NEO nedir? Yeni Başlayanlar İçin NEO Rehberi ve NEO’ya Yatırım Yapmak İçin İpuçları

NEO kendisini bir "hızla büyüyen ve gelişen" dijitalleştirilmiş satın almaların, kimliklerin ve mülklerin bir araya geldiği dijital ekonominin temeli olmayı amaçlayan ağ.

İlk olarak Şubat 2014’te Antshares olarak piyasaya sürüldüğünde genellikle Çin’in ilk halka açık blok zinciri olarak anılır. Daha sonra 2017’de, kullanıcıları için akıllı sözleşmeler sağlayan açık kaynaklı bir platform olan NEO olarak yeniden markalandı. Bu projenin arkasındaki ekip, yenilikçi ağ teknolojisi oluşturan ve giriş engellerini azaltan dünya çapında bir geliştirici grubu oluşturmanın yanı sıra, blok zincirlerindeki bireylerin otonom uygulamalar ve akıllı sözleşmeler oluşturmasını sağlamak için bir EcoBoost kampanyası yürütmektedir.

NEO nedir?

NEO, NEO Network’ün yerel belirtecidir. Aslen 2014 yılında Antshare olarak bilinirken, fikir Da Hongfei ve Erik Zhang’dan gelmişti. Ardından, üç yıl sonra NEO olarak yeniden markalandı. NEO’nun ilk taslak planındaki amacı, dijital mülkleri verimli ve doğru bir şekilde tahsis etmek için akıllı sözleşmelerden yararlanmayı içeren “yeni bir ekonomi” oluşturmaktı..

Dijital para ilk kez Ocak 2018’de NEO olarak yeniden markalaşmasının ardından 196.85 $ ‘lık çarpıcı bir fiyatla zirve fiyatına ulaştı. O sırada, piyasa değeri açısından ilk 20 kripto para arasında yer aldı..

NEO’yu başlangıçta bu kadar benzersiz kılan özelliklerden biri, C # ve diğer programlama dillerinin programlanmasını ve geliştirilmesini mümkün kılan büyüleyici birleştirme çözümüydü. Bu işlev, özellikle harici geliştiriciler için uygulama ve sözleşme oluşturma kolaylığı sağlar.

Bugün, hızla dünyadaki en yaygın kripto para birimlerinden biri haline geldiğinden, bazen Çin’in Ethereum’u olarak anılıyor. NEO’nun geliştirme ekibi de Asya’da bulunuyor ve bu da NEO’nun Çin’in Ethereum’u olarak prestijinin oluşmasına yol açtı..

Her Şey Nerede Başladı?

NEO’nun tarihi, Microsoft’un Çin merkezli ofislerinde düzenlenen bir konferansın ilk olarak Antshares olarak bilinen şeyin lansmanını başlattığı 2014 yılının başında başladı. Antshares, Çin’deki ilk açık kaynaklı blockchain projesi olarak Çin merkezli Onchain tarafından geliştirildi. Onchain, Çin’in özel ve devlet alanında blockchain teknolojisi platformu sağladığından o zamanlar blockchain endüstrisinde zaten iyi bilinen bir isimdi..

Antshares ve Onchain

Yukarıda belirtildiği gibi, ağ başlangıçta Antshares olarak başlatılmıştı. Neredeyse aniden, katlanarak genişledi ve Ethereum’un doğrudan rakibi haline geldi. Hem Onchain hem de Antshares’in aynı gruba ait olduğunu, ancak ayrı olarak finanse edildiğini unutmamak önemlidir. Onchain, merkezi ve düzenlenmiş sermaye tarafından finanse edilir ve desteklenirken, Antshares tamamen topluluk tarafından finanse edilir ve bu şekilde ayırt edilir.

Antshare ICO

Antshares’in fonlamaya başlama yolu, bir ICO veya İlk Para Teklifi yoluyla. Bu, projeyi finanse etmek için kullanılan bir kitle satışıydı. Bu ICO’nun ardından, 2015 yılında Antshares’in gelişimine, daha spesifik olarak ANT olarak bilinen dijital varlıkta özel fonlar akmaya başladı. Bir yıl sonra kamu sektörü devreye girdi ve Antshare’e kendi yatırımlarıyla katkıda bulundu. Hem kamu hem de özel fondan yararlanmak, Antshare üretimini daha ileri üretim seviyelerine doğru iten şeydi..


Antshare’in geliştirilmesi sırasında Onchain, NEO’nun büyümesini hızlandırmak ve projeyi ihtiyaç duyduğu yönde ilerletmek için Hyperledger ve Microsoft ile bir işbirliği kurdu. Antshares, Haziran 2017’de resmi olarak NEO olarak yeniden markalandı ve cazip “Wake up, NEO” sloganıyla değiştirildi.

NEO (NEO) Piyasa Değeri, Kaynak: CoinMarketCap

NEO’ya Şüpheciler

NEO’ya yatırım yapmayı düşünürken çok az ıstırap var. Ancak, not edilmesi önemlidir. Rekabet bunlardan biridir. Çin’in Ethereum’u olarak bilindiği düşünüldüğünde, ETH’nin en büyük dijital rakiplerinden biri olduğuna şüphe yok. Zaten adanmış bir kullanıcı tabanı ve NEO konusunda yıllarca deneyim kazanmış bu güçlü rakibi kazanmak, NEO meraklıları arasında endişe uyandırıyor. Bununla birlikte, ara sıra her zaman rekabet vardır ve NEO ağının, yoluna çıkan herkesin üstesinden gelmek için faydalarından yararlanabileceğine hiç şüphe yoktur. Muhtemelen, blockchain akıllı sözleşmelerine ve dApp’lara el atarsanız, hayatta kalma savaşı kesinlikle azalacaktır..

Bunun da ötesinde, mevzuat birçok yatırımcıyı korku içinde uzaklaştırdı. Herkesin kendisini kök zincire çevirmesi gerekir. Çok sayıda olsa da, büyük olasılıkla, ileriye dönük herhangi bir kök zinciri olmayacak. Bireyler ve firmalar birini seçip kullanabilir. Ne yazık ki, bu, firmalar bundan yararlanmak istemezse, NEO’nun göz ardı edilebileceği anlamına gelir..

NEO’ya Neden Yatırım Yapmalısınız??

NEO’ya yatırım yapmanın birçok avantajı ve artıları vardır. İşte bunlardan birkaçı.

1. Akıllı sözleşmeler

Akıllı sözleşmelerin kullanılması, dijital sözleşmelerin kullanımına doğru hızlanmaya olanak tanır. Şartlar ve anlaşma, sözleşmeye çok daha kolay bir şekilde ve çok daha kısa sürede programlanabilir. Akıllı sözleşmeler, güvenilirliği ve verimliliği artırır. Birden çok programlama dilinde, NEO blok zincirinde oluşturulan akıllı sözleşmeler yazılabilir, bu da daha geniş bir geliştirici topluluğu ve NEO ağının genel ilerlemesi için alan sağlar..

2. Dijital Kimlik

NEO, platformunda dijital kimlikleri engelleme avantajına sahiptir. Bu, işlemleri gerçekleştirirken kimliklerini gizlemek isteyen işletmeler ve bireysel tüketiciler için büyük bir varlıktır..

Bu yetenek, iki faktörlü kimlik doğrulama, yüz tanıma, parmak izi, ses tanıma gibi koruma mekanizmaları aracılığıyla etkinleştirilir veya SMS, NEO ağındaki bir işi veya kişisel bilgileri korumak için kullanılabilir. Günümüzde birçok iyi bilinen uygulamada görülen iki faktörlü kimlik doğrulama, birden fazla sistemdeki kullanıcıların girişlerini doğrulamasına olanak tanıyan bir şekilde çalışır..

Bu, bilgisayar korsanlarının bilgilerine yetkisiz erişim elde etme yeteneklerini sınırlar. Çevrimiçi verilerin korunmasını artıracak tipik biyometri, yüz tanıma, parmak izleri ve konuşma tanımadır..

3. Enerji açısından verimli fikir birliği mekanizması

NEO, Delege Edilmiş Bizans Hata Tolerans Sistemi olarak bilinen veya başka şekilde dBFT olarak adlandırılan benzersiz bir fikir birliği protokolü kullanır. Bu, Ethereum Proof of Work Konsensüs Protokolünün ilhamına dayalı olarak geliştirilmiş bir versiyonu olarak kabul edilmektedir. DBFT’nin temel özelliklerinden biri enerji verimliliğidir. Diğer eski konsensüs yapılarından çok daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor ve NEO’ya bu açıdan bir avantaj sağlanmış gibi görünüyor..

4. Geliştiriciler için daha kolay

Platform, çeşitli programlama dillerini dahil etme özellikleriyle olağanüstü olduğunu kanıtladı. Bu sadece geliştiricilerin ilgisini çekmekle kalmıyor, yakında kartlarda Python ve Go desteğiyle NEO, C + ve Java gibi diller kullanılarak yazılabiliyor. Bu, giderek daha fazla blockchain geliştiricisinin çoğunluğa atlamasını daha basit hale getiriyor. Bu, Ethereum’a kıyasla hem kullanıcılar hem de geliştiriciler için NEO’da akıllı sözleşmeler oluşturmaya daha kolay erişim sağlar..

NEO’nun yazım anında fiyatı 22.30 dolardır. Mevcut piyasa değeri 1.57 milyar dolar.

CoinSwitch’e göre NEO, en çok kullanılan kripto para birimlerinden biri olabilir ve 2023’ün sonunda 437 dolar, 2025’te 533 dolarlık bir fiyata ulaşabilir..

NEO’ya Nasıl Yatırım Yapılır?

NEO’nun kripto borsalarının çoğunda listelendiği düşünüldüğünde, günümüzde NEO’ya yatırım yapmak hiç de zor değil. Yatırım yapmak için, bu sitelere erişim sağlamak için önce bir hesap oluşturmanız gerekir..

Kayıt, doğrulama amacıyla kimlik gerektirir, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun. Kaydınızı tamamladıktan sonra, itibari para birimi ile finanse edebilir ve ardından seçtiğiniz NEO tutarını satın alabilirsiniz..

Öyleyse nereden başlıyoruz? NEO’ya kripto borsaları ile yatırım yapabilirsiniz. eToro NEO satın alabileceğiniz en iyi yer. Platform, kripto deneyiminizi geliştirmek için ucuz ve kullanıcı dostu bir sistem sunar.

NEO’ya Yatırım Yapmadan Önce İpuçları

1. Güvenli bir kripto cüzdanı kullanın

Kripto para birimi normalde cüzdanlarda tutulur. Cüzdan temelde sizi kripto para biriminizin yaşadığı blok zincirine veya bazen bir mikro donanım birimine bağlayan özel ve genel anahtarları tutan bir yazılım uygulamasıdır. Blok zincirinin genel anahtarınıza (adres olarak işlev görür) ve özel anahtarınıza (yalnızca sizin tarafınızdan bilinir) erişmesine izin verirler. eToro otantik cüzdanını piyasaya sürdü eToroX madeni paralarınızı güvenle saklayabileceğiniz yer.

2. İlk başta her şeyinizi vermeyin

Haftalarca süren kapsamlı bir çalışmadan sonra, kripto ticareti hakkında neredeyse her şeyi bildiğinizi hissedebilirsiniz. Evet, belki çok şey biliyorsundur, ama bu onu körü körüne harcaman gerektiği anlamına gelmez. Bütün tasarruflar gibi belirsizlik de zımnidir ve NEO’nun yatırımıyla aynıdır. Dijital para birimi değişmeye devam ediyor ve çok dikkatli hareket etmeniz gerekiyor. Ya büyük kazanmanızı ya da tüm yatırımınızı kaybetmenizi sağlayan son derece yüksek riskler vardır. İşlerin nasıl sonuçlandığını görmek için, harcamalarınızı artırmadan önce küçük miktarlarda harcayın..

3. Uzun vadeli bir bakış açısı sağlayın

Günlük ticarete çekilen ve hızlı borsaların adrenalininden etkilenmeyen biri değilseniz, NEO puanlarınızı gizlemeye bakmak akıllıca olacaktır. Bu alternatif daha riskten kaçınır, bu nedenle özellikle yeni başlayanlar için pazara alışmak isteyeceksiniz. Fiyatta yüksek büyüme varsaymanızı çok daha kolay hale getirir. NEO için yapılan iyimser tahminlerle, daha yüksek oranlarda biraz sabır ve sebat sahibi olmak faydalı olabilir..

4. Güncel kalın

Tüm sezgilerinizi madeni para fiyatlarına dayandırmak bir hatadır. Şu anda, bir kripto para biriminin fiyatı yalnızca mevcut döner sermayeyi dikkate aldığınızda geçerlidir. NEO satın almayı düşünüyorsanız, satın aldığınız toplam piyasa değeri miktarını not edin, sadece fiyata odaklanmaya çalışmayın. Özellikle finans alanında en son haberlerle güncel kalın. Kripto para birimleri bağımsız olsalar da, dünyadaki çeşitli olaylar fiyatlarını etkileyebilir..

5. NEO’nuz için vergi kanunları geçerli olabilir

2014 yılında IRS, kripto para birimlerinin vergi amaçlı sermaye değil mülk olduğunu iddia eden bir bildirim yayınladı. NEO’yu bir borsada nakde çevirerek veya mal ve hizmet satın alarak atsanız veya satın almış olsanız da, vergi borcunuz olur, sonra keşfedilen (örneğin, NEO satış fiyatı) kripto para birimini satın aldığınız fiyattan daha yüksektir. Belirli kısa vadeli veya uzun vadeli oranlar için, vergilendirilebilir bir sermaye kazancı elde edebilirsiniz. Kuralların doğru tarafında kalmanızı sağlamak için kripto para birimi faaliyetlerinizi yakından kontrol edin..

Özetlemek gerekirse NEO, akıllı sözleşmeler oluşturmada ve satın alımları geliştirmede üretkenliği kanıtlayan özellikler sunar. NEO’nun akıllı sözleşmelere yönelik çığır açan teknolojileri ve stratejisi, kripto para birimi topluluğundaki potansiyel gelişmeler için zemin hazırlayan akıllı bir ekonomi geliştirmeyi amaçlamaktadır..

EToro ile NEO’ya Yatırım Yapmaya Başlayın

NEO’nun doğru seçenek ve portföyünüze faydalı bir katkı olduğunu düşünüyorsanız, eToro deneyimli bir yatırımcı veya hevesli bir acemi olun, olağanüstü kripto deneyimleri sunan, kullanıcı dostu ve düşük maliyetli bir ticaret sitesi sunar.

eToro – NEO Satın Almak İçin En İyi Broker

etoro komisyoncusu

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

  • NEO kendisini bir "hızla büyüyen ve gelişen" İnternetin önümüzdeki on yılı için temel olmayı amaçlayan ağ.
  • NEO başlangıçta Antshares olarak biliniyordu ve 2014 yılında Da Hongfei ve Erik Zhang tarafından geliştirildi..
  • NEO, C # ve diğer programlama dillerinin programlanmasını ve geliştirilmesini mümkün kılan büyüleyici bir uygulama çözümüne sahiptir..
  • Hyperledger ve Microsoft ile işbirliği, 2016’da ilk teknik incelemeyi oluşturmak için Onchain tarafından başlatıldı..
  • Akıllı sözleşmeler, dijital kimlik, Çin hükümetinin desteği, NEO’nun birçok avantajından bazılarıdır..
  • Tahminler, NEO’nun 2023’ün sonunda 437 ABD doları ve 2025’e kadar 533 ABD doları fiyatına ulaşabileceğini gösteriyor..
  • NEO’ya yatırım yaparken piyasa eğilimlerinden haberdar olun ve vergi düzenlemelerinden ve yasal yükümlülüklerden sıyrılmayın.

NEO’ya yatırım yapmayı düşünüyorsanız, inanılmaz derecede yüksek derecede risk bulunduğunu unutmayın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map