Ripple’a Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri, Ripple’a Yatırım Yapmak İyi mi??

Ripple’a yatırım yapmanın iyi bir fikir olup olmadığını öğrenmek için sizi ileriye iten Ripple’a yatırım yapmanın artıları ve eksileri hakkında daha fazla bilgi edinin..

Ripple, yatırım portföyünüzdeki eksik parça olabilir. İşte neden Ripple’a yatırım yapmayı düşünebileceğiniz, artıları ve eksileri ve tam olarak neyi aramanız gerektiği.

Ripple’a yatırım yapmadan önce, neye bulaştığınızı anlamanız çok önemlidir. Ripple, Litecoin veya Bitcoin gibi başka bir para birimi biçimi değil, dünya çapında uluslararası ve sınır ötesi ödemeleri düzene koymayı amaçlayan yeni bir tür ödeme protokolüdür..

Ripple, ortalama kripto para biriminiz değildir. Bunun yerine, diğer her tür dijital para biriminden tamamen farklı bir şey sunar. Ve bu sağlam bir yatırım fırsatı sunarken, Ripple’ın ne olduğunu, ne yaptığını ve bir spekülatör olarak dikkat etmeniz gereken olası kırmızı bayrakları anlamanız çok önemlidir..

Ripple XRP’yi hızlı ve kolay bir şekilde satın almak veya yatırım yapmak istiyorsanız, % 0 komisyon, kontrol et eToro Borsası!

Ripple nedir?

Dalgalanma

Ripple, finansal işlemler için bir kripto para birimi (XRP) ve dijital ödeme ağı görevi gören bir teknolojidir. Bilgisayar programcıları Chris Larsen ve Jed McCaleb tarafından ortaklaşa kuruldu ve 2012’de ABD merkezli Ripple Labs Inc olsa da piyasaya sürüldü..

Mali ödemeleri işleyen sistemler genellikle aşırı karmaşık ve parçalıdır. Bu, ödemelerin maliyetli, zaman alıcı ve güvenilmez olabileceği anlamına gelir. Ripple,% 100 güvenli, anında ve pratik olarak ücretsiz olan sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırabilen alternatif bir platform sunar. Ayrıca Ripple, kripto para birimleri de dahil olmak üzere her tür parayla ödemeleri kolaylaştırabilir..

Yatırım yapmaya hazır Dalgalanma?

XRP’yi piyasaya sürdükten sadece bir yıl sonra Ripple Labs, dünyanın en iyi özel araştırma üniversitelerinden biri olarak kabul edilen MIT Üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafından En Akıllı 50 Yeni Şirketten biri olarak seçildi..

Ardından 2013 yılında bankalar ve diğer finans kuruluşları Ripple’ın ödeme sistemini kullanmaya ilgi göstermeye başladı. Beş yıl sonra, 100’den fazla finans kurumu Ripple’ın teknolojisinin bir kısmını benimsedi. Bugün, RippleNet gelişmiş blok zinciri, 6 kıtada 40 ülkeyi kapsayan 300’den fazla sağlayıcıdan oluşan büyüyen bir ağ tarafından kullanılmaktadır..

Ripple’ı en çok benimseyenlerden bazıları American Express, Santander ve ABD merkezli para transferi şirketi MoneyGram’dır / Dahası, VISA ve Western Union’ın çok da uzak olmayan bir gelecekte Ripple platformuna geçmeyi ciddi olarak düşündüklerine dair fısıltılar var..


Birçok kripto ve finansal analist için Ripple, güvenli, standartlaştırılmış ve güvenilir küresel ödemeler için bir numaralı ağ olarak SWIFT’in yerini alma potansiyeline sahiptir. Aslında, Ripple’ın kurucularının amaçladığı şey tam olarak budur. Ripple’ın ortak yaratıcısı Chris Larsen, bu yılın başlarında bir röportajda şunları söyledi:

"XRP, bu verimsiz (SWIFT) sistemin yerini alabilir … Biraz zaman alacak, bazen sinir bozucu görünecek, ancak oraya varacağımızı düşünüyorum. “

Bir sonraki piyasa hareketiniz hakkında bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için Ripple’a yatırım yapmanın artıları ve eksileri burada..

Ripple’a Yatırım Yapmanın Artıları

dalgalanmanın artıları

Ripple’a yatırım yapmanın faydaları nelerdir??

Birçok kripto analisti ve spekülatör, Ripple’ın büyük bir geleceği olduğunu düşünüyor ve bu da onu yeni ve yerleşik tüccarlar için çekici bir seçenek haline getiriyor. İşte Ripple’a yatırım yapmanın avantajlarına hızlı bir bakış.

✅ Uygun Fiyatlı

Ripple şu anda jeton başına 0,26 dolardan işlem görüyor. Diğer bir deyişle, 2018’deki bir önceki yüksek seviyesine kıyasla ucuz! Birkaç yüz dolardan daha düşük bir fiyata ciddi miktarda Ripple alabilirsiniz. 50 $ ‘lık ufak bir bahis bile size 200 jetondan fazlasını kazandırır..

Ripple, 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,10 doların üzerine çıktı, ancak bazı piyasa analistleri önümüzdeki 10 yıl içinde 1.000 dolarlık engelin ötesine geçeceğine inanıyor. Diğer tahminler çok daha iyimser. Bu nedenle, düşük fiyatı ve giderek artan genel çekiciliği göz önüne alındığında, Ripple’ın bir kısmını kapmak, büyük bir yatırım getirisi potansiyeli olan nispeten düşük riskli bir seçenektir.

✅ Sorunları çözer ve fırsatlar yaratır

Ripple, büyük finans kurumları için sorunları çözer. Aynı zamanda ekonomi için mükemmel olan sermaye akışını da hızlandırır. Ancak Ripple, küçük işletme sahipleri için de çalışabilir. Yaygın olarak benimsenirse, Ripple platformu milyonlarca bağımsız tüccar ve girişimciye küresel ekonomiye erişim sağlayacaktır..

✅ Ripple’ın Piyasa Değeri

25,9 milyar dolarlık piyasa değeri ile Ripple, dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimidir. Büyük bir piyasa değeri, yatırımcı güveninin güçlü bir işaretidir ve varlığı dalgalı piyasa döngüleri veya düşüşlere karşı daha dirençli hale getirir..

✅ Ripple sadece başka bir kripto para birimi değil

Ripple, bir kripto para birimi veya teknolojiden daha fazlasıdır; tam teşekküllü bir şirkettir. Ripple Labs Inc, teknolojiyi bankalara, yatırımcılara, yeni kullanıcılara ve halka tanıtan halkla ilişkiler ve pazarlama uzmanları da dahil olmak üzere 500’den fazla tam zamanlı işverene sahiptir..

Kaçırmayın: 2021’de En İyi 10 Kripto Para Birimi Ne Patlayacak??

Ripple’a Yatırım Yapmanın Eksileri

dalgalanmanın eksileri

Her yatırım gibi, paranızı Ripple’a yatırmak risksiz değildir. İşte Ripple’a yatırım yapmanın riskleri hakkında bilmeniz gerekenler.

❌ Artık yeni Ripple olmayacak

Sadece 21 milyon Bitcoin olacak. Ve Ethereum miktarı sınırsız iken, üretim zamanla yavaşlayacaktır. Bu sınırlı arz gelecekte talebi artırarak erken yatırımcılar için büyük fiyat artışlarına ve daha büyük karlara yol açabilir. Dalgalanma farklıdır. Tüm XRP madeni paraları önceden çıkarılmıştır ve halihazırda dolaşımdadır.

Ripple, XRP’nin büyük bir payına sahip

Ripple Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen, tüm XRP’nin yaklaşık üçte birine sahip. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, diğer kıdemli yönetim kurulu üyeleri gibi önemli bir miktara da sahip. Sadece birkaç elinde yoğunlaşan bu kadar çok XRP ile fiyatın aşırı şişme ihtimali var..

Merkezi olmayan değil

Blockchain uzmanları için XRP, ‘gerçek’ bir kripto para birimi değildir. Birçoğu bunun ademi merkeziyetçilik ve ekonomik özerklik ilkelerine aykırı olduğunu savunuyor. Madenciliği yapılan ve daha sonra kullanıcılar arasında anonim olarak takas edilen Bitcoin’in aksine, Ripple özellikle bankacılık ve finans sektörü için tasarlandı. Birincil amacı, sıradan insanların değer alışverişi veya saklama şeklini kökten değiştirmek yerine, bankacılık sektöründeki sorunları çözmektir..

Altcoinlerin Tahsisi

Ethereum ve Bitcoin’den farklı olarak, Ripple’ın tüm XRP madeni paraları önceden belirlendi, bu da piyasaya daha fazla madeni para çıkmayacağı anlamına geliyor. Bu, geliştiricilerinin önemli bir yüzdesine sahip olmasına neden oldu (Ripple başkanı Chris Larsen, şu anda tüm XRP’nin neredeyse üçte birini elinde bulunduruyor) ki bu, kripto para birimi felsefesinin özü olan ademi merkeziyet fikrine ters düştüğü için bir endişe kaynağıdır..

❌ Güçlü Rekabet

Ripple’ın en büyük rakibi, şu anda en büyük uluslararası ödeme ağı ve yaklaşık 11.000 finans kuruluşunun tercihi olan SWIFT. Ripple, kötü şöhretli Luddite bankacılık sektörünü, ödeme protokollerinin SWIFT’den daha iyi, daha hızlı ve daha güvenli bir çözüm sunduğuna ikna etmesi gerekecek..

Sonuç: Ripple İyi Bir Yatırım mı??

Yatırımların çoğu riske karşı ödül faktörüne indirgenir. Başka bir deyişle, potansiyel ödüller, risklerin olası sonuçlarından daha ağır basıyor mu??

Ripple’ın kesinlikle bazı risk faktörleri vardır. Kurucular çok sayıda madeni paraya sahipler, ana pazar rakibine meydan okumaktan hala uzun bir yol ve bu, blok zinciri sadık uzmanları için en popüler teknoloji değil..

Yatırım yapmayı düşündün mü Dalgalanma?

Öte yandan, Ripple giderek daha yaygın hale geliyor ve bazı büyük finans kurumlarının desteğine sahip..

Ayrıca, mevcut fiyat, yeni kripto para birimleri için düşük bir giriş engelinin yanı sıra, yerleşik yatırımcıların diğer varlıklardan büyük miktarda değer almadan portföylerini çeşitlendirmeleri için iyi bir fırsattır..

Basitçe söylemek gerekirse, Ripple pek çok potansiyel ödülü olan düşük riskli bir yatırımdır. Portföyünüze eklemeyi düşünmeden önce mutlaka biraz araştırma yapmanız gereken bir şey.

Ripple’ın gerçek yatırım sorusu, gerçekten işe yarıyor mu? Zaman ve enerjiye yatırım yapmaya istekliysen, o zaman senin için iyi olabilir.

Ripple Milyoner Yapıcı Olacak?

Bir bakıma, zaten – XRP’nin yazım sırasında 33,33 milyar dolarlık bir piyasa değeri var ve daha önce tartıştığımız gibi, ödeme protokollerinin uygulanması daha geniş çapta kabul gördükçe bu yükselmeye devam ediyor..

Sınırlı bir kaynak olan Ripple’ın değeri, kıtlık fiyat artışını teşvik etme eğiliminde olduğundan, muhtemelen daha da artacaktır. Unutmayın, herhangi bir yatırım bazı riskler içerir. Bu nedenle, yalnızca karşılayabileceğiniz kadar yatırım yapın ve nihai bir karar vermeden önce olabildiğince çok araştırma yapın..

Artık Ripple’a yatırım yapmanın artılarını ve eksilerini biliyorsunuz. XRP’ye yatırım yapmaya başlamak için yeterince ilham veriyorsanız veya bu makale mevcut alım satım bilgilerinize biraz daha fazla fikir verdiyse, bunu bilmekten memnuniyet duyabilirsiniz. eToro 90’dan fazla kripto para biriminde kripto varlıkları ve CFD’ler ile ticaret yapma yeteneği sağlar.

eToro -% 0 komisyonla Ripple XRP satın alın

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Okumayı seviyorsan Ripple’a Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri makale, lütfen bir beğeni verin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz başkalarıyla paylaşın.

Daha fazla okuma:

Dalgalanma Fiyat Tahminleri: 2021’de ve Ötesinde Dalgalanma Ne Kadar Değerli Olacak??

Ripple İyi Bir Yatırım mı ve Ripple’a Yatırım Yapmalı mıyım?

İngiltere’deki En Popüler Kripto Para Birimleri

2021’de Dikkate Alınması Gereken 10 Kripto Para Birimi

Ethereum VS. Dalgalanma: Portföyünüzde Hangisi Olmalı??

ABD’deki En Popüler Kripto Para Birimleri

Sorumluluk reddi: Kripto para birimleri oldukça değişken.

Kaynaklar:

[1] https://strategictechinvestor.com/acq/pros-cons-investing-ripple/

[2] http://money.cnn.com/2018/01/02/technology/what-is-ripple-cryptocurrency/

[3] https://www.bitcoinmarketjournal.com/top-10-altcoins/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector