Rekt Trading Cryptocurrency Nasıl Elde Edilmez

Kripto para ticaretinde kesin olan bir şey var; rekt almak istemiyorsun!

Kısacası rekt almak her şeyi kaybettiğiniz yerdir hızlı ve acımasız bir piyasa hareketi. Birçok acemi tüccar için oyun sona erdi.

Böylesine korkunç bir olaydan dönüş yok ve çoğu kripto para birimi ticaretini tamamen bırakıyor.

Bu makalede, kripto para dünyasında “rekt” almanın ne anlama geldiğini ve bunun size olmasını nasıl önleyebileceğinizi inceleyeceğiz..

Bir profesyonel gibi kripto para ticareti yapmayı öğrenmek ister misiniz? Bizimkini al kripto para kursu!

“Rekt” Ne Anlama Geliyor?

Rekt, “harap” anlamına gelen kripto para birimi argosudur. Oyunlardan kaynaklanır ancak o zamandan beri kripto para biriminde popüler hale gelmiştir..

Terimin İngiliz İngilizcesinden geldiğine inanılıyor. Temelde her şeyi kaybettiğiniz anlamına gelir.

Bir tüccar bir ticaretten büyük ölçüde kaybettiğinde rekt almak olabilir.

Tipik olarak, bu, bir tüccar bir ICO veya daha sonra başarısız olan veya bir aldatmaca olduğu ortaya çıkan kripto para birimi.

Çoğu durumda sonuçlar anlıktır; bir tüccarın fonlarının silindiği büyük ve ölümcül bir hamle, asla iyileşemeyecekleri ciddi bir kayıp.

Bir kripto para birimi fiyatta dramatik bir şekilde düştüğünde piyasayı tanımlamak için kullanılan rekt terimini de görebilirsiniz..

Ayrıca duyabileceğiniz başka bir terim de ‘çanta tutucu’. Bu, neredeyse hiç değeri olmayan bir kripto para birimine sahip kalan birisini ifade eder..


Rekt aldıktan sonra, daha sonra başarısız olan bir ICO’ya büyük miktarda para yatırarak her şeyi kaybettiyseniz, “bagaj sahibi” olarak da adlandırılabilirsiniz..

Rekt Trading Cryptocurrency Nasıl Olmaz

Rekt almayı önlemenin en iyi yolu, büyük alım satımlardan kaçının, sade ve basit!

İşlem yaparken her zaman bu kadar büyük bir pozisyon almanıza gerek yok, aslında, nadiren yapmalısınız. Başarılı tüccarların çoğu, yıllar sonra uzun bir ticaret serisinden sonra servet kazanacak.

Bir tüccarın servetini bir ticarette biriktirmesi çok nadirdir. Bununla birlikte, deneyimsiz bir tüccarın kötü bir ticarette her şeyi kaybetmesi çok nadir değildir.!

Bunun arkasındaki sebep basit; çoğu kripto tüccarı aslında kripto para birimi hakkında çok fazla şey bilmiyor, bu yüzden rekt alıyorlar.

Birçoğu hype satın aldı çünkü ne kadar para kazanılması gerektiğini gördüler, ticarette deneyim sahibi olmaları gerektiğinin farkında değillerdi..

Gerçek şu ki, kripto para ticareti ile nasıl çok para kazanılacağını gerçekten bilmek, aslında nasıl ticaret yapılacağı hakkında ne kadar çok şey bilmeniz gerekiyor ki bu, birçok acemi kripto tüccarının ihmal ettiği bir beceri.

Ve bu nedenle, her şeyi kaybedebilirler..

Bunun ötesinde, deneyimsiz kripto para tüccarlarının duygularının kurbanı olma olasılığı daha yüksektir. Çoğu durumda, olması gerekenden daha fazla ticaret yapmalarına neden olabilecek öfke ve heyecanları.

Risk Yönetimi Her Zaman Önce Gelmeli!

risk yönetimi, kripto para ticareti

Kazanabileceğin kadar parayı kazanmayı düşünmeye başlamadan önce, zaten sahip olduklarınızı nasıl koruyabileceğinizi düşünmeniz gerekiyor.

İşlemleriniz ve ne kadar riske girmek istediğiniz hakkında çok düşünmelisiniz..

Gerçek şu ki en iyi tüccarlar daha az işlem yapar, daha fazla değil! Çok temkinliler ve yalnızca% 100 emin oldukları durumlarda% 100 emin oldukları kripto para birimlerini alıp satarlar..

Birçoğu bunu% 1 risk kuralını izleyerek yapıyor. Herhangi bir işlemde işlem hesabınızın yalnızca% 1’ini riske atabilirsiniz.

Bu şekilde tek seferde tek seferde her şeyi kaybetmezsiniz ve servet kazanmak için daha fazla fırsata sahip olursunuz.

Yapmanız gereken bir diğer önemli şey de ticaret portföyünüzü çeşitlendirmek.

Kısacası, tüm yumurtalarınızı tek sepete koymayın. Birden fazla kripto para birimi ticareti yapın ve belki de hisse senetlerine ve forex’e bakın.

Bunu yapmanız önerilir çünkü bir kripto para biriminin fiyatı düşerse, başka bir kripto para birimi ile işlem yapabilirsiniz. Ve tüm kripto para piyasası çökerse, farklı bir varlıkla ticaret yapabilirsiniz..

Bu şekilde karlı kalmaya ve kayıplarınızı azaltmaya devam edebilirsiniz..

Kendinizi sadece elde edebileceğiniz kârı düşünerek bir ticaret yapmak üzere yakalarsanız, durun ve riski değerlendirin ve ardından bunun iyi bir fikir olup olmadığını düşünün..

Kripto Para Birimlerini Doğru Araştırmayı Öğrenin

kripto para birimleri nasıl çalışır

Bilgi, bir kripto para birimi tüccarı olarak rekt almamanın anahtarıdır.

Gerçek bir kripto para birimi tüccarı olmak için, kripto para biriminin nasıl çalıştığı hakkında çok fazla bilgiye sahip olmalısınız. Sonuçta, gerçekten anlamadığınız bir şeyi nasıl takas edebilirsiniz??

Ve işlem yaptığınız tüm kripto para birimleri hakkında özellikle büyük bilgiye sahip olmalısınız. Öngöremediğin hiçbir şey olmamalı.

Yukarıdakilere ek olarak, kripto para birimlerinin nasıl değiştiğini takip etmelisiniz. Unutmayın, sektör hala çok genç ve kripto para birimleri hala çok gelişiyor.

Hiçbir kripto para biriminin tam olduğu söylenemez. Minimal gelişimi planlayan kripto para birimlerinin bile üstesinden gelmeye çalıştıkları sorunlar var ve bu nedenle değişiyorlar..

Bir diğer önemli tavsiye de, sırf birisi sizi teşvik ediyor diye kripto para ticareti yapmamanızdır..

Başkalarının tavsiyelerine asla uymayın; kendi araştırmanızı ve doğru görebildiğiniz şeyleri takip edin. Gerçekler her zaman söylentilerden veya rüyalardan önce gelir.

Pazarın Akışına Devam Edin

Muhtemelen bildiğin gibi, kripto para piyasası oldukça değişken. Tek bir aşağı doğru hareketle rekt elde etmek çok kolay.

Birçok acemi kripto para birimi tüccarı, piyasanın döngüsel olarak işlediğinin farkında değil. Pazar asla yükselmeye devam etmeyecek veya sonsuza kadar dipte kalmayacak.

Yüksek noktalara ulaşır, düşer, düşük noktalara ulaşır ve sonra artar. Bu her pazarda olur, kripto para birimi bile.

Her şeyin her zaman olduğu gibi olmayacağını ve buna hazırlanmanız gerektiğini unutmayın. Şimdi işler iyi olabilir, ancak bu sonsuza kadar sürmeyecek ve esnek kalmalısın.

Ayrıca yapmalısın aşırı değerli kripto para birimlerinden uzak durun. Bu zaten yüksek fiyatlı ve tırmanmaya devam eden kripto para birimleridir..

Sonunda fiyatı düşecekler ve yüksek bir fiyata satın aldığınız ve sadece düştüğü için rekt almış olacaksınız..

Makul fiyatlı ve yükseliş eğilimi gösteren kripto para birimlerini arayın.

Bu, kripto para birimi hakkında sadece nasıl çalıştığı değil, aynı zamanda tarihsel olarak nasıl bir performans sergiledi ve fiyatını etkileyebilecek şeyler.

Bir kripto para biriminin tarihsel hareketlerini anlamak, ticaret yaparken daha gerçekçi hedefler geliştirmenize yardımcı olabilir..

Ne yazık ki, bu bazen biraz zor olabilir, çünkü birçok kripto para birimi sadece birkaç yıldır, bu da bakılması gereken sınırlı miktarda veri olduğu anlamına geliyor..

Bakılması gereken önemli şeyler, yalnızca şimdiye kadar ulaştığı en yüksek ve en düşük fiyat değil, aynı zamanda Işlem hacmi, bu, bir varlık için ne kadar kişinin ticaret yaptığını.

Scamcoins ve Düşük Kaliteli Altcoinler İçin Altıncı His Geliştirin

kripto para birimi dolandırıcılığı

Kripto para birimi ticaretinde rekt elde etmenin çok yaygın bir yolu olan pump ve dump dolandırıcılıklarını tespit etmeyi öğrenin. Çoğunluğu ICO’lar.

Pompa ve boşaltma dolandırıcılıkları, bir kripto para biriminin yaratıcısının, insanları fiyatı yapay olarak artırmak ve ardından her şeyi satmak için kripto para birimine yatırım yapmaya teşvik ettiği yerdir..

Tipik olarak, bu tür durumlarda, yaratıcılar kripto para biriminin büyük bir kısmına sahiptir ve satıldıktan sonra kripto para biriminin değeri anında düşer..

Bu tür dolandırıcılık mağdurları kesinlikle haklıdır ve “bagaj sahipleri” olarak da adlandırılabilirler., yukarıda bahsettiğimiz gibi.

Bakılması gereken iki önemli kripto para birimi dolandırıcılığı örneği BitConnect ve OneCoin’dir. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki borsalar ve kripto para birimiyle ilgili hizmetler sunan diğer işletmeler de dolandırıcılık olabilir.

İyi bir tavsiye, uzak dur bilinmeyen paralar, Çoğu durumda, dolandırıcılık olmasalar bile ticarete değmezler. Bir tüccar olarak ilk 10’da kal.

Ve bir kripto para birimini piyasanın geri kalanından farklı kılan şeyin ne olduğunu bulamazsanız, muhtemelen ticarete değmez.

Tezos dahil olmak için iyi bir ICO’nun harika bir örneğidir.. O kadar iyi ki, 232 milyon dolar topladılar.

Ne yapmak istediklerini açıkça açıkladılar ve hedeflerine açıkça ulaşılabilir. Bunun yanı sıra, tüccarlara güven veren içerik oluşturucular hakkında pek çok bilgi mevcuttu..

Kripto para birimi konusunda çok fazla beceriye sahip olana kadar ICO’lardan uzak durmak akıllıca olabilir..

Nihayet ICO ticareti yapmaya başladığınızda, fiyat tahminlerine güvenmeyin. Bir kripto para birimine verdiğiniz değerleme, ne yaptıklarına ve bunu nasıl başarmaya çalıştıklarına dayanmalıdır..

Anahtar noktaları

Bu makaleden bir şey hatırlıyorsanız, bu önemli noktaları yapın.

  • Rekt, kötü bir kripto para birimi ticaretinde paranızın çoğunu (veya tamamını) kaybetmek için kullanılan kripto para birimi argosudur.. Tipik olarak, çok aniden.
  • Birçok tüccar kripto para biriminin nasıl çalıştığını anlamadıkları için rekt alıyor. Veya bu konuda ticaret!
  • Hayatta kalmak istiyorsanız kripto para birimi ve ticaret bilginizi geliştirin. Rekt almaktan kaçınmanın en iyi yolu.
  • Dolandırıcılıkları ve düşük kaliteli kripto para birimlerini tespit etmeyi öğrenin. Bunu yapmanın en iyi yolu, iyi bilinen kripto para birimlerine bağlı kalmak ve ICO’ları dikkatlice seçmektir..

Kripto para birimi ticareti kursumuzla kripto para ticareti yapmayı öğrenin

Diğer kripto para birimleri ve bunların nasıl takas edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ardından kripto para birimi ticaret kursumuza kaydolun!

İle Kripto Para Ticareti Yapın

Dünyanın lider sosyal ticaret platformunda güvenle ticaret yapın

Etoro topluluğundaki önde gelen tüccarları otomatik olarak kopyalayarak daha akıllı yatırım yapmayı keşfeden milyonlara katılın ya da ikinci bir gelir elde etmek için kendinizi kopyalayın. Canlı hesap açın bugün ve dakikalar içinde ticarete başlayın.

Okumayı seviyorsan "Rekt Trading Cryptocurrency Nasıl Elde Edilmez" lütfen beğenin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz bir başkasıyla paylaşın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector