İşte satın alabileceğiniz, izleyebileceğiniz ve kaçınabileceğiniz kripto para birimlerinden bazıları

Hangi kripto para birimlerini satın almayı düşünmeliyim? İzlemem gereken herhangi bir kripto para birimi var mı? Ve kesinlikle kaçınmam gereken kriptolar var mı??

Hangi kripto para birimlerini satın alacağınızı ve izleyeceğinizi ve hangilerinden kaçınacağınızı bilmek istiyorsanız, bu makale tam size göre.

Trading Education’da, kripto dünyası ve blok zinciri teknolojisi hakkında derinlemesine bir anlayış kazanmanıza yardımcı olabiliriz. Kripto para birimi ticareti başarısı için keyifli bir öğrenme yolculuğu sağlayacak çevrimiçi kripto kurslarımızdan birine kaydolmanız yeterlidir.!

Satın Almak, İzlemek ve Kaçınmak İçin Farklı Kripto Para Birimlerini Neden Bilmeliyim??

Satın Alınacak, İzlenecek ve Kaçınılacak Kripto Para Birimleri

Satın Alınacak En İyi Kripto Para Birimleri

İzlenecek Diğer Kripto Para Birimleri

Geri kalanı ne olacak??

Her ne pahasına olursa olsun kaçınılması gereken kriptolar

Cryptocurrency Satın Alırken

Anahtar noktaları

Satın Almak, İzlemek ve Kaçınmak İçin Farklı Kripto Para Birimlerini Neden Bilmeliyim??

Kripto para birimi ticareti dünyası, dünyanın her yerinden giderek daha fazla destekçi kazanıyor. Sen de dahil!

Yani, artılarını ve eksilerini tarttıktan sonra, kripto para birimi ticareti dünyasına dalmaya karar verdiniz. Hatta aynı anda çok sayıda kripto para birimi satın alabilir veya takas edebilirsiniz..

Elbette, bunu nasıl çalıştıklarını iyi anlayarak yapmalısınız. Bazıları günlük alım satım için çok uygundur, bazıları ise hızlı ticaret ve hatta uzun vadeli yatırım için uygundur..

Bir kripto para birimini araştırırken, sadece fiyatına ve piyasa hareketlerine bakmamanız önemlidir.. Ayrıca teknoloji ile ilgili makul miktarda araştırma yapmanız gerekir. bunun yanı sıra kripto para birimi ticaretini etkileyebilecek herhangi bir hükümet düzenlemesi.

Sadece kripto para dünyasının karmaşıklıkları hakkında yeterince bilgi edindiğinizde, başarılı bir kripto para birimi ticaret stratejisi ve sağlıklı ticaret alışkanlıkları oluşturmak için ticaret yapmaya başlayabilirsiniz..

Bu nedenlerden dolayı satın almak, izlemek ve kaçınmak için farklı kriptolar hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir..

Satın Alınacak, İzlenecek ve Kaçınılacak Kripto Para Birimleri

Şimdi, satın almak için iyi olduğu düşünülen bazı popüler kripto para birimlerinin yanı sıra göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli kripto para birimlerine bakalım. Daha sonra, kaçınmanız gereken bazı kötü şöhretli kriptolara bakacağız.

Satın Alınacak En İyi Kripto Para Birimleri

satın alınacak kripto para birimleri

1. Ethereum (ETH)

Ethereum satın alınabilecek en iyi kriptolardan biridir. Belki de en çekici yönlerden biri, Ethereum’un destekleme yeteneğidir. akıllı sözleşmeler, bu da onu işletmeler için oldukça yararlı kılıyor.

Teknolojik avantajları göz önüne alındığında, çok sayıda başka kriptoların artık blok zincirinin üzerine inşa edilmiş olması şaşırtıcı değildir..

Bunun da ötesinde, Ethereum, sistemini kullanan çok sayıda dApp’e (merkezi olmayan uygulamalar) sahiptir. Bütün bunlar Ethereum öngörülen uzun ömür açısından tercih edilen bir kripto para birimi.

Fiyat açısından, Ethereum son birkaç yıldır oldukça durgun, ancak oynaklık yerine istikrarı tercih eden alıcılar için Ethereum oldukça cazip..

Satın Almayı Düşündünüz mü Ethereum?

2. Bitcoin (BTC)

Belki görünce şaşırmazsın Bitcoin – şimdiye kadarki ilk ve en çok işlem gören kripto – listemizde. Yüksek fiyatına rağmen Bitcoin, satın alınacak en çok tercih edilen kripto para birimi olmaya devam ediyor; büyük ölçüde en eski kripto olduğu için, dolayısıyla en güvenilir.

Bununla birlikte, Bitcoin aynı zamanda en değişken kripto para birimidir, hatta belki de en değişken finansal varlıktır..

Bitcoin’in fiyatlarının her zaman döngülerden geçtiğini unutmayın. Bu makaleyi yazarken, Bitcoin, madeni para başına 16.299 $ değerindedir ve bu, fiyatlar 5.938,18 $ ‘a düştüğünde, 2018’in kötü şöhretli fiyat düşüşüne kıyasla büyük bir kazançtır. Maalesef bu tekrar olabilir. Ne zaman? Kim bilir! Ama akılda tutulması gereken bir şey.

Bitcoin almaya karar vermeseniz bile, Fiyat hareketlerinin genellikle diğer kripto para birimleri üzerinde zincirleme etkisi olduğu için yakından izlemelisiniz..

Satın Almayı Düşündünüz mü BTC?

3. Dalgalanma (XRP)

Ripple, satın alınabilecek başka bir harika kripto para. Ripple, banka işlemleri için uygun bir araç olmayı hedefliyor. Daha kesin olmak gerekirse, Ripple ile bir kişi başka bir kişiye bir para biriminde ödeme yapabilir ve başka bir para biriminde alırdı..

Dalgalanma kripto endüstrisi ve bankacılık dünyası arasında bir köprü görevi görebilir. Ripple, kurumların blockchain teknolojisini ve kripto para birimini benimsemesine yardımcı olabilir – muhtemelen zaten gerçekleşmekte olan bir şey.

Bankalar Ripple’ı işlemlerine tam olarak uygularsa, Ripple’a sahip olan tüccarlar bundan önemli ölçüde faydalanabilir..

Bununla birlikte, kripto para birimi dünyasının çoğunun, kripto meraklılarının ölümcül düşmanları olan bankalarla rahatlama girişimi nedeniyle Ripple’dan kaçtığını not etmeliyiz..

2021’de ve Ötesinde Dalgalanma Ne Kadar Değerli Olacak??

Satın Almayı Düşündünüz mü XRP?

4. Litecoin (LTC)

Litecoin, satın almayı düşünmeniz gereken başka bir popüler kripto para.

Bir Bitcoin klonu olarak kabul edildi, Litecoin bir zamanlar en çok işlem gören ikinci kripto paraydı, özellikle Ethereum ve Ripple gelmeden önce.

Litecoin, 2011’deki ilk çıkışından bu yana ivme kaybetmiş olsa da, hala çok saygın bir isim ve ödemeler ve işlemler için en çok kabul gören kripto para birimlerinden biri..

Bazı açılardan, Litecoin işleri basit tutar, bu da kendi yararına olabilir ve giderek daha fazla tüccar ve yatırımcıyı çekebilir.

Satın Almayı Düşündünüz mü LTC?

5. EOS (EOS)

Satın almak için harika bir madeni para arıyorsanız, EOS’u düşünün. EOS, hayır almak için Ethereum ile rekabet etmeye devam ediyor. Akıllı sözleşmeler ve dApp’ler için 1 nokta. Aslında, son birkaç yılda, EOS, dApps kullanıcılarından oluşan en büyük topluluğa sahip oldu.

Ne yapar EOS geleneksel dikey ölçeklemeye göre yatay ölçeklendirmeyi benimseyerek ölçeklenebilirlik sorununu çözme becerisi öne çıkmaktadır..

Başka bir deyişle, sistem büyüdükçe, bilgi işlem gücünü artırmak yerine, denkleme daha fazla düğüm (diğer adıyla makineler) eklenecektir. Elbette, bu yöntemin gerçekten yararlı olup olmayacağını beklememiz ve görmemiz gerekecek.

Bu arada, EOS, kripto para birimi ticareti dünyasında satın almak ve satmak için en çekici kriptolardan biri olmaya devam ediyor..

Satın Almayı Düşündünüz mü EOS?

eos'a yatırım yapmak

6. Yıldız (XLM)

Stellar’s Lumen, satın alınması gereken yıldız bir kripto para birimidir.

Bunu not et Yıldız genellikle Ripple’a en yakın platform olarak kabul edilir. Stellar, benzer işlevselliğe veya farklı kripto para birimleri ile fiat para arasındaki işlemleri kolaylaştırma yeteneğine sahip, Ripple’ın XRP’sinin sert bir çatalıydı..

Yine de Stellar, Ripple’dan farklıdır. Stellar’ın kendi kodu vardır. Üstelik temel amacı, bireysel kullanımı ve kripto ticaretini kolaylaştırmak için tamamen açık kaynak olmaktır..

Gibi, Stellar, kripto topluluğundaki birçok tüccarın sevgisini kazanan, daha çok insanlar için bir araçtır ve bankalar için bir araçtır..

Satın Almayı Düşündünüz mü XLM?

7. Cardano (ADA)

Cardano nispeten yeni olsa da, Cardano’nun Ethereum’un akıllı sözleşmeler ve dApp’ler dünyasındaki yeri için saygın bir rakip olduğuna şüphe yok..

Cardano’yu öne çıkaran şey, iki katmanlı blok zinciri; biri özellikle akıllı sözleşmeler için, diğeri finansal işlemler için. Ouroboros adlı bu iki katmanlı blok zinciri, korkunç ölçeklendirme sorununun üstesinden gelmenin potansiyel bir yolu olabilir..

Ancak – tıpkı bu sorunun üstesinden gelmeye çalışan diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi – Cardano’nun stratejisinin etkili olup olmayacağını yalnızca zaman gösterecektir..

Ayrıca şunu da not etmeliyiz Cardano güçlü teknolojisinden ve akademik desteğinden yararlanır, bu da onu satın alınabilecek en iyi kripto para birimlerinden biri yapar.

Satın Almayı Düşündünüz mü ADA?

8. IOTA (MIOTA)

IOTA bir şekilde tartışmaya kapalı olsa da, IOTA’nın belki de listemizdeki en benzersiz ve ilginç teknolojilerden biri olduğunu kabul etmeliyiz..

Özünde, IOTA ödemeleri işlemek için IoT’yi (Nesnelerin İnterneti) kullanır. IoT’yi kullanarak, Wi-Fi bağlantısı olan herhangi bir cihaz ödemeleri doğrulayabilir..

Bu sadece ödemeleri daha ucuz hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda ihtiyaç duyulan bilgi işlem gücü miktarını da azaltır..

Aslında, benzersizliği burada bitmiyor. IOTA, Tangle algoritması sayesinde blockchain teknolojisine tamamen alternatif olarak kullanılabilir.. Bu algoritma madencilere ihtiyaç duymaz, yani (en azından şimdilik) işlem ücreti yoktur..

Satın Almayı Düşündünüz mü IOTA?

İzlenecek diğer kripto para birimleri

izlenecek kripto doğrulukları

1. Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic, izlemeniz gereken kriptolardan biridir. Unutmayalım 2016’da, Ethereum, Ethereum (ETH coin) ve Ethereum Classic (ETC coin) olarak ikiye ayrıldı..

İnsanların Ethereum Classic’in Ethereum’a rakip olabileceğini hissettiği zamanlar vardı. Zaman geçtikçe, şimdi çok daha az olası görünüyor. Nitekim Ethereum Classic’in arkasındaki ekip asla Buterin ve Ethereum Vakfı tarafından kabul edilmeyecek..

Yine de ticaret açısından, Ethereum Classic alıp satmak karlı olabilir ve zamanına değer.

2. Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin’in küçük kardeşi Bitcoin Cash, Ethereum Classic ile aynı kadere düşse de, bu coin kesinlikle dikkate alınmaya değer.

Aslında Bitcoin Cash, Bitcoin’in bir karbon kopyası olarak görülmemelidir çünkü ikisi arasında önemli bir fark vardır; Bitcoin Cash’Nin blokları Bitcoin’den dört kat daha büyük. Bu, madencilerin dört kat daha fazla işlemi doğrulayabileceği, işlem hızlarını artırabileceği ve muhtemelen ölçeklendirme sorununu azaltabileceği anlamına gelir..

2020 itibariyle bu sürpriz değil, Bitcoin Cash piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasında, CoinMarketCap’e göre. Tüm bunlar onu 2021’de izlemeniz gereken değerli bir varlık haline getiriyor.

3. Tron (TRX)

Tron dikkate değer başka bir dijital varlık, bu yıl patlayacak en iyi kriptolardan biri.

Tron’un ilginç bir yeri var. Çevrimiçi içerikten para kazanmayı ve çevrimiçi içeriği barındırmaktan kazanç sağlayan üçüncü tarafları kaldırmayı amaçlamaktadır., YouTube, Google ve Facebook gibi.

Tron ile, bir içerik yaratıcısı olarak, adil olduğuna inanılan, yayınladığınız şeyler için para alacaksınız. Tron ayrıca saniyede 2.000 işlemi gerçekleştirebileceğini iddia ediyor. Bu nedenle, Tron’un TRX’i kesinlikle izlemeniz gereken bir jetondur!

4. Bağlantı (USDT)

Tether, ticaret yapmayı düşünmeniz gereken en ilginç stabilcoinlerden biridir..

Bir Tether jetonunun neredeyse bir ABD dolarına eşit olduğuna dikkat etmeliyiz, ve birçok tüccar yatırımlarının değerini korumak için Tether kullanıyor.

Tether’in yaratılmasının ana nedenlerinden birinin büyük şirketlerin para taşımasına yardımcı olmak olduğu göz önüne alındığında, Tether’in tüccarların izlemesi gereken bir kripto olduğuna şüphe yok..

5. Kısa Çizgi (DASH)

Dash aynı zamanda kripto tüccarlarının izlemesi gereken ilginç bir madeni paradır. Kısa çizgi iki kripto yarışında yarışıyor: diğerlerinden daha hızlı olmak ve onlardan daha fazla gizlilik sunmak.

Dash ile iki seçeneğiniz olduğunu unutmayın: Anonim olarak para göndermek için PrivateSend ve anında para göndermek için InstantSend.

İlginç bir şekilde Dash, özellikle tüccarlar ve perakendeciler arasında popülaritesini artırıyor, Visa gibi merkezi ödeme platformlarıyla rekabet ettiği için.

6. Monero (XMR)

Dash’in rakibi, Monero dikkate değer başka bir gizlilik madeni paradır. Gizlenmiş bir genel muhasebe defteri sunar, bu da hiç kimsenin gönderilen miktarı veya katılımcıları görüntüleyemeyeceği anlamına gelir..

Yine de, Monero’nun gizliliği nedeniyle, bu para tartışmalı grupların dikkatini çekti, beyaz milliyetçiler, uyuşturucu tacirleri ve bilgisayar korsanları gibi (ör.., WannaCry saldırısı 2017’de geri döndü). Monero’nun gerçekten çabalaması için gölgeli görüntüsünden sıyrılması gerekiyor.

O zamana kadar, Monero kesinlikle tüccarların izlemesi gereken kripto para birimlerinden biridir..

7. Zcash (ZEC)

Zcash, göz önünde bulundurmanız gereken başka bir madeni paradır. Bir Bitcoin çatalı olarak yaratıldı ve tıpkı Monero ve Dash gibi, gizliliğe odaklanıyor (rekabet etmek için inanılmaz derecede zor bir alan).

Zcash İşlemleri doğrulamak için sıfır bilgi protokolleri kullanır, bu, işlemlerin onlar hakkında herhangi bir bilgi ifşa edilmeden doğru bir şekilde gerçekleştirilebileceği anlamına gelir..

Aynı zamanda, Zcash şeffaf olmaya çalıştı, bu da onu kripto tüccarları ve düzenleyiciler için çok daha çekici kılıyor..

8. Bitcoin SV (BSV)

Bitcoin SV, izlenecek ve ticaret yapılacak en iyi kriptolardan biridir. Bu kripto paranın Litecoin ve Bitcoin Cash gibi diğer Bitcoin şubelerinin pozisyonlarına ulaşıp ulaşamayacağını görmek ilginç olacak..

İlginç bir şekilde, bu kripto para birimi topluluğu bölünmüş durumda. SV kısaltmasının “Satoshi Vizyonu’. Bu nedenle, Bitcoin SV’nin Satoshi Nakamoto’nun fikirlerine mümkün olduğunca yakın olması gerekiyor. Bazıları için bu, Bitcoin SV’nin kripto para biriminin ne olması gerektiğini anlamaya daha yakın olduğu anlamına geliyor. Diğerleri emin değil ve Bitcoin’in gerçek Bitcoin olduğunu iddia ediyor.

Vizyonunun dışında, Bitcoin SV, tonlarca işlemi kaldırabilecek devasa blok boyutları nedeniyle öne çıkıyor, ölçeklemeye odaklanarak.

9. Binance Coin (BNB)

Binance Coin oldukça ilgi çekici bir madeni paradır. Binance Coun, teknik anlamda özellikle benzersiz bir şey sunmasa da, dikkate değer bir kripto. Aslında, son zamanlarda en istikrarlı paralardan biri olarak vurgulanmıştır..

Binance Coin Binance borsasında çalışmak için özel olarak yapıldı, kullanıcılara kripto para birimi satın aldıklarında% 25 indirim sağlıyor. Değeri neredeyse tamamen değişim platformunun ne kadar iyi performans gösterdiğine bağlıdır.

Binance’in Hong Kong merkezli olduğunu da belirtmekte fayda var. Çin, kripto para birimini ve Hong Kong’u kırmaya devam ederken, bu önümüzdeki yıllarda sorunlara neden olabilir..

10. Neo (NEO)

Çin’den bahsederken, izlemeye değer bir başka olası kripto para biriminin Neo olduğunu söylemeliyiz. Neo, Çin’in kripto düzenlemesinin zincirlerini sallamayı başarırsa, akıllı sözleşme alanına hakim olabilir..

Neo’nun birçok farklı ve popüler dilde kodlanabildiği için Ethereum’a göre bazı avantajları olduğunu unutmayın. Ethereum ise yalnızca akıllı sözleşmeler için özel olarak oluşturulmuş yeni bir kodlama dili olan Solidity’de kodlanabilir..

Gibi, Neo çok fazla umudu var. Bununla birlikte, durumu sıralanana kadar, tam potansiyeline ulaşamayabilir..

Geri kalanı ne olacak??

Kripto para birimi ticareti dünyası sürekli değişiyor, bu nedenle listemiz tam ve eksiksiz olmaktan uzak. Dışarıda binlerce kripto para birimi var ve çok daha fazlası gelecek. Öyleyse, gözlerinizi dört açın ve harika ticaret varlıklarına dikkat edin.

Kripto para birimleri ve blok zinciri platformlarının uğraştığı dört ana alan olduğunu unutmayın:

 • Bitcoin’i yenmek için. Bitcoin 2.0, Bitcoin Cash, Litecoin ve Bitcoin SV bu noktayı hedefliyor.
 • Ethereum’u yenmek için. DApp’leri ve akıllı sözleşmeleri (veya ikisinden en az birini) destekleyebilecek bir platform oluşturmak için.
 • Ripple’ı yenmek için. Bankalar ve kripto para birimi arasındaki boşluğu kapatmak ve iki dünya arasında işlemleri sorunsuz hale getirmek için.
 • En fazla gizliliği sunmak için. Zcash, Monero ve Dash bunun için mücadele etse de, gerçekten burada en üst sıralarda yer alabilecek herhangi bir kripto para birimi yok.

Her ne pahasına olursa olsun kaçınılması gereken kriptolar

kaçınılması gereken kripto para birimleri

Satın alınacak çok sayıda popüler kripto varken ve daha fazlasını izlemeniz gerekirken, her ne pahasına olursa olsun bazı kriptolardan kaçınılmalıdır. Göre Weiss Kripto Derecelendirmeleri, E-, E ile E + arasında değişen düşük derecelendirmeli kripto para birimlerinden kaçınılmalıdır. Bunu perspektife koymak için, yazı yazarken, hem Bitcoin hem de Ethereum’un B+.

Örneğin bunlardan herhangi birine rastlarsanız onlardan uzak durun:

 • Geniş
 • Kuyruklu yıldız
 • Matchpool
 • Mixin
 • Salus
 • PotCoin
 • Novacoin
 • Auroracoin
 • Kuark
 • GameCredits
 • Megacoin
 • ATM zinciri

Weiss’in derecelendirmelerini oldukça düzenli olarak güncellediğini ve bu listenin çok kısa sürede geçerliliğini yitirebileceğini unutmayın.. Satın almak için yeni kripto para birimleri ararken buna bir göz atın.

Cryptocurrency Satın Alırken

Bir kripto para birimi seçmek zor olsa da, tüccarlar farklı kripto alım satım karmaşıklıklarını göz önünde bulundurmalıdır. Kripto ticareti, hisse senedi alım satımına benzemez. Örneğin, hisse senedi satın alırken genellikle piyasanın uygun şekilde izlenmesini gerektirir., kripto piyasası büyük ölçüde değişken.

Bu nedenle, kripto para birimi ile uğraşırken göz önünde bulundurulması gereken farklı ticaret seçenekleri vardır. İlginç bir şekilde, yatırımcıların çoğu düşük fiyattan bir madeni para satın almayı ve daha karlı bir yatırım haline gelene kadar saklamayı tercih ediyor..

Böylece başarılı bir ticaret planı geliştirmek için, doğru ticaret eğitimine, ticaret uygulamasına ve duygusal öz kontrole yatırım yapılmalıdır..

Anahtar noktaları

Bu makaleden bir şey hatırlıyorsanız, bu önemli noktaları yapın.

 • Bitcoin, Ethereum ve Ripple hala zirvede. Her zamankinden daha zorlu bir rekabetle karşı karşıya olsalar da, satın alınabilecek en iyi kripto para birimleri arasındadır.
 • Birkaç kripto hayır olmak için savaşıyor. 1 gizlilik parası. Bu alanda bir kazanan ilan etmek özellikle zordur, bu nedenle gözlerinizi dört açın ve Monero, Zcash ve Dash gibi madeni paraları düşünün..
 • Her ne pahasına olursa olsun kaçınılması gereken çok sayıda kripto para var.. Araştırmanızı yapın, dolandırıcılıkların farkında olun ve seçtiğiniz kripto para biriminin güvenli bir yatırım olduğundan emin olun.
 • Kripto para birimleri hisse senedi gibi değildir. Oldukça uçucudurlar ve birçok farklı yoldan satın alınabilir..

Trading Education’da, kripto ticareti sanatında ustalaşmanıza yardımcı olabiliriz. Kripto para birimi ticareti ve blok zinciri teknolojisi dünyasında profesyonel olmak için alım satım kurslarımızdan birine kaydolun.

Artık hangi kripto para birimlerini satın alacağınızı, izleyeceğinizi ve kaçınacağınızı biliyorsunuz. Kripto para birimi ticareti yapmaya başlamak için ilham alıyorsanız, bunu bilmekten memnun olabilirsiniz. eToro 90’a kadar Crypto varlıkları satın alma yeteneği sağlar+ kripto para birimleri. Kripto Tüccarları, en popüler paralarla çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturabilir.

Hangi kriptoyu satın almayı düşünürdünüz ve hangisini izlerdiniz? Hangi kripto para biriminden kaçınırdınız? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Umarız yazımız Satın Alınacak, İzlenecek ve Kaçınılacak Kripto Para Birimleri oldu yararlı sana ve sana biraz zaman kazandırdı araştırmanında.

Sorumluluk Reddi: Kripto para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında ve Geçmiş performans gelecekteki sonuçların göstergesi değil.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me