Kendinize, insanların neden kripto para ticareti yaptığını sormak? Pekala, doğru yere geldiniz.

Kripto para birimi ticareti hızla gelir ticareti yapmanın en popüler yollarından biri haline geliyor. Sürekli haberlerde, özellikle Bitcoin ve onun değişken fiyat dalgalanmaları.

Ancak, özellikle insanların neden kripto para ticareti yaptığını soruyorsanız, mesele yalnızca para kazanmak değildir, insanların dahil olmak istemesinin başka nedenleri de vardır..

Bu makalede, insanların kripto para birimi ticareti yapmayı tercih etmelerinin tüm nedenlerine bakacağız..

Bir profesyonel gibi kripto para ticareti yapmayı öğrenmek ister misiniz? Bizimkini al kripto para kursu!

İnsanların kripto para ticareti yapmasının en önemli 5 nedeni nedir??

İnsanların kripto para ticareti yapmasının en önemli nedenlerine bakalım!

1. Geleceğin kripto para birimi olduğuna inandıkları için

cryptocurrency geleceği, neden kripto para birimi ticareti yapmalı

İnsanların kripto para ticareti yapmasının en önemli nedenlerinden biri, birçoğu bunun gelecek olduğuna inanıyor. Bazıları bunun internetten sonraki büyük devrim olduğuna inanıyor.

Mevcut para sistemimize yakından baktığınızda daha verimli çalışması gerektiği aşikar..

Bu, teknolojik evrimde bir sonraki mantıklı adım olduğuna inanarak birçok kişinin kripto para birimini tutmasına yol açtı..

Onlar, kripto para biriminin fiat parayı geçeceğine ve sahip olabileceğimize inananlar. sınır ötesi ücretsiz, özel ve güvensiz işlemler.

Bununla birlikte, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı kripto para birimi olduğunu muhtemelen fark etmişsinizdir.. Şu anda 2.000’den fazla var.


Bu, birçok kripto para birimi tüccarının çok sayıda farklı madeni para tutmasına neden oldu. Birinin diğerinin başaramadığı bir alanda başarılı olabileceği ticaretlerini hedge etme.

Bir kripto para balonunun içinde olmamız mümkün olabilir ve zamanla bu kripto para birimi projelerinin çoğu başarısız olacak ve yok olacak. Ne zaman olacağını kimse kesin olarak bilmiyor.

ancak, Bu 2.000 kripto para biriminin hepsinin aynı şeyi başarmaya çalışmadığı belirtilmelidir..

Birçoğu, oyun oynama gibi hayatımızın belirli yönlerini belirtmeye çalışıyor veya esasen hizmetler veya ürünler için kupon olarak kullanılmaya çalışıyor..

Ethereum ikinci en büyük kripto para birimidir Bugüne kadar ve Bitcoin’e daha iyi bir alternatif olma çabasının yanı sıra, aynı zamanda akıllı sözleşmeler ve dApp’leri de beraberinde getiriyor..

Akıllı sözleşmeler, esasen blockchain üzerinde çalışan sözleşmelerdir. dApp’ler merkezi olmayan uygulamalardır. İnsanların kripto para ticareti yapmasının nedenleri bu tür bireyler için farklıdır.

2. Ulusal bankalardan hoşlanmadıkları için

kripto vs bankalar

İlk kripto para birimi, 2008 çöküşünden ve merkez bankalarına duyulan güvensizlikten sonra doğdu, Bitcoin.

Merkez bankaları para birimlerini manipüle edebilir çoğu durumda insanların yaşamları üzerinde olumlu bir etkisi olmamıştır..

Örneğin, Arjantin’de yıllardır para birimi manipülasyonu yaşadılar ve birçok Arjantinlinin Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ticaret yapmasına yol açtı..

İnsanların kripto para birimi ticareti yapmasının temel nedenlerinden biri, meraklıların dünyayı merkez bankalarından kurtarma fikrini sevmeleridir..

Bunlar, işlemlerinizi gerçekleştirmekten kazanç sağlayan kişilerdir. Sınır ötesi ödeme gönderirken bu tür ücretler özellikle zahmetli olabilir.

Bazı kripto para birimlerinde işlemlerin işlenmesi için ücretler olduğu unutulmamalıdır..

Bu, özellikle işlemlerin madenciler tarafından onaylandığı bir çalışma kanıtı algoritması kullanan kripto para birimleri için geçerlidir. Hisse kanıtı kripto para birimlerinin çıkarılmasına gerek yoktur.

Kripto para birimi ve bankalarla ilişkisi hakkında belirtilmesi gereken bir diğer önemli şey, tüm kripto para birimlerinin onlarla çalışmaya karşı olmamasıdır..

Üçüncü en büyük kripto para birimi olan Ripple, özellikle bankacılık dünyası ile kripto para birimi dünyası arasında bir aracı olmak için yaratıldı..

3. Mahremiyete inandıkları için

anonim kripto para birimi işlemleri

İnsanların kripto para ticareti yapmasının en önemli nedenlerinden bir diğeri dehey işlemlerin anonim olması gerektiğine inanıyorum.

Bitcoin’i icat eden Satoshi Nakamoto’nun kökeninin cypherpunk hareketinden geldiğine inanılıyor..

Cypherpunks, sosyal değişim getirmek için kriptografi kullanmaya inandılar ve insanlara bilgilerinin kontrolünü verin ve güvende tutun.

Finansal bilgilerinizi güvende tutmak, çoğu insanın düşündüğünden daha önemlidir. Bu tür bilgilerle, bilgisayar korsanları ve dolandırıcılar potansiyel olarak sizden faydalanabilir.

Dahası, insanlar tüm paranızı nereye harcadığınızı bilseler ne kadar rahat olurdunuz??

Bu, işverenlerin, örneğin, paranızı ne kadar harcadığınıza bağlı olarak size ne kadar ödeyeceklerini değiştirmelerine yol açabilir..

Veya gizli kalmasını istediğiniz bazı işlemleriniz olabilir.

Bitcoin ve yasadışı işlemler

Bitcoin genellikle yasadışı işlemleri gizlemenin bir yolu olarak gösteriliyor. Ancak bu tamamen doğru değil.

Süre Bitcoin, birçok insanın onu uyuşturucu veya yasadışı hizmetleri çevrimiçi olarak satın almak için kullandığı ortaya çıktığında ün kazandı., İpek Yolu gibi.

Bu sorunlu olsa da, çoğu insan bunu bu amaç için kullanmıyor ve aslında fiat para birimleri bu tür amaçlar için kripto para biriminden daha fazla kullanılıyor..

Söyledi, sözde Bitcoin kullanan kişilerin% 25 kadarı yasadışı faaliyetlerle bağlantılı.

ancak, Bitcoin yasadışı faaliyetler için o kadar iyi değil çünkü işlemler halka açık defterde izlenebiliyor.

Burası tüm Bitcoin işlemlerinin saklandığı ve herkesin erişebileceği yerdir.

Yasadışı faaliyet için kullanılacak daha iyi bir kripto para birimi, halka açık bir defteri olmayan ve işlemler daha şifreli olan Monero olacaktır..

Zcash ve Dash gibi diğer kripto para birimleri de gizlilik için iyi alternatiflerdir..

Gizlilik, insanların kripto para ticareti yapmasının en tartışmalı nedenlerinden biridir..

Birçok hükümet, yasadışı amaçlarla kullanılabilecekleri için kripto para birimlerini kapatmak istiyor..

4. Blockchain teknolojisine inandıkları için

blockchain teknolojisi

Bitcoin, işlemleri nasıl değiştirdiği için sadece devrim niteliğinde değildi, temel teknoloji olan blok zinciri de birçok sektörü değiştirdi..

Blockchain teknolojisinin uygulanmasına olan inanç, insanların kripto para ticareti yapmasının temel nedenlerinden biridir..

Hastaneler, lojistik şirketleri, video oyunları, müzik endüstrisi tarafından kullanılabilir – liste uzayıp gidiyor.

Bazı açılardan, blockchain teknolojisi, benimseme açısından kripto para birimini geride bırakıyor.

Bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, blockchain hakkındaki bilgilerin değişmez olması, yani değiştirilemeyeceği anlamına geliyor..

Bu yalnızca bilgileri daha güvenli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda izlemeyi de kolaylaştırır.

Örneğin, lojistiğe bakarken, bir nakliye şirketi teslim edilen ürünlerin tam olarak nerede olduğunu görebilir ve ilgili tüm evrak işlerini de takip edebilir..

5. Çünkü kazanılacak çok para var

kripto para birimi ticareti

İnsanların kripto para ticareti yapmasının temel nedenlerinden bir diğeri de diğer pazarlardan daha değişken.

“Uçucu” kelimesi göz korkutucu görünse de, birçok tüccar için iyi bir şeydir çünkü bu, piyasaya girip çıkmak için daha fazla fırsat olduğu anlamına gelir..

Satmak için daha fazla yüksek ve satın almak için daha fazla düşük var. 2009’dan 2020’ye kadar Bitcoin fiyatının ne kadar arttığına bir bakın..

Genel olarak konuşursak, çok fazla değer topladı, ancak elbette değerde de büyük düşüşler oldu..

Birden çok kripto para biriminden kar elde edin

Ticaret yapmak için size bol miktarda para kazanma fırsatı veren çok sayıda farklı kripto para birimi var.. Her zaman odaklanmak zorunda değilsin bir kripto para birimi.

Diğer birçok kripto para birimi, özellikle başlangıçta Bitcoin gibi çarpıcı bir şekilde artma potansiyeline sahiptir..

Tüccarlar nedenlerine inanmayabilir, bazen insanların kripto para birimi ticaretinin nedenleri, daha fazla insan satın almaya başladıkça fiyatın muhtemelen artacağı inancıyla ilgilidir..

Fiyatı etkileyebilecek olayları ararlar. Örneğin, Binance Coin gibi bazı madeni paralar bir ‘yakma’ gerçekleştirir.

Madeni parayı yaratan organizasyonun bir kısmını geri satın aldığı ve yok ettiği yer burasıdır. Bunu yaparak fiyatı kontrol edebilirler.

Birçok tüccar, madeni paralarını fiyatın arttığı yerde yanana kadar tutacak ve daha sonra paralarını kar için satacaklar..

Daha uzun vadeli tüccarlar, aşağıdakiler gibi daha büyük olayları arayabilir: Bitcoin yarılanması Mayıs 2020’de gerçekleşecek.

Bu gerçekleştiğinde, yeni Bitcoin’lerin yaratılması yarı yarıya yavaşlayacak ve Bitcoin’in değeri, kıtlaştıkça büyük olasılıkla artacaktır..

Pek çok kripto para birimi tüccarı servet ticaretini yaptı, bazıları milyoner ve hatta Winklevoss ikizleri gibi milyarder oldu..

Anahtar noktaları

Bu makaleden bir şey hatırlıyorsanız, bu önemli noktaları yapın.

  • İnsanların kripto para ticareti yapmasının temel nedenlerinden biri, bunun paranın geleceği olduğuna inanmalarıdır. Onlar için bu, paranın nasıl yönetildiğine dair bir sonraki adımdır..
  • Cryptocurrency meraklıları gizliliğe inanır ve üçüncü şahısları işlemlerden uzaklaştırır. Ancak o zaman paramızı gerçekten kontrol edebiliriz.
  • Blockchain teknolojisinin geleceğine inanıyorlar. Birçok endüstride devrim yaratma potansiyeline sahiptir.
  • Kripto para birimi ticareti yapmak için çok para var. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatı son birkaç yılda önemli ölçüde arttı..

İnsanların kripto para birimi kursumuzla neden kripto para ticareti yaptığını öğrenin

Diğer kripto para birimleri ve bunların nasıl takas edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ardından kripto para birimi ticaret kursumuza kaydolun!

Bu makaleyi okumaktan zevk aldıysanız Ticaret Eğitimi, lütfen beğenin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz bir başkasıyla paylaşın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector