2021’de TRON’a yatırım yapmak için analitik bir rehber

2021’de TRX fiyatı nereye gidecek?

2021’de Tron fiyatına ne olacak? Kripto para birimleri ademi merkeziyetçi olduğundan, geleneksel yatırımcılar her zaman merak etmişlerdir: Tron fiyatını yönlendiren şey?

Gelişmekte olan en önemli kripto para birimlerinden biri: Tron, alım satımları, ticareti ve diğer ekonomik konuları başlatmak için 2017’de geçerli bir dijital para olarak köklerini kurdu. Oluşumundan bu yana daha sert bir dalgalanmaya sahip olan Tron, o zaman için en önemli 20 kripto para birimindeki değerini her zaman güvence altına aldı. Adı Bitcoin, Tether, Stellar ve XRP gibi büyük kripto para birimleri etrafında dönüyor..

Tron, yolculuğunun en başında 2-4 sentlik bir değeri güvence altına alarak pozisyonunu aldı ve hala onun etrafında dönüyor. Daha genç bir CEO ile gelişmekte olan bir para birimi olmasına rağmen bu nispeten iyiydi.

Tron kripto para platformunun kurucusu Justin Sun, 2019’daki öğle yemeği için dünyanın en başarılı yatırımcılarından Warren Buffett ile öğle yemeğine 4,6 milyon dolarlık bir teklif verdi. Bu abartılı öğle yemeği Tron’un anında tanınmasını sağladı ve yatırımcıların bu büyük fırsata yatırım yapmak için kaşlarını kaldırmalarını sağladı..

Bu anlık artış, kripto para birimlerine yatırım yapmayı dört gözle bekleyenler için çok faydalı olduğunu kanıtladı. İster siz olun, ister ben veya çevremizdeki herhangi biri, Tron’un şu anda herhangi birinin dikkatini çekme potansiyeli var..

Tron’un tahmini internette olduğu sürece, 2021 yılına kadar 10 sente büyük bir artış göstermesi bekleniyor..

Tron ile ilgili yukarıda bahsedilen itibara ve istatistiklere kısa bir göz atarak, muhtemelen Tron’un kesinlikle ilginizi hak eden kripto para birimi olduğu sonucuna varabiliriz..

Neden TRON?

Kripto para birimleri, yatırımcılar için yeni ve sıcak bir şey olarak ilgi odağında bolca zaman geçirdiler, ancak o zamandan beri değerlerine kritik bir darbe aldılar. Grubun en popüler olanı Bitcoin, şaşırtıcı bir 19.000 $ ‘dan yetersiz bir 7.000 $’ a düştü. Kripto para birimi yatırımının oynaklığı yürek korkusu değil.

TRON platformu eğlence ve içerik alanını hedef alarak 2017’de Singapur’da oluşturuldu. Web’i merkezden uzaklaştırma cesur hedefi ile aracıları kaldırmayı hedefliyor, bu da sonuçta içerik oluşturucuların daha düşük ücret almasına ve yine de daha yüksek kazanmasına olanak tanıyacak..

TRON, finans sektöründeki aracılara olan ihtiyacı da ortadan kaldırarak daha sorunsuz işlemlere izin veren TRX kripto para birimi tarafından desteklenmektedir..

Bazı kaynaklara göre Tron, en iyi on kripto para biriminden biri olma yolunda hızla ilerliyor. 1.7 milyar dolarlık piyasa değeri ile şu anda on altıncı sırada yer alıyor..

Şu anda en iyi performans gösteren bir kripto para birimi değil, öyleyse neden bu kadar üstel bir oranda popülerlik kazanıyor? Yatırımcılar, Bitcoin gibi diğer tanınmış kripto para birimlerinden biraz daha benzersiz olduğu için Tron’a artan ilgi gösteriyor. Bitcoin çevrimiçi ödeme sistemini küresel olarak tamamen dönüştürmek için yola çıkarken, Tron içerik oluşturmayı dönüştürmeye başladı. Tron’un ekosistemi şu anda bir içerik paylaşım platformu olarak çalışıyor.

Tron ekosisteminde, kayıtlı kullanıcılar içerik oluşturduklarında Tron coinleri ile ödüllendirilir. Bu benzersiz sistem, özellikle diğer popüler sosyal medya ağlarına kıyasla para kazanmada şeffaflık sağlar..


Tron ekosistemi, Apple oyun mağazası ve Google oyun mağazası gibi aracıları ortadan kaldırarak içerik oluşturucuları güçlendirme yolundadır. Tron’un ekosistemi, merkezi olmayan uygulamaları teşvik ediyor ve pazara liderlik ediyor.

Ekosistem, web üzerinde çok fazla güce ve kontrole sahip olan Google gibi şirketlerin aksine içerik oluşturucularına da hüküm sürüyor. Tron ekosistemi, içerik oluşturucuların alıcıları ve tedarikçileri arasında doğrudan bir bağlantı kurar; bu, aracıların ortadan kaldırılması nedeniyle maliyet kesintilerine neden olacaktır.

TRON ekosistemi, TRON Vakfı’nın merkezi olmayan bir web vizyonunu gerçekten destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Kadar işleyebilir 2000 işlem sadece bir saniye içinde. En önemlisi, TRON’un platformu sıfır işlem maliyeti sunar. Bu hız seviyesi ve neredeyse hiç işlem maliyeti TRON’a biraz avantaj sağlar.

Kripto para biriminin en önemli özelliklerinden biri kesinlikle genç ve canlı CEO’su. CEO Justin Sun, çeşitli çabalar üstlendi ve esas olarak onun çabaları sayesinde TRON, diğer bazı kripto para birimleri kadar iyi performans göstermemiş olsa da, epey bir süredir spot ışığı altında kaldı..

tron fiyat tablosu

Veri izniyle Crypto.com

TRON’un Evreleri

TRON’un Exodus adı verilen ilk aşaması, içerik oluşturucuları alıcılarla doğrudan bağlayan içerik paylaşım platformudur. Platform, blockchain teknolojisini kullanmıyor. Teknolojinin bir sonraki aşama olan Odyssey’e dahil edilmesi hedefleniyor. Odyssey’nin 2019’un başında devralması planlandı, ancak 2018’in ortalarında yayına girdi..

Odyssey yazılımı, o zamandan beri Odyssey’den Mainnet Odyssey 2.0’a ve Odyssey 3.0’a kadar birçok yükseltme yaptı. Odyssey, teşviklerin geleneksel görünümlerini veya tıklama temelini sunmaz, bunun yerine sistem “devrilme” kavramını kopyalamak için tasarlanmıştır.

TRON 4.0 olarak da adlandırılan Büyük Yolculuk, 7 Temmuz 2020’de hayata geçti. TRON 4.0, şüphesiz en güvenli ve en güvenli olan ilk akıllı sözleşme gizlilik protokolü ile yükseltildi. TPOS’a küçük yükseltmeler yapıldı, bu da blokların onay süresini daha da kısalttı ve artırılmış güvenlik ile sonuçlandı..

TRON’un vizyonu yalnızca web’in ademi merkezileştirilmesi olmadığından, hepsi bu kadar değil; Büyük Yolculuk ayrıca finans kurumları ve iş geliştiricileri için finansal altyapının güçlendirilmesine katkıda bulunacak bir şeye sahiptir. Teklifleri, iş geliştiricilerin ve finans kurumlarının ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen bir blok zinciri çözümüdür..

TRON’un yolculuğu burada bitmiyor. Bir sonraki aşamanın 2021 ortalarında bir yerde başlatılması hedefleniyor ve Apollo olarak adlandırılacak. İçerik oluşturucular, markalarını oluşturabilecek ve kitlelerine İlk Halka Arz’a eşdeğer İlk Para Teklifi sunabilecekler..

Dahası, Star Trek (TRON 6.0) 2023’te, Eternity ise 2025’te çıkması bekleniyor. & son aşama, ademi merkeziyet vizyonuna ulaşmak ve oyun endüstrisini bir sonraki seviyeye taşımak hedefleniyor. Kendi oyun platformlarını oluşturmanın yanı sıra, içerik oluşturucular tahmine dayalı pazar platformlarına ve hatta para toplama fırsatlarına erişebilecekler..

Vakıf, TRON’un tüm yolculuğunu çoktan haritalandırdı ve gelecekte kripto para birimi için neler yaparsa yapsın, bazı yükseltmelerin sektörü özüne kadar sallayacağı oldukça açık..

Yatırım yapmayı düşünür müsün TRON TRX?

TRON’un Fiyatını Ne Yönlendirir??

TRX’in fiyat eğilimi, başlangıcından bu yana istikrarlı bir büyüme gösteriyor, ancak 2019’da değerini etkileyen çok sayıda faktörle yükseldi. Popüler torrent sitesi BitTorrent’in satın alınması, TRX’in haritaya alınmasına yardımcı oldu ve şirketin planlarına ve projelerine katkıda bulundu..

TRX fiyatını etkileyen diğer faktörler arasında, TRON’un erişimini genişletmek için iyi yerleştirilmiş ortaklıklar ve şirketin esrarengiz başkanı Justin Sun tarafından yayınlanan PR’ler yer alıyor. Hemen hemen her tweet’inde yeni bir ortaklık veya yeni bir proje TRX için bir fiyat artışına neden oluyor..

Örneğin, Sun, Warren Buffet’in sahip olduğu bir hayır kurumuna milyonlarca dolar bağışladığında, TRX’in fiyatı önemli bir sosyal etkiye sahip olacak şekilde konumlandırıldığı için önemli ölçüde yükseldi. Benzer şekilde TRX, TRON bir Samsung blockchain projesi olan Keystore ile bağlandığında bir fiyat artışı gördü..

Zorlu kripto para birimi ticaret piyasasını anlamak kolay bir iş değildir. Aynı anda birçok faktör oyunda ve sonuçta kripto para birimlerinin fiyatına karar veriyor.

Diğer faktörlerin yanı sıra, TRON’un fiyatını etkileyen 2 temel faktör vardır:

 • Piyasa güçleri
 • Uygulanabilir yatırım ortamı

Trading Education’da, TRON’un fiyatını etkileyen bu ikisini ve diğer bazı faktörleri analiz ettik. Aşağıda öğrendiklerimizi detaylandırdık.

Faktör 1: Piyasa güçleri

Ekonominin babası Adam Smith’e göre, "görünmez el" piyasada oyunda. Bu görünmez el fiyatları belirleyen şeydir. Görünmez el, temelde arz ve talebin piyasa güçleridir. Bir elementin kıtlığı, değerini artırır. Yani, Tron ne kadar kıtsa, fiyatı da o kadar yüksek olur..

Her bir kripto para biriminin arzı sınırlandığından, talepteki bir artış, fiyatları sınırlı arza uyum sağlamaya itiyor. Ekonomik açıdan, talep çekme enflasyonu dediğimiz şey.

Ancak faktörler nedeniyle talep düştüğünde, arz fazlası olur ve bu da fiyatı aşağı doğru çeker. Tron söz konusu olduğunda, dijital içerik yaratımı büyümeye devam ederken, talep artacak..

Bu piyasa güçleri, çeşitli önlemlerle Tron’un piyasa fiyatlarını ayarlamak için manipüle edilebilir..

Faktör 2: Uygulanabilir yatırım ortamı

Sadece kripto para yatırımı için değil, her türlü yatırım için uygun bir yatırım ortamı şarttır. Dünyanın her yerindeki hükümetler, yatırımcıları teşvik eden ortamları teşvik etmeyi hedefliyor.

Benzer şekilde, kripto para birimleri için uygun bir ortam yatırımı teşvik edecektir. Tron söz konusu olduğunda, Tron dijital eğlence endüstrisini hedeflediğinden, ortam elverişli görünmektedir..

Dünya küreselleşmeye doğru ilerliyor ve dijital eğlence endüstrisinin yakın gelecekte katlanarak büyümesi bekleniyor. Ve aracıları ortadan kaldıran benzersiz Tron önerisi ile & aracılar ve içerik oluşturuculara daha fazla kontrol veriyor, Tron şüphesiz yakın gelecekte ilgi kazanacak.

COVID-19 birçok belirsizliği beraberinde getirmesine rağmen, dünyanın en gelişmiş ekonomileri bile korkunç derecede acı çekiyor. Dolayısıyla, ortam şu anda yatırımcılara pek iyi gelmeyebilir..

Diğer faktörler

Yatırım dünyasında ağızdan ağıza olması gerekenden daha fazla önem taşır. Hotshot yatırımcılarının neye yatırım yaptığı ve etkileyicilerin belirli bir kripto para birimi hakkında ne düşündüğü orman yangını gibi yayılıyor.

Özel haber kaynakları, kripto para birimi fiyatları hakkında güncellemeler ve tahminler sağlar. Birçok yatırımcı, özellikle amatörler, bu yerleşik satış noktalarından gelen tartışmalı ve aşırı abartılı haberlerin kurbanı oluyor. Kripto para yatırımcıları yeni başlayanlar tarafından kör bir şekilde takip ediliyor ve talep yukarı doğru yönlendiriliyor.

Mevcut pek çok kontrol ve denge olmadığından, ticaret manipülasyonu da çok yaygın bir uygulamadır. Fiyatlar ayrıca pompalama ve damping yoluyla da değiştirilebilir. Yanıltıcı veya abartılı ifadelerle, bazı yatırımcılar kripto fiyatlarını yükseltirler, böylece madeni paralarını fiyat artışları olarak satabilirler. Bu da pazar çökmelerine yol açar.

Pazarlama çağında, CEO Justin Sun, pazarlamayı çok verimli bir şekilde kullandı. Tron’un tanıtımına aktif olarak dahil olmuştur ve onun çabaları sayesinde Tron popülerlik kazanmaktadır..

Yatırım yapmaya hazır TRON TRX?

TRON, Ethereum Ağında mı?

Tron’un Ethereum’a çok benzediği düşünülüyor, o kadar ki Tron ilk olarak Ethereum ağında başlatıldı. Ancak Ethereum, Tron’dan daha uzun süredir burada ve dolayısıyla daha popüler. Metalar için, ikameler taleplerinde hayati bir rol oynarlar. Tron için Ethereum’un fiyatı ve talebi ters orantılı önemli bir rol oynar. Ethereum daha fazla popülerlik kazandıkça, Tron talebi kaybedecek. Ethereum dışında, diğer rakip para birimleri de Tron’un talebini etkiliyor.

TRON’a Neden Yatırım Yapmalısınız??

Tron’un şu anki fiyatı 0,024168 dolar. Tron’un fiyatı ondalık sayılar halinde olduğundan, fiyattaki küçük bir değişikliğin bile Tron’un yatırımı üzerinde önemli etkileri olacaktır. DigitalCoinPrice’dan gelen tahminler, Tron fiyatının 0,09 dolara kadar çıkabileceğini gösteriyor. Tahminleri çok umut verici ve yedi yıl içinde Tron şu fiyatlara ulaşabilir: 1 $.

tron fiyat tahmin tablosu

Veri İzniyle DigitalCoinPrice

WalletInvestor.com’un tahminleri de fiyatın yaklaşık 0,7 ila 0,8 ABD doları arasında sınırlanabileceğini gösteriyor..

TRON’a Yatırım Yapmanın Artıları ve Eksileri

Yatırım yapmanın artıları ve eksileri olan diğer tüm kripto para birimleri gibi, TRON’un da kendine ait bir özelliği var. Aşağıda bunları size sunuyoruz.

TRON’a Yatırım Yapmanın Artıları:

✅ Tron, eğlence içeriğinin ilerlemesine odaklanır. Tron, merkezi olmayan bir eğlence platformu oluşturmayı amaçlayan profesyonel ve kendini işine adamış bir ekibe sahiptir. Bu platform, ödeme, akış, video barındırma ve oyun portalı gibi alanları kapsayacaktır. Bu nedenle, Tron’un geleceği çok umut verici.

✅ Tron, güçlü bir geçmişe sahip geliştiriciler tarafından desteklenmektedir. Bazıları Tron’a katılmadan önce Ripple Labs’ta uzmandı.

✅ Tron son derece düşük işlem ücretlerine sahiptir. Tron ile bir işlem yaparsanız, 0.000005 $ ödemeniz gerekir ki bu son derece düşüktür..

✅ Tron saniyede 2000 işlem işleyebilir, bu da platformunun önemli sayıda çalışan uygulamayı idare edebileceği anlamına gelir.

✅ Eğlence sektörü daha dijital hale geldikçe, Tron sektörde blockchain teknolojisini ilk uygulayan kişi olabilir. Sonuç olarak, platform gelecekte daha fazla ilgi görebilir ve TRX fiyatı artabilir..

TRON’a Yatırım Yapmanın Eksileri:

❌ TRX jetonlarının yaklaşık yarısı, platformu fazla merkezileştiren az sayıda adreste saklanıyor. Bu nedenle, bu adreslerin sahipleri TRX’in fiyat hareketini etkileyebilir..

❌ Platform henüz emekleme aşamasındadır. Ağ zaten mevcut ve blockchain lansmanının ilk kısmı gerçekleşmiş olsa da, Tron platformu hala gelişiminin ilk aşamalarında, tamamen kullanıma hazır değil ve halihazırda madeni para hakkında çok fazla abartı var..

❌ Maksimum TRX arzı 101 milyar olup, bu rakama ulaşmak biraz zaman alacağı için yüksek ve bir dezavantaj olarak kabul edilir..

❌ Tron, varlığı boyunca itibarına zarar veren bazı skandallar yaşadı. Bazı programcılar, Tron’un beyaz kağıdında, CEO Justin Sun tarafından reddedilen intihal unsurlarını fark ettiler. Bu tür skandallar Tron’a hiçbir fayda sağlamadı ve yatırımcıları TRX’e yatırım yapma konusunda isteksiz hale getirdi..

Hazır atlamak TRON TRX yatırım?

EToro ile TRON’a Yatırım Yapmaya Başlayın

ticaret tron

eToro, güvenliği ve "Ticareti kopyala" favori tüccarınızı kopyalamanıza izin veren özellik. En iyi sosyal ticaret platformu olan eToro, yeni başlayanların yatırımlarına kolayca başlamalarına olanak tanıyan web sitesini kullanımının kolay olmasıyla da öne çıkıyor. EToro’da kripto para birimlerine yatırım yapmak istiyorsanız, platformun sunduğu 90 kripto para biriminden herhangi birini seçerek başlayabilirsiniz..

eToro -% 0 komisyonla TRON satın alın

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

 • TRON platformu eğlence ve içerik alanını hedef alarak 2017’de Singapur’da oluşturuldu..
 • TRON, finans sektöründeki aracılara olan ihtiyacı da ortadan kaldırarak daha sorunsuz işlemlere izin veren TRX kripto para birimi tarafından desteklenmektedir..
 • TRON, sıfır işlem maliyetiyle sadece bir saniyede 2000’e kadar işlemi işleyebilir. Bu hız seviyesi ve neredeyse hiç işlem maliyeti TRON’a biraz avantaj sağlar.
 • TRON’un Exodus olarak adlandırılan ilk aşaması, içerik oluşturucuları alıcılarla doğrudan bağlayan içerik paylaşım platformudur..
 • Odyssey yazılımı, “bahşiş verme” kavramını kopyalamak için tasarlanmıştır.
 • TRON 4.0 olarak da adlandırılan Büyük Yolculuk, iş geliştiricilerin ve finans kurumlarının ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen bir blockchain çözümü sunuyor..
 • TRON üç aşama daha başlatacak: Apollo, Star Trek ve Eternity.
 • TRON’un fiyatını belirleyen 2 temel faktör vardır: piyasa güçleri ve uygulanabilir yatırım ortamı.
 • DigitalCoinPrice’dan yapılan tahminler, TRON fiyatının 0,09 dolara kadar yükselebileceğini gösteriyor. Tahminleri çok umut verici ve yedi yıl içinde TRON 1 $ değerine ulaşabilir..

Umarım, bu makaleyi okuduktan sonra yatırım yolculuğunuza başlamak için kendinizi biraz motive hissedersiniz. Beğendiyseniz bize bir beğeni verin ve bundan yararlanmak isteyen başka biri olması durumunda paylaşın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector