Tether, 2020 İçin İyi Bir Yatırım Seçimi mi?

Tether, son birkaç yılda en popüler ve tanınmış kripto para birimlerinden biri haline geldi..

Kısacası, Tether ABD dolarına bağlı bir kripto para birimidir. Oldukça basit bir proje gibi görünse de, Tether basit olmaktan çok uzaktır.

Daha önce% 100 yedek ile destekleneceğine inanılan bir dizi tartışma aksini ortaya çıkardı.

2020 için Tether’e yatırım yapmak akıllıca bir seçim mi? Pekala, diyelim ki işler çok, çok karmaşık.

Tether ile Ticaret Yapmakla İlgileniyor Musunuz??

Etoro topluluğundaki önde gelen tüccarları otomatik olarak kopyalayarak daha akıllı yatırım yapmayı keşfeden milyonlara katılın ya da ikinci bir gelir elde etmek için kendinizi kopyalayın. Canlı hesap açın bugün ve dakikalar içinde ticarete başlayın.

Tether: USD’ye bağlı bir stabilcoin

usd'ye bağlı

Tether, esasen ABD dolarına bağlı bir stabilcoin. Ticker sembolü USDT’dir ve başlangıçta Realcoin olarak adlandırıldı, ancak 2014’te yeniden markalandı ve 2015’te ticarete başladı.

Değeri, banka hesaplarında bulunan rezervlere bağlıdır ve her Tether madeni parası kabaca bir ABD dolarına eşittir.. Her USD yatırıldığında, Tether para yaratıldı.

Tether’in geliştirilmesinin nedeni, borsalar, çok fazla ABD yasası içerdiğinden USD ile uğraşmak istemiyor işleri karmaşıklaştırabilen.

Bununla birlikte, USD dünya genelinde bir fiyat göstergesi olarak kullanılmaktadır. Ticarette, şeyleri USD’ye karşı ölçmek standart bir uygulamadır..

Tether, bankalarla ilgili yasal sorunlar gibi genellikle ABD dolarına para aktarırken sorun yaşayan borsalar için çok kullanışlıdır. Bu, birkaç kripto para birimi borsasında oldu.


Birçok banka kripto para birimi borsalarıyla çalışmamayı tercih eder, bu nedenle para yatırmaları ve dönüştürmeleri zor olabilir..

Kullanarak Tether, borsalar riskleri azaltabilir ve işlemleri hızlandırabilir.

Borsalar aynı zamanda madeni paralarını USD yerine USD Tether cinsinden fiyatlayabilirler çünkü potansiyel sorunlar ve ücretler olmadan değer etrafında hareket etmeleri daha kolaydır..

Tether, piyasalar değişken olduğunda güvenli bir şeyde değer depolamak isteyen tüccarlar için de oldukça kullanışlıdır.

Tüccarların üstesinden gelebilecekleri bir başka sorun da ücretlerdir.. Kripto para birimini itibari para birimine her dönüştürdüklerinde, bir ücret alınır ve bunun tersi de geçerlidir..

Tüccarlar, Tether’i kullanarak kazançlarını herhangi bir ücret ödemeden ABD dolarına bağlı bir şeyde saklayabilirler..

Tether Binance, Bittrex ve Poloniex’te kullanılabilir, bu aynı zamanda borsalar arasında para aktarmayı da kolaylaştırır.

Tabii ki, Tether problemsiz değil. Tether merkezileştirildi, Britanya Virjin Adaları’na dahil olan Tether Limited tarafından yönetilmektedir..

Bu, kripto para biriminin ademi merkeziyetçi olması gerektiğine inanan kripto para meraklılarını erteleyecektir..

Tether’in nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgiyi şuradan okuyabilirsiniz: Tether Beyaz kağıt.

Stabilcoin nedir?

stabilcoin nedir

Stabilcoin, uçucu olmayacak şekilde tasarlanmış bir kripto para birimidir..

Oynaklık, genellikle kripto para biriminin kitleler tarafından benimsenememesinin başlıca nedenlerinden biri olarak gösteriliyor..

Örneğin, Bitcoin açık ara en değişken kripto para birimidir ve 2017’nin başında 2.000 $ gibi düşük fiyatlardan Kasım ayına kadar 10.000 $ ‘a kadar dalgalandı..

Bir anlamda, itibari paraya alternatif değil, yatırımcılar için bir araç haline geldi. Kripto para birimi idealistleri için bu rahatsız edici.

Stablecoins, gibi Tether, denklemdeki oynaklığı ortadan kaldırdıkça ana akım tarafından benimsenme şansı en yüksek.

Çoğu durumda, stabilcoinler başka bir varlığın fiyatına bağlıdır. Tether’in durumunda USD.

Tether’in şansı var mı?

Böyle bir madeni para, ABD’li milletvekilleri için çok çekici olabilir çünkü gerçek olarak gördükleri bir şeye bağlıdır..

Ayrıca, kripto para birimindeki oynaklığı da ortadan kaldırarak, gerçek hayatta işlem görmesi ve kullanılması olasılığını artırabilir..

Tether öncelikle borsalar tarafından kullanılır, ancak tüccarlar da Tether yüksek volatilite dönemlerinde kripto para birimlerini güvende tutmak için.

Örneğin, Bitcoin’in fiyatı aniden işlem yapamayacak kadar değişken hale gelirse, değeri geçici olarak saklamak için bitcoin’inizi Tether ile değiştirebilirsiniz..

Web sitelerinde açıkça gösterilen rezervleri konusunda çok şeffaflar.

Yazma sırasında, Tether ABD doları cinsinden 4,133,885,779,54 ABD doları ve avro cinsinden 40,001,800,00 ABD doları olduğunu iddia ediyor..

Artı, göre CoinMarketCap, Tether, yazı yazarken 4.059.590.126 USD piyasa değeri ve 4.039.892.173 USDT’lik dolaşım arzıyla en büyük 8. kripto para birimidir..

Tether nerede saklanabilir?

Yatırımcıların kullanabileceği birkaç Tether cüzdanı vardır. En çok kullanılanlardan bazıları şunlardır:

 • OmniWallet. Bu, Tether’i saklamak için orijinal cüzdandı.
 • MyEtherWallet. Ether tabanlı belirteçler için oldukça popüler bir cüzdan.

Tether’in resmi bir cüzdanı vardı, ancak büyük bir saldırıdan sonra çevrimdışı duruma getirildi. Ne zaman döneceğini henüz belirtmediler.

Tartışma

madeni para kullanımı

Tether, başından beri tartışmalarla örtülmüştür. Madeni para işe yarıyor ve bugün en çok kullanılan madeni paralardan biri olsa da.

Rezervleri gerçek mi?

Yukarıda belirtildiği gibi, Tether daha önce% 100 yedekleri tarafından desteklendiği iddia edildi.

Bazıları emin değil Tether sahip olduklarını iddia ettikleri tüm paraya sahip. Bu büyük bir sorun olabilir, çünkü birçok insan USD’yi çekmeye ihtiyaç duyarsa, bunu yapabilecekler mi??

Çok fazla para emrinin beklemeye alınması gerekebilir..

Bazı insanlar rezerv hesaplarını gördüklerini iddia ettiler ve paranın orada olduğunu söylüyorlar. Ancak asla tam olarak emin olamayız.

Bazı rezervlerin euro olarak desteklenmesi, Tether’in her zaman ABD doları ile desteklenemeyebileceğini ve bu nedenle ABD dolarına ne kadar iyi bağlı olduğunu etkileyebileceğini göstermiştir..

Daha yakın zamanlarda, Tether’in avukatları tarafından Tether tokenler sadece% 74’ü fiat tarafından destekleniyor (büyük olasılıkla ABD doları ve euro) ve diğer rezervler.

Ayrıca bazı rezervlerinin Bitcoin’den oluştuğunu da ortaya çıkardılar..

Durumu daha da kötüleştiren şey, Tether asla düzgün bir şekilde denetlenmedi. 2018’de Tether, bir denetçi Friedman LLP ile ilişkisini feshetti.

Bazıları bunu yalnızca denetçilerin bulduğu şeyi beğenmezlerse yapacaklarını iddia ediyor.

Yine de belirtilmesi gerekir Bir denetçinin tüm paranın orada olup olmadığını kontrol etmesi tamamen mümkün olmayabilir..

Bütün bunlar Tether’e güven duymamasına neden oldu. Bunlar gibi önemli vaatleri bozabilirlerse, başka ne yapabilirler??

Tether gerçek para değil

Tether, Tether’in gerçek para olmadığını ve USD cinsinden geri ödeme sözü vermiyorlar. Sözleşmeye dayalı bir hakları yok.

Bu çok endişe verici çünkü teorik olarak isterlerse size para iadesi yapmamayı seçebilirler. Tether’den büyük bir göç olursa, herkesi reddedebilirler..

Hizmet şartlarını ihlal ederseniz sizi reddetme hakkını saklı tutarlar.

Bitfinex ile şüpheli ilişki

Tether ve Bitfinex arasındaki ilişki

Çevreleyen tartışmaların çoğu Tether Bitfinex ile ilgilidir. Bitfinex’in çok yakın bir ilişkileri olmasına rağmen Tether’in sahibi değil.

İkisi, ana şirket iFinex’in sahip olduğu kardeş şirketlerdir ve Bitfinex, Tether’in azınlık hissesine sahiptir. Bunu sadece cennet kağıtları yüzünden biliyoruz.

İnsanlar en başından beri ilişkinin farkındaydı, ancak işleri nasıl etkileyebileceğinden emin değildiler.

Bundan kısa bir süre sonra, Tethers Bitfinex cüzdanlarından çalındı ​​ve çalınan parayı dondurmak için acil bir yükseltme yapmak zorunda kaldı.

Mayıs 2015’te işler daha da kötüye gitti. Bitfinex 1.500 Bitcoin kaybetti.

Daha sonra Haziran 2016’da CFTC, yasa dışı borsa dışı finanse edilen perakende emtia işlemleri teklif ettiği ve vadeli işlem komisyonu acentesi olarak kaydolamadığı için Bitfinex’e 75.000 ABD doları para cezası verdi..

Ağustos 2016’da çok geç değil, Bitfinex, o sırada yaklaşık 75 milyon dolar değerinde olan yaklaşık 120.000 Bitcoin için saldırıya uğradı.

Ama tüm bunlar buzdağının sadece görünen kısmı. O zamandan beri ve şimdi çok daha fazlası oldu.

Banka hesaplarını açmak için bilinen dolandırıcılarla birçok şüpheli uygulama ve ortaklık kaydedildi..

Tüm bu dramanın değeri üzerinde büyük bir etkisi oldu Tether.

2019’da geri döndüğünde, Bitfinex, New York Eyaleti Başsavcı tarafından soruşturma altındaydı.

İFinex ve Tether Holdings Limited dahil olmak üzere Bitfinex’teki birbiriyle ilişkili şirketlere daha yakından bakmak istiyorlar..

Bunun nedeni 850 milyon dolarlık potansiyel dolandırıcılık.

Bitfinex’in Tether’den gelen fonları, ödeme işlemcisi Crypto Capital’den gelen potansiyel hırsızlık veya fonların kötü yönetilmesinden kaynaklanan 850 milyon dolarlık müşteri kayıplarını karşılamak için kullandığı ortaya çıktı..

Bununla birlikte, Crypto Capital, ABD, İngiltere, Polonya ve Portekiz’deki düzenleyiciler tarafından ele geçirildiği için fonları gönderemeyeceklerini iddia ediyor..

New York Başsavcısı paraya el konulduğuna inanmıyor.

Ardından Mart 2019’da iFinex, Tether’den 900 milyon ödünç aldı.

Bazıları bunun Bitcoin satın almak ve ödemeleri gerekenleri geri almak için fiyatı artırmak için yapıldığına inanıyor..

Yine de bunun doğru olup olmadığından kimse tam olarak emin olamaz. Bunun her zaman Tether’in amacı olduğunu söyleyenler var; Bitcoin fiyatını yapay olarak pompalamak için bir araç olarak kullanılmak üzere.

Hatta bazıları Tether’i Bitcoin fiyatları fiyatı manipüle etmek için düştüğünde para basmakla suçluyor.

Çok geçmeden 850 milyon Tether pazara enjekte edildi.

Tether yasal sorunlarla karşılaşırsa, ciddi yankıları olabilir.

Tether’in karşılaştığı sorunlar çok ciddidir ve sadece Tether’in kendisini etkilemez. Tether ile ilgili başka birçok kişi, borsa ve diğer kripto para birimleri var.

Roger Ver, Bitfinex’i 850 milyon dolar kaybeden ödeme işlemcisi Crypto Capital’de yer alıyor ve bu, daha derin bir katılımı olduğu ortaya çıkarsa Bitcoin Cash için sorun yaratabilir..

Tether’e dahil olan bir diğer önemli kişi, kripto para birimi Tron’un arkasındaki Justin Sun’dır.. Tron çıkarıyor Tether Tron blok zincirinde.

Bu, Tron’un altyapısının önemli bir bölümünü kaybedebileceği ve Tether’de kilitli olan fonları kaybedebileceği anlamına gelebilir..

ancak, en büyük kaybeden, en büyük sahibi olan Binance olabilir. Tether.

Binance en büyük kripto para borsasıdır ve sorunlarla karşılaşırsa tüm kripto para dünyasını sallayabilir..

Ayrıca, işleri daha da kötüleştirmek için, bazı kaynaklar tarafından tüm Bitcoin ticaretinin% 80’inin Tether ile yapıldığı tahmin edilmektedir..

Tether ticaretinden kar etmek mümkün mü?

ticaret ipi

Tabii ki, bu zor bir soru ve hiçbir garanti verilemez.

Ne olacağını söylemek için henüz çok erken ve Tether ticaret için yararlı olacaksa ve hiçbir şey için söz verilemez mi?.

Stablecoinler, diğer kripto para birimlerinin oynaklığına sahip değildir ve bir anlamda, daha çok forex ticareti yapmak gibidir.

Bununla birlikte, hükümetler kripto para birimini kabul etmeye başlarsa, gelecekte stabilcoinlerin yeni forex olabileceğinin çok muhtemel olduğunu belirtmekte fayda var..

Yukarıda belirtildiği gibi, Tether ABD dolarına bağlı kalmaya çalışsa da, özellikle tartışmalar madeni parayı etkilediğinde, noktalarda saptı..

Bu nedenle, tüccarlar Tether’den diğer kripto para birimleri ticareti kadar büyük karlar elde edemeyebilirken, kullanmayı düşünmek için çok yararlı bir kripto para birimi olabilir..

Tether Etraflarını saran drama ve Bitfinex nedeniyle yatırım yapmak çok tehlikeli görünüyor. Muhtemelen dahil olmayı düşünmeden önce işlerin yatışmasını beklemek çok daha akıllıca olacaktır..

Bununla birlikte, Tether ile işlem yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır..

Genel konuşma, kripto para piyasası düştüğünde, Tether genellikle fiyatı artar dolara göre. Bunun nedeni, birçok yatırımcının değeri güvende tutmak için fonlarını Tether’e taşımasıdır..

Bitfinex ile ilgili haberler olduğunda fiyatlar düşme eğilimindedir veya Tether’in ödeme gücüyle ilgili sorunlar olduğunda.

Benzer projeler

Tether’e, tüccarların ve borsaların fiat parayla desteklenen bir stablecoin arıyorlarsa bunun yerine kullanabilecekleri birkaç benzer proje var. İşte bunlardan sadece birkaçı:

 • Çapa USD – ABD dolarına bağlı
 • Stasis Eurs – Euro’ya bağlı
 • Augmint – Euro’ya bağlı
 • İkizler doları – ABD dolarına bağlı
 • PAX – ABD dolarına bağlı
 • TrueUSD – ABD dolarına bağlı
 • USD Coin – ABD dolarına bağlı

Anahtar noktaları

Bu makaleden bir şey hatırlıyorsanız, bu önemli noktaları yapın.

 • Tether ABD dolarına bağlı bir stablecoin. Tüccarlar ve borsalar için kullanışlıdır
 • Kripto para piyasası düşerse, Tether muhtemelen iyi olacak. Hatta gelişebilir bile.
 • Tether ve Bitfinex’in sahibi iFinex Inc’dir. İlişkilerinde, özellikle Bitfinex’ten kaybolan 850 milyon dolar ve Bitfinex’e benzer bir miktar ödünç veren Tether ile ilgili sorunlar var..
 • Büyük ihtimalle Tether tamamen çözücü değil. Eğer buna yatırım yaparsanız, acil bir durumda USD olarak ödediğinizi geri alamayabilirsiniz..

Pazar analistlerine göre, Tether (USDT) karlı bir yatırımdır. Tahminlerin çoğu, Tether USDT’nin 3 ila 5 yıl içinde iyi bir getiri sağlayacağını ve bu da onu uzun vadeli iyi bir yatırım haline getireceğini gösteriyor..

Kripto para kursumuzla Tether ticareti yapmayı öğrenin

Diğer kripto para birimleri ve bunların nasıl takas edileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ardından kripto para birimi ticaret kursumuza kaydolun!

Tether ile ticaret yapın

Dünyanın lider sosyal ticaret platformunda güvenle ticaret yapın

Şimdi Tether’in 2020 İçin Neden İyi Bir Yatırım Seçimi olduğunu biliyorsunuz. Kripto para ticareti yapmaya başlamak için ilham alıyorsanız veya bu makale mevcut alım satım bilgilerinize biraz daha fazla fikir verdiyse, etoro’nun aşağıdakileri yapma yeteneği sağladığını bilmekten memnun olabilirsiniz. Kripto varlıkları ve CFD’ler ile ticaret 90+ kripto para birimi.

Okumaktan hoşlandıysan bens Tether 2020 İçin İyi Bir Yatırım Seçimi, lütfen beğenin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz bir başkasıyla paylaşın.

Sorumluluk Reddi: Kripto para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında

İşlem analizi, koşullar zaman içinde değişebileceğinden, mevcut veya gelecekteki herhangi bir performans için güvenilir bir gösterge değildir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce, bağımsız finansal danışmanlardan tavsiye almalısınız.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector