Gelecekte, ödeme yapmak için mutlaka Bitcoin kullanmayabiliriz, bunun yerine satoshis.

Bilmeyenler için, a Satoshi en küçük mezheptir Bitcoin (ve çeşitli diğer kripto para birimleri de).

Satoshiler, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun adını almıştır. Bu ismin Nakamoto tarafından değil, Bitcoin destekçileri tarafından verilmesi oldukça muhtemeldir..

Her biri Bitcoin 100 milyona eşittir Satoshi – bu sekiz ondalık basamaktır (veya başka bir deyişle, ondalık noktadan sonra sekiz sıfır). Bir satoshi şuna benzer – 0,00000001 BTC.

Peki Satoshi bu kadar küçükse neden Bitcoin’i geçecek??

Eh, oldukça basit, bir Bitcoin yalnız başına çok pahalı. Yazarken, bir Bitcoin 7.840 $ değerinde. Kim ödeme yapmak için bunu kullanacak??

Bu sadece çok fazla.

Bitcoin’in daha başarılı ve kabul gördükçe fiyatının artması doğal olsa da, bu başarı aslında yarardan çok zarar verebilecek iki ucu keskin bir kılıç olarak görülebilir..

Dahası, bunu hatırlamalısın sadece 21 milyon olacak Bitcoin yaratıldı. Bu, Bitcoin’in dünya çapındaki kitleler tarafından benimsenmesi durumunda önemli bir engel teşkil ediyor..

Mevcut durumundaki dünya ekonomisiyle karşılaştırıldığında, hem dolaşımda hem de dolaşımda olmayan parada yaklaşık 37 trilyon dolar (yaklaşık 1.7 trilyon dolar banknot ve madeni paradır) var..

Bitcoin küresel olarak itibari parayı devralacaksa, bu gereksinimi karşılayabilmesi gerekir. Herkesin kullanması ve ödeme yapması için yeterli paranın olması gerekiyor.

Mikro ödemeler

bitcoin ile mikro ödemeler

Bitcoin böylesine küçük mezheplere bölünebilmesi, mikro ödemeler yapmanın mümkün olduğu anlamına gelir..


Örneğin, yazı yazarken, 0,01 ABD doları, 0,0000013 değerindedir BTC. Bu, ondalık sayıdan sonra yedi sıfırdır; bu, insanların bir sentten daha az ödeme yapabilecekleri anlamına gelir.

Bu neden önemli?

Çünkü gelecekte mikro ödemelerin gerekli olduğu bir dünyada yaşayabiliriz.

Örneğin, müzik endüstrisi ile müzisyenlere müziklerini dinlemeleri için mikro ödemeler yapabiliriz..

Ve bu buzdağının sadece görünen kısmı. Mikro ödemelerin gerekli olabileceği bir dizi başka hizmet olabilir. Transferleri daha ucuza bile yapabilirler.

Bunun yerine ücretsiz içerik üreten her türlü işletme ödeme alabilir. Birçoğu için bu, şu an sahip olduğumuz sistemden çok daha adil bir sistem olarak görülüyor..

Müzik endüstrisine tekrar baktığımızda, diyelim ki her izleyici dinlemek için bir satoshi ödediyse, sonunda büyük bir meblağ olabilir..

Bazı kripto para birimleri, Bitcoin. Belki de en bölünebilir olanı IOTA’dır.

IOTA o kadar küçük mezheplere bölünmüş ki, aslında onunla milyonuncu olarak ilgileniyorsunuz. Muhtemelen asla IOTA alıp satmayacaksınız, bunun yerine MIOTA.

Başlangıçtaki M, bir milyon anlamına gelir.

Yazma sırasında, göre CoinMarketCap, dolaşımda 2.779.530.283 MIOTA var. Bu sayının sonuna altı tane daha sıfır ekleyin ve gerçek miktarda IOTA elde edersiniz..

IOTA’nın bu kadar küçük sayılara bölünmesinin nedeni, küçük işlemlerin gerçekleşebileceği anlamına geliyor..

IOTA, makinelerin birbirleri arasında işlem yapabilmesi için tasarlandı – örneğin, arabalar kendi gazlarını ödeyebilir..

Bu, işlemler için ücret ödemenin önemini azaltır.

Enflasyonu hatırla!

enflasyon, bitcoin fiyatı

Bitcoin’in 21 milyon Bitcoin’lik sınırı bir kez ulaşıldığında sorunlu olabilir. İtibari parayla, üst sınır diye bir şey yoktur.

Bu, artan fiyatlara karşı koymak için merkez bankaları tarafından sürekli olarak para yaratılabileceği anlamına gelir..

ABD dolarının tarihine bakarsak, değeri yıllar içinde çok arttı. Göre 2013 yılında, 1960’ta 1 $ 2020’de 8.69 $ olur.

Peki böyle bir durumda Bitcoin ile ne olur? Daha az gelire sahip insanların hayatta kalması giderek zorlaşabilir mi??

Birçok insanın temel ihtiyaçlardan fiyatlandırılması mümkün olabilir mi??

Eğer Bitcoin başarılı, market ödemelerimizi Satoshi, değil Bitcoin. Çoğumuz Bitcoin’e paramız yetmez.

Bütününe sahip olanlar Bitcoin pratik olarak geleceğin yeni milyonerleri olabilir başarılı olursa. Bu, özellikle Bitcoin bazılarının düşündüğü kadar değerli hale gelirse doğru olabilir..

Winklevoss ikizleri olan büyük Bitcoin yatırımcıları şuna inanıyor Bitcoin altınla aynı değerlemeye ulaşana kadar değerinin altında. Bu 7 trilyon dolar!

Yazma sırasında Bitcoin’in mevcut piyasa değerinin yaklaşık 147.662.888.260 $ (147 milyar $) olduğu göz önüne alındığında, daha alması gereken uzun bir yol var..

Diğer daha muhafazakar tahminler, daha önce bir Bitcoin’in yakın gelecekte 1 milyon dolar değerinde olabileceğini belirten John McAfee’nin beğenilerinden geliyor..

Yine de, bu tahmin, Bitcoin’i daha düşük gelire sahip kişiler için veya mikro ödemelerin potansiyel kullanımı için zorlaştıracak..

Bu özellikle üçüncü dünya için geçerli olurdu ve böyle bir sonuç, başlangıçta Bitcoin için amaçlanandan çok uzak olurdu..

Ancak çoğu zaman unutulduğu gibi, Bitcoin hala değiştirilebilir. İlk başlangıcından bu yana çok gelişti.

Nasıl değişeceğine karar vermek Bitcoin’in arkasındaki geliştiricilere kalacaktır. Ve destekçiler, gündemlerinin başında olmasa da, bunun üstesinden gelme planları olduğunu ummalıdırlar..

Ama yine de belirtmeye değer Bitcoin ayakta kalan son kripto para birimi olmayabilir sonunda ve daha yetenekli başka bir kripto para birimi ortaya çıkabilir..

Bununla birlikte, Trading Education’da çok sık tekrarladığımız gibi, Hala erken günler ve kripto para biriminin ana akım haline gelmeden önce geliştirmesi gereken çok şey var! Hala on yıllar sonra olabilir.

Bu nedenle, tüccarları korkutan bu tür teorik konuların uzaklaşmasına izin vermemeliyiz. Şimdi erken bir noktada girmek hala büyük ödüller kazanabilir.

Kazanmak için piyasa değeri yok?

bitcoin piyasa değeri

Piyasa değeri olmayan diğer kripto para birimleri uzun ömürlü olabilir Bitcoin. Örneğin Ethereum, bu potansiyel kısıtlamadan muaftır..

Bunun anlamı, fiyatlar yükselirse, bir krizi önlemek ve şu anda sahip olduğumuz fiat para birimine benzer şekilde çalışmak için her zaman daha fazla şey yaratılabileceğidir..

Bitcoin’in geniş çapta bir deney olarak yaratıldığına inanılıyor..

Bitcoin’in asla bu kadar uzun süre dayanacağına inanılmamış olabilir, bu yüzden yaratılabilecek toplam miktar üzerinde bir sınır vardır..

CoinMarketCap’e göre, toplam 18 milyon Bitcoin’den fazla dolaşımdaki arz var ve birçoğu, yakında bir noktada toplam sınıra ulaşabileceğimizden endişe duyuyor..

Ancak böyle insanlar bunu unutuyor Bitcoin madencilik ödülü sürekli küçülüyor yarılanma (veya yarılanma) olarak bilinen şeyde.

En başta, madenciler çıkarılan her blok için 50 BTC alacaklardı. Ardından, 2012’de sayı yarı yarıya 25 BTC’ye düştü. Sonra 2016’da yine 12,5 BTC’ye düştü.

2020’de bir noktada ödülün yarı yarıya 6.25’e düşmesi çok muhtemel. BTC. Gördüğünüz gibi, her dört yılda bir oluyor.

Bunun anlamı, yeni Bitcoin’in uzun bir süre daha yaratılmaya devam edebileceğidir. Bazıları, son Bitcoin’in gelecekte 2140’a kadar çıkarılacağına inanıyor..

Ancak bu noktaya ulaşılmadan önce Bitcoin’in bir şekilde değişmesi çok muhtemeldir..

Daha küçük birimler, tüccarlar için daha fazla hassasiyet anlamına gelir

Tüccarlar için kripto para birimini çok daha küçük birimlere bölebilmek çok yararlıdır.

Daha az sermayeye sahip tüccarların ticaret yapmasını ve servetlerini oluşturmasını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda tüccarlar, ticaret yaptıkları miktar konusunda çok daha kesin olabilirler, tam olarak.

Bu kontrol ile tüccarlar çok daha iyi hesaplamalar yapabilir ve istediklerine daha yakın pozisyonlara girip çıkabilirler ki bu teorik olarak zamanla daha büyük başarı anlamına gelebilir..

Anahtar noktaları

Bu makaleden bir şey hatırlıyorsanız, bu önemli noktaları yapın.

  • Bir Satoshi en küçük mezheptir Bitcoin. Bir satoshi, Bitcoin’in 100 milyonda biridir (ondalıktan sekiz sayı sonra).
  • Satoshiler mikro ödemeler yapmamıza izin verin. Gelecekte, mikro ödemelerde bir dizi hizmet için ödeme yapabiliriz.
  • Bitcoin21 milyon jetonluk piyasa değeri bir gün sorunlu olabilir. Sınırsız diğer kripto para birimleri Bitcoin’den daha uzun süre yaşayabilir, ancak hala erken günler.
  • Daha küçük birimler kripto para tüccarları için iyidir. Bu, piyasaya daha az sermaye ile girebilecekleri ve alım satımlarında daha hassas olabilecekleri anlamına gelir..

Kripto para birimi ticareti kursumuzla Bitcoin ticareti yapmayı öğrenin

Diğer kripto para birimleri ve bunların nasıl takas edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ardından kripto para birimi ticaret kursumuza kaydolun!

Bu makaleyi okumaktan zevk aldıysanız Ticaret Eğitimi, lütfen beğenin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz bir başkasıyla paylaşın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector