Stellar Lumens, son birkaç yılda oldukça fazla popülerlik kazandı ve yatırımcılar Stellar’ın iyi bir yatırım olup olmadığını merak ediyor. Herhangi bir para biriminin dijital temsilini desteklemek için yapılmış pragmatik bir blok zinciri projesidir. Fırsatlarla dolu bir pazarda hesaplarında yeni projelerin neler olduğunu bilmek her zaman en iyisidir.

İşte Stellar Lumens’in popülerliğinin nedeni ve yatırımcılara iyi bir gelecek yatırımı olup olmadığına karar verme seçeneği bırakan ayrıntılı bir çalışma..

Stellar Lumens Nedir ve Neden İcat Edildi?

Stellar Lumens (XLM), Jed McCaleb tarafından oluşturuldu, Ripple’ın mucidi. Ripple’a benzeyen ancak amacı farklı olan bir dijital para birimidir..

Lumen, Stellar’ın ağda önemli bir rol oynamak için yarattığı kripto para birimidir. Stellar, belirli bir şekilde tasarlanmıştır ve her hesabın her zaman yeterli sayıda lümen bulundurması gerekir. Lumens, kurumlara yardım etmek yerine, bireylerin para transferine yardımcı olma misyonuyla oluşturuldu.

Daha önceki sınır ötesi işlemler insanlar için pek çok soruna neden oluyordu. Lümen, uzun işlemler ve yüksek ücretler sorununun üstesinden gelmek için oluşturuldu. Lumens, dünya çapında hızlı ve ucuz bir para gönderme yöntemi sağlayarak bu soruna daha iyi bir çözüm bulmayı başardı..

Cryptocurrency İçin Bir Fintech: XML

Toplumumuz bugün yavaş yavaş nakitsiz bir topluma doğru ilerliyor ve bundan yararlanan şirketler kuşkusuz finans teknolojisi şirketleri. Fintech şirketleri, bireylerin parayı kolayca hareket ettirmelerine izin verdiklerinden daha da önemli hale geldi. Bu, kripto para dünyasına geldiğinde, Ripple ve Stellar Lumens, bankalar arası transferin yüksek maliyetini ortadan kaldırmayı ve herkes için erişilebilir kılmayı hedefliyor..

Stellar Lumens, parayı sınırların ötesine taşımak için eşler arası borç veren görevi görür; Bankacılık kurumlarına hitap eden Ripple’ın aksine, Stellar bankasızları hedef alıyor. Ripple ve Stellar, kripto dünyasında aynı amaca hizmet ediyor. Sözde hedefleri, dijital belirteçlerin hızı ve güvenliğiyle insanlar için işlemleri kolaylaştırmak ve itibari para dahil olmak üzere sabit varlıkların sınırlar arasında hareketini kolaylaştırmak.

Bir çalışma kanıtı (PoW) olan Bitcoin’in aksine, Stellar Stellar konsensüs yöntemini kullanır. Bu yöntemle işlemler 2-5 saniye içerisinde sonuçlandırılır. Mutabakat yöntemi, işlemleri doğrulamak için madenciler kullanmak yerine doğrulama için birbiriyle senkronize olan bir dizi sunucu kullanır..

Stellar’ın Temel Teknolojisi ve Lumen Token

Stellar ağı, paranın taşınmasına ve depolanmasına izin veren açık, merkezi olmayan bir eşler arası ağdır. Lumen, ağın yerel belirtecidir ve kullanıcıların toplam para göndermesine ve para birimini dönüştürmesine olanak tanır.


Lumen, ticaret varlıklarını sınırların ötesinde daha ucuz hale getiren bir köprü görevi görür. Bu nedenle, bu merkezi olmayan blok zinciri teknolojisi, benzer hizmetler için daha yüksek ücretler talep eden mevcut ödeme sağlayıcılarına meydan okuyor ve mevcut uluslararası finansal piyasalardan oluşan farklı kapalı sistemler arasındaki boşlukları gidermeyi hedefliyor..

Lümen, yaygın olarak işlem gören bir çifte sahip olmayan para birimleri arasında kolay değer işlemleri sağlar. Alıcıya farklı bir para birimi olarak gelen Lumen aracılığıyla bir eşten yalnızca bir tür para birimi gönderilebilir. Alıcıya yolculuk, birkaç para birimi üzerinden çeşitli geçişlerle doludur. Düz bir döviz çifti takasının varlığından emin olarak veya bir Lumen sahibinden ilk para birimi için mevcut bir talep arayarak, bir çift lümen ve hedef para birimini arar ve işlemi sorunsuz hale getirir..

Stellar Lumens’i Benzersiz Yapan Nedir??

Benzersizliğinin ilk ve en önemli nedeni, Stellar kuruluşların işlem ve havale maliyetlerini düşürmek için ağlarından yararlanmalarına izin vermesidir. Bununla birlikte, mikro ödemeleri de yönetiyor ve mobil şubeler aracılığıyla erişimini artırıyor. Her Stellar işleminin maliyeti sadece 0,00001 XLM’dir. XLM, Bitcoin gibi bir PoW madeni para olmasa da, Bitcoin ile önemli bir fiyat korelasyonuna sahiptir..

İnternet sitesi Coin Predictor şunu belirtir: "İki kriptonun korelasyon katsayısı 0,55," bu pozitif bir sayıdır. Bu, popüler kripto para birimi Bitcoin ile aynı yönde hareket ettiği için Lumens’e ek bir avantajdır..

Stellar’ın ağı, onu diğer kriptolardan benzersiz kılan Stellar Mutabakat Protokolü ile güvence altına alınmıştır. Bu protokolün dört önemli özelliği vardır: merkezi olmayan kontrol, esnek güven, düşük gecikme süresi ve asimptotik güvenlik, onu kullanıcılar için uygun bir güvenilir ağ haline getirir..

Yıldız Lümenleri Dikkat Etmeye Değer mi??

Şimdi daimi soru şu: Stellar Lumens iyi bir yatırım mı? Cevap basit değil. Kripto piyasası uçucudur ve ani değişikliklere eğilimlidir. Bu nedenle, herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmayı planlamadan önce, yatırımcılar belirli bir madeni para hakkında ayrıntılı araştırma ve çalışma yapmalıdır..

Şu anda, XLM’nin toplam arzı 50 milyar civarında ve dolaşımdaki arz 20,7 milyar. Mevcut piyasa değeri 9,26 Milyar $ ve önümüzdeki yıllarda değerinde daha fazla büyüme ile Stellar, yatırımcılar için uygun bir seçenek olabilir, ancak sağlam risk yönetimi planları ile.

Beş yıldan fazla bir süredir Stellar lümenlerinin, özellikle piyasadaki kıtlığı göz önüne alındığında, en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olarak büyümesi bekleniyor. Bu, sonunda değerini ve büyümesini artıracaktır. Piyasa gazileri, Stellar’ın piyasa değerinin önümüzdeki yıllarda Bitcoin’in büyüme yüzdesinden daha yüksek olabileceğini tahmin ediyor..

Kaçırmayın: Stellar Lumens Fiyat Tahmini

Sonuç olarak:

Daha düşük maliyeti, daha hızlı işlemi, kolay erişilebilirliği ve Stellar Consensus Protokolünü kullanan güvenli ağı ile XLM, kripto piyasasındaki en iyi borsalarda listelenmiştir. XLM’nin kıtlığı, özellikle Stellar’ın platformunun talebi önemli bir artış gösterdiğinde, zaman içinde değerinin yükselmesi için itici bir faktör olabilir. Tüm faktörleri ve sağlam araştırmaları göz önünde bulundurarak, XLM yatırım portföyünüze karlı bir katkı olabilir. Dijital cüzdanınızda tutmak iyi bir yatırım olabilir.

eToro – Satın Alınacak En İyi Platform Yıldız XLM

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Daha fazla oku:

Stellar Nasıl Satın Alınır – Başlangıç ​​Kılavuzu

2021’de Stellar Fiyatını Ne Etkileyecek??

Stellar XLM, 2021’de ve Ötesinde Ne Kadar Değerli Olacak??

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector