Tezos 2021’de ve Ötesinde Ne Kadar Değerli Olacak??

Tezos yükselecek mi yoksa çökecek mi? Tezos XTZ Fiyat Tahminimiz 2021 – 2025’i okuyun

Son boğa koşusu Tezos’un görünümünü nasıl etkiledi? “Tezos iyi bir yatırım mı?” Diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. 2021 ve sonrası için en iyi Tezos fiyat tahminini paylaşacağız. Uzmanların gelecekteki performansı hakkında ne söyleyeceklerini ve 2021 ve sonrasında Tezos’un ne kadar değerli olacağını öğrenmek için Tezos XTZ’ye bir göz atıyoruz..

Aralık ayı başlarında Tezos’un fiyatı 2.41 dolardı ve piyasa değeri 1.811.686.035 dolardı. Bu, dünyanın en büyük 19. kripto para birimi olduğu anlamına geliyordu – ancak bu rakamlar son birkaç ayda nasıl değişti??

Ulusal medya, Bitcoin’in muazzam büyümesiyle meşgul olabilir, ancak kripto yatırımcıları için son boğa koşusu, düşünmek için çok şey getirdi. 2020’nin sonlarından bu yana değeri sarsılan, yalnızca sözde “kripto para biriminin kralı” değil. 2017’de ICO aracılığıyla rekor kıran lansmanından bu yana çoğunlukla yavaş ve istikrarlı olan Tezos bile büyümeye yakalandı.

Yazma sırasında Tezos’un fiyatı 3,69 dolar ve piyasa değeri 2,8 milyar dolar. Ancak, bu göründüğü kadar etkileyici değil. XTZ, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,36 ABD Dolarını aşmış olabilir, ancak performansı ona rekabet avantajı sağlamak için yeterli olmadı. Şu anda dünyanın 28. en büyük kripto para birimi, yani diğer dokuz varlık liderliğini geride bıraktı.

Bu makalede, 2021-2025 için en iyi Tezos fiyat tahminlerinden bazılarını paylaşacağız. “Tezos iyi bir yatırım mı?” Sorusunu yanıtlamaya yardımcı olacak güncellenmiş tahminleri bulduk, bu yüzden daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Tezos (XTZ) dünyanın en büyük 19. kripto para birimidir. 232 milyon dolarlık inanılmaz yatırımıyla rekor kırdığı 2017’de İlk Para Teklifi (ICO) aracılığıyla piyasaya sürüldü – ancak 2020’nin çoğu için yatırımcılar ve analistler son performansından oldukça rahatsız oldu. Neyse ki, bu artık değişmeye başlıyor ve birçok insanı bu dijital varlığın uzun vadeli beklentilerinin ne olduğunu merak ediyor..

Tezos, zincir içi yönetişim modeli ile rekabetten ayrılan akıllı bir sözleşme platformudur (bundan sonra daha fazlası). Yerel simgesi tez veya tezzie (XTZ) olarak bilinir. Üçüncü nesil bir kripto para birimi olarak kurucuları, eski kriptoların, özellikle de Bitcoin’in içine düştüğü tuzakların bir kısmından kaçınmaya istekliydi. Bunlar, Bitcoin’in çalışma kanıtı algoritmasını ve tartışmalı sert çatallarını içerir..

Tezos XTZ’yi hızlı ve kolay bir şekilde satın almak istiyorsanız, % 0 Komisyon, kontrol et eToro Borsası!

Tezos XTZ hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Doğru yerdesiniz. İster ‘Tezos 2021 iyi bir yatırım mı?’ Diye merak ediyor olun, ya da sadece kripto para birimi trendlerinin önünde kalmak istiyor olun, 2021 ve ötesi için önemli Tezos fiyat tahminlerinden bazılarını keşfetmek için okumaya devam edin..

Tezos (XTZ) Nedir?

Her Tezos fiyat tahminini anlamak için, Tezos’un tam olarak ne olduğunu ve piyasadaki diğer kriptoların çoğundan neden farklı olduğunu anlamak çok önemlidir..

Giriş bölümünde bahsettiğimiz gibi Tezos, akıllı sözleşmelerin kullanımını destekleyen bir platformdur. Akıllı sözleşmeler, ödediğiniz para miktarı ve ödediğiniz taraf gibi bir işlemin belirli şartlarını otomatik olarak kodlar. Her işlemin şartları, ödemeleri kolaylaştıran teknolojiye yazıldığından, bu Tezos’un tamamen şeffaf olduğu anlamına gelir – birçok tüccar için çekici bir özellik. (Kripto para biriminin geliştiricilerine göre, “Tezos” adı, akıllı sözleşme anlamına gelen Yunanca kelimeden geliyor).

Tezos’un bir diğer tanımlayıcı özelliği de kendi kendini yöneten modelidir. Yönetişim kuralları, paydaşların daha sonra ağda hemen dağıtılabilen protokol yükseltmelerini onaylamasına izin verir. Bu, yalnızca ağın hızla değişime adapte olabileceği anlamına gelmez, aynı zamanda kullanıcıların doğrudan blok zincirinin yönetimine dahil olduğu anlamına gelir. Bu, daha demokratik bir ağ ile sonuçlanır.


Tezos blok zincirinin çekiciliğine ve ICO’sunun rekor kıran doğasına rağmen, kripto piyasaya sürülürken zorluklarla boğuşuyordu. Kurucuları arasındaki bir anlaşmazlık, platformun lansmanının süresiz olarak ertelenmesi ve yatırımcıların Tezos Vakfı’na karşı dava açmasına neden olması anlamına geliyordu. Bu dava, 2018’de programın çok gerisinde olan Tezos ilk başlatıldığında düştü..

Kısa Vadeli Tezos Fiyat Tahmin: 2021

Tezos XTZ 2021 için fiyat tahmini

2021’de Tezos XTZ için kripto uzmanları neler bekliyor??

Aralık 2020’de Tezos fiyat tahminlerini ilk kez incelediğimizde, birçok platform kripto para biriminin değişken bir seyir izlediğine inanıyordu. İtalyan kripto platformu Previsioni Bitcoin, en iyimser görünüme sahip olmasına rağmen, XTZ’nin önceki ATH’sini geçerek 18 $ ‘ın üzerindeki şaşırtıcı değerlere ulaşmasını beklerken, diğerleri o kadar olumlu değildi. Örneğin Digital Coin Price, Tezos’un yıllık en düşük seviyesinde – 4.76 $ ‘a düşebileceğini düşünüyordu. Peki, uzmanlar şimdi ne düşünüyor??

Digital Coin Price’a tekrar göz atarak başlayalım. Hoş bir fikir değişikliğinde, platformun güncellenmiş tahminleri, 2020’nin kasvetli tahminlerinden dünyalar kadar uzakta..

Digital Coin Price hala belli bir volatilite seviyesi görmeyi beklese de, mevcut Tezos yatırımcıları bu tahmin doğruysa rahat bir nefes alabilir. Geçen yıl gördüğümüz negatif değerler yerine, bu grafik, XTZ fiyatının Nisan 2021’de 6,02 $ ‘lık yeni bir ATH için belirlenebileceğini gösteriyor. Bu fiyatı yılın tamamı boyunca sürdürmeyecek olsa da, yıllık düşük etkileyici bir 4,79 $ – hala önceki ATH’den güvenli bir şekilde daha yüksek.

Bu fiyatlar Tezos’a 2021 için ortalama 5 dolarlık bir ortalama fiyat veriyor. Bu gerçekten cesaret vericidir, özellikle geçen yıl gördüğümüz tahminlerle karşılaştırıldığında. Digital Coin Price, Previsioni Bitcoin’den gördüğümüz çok yüksek değerleri beklemeyebilirken, yine de Tezos’un parlak bir gelecek için var olduğunu gösteriyor..

Cevabı verebileceğini düşünen platformlardan biri de İtalyan kripto web sitesi. Previsioni Bitcoin. Bu site, geçmişte birçok farklı kripto para biriminin görünümü konusunda iyimserdi ve aşağıdaki grafikten de görebileceğimiz gibi Tezos’un bir istisna olmadığı açıktır:

tezos 2021 fiyat tablosu

Previsioni Bitcoin’in kurum içi algoritmasına göre Tezos’un fiyatının Mart 2021’de 2,52 dolar değerinde açılacağını öngörüyor. Yılın ilk altı ayında, çok kademeli bir büyüme oranı göreceğiz. Görünüşe göre dönüm noktası, fiyatın 4.6059 $ ‘a ulaşacağı Temmuz ayında gelecek. Buradan, XTZ’nin fiyatı Aralık 2021’e kadar inanılmaz bir 18.78 $ ‘a ulaşacak şekilde yükselirken, trend önemli ölçüde daha yükselişe geçiyor..

Bu tahmin doğruysa, Tezos’un önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,3606 Dolar’ı geçecek şekilde ayarlanabileceği anlamına geliyor. Bu, yatırımcılar ve “Tezos yükselecek mi?” Sorusuna olumlu bir yanıt bekleyenler için harika bir haber olacaktır. Öyleyse, diğer Tezos tahminleri Previsioni Bitcoin ile aynı fikirde mi??

Tezos (XTZ) için ikinci kısa vadeli fiyat tahminimiz Uzun Tahmin’den geliyor. Yatırım platformu Digital Coin Price kadar iyimser değil, ancak varlığın yıl boyunca önemli ölçüde düşeceğine inanmıyor.

Tezos 2021 Fiyat tahminleri

Ay Açılış Düşük-Yüksek Kapanış Aylık,% Toplam,%
Mar 3,28 ABD doları 1,88 ABD Doları – 3,91 ABD Doları 3,65 ABD doları % 11.3 % 30.4
Nis 3,65 ABD doları 3,41 – 4,53 ABD doları 4,23 ABD doları % 15.9 % 51.1
Mayıs 4,23 ABD doları 3,30 – 4,23 ABD doları 3,55 ABD doları -% 16.1 % 26,8
Haz 3,55 ABD doları 3,55 ABD Doları – 4,41 ABD Doları 4,12 ABD doları % 16.1 % 47.1
Tem 4,12 ABD doları 3,43 – 4,12 ABD doları 3,69 ABD doları -% 10.4 % 31,8
Ağu 3,69 ABD doları 2,88 ABD Doları – 3,69 ABD Doları 3,10 ABD doları -% 16.0 % 10.7
Eylül 3,10 ABD doları 3,10 ABD Doları – 3,79 ABD Doları 3,54 ABD doları % 14.2 % 26.4
Ekim 3,54 ABD doları 3,54 ABD Doları – 4,40 ABD Doları 4,11 ABD doları % 16.1 % 46,8
Kasım 4,11 ABD doları 3,22 ABD Doları – 4,11 ABD Doları 3,46 ABD doları -% 15,8 % 23.6
Aralık 3,46 ABD doları 3,27 ABD Doları – 3,77 ABD Doları 3,52 ABD doları % 1.7 % 25,7

Yıllık en düşük 2,80 ABD doları ve yıllık en yüksek 5,63 ABD doları ile – her ikisi de Uzun Tahmin bu ay gerçekleşmesini beklemektedir – varlığın sarsıntılı bir başlangıç ​​yapacağı açıktır. Ancak 2021 devam ederken platform, Tezos’un fiyatının bir miktar dengelenmeye başlayacağına ve ortalama 3,50 dolar civarında seyredeceğine inanıyor. Bu, anıtsal boğa koşusu yatırımcılarının umduğu gibi olmayabilir, ancak bu tür belirsizlik karşısında yine de makul ölçüde canlandırıcı bir tahmin..

Cüzdan Yatırımcısı bu tahminlerden herhangi birine katılıyor mu? İyi haber şu ki, Digital Coin Price ile aynı görünümü destekliyor. Her iki platform da Tezos’un aşağıdaki grafikte görebileceğimiz gibi yaklaşık 6 dolarlık yeni bir ATH’ye yönelebileceğine inanıyor..

Cüzdan Yatırımcısının hesaplamalarına göre Tezos, Mart 2021 civarında küçük bir düşüş gerçekleşene kadar tırmanmaya devam edecek. Bu, varlığın fiyatını 4 $ ‘ın biraz altına (yine de etkileyici bir yıllık düşük) düşürecek, ancak sadece bir düşüş düzeltmesi olabilir – sonuçta, Daha sonraki boğa koşusu, Haziran ayında yaklaşık 5.5 $ ‘lık en yüksek seviyelere ulaşarak tekrar yükselmesine neden olabilir. Bu model yıl ilerledikçe devam edecek, Tezos saygın bir 4 $ ‘a düşerken, yalnızca yıllık en yüksek olan 6 $’ a sıçradı..

Cüzdan Yatırımcısının ortalama fiyat tahminleri, Tezos’un yaklaşık 3,95 ila 6 ABD doları arasında değişeceğini iddia ediyor. Maksimum tahminleri, bu rakamları 5,6 ve 6,8 dolara yaklaştırırken, minimum tahminleri yaklaşık 3,2 ila 4,6 dolar arasında değişiyor. En düşük rakamları bile cesaret kırıcı değil, bu da daha önce varlığın yavaş ilerlemesinden umutsuzluğa kapılmış mevcut yatırımcılar için harika bir haber..

2021’de Tezos’un Fiyatı Ne Olacak?

Tahminlere göre, Tezos’un fiyatı 2021’in sonundan önce 6 doları vurabilir. Bu, son yükseliş dalgasından önceki oldukça düşük fiyatların ardından, varlık için yeni bir ATH sinyali verebilir..

Uzun Tahmin, XTZ’nin görünümü konusunda daha az iyimser olsa da, minimum tahminleri bile çok moral bozucu değil. Tezos’un ortalama 4 ila 5 dolar arasında bir değere sahip olabileceğine ve sonunda 2021’i 3,77 dolardan kapattığına inanıyor..

Tezos 2021’de yükselecek mi?

Tezos’un fiyatının 2021’de artması inanılmaz derecede muhtemel görünüyor. Dahil ettiğimiz tahminlerin en karamsarları bile Tezos’un Aralık 2020 değerinin altına düşmeyeceğine inanıyor ve bu da 2021’in tartışmalı varlık için göze çarpan bir yıl olabileceğini gösteriyor..

Tezos için ek 2021 fiyat tahminleri şunları içerir:

 • Elevenews: 4.279 Dolar
 • Canavar Ticareti: 3,0944 Dolar
 • Previsioni Bitcoin: 9,14475 ABD doları

Yatırım yapmayı düşünür müsün Tezos XTZ?

tezos'a yatırım yapmak

Uzun Vadeli Tezos Fiyat Tahminleri: 2022-2025

2022 ve sonrasında Tezos XTZ için kripto uzmanları neler bekliyor??

Bir önceki yazımıza dahil ettiğimiz en çarpıcı uzun vadeli Tezos fiyat tahminlerinden biri Digital Coin Price’dan geldi. (Şimdi güncellenen) hesaplamalarına göre, varlığın negatif rakamlara kaymasına neden olan sadece 2021 değildi. 2024 için platform, XTZ’nin Ekim ayında 4,80 $ ‘a çıkmadan önce 2024’ün ilk dokuz ayında – 0,67 ila – 3,89 $ arasında kalacağını tahmin etti..

Bu volatilite seviyesi daha önce görülmemiş olurdu. Peki, Digital Coin Price’ın güncellenmiş tahmini nasıl karşılaştırılır??

Digital Coin Price’ın Aralık ayında tahmin ettiği şaşırtıcı dalgalanma seviyeleri geride kaldı. 2022-2028 için tahminlerine bir göz attığımızda, Tezos yıldan yıla değer bakımından istikrarlı bir şekilde yükselirken, görünümün çok daha yumuşak olduğunu görebiliriz. Platform, önümüzdeki yıllar için aşağıdaki fiyat hedeflerini sundu:

 • 2022: 6,01 ABD doları
 • 2023: 7,39 ABD doları
 • 2024: 9,21 ABD doları
 • 2025: 11,25 ABD doları
 • 2026: 12,52 ABD doları
 • 2027: 13,56 ABD doları
 • 2028: 15,3 ABD doları

Tezos’un 2021 sonunda 18 dolara ulaşacağını sansasyonel bir şekilde tahmin eden Previsioni Bitcoin’den benzer rakamlar görmemize rağmen, bu tahmin çok daha gerçekçi görünüyor. Dijital Para Fiyatının Aralık ayında yaptığı tahminden çok farklı. Bu doğru çıkarsa, Tezos’un fiyatının 2030’a kadar iki katından fazla olacağı anlamına gelir. “Tezos 2030 için iyi bir yatırımdır” diye merak eden herkes için bu hoş bir haber olmalı. Ama diğer tahminler aynı fikirde mi?

Tezos 2022-2025 için ikinci uzun vadeli fiyat tahminimiz Trading Beasts’ten geliyor.

Aşağıdaki tablo 2024 Tezos fiyatları için tahminini göstermektedir:

Ay Minimum Fiyat Maksimum Fiyat Ortalama Fiyat
Oca 3,30 ABD doları 4,85 ABD doları 3,88 ABD doları
Şubat 3,24 ABD doları 4,77 ABD doları 3,82 ABD doları
Mar 3,23 ABD doları 4,75 ABD doları 3,80 ABD doları
Nis 3,29 ABD doları 4,84 ABD doları 3,87 ABD doları
Mayıs 3,35 ABD doları 4,92 ABD doları 3,94 ABD doları
Haz 3,41 ABD doları 5,01 ABD doları 4,01 ABD doları
Tem 3,46 ABD doları 5,10 ABD doları 4,08 ABD doları
Ağu 2,41 ABD doları 3,54 ABD doları 2,83 ABD doları
Eylül 2,48 ABD doları 3,65 ABD doları 2,92 ABD doları
Ekim 2,55 ABD doları 3,75 ABD doları 3,05 ABD doları
Kasım 2,62 ABD doları 3,86 ABD doları 3,09 ABD doları
Aralık 2,69 ABD doları 3,96 ABD doları 3,17 ABD doları

Maalesef, Trading Beasts’in tahminleri Digital Coin Price’dakilere uymuyor. Platform hiçbir noktada Tezos’un fiyatının 5.02 $ ‘ın üzerine çıkmasını beklemiyor (ki bu Digital Coin Price’ın maksimum tahminlerinden çok daha düşük), bunun yerine ortalama olarak 2.5 $ ile 4 $ arasında kalacağına inanıyor. Bu, 2021 için gördüğümüz tahminlerin çoğundan daha karamsar, bu nedenle bu tür değerleri birkaç yıl içinde görmek kesinlikle hayal kırıklığı yaratır..

Dikkat çekici bir şekilde, Trading Beasts hem 2022 hem de 2023 için çok benzer tahminler verdi. Tezos’un fiyatının 2023’ten önce 4 doları geçmesini beklemese de, genel büyüme oranı inanılmaz derecede küçük. Bu, varlığın yakın zamandaki boğa koşusunun geçici bir heves olup olmadığını merak eden yatırımcılar için iyiye işaret değil.

Aralık 2022, 2023 ve 2024 için Trading Beasts, aşağıdaki minimum, maksimum ve ortalama tahminleri verdi:

 • Aralık 2022: minimum = 2,57 USD, maksimum = 3,77 USD, ortalama = 3,02 USD
 • Aralık 2023: minimum = 3,35 USD, maksimum = 4,92 USD, ortalama = 3,93 USD
 • Aralık 2024: minimum = 2,70 USD, maksimum = 3,96 USD, ortalama = 3,17 USD

İyi haber şu ki, Cüzdan Yatırımcısı çok daha iyimser. Minimum tahminleri yıl boyunca 5 dolar civarında olmasına rağmen, maksimum tahminleri çok daha sağlıklıdır ve Aralık 2025’in sonunda 16,15 dolar ile maksimuma çıkar. Bu, yılın çoğu için yaklaşık 10 dolarlık bir ortalama tahmin sağlar – bu, merak eden biri ‘Tezos 10 dolara vurur mu?’

Kripto para birimi tahminlerinin değişmesi yaygın olsa da, bu tahminler inanılmaz derecede sonuçsuzdur. “Tezos iyi bir yatırım mı?” Sorusunu yanıtlamaya daha yakın değilseniz, uzun vadeli görünümlerin daha olumlu olup olmadığını görmek için 2022-2025’e bakmak önemlidir..

Previsioni Bitcoin’e dönerek başlayalım. Bu makaleye dahil ettiğimiz üç tahmin arasında (açık ara) en iyimser olan 2021 tahminleri olduğu düşünüldüğünde, platform Tezos’un yükseliş performansını 2022 ve sonrasında da sürdüreceğine inanıyor mu??

tezos fiyat grafiği 2022

Açıkça, Previsioni Bitcoin, Tezos’un patlama eğiliminin sürdürülebilir olmasını beklemiyor. Bu grafik, DigitalCoinPrice ve Trading Beasts’in 2021 tahminleriyle karşılaştırıldığında iyimser görünse de, inkar edilemez bir düşüş eğilimi gösteriyor. Platform, Kasım ayında 9.30225 $ ‘a düşmeden önce XTZ fiyatının Nisan ayına kadar 12.83475 $’ a gerileyeceğini ve önümüzdeki altı ay boyunca 12 $ ile 14.5 $ arasında kalmaya devam edeceğini tahmin ediyor. Bunun yıl sonundan önce 11.65725 $ ‘a yükselmesini bekliyor, ancak bu yine de 2021 beklentilerinden çok daha az iyimser..

Neyse ki, iyi haber şu ki, diğer tahminler daha olumlu.. Cryptocoinsociety.com Tezos’un 2025’te 24.06 dolara ulaşacağına inanıyor. Platform, Tezos’un istikrarlı özerk yönetimini ve akıllı sözleşmeleri barındırma yeteneğini, bu büyümeyi artırmaya yardımcı olabilecek iki faktör olarak gösteriyor.

Uzun vadeli bir yatırım olarak Tezos’un çok iyi performans gösterebileceğini projelendiriyor. Tahminlerine göre, Tezos XTZ jetonunun değeri 2021’in sonunda 4.56 dolara, 2022’de 6.21 dolara ve 2025’e kadar ortalama 15.42 dolara yükselebilir..

2025 Yılında Tezos’un Fiyatı Ne Olacak?

Uzun vadeli tahminlerimiz 2021 için olanlardan daha az kesin. Trading Beasts, varlığın Aralık 2025’te ortalama 3,17137 $ ‘dan kapanacağına inanarak Tezos fiyatının 2022-2025 arasında çok fazla artmasını beklemiyor..

Wallet Investor ve Digital Coin Price ise çok daha iyimser. İkisi de Tezos’un 2025’te yaklaşık 15 dolar değerinde olabileceğine inanıyor.

tezos'a yatırım yapmak

Tezos 2025’te yükselecek mi?

Genel olarak bakıldığında, Tezos’un 2025’te yükselmesi muhtemel görünüyor – en azından Cüzdan Yatırımcı ve Dijital Para Fiyatına göre. 16 $ ‘lık potansiyel en yüksek fiyatla, görünüm şu anda olumlu.

2025’te Tezos için diğer uzun vadeli fiyat tahminleri şunları içerir:

 • Kripto Para Topluluğu: 24.06 Dolar
 • Onbirinci: 18.634 Dolar
 • Uzun Tahmin: 5,40 $

Sonuç: Tezos XTZ Fiyat Tahmin Tahmini

Aşağıdaki tahmin şekilleri, bazılarının ana hatlarını çizmektedir. Potansiyel teknik analistler ve sektör uzmanları tarafından sunulan 2021, 2022, 2023, 2024 ve 2025’teki Tezos XTZ fiyat tahminlerinin yüksek ve düşüklüğü.

Yıl Yüksek Düşük
2021 7,30 ABD doları 0,90 ABD doları
2022 13,50 ABD doları 2,50 ABD doları
2023 17,30 ABD doları 1,90 ABD doları
2024 22,76 ABD doları 3,18 ABD doları
2025 34,42 ABD doları 8,50 ABD doları

Tezos’un Fiyatı Zaman İçinde Nasıl Değişti??

Tezos’un geçmiş performansını analiz etmek, yatırım yapmak istiyorsanız atmanız gereken en önemli adımlardan biridir, öyleyse şimdi Tezos XTZ’nin fiyatının geçmişte nasıl değiştiğine bir göz atalım..

Bu yazıda daha önce bahsettiğimiz gibi, Tezos’un pazara girişteki performansı biraz hayal kırıklığı yarattı. Kripto para biriminin serbest bırakılmasının çok uzun sürmesi, yatırımcı ilgisinin azaldığı ve bazı durumlarda öfkeye dönüştüğü anlamına geliyordu. Sonuç olarak, rekor kıran ICO’su tarafından vaat edilen yüksek fiyatlar hiçbir zaman gerçekten gerçekleşmedi ve birçok insanı XTZ ticaretine başlamanın gerçekten mümkün olduğu zaman hayal kırıklığına uğrattı..

Coinlib.io’nun grafiği Tezos’un 2017’den bu yana fiyat geçmişini özetlemektedir:

Başlatıldıktan sonra Tezos’un performansı büyük ölçüde durağandı. Kripto para birimi endüstrisinin çoğunun aksine, 2017-2018’de piyasayı sarsan muazzam enflasyon seviyelerini kaçırdı. Çoğu varlık bu dönemde ATH’sini yaşarken (Bitcoin 20.000 $ ‘a ulaştı ve Ripple XRP şaşırtıcı bir şekilde% 36.000 büyüdü), Tezos’un en son ikinci ATH’sinin 2020’de olması alışılmadık bir durum..

Grafikte görebileceğimiz en büyük kazalardan biri Mart 2020’de meydana geldi. Tezos, 2017-2018 pazar patlamasına yakalanmamış olsa da, yeni koronavirüsün taranması sırasında meydana gelen sektör çapındaki çöküşten kaçamadı. dünya çapında. Yatırımcı güveni ciddi bir darbe aldığından neredeyse her kripto para biriminin fiyatı büyük ölçüde düştü.

24 Şubat Pazartesi ile 16 Mart Pazartesi arasında XTZ fiyatı 2.8137 $ ‘dan sadece 1.5099 $’ a düştü. Ağustosta toparlanmayı ve hatta yeni bir ATH elde etmek için tekrar tırmanmayı başardı, bu, küresel olayların piyasayı ne kadar hızlı dönüştürebileceğini ve varlıkların çökmesine neden olabileceğini gösterdi.

Neyse ki Tezos, ilerlemesi diğerleri kadar etkileyici olmasa da en son boğa koşusuna yakalandı. 1 Ocak 2021’den itibaren Tezos’un fiyatı 1.990 dolardan bugünkü değeri 3.59 dolara yükseldi. Hatta 15 Şubat’ta 5,419 dolara ulaştı – kısa ömürlü ancak hoş bir ATH.

Makalenin bir sonraki bölümünde, Tezos XTZ’nin fiyatını etkileyebilecek diğer faktörlerden bazılarına daha yakından bakacağız..

Yatırım yapmaya hazır Tezos XTZ?

tezos'a yatırım yapmak

Tezos’un Fiyatını Etkileyen Faktörler?

En iyi kripto para birimi tahminlerine bakmanın yanı sıra, Tezos gibi varlıkların fiyatını etkileyebilecek bazı temel faktörleri anlamak da önemlidir. Bu, mevcut olaylara yanıt olarak olası ara dönemlerini (veya çökmeleri) tahmin etmenizi kolaylaştıracaktır..

“Tezos iyi bir yatırım mı?” Diye merak ediyorsanız tahminler başlamak için harika bir yer olsa da, tek başına tahminlere güvenemezsiniz. Piyasa, bu yılki koronavirüs çöküşü en önemli örnek teşkil ederken, gerçekten öngörülemeyen faktörlerle sarsılabilir. Farklı olayların Tezos’un fiyatını nasıl etkileyebileceğini anlayarak, beklenmedik bir şey olursa daha etkili bir acil durum stratejisi oluşturabilirsiniz..

XTZ’nin fiyatını etkileyebilecek en önemli üç faktöre bir göz atalım..

Arz ve talep

Bu, Tezos’un fiyatının yükselip düşmeyeceğini belirleyecek bir numaralı faktördür. Bir varlığın arzı talepten fazla olduğunda, hisse senedi için rekabet olmadığı için fiyat düşecektir. Talep arzdan fazla olduğunda fiyat artacaktır. Bunun nedeni, daha fazla insanın satmaktan çok satın almak istemesidir..

Hem arz hem de talep, çeşitli farklı alt faktörlere bağlıdır. Bunlar, yatırımcıların daha fazla Tezo satın almak veya mevcut arzlarını satmak isteyip istemediğini belirleyecektir. Aşağıda bu faktörlerden bazılarını daha açıklayacağız.

Sosyal Medya Bahisleri

Bir kripto para biriminin itibarı söz konusu olduğunda, sosyal medya onu yapabilir veya bozabilir. Bir varlığın çevrimiçi olarak aldığı bahsedenlerin sayısı ile yatırımcının çektiği ilgi miktarı arasında güçlü bir korelasyon vardır. Bir kripto para birimi sosyal medya sitelerinde kötü bir şekilde basılıyorsa, güveni sarsabilir ve sonuç olarak fiyatının düşmesine neden olabilir – kötü basın büyük ölçüde haksız olsa bile.

Tezos’un lansmanının, kurucu ekibinin üyeleri arasındaki gerginlik nedeniyle ertelenmesi, potansiyel yatırımcılar arasında yaygın bir öfkeye yol açtı. Rekor kıran ICO’suna para yatıran insanlar, hayal kırıklıklarını paylaşmak için sosyal medyaya gitti ve sonuç olarak, bir zamanlar hararetle beklenen altcoin’e olan güvenini giderek daha fazla insan kaybetti. Bu, 2018’de piyasaya girdiğinde Tezos’un hayal kırıklığı yaratan fiyatının arkasındaki itici faktörlerden biriydi..

Yüksek Profilli Ortaklıklar

Tezos’un fiyatını etkileyebilecek bir diğer önemli faktör ise ortaklıklarıdır. Kripto para birimi saygın bir işletme ile ortak olduğunda, varlığın kullanılabilirliğini artırdığı için fiyatı üzerinde oldukça faydalı bir etkiye sahiptir. Belirli bir kripto paranın gerçek hayattaki kullanım durumları ne kadar fazlaysa, hizmetine olan talep o kadar yüksek olur ve bu nedenle fiyatı da o kadar yüksek olur..

Tezos’un ortaklıklarından bazı örnekler şunları içerir:

 • Latin Amerika’nın en büyük yatırım bankası olarak bilinen Banco BTG Pactual
 • Birleşik Krallık’ta İttifak Yatırımları
 • Göçebe Laboratuvarları
 • Kore Üniversitesi Blockchain Araştırma Enstitüsü

XTZ satın almayı düşünür müsünüz?

Anahtar noktaları

 • Tezos, rekor kıran bir ICO aracılığıyla başlatıldı, ancak kurucu ekibi arasındaki gerginlikler nedeniyle ertelendi
 • Tezos ağı, akıllı sözleşmeleri destekler ve kendi kendini yöneten yapısı ile ayırt edilir
 • 2022’de Previsioni Bitcoin, Tezos’un yılı 11.65725 $ değerinde kapatacağını tahmin ediyor – 2021 tahminlerinden çok daha düşük.
 • DigitalCoinPrice, Ekim ayında 4,80 $ ‘a yükselmeden önce, XTZ fiyatının 2024’ün ilk dokuz ayında – 0,67 ila – 3,89 $ arasında kalacağını iddia ediyor.
 • Cryptocoinsociety.com, Tezos’un 2025 yılına kadar 20 doları aşabileceğini tahmin etmekte yalnız.
 • Digital Coin Price, Tezos’un 2021 için ortalama fiyatının yaklaşık 5 dolar olacağını öngörüyor..
 • Uzun Tahmin, Tezos’un 2021’in çoğu için 3.50 $ civarında kalacağına inanıyor..
 • Cüzdan Yatırımcısı Tezos’un 2021’de 6 Dolara ulaşabileceğine inanıyor.
 • 2025’e kadar Digital Coin Price, Tezos’un 11,25 dolar değerinde olabileceğine ve 2028’e kadar 15,3 dolara yükselebileceğine inanıyor..
 • Beasts ticareti daha az iyimser, Tezos’un 2022-2025’in çoğunda 5 doların altında kalmasını bekliyor..
 • Cüzdan Yatırımcısı, Aralık 2025’in sonunda 16.151 $ ‘lık bir en yüksek fiyat öngördü..
 • Tezos’un 4,3606 dolarlık ATH’si Şubat 2021’de kırıldı.
 • Tezos’un fiyatını etkileyebilecek temel faktörler arasında arz ve talep arasındaki ilişki, sosyal medyadan bahsetme sıklığı ve yüksek profilli ortaklıkları yer alıyor..

2021-2025 için Tezos XTZ fiyat tahminlerini arıyorsanız, bu makaleyi faydalı bulduğunuzu umuyoruz.

Portföyünüzde zaten Tezos var veya yatırım yapmayı düşünüyor olun, bu makalenin “Tezos iyi bir yatırım mı?” Sorusunu yanıtlamanıza yardımcı olacağını umuyoruz. DigitalCoinPrice’dan görebildiğimiz negatif değerler özellikle cesaret kırıcı, ancak Previsioni Bitcoin ve Cryptocoinsociety.com aynı kasvetli geleceği öngörmüyor.

Hepimiz DigitalCoinPrice’ın yanlış olduğuna inanmak istesek de, bir varlığa yatırım yapmadan önce tüm potansiyel sonuçların farkında olmak önemlidir. Bunun gibi tahminleri analiz ederek, yatırım stratejimizi ayarlayabilir ve ilerideki herhangi bir dalgalanmaya kendimizi daha iyi hazırlayabiliriz..

Makalemizi beğendiyseniz Tezos Fiyat Tahminleri: XTZ 2021’de ve Ötesinde Ne Kadar Değer Olacak?, lütfen tüccar arkadaşlarınızla paylaşın.

Tezos ile kendiniz ticaret yapmaya hevesliyseniz, çok varlıklı ticaret komisyoncusu eToro’nun 90’a kadar kripto varlıkları (Tezos dahil) ve CFD’ler ile ticaret yapma yeteneği sağladığını bilmek isteyebilirsiniz.+ kripto para birimleri.

eToro -% 0 komisyonla Tezos satın alın

kaydol eToro için ve hiçbir ekstra ücret ödemeden Tezos ticareti yapmaya veya en iyi Tezos yatırımcılarını kopyalamaya başlayın. Yönetim ücreti veya diğer gizli maliyetler yoktur.

etoro komisyoncusu

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Sıkça Sorulan Sorular

Tezos almaya değer mi?

“Tezos almaya değer mi” sorusunun basit bir cevabı yok. Tahminlere göre, Tezos için uzun vadeli beklentiler yeni bir ATH’den aylarca negatif değere kadar değişiyor. Her yatırım kararında olduğu gibi, teknolojiye inanıyorsanız ve varlığın gelecekte gerçekten iyi performans göstereceğini düşünüyorsanız satın almaya değer. Yatırım kararlarınızı tamamen tahminlere dayandırıyorsanız, tekliflerine inancınız olup olmadığını görmek için şirkette biraz daha araştırma yapmalısınız..

Tezos 100 dolara ulaşabilir mi??

Tezos’un önümüzdeki beş yıl içinde 100 dolara ulaşması pek olası değil. 2030’a kadar 100 ABD dolarına ulaşması imkansız değil, ancak beş yıllık bir süre içinde 25 ABD doları biraz daha gerçekçi bir hedeftir.

Tezos, Ethereum’dan daha mı iyi?

Tezos, Ethereum platformu üzerine inşa edildiğinden ve akıllı sözleşmeleri kolaylaştırdığından, birçok kişi iki varlığı karşılaştırır. Tezos’un gerçekten de Ethereum’dan daha iyi olduğuna inanan insanlar, Ethereum’un çalışma kanıtı (PoW) algoritmasından daha sürdürülebilir olan bir Proof of Stake (PoS) algoritmasını kullandığından bahsediyorlar. (Ethereum, beklenen Ethereum 2.0 yükseltmesinin bir parçası olarak PoS’ye geçecek).

Daha fazla okuma:

2021’de Yatırım Yapacak En İyi 10 Kripto Para Birimi

Bitcoin Dışındaki En Önemli 10 Kripto Para Birimi

Her zaman olduğu gibi bu makalede ele alınan Tezos Fiyat Tahminleri, sektör analistlerinin görüşleridir. Bu nedenle, herhangi bir yatırım kararı vermeden önce bağımsız araştırma ve / veya kalifiye bir profesyonele danışmayı şiddetle tavsiye ederiz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector