıraç tekliflerine karşı dikkatli olun, çünkü bunların düzenlenmemiş olma ihtimali yüksektir ve yanlış gitmek için çok yer vardır..

NEO Online İşlem Ücretleri

Her tür NEO ticareti, çevrimiçi brokerler tarafından alınan bir dizi ücreti içerecektir. Aslında, dikkatli olmazsanız, bu ücretler karınızın makul bir miktarını tüketebilir. Bu nedenle, kaydolmadan önce hüküm ve koşullara ve ücret yapısına bakmanız çok önemlidir..

Karşılaşacağınız farklı ücret türlerini not etmek için okumaya devam edin.

NEO Ticaret Komisyonu

Komisyon, işleminizin değerine bağlı değişken bir ücrettir. Sonuç olarak, hissenizin bir yüzdesi olarak ücretlendirilir. Bazı komisyoncular her işlem için sizden komisyon alırken, diğerleri işlemin her iki ucunda da, yani bir pozisyon açmak için bir komisyon ve yine onu kapatmak için ücret alır..

Bununla birlikte, komisyonsuz ticaret yapabileceğiniz komisyoncular da var. Böyle bir aracı kurum, NEO ticaretinin sıfır komisyonla ücretlendirildiği eToro’dur..

NEO Yayıldı

Kripto para birimi ticaretinde spread, varlığın satış fiyatı ile alış fiyatı arasındaki farktır. Rekabetçi spreadlerde NEO ticareti sunan çevrimiçi brokerları bulmakta sorun yaşamayacaksınız..

Kısacası, elinizde maksimum kar elde etmeniz için sıkı bir spread istiyorsunuz. Daha iyi ifade etmek gerekirse, NEO ticaretinizde% 2’lik bir spread sunan bir komisyoncu bulursanız, bu, eşitliği sağlamak için en az% 2’lik bir pozisyona ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. % 2’den fazla kazandığınız her şey kâra gider.

Diğer NEO Classic Alım Satım Ücretleri

Yukarıda en yaygın işlem ücretlerini tartıştık. Bununla birlikte, çevrimiçi tüccarlar bir işletme yürüttüğü için, çeşitli hesaplarda sizden ekstra ücret talep ederler, örneğin:

 • Gecelik Ücretler: ‘Takas Ücretleri’ olarak da bilinir, bir gecede pozisyon tuttuğunuzda alınan faizdir. Faiz günlük olarak hesaplanır ve hissenizin değerine bağlıdır. Bazı komisyoncular ayrıca hafta sonları için sizden yüksek bir gecelik ücret talep ederler..
 • Hareketsizlik Ücretleri: İşlem hesabınızdaki minimum etkinliği belirli bir süre boyunca karşılamadıysanız, bir hareketsizlik ücreti ödemeniz gerekebilir. Tipik olarak, çevrimiçi komisyoncular bunu altı ay veya bir yıllık hareketsizlikten sonra ücretlendirir. Hesabınızı kapatmadığınız veya tekrar ticarete başlamadığınız sürece aylık bir ücret ödüyor olabilirsiniz.
 • Para Yatırma ve Çekme Ücretleri: Yatırım hesabınızda her işlem yaptığınızda para yatırma ve çekme ücretleri oluşur. Çoğu çevrimiçi broker para yatırma ücretlerini karşılarken, sizin tarafınızdan küçük bir para çekme ücreti ödemeniz gerekebilir. EToro’da, yalnızca USD cinsinden para yatırmıyorsanız, makul bir% 0,5 para çekme ücretine tabi olacaksınız..

Ticarete Başlamaya Hazır NEO?

NEO 2021 Nasıl Ticaret Yapılır – Adım Adım Bakış

Artık NEO ticaretinin tüm temellerini ele aldığımıza göre, geriye kalan tek şey doğru komisyoncuyu seçmeniz. Diğer herhangi bir işte olduğu gibi, bir tüccarda ne aradığınıza dair net bir niyetinizin olması gerekir..

Kılavuzumuzu takip edin ve kısa sürede NEO tüccarı olma yolunda olacaksınız..

Adım 1: Bir NEO Ticaret Sitesi Seçin

Ticarette her saniye, her kuruş ve her karar tonlarca ağırlık taşır. Çevrimiçi brokerinizi seçmek, NEO işlemlerinizi doğru yapmak için atılacak ilk adımdır. Seçim fazlasıyla, süreç ezici ve kafa karıştırıcı değilse hiçbir şey değildir..

İşleri daha basit hale getirmek için, çevrimiçi brokerlerin uygun faktörlerini çapraz kontrol etmeniz için bir liste oluşturduk..

 • Yönetmelik: Çevrimiçi komisyoncu, FCA, CySEC, ASIC veya SEC gibi düzenleyici kurumlardan herhangi bir lisansa sahip mi??
 • Ücret yapısı: Komisyoncunun NEO ticaretinde komisyon alması ve yayılması nedir? Sorumlu olduğunuz başka ücretler var mı?
 • Ödeme metodları: Ticaret hesabınıza nasıl para yatırabilir ve çekebilirsiniz??
 • Minimum Depozito: NEO ticareti için gereken minimum miktar nedir?
 • NEO Çiftleri: NEO’ya karşı hangi ticaret çiftleri mevcut?
 • Cryptocurrency Cüzdanı: Kripto para birimlerini nasıl saklayabilirsiniz?
 • Platform Navigasyonu: Siteyi kullanmak ve özelliklerine erişmek ne kadar kolay?
 • Mobil uygulama: Aracı kurumun mobil uygulaması var mı?

Tüm bu kutuları işaretleyen komisyoncular olsa bile, müşterilerinin geri bildirimlerini de kapsamlı bir şekilde gözden geçirmelisiniz. Sizin de belirttiğiniz gibi, bu makale boyunca eToro’yu örnek olarak kullandık. 19 milyon müşteriyle, eToro kesinlikle NEO ticareti için güçlü bir aday olarak karşımıza çıkıyor.

Durumunu ortaya koymak için, işte eToro’yu en güvenilir çevrimiçi ticaret platformlarından biri yapan bazı özellikler:

 • Platform, tamamen acemilerden profesyonellere kadar tüm ticaret seviyeleri için mükemmel bir kullanıcı deneyimi ve destek özellikleri sunar.
 • eToro, FCA, ASIC ve CySEC lisanslarıyla düzenlenir.
 • Yatırımcılar sıfır komisyondan ve NEO ticaretinde rekabetçi spreadlerden yararlanabilirler..
 • Banka kartları, banka havaleleri ve PayPal, Neteller ve Skrill gibi üçüncü taraf cüzdanlarla entegrasyon gibi çeşitli ödeme seçenekleri mevcuttur.
 • Hareket halindeyken ticaret yapmak için eToro mobil uygulaması.

Genel, eToro Düzinelerce diğer varlık arasında NEO ticareti seçiminde öne çıkıyor.

Adım 2: Bir NEO İşlem Hesabı Açın

Çevrimiçi komisyoncunuzu tamamladığınızda, web sitesine gidin ve kayıt düğmesine tıklayın..

Kayıt işlemi, tam adınız, adresiniz, iletişim bilgileriniz ve doğum tarihiniz dahil olmak üzere temel kişisel bilgilerinizi vermenizi gerektirecektir. Ayrıca, fotoğraflı bir kanıtla birlikte devlet tarafından verilmiş geçerli bir kimlik sağlamanız da istenecektir. Bu, komisyoncunun kimlik sahtekarlığını önlemek için KYC kurallarını garanti etmesi içindir..

Hesabınız doğrulandığında, bir onay e-postası alacaksınız ve işlem yapmaya başlayabilirsiniz. EToro’da, bu kimlik doğrulamasından önce NEO ticareti yapabilirsiniz, ancak 2.250 $ ‘dan fazla para yatırmanız gerekiyorsa, bu adımı tamamlamanız gerekecektir..

3. Adım: Para Ekleyin

Ticarete başlamak için önce ticaret hesabınıza para eklemeniz gerekir. Komisyoncu tarafından sunulan ödeme seçeneklerinden birini seçebilir ve sizin için en uygun olan güvenli yöntemi seçebilirsiniz..

Adım 4: NEO Ticaret Piyasasını Seçin

NEO'ya yatırım yapmak

Her şey ayarlandığında, yapmanız gereken tek şey ticaret pazarınızı seçmektir. Hangi NEO çifti ile işlem yaptığınızı biliyorsanız, çifti arayabilir ve siparişinizi vermeye başlayabilirsiniz..

Adım 5: NEO Ticaretini Yapın

Sipariş türleri hakkında daha önce tartıştığımız şeyi hatırlıyor musunuz? NEO’yu satın almak mı yoksa satmak mı istediğinizi bildiğinizde, siparişi buna göre verebilirsiniz. Emirleri belirledikten sonra, ‘işlem açabilir’ ve işte – pozisyonunuzu açtınız.

NEO Rehberi ile Nasıl Ticaret Yapılır – Karar

NEO, tüccarlar arasında hızla favori olarak ortaya çıkan bir kripto para birimidir. Ancak bu, NEO ticareti ile ilgili herhangi bir riski azaltmaz. Varlığı anlamak için zaman harcamalı ve pazara erişmenizi sağlayacak verimli ve düzenlenmiş bir komisyoncu bulmalısınız..

En iyi eToro gibi düzenlenmiş bir komisyoncuya gideceksiniz. Yeni başlayan biriyseniz, sorunsuz arayüz ve rekabetçi ücretler, platformda gelişmiş bir ticaret deneyimi sağlayacaktır..

Bu arada, ticaret stratejileri konusunda kendinizi eğitmeye devam ettiğinizden ve yol boyunca NEO ticaretinde deneyim kazandığınızdan emin olun..

eToro – NEO’da İşlem Yapmak İçin En İyi Broker

etoro komisyoncusu

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Sıkça Sorulan Sorular

NEO ticareti yapmak güvenli mi?

Evet, denetime tabi bir broker aracılığıyla işlem yaptığınız sürece, NEO ticareti tamamen güvenlidir. EToro gibi platformlar, İngiltere, Kıbrıs, Avustralya ve ABD’de ticaret yapma lisansına sahiptir..

Ethereum Classic ile nasıl ticaret yapabilirim?

NEO’yu diğer itibari para birimi veya kripto para birimi ile takas edebilirsiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu NEO’yu çevrimiçi brokerler aracılığıyla takas etmektir. Örneğin, NEO ticareti eToro’da minimum 200 $ depozito ile mümkündür..

Ethereum Classic ile ticaret yaparak nasıl para kazanabilirsiniz??

NEO tüccarları uzun vadeli bir strateji veya piyasa hareketlerine dayalı kısa vadeli bir strateji seçebilirler. Tahmininiz doğruysa, kar edersiniz ve değilse, zarar edersiniz. En iyisi risklerinizi göz önünde bulundurmak ve hissenizi sınırlandırarak kayıplardan kaçınmaktır..

ABD’de NEO’yu yasal olarak takas edebilir miyim?

NEO ticareti ABD’de yasallaştırıldı. Ancak, NEO CFD’lerini takas edemez veya kaldıraç uygulayamazsınız.

NEO ile Leverage ticareti yapmak mümkün mü?

NEO’dan yararlanma, ABD veya İngiltere dahil olmak üzere birçok ülkede yasaklanmıştır. Bu nedenle, düzenlenmiş bir komisyoncu aracılığıyla NEO’yu kaldıraçla takas edemezsiniz. Düzenlenmemiş platformlarla ticaret yapmak, ilgili risk göz önünde bulundurularak tavsiye edilmez.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector