2021’de Tezos Nasıl Satın Alınır: Adım Adım Kılavuz

Doğrudan yanıta atlamak ister misiniz? Tezos satın alabilirsin eToro.

Tezos’u duymaya ve Tezos’u nasıl satın alabileceğinizi merak etmeye devam edin? Bugün nasıl satın alınacağına dair başlangıç ​​kılavuzumuzu okuyun!

Tezos, diğer blockchain platformları gibi merkezi olmayan bir ağdır. Proje şu anda sadece 2 milyar dolarlık bir piyasa değeri taşırken, bu dijital para biriminde çok sayıda yukarı yönlü potansiyel var..

Bazı dijital para birimlerinin aksine, bu “kendi kendini değiştirebilir”. Bu, iki ayrı blok zincire ayrılma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Gibi, Tezos Nasıl Satın Alınır hakkındaki bu kılavuz size bilmeniz gereken her şeyi anlatacak. Tezos satın almak için hangi komisyoncuyu kullanmanız gerektiğini ve bugün bir satın alma işlemine başlamak için gereken adımları ele alacağız..

Tezos’u kendiniz nasıl satın alacağınız konusunda kendinizi eğitmek mi istiyorsunuz? Okumaya devam etmek.

tezos'a yatırım yapmak

5 Adımda Tezos Nasıl Satın Alınır

Aşağıda Tezos’u nasıl satın alacağınıza dair 5 adımlık bir özet bulun:

1. Tezos’ta pazar sunan bir çevrimiçi komisyoncuya kaydolun

2. Yeni hesabınıza para yatırın

3. Mevcut madeni paraların açılır listesinden Tezos’u (XTZ) seçin

4. Satın almak istediğiniz Tezo miktarını girin

5. Girdiğiniz bilgilerin doğru olduğunu onaylayın – Tezos paraları portföyünüze eklenecektir.


Bu başlangıç ​​kılavuzunda, Tezos’u evinizin rahatlığında satın almanın temellerini ayrıntılarıyla anlatıyoruz. Bu, çevrimiçi bir kripto komisyoncusu seçme sürecini ve dikkate alınacak olası ücretler ve komisyonları içerir..

Ayrıca popüler yatırım planlarını ve riskten kaçınarak Tezos satın almak için nasıl sipariş verileceğini de ele alıyoruz..

Adım 1: Bir Çevrimiçi Tezos Broker’ı veya Borsası Seçin

5 adımlı tanıtımımızdan da anlaşılacağı gibi – bir aracılık sitesi aracılığıyla kripto para birimi maceranıza başlamanız tavsiye edilir..

Gibi bir platforma katılarak eToro Tezos satın almak için dijital paraları doğrudan satın alabileceksiniz.

Sadece bu da değil, aynı zamanda güvenli bir ortamda kripto para birimi yatırımları yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Bunun nedeni, eToro’nun birden fazla düzenleyici kurum tarafından düzenlenmesidir.

Bir kripto borsasında Tezos satın almayı seçebilmenize rağmen, özellikle yeni başlayanlar için kaçınılması en iyisidir..

Üçüncü taraf borsaları, çoğu zaman hiçbir düzenleme kuralı altında değildir. Bu, hastalara nasıl davranıldığına göz kulak olacak bir otorite olmadığı anlamına gelir..

EToro’nun birden fazla kurum tarafından düzenlendiğinden bahsetmiştik. Bunlar arasında FCA (İngiltere), CySEC (Kıbrıs), ASIC (Avustralya) bulunmaktadır. Komisyoncu, ABD’deki bir finansal hizmetler düzenleyicisi olan FINRA tarafından da onaylandı..

Bir Bitcoin borsası veya komisyoncu seçmeden önce dikkate alınması gereken önemli faktörler:

1. Düzenleme

Tezos satın alabileceğiniz yüzlerce üçüncü taraf borsa ve komisyoncu var. Bu nedenle, lisans sahibi olanlara bağlı kalmak akıllıca olacaktır. Tüccarlara ve yatırımcılara sunulan koruma ve güvenlik düzenlemesi paha biçilemez.

Çevrimiçi brokerleri aynı hizada tutmak ve kripto platformlarının işlerini profesyonel bir şekilde yürütmelerini sağlamak için düzenleyici kurumlar oluşturuldu. Müşteri hizmetleri ve şeffaflıkta evrensel olarak kabul edilmiş standartları belirlemekten bahsetmiyorum bile.

Düzenlenmemiş borsalar, siber suçlular tarafından saldırıya uğramaya meyillidir ve bazen milyonları kaybetmektedir..

Öte yandan, Tezos’u bir borsadan satın alabilir ve paraları kendiniz özel bir kripto cüzdanında saklayabilirsiniz. Ancak, kendi Tezos paralarınıza bakmak yeterince basit görünebilir, ancak büyük sorumluluk gerektirir.

Kendi kripto varlıklarınıza bakmaya karar verirseniz, uzun özel anahtarınıza ve yedekleme ifadelerinize bakmanız gerekecektir. Yaygın kripto-cüzdan hackleri nedeniyle, birçok kişi sigortalı cüzdanları tercih ediyor. Ancak, herkes uygun değildir ve kapsam sınırlıdır.

EToro’da, komisyonsuz Tezos satın alabilirsiniz – ayrıca, başlangıç ​​dostu broker sizin için saklayacaktır. Hepsinden iyisi – güvenli ve düzenlenmiş bir alanda – ücretsiz.

2. Ödeme Yöntemleri

Tezos’u nasıl satın alacağınızı düşünürken ödeme yöntemleri konusunda sorun yaşamazsınız..

İlk yıllarda kripto para birimlerine ilgi duymuş olsaydınız, banka havalesi genellikle mevcut tek seçenekti. Muhtemelen bildiğiniz gibi, bu seçenek her zaman komisyoncuların işlemesi için en yavaş ödeme yöntemlerinden biridir..

EToro’da çeşitli hızlı ve kullanıcı dostu ödeme yöntemleriyle Tezos satın alabilirsiniz. Buna Maestro, Visa / Visa Electron ve Mastercard gibi banka ve kredi kartları dahildir.

E-cüzdanlar açısından, platform Skrill, Klarna, PayPal, Skrill ve Neteller’i kabul ediyor. Hepsi güvenli ve hızlı.

Satın alma işleminizi yapmak için günlerce beklemekten çekinmiyorsanız, yukarıda belirtilen banka havalesini kullanarak eToro’dan Tezos da satın alabilirsiniz..

3. Ücretler ve Komisyonlar

Tezos’u çevrimiçi satın almadan önce, sizden beklenebilecek olası komisyon ve ücretlerin tam olarak farkında olmanız önerilir..

Bir komisyoncu, diğerleri gibi bir işletme olduğundan, şirketin size dijital para piyasalarına erişim sağlamak için para kazanması gerekir. Bu genellikle pahalı olmadıkları sürece ücretlerin alınmasıyla kazanılır – herkese uygundur.

Sonuçta, Tezos pazarına erişmek için komisyoncuya ihtiyacınız var ve komisyoncunun tekerlekleri hareket halinde tutmak için işinize ihtiyacı var..

Çevrimiçi kripto sağlayıcılarının büyük çoğunluğu, müşterilerden bahis pozisyonu boyutu ne olursa olsun, belirli bir yüzde ücret alırken, bazıları sabit bir ücret talep ediyor..

Sisi temizlemek için değişken bir yüzde ücret örneği verelim.

 • Kripto platformu Coinbase, girişte ve çıkışta% 1,49 ücret alıyor
 • Dolayısıyla, 500 $ değerinde dijital para satın alırsanız 7,45 $ ödemeniz gerekir.
 • Pozisyonunuz 1.000 $ olsaydı – Coinbase ücreti 14.90 $ olurdu – vb.

Sisi temizlemek için, aşağıda bu ücretin Tezos satın alma işleminizi nasıl etkileyebileceğine dair basit bir örnek göreceksiniz..

 • 1.000 $ ‘lık bir Tezos satın alma siparişi verdiniz
 • Coinbase 1.49% ödemelisiniz, bu da 14.90 $ ‘a eşittir.
 • Nakde çevirme zamanı geldiğinde, XTS coin’leriniz 2.000 $ değerindedir
 • Bu nedenle,% 1,49 daha ödemeniz gerekir, bu da 29,80 $ ‘a eşittir.
 • Coinbase’de Tezos alıp satmak için 44.70 $ komisyon ücreti ödediniz

Yukarıdaki örneğimizden açıkça görüldüğü gibi,% 1,49 önemsiz görünse de – bunun gibi ücretler kısa sürede karınızı azarlayacak.

Bunun yerine bu senaryoda eToro’ya kaydolmuş olsaydınız, ücretlerde 44.70 $ tasarruf etmiş olurdunuz. Nedeni, bu popüler komisyoncu Tezos satın almak için% 100 komisyonsuz bir yol sunuyor..

Bazı platformlar, müşterilerden her depozito için bir ücret alır. Örneğin, Coinbase’de hesabınıza banka kartı ile para yatırıyorsanız bu% 3.99’dur. Yukarıdaki örneğimizde, sadece pazara girmeniz 39,90 dolara mal olacaktı..

EToro’da, depozitolar için ücret% 0,5’tir ve bu, yalnızca ABD doları dışında bir para biriminde ödeme yapıyorsanız tahsil edilebilir..

4. Diğer Önemli Faktörler

Düzenleme, ücretler ve para yatırma yöntemleri gibi Tezos’un nasıl satın alınacağına dair temel bilgilerde size rehberlik ettik..

Yine de, bir komisyoncuya kaydolmadan önce dikkate almaya değer olduğunu düşündüğümüz başka faktörler de var..

Çevrimiçi Tezos’u nasıl satın alacağınızı düşünürken düşünmeniz gereken diğer birkaç önemli metriğe göz atalım..

 • Kullanıcı dostu: Web sitesinde gezinmeyi kolay bulduğunuz bir çevrimiçi komisyoncuya kaydolmak bir öncelik olarak düşünülmelidir. Platform acemi dostu ise, Tezos’u sorunsuz ve stressiz satın alma deneyimini bulacaksınız. eToro, deneyimsiz yatırımcılar için kullanımı kolay olmasıyla ünlüdür.
 • Minimum Yatırım: Tezos’u nasıl satın alacağınızı düşünürken, çevrimiçi komisyoncunun gerektirdiği minimum yatırımı düşünmelisiniz. Örneğin, değişken kripto para birimleri dünyasında yeniyseniz, minimum 500 $ ‘ın gerçekçi bir seçenek olması olası değildir. EToro’da Tezos’u sadece 25 $ ‘dan satın alabilirsiniz.!
 • Depolama: Tezos’u nasıl satın alacağınızı düşünürken, depolamayı düşünmeniz çok önemlidir. Bahsettiğimiz gibi, oyunda yeniyseniz – düzenlenmemiş alanlara en iyi geniş bir yatak verilir. Yeni başlayanlar için harika bir güvenli yer, düzenlenmiş komisyoncu eToro’dur. Burada madeni paralarınızı hem güvenlik bilincine sahip bir alanda, hem de düzenleme kuralı altında satın alabilir ve saklayabilirsiniz..

2. Adım: Bir Yatırım Planı Oluşturun

Satın almak isteyen yatırımcıların büyük çoğunluğu Tezos bir yatırım planı oluşturmayı tercih edin. Bu belirli pazarın ne kadar değişken olabileceğini fark ettiğinizde, plan mantıklı bir fikirdir..

Bir yatırım planı yeni başlayanlar için akıllıca olmasa da, deneyimli yatırımcılar için de faydalıdır. Sonuçta planlama vazgeçilmezdir.

Tezos satın almak için bir yatırım planı oluşturmanın sesini seviyorsanız – yaygın olarak benimsenen stratejiler hakkında bazı bilgiler için aşağıya bir göz atın..

1. Uzun Vadeli veya Kısa Vadeli

Tezos’u nasıl satın alacağınızı düşünürken – uzun veya kısa vadeli bir yatırımcı olabileceğinizi düşünüyor musunuz??

Farkında olmayanlar için, kısa vadeli kripto para birimi yatırımcıları Tezos satın alır ve ardından madeni paralarını dakikalar, saatler veya günler içinde satarlar. Buradaki fikir, kısa vadeli fiyat dalgalanmalarından yararlanmak ve bir para kazanma fırsatı yakaladıklarında nakit para kazanmaktır..

Bu belirli piyasa, spekülatif bir yana, oldukça değişken. Aslında, bazı dijital paraların değeri tek bir haftada 5 katına kadar değişti..

Özetle, kısa vadeli yatırımcılar piyasaya doğru zamanda girip çıkarak küçük ama sık kar elde etmeye çalışırlar. Böylece, Tezos’un değeri konusunda doğru spekülasyon yapabilirseniz, düzenli bir kar elde edebilirsiniz..

Bununla birlikte, Tezos satın almak için uzun vadeli bir yatırım tarzını da tercih edebilirsiniz. “Satın al ve tut” stratejisi olarak bilinir – bu, satın alma işleminizi yaptığınızı ve varlığı elinizde tuttuğunuzu görecektir.

Uzun vadeli yatırımcılar dijital para birimlerini haftalar, aylar veya yıllar boyunca tutma eğilimindedir. Bu, teknik ve temel analizi henüz tam olarak anlamayan yeni başlayanlar için daha rahat bir seçenek olabilir..

Bunun nedeni, Tezos’u çevrimiçi satın aldığınızda artık kısa vadeli fiyat artışlarıyla ilgilenmenize gerek kalmamasıdır..

2. Hedef Tezos Fiyatı

Yatırım planınıza eklenecek diğer bir strateji, “hedef Tezos fiyatı” dır. Daha önce hiç kripto para satın almadıysanız, bunun ne anlama geldiğini bilmiyor olabilirsiniz..

Daha fazla açıklamak gerekirse – Tezos’u 2,50 dolardan satın aldığınızı ve yatırımınızı ikiye katlamak istediğinizi hayal edin. Bunun gerçekleşmesi için madeni paraların fiyatının 5 dolara yükselmesi gerekecekti..

Öte yandan, yatırımınızı dört katına çıkarmak istiyorsanız, Tezos’un 10 $ ‘a çıkması gerekir..

Bunun gerçekleşmesi pek olası görünmese de, Tezos’un Aralık 2018’de tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,3504 $ ‘ı gördüğünü düşünün. Ardından, sadece 2 yıl sonra, dijital para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesi 4,44 $’ ı gördü. Bu yüzde binin üzerinde bir fiyat artışı.

3. Düzenli Yatırımları Düşünün

Her seviyeden kripto para birimi deneyimi olan insanlar için oldukça popüler bir strateji, düzenli yatırımlardır.

Açıkça görüldüğü gibi, kripto para birimleri saniyede çarpıcı bir şekilde değer değiştiriyor. Bunların hepsi piyasanın arz ve talebinden kaynaklanıyor.

Tezos’u nasıl satın alacağınıza dair tüm ayrıntıları öğrenirken, planınıza düzenli yatırımlar eklemek, işinizin yolunda gitmesine yardımcı olacaktır..

Bu, sık sık yatırım yapmayı gerektirir. Örneğin, her Cumartesi veya her ayın sonunda yatırım yapmaya karar verebilirsiniz. Bu, dijital para portföyünüzü yavaşça ve riskten kaçınarak oluşturmanıza olanak tanır..

Tezos satın almak için yavaş ve istikrarlı bir yaklaşım benimsemenin sesi gibi mi? O zaman, düzenlenmiş aracı kurum eToro’da 25 $ ‘dan fazla Tezos satın alabileceğinizi unutmayın.!

Bu kadar küçük bir minimum yatırım, çoğu bütçe için düzenli yatırımları yapılabilir hale getirir.

Yatırım Yapmayı Düşünür müsünüz Tezos XTZ?

tezos'a yatırım yapmak

3. Adım: Bir Tezos Broker Hesabı Açın

Daha önce emtia veya forex’e yatırım yaptıysanız, bir hesap açmak anında tanıdık gelecektir..

Hayatlarında bir gün işlem yapmamış olanlar için – resmi komisyoncu web sitesine gidin ve kaydolmayı seçin.

EToro düzenlendiği için, kim olduğunuzla ilgili bazı temel bilgileri girmeniz gerekecektir. Bu, KYC (Müşterinizi Tanıyın) sürecinin bir parçasıdır ve mali suçla mücadeleye yardımcı olur.

Tam adınızı, adresinizi, telefon numaranızı, e-posta adresinizi ve doğum tarihinizi girmeniz istenecektir. Ardından, pasaportunuz gibi devlet tarafından verilmiş fotoğraflı bir kimliğin net bir kopyasını yüklemeniz gerekecektir. Yine, bu, düzenlenmiş bir finansal alanda tüm endüstri standardıdır.

Ev adresinizi doğrulamak için, yakın tarihli bir banka ekstresi veya elektrik faturasının bir kopyasını sağlamanız gerekecektir. Mektup / fatura resmi bir şirketten olmalı ve adınızı, adresinizi ve mektubun düzenlendiği tarihi belirtmelidir.

Düzenlenmemiş bir komisyoncu veya borsa ile Tezos’u anonim olarak satın alabilirsiniz. Yine de, dediğimiz gibi, bu sizi çok savunmasız bir durumda bırakıyor..

Sadece saldırıya uğrama tehlikesiyle karşı karşıya değilsiniz, aynı zamanda düzenleme eksikliği, şirketin koruyacak hiçbir standardı olmadığı anlamına geliyor. Olasılık şu ki, lisans olmadan bir komisyoncunun yasal olup olmadığını bilemezsiniz – çok geç olana kadar.

Yine de söylediğimiz gibi, aradığınız düzenleme güvenlik ağı ise – eToro bir A-yıldızı alır. Platform, birden fazla yargı alanında düzenlenir ve bu standartları ciddiye alır.

Üstelik eToro, kaydolmanızı ve 10 dakikadan daha kısa sürede Tezos satın almanızı sağlayacaktır. Bu, kimlik bilgilerinizi doğrulamak için kullanılan modern otomatik fintech’in kullanılması sayesindedir..

Adım 4: Biraz Para Yatırın

Şimdiye kadar Tezos başlangıç ​​kılavuzunu nasıl satın alacağınızı okuduktan sonra, komisyoncunun tercih ettiğiniz ödeme türüyle uyumlu olduğundan hiç şüpheniz olmasın.

Şimdi devam edebilir ve Tezos satın almak için yeni hesabınıza biraz para yatırabilirsiniz. Bu süreç nispeten basittir.

En hızlı ödeme yöntemi şüphesiz kredi / banka kartları ve PayPal gibi e-cüzdanlardır..

EToro’da, daha önce belirtildiği gibi çok sayıda ödeme türüyle Tezos satın alabilirsiniz. Dijital e-cüzdanlar söz konusu olduğunda, Skrill, Rapid Transfer, Neteller, PayPal, Sofort Banking ve daha fazlası arasından seçim yapabilirsiniz..

Geleneksel banka havalesini kullanarak dijital para birimleri de satın alabilirsiniz, ancak işlem süresinin yavaş olduğunu unutmayın. Bu nedenle anında Tezos satın alamayacaksınız.

En önemlisi, seçtiğiniz platformda minimum para yatırma gereksiniminin ne olduğunu kontrol etmeniz gerekir. Bu, sıfırdan yüzlerce dolara kadar değişebilir.

Adım 5: Bir Alım Satım Emri Oluşturun

Umarım, Tezos’u çevrimiçi olarak nasıl satın alacağınıza gelince, artık temel bilgileri iyi bir şekilde anladınız. Yeni hesabınıza başarıyla para yatırdıktan sonra, sipariş vermeniz gerekecek.

Tamamen acemiyseniz, komisyoncunuzun sipariş vermeden kripto varlığındaki duruşunuzun ne olduğunu bilemeyeceğini bilmelisiniz..

Bu nedenle, sipariş oluşturma konusunda kendinizi eğitmek, Tezos’u satın almayı seçerken paha biçilmez olacaktır..

Satın Alma Siparişi

Birincisi, pazara girme şekliniz olan satın alma emridir..

Temelde, Tezos’un fiyatının artacağına inanıyorsanız – çevrimiçi komisyoncu ile bir satın alma siparişi oluşturun.

Bazı kripto sağlayıcılarının “kısa satış” fırsatı sunduğunu fark edebilirsiniz. Bu, Tezos fiyatının düşeceğini düşünüyorsanız, komisyoncunuza satış emri verebileceğiniz anlamına gelir..

Bu nedenle, spekülasyonunuz doğruysa, değerdeki düşüşten kar elde edeceksiniz..

Limit veya Piyasa Emri

Bu değişken ortamda kullanılabilecek başka siparişler de vardır ve bunlar “limit emirleri” ve “piyasa emirleri” dir. Bahsettiğimiz gibi, kısa vadeli yatırımcılar bu dalgalanmadan küçük düzenli kazançlar elde etmeye çalışıyorlar..

İki siparişten en basiti “piyasa emri” dir. Bu, platforma sunulan mevcut piyasa fiyatını kabul etmeye istekli olduğunuzu söyler.

Yani Tezos emrinin hemen yerine getirilmesini istediğinizi gösterir..

Neredeyse sabit fiyat değişimleri nedeniyle, alacağınız fiyatın sipariş formunuzda gördüğünüz fiyattan biraz farklı olacağını göreceksiniz..

Örneğin, 2,45 ABD dolarından “piyasa siparişi” ne ulaşabilir, ancak 2,44 ABD doları elde edebilirsiniz. Gördüğünüz gibi, bu kaçınılmazdır ve genellikle endişelenecek bir şey yoktur..

Ardından, bir “limit emri”. Tezos pazarına girmek için kendi özel fiyat noktanızı seçmek istiyorsanız bu sipariş seçilmelidir..

Aşağıda Tezos satın alırken bir limit emrinin nasıl çalıştığına dair pratik bir örnek göreceksiniz:

 • Tezos’un değeri 2.45 dolar, ancak pazara 2.55 dolardan girmek istiyorsunuz.
 • Bunu akılda tutarak, komisyoncunuza 2,55 $ limitli bir sipariş verirsiniz
 • Tezos’un değeri 2,55 $ ‘a yükselirse – siparişiniz sizin adınıza işleme alınacaktır
 • En önemlisi, bu pozisyon siz limit siparişinizi iptal edene veya jetonlar 2,55 $ ‘a yükselene kadar kalacaktır.

Gördüğünüz gibi, piyasa emirleri anında oluşturulur ve kolayca oluşturulur. Limit emirleri, belirli bir fiyattan Tezos satın almanızı sağlar.

Bahis

Oluşturduğunuz her emrin bir hissesinin belirtilmesi gerekir. Başka bir deyişle, ne kadar Tezos almak (veya satmak) istiyorsunuz??

Yeni başlayanlar için en iyi seçeneğin “az ve sıklıkla” yaklaşım olduğunu tekrarlamak önemlidir – yani Tezos’a düzenli yatırım yapmak anlamına gelir..

EToro gibi aracılar, 25 dolardan fazla Tezos satın almanıza izin verirken, sahip olduğunuz her şeyi tek bir satın alma siparişine atarak kendinizi savunmasız bir duruma sokmanıza gerek kalmaz..

Sipariş onaylamak

Girdiğiniz bilgileri kontrol ettikten ve alış / satış, pazar / limit ve bahis tutarınızdan memnun kaldığınızda siparişinizi onaylayın.

Hesabınıza giderseniz, Tezos coin’lerinizin eToro portföyünüze eklendiğini göreceksiniz – komisyonsuz!

6. Adım: Tezo’larınızı Saklama

Somut olan ve bankalarda saklanan ABD doları gibi fiat para birimlerinin tam aksine = kripto para birimleri kriptografi ile güvence altına alınır ve merkezi olmayan defterlerde tutulur.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, Tezos’u bir borsa yoluyla satın almak istiyorsanız, yapabilirsiniz – ancak bunu kendi sorumluluğunuzdadır..

Kendi kripto cüzdanınıza bakma sorumluluğuna sahip olmak, özel anahtarları ve yedek ifadeleri siber suçlulardan korumayı gerektirir. Takas hırsızlığı yaygın olduğundan bu, amatörler için önerilmez.

Yatırım sürecini eToro ile tamamlarsanız, Tezos’u komisyonsuz satın alabilir ve ardından coinleri platformda saklayabilirsiniz..

Bu düzenleme, FCA, CySEC ve ASIC dahil olmak üzere sektördeki saygın kuruluşlardan geliyor. Popüler komisyoncu ayrıca ABD’de FINRA’ya kayıtlıdır..

Söylediğimiz gibi, düzenleme uzaydaki köpekbalıkları için endişelenme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.!

7. Adım: Tezo’larınızı Satma

Şimdiye kadar tamamen farkında olacağınız gibi – Tezos satın almanın tek amacı, paraları daha sonraki bir tarihte başlangıçta ödediğinizden daha fazla bir fiyata satmaktır.

Basitçe ifade etmek gerekirse, piyasayı zamanlar ve doğru zamanda nakde çevirirseniz – yatırımınızdan kar elde edebilirsiniz..

Bir kripto borsası aracılığıyla Tezos satın almayı seçtiyseniz, muhtemelen bunu platformdaki düzenlenmemiş cüzdana göndermeniz gerekecektir. Ardından, XTZ coin’lerinizi Bitcoin gibi bir şeye değiştirmeniz ve ardından bir para çekme talebinde bulunmanız gerekecektir..

EToro’ya geri dönersek, bu komisyoncu Tezos satın alma deneyimini uçtan uca basit ve güvenli bir süreç haline getiriyor. Bunun nedeni, hesabınıza giriş yapmanız ve portföyünüzdeki Tezos’un (XTZ) yanındaki “sat” düğmesine basmanız gerektiğidir..

KYC kurallarına göre, komisyoncu parayı ilk ödeme yönteminize gönderir – para çekme talebinde bulunduğunuzda.

Yatırıma Hazır Tezos XTZ?

tezos'a yatırım yapmak

2021’de Tezos Almanın Diğer Yolları

Tezos başlangıç ​​kılavuzu satın alma yönteminin neredeyse tamamı bu kadar. Ancak, aşağıda listelediğimiz bu spekülatif varlığı satın almanın başka yolları da var..

1. Tezos Banka Kartı Satın Alın

Çoğumuz bir şeyler için ödeme yapmak için bir banka kartı kullandık, bu yüzden Tezos’u bu şekilde satın alabilmeniz mantıklı..

eToro, kripto para satın almak için banka kartlarını kabul eder ve süreci süper kolaylaştırır. Kart bilgilerinizi ve ne kadar Tezo satın almak istediğinizi girmeniz yeterlidir – onayla’yı tıklayın, işte bu kadar.

2. Tezos Kredi Kartı Satın Alın

Satın alma işleminizi kredi kartı ile yapmayı tercih ederseniz, bu da sağlanabilir. Basitçe eToro’ya gidin ve ne kadar Tezo satın almak istediğinizle kredi kartı bilgilerinizi girin.

Bir ticaret sitesinde kredi kartınızı kullandığınızda, bazı sağlayıcıların “nakit avans ücreti” olarak bilinen ücreti tahsil ettiğini unutmayın. Bunu kredi kartı ATM’den para çekme işlemlerinden tanıyabilirsiniz. Bazı şirketler% 5’e kadar ücret alıyor.

3. Tezos Paypal satın alın

PayPal, Tezos satın almak için popüler ve kullanışlı bir seçenektir. Tüm platformlar bu ödeme yöntemiyle uyumlu olmasa da, eToro uyumludur. Bu nedenle, Paypal ile komisyonsuz Tezos satın alabilirsiniz.!

Tezos 2021 Nasıl Satın Alınır – Karar

tezos'a yatırım yapmak

Tezos başlangıç ​​kılavuzunu nasıl satın alacağınızı okuyarak, pazara girme konusunda hiç şüpheniz olmasın.

Bununla birlikte, bunu saygın ve düzenlenmiş bir komisyoncu aracılığıyla yapmanızı öneririz. Nereye döneceğinizden emin değilseniz, eToro 18 milyondan fazla müşteriye hizmet vermektedir ve% 100 komisyonsuz olarak Tezos satın alabilirsiniz..

Ayrıca, kripto sağlayıcısı CySEC, FCA ve ASIC tarafından büyük ölçüde düzenlenir ve FINRA’ya kayıtlıdır..

Kaydolmak 10 dakikadan daha az sürer ve web sitesi inanılmaz derecede kullanıcı dostudur, bu da onu yeni başlayanlar için ideal kılar.

eToro – Tezos XTZ Satın Almak İçin En İyi Broker

etoro komisyoncusu

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Sıkça Sorulan Sorular

Tezos satın almak ne kadar kolay?

Tezos satın almak çok kolay. Ödevinizi yapın, denetlenen bir komisyoncuya kaydolun ve sipariş verin.

Tezos satın almanın en güvenli yolu nedir?

Tezos’u satın almanın en güvenli yolu düzenlenmiş bir alandır. eToro, FCA, CySEC, ASIC tarafından çok saygı görür ve düzenlenir. Popüler komisyoncu ayrıca ABD’de FINRA’ya kayıtlıdır..

$ 100 Tezo alabilir miyim?

Evet. 100 dolarlık Tezo satın alabilirsiniz. Ancak, ticaret stratejinize düzenli yatırımlar eklemenizi öneririz. EToro’da 25 $ ‘dan Tezos satın alabilirsiniz.

Tezos’ta para kaybedebilir misin?

Evet. Yanlış zamanda nakde çevirirseniz ve piyasayı yanlış tahmin ederseniz – para kaybedersiniz. Piyasayı doğru zamanlarsanız para kazanırsınız.

En çok Tezos’un değeri nedir?

Şimdiye kadarki en çok Tezos, 2020 yılının Ağustos ayında ulaştığı 4,44 dolardı..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector