2021’de Tezos’a Yatırım Açıklandı

Tezos (XTZ) nedir? 2021’de XTZ’ye yatırım yapmaya değer mi? Kripto para piyasası devam eden salgından kurtulacak mı? Tezos, Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi kripto devlerini geçecek mi? Kripto para birimi ticareti ve blok zinciri teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Tezos’a yatırım olarak bakmadan önce, başka bir temel soruyu cevaplayalım: “Nedir Tezos?”

Tezos nedir?

Tezos, sınır ötesi ödemelerin, akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların yürütülmesi için kullanılan dördüncü nesil blok zinciri tabanlı bir platform olarak tanımlanır..

Tezos’un bir dizi işlevselliğe olanak tanıyan açık kaynaklı, merkezi olmayan bir ağ dünya çapında araştırmacıları, geliştiricileri ve tüccarları çeken Tezos’un en büyük avantajlarından biridir.

Tezos’u benzersiz kılan yalnızca merkezi olmayan doğası değildir. Tezos, zincir içi bir yönetişim modeline dayanmaktadır; bu, kullanıcıların karar alma ekosistemine katılabileceği ve sert çatalların oluşumunu riske atmadan otomatik değişiklikleri kolaylaştırabileceği anlamına gelir..

Bu aynı zamanda Tezos yapar kripto para birimi sektöründeki en demokratik blockchain platformlarından biri.

Geliştiricilerin belirttiği gibi: “Tezos, paydaşların daha sonra ağa otomatik olarak dağıtılan protokol yükseltmelerini onaylamaları için yönetişim kuralları oluşturarak temelde farklı bir yaklaşım benimsiyor. Bir geliştirici, bir protokol yükseltmesi önerdiğinde, yükseltmelerinin onaylanması ve dahil edilmesinin ardından adreslerine ödenmek üzere bir fatura ekleyebilir. “

Burada Tezos’un, gelişmiş bir risk kanıtı fikir birliği mekanizması kullandığını, bu da kullanıcıların işlemlerini pahalı ekipman veya teknik bilgi olmadan onaylayabileceği anlamına geldiğine dikkat etmeliyiz; diğer bir deyişle madencilik ihtiyacı tamamen ortadan kalkar.

Aslında, Tezos ve kullanıcı dostu hissesi, XTZ’nin popülaritesine yol açtı İnanın ya da inanmayın, Tezos’un fiyatı Ekim 2019 ile Şubat 2020 arasında üç katına çıktı.!

Tezos’un Tarihi

2021’de izlemeye değer son teknoloji bir kripto para birimi olan Tezos, çalkantılı bir başlangıç ​​yaptı. Tezos, 2014 yılında Arthur ve Kathleen Breitman tarafından önerildi., LM takma adı altında, blockchain teknolojisinin büyük bir dezavantajını hedefliyor: kötü şöhretli çatal tabanlı yönetişim modeli.

Üç yıl sonra, Tezos Vakfı bugüne kadarki en etkileyici İlk Para Tekliflerinden (ICO’lar) birini başlattı ve iki haftadan kısa bir süre içinde 232 milyon dolar toplamayı başardı..

Umut verici başlangıcına rağmen Tezos, çeşitli gecikmeler, şirket içi drama ve davalardan rahatsız oldu. Hala, ağ imajını geri yüklemeyi başardı ve 2018’de başlatıldı.


Kripto pazarında daha sağlam bir varlık kurduktan sonra Tezos, stake etme ve akıllı sözleşme geliştirmeyi daha etkili hale getirmek için iki protokol değişikliği (Atina ve Babylon) uyguladı..

bunlara ek olarak, Tezos, hem araştırmacıları hem de kripto meraklılarını çekmek için hibeleri ve eğitim fırsatlarını paylaşmaya başladı.

Gelecek vaat eden özellikleri ve sosyal medya imajı nedeniyle Tezos, şimdi de dahil olmak üzere sermaye piyasalarının dijitalleşmesini desteklemek için farklı önde gelen kuruluşlarla çalışıyor. Emlak. Örneğin Tezos, Birleşik Krallık’taki gayrimenkulü belirtmek için tZero ve Alliance Investments ile ve dijital emlak tahvillerini geliştirmek için Almanya’daki Fundament Group ile işbirliği yapıyor..

Tezos Nasıl Çalışır?

tezos nedir

Peki Tezos tam olarak nasıl çalışıyor? Yukarıda belirtildiği gibi Tezos, dijital varlıklar, akıllı sözleşmeler ve dApp’ler için açık kaynaklı bir platformdur. Ama onu benzersiz kılan ne?

Platformun akıllı sözleşmeler için ana dili Michelson olarak adlandırılır. Birçoğu, Michelson’u hem resmi doğrulama hem de esneklik sağladığı için oldukça güvenli bir dil olarak görüyor. Burada, bu resmi doğrulama mekanizmasının, varlıkların gerçek dünya değeri ve kredilerle tokenlaştırılması gibi gerçek dünya ortamlarında çok önemli olduğunu not etmeliyiz..

Yukarıda açıklanan Tezos’un zincir içi yönetişimi, başka bir benzersiz işlevdir.. Zincir içi yönetişim, protokol değişikliklerinin kullanıcılar tarafından oylanması anlamına gelir; onaylanırsa, otomatik olarak kendi kendini değiştirerek uygulanır ve sert çatalların oluşmasını önler.

Daha kesin olmak gerekirse, bir geliştirici bir yükseltme önerdiğinde, protokol test edilecek topluluğa gider. Test döneminden sonra, kullanıcılar yükseltmeye oy verebilir; kullanıcıların çoğunluğu tarafından onaylanırsa, yükseltme çalışırken değiştirme olarak bilinen bir protokol aracılığıyla entegre edilecektir..

Aslında Tezos bir bütün olarak benzersiz bir mimariye sahiptir.. Tezos, kendisini belirli kurallara göre değiştirebilen modüler bir blok zinciri ağına sahiptir; kendi kendini değiştirmeyi sağlamak için sözde ağ kabuğunu kullanır. Genellikle blok zincirinin üç katmanı vardır: ağ, işlem ve fikir birliği. Tezos’un ağ kabuğu, bu katmanlar arasındaki iletişimi kolaylaştırır ve kullanıcıların demokratik bir şekilde katılmasını sağlar.

Tezos, aynı zamanda Tezos pişirme olarak bilinen stake etme sürecini popülerleştiren ilk kripto para birimidir. Burada, Tezos’un geleneksel risk kanıtı ve delege kanıtı özelliklerinin en iyi özelliklerini birleştirdiğini not etmeliyiz, böylece yeterli para veya teknik bilgiye sahip olmayan kişiler, yetkilendirme yoluyla veya başka birini (bir doğrulayıcı) işlemlerini onaylamak için alarak katılabilirler..

Bazı rakamlara göre, stake edilmiş Tezolarda yıllık% 5,61 getiri elde etmek mümkündür.

Burada, sistemin iki hesap türü altında işlem yapmanıza izin verdiğini de belirtmeliyiz: örtük ve kaynaklı hesaplar. Örtülü hesaplar günlük kullanıcılar içindir, oluşturulmuş hesaplar ise geliştiriciler içindir.

İlginç bir şekilde, Mart 2020’de Tezos (gelişen bir ağ), geliştiricilerin daha karmaşık uygulamaları çalıştırmasına izin vermek için Carthage adlı bir protokol uyguladı..

XTZ nedir?

Tezos, tezzie veya tez olarak bilinen yerel dijital jetonu XTZ ile ilişkilidir.. Yukarıda açıklandığı gibi, XTZ’ler madencilik yapılmaz, çünkü Tezos bir delil kanıtı mekanizması kullanır ve kullanıcılar çekirdek geliştirme sürecine katılım için teşvik alır..

Tezos, bir kripto para biriminden çok daha fazlası olsa da – XTZ esas olarak blok zincirini çalıştırmak için kullanılıyor, hem tüccarlar hem de yatırımcılardan XTZ’ye artan bir ilgi var..

Bir örnek vermek gerekirse, Şu anda Tezos’un 400’den fazla aktif fırıncısı ve neredeyse% 80’lik bir stake oranı var. Böyle bir ilgi XTZ’ye büyüme ve rekabet için yer veriyor.

XTZ token’larının hala yeni girişler olduğu doğru olsa da, XTZ 2019 ve 2020’de önemli bir büyüme yaşadı. Tezos, koronavirüs tarafından tetiklenen düşüş piyasasından kurtulmayı başardı ve piyasa değeri açısından en iyi kriptolardan biri haline geldi.

Yazım sırasında, bir XTZ’nin 2.19 $ ‘dan işlem gördüğünü ve fiyatların daha da artması beklendiğini unutmayın..

Ve tahmin et ne oldu! Tarafından bildirildiği gibi Forbes, Tezos, Bitcoin’i parçalama yolunda olabilir.

Yatırım yapmayı düşünür müsün Tezos XTZ?

tezos'a yatırım yapmak

2021’de Tezos’a Yatırım Yapmaya Değer mi?

Evet tabii! 1.645.701.484 dolarlık piyasa değeri ile Tezos – şu anda 19. sıradainci kripto sektöründe (göre CoinMarketCap) – 2021’de kesinlikle izlemeye değer.

tezos tarihsel fiyat tablosu

Tezos’un sunduğu demokratik mekanizmaya ve yenilikçi teknolojiye inanan yatırımcılar, özellikle XTZ’den etkileniyor..

Pek çok kişi Tezos’un dApp’lerin ve akıllı sözleşmelerin dağıtımı için diğer platformları geçeceğini iddia ediyor, Ethereum da dahil olmak üzere, genellikle akıllı sözleşmelerin kralı olarak anılıyor..

XTZ’ye olan ilginin artması şaşırtıcı değil; Yukarıda belirtildiği gibi, Tezos dünya çapında 13.000’den fazla delege eden ve 400 onaylayıcıyla neredeyse% 80’lik bir hisse oranına sahiptir..

Bunun da ötesinde, pek çok uzman, kripto para birimi projelerinin bir sonraki kripto boğa piyasasına neden olacağına inandığından, Tezos finansal gelişimi popülaritesini artırmaya devam edebilir..

XTZ şu anda 2.19 $ ‘dan işlem görürken, ki bu Bitcoin ile gerçekten kıyaslanamaz, XTZ fiyatı uzun vadede daha da büyüyebilir. Örneğin, Kara Perşembe 2020’den bu yana Tezos iyileşmeyi ve 2,00 doların üzerinde kalmayı başardı..

Bununla birlikte, Tezos’a ve yatırım potansiyeline bakıldığında, Unutmayın, tüm yatırımlar ilgilendiğiniz varlığın risk-ödül profiline iner..

Özellikle kripto para birimleri çok riskli olabilir, bu nedenle asla kaybedebileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

Tezos Ne Kadar Değerli Olacak?

XTZ almaya karar verirseniz, “Tezos’un değeri ne kadar olacak?” Diye sorabilirsiniz.

Fiyat tahminleri yapmak oldukça spekülatif olsa da, birçok uzman Tezos’un zincir içi ve demokratik yönetişimi sayesinde yükseliş eğilimi bekliyor. Tezos daha yüksek düşükler ve pozitif ivme sergiliyorsa, yükseliş eğilimi patlayabilir ve büyük bir marjla sonuçlanabilir.

Teknoloji analizine ve geçmiş verilere göre Tezos’un 2021’de 4,30 dolara ulaşması bekleniyor.

Ayrıca, WalletInvestor’a göre, XTZ 2025’te 7.03 $ değerinde olabilir. CryptoGround ayrıca Tezos’un uzun vadeli iyi bir yatırım olduğunu iddia ediyor; kaynağa göre, XTZ 2025’te 9,01 dolara ulaşacak.

CryptoCoinSociety tarafından sağlananlar gibi diğer daha aşırı tahminler, Tezos’un 2025 yılına kadar 24.06 dolara ulaşacağını iddia ediyor..

Küresel ekonominin devam eden salgından nasıl kurtulacağını kimse tahmin edemezken, XTZ’ye yatırım yapmak 2021 yılının çok ötesinde yüksek getiri sağlayabilir..

Yapmalımıyım Yatırım Tezos’ta?

tezos'a yatırım yapmak

Otomatik değişiklikler ve erişilebilir pişirme gibi Tezos’un diğer kripto para birimlerine göre farklı avantajları ile Tezos’a yatırım yapmak sizin için iyi bir yatırım olabilir..

Bununla birlikte, Tezos izlemeye değer bir madeni para olsa da, kripto para birimi yatırımının riskli bir girişim olabileceğini her zaman unutmayın..

Bu, 2021’de XTZ ile ticaret yapmanın kötü bir fikir olduğu anlamına gelmez: Bu sadece kendi araştırmanızı yapmanız ve olası ödüllerin potansiyel risklerden daha ağır basıp basmadığına karar vermek için XTZ’nin risk / ödül oranını analiz etmeniz gerektiği anlamına gelir..

Portföyünüze XTZ eklemeye karar verirseniz, bunu bilmekten memnun olacaksınız. eToro, kripto para birimleri alıp satabilir ve 90+ kripto çiftine kadar CFD ticareti yapabilirsiniz.

Yatırım yapmaya hazır Tezos XTZ?

tezos'a yatırım yapmak

2021’de Portföylerine XTZ Eklemeyi Kimler Düşünmeli??

Farklı benzersiz özellikler ve büyüme potansiyeli ile XTZ yatırımının yükselişte olduğuna şüphe yok. Tezos, uzun vadede XTZ’ye inanan yatırımcılar ve oynaklığından kar etmeyi ve riskleri azaltmak için portföylerini çeşitlendirmeyi amaçlayan günlük tüccarlar arasında popüler bir varlıktır..

Tezos, Tezos’un ademi merkeziyetçilik ve demokratik ilkeler açısından Satoshi’nin felsefesine çok daha yakın olduğuna inanan kripto meraklıları arasında da popüler bir seçimdir..

Unutmayalım ki, Bitcoin’in esrarengiz yaratıcısı Satoshi, finansal hizmetleri hayatın her kesiminden insanlara sunmak ve merkez bankalarına ve maliyetli üçüncü şahıslara olan ihtiyacı ortadan kaldırmak istedi..

Tabii ki şirketler de XTZ ile ilgileniyor. Örneğin Tezos, Dalam Capital, Enabled Future, BTG Pactual ve Alliance Investments gibi büyük finans kurumları tarafından oldukça değerlidir. Doğru! WStratejik yatırımlar söz konusu olduğunda Tezos, yenilikçi ve kendi kendini yöneten blok zinciri sayesinde çok fazla destek kazandı..

Sonuç olarak, kripto para birimi yatırımı hızlı bir şekilde zengin olma planı değildir, bu nedenle Tezos’a ve onun son derece demokratik kendi kendini yönetme mekanizmasına yatırım yapıp yapmayacağınıza kendiniz karar vermelisiniz..

Anahtar noktaları

  • Tezos, öncelikle akıllı sözleşmelerin ve dApp’lerin geliştirilmesi için tasarlanmış, yenilikçi ve güvenli bir kendi kendini değiştiren blockchain platformudur..
  • Tezos, oldukça başarılı bir ICO’nun ardından 2018’de piyasaya sürüldü, ardından farklı kurum içi drama ve davalar izledi..
  • İniş ve çıkışlara ve devam eden pandeminin tetiklediği düşüş piyasasına rağmen, Tezos, kripto para piyasasında lider projelerden biri olarak kendini kurmayı başardı..
  • Tezos benzersizdir çünkü demokratik zincir içi yönetişimi vardır ve madencilik yerine fırınlamaya dayanır. Bunun da ötesinde, resmi doğrulamayı garanti eden güvenli bir programlama dili kullanır..
  • XTZ, şu anda 2.19 $ ‘dan işlem gören Tezos’un yerel tokenidir (14 Aralık 2020 itibariyle).
  • İle piyasa değeri 1.645.701.484 ABD doları, Tezos, hem yeni başlayanlar hem de deneyimli yatırımcılar ve büyük finans kurumları için cazip bir yatırım seçeneğidir..
  • Aslında, birçok finans uzmanı Tezos’un uzun vadede daha da büyüyeceğine ve 2025 yılına kadar yeni zirvelere ulaşacağına inanıyor..

eToro – Tezos XTZ Satın Almak İçin En İyi Broker

etoro komisyoncusu

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Makalemizi okumaktan zevk aldıysanız Tezos (XTZ) Nedir ve 2021’de Tezos’a Yatırım Yapmaya Değer mi? lütfen bunu kripto para birimi yatırımıyla da ilgilenebilecek herkesle paylaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Tezos güvenli bir yatırım mı?

Evet Tezos güvenli bir yatırımdır. Tezos, merkezi olmayan bir blok zinciri kullandığından, saldırıya uğrayabilecek merkezi bir veritabanı yoktur. Üstelik Tezos, hem resmi doğrulama hem de güvenlik sağlayan yeni bir dil ve kriptografik şifreleme kullanıyor. Bilgisayar korsanları ağa erişmenin bir yolunu bulursa, değişiklikler paydaşların mutabakatı olmadan yapılamaz ve bu da Tezos’u son derece güvenli hale getirir. Bununla birlikte, kripto para birimi yatırımı riskli olabilir, bu nedenle her zaman dikkatli olun.

Tezos anonim mi?

Tezos, gizlilik ve kitlesel olarak benimsenme açısından hala gelişmekte olan nispeten yeni bir kripto para birimidir. Şimdiye kadar Tezos, Ethereum ve Bitcoin ile aynı gizlilik seviyesine sahip: anonim olsalar da, dijital bir ayak izi hala mevcut. Öte yandan, güvenilir borsaların Müşterinizi Tanıyın ve Kara Para Aklamayı Önleme yönetmeliklerine uyması gerekir, bu nedenle XTZ ticareti yapmak isteyen kullanıcıların kişisel bilgilerini vermesi gerekebilir. Bununla birlikte Tezos, yeni Zcash’in gizlilik özellikleri Önümüzdeki aylarda, gelecekte anonimliğini etkileyebilecek.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector