Bitcoin Cash (BCH) hem bir kripto para birimleri ağı hem de çevrimiçi ödeme işlemleri ağıdır. Aralık 2017’de sert bir Bitcoin forkunun sonucu olarak, daha küçük bir zaman aralığında işlem miktarını artırmak amacıyla kuruldu..

Hiç şüphe yok ki, merkezi olmayan, eşler arası elektronik menkul kıymetler ekonomik bağımsızlığa yönelik yararlı bir araçtır ve Bitcoin Cash’in (BCH) oraya ulaşmanıza yardımcı olacağı konusunda hiçbir şüphe yoktur. Ancak, BCH hakkında bilinmesi gereken her şey hakkında bilgi sahibi ve bilgili olmak her zaman önemlidir.

Bitcoin Cash Nedir?

Bitcoin Cash (BCH) bir ödeme ağının çerçevesine sahiptir, ancak aynı zamanda bir kripto para birimidir. İşlem kapasitesini ve hızını artırmak için 2017’de Bitcoin ile sert bir çataldan geldi. Tamamen merkezi olmayan bir sistemdir, merkez bankası yoktur ve üçüncü şahısların müdahalesini gerektirmez.

Bitcoin ile bir çatallaşma nedeniyle Bitcoin Cash ortaya çıktığı için, ortak bir soru Bitcoin Cash ile Bitcoin arasındaki fark nedir? Öyleyse bir göz atalım.

Bitcoin Cash VS Bitcoin:

Blok boyutu

İlk kripto para olmasıyla bilinen Bitcoin’in dezavantajları var. İşlem süreci oldukça yavaş ve Bitcoin Cash ile amaç bunu ortadan kaldırmaktı. Hızının ana nedenlerinden biri blok boyutudur. Her Bitcoin bloğunun boyutunun bir sınırı vardır – 1 MB, oysa Bitcoin Cash oluşturulduğunda 8 MB sınırı vardı. Bugün, 32 MB’a yükseltildi, bu da onu en hızlı işlem madeni paralarından biri haline getiriyor ve işlemlerin daha hızlı tamamlanmasını sağlıyor..

Algoritmalar

Bitcoin ve Bitcoin Cash, algoritmalarında farklılık gösterir. Bu, iki blok zinciri arasında çoğaltmanın artık mümkün olmadığını göstermektedir. Gelecekte Bitcoin Cash bozulursa, bir tekrarlama ve silme güvenlik mekanizması vardır. Bununla birlikte, bir çatal meydana gelirse, tüm zincirlerin dahil olanlar için minimum rahatsızlık ile birlikte var olacağı varsayılır..

Acil Durum Zorluk Ayarı (EDA)

Bitcoin cash, madencilerin sayısı önemli ölçüde değiştiğinde ağın düzenli çalışmasını garanti etmeyi amaçlayan modern bir algoritma kullanır. Bu, kripto para birimine daha fazla istikrar sağlamaya devam ediyor.

Bitcoin Cash Nereden Başladı?

BCH, kripto para biriminin potansiyeli ve başarılı bir şekilde büyüme kapasitesi ile benzer şekilde ilgilenen Bitcoin madencileri ve geliştiricileri tarafından başlatıldı. Ağustos 2017’de, kısaca yeni bir para birimi oluşturan hard fork denen şeyi başlattılar. Bu, kendi özelliklerine sahip BCH için yeni ve benzersiz bir blok zinciri oluşturdu..

Yukarıda belirtildiği gibi, Bitcoin Cash’in en çekici özelliği, her yerden yatırımcıların dikkatini çeken Bitcoin’e kıyasla blok boyutuydu. Karşılaştırmalı değerlendirme, Bitcoin blokları blok başına 1.000 ila 1.500 işlem gerçekleştirirken, blok başına 25.000’e kadar işlemin Bitcoin Cash tarafından gerçekleştirilebildiğini ortaya koymaktadır..


Kripto para birimi Kasım 2018’de başka bir çatallanma yaşadı ve bu da Bitcoin Cash ABC ve Bitcoin Cash SV’yi (Satoshi Vision) yarattı..

Piyasaya sunulduğundan bu yana, en popüler Bitcoin şubelerinden biri Bitcoin Cash olmuştur. Ünlü bir yatırımcı ve Bitcoin benimseyen Roger Ver, onu ‘gerçek Bitcoin’ olarak tanımlayan bir Bitcoin tutkunu. Ver, ekonomik bağımsızlığı teşvik etmenin bir yolu olarak 2011’in başlarında Bitcoin’in önde gelen bir savunucusuydu ve yaygın olarak ‘Bitcoin’ olarak anılıyordu. İsa.’

Bitcoin Cash Hakkında Şüpheciler

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak istediğinizde oynaklık her zaman endişe listesindedir. Bitcoin Cash dahil olmak üzere kripto para birimlerinin istikrarsızlığı düşünüldüğünde bu sorunun kesin bir cevabı yok. Kripto para birimlerine yatırım yapmak parayı anında silip dakikalar içinde ikiye katlayabilir.

BCH yatırımı ile ilgili riskler nedeniyle tüm önlemleri aldığınızdan emin olmanız gerekir. Kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla para kazanmayın ve her zaman güvenilir profesyoneller ve kripto meraklılarını takip edin. Temelde yatan potansiyel göz önüne alındığında, Bitcoin Cash uzun vadeli bir yatırım fırsatı olabilir; ancak, orijinal Bitcoin gecikmeler ve işlem maliyetleriyle ilgili tüm sorunlarını gidermeye devam ederse BCH geçerliliğini koruyamaz..

Devamını Oku: 2021’de BCH’ye Yatırım Yapmaya Değer mi?

Neden Bitcoin Cash’e Yatırım Yapmalısınız??

Neden Bitcoin Cash’e yatırım yapmanız gerektiğine dair çok sayıda neden var.

1. Sürdürülebilirlik ve Güvenli

BCH makul derecede güvenlidir ve diğer yüksek öngörülemeyen kripto para birimlerinin aksine son derece korumalı blok zinciri teknolojilerine sahiptir, bu da herhangi bir veri ihlalini veya para kaybını önler..

2. Ademi merkeziyetçilik

Bitcoin Cash, Bitcoin ve Ethereum gibi merkezi olmayan bir eşler arası ağ üzerine inşa edilmiştir ve bu, tek bir baskın kişinin dijital para birimi üzerinde aşırı miktarda güce ve etkiye sahip olmamasını sağlar..

3. Uygun maliyetli

BCH, temelde sıfır olan işlem ücretleri sağlar. İnsanların fahiş hizmet maliyetlerini düşünmeden istedikleri miktarda para gönderip alabilecekleri anlamına gelir..

4. Özel kampanyalar

BCH, bu alternatif ödeme mekanizmasını kullanarak banka masraflarını hesaplamadan hariç tuttuğundan, satıcılar daha iyi fiyatlandırma, indirimler ve promosyonlar sağlayabilir..

5. Hız

Bitcoin Cash, madencilerin daha fazla işlemi daha hızlı ve güvenilir bir şekilde daha hızlı bir şekilde işleyebildiği daha büyük boyutlu bloklar kullanır – 32 MB.

Öyleyse, gelecekte Bitcoin Cash’ten ne bekleyebiliriz? Bitcoin Cash’in bir çevrimiçi ödeme şekli olarak genel benimsenme modeli, şimdiye kadar, ödeme endüstrisinde bir bütün olarak kripto para birimlerinin benimsenmesini yansıtıyordu ve bunun kısıtlı olduğunu ima ediyordu..

Bitcoin Cash, Paypal üzerinden satın alabileceğiniz dört kripto para biriminden biridir. BitPay, Coinify ve GoCoin gibi kripto ödeme hizmetleri de bunu destekliyor. Roger Ver, Kasım 2019’da Bitcoin Cash’in yanı sıra yazılım ve teknolojiler yaratmayı hedefleyen girişimler için 200 milyon dolarlık bir ekosistem fonunun açıldığını duyurdu..

Ayrıca girişimci Kim Dotcom Twitter’da insanların Bitcoin Cash’e dahil olması gerektiğini söyledi.

Grafiğe baktığımızda, son birkaç ayda BCH fiyatının önemli ölçüde arttığını görüyoruz. Şu anda 500 $ sınırının ötesine tırmanmak için mücadele ediyor. Görünüşte daha dar ve geniş olan hareketli ortalamaların üzerinde kalır. Birikim ve teslimat ölçüsü yükselmeye devam etmesine rağmen, hala geçen yıl 497 $ ‘ın yüksek seviyesinin biraz altında. Ancak kısa vadede, BCH’nin fiyatı, bir sonraki direnç için güçlü bir 500 $ ‘ı hedefleyen boğaların hedefi olarak yükselmeye başlayabilir..

Bitcoin Cash (BCH) Teknik Tablosu. Kaynak: Prime Investing Cube

Devamını Oku: 2021 için Bitcoin Nakit Fiyat Analizi (Derinlemesine İnceleme)

Bitcoin Cash’e Nasıl Yatırım Yapılır?

Bitcoin Cash’e yatırım yapmanın en kolay yolu, dijital varlık takasıdır. eToro. Bunun için Bitcoin, Litecoin veya Ethereum gibi diğer kripto para birimlerini satın alabilir veya Bitcoin nakit satın almak için yerel itibari para biriminizi kullanabilirsiniz..

Bitcoin Cash’e yatırım yapmak istiyorsanız, Bitcoin Cash’in dijital bir para birimi olduğunu unutmamak önemlidir. BCH hisselerini satın alıyor ve temettü alıyormuşsunuz gibi değil; itibari para biriminizi Bitcoin Cash kripto para birimi ile değiştiriyorsunuz. Amaç, Bitcoin Cash’in değerini artırmaktır, bu durumda paraları tekrar dolara çevireceksiniz (takas yapmak isteyen birinden).

Öyleyse nereden başlıyoruz? Bitcoin Cash’e kripto borsaları ile yatırım yapabilirsiniz. eToro Bitcoin Cash satın alabileceğiniz en iyi yerdir. eToro, kripto deneyiminizi geliştirmek için ucuz ve kullanıcı dostu bir platform sunar.

Yatırım yapmaya hazır Bitcoin Cash BCH?

Bitcoin Cash’e Yatırım Yapmadan Önce İpuçları

1. Dijital cüzdan ile BCH’nizi güvende tutun

Esasen, dijital cüzdanlar, bireylerin kripto para birimlerini sakladıkları küçük donanım cihazlarıdır. Daha büyük meblağlar taşımak isteyenler için, koruma amacıyla bir cüzdan elde etmek akıllıca bir fikirdir. Her cüzdan, yalnızca sizin erişebileceğiniz özel anahtarlara sahip olacak ve bu korumayı garanti edecektir. eToro otantik cüzdanını piyasaya sürdü eToroX madeni paralarınızı güvenle saklayabileceğiniz yer.

2. Basketbol sahasına çok fazla girmeyin

Özellikle Bitcoin Cash’e yatırım yapmayı düşünürken kaybetmeyi göze alabileceğinizden fazlasını harcamamanız gerektiğini akılda tutmak her zaman sağlıklıdır. Fiyatlar yükselebilir ve BCH değeriniz artabilirken, dakikalar içinde bu değer aniden düşebilir ve sizi finansal olarak istenmeyen bir durumda bırakabilir. Tüm kriptolar ani dalgalanmalarıyla bilinir, bu nedenle acil durum fonlarınızı olması gereken yerde tutun ve doğru zaman geldiğinde akıllıca yatırım yapın.

3. Uzun vadeli düşünün

Günlük ticarete girmeyi planlayan biri değilseniz, BCH’nizi uzun vadeli olarak saklamak akıllıca olacaktır. Daha az risk oluşturur ve yüksek değer artışlarını beklemenizi sağlar. Bitcoin Cash için yapılan olumlu tahminlerle, bazı daha yüksek ödüller için biraz sabır kazanmaya değer olabilir..

4. Güncel kalın

Kripto yatırımı için en önemli uygulamalardan biri, trendlere ve işaretlere dikkat etmektir. İşaretler, yatırım yapmaya hazırlanmak için belki de iyi bir zaman olduğunu bilmenizi sağlayacaktır. Pazar eğilimleri, BCH’nin performansının zaman içinde ve yakın gelecekte nasıl olabileceğini belirlemeye yardımcı olacaktır. Ancak, dış faktörleri de göz önünde bulundurmakta fayda var..

BCH’nin fiyatlarını da etkileyen belirli göstergeler vardır. Covid-19 burada iyi bir örnek olarak kullanılabilir. İlk başta, kripto piyasası Mart 2020’de engellenirken, dünya şöhretinin yükseldiğini gördü, çünkü çoğu kişi enflasyon riskinden korkuyordu..

5. Yasal yönleri göz önünde bulundurun

Artık ABD’de kripto para birimlerine yatırım yapmakla ilgili yasal çerçeveler var. Sermaye kazançları kapsamına girerler ve BCH’nizi değiştirerek kar elde etmeniz durumunda, geçerli olan vergi yasaları vardır. Sermaye kazançları aynı zamanda varlıkları ne kadar süreyle elinizde tuttuğunuza da bağlıdır, bu nedenle gelecekte herhangi bir sorunla karşılaşmak için BCH’nizin kaydını tutmayı unutmayın..

Kullanıcılara açık olan en yeni kripto para birimi seçeneklerinden biri Bitcoin Cash. Taze olmasına rağmen, tamamen Bitcoin’e dayanıyor olsa da, ünlendi, çünkü zamanla aniden ulaşması kolaylaştı – bu yüzden yatırım ararken bunu aklınızda bulundurmaya devam edin. Bitcoin Cash’e yatırım yapmayı düşünüyorsanız makul bir risk seviyesi olduğunu bilin. Fiyat yükseldiğinde, bundan yararlanmanın tek yolu satmaktır..

EToro ile Bitcoin Cash’e Yatırım Yapmaya Başlayın

Bitcoin Cash’e yatırım yapmaya başlamak istiyorsanız, eToro bunu yapmak için en iyi yerdir. eToro, kripto yatırımcıları için mükemmel deneyimler sunan kullanıcı dostu ve ucuz bir platformdur..

eToro – Bitcoin Cash BCH Satın Almak İçin En İyi Broker

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

  • Bitcoin Cash, sert bir Bitcoin forkunun sonucu olarak Aralık 2017’de kuruldu.
  • Bitcoin ile Bitcoin Cash arasındaki en büyük fark blok boyutudur.
  • Bitcoin Cash için blok başına 25.000 işlemle karşılaştırıldığında Bitcoin blokları, blok başına 1.000 ila 1.500 işlem yapabilir.
  • Bitcoin Cash, tıpkı Bitcoin ve Ethereum gibi merkezi olmayan bir eşler arası ağ üzerine inşa edilmiştir..
  • BCH’nin fiyatı, bir sonraki direnç için güçlü bir 500 $ için boğa hedefi olarak yükselmeye başlayabilir..
  • Roger Ver, Kasım 2019’da Bitcoin Cash’in yanı sıra yazılım ve teknolojiler yaratmayı hedefleyen girişimler için 200 milyon dolarlık bir ekosistem fonunun açıldığını duyurdu..
  • Dijital cüzdanlar, BCH’nizin korunması için çok önemlidir.
  • Bitcoin Cash’e yatırım yaparken bir plan yapın ve vergi yükümlülüklerini göz önünde bulundurun.

Bitcoin Cash’e yatırım yapmayı düşünüyorsanız, unutmayın, inanılmaz derecede yüksek bir risk söz konusudur..

Bitcoin Cash almayı mı yoksa satmayı mı planlıyorsunuz??

Bitcoin Cash Nasıl Satın Alınır – Başlangıç ​​Kılavuzu

2021’de Bitcoin Cash Fiyatını Ne Etkileyecek??

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector