Stellar XLM’de Nasıl Ticaret Yapılacağını Öğrenin

2014 yılında Jed McCaleb tarafından kurulan Stellar Lumens, piyasa değeri açısından ilk 15 kripto para biriminde rahatlıkla oturuyor. Doğal olarak, ticaret yapmak artık çok popüler.

Stellar’ı USD ve EUR gibi itibari para birimlerinin yanı sıra Litecoin ve Bitcoin gibi diğer kripto varlıklarla ticaret yapabilirsiniz..

Bu dijital para birimini kendiniz takas etmekle ilgileniyor, ancak nereden başlayacağınız konusunda en ufak bir fikriniz yok mu? Doğru sayfaya geldiniz.

Stellar 2021 Nasıl Ticaret Yapılır Kılavuzumuzda, bu dijital para biriminin ticaretine girip çıkacağız..

Temel bilgileri, risk / ödül yönetimini ve ticaret stratejilerini ele aldığımız bir yolculukta bize katılın. Ayrıca Stellar ile ticaret yapmak için harika bir kripto komisyoncusu bulmak için temel ölçütlerden ve bugün nasıl kayıt olunacağından bahsediyoruz..

Stellar (XLM) ticaretine başlamadan önce, kripto para piyasasının nasıl çalıştığını ve piyasa fiyatını neyin değiştirdiğini öğrenmek önemlidir. Bu yüzden, beş adımda nasıl yıldız ticareti yapılacağına dair bir rehber derledik.

Stellar ile Ticaret Yapmanın Beş Adımı

1 Bir Yıldız Ticaret Sitesi Seçin

2 Stellar Trading Hesabı Açın

3 Para Yatırma Fonları

4 Yıldız Ticaret Pazarını Seçin

5 Place Stellar Trade

Stellar ticaretini derinlemesine inceleyeceğiz, ancak sizi ilgilendiren herhangi bir bölüme atlamaktan çekinmeyin:


Yıldız Ticareti nedir?

Stellar, dijital para birimi olarak bilinmesine rağmen, bir varlık olarak finansal değeri hala elinde tutuyor. Kripto varlığın değeri, her işlem günü boyunca – genellikle saniyede – artacak ve azalacaktır..

Sonuçta, ticarete konu herhangi bir varlığın fiyatı, arz ve talebin doğası gereği sık sık dalgalanacaktır..

Stellar’ı kendiniz nasıl takas edeceğinizi düşünürken, kısa veya uzun vadede de olsa, gelecekte XLM coinlerinin fiyatı hakkında spekülasyon yapmaya çalışıyorsunuz..

Stellar Lumens yüksek talep görüyorsa, finansal varlığın fiyatı artacaktır. İnsanlar madeni paralarını indirmeye başlarsa, fiyat düşecektir. Bu fiyat dalgalanmalarını önceden görmek, size kâr sağlayabilir.

Stellar ile nasıl ticaret yapılacağına dair net bir örnek sunalım:

 • Stellar 0,15 ABD Doları değerindedir
 • Bu, XLM / USD olarak gösterilir
 • Stellar’ın değerinin düşük olduğunu düşünüyorsunuz, bu yüzden 100 $ ‘lık bir satın alma siparişi verin
 • 2 aylık geçiş ve dijital para birimi 0,32 ABD doları değerinde
 • Bu, değerde% 113’lük bir artışı göstermektedir
 • Kârınızdan memnun – ticaretinizi kapatmak için bir satış emri veriyorsunuz

Yukarıdaki örneğimizde, Stellar değeri 0.15 $ ‘dan 0.32 $’ a yükseldi, böylece 100 $ ‘lık satın alma siparişinizden% 113 kar elde ettiniz. Bu 113 dolarlık kazanç anlamına geliyor!

Gördüğünüz gibi, doğru spekülasyon yaparsanız, Stellar ile ticaret yaptığınızda bol miktarda kar potansiyeli vardır. Yanlış spekülasyon yapmış olsaydınız, hikaye oldukça farklı olurdu – ticarette kayıpla sonuçlanırdı.

Stellar’ı nasıl takas edeceğinizi düşünmeden önce, bu belirli pazarın nasıl çalıştığına dair eğitimli bir fikrinizin olması çok önemlidir..

Yıldız Ticaretinin Faydaları

Stellar rading’e katılmak istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken ilk adımlardan biri, XLM dijital varlıklarını satın alıp almayacağınız veya fiyatları hakkında spekülasyon yapıp yapmayacağınızdır. Stellar XLM ile ticaret yapmanın bazı avantajlarına bir göz atın.

Stellar XLM ticaretinin faydaları şunları içerir:

 1. XLM oynaklığı
 2. Cryptocurrency piyasa saatleri
 3. Uzun ya da kısa gidebilme yeteneği
 4. Kaldıraçlı maruziyet
 5. Daha hızlı hesap açma

Yıldız Ticareti Nasıl Çalışır??

Daha önce forex, emtia veya hisse senedi ticareti yaptıysanız – Stellar ticaretinin nasıl çalıştığını sağlam bir şekilde kavrayacaksınız..

Bununla birlikte, Stellar’ı emtia gibi alınıp satılabilir varlıklardan ayıran şey, insanların yüzlerce yıldır altın ve benzeri işlemlerde bulunmasıdır. Öte yandan kripto para birimleri yalnızca on yıldan fazla bir süredir var..

Yeni başlayanlar için, sisi temizlemek için bazı Stellar ticaret temellerini ele alacağız..

1. Yıldız Ticaret Fiyat Hareketleri

Stellar alım satım fiyat hareketlerinden başlayarak, dijital para birimlerinin fiyatını neyin yönlendirdiğini anlamak hayati önem taşır..

XLM coinlerini çoğu kripto platformunda bulacaksınız. Stellar’ın genel duygusu uzun (veya kısa) ise fiyat büyük ölçüde etkilenecektir..

Stellar’ın fiyatı 2014 ile 2018 arasındaki 4 yıllık dönemde% 44.000’den fazla arttı – bu nedenle kripto para birimine yönelik genel his her zamankinden daha güçlüydü..

Şüphesiz tahmin edebileceğiniz gibi, Stellar’ın fiyatı farklı kripto platformlarında her zaman biraz farklı olacaktır. Bir çevrimiçi komisyoncunun size 0,2105 ABD Doları teklif ettiğini, diğerinin ise 0,2108 ABD Doları değerinde olduğunu fark edebilirsiniz..

Fiyat farkı genellikle eve yazılacak bir şey olmadığından, bu endişelenecek bir şey değildir. Öyle olsaydı, bu tecrübeli arbitrajcılar tarafından çabucak yenilirdi.!

2. Yıldız Ticaret Çiftleri

xlm / usd cahrt

Girişte Stellar’ı fiat para birimleri veya diğer kripto para birimleri ile takas edebileceğinizden bahsetmiştik..

Stellar’ın ‘kripto-fiat’ çiftleri cinsinden nasıl ticaret yapacağımızla başlayalım. Kripto para birimleri ticareti yapmak için kendi araştırmanızı yürütürken, bu terimin çokça bantlanmış olduğunu göreceksiniz..

Bu nedenle, bu bölümde bunun ne anlama geldiğini açıklıyoruz.

Örneğin, XLM / USD’yi gördüğünüzde, bu ABD dolarına karşı Stellar’dır. Burada Stellar “kripto”, ABD doları ise “itibari para”.

ABD doları, Stellar ile işlem yaparken en çok kullanılan itibari para birimidir. Bununla birlikte, bazı çevrimiçi brokerler, müşterilerin diğer fiat para birimlerine karşı kripto varlıkları takas etmelerini sağlar. Örneğin, eToro İngiliz sterlini (XLM / GBP), Euro (XLM / EUR), Kanada doları (XLM / CAD) ve hatta Japon yeni XLM / JPY’yi destekler..

USD’nin en çok işlem gören itibari para birimi olduğundan bahsetmiştik. Bu, aynı zamanda likidite ve sıkı spreadler ile birlikte geldiği anlamına gelir..

Sonuç olarak, kripto-fiat çiftlerine bağlı kalmak yeni başlayanlar için muhtemelen en iyi seçenektir. Kâr ve zararınızı denemek ve ölçmek çok daha kolaydır, ancak söz konusu XLM çiftinin gelecekteki fiyatını denemek ve tahmin etmek de daha kolaydır.

Alternatif olarak, Stellar Lumens’i Bitcoin gibi başka bir kripto para birimine karşı da takas edebilirsiniz. Bunu yaparken, paritenin döviz kurunun yükselip düşmeyeceği konusunda spekülasyon yapıyorsunuz..

3. Uzun veya Kısa Vadeli Yıldız Ticareti

Stellar ile nasıl ticaret yapılacağını düşünürken, kendi ticaret hedefleriniz için hangi finansal enstrümanın en uygun olacağını düşünmelisiniz..

Stellar ile ticaret yapma fikrini büyük ölçüde daha geniş bir projeye inandığınız ve değerinin zamanla artacağından emin olduğunuz için seviyorsanız, XLM’yi doğrudan satın alıp bir kripto cüzdanında saklamak en iyisi olabilir. Bu şekilde Stellar’da haftalarca, aylarca veya yıllarca tutunabilirsiniz – ta ki paraya çevirmeye hazır olana kadar.

Ticaret söz konusu olduğunda acemiyseniz, kısa vadeli karar verme sürecinize yardımcı olacak yeterli teknik analizi anlamak kolay olmayacaktır..

Grafik okuma ve analizin öğrenilmesi bir seferde aylar sürebilir. Bu nedenle, kısa vadeli dalgalanma konusunda endişelenmenize gerek olmadığından, acemiyseniz “al ve tut” stratejisi daha uygun olabilir..

Stellar’ı daha kısa vadede, düzenli olarak mütevazı karlar elde etmek amacıyla takas etme fikrini tercih ediyorsanız – bu da bir seçenektir. XLM / USD veya XLM / BTC gibi likit çiftlerle işlem yaptığınızdan emin olun..

Takas Yap ve Stellar’a Sahip Ol

Stellar’ı daha uzun bir süre boyunca takas etmek istiyorsanız, bir “satın al ve tut” stratejisi uygulayabileceğinizi yukarıda belirtmiştik. Durum böyleyse, kripto para birimini bir borsa yerine doğrudan çevrimiçi bir komisyoncu aracılığıyla satın almanızı öneririz..

Stellar’ı geleneksel anlamda tamamen komisyonsuz olarak satın alabileceğiniz için eToro’nun devreye girdiği yer burasıdır. Platform, 13 milyondan fazla tüccara hizmet veriyor ve Stellar Lumens’ınıza istediğiniz süre boyunca hiçbir ekstra ücret ödemeden bakacak..

Söylediğimiz gibi, kısa vadeli fiyat dalgalanmaları endişeniz olmayacağından, bu strateji yeni başlayanlar için çok uygundur (evet, tüm beceri grupları gerçekten).

Stellar Trading CFD’leri

Stellar’ı daha kısa vadeli olarak, “hızlı ticaret” veya “günlük ticaret” kullanarak ticaret yapmayı tercih ederseniz – “Stellar CFD’leri” (Fark Sözleşmeleri) sunan bir çevrimiçi komisyoncu kullanabilirsiniz..

ABD’de ikamet ediyor musunuz? O zaman CFD araçlarının ABD menkul kıymetler yasasına göre yasaklandığını bilmelisiniz. Birleşik Krallık’ta ikamet ediyorsanız, düzenlemeye tabi brokerler aracılığıyla CFD’lere erişebilirsiniz – ancak Stellar gibi kripto para birimleri değil.

CFD’lerin ne olduğuna bir göz atalım:

 • Stellar CFD’ler, Stellar’ın veya herhangi bir finansal varlığın gerçek dünyadaki fiyatını izler
 • Stellar CFD’lerin avantajları arasında kaldıraç ve düşük ücretler bulunur
 • Ayrıca, dijital para biriminde “uzun” veya “kısa” yaparak yükseliş ve düşüş piyasalarından yararlanabilirsiniz.

CFD’lere erişebilenler için eToro sosyal ticaret platformu çeşitli sunar – böylece Stellar’ı hem kripto hem de fiat para birimleri ile takas edebilirsiniz..

Kaldıraçlı çiftlere, yasak oldukları bir ülkeden gerçekten erişmek istiyorsanız, bunu üçüncü taraf bir kripto değişimi yoluyla yapabilirsiniz. Bunların genellikle düzenlemeden muaf olduğu gerçeğine dikkat edin, bu da aslında potansiyel olarak tehlikeli bir alanda ticaret yaptığınız anlamına gelir..

Ayrıca, Euro veya ABD doları gibi bir itibari para birimi kullanarak hesabınıza para yatırmanın kolaylığından yararlanma olasılığınız düşüktür..

Sadece bu değil, aynı zamanda bu seçeneği kullanırsanız, XLM / USD yerine büyük olasılıkla XLM / USDT ticareti yapacaksınız. Farkında olmayanlar için USDT, ABD dolarına sabitlenmiş Tether adlı dijital bir para birimidir..

Ticaret yapmayı düşünür müsün Yıldız XLM?

Stellar Online’da Nasıl Ticaret Yapılır – Ticaret Oluşturma

ticaret yıldızı xlm

Stellar ile nasıl ticaret yapılacağını öğrenmeye başladığınızda, siparişleri halletmelisiniz. Kripto para ticareti yaparken kullanılacak çeşitli faydalı siparişler vardır. Onlar olmadan komisyoncunuz konumunuzu bilemez.

Daha önce işlem yaptıysanız, varlık ne olursa olsun sipariş sürecinin aynı olduğunu göreceksiniz. Basitçe ifade etmek gerekirse, komisyoncunuza verdiğiniz sipariş, sizin adınıza hangi eylemi gerçekleştirmeleri gerektiğini gösterir..

Lütfen, tüm uzmanlık düzeylerindeki tüccarlar tarafından kullanılan, kolayca istihdam edilebilen siparişlerin bir listesine bakın..

1. Alış veya Satış Emri

Stellar ile işlem yaparken alım / satım emri zorunludur.

Kısaca:

 • Stellar’ın fiyatının artacağını düşünüyorsanız – bir satın alma siparişi oluşturun
 • Fiyatın düşeceğini düşünüyorsanız – bir satış emri oluşturun

Yukarıdan da anlaşılacağı gibi, bu işlem süper basittir.

Bununla birlikte, tüm kripto alım satımlarınız hem bir satın alma emrine hem de bir satış emrine ihtiyaç duyacaktır..

Örneğin, Stellar pazarına bir satın alma emriyle girerseniz, çıkmak için bir satış emri oluşturursunuz. Ve bunun tersi, pazara bir satış emriyle girerseniz – çıkmak için bir satış emri oluşturursunuz.

2. Giriş Fiyatı

Artık temelleri ele aldığımıza göre, ticaret repertuarınıza eklemek için başka Stellar siparişlerine geçebiliriz..

Stellar ile alım satım yaparken, bir “piyasa emri” veya bir “limit emri” isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu, ticaret platformunuza giriş stratejinizin ne olduğunu söyleyecektir.

Her birinin açıklamasıyla sisi temizleyelim:

 • Stellar’ın 0,22 ABD doları fiyatlandırıldığını varsayalım. Bu fiyatı seviyorsunuz ve hemen güvence altına almak istiyorsunuz – bu yüzden bir piyasa emri oluşturun. Komisyoncunuz bunu hemen gerçekleştirir, ancak fiyat dalgalanması nedeniyle değerde küçük bir kontrast göreceksiniz..
 • Limit emri açısından, bu, belirli bir fiyat noktasından pazara girmenizi sağlar. Diyelim ki Stellar 0,22 ABD doları değerindedir, ancak XLM 0,23 ABD dolarına yükselene kadar ilgilenmezsiniz. Bu, 0,23 ABD doları tutarında bir sınır siparişi oluşturduğunuz zamandır. Bu, fiyat gerçekleşene veya siparişinizi iptal edene kadar kalır..

Lion’un Stellar tüccarlarındaki payı, size konumunuz üzerinde bir kontrol seviyesi sağladıkları için limit emirlerini kullanır..

3. Çıkış Stratejisi

Stellar ile ticaret yaparken pazara nasıl girebileceğinizi ele aldık. Kapanma zamanı geldiğinde, “zararı durdur” ve “kar al” emirleriniz devreye girer.

Her birinin açıklamasıyla sisi temizleyelim:

 • Zararı durdur emri, bir Stellar ticaretinde karşılayabileceğinizden daha fazlasını kaybetmenizi engeller. Örneğin, kaybınızı% 1 oranında durdurmak istiyorsanız – Stellar bu miktar kadar değer kazandığında komisyoncunuz siparişinizi otomatik olarak gerçekleştirecektir..
 • Kar alma emirlerinde, bu, ticaretinizden elde ettiğiniz karı belirli bir noktada kilitler. Örneğin, hedefiniz% 3 ise – Stellar’ın değeri% 3 arttığında ticaretiniz otomatik olarak kapanacaktır..

Stellar ile nasıl ticaret yapılacağını ilk kez öğreniyorsanız, aşağıda başka bir örnek göreceksiniz:

 • XLM / USD ile 0,30 $ ‘lık bir fiyatla alım satım yapıyorsunuz
 • Değerin artacağını düşünüyorsunuz, bu yüzden bir satın alma siparişi oluşturun
 • % 1’den fazla kaybetmek istemezsiniz, bu nedenle 0,297 ABD doları tutarında bir zararı durdurma emri oluşturun
 • Stellar pozisyonunuz% 4 kar ederse, nakde çevirmek istersiniz
 • Bu nedenle, 0,312 ABD doları tutarında bir kar alma emri oluşturursunuz

Mevcut fiyatın her iki tarafında her iki siparişi de kullanmak yaygın olarak kullanılan bir stratejidir. İster zarar ister kâr olsun, ticaret sizin kararlaştırdığınız bir fiyata otomatik olarak kapatılacaktır..

Yukarıdaki zararı durdur / kar al emirlerinin iki olası sonucu şunlardır:

 • XLM / USD 0,312 $ ‘a yükselirse – kar alma emriniz komisyoncunuz tarafından uygulanacaktır. Kârınız% 4 ve ticaret kapandı.
 • XLM / USD 0,297 $ ‘a düşerse – zararı durdurma emriniz komisyoncunuz tarafından uygulanacaktır. Kaybınız% 1 ve ticaret kapandı.

Para Ticareti Stellar Nasıl Kazanılır

İşlemleri manuel olarak kapatma ihtiyacını ortadan kaldırmak ve piyasayı doğru bir şekilde zamanlamak için yukarıda belirtilen siparişleri kullanabilirsiniz. Ancak, bu siparişlerin otomatik olması, para ticareti yapmanın kolay olduğu anlamına gelmez Stellar.

Bu popüler kripto varlıkla para kazanmaya çalışırken dikkat edilmesi gereken diğer hususların bir listesini aşağıda bulabilirsiniz..

1. Bahis

Emir türleri ve temelleri hakkında kesin bir kavrayışa sahip olduğunuzda, tercih ettiğiniz işlem platformunda bir pay belirlemeniz gerekir. Ne kadar çok risk alırsanız, getiriler o kadar yüksek olabilir – veya kayıplar.

Size bir örnek vermek gerekirse, Stellar’da 200 $ yatırırsanız ve% 2 kar ederseniz – bu 4 $ ‘a karşılık gelir. Sıçramış olsaydınız ve bunun yerine 1000 dolar harcadıysanız – aynı ticaretten elde ettiğiniz kâr 20 dolar olurdu.

Bununla birlikte, ticaret duygularınıza kapılmak kolaydır. Bu nedenle, birçok tüccar Stellar ve diğer varlıklarla ticaret yapmak için bir hazır para yönetimi stratejisi kullanır..

Basitçe ifade etmek gerekirse, her bir Stellar ticareti için ne kadar harcayabileceğinizi, cari hesap bakiyenize bakarak düşünün. Birçok kişi, hesap fonlarının% 1’inden fazlasını aynı anda kullanmaya karar verir..

Örneğin, ticaret hesabınızda 3.000 $ bakiyeniz olsaydı – 30 $ ‘dan fazla bahis yapmazdınız -% 1 stratejisi kullanıyorsanız.

% 2’lik bir strateji benimsemişseniz, maksimum bahis tutarınız 60 $ olacaktır – vb. Küçük miktarlarda kripto para ticareti yapmanıza izin verecek komisyoncular var..

Çok yönlü kalabalığı memnun eden eToro, Stellar’ı minimum 25 $ karşılığında takas etmenize olanak tanır – bu tür bir stratejiye bağlı kalmayı kolaylaştırır.

2. Yıldız Ticaret Kaldıracı

Yaşadığınız yerde Stellar CFD’lerine erişebiliyorsanız, kaldıraç kullanarak kârınızı artırabilirsiniz..

Stellar alım satımlarına kaldıraç uygulamak söz konusu olduğunda saf olmamak önemlidir. Elbette, iyi bir karar verdiğinizde kazancınızı artırabilirler. Ancak, yanlış arama yaparsanız – aynı kaldıraç, kayıplarınızı artıracaktır..

Kaldıraç kullanan bir Stellar ticareti örneğine bakalım:

 • XLM / USD’ye 1.000 ABD doları tutarında satış emri verirsiniz
 • 1: 2 kaldıraç eklersiniz
 • Kazancınızda% 15 kazanıyorsunuz
 • Kaldıraç olmadan – kârınız 150 $ ‘dır
 • 1: 2 kaldıraçla – kârınız 300 $ ‘dır

Örneğimizden de anlaşılacağı gibi, ülkeniz izin veriyorsa – kaldıraç uygulayarak potansiyel Stellar ticaret karınızı artırabilirsiniz..

Bazı çevrimiçi brokerler 1:10, hatta 1: 100 kadar teklif veriyor. Her zaman kaldıraç sunan herhangi bir ticaret platformunun düzenlenmiş olup olmadığını kontrol edin.

3. Stellar Online’da İşlem Yapma Ücretleri

Stellar’ı bir kripto ya da itibari para birimi ile takas etmeye karar verip vermemenizle ilgisi yok – bazı açıklamalara ilişkin ücretlerden sorumlu olacaksınız.

Herhangi bir işletme gibi, çevrimiçi brokerlerin de işin devam etmesini sağlamak için kar etmeleri gerekir. Stellar ticareti yapmak için bir komisyoncuya taahhütte bulunmadan önce, göz önünde bulundurmanız gereken potansiyel ücretler listemize göz atın..

Yıldız Ticaret Komisyonu

Brokerlerin büyük çoğunluğu alım satım komisyon ücretleriyle para kazanıyor. Bu, Stellar siparişinizin değerine karşı değişken bir yüzde oranı olarak hesaplanma eğilimindedir..

Komisyon açısından size bir örnek vermek gerekirse, kripto alım satım platformu Coinbase, her alım satım işleminde% 1,49 ücret alıyor. Bu, her iki uçta da ücretlidir – XLM ticaretinize girerken ve çıkarken.

Çevrimiçi broker eToro, kripto para ticareti için hiç komisyon talep etmiyor ve 15 tane daha teklif var!

Yıldız Yayılımı

Stellar spread en iyi işlem platformu tarafından tahsil edilen dolaylı bir spread olarak görülür. Spread, bir finansal varlığın alış fiyatı ile satış fiyatı arasındaki boşluktur..

İki fiyat arasındaki boşluk ne kadar geniş olursa, kripto komisyoncunuza dolaylı olarak o kadar fazla ödeme yapmanız gerekir. Yayılma ne kadar sıkı olursa, potansiyel kazançlarınız için o kadar iyidir.

Yayılma% 2.45 ise, işleminize kırmızı renkte o miktarla başlıyorsunuz demektir. Bu eşit kırmak için% 2.45 kazanmanız gerektiği anlamına gelir. % 2,45’in üzerinde herhangi bir şey kar olarak sayılabilir.

Diğer Yıldız Ticaret Ücretleri

Yaygın olarak alınan bazı ücretleri ele aldık.

İşte dikkat etmeniz gereken birkaç şey daha.

 • Para Yatırma / Para Çekme: Bazı çevrimiçi komisyoncular, müşterilerden para yatırma ve çekme işlemleri için bir ücret alır. Coinbase, tüm banka kartı işlemlerinde% 3.99 ücret alıyor. Binance’de müşterilerden her kredi / banka kartı işleminde% 2 ücret alınır. eToro yalnızca% 0,5’lik bir ücret alır ve yalnızca hesabınıza ABD doları ile para yatırmazsanız.
 • Hareketsizlik: Birçok broker, hesabınıza aktif olarak işlem yapmamak veya para yatırmamak için bir ücret alır. Bazı komisyoncular sadece 3 ay sonra ücret talep etse de, bu genellikle 12 aylık hareketsizlik geçene kadar başlamaz. Hareketsizlik ücretleri, hesabınızda hiçbir şey kalmayana kadar genellikle aylık olarak tahsil edilir..
 • Gecelik Finansman: Yaşadığınız yerde Stellar CFD’lerine erişebilirseniz, pozisyonunuzun açık kaldığı her gün için her zaman bir gecelik fonlama ücreti ödersiniz. Bu genellikle hafta sonları daha yüksek bir oranda ücretlendirilir ve aksi takdirde “takas ücreti” olarak adlandırılır..

Her şey düşünüldüğünde, meşhur şapkamızı eToro’ya çıkarmalıyız. Ticaret platformu% 0 komisyon,% 0,5 depozito ücreti (ABD Doları değilse) ve kripto para birimlerinde süper sıkı spreadler alıyor.

Ticarete hazır Yıldız XLM?

Stellar 2021’de Nasıl Ticaret Yapılır – Adım Adım Çözüm Yolu

Stellar Nasıl Ticaret Yapılır Kılavuzumuzdaki bu noktaya kadar, muhtemelen başlamak için can atıyorsunuz.

Ticaret arayışlarınızda işlerin mümkün olduğunca sorunsuz ilerlemesini sağlamak için, karmaşık olmayan adım adım açıklamalı bir yol oluşturduk.

Adım 1: Bir Yıldız Ticaret Sitesi Seçin

Yapılacaklar listenizdeki ilk şey, Stellar’da ticaret yapmak için güvenilir bir platform seçmeniz gerekir. İnternette yüzlerce kripto para brokeri var, bu yüzden köpek balıklarına dikkat edin.

Bunu akılda tutarak, Stellar ile ticaret yapmak için çevrimiçi bir komisyoncu bulurken göz önünde bulundurulması gereken bazı önemli noktaları listeledik:

 • Yönetmelik: Kripto ticaret platformu ASIC, FCA veya CySEC gibi saygın bir kuruluş tarafından düzenleniyor mu??
 • Ücretler: Stellar ile ticaret yapmak için hangi ücretleri ödemeniz bekleniyor??
 • Ödemeler: Ticaret platformunda hangi ödeme yöntemleri destekleniyor??
 • Minimum Hesap: XLM ticareti yapmak için gereken minimum depozito ve bahis miktarı nedir?
 • Yıldız Çiftleri: Stellar’a karşı ticaret yapmak için hangi itibari ve dijital para birimleri mevcut??
 • Ticaret platformu: Ticaret platformunu gezinmesi kolay ve yeni başlayanlar için uygun buluyor musunuz??
 • Mobil: Kullanılabilir bir uygulama var mı?

Listemizden de anlaşılacağı gibi, Stellar ile ticaret yapmak istediğinizde dikkat etmeniz gereken çok şey var..

Hangi ticaret platformuna kaydolacağınız konusunda hala emin değilseniz, 13 milyon kullanıcısının çoğu gibi eToro’yu çok düşünüyoruz..

Bu çevrimiçi komisyoncu aracılığıyla Stellar ticareti avantajlarından bazılarını aşağıya bakın.

 • Ticaret platformu FCA, ASIC ve CySEC tarafından düzenlenir. ABD’de ikamet edenler için komisyoncu FINRA’ya kayıtlıdır
 • Stellar’ı rekabetçi spreadlerle komisyonsuz bir şekilde takas edebilirsiniz
 • Mevduatlar anında işlenir. Ek olarak, kredi / banka kartları ve PayPal gibi e-cüzdanlar kabul edilir
 • EToro’da Stellar’ı ABD doları gibi itibari para birimleriyle veya Bitcoin gibi dijital paralarla takas edebilirsiniz.
 • Asgari bahis, yeni başlayanlar için elde edilebilir – Stellar ticareti başına sadece 25 $

Adım 2: Bir Stellar Trading Hesabı Açın

ticaret hesabı aç

EToro web sitesine veya seçtiğiniz komisyoncuya gidin ve kaydolun. EToro’da bu genellikle uçtan uca 10 dakikadan az sürer.

Başlamak için platforma kim olduğunuzu söylemeniz gerekecek – bu genellikle adınız, adresiniz, e-posta adresiniz ve cep telefonu numaranızdır..

Ardından, fotoğraflı kimliğinizin bir kopyasını yüklemeniz gerekecek – çoğu kişi sürücü ehliyeti veya pasaport kullanıyor.

EToro’da, bu bölümü daha sonraya bırakmak isterseniz, yapabilirsiniz. Ancak, ister para çekme talebinde bulunun ister 2.250 $ ‘dan fazla para yatırın..

3. Adım: Para Yatırın

Artık yeni ticaret hesabınıza para yatırmakta özgürsünüz. Stellar ile işlem yapmak için, eToro’daki minimum depozito 200 $ ‘dır..

Ödeme yöntemleri açısından, çoğu komisyoncunun çeşitli türleri kabul ettiğini görüyoruz. Banka havalesinin Stellar’da işlem yapmanın en yavaş yöntemi olduğunu unutmamalısınız..

Kalabalıktan memnun eToro, kredi / banka kartları ve Skrill, PayPal ve Neteller gibi e-cüzdanlar dahil olmak üzere çeşitli hızlı ve kullanışlı ödeme türlerini kabul eder. Ticaret platformu ayrıca otomatik kimlik doğrulama teknolojisini kullanır – böylece Stellar’ı hiçbir zaman takas edebilirsiniz..

Adım 4: Yıldız Ticaret Pazarını Seçin

Hesabınıza para yatırıldıktan sonra bir pazar seçebilirsiniz. Bu bölüm çok kolay – sadece “Ticaret Piyasaları” kategorisine gidin.

Alternatif olarak, hangi çiftle ticaret yapmak istediğinizi biliyorsanız, basit bir arama yapabilirsiniz. Örneğin, XLM / JPY, XLM / EUR, XLM / CHF veya XLM / GBP. Tüm bu kripto-fiat çiftleri, eToro’da komisyonsuz işlem yapmak için mevcuttur..

Adım 5: Yıldız Ticaretini Yerleştirin

Bu noktada, kripto para ticareti yaparken kullanacağınız siparişlerin bir özetini görmek için yukarı kaydırmanız gerekebilir..

Yine de devam edip ilk Yıldız siparişinizi verebilirsiniz..

Tahmininize bağlı olarak bir satın alma emri veya satış emri verin. Yıldız pozisyonunuzu gerçekleştirmek için “Ticaret Aç” ı tıklayın.

İşte bu kadar – Stellar’ı takas ettiniz. EToro kullandıysanız, işlem 1005 komisyonsuzdu.

Stellar Kılavuzu ile Nasıl Ticaret Yapılır – Karar

Stellar ile yetkin bir şekilde ticaret yapmak istiyorsanız, bu bir çevrimiçi komisyoncu veya bir kripto borsası aracılığıyla yapılmalıdır..

Büyük ölçüde sunduğu kolaylık ve güvenlik nedeniyle, düzenlenmiş bir çevrimiçi komisyoncuyu öneriyoruz. Şurada: eToro, Stellar, ABD doları ve Euro gibi itibari para birimlerinin yanı sıra Litecoin ve Ethereum gibi kripto varlıklar ile takas edilebilir – sadece birkaç isim vermek gerekirse.

Ödevinizi yaparak ve bunun gibi rehberler üzerinde çalışarak, Stellar’ı kendi evinizin rahatlığında etkili bir şekilde takas edebilirsiniz. Whatsmore, eToro’da bunu başlangıç ​​dostu bir platformda ve komisyonsuz olarak yapabilirsiniz..

eToro – Satın Alınacak En İyi Broker Yıldız XLM

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Sıkça Sorulan Sorular

Stellar’da ticaret güvenli mi?

Trading Stellar güvenlidir – eToro gibi düzenlenmiş bir broker aracılığıyla ticaret yapmayı düşündüğünüzü varsayarsak.

Stellar’da nasıl ticaret yaparım?

Stellar ile ticaret yapmanın en güvenli ve en uygun yolu, eToro gibi güvenilir bir ticaret platformudur. Bir kredi / banka kartı veya e-cüzdan kullanarak minimum 200 $ yatırın ve Stellar’ı 25 $ gibi düşük bir fiyata takas edebilirsiniz..

Stellar ile ticaret yaparak zengin olabilir misin?

Stellar ticaretinden kazanılan önceden söylenmemiş zenginlikleri size anlatacak çok sayıda tüccar olacak. Gerçek şu ki, neredeyse tüm tüccarlar da düzenli kayıplar yaşıyor. Pazarın içini ve dışını öğrenin, karşılayabileceğinizden fazlasını yatırmayın ve lisanslı bir platform kullanın.

Stellar ticareti ABD’de yasal mı?

Evet. Yıldız ticareti ABD’de oldukça yasaldır. Yine de, Stellar CFD’lerine erişim izninizin olmadığını unutmamalısınız..

Stellar’ı Leverage ile takas edebilir misin??

Stellar’da bazı platformlarda kaldıraç sunulmaktadır. Ancak bu, ikamet ettiğiniz ülkeye bağlıdır. ABD veya İngiltere’den iseniz, kripto para birimi CFD’lerine veya bunlarla birlikte gelen kaldıraca erişemezsiniz. Düzenlenmemiş bir alan kullanabilseniz de – her ne pahasına olursa olsun bundan kaçınmanızı öneririz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector