Dalgalanma Nedir ve Dalgalanmaya Yatırım Yapmak İyi Bir Fikir mi??

Ripple nedir? Bu bir kripto para birimi mi? Piyasadaki en popüler kripto para birimine benziyor mu, Bitcoin?

Kısa cevap muhtemelen “hayır” olacaktır.

Ripple bundan çok daha fazlası.

Bugün Ripple’ı tanıtacağız ve dünya çapında uluslararası işlemlerin kralı olmasının nasıl ve neden beklendiğini açıklayacağız. Aşağıdaki soruları da cevaplamaya çalışacağız – Ripple nedir? Ripple iyi bir yatırım mı?” ve “2021’de Ripple’a yatırım yapmalı mıyım??”

Ripple Açıklaması

dalgalanma açıkladı

Ripple Nedir?

Ripple hakkında bilmeniz gereken ilk şey, bunun hem bir platform hem de para birimi olduğudur..

Ripple’ın ödeme ağının adı RippleNet ve kripto para biriminin adı Ripple XRP’dir..

RippleNet, bankaları ve diğer büyük kurumları birbirine bağlar ve onlara ağ üzerinden para ve diğer çeşitli varlıkları aktarma fırsatı verir..

Her işlem, merkezi olmayan bir XRP defterine kaydedilir..

Ödeme ağı, tüm işlemler için Ripple XRP para birimini kullanır. Sınır ötesi ödemeler için zaman ve parayı azaltır.

Her işlemin işlenmesi saniyeler sürer. Buna karşılık, Ethereum ağında 2 dakikadan fazla sürerken, Bitcoin için bir saatten fazla sürebilir. Geleneksel bankalar daha da yavaştır ve uluslararası bir işlemi tamamlamak 3-5 iş günü sürer.

XRP, saniyede yaklaşık 1.500 işlemi gerçekleştirebilir. Örneğin Bitcoin, bir zaman aralığında yalnızca yedi civarında işleyebilir..


Hız bir şeydir. Ripple ağı ayrıca düşük işlem ücretleri sunar. Bu faydalar nedeniyle, dünyanın her yerinden çok sayıda finans kurumu halihazırda Ripple kullanıyor..

Yatırım yapmayı düşünür müsün Dalgalanma?

Ripple platformunun temel fikri, hızlı ve ucuz işlemlere izin verecek açık kaynaklı bir protokol olmaktır..

Şirketin resmi olarak ürünü hakkında söyledikleri Dalgalanma İnternet sitesi:

“Ripple, blok zincirinin gücünü kullanarak küresel olarak para göndermek için tek bir sürtünmesiz deneyim sağlıyor. Finansal kurumlar, Ripple’ın büyüyen küresel ağına (RippleNet) katılarak müşterilerinin ödemelerini dünyanın herhangi bir yerinden anında, güvenilir ve uygun maliyetli bir şekilde işleyebilir. Bankalar ve ödeme sağlayıcıları, maliyetlerini daha da azaltmak ve yeni pazarlara erişmek için dijital varlık XRP’yi kullanabilir. San Francisco, New York, Londra, Mumbai, Singapur ve Sidney’deki ofisleri ile Ripple’ın dünya çapında 200’den fazla müşterisi var. “

Ripple, Rippleplay’in ardından ilk olarak 2012’de piyasaya sürüldü. Ripple; döviz borsası, havale ağı ve gerçek zamanlı brüt ödeme sistemidir (RTGS).

Ripple Nasıl Çalışır??

dalgalanma nasıl çalışır

Ripple ağı, blok veya blok zinciri gibi terimlerle ilişkili değildir. Terimini kullanıyorlar adi defter, yerine. İşlem kayıtlarını bağımsız olarak doğrulayan ve karşılaştıran bir sunucu ağı tarafından yönetilir.

İş kanıtı fikir birliğini kullanan Bitcoin’in aksine, Ripple enerjiye ve yoğun bilgi işlem gücüne güvenmez.

Ripple, blok zinciri veri yapısını kullanıyor ancak kendi fikir birliği protokolünü kullanıyor.

Ripple sisteminde üç tür düğüm vardır:

 • Doğrulayıcılar: İşlemlerin doğrulanmasından sorumludurlar. Herkes doğrulayıcı olabilir ancak güvenilebilecek, ağ geçidi düğümleri tarafından saklanabilecek bir doğrulayıcı listesi vardır.
 • Normal düğümler: Düzenli kişiler / kullanıcılar.
 • Ağ geçidi düğümleri: Kayıtlı finansal kurumlar, tüccarlar, borsalar ve diğerleri. Ripple ağında bir ağ geçidi düğümü olmak istiyorsanız, bir güven zinciri oluşturmak için izin almanız gerekir..

Ripple’ın fikir birliği süreci, sunucuları doğrulayanlar arasında paylaşılan bir herkese açık veritabanına gider ve bütünlük sağlar.

Doğrulama sunucuları herhangi birine ait olabilir; insanlardan bankalar gibi finans kurumlarına.

Ripple protokolü (XRP), taraflar arasında neredeyse anında para transferine izin veriyor. Ek olarak, itibari para birimleri, dijital para birimleri, altın ve diğer emtialar dahil olmak üzere her tür para birimi değiştirilebilir.. Ripple kullanmanın en büyük faydalarından biri, ücretlerden kaçınılması ve geleneksel bankacılığın uzun bekleme sürelerinin saniyelerle indirilmesidir..

Girişimizi bitirmek için, Ripple, finansal kurumlar için basit bir ödeme ağıdır. Başlıca rakipleri SWIFT gibi sistemlerdir.

Ripple da alınıp satılabilir, ancak yaratılmasının arkasındaki ana fikir, çevrimiçi bir şeyler satın almak için bir ödeme yöntemi haline gelmemekti. Bu yol, örneğin Bitcoin gibi diğer kripto para birimleri için kaydedilir..

Madeni para açısından Ripple, jetonları satın almak / satmak için şirketler, bankalar ve finans kurumları ile sözleşmeler imzaladı. XRP, sadece paralarını taşımak için bir araçtır. Piyasada satılamazlar ve alım / satım emirleri ile fiyatı etkileyemezler. Bankalar doğrudan merkezi bir tüzel kişiden satın alıyor ve böyle yaparak bu süreçte herhangi bir para kaybetmeyecekler.

Öte yandan, piyasadaki dalgalanmanın fiyatı yalnızca kar elde etmek isteyen sıradan insanlar ve yatırımcılar / tüccarlar tarafından belirlenir..

Ripple’ın faydalı özelliklerini bir kez daha özetleyelim:

 • İçindeki Ripple coin XRP olarak adlandırılır ve herhangi bir değerli eşdeğerini kabul eder;
 • Ripple’ın sistemi yüksek düzeyde güvenlidir ve bilgisayar korsanlığına karşı Bitcoin’den daha iyi korunur;
 • Ripple sisteminin başarılı bir şekilde geliştirilmesi, ücretsiz ve erişilebilir program kodlarına dayanır;
 • Ripple sisteminde 100 milyar coin var;
 • Ripple üzerindeki tüm işlemler, sözleşmeye dayalı bir temele dayalıdır ve tahkime gerek yoktur, yani herhangi bir kullanıcı hizmetlerini, mallarını ve döviz değişimini yaratabilir;
 • Doğrudan madencilik yok. Ripple’ı takas edebilir veya hesaplama sürecine katıldığınız için bir ödül olarak alabilirsiniz;
 • Tam işlem geçmişi cüzdanlara kaydedilir;
 • Ripple’daki işlemlerin katılımcılarının takas komisyonları yoktur;
 • İki yönlü işlemler. Her işlem ters yönde tersine çevrilebilir;
 • Fonların fiziksel hareketi yok;
 • Paranızı kaybetme veya çalınma riski yok.

2021’de Ripple’a yatırım yapmaya değer mi?

dalgalanmaya yatırım yapmak

Ripple şu anda yaklaşık 0,30 dolardan işlem görüyor ve bu, örneğin Bitcoin veya Ethereum’un değeriyle gerçekten karşılaştırılamaz. Ayrıca, diğer bazı kripto para birimlerinin aksine, Ripple madenciliği yapamazsınız. Ancak, değeri geçen yıl önemli ölçüde arttı.

% 40’ı şu anda dolaşımda olan ve geri kalanı şirket tarafından tutulan 100 milyar madeni para var.. Ripple, piyasadaki arzın tamamını tek seferde satmıyor çünkü fiyat üzerinde kesinlikle olumsuz bir etkisi olabilir..

Kripto para birimlerine yatırım yapmaya karar verirken, her zaman riskli olabileceğini aklınızda bulundurun. Asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

Ticarete başlamak ister misiniz? Dalgalanma?

Artık ağın neye benzediğine dair temel bir anlayışa sahip olduğunuza göre, Ripple’a yatırım yapın bu yıl. Bitcoin veya Ethereum kadar popüler ve değerli değil, ancak çok fazla potansiyele sahip ve birçok kişi ve kurumlar bunu kabul etti..

Ripple, son birkaç yılda değeri çok arttı, ancak iyileştirme ve büyüme için bolca yer var. Fiyat önemli ölçüde yükselmeye başlarsa, gelecekte “Ripple” adını çok daha fazla duyacaksınız..

İlgili: Ripple’a Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri

5 Yılda Dalgalanma Ne Kadar Değerli Olacak?

Bazı uzmanlar 100 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

XRP (Ripple) şu anda dünyanın en değerli 3. kripto para birimidir (birinci ve ikincisi Bitcoin ve Ethereum’dur). Sadece bu değil, XRP’nin büyümesi hem Bitcoin hem de Ethereum’u geride bıraktı.

Ripple’ın şu anda Bank of America ve JP Morgan da dahil olmak üzere dünyanın her yerinden 100’den fazla bankayla çalıştığı gerçeğinin yanı sıra, Ripple olmayan başka bir kripto para birimine yatırım yapmaya karar vermeden önce iki kez düşünebilirsiniz..

Özetlemek gerekirse, Ripple’ın amacı, dünyanın herhangi bir yerindeki bankalar aracılığıyla para gönderip almanın anında ve çok düşük bir maliyetle gerçekleşmesini sağlamaktır. Bu, değeri giderek artan XRP kripto para birimi aracılığıyla yapılır..

Ripple’in halka açık defteri işlemlere ek bir güvenlik katmanı ekler çünkü defter Ripple’in kendi blok zincirinde kurcalanamaz veya değiştirilemez..

Bankalar arasındaki işlemlere ek olarak, sivil eşler arası işlemler de mümkündür, bu da önümüzdeki yıllarda Ripple / XRP için çok fazla potansiyel yaratır..

Dahası, CEX ve Avrupa değiş tokuşu BitPanda platformlarına Ripple eklediler.

Ripple gittikçe daha fazla banka ile çalışmaya ve sıradan insanların XRP’ye erişimini artırmaya devam ederse, gelecek kesinlikle iyi görünüyor ve bu, daha fazla tüccarın dikkate almasının nedenlerinden biri. Ripple’a yatırım yapmak.

Nihayetinde, Ripple’ın arkasındaki teknoloji yenilikçi ve arkasındaki insanlar ünlü uzmanlardır. Topluluk, gelecekte her şeyin nasıl sonuçlanacağını görmekten heyecan duyuyor.

Daha fazla oku: Dalgalanma Fiyat Tahminleri: 2021’de ve Ötesinde Dalgalanma Ne Kadar Değerli Olacak??

Ripple Almalı mıyım?

Ripple satın almalı mıyım

Yukarıda bahsedildiği gibi Ripple, finans kurumları ve diğer küresel şirketlerle olan büyük ortaklıkları ile tanınır. En iyi bankalar yıllardır Ripple’a yatırım yaptı.

Portföylerine Ripple XRP eklemeyi kimler düşünmeli??

 1. Finans bölümündeki yatırımcılar: XRP, ana akım finans kurumları tarafından kullanıldığından, o sektöre dayalı bir portföyün parçası olabilir..

 2. Bitcoin ve diğer Cryptos tüccarları: Ripple tokenini etkileyen bazı faktörler, diğer para birimlerini etkileyenlerden farklıdır. Böylece, diğer para birimlerinde işlem yaparken bir korunma aracı olarak kullanılabilir..

 3. Günlük Tüccarlar: Ripple oldukça değişken, bu nedenle birçok kısa vadeli ticaret fırsatı sunabilir..

Son sözler

2021’de Ripple’a Yatırım Yapmaya Değer mi??

Ripple’ın diğer 7.000’den fazla kripto para birimine göre en büyük avantajı, şu anda dünyanın her yerinden 100’den fazla şirket tarafından kullanılıyor olmasıdır..

Ripple, bankalar, şirketler ve finans kurumları tarafından hızlı ve hassas bir şekilde para transferi için bir araç olarak kullanılmak üzere tasarlandı.. Bununla birlikte, bankalar Ripple için ana hedef olmasına rağmen, sıradan insanlar Ripple’ı para transferi amacıyla kullanabilir..

Örneğin, dünyanın öbür ucunda yaşayan birine 1000 dolar gönderebilirsiniz ve para ona 4 saniyeden daha kısa sürede ulaşır. Tüm bunlar 1 sentten daha ucuza mal olacak.

Ripple’ın piyasa değeri iki milyar ABD dolarının üzerinde ve dünyadaki en popüler 3 kripto para birimi arasında yer alıyor. Ayrıca Ripple ağına, “umut verici” ve “güvenilir” olduğunu düşünen kullanıcılar tarafından güvenilmektedir..

Ripple, ek ücret ödemeden A noktasından B noktasına olabildiğince hızlı bir şekilde para aktarması gereken kişiler için ideal bir yoldur..

Giderek daha fazla şirket ve banka Ripple teknolojisini ödeme sistemlerine uyguluyor. Bu trendle Ripple, SWIFT’in uluslararası banka ödemelerindeki tekelini öldürebilir..

Sonuç olarak, her zaman kendi araştırmanızı yapmanız gerekir. Ripple’a (XRP) yatırım yapıp yapmamaya karar vermeden önce Ripple’ın fiyatını etkileyen tüm faktörleri dikkatlice göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun..

eToro – Hem yatırımcılar hem de tüccarlar için En İyi Kripto Para Birimi Değişimi

etoro komisyoncusu

eToro, sektörde uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – denemenizi tavsiye ederiz.

Artık Ripple’ın ne olduğunu ve 2021’de Ripple’a neden yatırım yapmaya değer olduğunu biliyorsunuz. Ripple ticareti yapmaya başlamak için ilham alıyorsanız veya bu makale mevcut alım satım bilgilerinize biraz daha fazla fikir verdiyse, etoro’yu bilmekten memnun olabilirsiniz. Crypto varlıkları ve CFD’ler ile işlem yapma olanağı sağlar. 90+ kripto para birimi.

Okumayı seviyorsan Ripple Nedir ve 2021’de Ripple’a Yatırım Yapmaya Değer mi? lütfen beğenin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz bir başkasıyla paylaşın.

Sorumluluk Reddi: Kripto para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında

İşlem analizi, koşullar zaman içinde değişebileceğinden, mevcut veya gelecekteki herhangi bir performans için güvenilir bir gösterge değildir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce, bağımsız finansal danışmanlardan tavsiye almalısınız..

CFD’lerin karmaşık araçlar olduğunu ve kaldıraç nedeniyle hızla para kaybetme riskinin yüksek olduğunu lütfen unutmayın. Perakende yatırımcı hesaplarının% 62’si bu sağlayıcıyla CFD ticareti yaparken para kaybeder. CFD’lerin nasıl çalıştığını anlayıp anlamadığınızı ve yüksek paranızı kaybetme riskini göze alıp alamayacağınızı düşünmelisiniz..

Geçmişteki performans gelecekteki sonuçların bir göstergesi değildir.

Ripple hakkındaki düşüncelerin neler?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector