Ripple’ın bu yıl yatırım yapmaya değer olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Aşağıdaki kılavuzu kullanın ve sorunuzun yanıtını alın!

  • Ripple, devam etmekte olan SEC davasının ardından mevzuatta netlik arıyor.
  • XRP balinaları, torbalarını yüksek oranda dolduruyor ve bu da satın alma baskısına son derece katkıda bulunuyor.
  • Yatırımcılar tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru kazanç elde etmeye çalışırken, 1 doların üzerindeki bir kırılma FOMO’yu tetikleyecektir..
  • Ripple’ın görünümü, MVRV’ye dayalı olarak uzun vadede yükseliş gibi görünüyor ve bu, 2021’de değerli bir yatırım anlamına geliyor..

Bu kılavuzda Ripple hakkında konuşacağız – Ripple 2021’de neye değer olacak ve neden Ripple’a yatırım yapmayı düşünmelisiniz. Bu kılavuzun sonunda, Ripple hakkında daha iyi bir anlayışa sahip olacaksınız ve “Ripple bu yıl almaya değer mi?” Sorularını yanıtlayabileceksiniz ve eğer öyleyse, "XRP satın almak için en iyi borsa hangisidir?".

Kripto para dünyası sürekli yükselişte. Muhtemelen bildiğiniz gibi, Bitcoin’in sunumundan bu yana, bilgisayarlı parasal formların tahminleri adım adım genişliyor. Nitekim, kısa bir zaman diliminde bile, kripto fiyatlarının tahmini binlerce kişi tarafından yükseltildi ve kripto para birimleri yatırım yapmak için cazip varlıklar haline geldi..

Kripto para birimi boğa döngüsü 2020/2021, birçok salgılamayı bırakırken, endüstri meraklıları gözlerini grafiklerden ayıramadan sınırda oturuyor. Ripple, ralliyi akranlarıyla başlattı, ancak Birleşik Devlet Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından ihraç eden şirket Ripple Labs Inc. ve yöneticilerine karşı açılan davanın ardından büyük bir aksilik yaşadı. Ayrıntılara biraz sonra gireceğiz.

Aralık ayında XRP’nin% 80 düşüşle 0,17 dolara düşmesiyle muazzam bir çöküş meydana geldi. Dava, özellikle boğa döngüsü sırasında önemli bir dezavantajdı. Bu arada, XRP 1 dolara doğru büyük adımlar attı, ancak yıllık en yüksek değer 0,75 dolara ulaştı. Yazma sırasında XRP, genel olarak yükselen bir piyasanın ortasında 0,56 $ ‘dan azalıyor..

Dalgalanmaya Genel Bakış

Ripple, başlangıcından itibaren hızlı ve uygun fiyatlı sınır ötesi transferler için go-to blockchain platformu olarak öne çıktı. XRP, en uzun süre piyasadaki en büyük üçüncü kripto para birimiydi. Ancak, Tether (USDT) tarafından üstlenildi ve daha sonra devam eden davanın neden olduğu belirsizlik nedeniyle birkaç pozisyon kaybetti..

Uluslararası transfer jetonu, SWIFT gibi önde gelen fiat transfer sistemleri tarafından şu anda karşılaşılan sorunu çözmek için tasarlanmıştır. Bu nedenle Ripple, ödemeleri, uluslararası ödemeleri ve bir ticaret aracını destekleyen dünya çapında bir sistem olarak 2013 yılında ortaya çıktı. Token XRP, XRP Ledger olan blok zincirine özgüdür.

Ripple’ın kendisini, fiat ve dijital dünyalar arasındaki köprü olarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (XRP) ayırdığını unutmamak gerekir. Dahası Ripple, gerçek dünyadaki sorunları çözebileceğine inanıyor. XRP’nin BTC ve ETH gibi mayınlanabilir bir madeni para olmadığını unutmayın çünkü 100 milyar tokeninin tamamı projenin başlangıcında oluşturuldu..

Tek engel, XRP’nin merkezi bir kripto para birimi olarak ortaya çıkması ve benzerleri gibi merkezden dağıtılmaması, çünkü çoğunlukla toplam arzın 55 milyarının Ripple Labs’ın mülkiyetinde olması..

Dalgalanma Şimdiye Kadar Neler Başardı?

Ripple, hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için yıllar içinde çeşitli sistemler kurdu. Örneğin, RippleNet, müşterilerin özellikle uluslararası pazarlarda likidite satın alırken XRP’yi kullanmalarına olanak tanıyan bir blok zinciri platformudur. Platform, döviz ücretlerini düşürürken anında ödemeleri sağlamak için zaten 300’den fazla banka ve ödeme kurumunu birbirine bağlamaktadır..

Şirketin en son amiral gemisi ürünü, insanlara, bankalara ve diğer para transferi kuruluşlarının yeni pazarlara ön finansman sağlamadan anında sınır ötesi ödemeler yapmasına yardımcı olan isteğe bağlı likiditedir (ODL)..

MoneyGram gibi büyük küresel kuruluşlar ODL’yi destekledi. Brezilya, Filipinler ve Asya bölgesi gibi ülkelerde gelişmeye devam ediyor. Ayrıca, insanlara hızlı ve ekonomik bir şekilde uluslararası para gönderme ve alma imkanı sağlar..

Birçok uzman tarafından Ripple, Coimarketcap’ın listesinde 6. kripto varlığı olarak konumlandırılan gelişmiş bir para olarak kabul ediliyor. 2012’de piyasaya sürülen Ripple, kripto topluluğu arasındaki en değerli kripto para birimlerinden biridir..

Ripple geçtiğimiz günlerde SEC iddialarıyla karşılaştığı için fiyatta bir düşüş yaşadı, ancak kripto analistleri Ripple’ın 2021’de değerinin artması beklendiğinden satın almaya değer olduğuna inanıyor..

2021’de Neden Ripple’a Yatırım Yapmalısınız??

XRP, piyasadaki boğa koşusuna rağmen hala nispeten düşük bir fiyatla işlem gören dijital varlıklardan biridir. Ripple Labs Inc. ve üst düzey yöneticileri, müşterilere kayıtsız menkul kıymetleri sattığı iddiasıyla SEC tarafından açılan bir dava ile karşı karşıya. ABD SEC, blockchain şirketinin Menkul Kıymetler Yasasını ihlal ederken yedi yıldan fazla bir süredir düzenlemeden uzak durmayı başardığını savunuyor..

Aynı zamanda Ripple, SEC’e ateş açtı ve düzenleyiciden Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olmadığını kanıtlamasını istedi. Ripple, karşı koymaya hazır ve uzun lafın kısası, regülatörün dizlerine vurmasına izin vermeyecek..

Bu nedenle, Ripple çevresinde dolaşan belirsizlik sonunda kaybolacak ve XRP’nin benzerleri gibi toparlanmasına izin verecek. XRP’nin yakın zamanda 1 dolardan kapandığını, ancak 0,75 dolar civarında düzelttiğini belirtmekte fayda var. Arıza, 0.35 $ ‘da destek buldu ve boğaların bir toparlanma için savaşmasına izin verdi. 0,7 $ ‘lık bir engel, sınır ötesi belirteç 0,6 $’ ın üzerinde bir çıkış için savaşırken şu anda hareketi sınırlıyor.

Ripple’ın zincir içi perspektifinden yükseliş görünümü

Zincir içi ölçümler, kripto para birimlerinin fiyat hareketleri hakkında harika bilgiler sağlar. Santiment’in tutucu dağıtım modeline göre, balinalar vahşi bir satın alma çılgınlığı yaşıyor. Örneğin, 10.000 ila 100.000 XRP’ye sahip adres sayısı, Aralık ayı düşük olan 95.022’den yaklaşık 104.500’e yükseldi. Aynı zamanda, 100.000 ila 1 milyon XRP içerenler 15.860’tan kabaca 17.225’e yükseldi..

Balinalardaki yükseliş, bu yıl XRP’nin değerinde artış görebilecek devasa bir yükseliş sinyalidir. Balinalar tarafından hareket ettirilen hacmin, XRP’nin arkasındaki arka rüzgarı artıracağına dikkat edin..

MVRV modeli, XRP’nin hala bir satın alma bölgesinde olduğunu ortaya koyuyor. Santiment, metriğin son 30 gün içinde el değiştiren XRP tokenleri tutanların ortalama karını veya zararını vurguladığını ve her bir token en son hareket edildiğinde fiyatı temel aldığını açıklıyor. Bu nedenle, ikiye eşit bir MVRV, XRP sahiplerinin şu anda yatırımlarının 2 katı olduğunu gösteriyor..

Başka bir deyişle, yatırımcıların para ya da zararda olduklarında satış yapma olasılığı düşüktür. Yüksek bir MVRV değeri, yatırımcılar kar için nakit ödemeyi tercih edeceğinden, bir düzeltmenin makul olduğu anlamına gelir. Yazma sırasında, XRP’nin MVRV modeli 0,459’da tutuyor ve bu da sınır ötesi token’in hala satın alma bölgesinde olduğunu gösteriyor..

Ripple, yıllar içinde madalyonun genel genişlemesinin desteklediği birkaç nedenden biri olan kademeli bir şekilde popüler hale geliyor. Yalnızca 2020’nin sonlarında ağa katılan kullanıcıların artması, kripto beklentileri üzerinde olumlu bir izlenim bırakıyor. Yalnızca Ocak 2021’de, ağdaki kullanıcı katılımındaki artış% 240’a yükseldi.

Ripple hiçbir zaman para ya da ödeme stratejisi olarak tasarlanmadı. Bu, onu yatırım yapmak için biraz ortalama bir madeni para yapar. Her halükarda, web üzerinde XRP belirteçlerinde ödemeyi kabul eden küçük bir piyasa özeti var..

Örneğin, onunla farklı ürünler satın alabilirsiniz, bu da onu alıcılar için daha çekici hale getirir. Ripple’ın XRP’sini açıkça kabul edebilen bir dizi tüccar keşfedebilirsiniz, ancak işler sürekli olarak değişiyor ve bu noktada bilinen bazı pazarlar bunu kabul etmiyor..

XRP için temel kullanım durumunun, Ripple organizasyonu üzerinde farklı parasal standartların (veya belirli öğelerin, örneğin altın veya petrolün) hareketi için olması önerilmektedir. Dahası, 2021’de Ripple’a yatırım yapmak, XRP’nin fiyatı şu anda düşük olduğundan ve yakın gelecekte artması beklendiğinden iyi bir hareket olabilir..

2021’de Ripple Neye Değer Olacak??

Ripple’ın 2021’deki fiyat tahmini, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,56 doların çok üzerinde yer alıyor. Teknik açıdan XRP, yıllık en yüksek değeri 0,75 $ ‘a düşürmeyi dört gözle bekliyor. Boğaların Nisan 2018 bariyerini 0,99 dolardan aşmaya odaklanmalarına izin verilecek. 1 doların üzerinde alım satım yapmak, kaçırma korkusunu (FOMO) tetikleyerek fiyatı rekor seviyeye yükseltir..

XRP / USD haftalık grafik

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), XRP’nin yükseliş trendiyle devam edeceğini ima eden bir yükseliş dürtüsüne sahip. Dahası, 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA) haftalık grafikte 100 SMA’nın üzerine çıkarak yükseliş eğilimi gösteren bir altın çapraz paterni oluşturuyor. Yükseliş trendi devam ederse, XRP tüm zamanların en yüksek seviyesini aşabilir ve 10 dolara yükselebilir. Ripple’ın yardımcı programı büyümeye devam ediyor, bu da beklenen büyük değer artışını destekleyecek bir faktör..

Bitcoin’in fiyatı 50.000 $ ‘ı geçtiğinden, daha küçük rakamlarla yatırım yapmak ve daha yüksek getiri elde etmek isteyen bireyler Ripple gibi coinlere yatırım yapmayı tercih ediyor. Bu, daha fazla talep olacağı için Ripple’ın değer kazanmasına da yardımcı olabilir..

Peki Ripple’ın 2021’de değeri ne olacak? Longforecast, XRP değerinin 2021 yılına kadar 1,29 $ ‘a kadar yükselebileceğini tahmin ediyordu. Digitalcoin, Ripple’ın Mart ayı başında 0,89 $’ a ulaşabileceğini ve ardından Aralık 2021’e kadar 0,86’ya düşebileceğini tahmin ediyor..

XRP, 2021’de Yatırıma Değer mi?

XRP, 2021’de değerli bir yatırım olmaya devam ediyor. Tek engel, veren şirkete karşı açılan dava gibi görünüyor. Bununla birlikte, Ripple Labs bir kazanç için savaşmaya hazır ve bu da düzenleyici netlik nedeniyle token’ın değerini artıracak. Aynı zamanda, Ripple kendisini bir stabilcoin destek platformu olarak sunar ve bağımsız dijital varlıkları başlatmak isteyen merkez bankalarından yararlanabilir..

Ripple’ın kurucuları tarafından yapılan gelişmiş belirteç olan XRP, Ocak 2021’de genellikle 0,25 dolardan 0,75 doların üzerine yükselen bazı keskin kazançlardan memnun kaldı..

DeVere Group’un organizatörü ve CEO’su Nigel Green’in belirttiği gibi dalgalanma 2021’de 1 dolar değerinde olabilir. Green, hem XRP belirtecini kapsayan ilgiye, hem de bu tahmini yaparken makul bir becerikliliğine değindi. Bu, jetonu yatırım yapmayı oldukça çekici hale getirir..

2021’de Dalgalanma Fiyatı Artacak mı?

Ilımlı olmak gerekirse, XRP 2021 bitmeden 1,20 $ ‘a ulaşabilir. Genel olarak birçok kripto gözlemcisine göre 2 $’ a bile ulaşabilir..

Bir başlangıç ​​olarak, çeşitli finansal destekçiler tarafından finanse edildi. Bu finansman girişimi, Google dahil dünyaca tanınmış kuruluşların adını taşıyor. Ripple tahmini genişlediğinden, diğer birçok ana akım ve gerçek kuruluş da önümüzdeki aylarda bu yatırıma kaynak ayırmayı tercih etti..

Bu, Ripple’a finansal destekçileri için katkıda bulunma ve güven oluşturma gücü verir. Ek olarak, verilen gerçek, bu madalyonun 2021’de fiyat artışı yaşama olasılığını artırıyor..

Ripple Coin News, önümüzdeki yılların öngörülemeyen bir modelin ardından Ripple için sorunsuz bir zaman olarak ortaya çıkabileceğini değerlendiriyor. XRP’nin fiyatını 8 dolara veya 10 dolara yükseltebilecek bir gizli anlaşma ve yükselen inovasyon gelişimi olacağından. Bu, onu kripto hükümdarlığı ile ilgilenen tüm bireyler için çekici bir yatırım noktası haline getirir. Bu nedenle, fiyatının yakın gelecekte, yani 2021’in sonunda artması mantıklıdır..

eToro – Satın Alınacak En İyi Platform Dalgalanma XRP

eToro, sektörde uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – denemenizi tavsiye ederiz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar Kelimeler

  • Long Forecast, 2021’de Ripple fiyatını tahmin ederken iyimser ve Ekim ayına kadar 1.09 $ ‘a kadar çıkabileceğini öngörüyor..
  • Ripple fiyatının daha yüksek bir değere yükselmesi, yani 2021’in sonunda 1,20 dolar civarında.
  • Ripple fiyatının yakın gelecekte, yani 2021’in sonunda artması mantıklı..

Ripple nedir? Başlangıç ​​Kılavuzu

Ripple Fiyat Tahmini

2021’de Ripple XRP Fiyatını Ne Artıracak??

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me