Ripple’a yatırım yapmak istiyorsanız, sermayenizi nereye koyacağınıza karar vermeden önce her şeyden haberdar olmanız önemlidir. Örneğin, Ripple tam olarak nedir, neden XRP’ye yatırım yapmalısınız, nelere dikkat etmelisiniz ve buna nasıl yatırım yapmalısınız, kararınızı daha iyi etkileyebilmeniz için kendinize sormanız gereken sorulardır..

Ripple şüphesiz en çok değerli kripto para birimleri kripto topluluğu tarafından. Ripple şu anda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu S.E.C ile bazı sorunlar yaşıyor olsa da, kripto para birimi hala sağlam duruyor. Bununla birlikte, kripto varlıklarda geleceğin neler olabileceğine bir göz atalım..

Ripple Nedir?

Ripple, RippleNet’in sınır ötesi ödeme ağını da işleten bir ödeme çözümleri firması olan Ripple Inc. tarafından kısmen sağlanan ve işletilen dijital bir para birimidir. Gerçekte Ripple, XRP’nin değer teklifine nasıl entegre olduğunu bağlamsallaştırma geleneğine sahiptir ve başlangıçta onu sınır ötesi ödemeler için teknolojisini yönlendiren enerji olarak onaylar..

Hem bir platform hem de para birimi olarak Ripple, hızlı ve ucuz işlemlere izin vermek için oluşturulmuş bir çerçeveye sahip açık kaynaklı bir protokoldür. Ağın kendi para birimi (XRP) vardır, ancak aynı zamanda herkesi kendi para birimini oluşturmak için RippleNet aracılığıyla platformu kullanmaya teşvik eder. RippleNet, uluslararası para transferi için kapsamlı bir çözüm sunmak üzere Ripple’ın teknolojilerinden yararlanan kurumsal ödeme tedarikçilerini içeren bir topluluktan oluşur..

XRP, Ripple ağı genelinde kullanılan dijital belirteçtir. Madeni paranın birincil amacı, kripto para birimleri ve fiat dahil olmak üzere diğer borsalarda arabulucu olmaktır..

Her Şey Nerede Başladı?

İlk taslak plan 2004 yılında sadece bir prototip olarak geliştirilmişti. 2013 yılında Jeb McCaleb ve Chris Larsen, Arthur Britto ve David Schwartz’ın yardımıyla RippleLabs’ı hayata geçirmeyi başardılar..

EDonkey ağının yaratıcısı Jed McCaleb, fonlarını RippleLabs’a aktararak Ripple’ın lansmanına başlamak için dünyaca ünlü yatırımcıları bir araya getirmeye karar verdi. McCaleb, kripto dünyasında iyi bilinir. İlk olarak bir geliştirici ve programcı olarak yola çıkarak, şimdi Mt.Gox, Stellar, eDonkey ve Ripple gibi birden fazla kripto girişiminin yaratılmasıyla tanınıyor..

Chris Larsen, McCaleb ile birlikte kuruculardan biridir. Larsen, daha önce Silikon Vadisi’nde bir girişimciydi ve 1996’da e-Kredi adlı bir çevrimiçi ipotek platformu kurdu..

Ocak 2013’te Ripple, XRP madeni parasını yayınladı. Bitcoin gibi XRP, kriptografik bir genel zincir üzerine inşa edilmiştir ve bu nedenle orijinal güven web veya ağ geçidi mimarisine ihtiyaç duymamıştır. XRP’nin arkasındaki işletme olan Ripple, Nisan 2013’te Andreessen Horowitz, Pantera Capital ve Google Ventures gibi birçok yüksek profilli yatırımcıyı cezbetti..

Dalgalanma Üzerine Şüpheciler

Maalesef, kripto para birimleri etrafındaki birincil öncüllerden biri bürokratik güçten kaçınmaktır ve Ripple bu çerçeveye girmiyor. Birçoğu, Ripple geliştiricilerinin, piyasaya sürülecek XRP miktarının tamamını kontrol etme (ya da etmeme) konusundaki banka benzeri kabiliyetiyle yüksek seviyelerde merkezileştirilmesinden şikayet ediyor..

Diğer kriptolardan farklı olarak Ripple, bankalar arasındaki uluslararası işlemlerde niş konumunu koruyor ve bu da bazen dijital kullanıcılar arasında şüphecilik yaratıyor. Ancak bu, Ripple’ın taşıdığı avantajlardan dikkati çekmiyor.


Ayrıca, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu S.E.C. Ripple’ı dijital token XRP’yi dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılara satarken kayıtsız menkul kıymetler satmakla suçladı, bu durumda birçok borsa Ripple’ı platformlarından kaldırdı. Bu nedenle, bu durum yatırımcıları Ripple’a yatırım yapma konusunda şüpheli hale getirdi ve kripto para biriminde büyük kayıplara neden oldu..

Neden Ripple’a Yatırım Yapmalısınız??

Ripple’ın en iyi artıları, hızlı ve güvenli olması, işlemleri kolayca gerçekleştirmesi ve oldukça geniş bir pazara sahip olmasıdır. Ayrıca süreci daha net ve akıcı hale getirir.

Ripple, diğer birçok kripto para biriminin sahip olmadığı pek çok avantaja sahip. Büyük finans firmaları tarafından kullanılması amaçlandığı ve bu şekilde benimsenmesi, Ripple’da büyüme için çok yer olduğu ve fiyatın artması nedeniyle Ripple’ın yatırım yapmak için iyi bir madeni para haline gelebileceği anlamına gelir. değer.

Ripple ve yerel para birimi XRP, dijital tokenlerin geniş çaplı kabulüne dayanan en popüler blockchain ağları arasındadır. Keşfedilmemiş bölgelerde ve pazarlarda, platform penetrasyonu genişletmek için durmaksızın çalıştı ve büyük şirketlerle ortaklıklar kurdu..

Ripple, Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa’da çok büyüdü. XRP, merkezi İngiltere, Uquid’de bulunan ödeme portalında da mevcuttur ve 150’den fazla ülkede açıktır. Hindistan merkezli teknoloji zinciri ile ünlü ortaklıklarından biri olan ve bir milyardan fazla kullanıcı tabanına sahip olan Tata Danışmanlık Hizmetleri, bu nedenle Ripple için sonsuz fırsat kapıları açıyor..

Tüm bunlar sadece Ripple ve XRP kullanıcılarına değil, tüm kripto endüstrisine avantajlar sağlıyor. Kripto para birimleri ve blok zinciri, daha önce tereddütlü olan XRP, Stellar, SWIFT gibi ağlar aracılığıyla kripto benimseme taahhüdü ile farklı pazarlara getirildi. Özellikle XRP, yükselen küresel ödeme pazarında önemli bir rol oynadı.

Ripple’ın temel amacı her zaman bankaların hem iç hem de dış piyasalarda fon akışını teşvik etmek için kullanmasını sağlayacak bir ödeme mekanizması oluşturmak olmuştur. Proje bugüne kadar Royal Bank of Canada (RBC), JP Morgan (JPM), HSBC Holdings (HSBA) ve MoneyGram gibi birçok önde gelen finans kuruluşunun güvenini kazandı..

dalgalanma fiyat tahmini 2021-2022

Ripple Fiyat Tahmini 2021-2022. Kaynak: Prime XBT

Ünlü kripto tüccarı, Güvenilir Kripto Twitter XRP’de 2-3 yıl içinde 25-30 $ ‘lık bir fiyata ulaşacağını tahmin etti, ancak aynı zamanda önümüzdeki dönemde bu gerçekleşmeden önce piyasada bir düşüş bekliyor..

Önceki Goldman Sachs çalışanı ve milyarder hedge fonu yöneticisi Will Meade, aynı zamanda ilk kripto satın alımı olan XRP’yi satın aldı ve yakın gelecekte değerinin yüksek olacağını tahmin etti..

Bu nedenle, Ripple yatırımı söz konusu olduğunda, bu kripto para birimini diğerlerinden bu kadar farklı kılan şeyin ne olduğunu bilmek önemlidir..

Daha Fazla Oku: Ethereum VS. Dalgalanma: Portföyünüzde Hangisi Olmalı??

Ripple’a Nasıl Yatırım Yapılır?

Ripple’a nasıl yatırım yapacağınıza dair 4 adımlı süper basit bir geçişi aşağıda bulacaksınız..

Aşama 1: Düzenlenmiş bir komisyoncu ile bir hesap açın l

Adım 2: Para yatır

Aşama 3: Ripple’a yatırmak istediğiniz tutarı seçin

4. adım: Yatırımı onaylayın

Satın aldığınız miktar, satın alma anındaki XRP’nin piyasa fiyatına bağlıdır. Onu saklamak ve uzun vadeli bir yatırım olarak tutmak her zaman iyi bir yoldur, çünkü geleceğe doğru yolunuza sağlıklı bir kar getirebilir..

Ripple’ı USD ve EUR dahil olmak üzere itibari para birimlerini kullanarak satın alabilirsiniz. Ayrıca sabit miktarda başka bir kripto para birimi, örneğin Bitcoin satın alabilir ve ardından bununla sevdiğiniz miktarda Ripple satın alabilirsiniz..

Ripple, Binance, Kucoin ve Bittrex gibi birçok borsada da mevcuttur. İstediğiniz bir borsayı seçebilir ve yatırımınıza başlayabilirsiniz.

Ripple’a yatırım yapmak için harika bir yer eToro’dur. Varsa, XRP ile işlem yapmak için mevcut kripto para birimlerini kullanabilirsiniz. Bunları değişim cüzdanınız aracılığıyla değiştirebilirsiniz. Bu fonların ortaya çıkması sadece birkaç dakika sürecektir. Göründüklerinde Bitcoin / XRP alım satım penceresine gidebilir ve değişiminizi tamamlayabilirsiniz..

Ripple hisselerine yatırım yapma seçeneği de var. Ancak bu, XRP’ye yatırım yapmakla aynı şey değil. Hisse senetlerine yatırım yapabilmek için, borsaya aşina olmanız ve ABD’de yürürlükte olan tüm menkul kıymet yasalarına uymanız gerekir..

Yatırım Yapmayı Düşünür müsünüz Dalgalanma XRP?

Ripple’a Yatırım Yapmadan Önce İpuçları ve Stratejiler

1. Güvenlik Önemlidir

Kripto para birimi genellikle kripto cüzdanlarında saklanır. Cüzdan, aslında sizi kripto para biriminizin bulunduğu blok zincirine bağlayan özel ve genel anahtarları depolayan bir yazılım programı veya mini donanım cihazıdır..

Kripto paranızı saklamazlar, ancak genel anahtarınızın (bir adres görevi görür) ve özel anahtarınızın blok zincirinde (yalnızca sizin tarafınızdan bilinir) ona erişmesine izin verirler. eToro otantik değişimini ve cüzdanını başlattı eToroX madeni paralarınızı güvenle saklayabileceğiniz yer.

2. Büyükten Çok Küçük Başlayın

Finansal riskler almak bazı kişileri gergin bırakırken, bazıları ortaya çıktığında fırsatı yakalar ve gelecekteki bir şansa sıçrar. Kendinize buraya ait olduğunuzu sorun. İşlerin beklediğimiz gibi gitmemesi durumunda, yalnızca kaybetmek istediğiniz miktarda yatırım yapmanız gerektiğini unutmayın..

Ayrıca, yatırım yapmayı planlarken altın kural çeşitleniyor. Yatırımlarınızı kripto para birimlerine yayarak risk seviyenizi azaltın. Sahip olduğunuz tüm sermayeyi tamamen Ripple veya başka bir madeni paraya yatırmamaya çalışın – çeşitlendirin. Değişken olsalar da, hepsinin aynı düşüş eğilimini aynı anda takip etmesi pek olası değildir.

3. Sabır bir Erdemdir

Plan gerektirmedikçe, bugün olup bitenler üzerinde çok fazla durmamaya çalışın. Bunun yerine, bir plan ve yatırım seçmeye, ona bağlı kalmaya ve uzun vadeli bir piyasa görüşünü sürdürmeye çalışın. Daha fazlasını anladıkça, yaklaşımınızı yarı yolda değiştirmenin bir sakıncası yoktur, sadece net niyetlere sahip bir misyonunuz olduğundan emin olun.

Genel Ripple iyi performans gösterdi. Günlük ticarete başlamak istemediğiniz sürece – Ripple yatırım stratejinizi seçerken satın alma ve tutma iyi bir fikir olabilir..

4. Trendlerin Gerisinde Kalmayın

Pazar trendlerini nasıl analiz edeceğinizi bilmeniz faydalıdır. Bununla birlikte, piyasa dışındaki dış faktörler de XRP’nin hareketlerini tahmin etmede rol oynar. Covid-19 salgını, burada mücbir sebeplerin her türden finansal varlığı nasıl etkileyebileceğine dair harika bir örnek olarak kullanılabilir..

Birçok kripto para birimi, Mart 2020’deki daha geniş piyasa çöküşünden sonra değerini kaybetti. Bununla birlikte, koinin fiyatı, yaklaşık 0.15 $ ‘a düştükten sonra, Covid öncesi 0.25 $’ lık hızda işlem yapmak için kayıplarını yeniden kazandı. Bunun gibi bazı işaretler, bahislerinizi Ripple’a koyarken genel kararınızı etkileyecektir..

5. Vergileri Unutmayın

Karmaşık vergi kanunları ve birkaç düzenleme kaldı. Önceden plan yaptığınızda, hiçbir şey düşünülemez, ama ihmal edebileceğiniz hiçbir şey yoktur. Kripto para birimleri artık ABD sermaye kazançları vergisinin altına giriyor. Bu, Ripple’ınızı satın aldığınızdan daha fazlasına satarsanız, sermaye kazancı vergilerine karşı sorumlu olduğunuz anlamına gelir. Kanunla ilgili herhangi bir sorundan kaçınmak için, tüm satın alma işlemlerinizin işlem geçmişini saklayın.

Yatırım, hala çeşitlendirmek ve bahislerin korunmasını sağlamakla ilgilidir. Kripto para birimi yatırımı da zordur çünkü bir dizi madeni para çok benzerdir ve Bitcoin genellikle piyasaları tarafından yönlendirilir..

Ripple, blok zinciri için finans odasında yeni bir şeyler denemeyi hedefleyen bağımsız bir işletme olduğu için, aynı zamanda ayrı hareket ediyor. BTC, ETH veya LTC gibi diğer köklü oyuncularla karşılaştırıldığında, madeni para hala nispeten ucuzdur, bu da onu sıradan veya yeni başlayan kripto yatırımcıları için uygun hale getirir..

XRP’ye yatırım yapmak gerçekten değerlidir, çünkü sadece kripto odasındaki tutarsızlıkları ile iyi bir seçenek değil, aynı zamanda alt elde olan bir madeni para. Bu, daha yükseğe çıkıp 1 ABD doları eşiğini aşacak alana sahip olduğunu gösteriyor..

EToro ile Ripple’a Yatırım Yapmaya Başlayın

eToro, yapabileceğiniz harika bir yer Ripple’a yatırım yapın. Ripple dışında eToro, yeni ürünler ve diğer kripto para birimleri sunarak genişlemeye devam ediyor, yeni başlayanlar ve profesyonel yatırımcıların kripto dünyasında birden fazla olasılığı keşfetmesine izin veriyor..

eToro – Satın Alınacak En İyi Kripto Para Birimi Platformu Dalgalanma

eToro, sektörde uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – denemenizi tavsiye ederiz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

  • Ripple, şüphesiz kripto topluluğu tarafından en değerli kripto para birimlerinden biridir..
  • Ripple, 2013 yılında Jeb McCaleb ve Chris Larsen tarafından hayata geçirildi..
  • Hem bir platform hem de para birimi olarak Ripple, hızlı ve ucuz işlemlere izin vermek için oluşturulmuş bir çerçeveye sahip açık kaynaklı bir protokoldür..
  • xRapid ve xCurrent uluslararası para transferlerinin ön saflarında yer alıyor.
  • Ripple, finans kurumları ile önemli ortaklıklara sahiptir; Kanada Kraliyet Bankası (RBC), JP Morgan (JPM), HSBC Holdings (HSBA) ve MoneyGram.
  • Ripple, sınır ötesi ödemeler için teknolojisinin mevcut itici gücüdür.
  • Ripple, Covid kazası sonrası kayıplarını geri kazanan ilk kripto paralardan biri.
  • Ripple’a yatırım yapmadan önce güvenli bir cüzdan seçin ve bir yatırım stratejisi hazırlayın.
  • Ripple’a yatırım yaparken vergi yükümlülüklerinin farkında olun.

Daha fazla oku:

Ripple İyi Bir Yatırım mı ve Buna Yatırım Yapmalı mıyım?

2021’de Ripple XRP Fiyatını Ne Artıracak??

2021 için Dalgalanma Fiyat Analizi (Derinlemesine İnceleme)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector