Stellar XLM Fiyat Tahmin Tahmini:

2021’de ve Ötesinde Stellar Ne Kadar Değerli Olacak??

Stellar yükselecek mi yoksa çökecek mi? Stellar XLM Fiyat Tahminimiz 2021 – 2025’i okuyun

2021 – 2025 Stellar tahminini mi arıyorsunuz? Yoksa ‘Stellar iyi bir yatırım mı? Doğru yerdesiniz. 2021 ve sonrası için en iyi Stellar fiyat tahminini paylaşacağız. Uzmanların gelecekteki performansı hakkında ne söyleyeceklerini ve Stellar’ın 2021 ve sonrasında ne kadar değere sahip olacağını öğrenmek için Stellar XLM’ye bir göz atıyoruz..

Başlangıçta ‘Gizli Bitcoin Projesi’ olarak anıldı, Yıldız (XLM) Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb tarafından 2014 yılında piyasaya sürüldü. O zamandan beri, dünyanın en büyük 11. kripto para birimi haline geldi. Mevcut piyasa değeri 3.307.763.271 $ ve yerel para birimi olan Lumens’in fiyatı mütevazı bir 0.152991 $ ‘dır..

Son altı yılda, Stellar ağı çeşitli yüksek profilli işletmelerin dikkatini çekti. Stellar, IBM’den Deloitte’ye dünyanın en büyük işletmelerinden bazıları için uygulamaları ve ödeme sistemlerini güçlendiriyor. Ama gelecekte harika şeyler görmeyi ne beklemeliyiz??

Stellar’ın (XLM) fiyatı hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Ancak, piyasadaki son boğa koşusu, fiyatını Ekim ayındaki 0.152991 $ ‘dan bugün 0.3258 $’ a gönderdikten sonra (ve 3.307.763.271 $ ‘dan 7.567.856.726 $’ a piyasa değeri), önümüzdeki beş yıl içinde yükselip yükselmeyeceğini merak ediyor olabilirsiniz..

Sektör dalgalanmaya yabancı değil. 2017 / 18’de, piyasa çapında bir boğa koşusu, çoğu varlığın tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştığını gördü. Ancak, etkiler uzun sürmedi ve birçok insanın aynı şeyin tekrar olacağından endişelenmesi anlaşılabilir. Peki, endüstri uzmanları XLM fiyatının düşmesini bekliyor mu? Ya da yeni bir ATH için girebilir miyiz?

İster mevcut bir Stellar yatırımcısı olun, ister “yıldızın iyi bir yatırım olduğunu” öğrenmek ve teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen biri olun, okumaya devam edin. Bu makalede, XLM fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde değer kazanıp kazanmayacağını öğrenmek için en iyi Stellar fiyat tahminlerinden bazılarını inceleyeceğiz. XLM’nizi elinizde tutmaya veya satmaya karar vermek isteyen mevcut bir yatırımcı ya da varlığı portföyünüze eklemeyi düşünen biri olun, bilmeniz gereken her şeyi burada derledik.

Stellar XLM’yi hızlı ve kolay bir şekilde satın almak veya yatırım yapmak istiyorsanız, % 0 komisyon, kontrol et eToro Borsası!

Stellar XLM Nedir?

2021-2025’te Stellar için neler sakladığını keşfetmeden önce, bu kripto para biriminin nasıl çalıştığını özetleyelim. Girişte bahsettiğimiz gibi, Stellar XLM iki temel bileşenden oluşur: açık kaynaklı merkezi olmayan ödeme ağı Stellar ve yerel para birimi Lumens (XLM).

Jed McCaleb’in daha önce Ripple’ı kurduğu gerçeğini göz önünde bulundurursak, Stellar’ın son derece sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmaya odaklandığını öğrenince muhtemelen şaşırmayacaksınız. Bununla birlikte, Stellar ve Ripple arasındaki önemli bir fark, hedef kitleleridir. Ripple, bankaların döviz kurları ve ücretler konusunda endişelenmeden para transfer etmesini kolaylaştırırken, Stellar kendisini günlük ödeme yapmak isteyenler için dijital bir çözüm olarak konumlandırdı..

Kripto para birimi, birincil amacının güvenilir kurumlara sınırlı erişimi olanlara finansal özgürlük sunmak olduğunu iddia eden kar amacı gütmeyen bir kuruluşa aittir. Nihayetinde, dünya çapında bir ağ oluşturmayı umuyor. Bu, birisinin kendi para biriminde uluslararası bir ödeme yapabileceği ve geleneksel olarak sınır ötesi ödemelerle ilişkilendirilen ücretler ve yavaş işlem süreleri olmadan alıcıya kendi para biriminde ulaşacağı anlamına gelir..

Her Stellar işleminin ücreti sadece 0.0001 XLM’dir ve işlenmesi altı saniyeden az sürer. (Bunu, tek bir işlemin işlenmesi bir saat kadar uzun sürebilen Bitcoin ile karşılaştırın). Ve Bitcoin ile sözde “Gizli Bitcoin Projesi” arasındaki tek fark bu değil. Toplam arzının her yıl% 1 artması gerektiğinden, Stellar enflasyonist bir para birimi olarak biliniyordu. Teorik olarak, bu, şu anda 2030 yılı civarında maksimum arzına ulaşması beklenen Bitcoin’den çok daha ölçeklenebilir hale getirirdi..


İster mevcut bir yatırımcı olun, ister portföyüne Stellar’ı eklemek için fazladan çaba isteyen biri olun, daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin. Bu güncellenmiş makalede, önümüzdeki beş yıl içinde Stellar XLM için en ikna edici fiyat tahminlerinden bazılarını derledik..

Kısa Vadeli Yıldız Fiyat Tahminleri: 2021

2021 için mükemmel fiyat tahmini

2021’de Stellar XLM için kripto uzmanları neler bekliyor??

Stellar XLM 2021’de yükselecek mi? Kripto para piyasasının en son boğa koşusunun ardından birçok yatırımcı, 2021’in XLM fiyatı için neyin geçerli olduğunu merak ediyor. ‘Stellar XLM 2021’de iyi bir yatırım mı?’ Diye merak ediyorsanız, en iyi kripto analistlerinin söyleyeceklerini öğrenmek için okumaya devam edin.

Öyleyse, Stellar’ın tam olarak ne olduğunu özetledikten sonra, 2021 boyunca XLM fiyatına ne olmasını bekleyebileceğimize bir göz atalım..

Ekim ayında Stellar XLM fiyat tahminleri hakkında ilk kez bir makale paylaştığımızda, WalletInvestor en düşüş tahminlerinden birine sahipti. Platform, varlığın yıl boyunca genel bir düşüş eğilimi izleyeceğine ve 2021’i yaklaşık 0,08 $ değerinde kapatacağına inanıyordu. Peki, son birkaç ayda tahminleri nasıl değişti??

Yukarıdaki grafikten de görebileceğimiz gibi, WalletInvestor tahminlerini önemli ölçüde değiştirdi! Araştırmasına göre, XLM’nin fiyatı tüm zamanların en başarılı ikinci yılı için belirlendi ve Kasım-Aralık için bir başka önemli boğa koşusu bekleniyor. Fiyatın yıl boyunca dalgalanmasını beklese de Stellar’ın 0,2 ABD dolarının altına düşeceğine inanmıyor..

2021’in sonunda, varlığın 2018’den bu yana en yüksek fiyatı olan 0,448 ABD doları gibi muhteşem fiyatlar görebilirdik.

Bu doğruysa, “Stellar XLM yükselecek mi?” Diye merak eden yatırımcılar için harika bir haber olur. Piyasanın boğa koşusu öncesinde, kripto para birimi oldukça hayal kırıklığı yaratan iki yıl geçirdi. Bu, bazı kişilerin “Stellar Lumens öldü mü?” Diye sormasına bile neden oldu, ancak WalletInvestor’ın tahmininden de görebileceğimiz gibi, bu zayıf varlık çok daha parlak bir gelecek için ayarlanabilir.

İkinci kısa vadeli fiyat tahminimiz Trading Beasts’ten geliyor.

Trading Beasts’e göre, Stellar’ın geleceği daha parlak olabilir. Ticaret platformu, XLM fiyatının Aralık 2021’e kadar maksimum 0,53 $ fiyatına ulaşabileceğini tahmin etti..

WalletInvestor gibi, Trading Beasts de Stellar Lumens fiyatının 2021’in sonuna doğru artmasını bekliyor ve en yüksek değişim oranları Kasım ve Aralık için planlanıyor. Minimum tahminleri şaşırtıcı derecede yükselmese de, ortalama tahminleri inanılmaz derecede cesaret verici olsa da, hala mevcut fiyatından iyileşme gösteriyorlar. Stellar’ın özellikle başarılı bir yıl geçirebileceğini ve 2021’in tamamı için 0,4 doların üzerinde kalacağını belirtiyorlar. Bu, varlığı 2018’in başından bu yana en yüksek seviyelerine taşıyacaktır..

Trading Beasts’in tahminleri gözle görülür derecede durağan. Stellar’ın fiyatının herhangi bir noktada 0,2 doların altına düşmesini beklemiyor.

Platform, XLM’nin 2021’de 0,7 dolara fırlayabileceği fikrine katılıyor..

Kısa vadeli son fiyat tahminimiz için Digital Coin Price’a döndük. Görünümü, hem WalletInvestor hem de Trading Beasts’inkinden oldukça değişken, ancak platform hala Stellar XLM’nin yılı mevcut 0.3258 $ ‘dan daha yüksek bir fiyata kapatacağına inanıyor..

Bu grafik o kadar cesaret verici görünmese de, Digital Coin Price’ın Stellar’ın 2021’in neredeyse tamamı için 0,475 $ olacağına inandığı gerçeğine odaklanmak önemlidir..

(Görünüşe göre fiyatının Ağustos sonu ve Eylül başında 0,471647 $ ‘a düşeceği sadece birkaç gün var). Bu aslında onu gördüğümüz en iyimser tahminlerden biri yapıyor! Platform, Şubat ayının sonuna doğru büyük bir boğa koşusu ve ardından düşüş ayarlaması öngördüğünden, bazı yatırımcılar zorlu bir yolculuğa çıkmış gibi hissedebilirler. Ancak yıllık en düşük seviyesi gerçekten 0,47 doların biraz üzerindeyse, görünüm hala inanılmaz derecede olumlu..

Birçok yatırımcı, “Stellar XLM 2021’de iyi bir yatırım mı?” Diye sormaya hevesli. DigitalCoinPrice’a göre, görünüm olumlu. Stellar XLM’nin fiyatının 2021 yılında 0,49 $ ‘lık yüksek seviyelere çıkacağına inanıyor..

Genel olarak, Stellar XLM 2021 fiyat tahminleri çeşitlidir. Bir uçta, DigitalCoinPrice, yüksek volatilite seviyeleri ve XLM’nin yıllar içindeki en yüksek fiyatını öngörüyor. Öte yandan, WalletInvestor, XLM fiyatının 2021 boyunca artacağına ve mevcut fiyatından daha düşük işlem görmeye başlayacağına inanıyor..

Peki, Stellar 2021 için iyi bir yatırım mı? Bu makaleye dahil ettiğimiz kısa vadeli Stellar fiyat tahminleri bunun olabileceğini gösteriyor. Hiçbiri XLM’nin 2021’i mevcut değerinden daha düşük bir fiyattan kapatacağını tahmin etmiyor, bu yatırımcılar için güven verici bir işaret olmalı.

Şimdi asıl soru, uzun vadeli beklentilerinin kısa vadeli olanlar kadar umut verici olup olmadığıdır.. Uzun vadeli bir yatırım stratejisini tercih ediyorsanız, 2022-2025 için Stellar fiyat tahminlerine bir göz atalım..

Yatırım yapmayı düşündün mü Yıldız XLM?

Uzun Vadeli Yıldız Fiyat Tahminleri: 2022-2025

2022 ve sonrasında Stellar XLM için kripto uzmanları neler bekliyor??

Birçok kripto yatırımcısı, önümüzdeki 5 yılda yıldız XLM’nin fiyatı için neler saklayabileceğini bilmek istiyor. 2025 Cardano fiyat tahmini arıyorsanız veya hatta “Stellar’a yatırım yapmalı mıyım?” Diye merak ediyorsanız okumaya devam edin. Önümüzdeki birkaç yıl içinde fiyatının nasıl değişebileceğini görmek için ileriye bakmak önemlidir. Bu bölümde, XLM’nin 2022 ile 2025 arasındaki olası fiyat değişikliklerini inceleyeceğiz..

Bu tahminlerin gösterdiği gibi, Stellar Lumens (XLM) şimdiye kadarki en iyi yıllarından biri için ayarlanabilir. Ancak uzun vadede ne görmeyi bekleyebiliriz? İtalyan kripto platformu Previsioni Bitcoin, 2022 için şu tahmini verdi:

Previsioni Bitcoin, dünyanın önümüzdeki birkaç yıl içinde birçok kripto para birimini benimsemesini önemli ölçüde artıracağına inandığı için (aşırı derecede yükseliş!) Tahminlerini haklı çıkarıyor. Gördüğümüz gibi, Stellar Lumens’in bu kuralın bir istisnası olduğunu düşünmüyor.

Previsioni Bitcoin tahminine göre, Stellar XLM’nin fiyatı Ocak ve Mayıs 2022 arasında 1 dolardan 2 dolara yükselebilir! 1 $ bile inanılmaz derecede iyimser bir tahmin, bu nedenle bu yatırımcılar için potansiyel olarak heyecan verici bir haber.

Ağustos ayında 2.130037 $ ‘lık yıllık en yüksek seviyenin ardından, Previsioni Bitcoin, Stellar XLM’nin 2021’de 1.719757 $’ dan kapanacağına inanıyor..

XLM’nin önceki ATH’sinin 2018’de sadece 0,897472 dolar olduğunu düşünürsek, bu inanılmaz yeni bir rekor olurdu. Birçok insan bunun aşırı hırslı olduğunu düşünebilir. Ancak Stellar, fiyatının bir ay içinde ikiye katlanabileceğini zaten kanıtladı, bu nedenle belki de ilk bakışta göründüğü kadar gerçekçi değil.

İkinci uzun vadeli fiyat tahminimiz için Digital Coin Price’a döndük. Teşvik edici bir 2021 öngördükten sonra, platform 2022-2025’te ne görmeyi bekliyor??

Digital Coin Price’ın Stellar XLM için tahmini inanılmaz derecede olumlu. Önümüzdeki birkaç yıl için aşağıdaki kilometre taşları öngörülüyor:

Yıl Stellar Fiyat
2021 $0.52
2022 0,62 ABD doları
2023 0,72 ABD doları
2024 0,83 ABD doları
2025 1,25 ABD doları

Uzun vadeli bir yatırım olarak, Stellar’ın inanılmaz derecede olumlu performans gösterebileceğini öngörüyor. Tahminlerine göre, Stellar fiyatının değeri 2021’in sonunda 0,65 dolara, 2022’de 0,75 dolara, 2023’te 0,84 dolara, 2024’te 0,91 dolara ve 2025’e kadar ortalama 1,50 dolara ulaşabilir..

Teknik analizine göre Digital Coin Price, Stellar Lumens fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde yeni bir ATH’ye ulaşmasını bekliyor. En büyük büyüme oranının 0,2 dolar civarında bir fiyat artışıyla 2024-25 arasında gerçekleşmesini bekliyor..

‘2030’da Stellar Lumens’in değeri ne olacak?’ Diye merak ediyorsanız, Digital Coin Price’ın 2030’a kadar 2,5 $ ‘dan fazla bir değere sahip olabileceğine inandığını görmekten büyük olasılıkla memnun olacaksınız..

Ne yazık ki, Uzun Tahmin dünyaya geri dönmemiz gerektiğini düşünüyor. Digital Coin Price’ın (ve özellikle Previsioni Bitcoin) tam tersine, bu platform, XLM fiyatının 2023 boyunca 0,2 $ ‘ın altına düştüğünü görebilecek kasvetli bir düşüş tahmini verdi. 2024 için, aşağıdaki fiyatlar kote edildi:

2024’te Mükemmel Fiyatlar

Ocak: 0,14 ABD doları

Şub: 0,11 $

Mart: 0,09 ABD doları

Nisan: 0,10 ABD doları

Mayıs: 0,12 ABD doları

Haziran: 0,14 ABD doları

Tem: 0,12 ABD doları

Ağu: 0,11 $

Eylül: 0,13 $

Ekim: 0,15 ABD doları

Kasım: 0,17 ABD doları

Aralık: 0,20 $

Bu makalede yer alan diğer tahminlerin hiçbiri XLM fiyatının mevcut değerinin altına düşmesini beklemediğinden, sürekli olarak negatif büyüme oranları inanılmaz derecede cesaret kırıcı. Şubat ve Mart 2024 için tahmin edilen yıllık en düşük 0,09 $ ile, Uzun Tahmin açıkça XLM’nin yükseliş eğiliminin uzun vadede devam etmesini beklemiyor. Varlığın 2025 yılına kadar geçici olarak toparlanacağına inanmasına rağmen, yatırımcıların umduğu yükseliş tahmini değil.

Olumlu tahminlerin sayısının bu düşüş görünümünden çok daha ağır bastığı düşünüldüğünde, henüz Stellar’ın uzun vadeli beklentileri için umudumuzu kaybetmemeliyiz. Güçlü bir ticaret stratejisi oluşturmak için potansiyel bir en kötü durum senaryosuna sahip olmak önemlidir, özellikle de piyasa şu anda her zamankinden daha değişken olduğu için. Ticaret dünyasında sık sık söylendiği gibi: en kötüsünü planlayın, en iyisini bekleyin!

Kripto platformu Prime XBT, bu grafikte gösterilen aşağıdaki tahminleri yapmak için teknik analiz kullandı:

Yeşille vurgulanmış olarak görebildiğimiz üç üçgen, ters bir baş ve omuz modelini temsil eder. Kripto analistleri, bu modeli tipik olarak yükseliş eğiliminden önce gelen bir model olarak tanımladı – bu nedenle Prime XBT’nin tahminlerinin keskin yükseliş eğilimi..

Platform, Stellar XLM için inanılmaz derecede iyimser bir gelecek öngörüyor. Gördüğümüz gibi, Prime XBT’nin teknik analizi, Stellar XLM’yi 2023’e kadar 1,25 $ ’lık olası bir değere yerleştiriyor..

Bu tahminler doğruysa, Stellar XLM’nin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.897328 $ ‘ı geçmeye ayarlandığı anlamına gelir..

Coinliker’ın analizine göre, “Stellar XLM’nin fiyatı yükselecek mi?” Diye merak eden yatırımcıların endişelenecek bir şeyleri yok. Stellar’ın 2021 ile 2025 arasında yıldan yıla büyüyeceğine inanıyor:

2021-2022: XLM Fiyatı: 0,64 $, Büyüme: +% 1,130

2022-2023: XLM Fiyatı: 1,52 $, Büyüme: +% 2.820

2025: XLM Fiyatı: 3,35 $, Büyüme: +% 6,340

Coinliker, bu tahminlerin aşırı olduğunu düşünsek de göründükleri kadar vahşi olmadıklarını iddia ediyor. Platform, Stellar ağının gelişen teknolojisinin yanı sıra, XLM’nin çeşitli farklı kullanım durumlarında artan benimsenmesini, fiyattaki bu büyümeyi tetikleyebilecek temel faktörler olarak gösteriyor. Bu bir iddiadır StormGain ile aynı fikirde. Platforma göre, 2025’e kadar 2 ABD doları tahmini “muhafazakar”.

Stellar XLM, 0,897328 dolarlık önceki ATH’sini geçecek şekilde ayarlanabilir. Aslında Coinliker’in tahminlerine göre, ATH’si önümüzdeki beş yıl içinde üç kattan fazla artabilir..

Uzun vadeli bir yatırım olarak Stellar’ın çok iyi performans gösterebileceğini öngörüyor. Tahminlerine göre, Stellar fiyatının değeri 2021’in en sonunda 0,75 dolara, 2022’de 0,95 dolara ve 2025’e kadar ortalama 2,50 dolara ulaşabilir..

2025’te Stellar’ın Değeri Ne Kadar Olacak??

WalletInvestor.com tarafından sunulan Stellar fiyat tahminine göre, XLM, 2021’in sonunda 0,782 $ ‘a ve 2022’nin sonunda 0,96 $’ a, Aralık 2025’e kadar 2,35 $ ‘a yükselecek..

DigitalCoinPrice.com’dan gelen Stellar projeksiyonlarına göre, XLM değerinin önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde artması, 2021’de 0,63 $ civarında, Aralık 2023’te 0,71 Dolarda ve Aralık 2025’te 1,255 Dolarda işlem görmesi bekleniyor..

Longforecast, XLM’nin 2025 sonunda 1,69 $ ‘a ulaşacağını tahmin ediyor.

Ek Stellar (XLM) Fiyat Tahminleri 2023-2025:

2021 yıldız fiyat tahminleri:

Kripto Para Topluluğu: 1,332967 Dolar

Investing Haven: 4 Dolar

Mega Crypto Fiyatı: 5 $

2023 yıldız fiyat tahminleri:

Prime XBT: 1,25 ABD doları

WalletInvestor: 0,613 ABD doları

Canavar Ticareti: 0,5554100 Dolar

2025 yıldız fiyat tahminleri:

Para Anahtarı: 5 $

Ripple Haberleri: 3 Dolar

Kaptan Altcoin: 5 Dolar

Sonuç: Stellar XLM Fiyat Tahmin Tahmini

Aşağıdaki tahmin şekilleri, bazılarının ana hatlarını çizmektedir. Potansiyel 2021, 2022, 2023 ve 2025’teki Stellar XLM fiyat tahminlerinin yüksek ve düşük teknik analistler ve Kripto endüstrisi uzmanları tarafından sunulması.

Yıl Yüksek Düşük
2021 0,82 ABD doları 0,22 ABD doları
2022 0,95 ABD doları 0,46 ABD doları
2023 1,32 ABD doları 0,60 ABD doları
2025 2,20 ABD doları 0,90 ABD doları

Stellar’ın Fiyatı Zaman İçinde Nasıl Değişti??

‘Stellar XLM iyi bir yatırım mı?’ Sorusuna en doğru cevabı bulmak için, kripto para birimi tahminlerini analiz etmek, başlamak için harika bir yoldur. Ancak ileriye bakmanın yanı sıra geriye doğru bakmak da önemlidir. Geçmiş performans gelecekteki başarının önemli bir göstergesi olabilir, bu nedenle XLM’nin zaman içindeki fiyatına ilişkin kısa bir kılavuz hazırladık..

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, Stellar XLM piyasaya ilk kez 2014 yılında geldi. Bu, incelememiz gereken altı yıllık fiyat değişikliğimiz olduğu anlamına geliyor. Bu grafik Nomics XLM’nin fiyatını takip eder:

Gördüğümüz gibi, Stellar XLM’nin fiyatı 2017’den önce inanılmaz derecede durağandı. Ömrünün ilk yıllarını 0,001 ABD Doları ile 0,004 ABD Doları arasında işlem gördükten sonra, Nisan, Mayıs ve Haziran 2017’deki ani büyümesi tamamen emsalsizdi. Ancak bu sadece başlangıçtı.

Kripto para piyasası bir bütün olarak 2018’in başlangıcına doğru inanılmaz bir büyüme oranı yaşadı. Bu kısmen, piyasaya sürülen yeni üçüncü nesil kriptoların sayısından kaynaklanıyor ve bu da büyük bir yatırımcı ilgisini uyandırıyor. Tüm sektördeki artan ticaret hacmi, neredeyse her kripto para biriminin fiyatının yükselmesine neden oldu – ve Stellar XLM bir istisna değildi.

1 $ ‘ın (0.897328 $) altında olan Stellar’ın ATH’si, Bitcoin’in 20.000 $’ lık ATH’si ile karşılaştırıldığında etkileyici görünmeyebilir. Ancak, bu hala 0,001-0,004 dolarlık önceki fiyatlarından inanılmaz bir artıştı. Bu fiyat 2018 boyunca hızla düşmesine rağmen, asla aynı düşük fiyatlara geri dönmedi ve çoğunlukla 0,05 ABD dolarının üzerinde kaldı..

Kripto para birimleri arasında alışılmadık bir şekilde, XLM’nin fiyatı Mart 2020’de geri düşmedi. Küresel koronavirüs çöküşü, dünya çapındaki kilitlenmenin ardından yatırımcı güveninin düşmesiyle meydana geldi ve 1 ile 16 Mart arasında neredeyse her büyük para biriminin fiyatının düşmesine yol açtı. Şaşırtıcı bir şekilde, XLM’nin fiyatı bu dönemde gerçekten artarak 0,081985 $ ‘dan 0,100722 $’ a yükseldi..

Bu, potansiyel olarak, XLM’nin tipik olarak sektördeki fiyat dalgalanmalarını etkileyen aynı faktörlerin hepsinden etkilenmediğini gösterebilir. Örneğin, analistler, yatırımcı duyarlılığının iyi bir göstergesi olabileceğinden, diğer birçok para biriminin Bitcoin’in oynaklık seviyelerini yansıttığını uzun zamandır fark ettiler. (Makalenin bir sonraki bölümünde Stellar XLM’nin fiyatını etkileyebilecek daha fazla faktörü inceleyeceğiz).

XLM’nin değeri Mart ayında piyasanın geri kalanıyla aynı çizgide düşmese de, neyse ki Aralık 2020’de yükselen endüstri çapında boğa koşusundan muaf değildi. 16 Kasım ve 25 Ocak arasında Stellar arttı. 0,0870 $ ‘dan 0,278334 $’ a -% 219,92414 gibi etkileyici bir yüzde artış! XLM’nin fiyatı hala büyümeye devam ederken, birçok yatırımcı Stellar’ın düşüş günlerinin büyük ölçüde sona ermesini umuyor.

Yatırım yapmaya hazır Yıldız XLM?

Stellar XLM’nin Fiyatını Etkileyen Faktörler?

Stellar XLM’nin fiyatı, bir dizi iç ve dış etkene göre değişebilir. 2021-2025 arasındaki en doğru Stellar fiyat tahminlerini yapmak ve “Stellar XLM’nin fiyatı yükselecek mi?” Sorusunu yanıtlamak için, bu faktörlerin ne olduğunu anlamak önemlidir. Bu, mevcut kripto para birimi eğilimlerine ve XLM’nin fiyatını etkileyebilecek diğer dünya olaylarına dayalı olarak büyüme veya düşüş dönemlerini tahmin etmeyi kolaylaştıracaktır..

Arz ve talep

Arz ve talep arasındaki ilişki, her bir kripto para biriminin (ve genel olarak para biriminin) fiyatını etkiler. XLM’yi satmak yerine daha fazla insan almaya çalışıyorsa, bu arzın talepten daha fazla olduğu anlamına gelir. Bu, XLM’nin fiyatını yükseltir. Daha fazla insan satın almaktan çok satmaya çalıştığında, talebin arzdan daha fazla olduğu anlamına gelir, bu da fiyat üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir..

Hem arz hem de talep, çeşitli farklı faktörlerden etkilenir. Aşağıda en önemlilerinden bazılarını özetledik.

Merkezi Olmayan Uygulamaların Yükselişi (dApps)

Tüm dünyada, merkezi olmayan uygulamalara (dApp’ler) ilgi artıyor. Stellar ağı, insanların günlük sınır ötesi ödemeler göndermesini kolaylaştırmayı amaçlayan bir dizi finans uygulamasına güç veriyor. Stellar’ın IBM ile ortaklığı, yakında XLM’nin yanı sıra yedi fiat para birimini (İngiliz sterlini ve Fiji doları dahil) işleyebilecek bir ödeme platformuyla sonuçlandı..

IBM gibi şirketlerle olan yüksek ortaklık profili nedeniyle desteklenen bu uygulamaların daha fazla benimsenmesi, Stellar XLM’nin fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır..

Sistem güncellemeleri

Kripto para ağlarında yapılan güncellemeler genellikle yatırımcılar tarafından, bazen yıllar öncesinden hevesle beklenir. Güncellemeyle ilgili belirsizlik, genellikle varlığın fiyatının piyasaya sürülmeden önce canlanmasını sağlamak için yeterlidir, ancak güncelleme başarılı bir şekilde yayınlandıktan sonra fiyatlar gerçekten fırlayabilir..

XLM için bunun en son örneği bu hafta başlarında 23 Kasım’da geldi. Üst düzey bir Stellar yöneticisi olan Justin Rice, Stellar’ın Protokolünü 13 numaradan 15’e yükselttiğini duyurmak için şirketin blogunu ziyaret etti – bu, XLM fiyatının sadece bir hafta içinde% 68 oranında büyük bir artış göstermesine neden olan bir harekettir..

Kripto para birimleri, bir dizi iç ve dış faktöre tabidir ve bunların tümü fiyatların yükselmesine veya düşmesine neden olabilir. bu faktörlerin ne olduğunu anlamak önemlidir. Bu, potansiyel ara dönemlerini (veya çökmeleri) tahmin etmenizi kolaylaştıracaktır..

eToro -% 0 komisyonla Stellar XLM satın alın

kaydol eToro için ve Stellar ile işlem yapmaya veya ek ücret ödemeden en iyi Stellar yatırımcılarını kopyalamaya başlayın. Yönetim ücreti veya diğer gizli maliyetler yoktur.

etoro komisyoncusu

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Yıldız XLM Fiyat Tahmini – Anahtar noktaları

 • WalletInvestor, 2021’in sonunda 0,44 dolarlık fiyatlar görebileceğimize inanıyor..
 • Trading Beasts, XLM fiyatının Aralık 2021’e kadar maksimum 0,5335535 $ ‘a ulaşabileceğini tahmin etti..
 • Digital Coin Price, Stellar XLM’nin yılı mevcut 0.3258 $ ‘dan daha yüksek bir fiyata kapatacağına inanıyor..
 • Previsioni Bitcoin’e göre, Stellar XLM’nin fiyatı Ocak ve Mayıs 2022 arasında 1 dolardan 2 dolara yükselebilir..
 • Digital Coin Price, Stellar Lumens fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde 1.046891 $ ‘lık yeni bir ATH’ye ulaşmasını bekliyor..
 • Uzun Tahmin, en çok düşüş tahminini verdi ve XLM’nin 2024’te 0,09 dolara düşebileceğini öngördü..
 • Prime XBT, Stellar’ın ters baş ve omuz modeline atıfta bulunarak teknik analiz kullandı ve fiyatının 2023-25’e kadar 1,25 dolara ulaşabileceğini öne sürdü.
 • XLM, koronavirüs kazası sırasında fiyatının önemli ölçüde düşmemesi nedeniyle alışılmadık bir durumdu.
 • 16 Kasım ile 25 Ocak arasında Stellar 0,0870 $ ‘dan 0,278334 $’ a yükseldi..
 • XLM’nin fiyatını etkileyebilecek faktörler arasında arz ve talep, dApp’lerin yükselmesi ve sistem yükseltmelerinin başlatılması yer alır..
 • Stellar, Ripple kurucu ortaklarından biri tarafından 2014 yılında piyasaya sürüldü ve sıradan insanlar için sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmaya odaklandı..
 • Ortaklıkları arasında, her ikisi de Stella ağında ödeme uygulamaları ve sistemleri oluşturan IBM ve Deloitte bulunmaktadır..
 • Her Stellar işleminin ücreti sadece 0.0001 XLM’dir ve işlenmesi altı saniyeden az sürer (Bitcoin’den çok daha ucuz ve daha hızlı).
 • Coinliker, beş yıl içinde 3,35 dolarlık en iyimser tahmini veriyor.
 • Stellar XLM’nin ATH’si 2018’de 0.897328 Dolar oldu.

2021, 2022, 2025 ve sonrası için güvenilir bir Stellar XLM fiyat tahmini arıyorsanız ve “Stellar XLM iyi bir yatırım mı?” Diye merak ediyorsanız, bu makaleyi faydalı bulduğunuzu umuyoruz. Bu varlık, 2014’ten beri piyasada ve o dönemde çeşitli yüksek profilli ortaklıklar gördü. Son zamanlarda statik fiyatı biraz düşük olabilir, ancak buraya dahil ettiğimiz tahminlere göre, parlak bir gelecek için olabilir..

İster Long Forecast’ten en düşük tahmini ister Previsioni Bitcoin’in son derece olumlu bakış açısını tercih edin, analistlerin büyük bir çoğunlukla Stellar fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde artmasını bekledikleri açıktır. Bununla birlikte, piyasa geçmişte bir gecede değişti ve bunu kolayca tekrar yapabilirdi. Sonuç olarak, sağlam bir yatırım stratejisi oluşturmak için kendi araştırmanızı yürütmeniz çok önemlidir.

Bu makale size güven artışı sağladıysa ticarete başlamanız gerekir Yıldız XLM kendiniz için, çok varlıklı ticaret komisyoncusu eToro’nun 90’a kadar kripto varlıkları (Stellar dahil) ve CFD’ler ile ticaret yapma yeteneği sağladığını bilmek ilginizi çekebilir.+ kripto para birimleri.

Mükemmel Fiyat Tahminleri – SSS

Stellar 1 dolara ulaşacak mı?

Güncellenen tahminlere göre, Stellar’ın önümüzdeki iki yıl içinde 1 dolara ulaşması oldukça olası görünüyor. En eski tahminler bunun 2021’in sonundan önce olabileceğine inanırken, diğerleri bunu 2025’e yaklaşırken bekliyor..

Stellar’ın 1 dolara ulaşması mümkün görünüyor. Prime XBT, Coin Liker ve StormGain’in teknik analizine göre, XLM önümüzdeki birkaç yıl içinde 1 doların üzerinde bir değere sahip olabilir. Coinliker, 2025 yılına kadar 3 dolara ulaşmasını bekliyor.!

Stellar XLM iyi bir yatırım mı?

Tahminler ezici bir şekilde Stellar’ın iyi bir yatırım olabileceğini öne sürüyor. Uzun Tahmin, XLM’nin değerinin düşeceğine ve 2024’te 0,09 dolara ulaşacağına inanarak kuralın istisnasıdır..

Stellar neden bu kadar ucuz?

Stellar’ın fiyatı artıyor olsa da, hala piyasadaki en ucuz kriptolardan biri. Bazı insanlar varlığın gereğinden az değer gördüğüne inanıyor, ancak bu kadar düşük olmasının nedenlerinden biri de Stellar platformunun çok düşük ücretler alması..

XLM, XRP’den daha mı iyidir?

‘XLM, XRP’den daha mı iyidir’ sorusunun kolay bir cevabı yok. Stellar, sıradan insanlar için sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için tasarlanırken, Ripple bankaların olumsuz döviz kurlarına ve yüksek ücretlere kurban gitmeden büyük miktarlarda para göndermesini kolaylaştırmak için inşa edildi. Stellar bireyler için daha iyi veya daha uygunken, Ripple büyük işletmeler ve bankalar için daha iyi.

Stellar yükselecek mi?

Bu makaleye dahil ettiğimiz kripto para birimi tahminleri, evet, Stellar’ın fiyatının artacağı konusunda hemfikir. Çoğu platform, daha önce dalgalanma dönemleri olsa da 2025’e doğru yükseliş eğilimi öngörüyor..

Stellar bir Ripple çatalı mı?

Hayır, Stellar bir Ripple çatalı değil. Aslında, Ripple’ın kurucularından biri tarafından başlatılmış olmasına rağmen, piyasaya sürülmeden önce ‘Gizli Bitcoin Projesi’ olarak anılıyordu..

‘XLM’nin fiyatı yükselecek mi?’ Diye merak ediyorsanız, bu makalenin faydalı olduğunu umuyoruz. Varlığın yüksek profilli ortaklıklarına meydan okuyan bir dizi düşüş yılından sonra, XLM’nin görünümü daha parlak olmaya başlıyor.

Bazı yatırımcılar için Coinliker’ın iyimser tahminleri aşırı hırslı görünebilir. Bununla birlikte, hem Prime XBT hem de StormGain’in XLM fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde 2 $ ‘a ulaşabileceği konusunda hemfikir olduğunu belirtmekte fayda var. İster mevcut bir XLM yatırımcısı olun, ister varlığı portföyüne eklemeyi düşünen biri olun, bu haber kesinlikle cesaret vericidir..

Daha fazla okuma:

Bu Ay Satın Alınacak En İyi 15 Kripto Para Birimi

Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmak İçin 15 Neden

İngiltere’deki En Popüler Kripto Para Birimleri

2021’de Avustralya’ya Yatırım Yapacak En İyi Kripto Para Birimleri

Bitcoin Dışındaki En Önemli Kripto Para Birimleri

ABD’deki En Popüler Kripto Para Birimleri

Sorumluluk Reddi: Stellar veya diğer kriptolar oldukça uçucudur. Sermayeniz risk altında ve Geçmiş performans gelecekteki sonuçların bir göstergesi değil. Tahmin ve analiz, herhangi bir zamanda farklı iç ve dış analistlerin görüşlerini yansıtır ve herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Dahası, Ticaret Eğitimi adına bir taahhüt veya garanti teşkil edemezler..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector