Zcash Trading 2021 | ZEC ile Nasıl Ticaret Yapılacağını Öğrenin

Zcash ile ticaret yapmayı öğrenmek istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Bu kılavuz size ZEC ticareti hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğretir ve en iyi kripto brokerini inceler.

Kripto para birimi ticareti ortamı, yüksek likidite ve oynaklığın bir kombinasyonunu arayanlar arasında daha popüler hale geliyor..

Çoğu kripto varlıkta olduğu gibi, Zcash’i USD gibi bir itibari para birimine veya Bitcoin veya Ethereum gibi diğer dijital para birimlerine karşı takas edebilirsiniz..

Kripto para birimi ticaret piyasasıyla ilgilenenler için, 2021’de Zcash Nasıl Ticaret Yapılır hakkında kapsamlı bir kılavuz hazırladık..

Bunun içinde, bu dijital varlığın temellerine, sipariş türlerine, risk / ödül stratejilerine ve evinizin rahatlığında Zcash ticareti yapmak için bir çevrimiçi komisyoncuyu nasıl seçebileceğinize değiniyoruz..

İçindekiler

5 Kolay Adımda Zcash Ticareti Nasıl Yapılır?

Zcash Trading nedir?

Zcash Trading Nasıl Çalışır??

Zcash Online Nasıl Ticaret Yapılır – Bir Ticaret Oluşturma

Para Ticareti Nasıl Kazanılır Zcash

Zcash 2021’de Nasıl Ticaret Yapılır – Adım Adım Çözüm Yolu

Zcash Rehberi Nasıl Ticaret Yapılır – Karar

Sıkça Sorulan Sorular


5 Kolay Adımda Zcash Ticareti Nasıl Yapılır?

ZEC ticareti yapmak için ilk adım, düzenlenmiş bir borsaya sahip bir hesap açmak, fonları depolamak, platform listesinden Zcash’i seçmek ve son olarak ZEC Satın Alın (Uzun gidin) veya ZEC’i satmaktır (kısa gidin).

Zcash’te nasıl ticaret yapılacağına dair bu kılavuz, her şeyi Layman’ın şartlarına göre ayıracak ve böylece körü körüne işlem yapmamanızı sağlayacaktır. Ancak, tüm yollarını okuyacak vaktiniz yoksa, şimdi ZEC ticareti yapmak için yapmanız gereken şey budur..

Aşama 1: Düzenlenmiş bir kripto değişimine sahip bir hesap açın

Adım 2: Hesabınıza para yatırır

Aşama 3: Ne kadar Zcash takas etmek istediğinizi seçin

4. adım: ZEC satın alın (uzun gidin) veya ZEC satın (kısa gidin)

Adım 5: Takası onaylayın

Zcash Trading nedir?

Zcash (ZEC), kullanıcılarının gizliliğini sağlamak için tek bir ana hedefle tasarlanmış dijital bir para birimidir. Bitcoin blok zincirinin bir çatalı olarak başladı ve kısa süre sonra kendisini alandaki en hızlı büyüyen dijital varlıklardan biri haline getirdi..

Zcash, gönderen, alıcı ve aktarılan miktar gibi işlem ayrıntılarının ihtiyaçlarınıza göre gizli tutulabileceğini garanti eden seçici açıklama özelliği ile kendisini Bitcoin’den ayırır..

Bununla birlikte, bu dijital para birimi için piyasa görünümü büyük ölçüde değişkendir. Tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi, Zcash’in finansal değeri tek bir işlem günü boyunca birden çok kez değişir..

Zcash ticareti yaparken amacınız, kripto para biriminin fiyatının mevcut piyasa değerinden artacağını veya azalacağını doğru bir şekilde tahmin etmektir..

Daha fazla tüccarın dijital para birimini satın alarak Zcash’e erişmek istemesi durumunda, varlığın fiyatı artacaktır. Öte yandan, Zcash’i satın almaktan daha fazla satan kişi varsa, fiyat düşecektir..

Bu nedenle, piyasanın nasıl hareket edeceğini tahmin etmek ve işlemlerinizi buna göre yerleştirmek, Zcash ticareti yaparken nasıl kar elde edeceğinizdir..

Size Zcash ticaretinin nasıl çalıştığına dair temel bir örnek gösterelim:

 • Zcash’in şu anki değerinin 75 $ olduğunu varsayalım
 • Bu, ZEC / USD çifti ile işlem yaptığınız anlamına gelir.
 • Fiyatın artacağına inanarak, Zcash üzerinden bir satın alma emri verirsiniz..
 • Bu ticaretteki hisseniz 1.000 $.
 • İki hafta içinde Zcash’in fiyatı 76,50 dolar oldu.
 • Bu% 2’lik kazanç anlamına gelir.

Doğru spekülasyon yaptığınız için, bu işlemden 20 $ kar elde ettiniz (1.000 $ ‘lık bir hisseye bağlı olarak).

Yukarıdaki örnekten de anlaşılacağı gibi, Zcash ticaretinin temeli tüm varlık sınıfları için aynıdır. Yani, kâr potansiyeliniz, kripto para birimi ile ilgili piyasa duyarlılığını ne kadar doğru speküle ettiğinize bağlıdır..

Zcash Trading Nasıl Çalışır??

Kripto para birimleri ve diğer finansal varlıkların alım satım ilkeleri yüksek derecede benzerlik paylaşıyor.

Bununla birlikte, hisse senetleri, emtialar ve forex için ticaret piyasası yüz yıldan fazla bir süredir var. Buna karşılık, kripto para birimi ticareti sadece on yıldır var..

Bunun ışığında, çevrimiçi Zcash ticaretine başlamak için en iyi yaklaşımın önce kripto para birimi ticaret piyasasının temellerini anlamak olduğuna inanıyoruz..

Zcash Trading Fiyat Hareketleri

Zcash ile nasıl ticaret yapılacağını düşünüyorsanız, arz ve talebinin seyrini hangi faktörlerin değiştirebileceğini bilmeniz çok önemlidir. Örneğin – güncel olaylar, teknolojik gelişme, ekonomik haberler, kripto para borsalarının düzenlemesi veya güvenliği.

Basit bir ifadeyle, Zcash projesine yönelik duyarlılık olumluysa, daha fazla tüccar madeni parayı satın alacak ve bu, fiyatına yansıyacaktır. Zcash’e yönelik bu coşku azalırsa, fiyat sonuç olarak düşecektir..

Dahası, çevrimiçi bir broker aracılığıyla Zcash’i haftanın yedi günü 24 saat takas edebilirsiniz..

Tahmin edebileceğiniz gibi, Zcash’in fiyatı birden fazla kripto para birimi platformu arasında biraz farklılık gösterecektir. Bir platform size 93.50 $ teklif edebilirken, diğerinde Zcash’in 93.52 $ fiyatla fiyatlandırıldığını göreceksiniz..

Böyle bir fiyat farkı yalnızca rakip ticaret platformları arasında yaygındır ve ne olursa olsun, kâr elde etme potansiyeliniz üzerinde hiçbir etkisi yoktur..

Zcash Ticaret Çiftleri

Bir kripto para birimi ticareti yapmanın iki yolu vardır.

İlk seçenek, Zcash’i bir ‘fiat’ para birimine karşı takas ettiğiniz bir kripto-fiat çiftidir. Bunun en iyi örneği ZEC / USD’dir – kripto para birimi ZEC ve fiat olarak ABD doları ile.

ABD dolarının fiilen küresel para birimi olmasıyla, Zcash’in en çok ona karşı işlem gördüğünü göreceksiniz..

Bununla birlikte, eToro gibi bazı ticaret platformları, İngiliz sterlini (ZEC / GBP), Euro (ZEC / EUR), Avustralya doları (ZEC / AUD) ve Japon yeni gibi diğer büyük para birimlerine karşı Zcash ticareti yapmanıza da izin verir. (ZEC / JPY).

En önemlisi, Zcash’i fiat para birimleri ile takas etmek, yüksek likidite ve işlem hacimlerine erişmenizi sağlayabilir..

İkinci seçenek, Zcash’i başka bir kripto para birimine karşı bir kripto-kripto çifti olarak takas etmektir. Örneğin, eToro, Zcash’i Bitcoin (ZEC / BTC), Ethereum (ZEC / ETH), Stellar (ZEC / XLM), Dash (ZEC / DASH) ve daha fazlasına karşı takas etmenize izin verir..

Kripto-kripto çifti ticareti yaparken, alım satım çiftinin döviz kuru üzerine spekülasyon yapıyorsunuz. Bu, söz konusu her iki dijital para birimini sağlam bir şekilde kavramanızı gerektirir..

Sonuç olarak, yeni başlayanlar genellikle Zcash’i bir fiat para birimine karşı takas etmeyi seçerler. Sadece spekülasyon yapmakla kalmaz, aynı zamanda kar ve zararlarınızı ölçmek daha kolaydır..

Uzun veya Kısa Vadeli Ticaret

Kripto para piyasası belirsizlikle dolu. Bu oynaklıktan nasıl yararlanacağınız, hangi ticaret yolunu izlediğinize bağlıdır..

Uzun vadeli yatırımı tercih ederseniz, fiyatının gelecekte artmasını umarak Zcash coinleri satın alacaksınız. Bunu tercih eden tüccarlar "al ve tut" strateji, dijital para birimlerini bir seferde haftalar, aylar veya bazen, hatta yıllarca tutma eğilimindedir.

Bu şekilde, dijital varlığı kripto cüzdanınızda saklarsınız, bu varlıkları elden çıkarmak ve en büyük finansal getiriyi elde etmek için doğru zamanı beklersiniz..

Uzun vadeli bir strateji seçmek, piyasanın kısa vadeli oynaklığını takip etme ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu nedenle "al ve tut" yaklaşım acemi tüccarlar için daha uygun olabilir.

Öte yandan, kısa vadeli bir ticaret stratejisi, karar verme sürecinize yardımcı olmak için teknik analizde uzman olmanızı gerektirir. Grafik okuma ve pazar analizi hakkında bilgi sahibi olmanız aylar alabilir.

Kısa vadeli olarak Zcash ticareti yapmak ilgilendiğiniz bir şeyse – amacınız düzenli olarak mütevazı karlar elde etmektir. Bunu, ZEC / USD veya ZEC / BTC gibi oldukça likit çiftlerle ticaret yaparak başarabilirsiniz..

Ticaret Yapın ve Zcash’e Sahip Olun

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, bir "al ve tut" Zcash coinlerinin doğrudan sahipliğini almak istiyorsanız strateji. Bu şekilde devam etmek istiyorsanız, kripto para birimini doğrudan eToro gibi düzenlenmiş bir çevrimiçi komisyoncu aracılığıyla satın almak en iyisidir..

17 milyon mutlu müşterisi ile eToro, ticaret sahnesinde uzun süredir devam eden bir üne sahiptir. Zcash coinlerini tamamen komisyonsuz olarak satın alabilir ve özel bir kripto cüzdanında ücretsiz olarak saklayabilirsiniz..

Bununla birlikte, uzun vadeli stratejinin sadece yeni başlayanlar için ayrılmadığını belirtmekte fayda var. EToro’da, uzun vadede Zcash’e yatırım yapan tüm beceri setlerinden tüccarlar bulacaksınız..

Zcash Trading

Kısa vadeli bir ticaret stratejisinde, Zcash’in piyasa fiyatındaki sürekli değişen hareketlerden yararlanmaya çalışıyorsunuz..

Bir ‘salıncak ticareti’ veya ‘günlük işlem’ stratejisi kullanarak Zcash ile işlem yapmayı tercih ediyorsanız, Zcash CFD’leri (Farklılıklar Sözleşmesi) sunan bir çevrimiçi komisyoncuyu tercih edebilirsiniz.

CFD’ler, söz konusu varlığın gerçek dünyadaki fiyat hareketlerini izleyen türev araçlardır – bu durumda, Zcash.

CFD yolunu izlemenin iki ana avantajı vardır:

 • CFD’ler hem uzun hem de kısa gitmenize izin verir – bu, yükselişin yanı sıra düşüş piyasalarından da yararlanabileceğiniz anlamına gelir.
 • Zcash CFD’leri kaldıraçla ticaret yapmanızı sağlar.

Bu noktada, CFD araçlarının ABD’de yerel menkul kıymetler yasalarına göre yasaklandığını belirtmeliyiz. Sadece bu değil, FCA’ya göre, kripto-CFD’ler İngiltere vatandaşları için de yasaklandı.

Öte yandan, Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda ve diğer birçok bölgede ikamet edenler, Zcash CFD ticaret sahnesine sınırsız erişimden yararlanabilir..

Ülkenizde yasal olup olmadığına bakılmaksızın CFD’ler aracılığıyla kaldıraca erişmeye kararlıysanız, bunu üçüncü taraf bir kripto para birimi değişimi yoluyla yapabilirsiniz. Bununla birlikte, dikkatli olun – çoğu durumda olduğu gibi, bu platformlar düzenleme içermez.

Dahası, düzenlenmemiş bir platform seçerseniz, Zcash’i fiat para birimlerine karşı takas etme olasılığınız düşüktür. Bunun yerine, “ZEC / USD” yerine “ZEC / USDT” ticareti yapmak zorunda kalacaksınız. Farkında olanlar için “USDT”, değeri bir ABD dolarına sabitlenmiş, Tether adlı dijital bir para birimidir..

Ticaret yapmayı düşünür müsün Zcash?

Zcash Online Nasıl Ticaret Yapılır – Bir Ticaret Oluşturma

Bir ticaret emri, pozisyonunuzu çevrimiçi bir komisyoncuya iletmenizi sağlar. Kripto para piyasasına nasıl girmek istediğinizi ve ondan nasıl çıkmak istediğinizi belirtmek için kullanabileceğiniz birkaç farklı alım satım emri vardır..

Daha önce belirli bir kapasitede işlem yaptıysanız, farklı ticaret emri türlerini zaten biliyor olabilirsiniz. Ne olursa olsun, bu bölümde, Zcash ile çevrimiçi ticaret yapmak için en faydalı siparişlere hızlıca göz atacağız..

Satın Al veya Sat Siparişi

Alım ve Satım emirleri, her zaman tüm işlem emirlerinin en temelidir.

Birkaç kelimeyle:

 • Zcash’in fiyatının artacağını tahmin ediyorsanız – bir satın alma emri verirsiniz.
 • Zcash’in değerinin düşeceğini tahmin ederseniz – bir satış emri verirsiniz.

Tüm kripto para birimi alım satımlarınız hem alım hem de satım emri oluşturmanızı gerektirecektir. Biri pazara girmenize izin verirken, diğeri ticareti kapatmanıza olanak tanır.

Örneğin, Zcash piyasasına bir satın alma emriyle girerseniz – işlemden bir satış emriyle çıkarsınız – ve bunun tersi de geçerlidir..

Giriş ücreti

Çevrimiçi komisyoncunuzla bir Zcash ticareti açarken, her zaman pazara nasıl girmek istediğinizi belirtme seçeneğiniz vardır. Bu, bir ‘piyasa emri’ ve bir ‘limit emri arasından seçim yapılarak yapılır..

 • Bir yer Market siparişi Siparişinizin anında yerine getirilmesini istediğinizde. Örneğin Zcash’in fiyatı 90.50 $ diyelim. Zcash’i bu fiyattan takas etmek istiyorsunuz – böylece bir piyasa emri oluşturursunuz. Komisyoncunuz bunu hemen veya mevcut en yakın fiyattan gerçekleştirir. Bununla birlikte, piyasa dalgalanmaları nedeniyle, siparişi verdiğiniz fiyatta ve gerçekleştirildiği fiyatta küçük bir fark görebilirsiniz..
 • Bir Limit Emri varlığınızı belirli bir fiyat seviyesinde satın almanızı veya satmanızı sağlar. Bir kez daha, Zcash’in 90.50 $ değerinde olduğunu varsayalım. ZEC’in fiyatı 92,00 dolara çıkana kadar pazara girmek istemezsiniz. Bu, bir limit emrinin geldiği yerdir. Brokeriniz, işlemi yalnızca Zcash fiyat hedefine ulaştığında veya tuttuğunda veya işlemi manuel olarak iptal ettiğinizde gerçekleştirecektir.

Hangi sipariş türünü seçeceğinizi merak ediyorsanız – bu, ticaret stratejinize bağlıdır. Ancak, limit emirlerinin pozisyonunuz üzerinde bir miktar kontrol sağlamanıza izin verdiği vurgulanmalıdır – bu nedenle genellikle deneyimli Zcash tüccarları tarafından tercih edilirler..

Çıkış stratejisi

Şimdiye kadar, Zcash ticareti yaparken piyasaya nasıl girebileceğinize baktık. Ticaretten çıkmak istediğinizde, ‘kar al’ ve ‘zararı durdur’ emirlerinden yararlanacaksınız..

Her birinin açıklamasıyla sisi temizlemenize yardım edelim:

 • Bir Kar almak emir, ticaretinizden elde ettiğiniz karı belirli bir düzeyde kilitler. Örneğin, Zcash ile işlem yaparken, mevcut fiyatının% 2 üstünde veya altında bir kar alma emri belirleyebilirsiniz. Zcash hedef fiyata ulaşırsa, ticaret otomatik olarak kapatılır – kârı güvence altına alır..
 • Bir Kaybı durdurmak belirli bir seviyeden fazlasını kaybetmekten kaçınmak istediğinizde sipariş kullanılabilir. Örneğin – Zcash işleminizde zararlarınızı% 2 ile sınırlandırmak istiyorsanız, stop-loss’ınızı mevcut değerinin% 2 üstüne veya altına ayarlayabilirsiniz. ZEC coinleri belirtilen fiyat noktasına ulaştığında komisyoncunuz ticareti sizin için kapatacaktır..

Zcash’i yalnızca ilk kez takas etmeyi öğreniyorsanız, aşağıdaki örnekten bu emirlerin daha net bir resmini elde edeceksiniz:

 • 90.50 $ ‘lık bir fiyattan ZEC / USD ticareti yaptığınızı varsayalım..
 • Değerin artacağını tahmin etmek – bir satın alma siparişi verirsiniz.
 • ZEC’in değeri% 3 artarsa, nakde çevirmek istersiniz.
 • Bu nedenle, 93,21 $ ‘dan kar alma emri verirsiniz.
 • Aynı zamanda,% 1’den fazla kaybetme riskini almak istemezsiniz..
 • Yani 89.59 $ ‘dan bir stop-loss emri oluşturuyorsunuz.

Bu işlemde, ZEC / USD 93,21 $ ‘a yükselirse, komisyoncunuz kar alma emrinizi yerine getirecektir..

Aksine, ZEC / USD 89.59 $ ‘a düşerse, bunun yerine stop-loss emriniz yerine getirilecektir..

Çoğu tecrübeli tüccar, mevcut fiyatın her iki tarafında aynı pozisyonda hem kar al hem de zararı durdur emri oluşturmayı tercih ediyor. Bu şekilde, kâr veya zarar olup olmadığına bakılmaksızın, komisyoncu işlemi otomatik olarak kapatır – sizin tarafınızdan önceden belirlenen fiyatlarla.

Para Ticareti Nasıl Kazanılır Zcash

Zcash ticaretinin özellikleri, hisse senetleri ve emtiaların benzerlerinden çok farklı değildir. Alım satım emirleri size pozisyonlarınız üzerinde belirli bir kontrol sağlarken, Zcash alım satımından kar etme yeteneğinizi belirleyen birkaç husus daha vardır.

İşte Zcash işlemlerinizin sonucunu etkileyecek bazı temel ölçümler.

1. Bahis

Birincisi ve en önemlisi, Zcash ile işlem yaparken ne kadar kar edebileceğiniz, riske girmeye ne kadar istekli olduğunuza bağlıdır. Ticarette bu miktara hisse denir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, ne kadar çok pay alırsanız, potansiyel kârınız ve kayıplarınız o kadar yüksek.

Size daha iyi bir bakış açısı sağlamak için, Zcash’e 1.000 $ yatırdığınızı ve% 5 kar elde ettiğinizi varsayalım. Bu, 50 $ ‘a eşdeğer bir kazanç elde edeceğiniz anlamına gelir. Bahsinizi 5.000 $ ‘a yükselttiyseniz, aynı işlemden 250 $ kar elde edeceksiniz..

Bununla birlikte, yatırım hesabınızda bulunan miktara göre hissenizi belirlemek her zaman en iyisidir. Tüccarlar buna "hazır para yönetimi stratejisi" – Mevcut yatırım fonlarınızın belirli bir yüzdesinden fazlasını almayacağınız yer.

Örneğin, tecrübeli Zcash tüccarlarının çoğunun bakiyelerinin% 2’sinden fazlasını riske atmamak için bir stratejisi vardır. Yani, hesabınızda 2.000 $ varsa, tek bir Zcash ticaretinde maksimum 40 $ yatıracaksınız..

Artık çoğu çevrimiçi broker, Zcash ile işlem yapmaya başlamak için minimum bahis tutarı gerektirecektir. EToro’da, Zcash’i 25 $ ‘a kadar düşük bir miktarla işlem yapmaya başlayabilirsiniz – bu da bütçenize en uygun hazır bir para yönetimi stratejisine sahip olmanızı mümkün kılar.

2. Zcash Ticaret Kaldıracı

CFD ticaretinin yasal olduğu bir ülkede yaşıyorsanız, kaldıraçtan yararlanabilmeniz gerekir. Kaldıraçla ticaret yapmak kesinlikle karınızı artırabilir, ancak yanlış tahmin yaparsanız kayıplarınızın artacağını da unutmayın..

Kaldıraç kullanarak size bir Zcash ticareti örneği verelim:

 • ZEC / USD üzerinden 1.000 $ değerinde bir satın alma siparişi verdiniz.
 • 1: 2 kaldıraç uyguluyorsunuz
 • Zcash değeri% 5 arttı.
 • Kaldıraç olmadan, bu ticaretteki karınız 50 $ ‘dır.
 • 1: 2 kaldıraç uyguladığınız için, kârınız şimdi 100 $ ‘a ulaştı.

Bu örnekten de anlaşılacağı gibi, kaldıraç, kar potansiyelinizi katlanarak büyütebilir..

Bazı brokerler 1: 50, hatta 1: 100 kadar kaldıraç sunar. Onlarla ticaret yapmadan önce, her zaman aracı kurumun uygun düzenleyici kurumlarla lisanslı olup olmadığını kontrol edin. Değilse, onlardan uzak durmanız tavsiye edilir..

Ethereum Online İşlem Ücretleri

Çoğu çevrimiçi broker, platformlarında Zcash ticareti yapmak için sizden bir ücret alır. Bu ücretlerin özellikleri, seçtiğiniz komisyoncuya bağlı olacaktır..

Size ne tür ücretler bekleyebileceğiniz konusunda bir fikir vermek için, çevrimiçi Zcash brokerleri tarafından tipik olarak tahsil edilen en yaygın ücretlerin bir listesini hazırladık.

Zcash Ticaret Komisyonu

İşlem platformları, bir işleme her girip çıktığınızda sizden bir komisyon alır. Bir komisyon genellikle hissenizin büyüklüğüne göre yüzde cinsinden hesaplanır.

Size orada neler olduğuna dair bir fikir vermek için – Coinbase sizden Zcash ticareti için sizden% 1,49 komisyon alır, bir kez ticarete girdiğinizde ve tekrar çıktığınızda.

Tam tersine, eToro’da Zcash’i% 0 komisyonla takas edebilirsiniz. Bunun yerine, yalnızca rekabetçi bir spread ödemeniz gerekecek – daha fazlası aşağıda.

Zcash Yayılması

Basit bir ifadeyle, spread, ticarete konu olan varlığın alış fiyatı ile satış fiyatı arasındaki farktır. Zcash ile işlem yaparken, iki fiyat arasındaki daha sıkı boşlukları aramak istersiniz – böylece çevrimiçi komisyoncunuza daha az ödersiniz..

Yayılma ne kadar sıkı olursa, potansiyel kârınız o kadar fazla kendiniz için saklayabilirsiniz..

Örneğin, Zcash pozisyonunuzda spread% 1.90 ise, işleminize% 1.90 zararla başlıyorsunuz. Diğer bir deyişle, bu ticarette bile kırmak için% 1,90 kar elde etmeniz gerekiyor..

Diğer Zcash Ticaret Ücretleri

Komisyonlar ve spreadler, yalnızca çevrimiçi komisyoncunuzun sizden talep edebileceği en temel ücret türleridir. Ek olarak, Zcash ticareti yaparken çeşitli idari ücretlerle karşılaşmanız olasıdır..

Bu içerir:

 • Para Yatırma / Para Çekme: Bazı komisyoncular para yatırmak için ve / veya para çekme işlemlerini gerçekleştirirken sizden bir ücret talep edebilir. EToro’da, para yatırmak için% 0,5’lik küçük bir ücret ödemeniz gerekir; bu, yalnızca hesabınıza ABD doları ile para yatırmazsanız geçerlidir..
 • Hareketsizlik Ücreti: Çoğu tüccar, işlem hesabınızda minimum etkinliği sürdürmemek için bir hareketsizlik ücreti ödemenizi ister. Bu ücret, belirli bir süre faaliyetsiz kaldıktan sonra – genellikle 12 ay sonra – aylık olarak alınır..
 • Gecelik Ücret: Takas ücreti olarak da adlandırılan bu ücret, işlem pozisyonlarınızı gece boyunca açık tuttuğunuzda tahsil edilir. İşlemi kapatana kadar her gün için ücreti ödemeniz gerekecektir. Bu genellikle yalnızca CFD ticareti yaparsanız veya kaldıraç uygularsanız geçerlidir..

Nihayetinde, dikkatli olunmazsa, bu ek ücretler her zaman karınızı tüketebilir. Bu nedenle, bir Zcash ticaret sitesi seçmeden önce sorumlu olduğunuz ücret ve komisyonları kontrol etmenizi vurguluyoruz..

Dalmaya hazır Zcash ticaret?

Zcash 2021’de Nasıl Ticaret Yapılır – Adım Adım Çözüm Yolu

Bu noktada, Zcash ile işlem yapmaya başlamaya hazır olmalısınız..

Başarı şansınızı en üst düzeye çıkarmak için kripto para birimi ticaretinin temellerini, sipariş türlerini ve risk / ödül stratejinizi nasıl yönetebileceğinizi ele aldık..

Zcash ile Nasıl Ticaret Yapılır hakkındaki rehberimiz şimdi size bu dijital para birimiyle işlem yapmaya başlamak için izlemeniz gereken adımları anlatacak.!

Adım 1: Bir Zcash Ticaret Sitesi Seçin

Yapılacak ilk şeylerden biri, Zcash ticaret çabalarınız için düzenlenmiş ve saygın bir çevrimiçi komisyoncu bulmaktır..

Fintech sektörü, ticaret platformları tarafından aşırı kalabalıktır – hem iyi hem de kötü. Zor kazandığınız parayı asla yanlış ellere emanet etmemek için ödevinizi yapmanız çok önemlidir..

Zcash ile ticaret yapmak için çevrimiçi bir komisyoncu ararken göz önünde bulundurmanız gereken faktörlerden bazıları şunlardır:

 • Yönetmelik: Çevrimiçi komisyoncu, ASIC, FCA veya CySEC gibi saygın bir düzenleyici kurumdan bir lisansa sahip mi??
 • Ücretler: Komisyon, spread ve diğer ticaret ücretleri olarak ne kadar ödemek zorundasınız??
 • Ödemeler: Komisyonculuk platformu hangi ödeme yöntemlerini destekliyor??
 • Minimum Mevduat: Komisyoncu, Zcash ile işlem yapmaya başlamanız için gerekli minimum depozito miktarı ve bahis miktarı gerektiriyor mu??
 • Zcash Çiftleri: Site hangi Zcash ticaret çiftlerini sunuyor??
 • Ticaret platformu: Platform, tüm seviyelerdeki tüccarlar için kullanıcı dostudur?
 • Mobil uygulama: Broker sitesi hareket halindeyken ticaret yapmak için bir mobil uygulama sunuyor mu??

Bir Zcash ticaret sitesine kaydolmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken çok şey olduğu açıktır..

Bir yatırımcı olarak haklarınızın korunmasını sağlayan, yalnızca düzenlenmiş platformlara gitmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Örneğin, eToro üç saygın kurum tarafından düzenlenmektedir – CySEC, ASIC ve FCA.

Henüz bir komisyoncuya rozet koymadıysanız, keşfetmenizi öneririz. eToro ilk. Sosyal ticaret platformu, diğer kripto para birimleri ve finansal araçların yanı sıra size yığınla Zcash ticaret çifti sunar.

Platform, hem yeni başlayanlar hem de deneyimli tüccarlar için kullanıcı deneyimini mükemmelleştirdi. Acemi bir tüccarsanız, eToro, deneyimli bir tüccarın ticaret stratejilerine yatırım yapmanıza ve bunları kopyalamanıza olanak tanıyan ‘Copy Trader’ gibi özelliklere sahiptir..

En önemlisi, Zcash’i sıfır komisyonla takas edebilir ve rekabetçi spread’lere erişim elde edebilirsiniz. Kripto para birimleri için gerekli olan minimum bahis, tüccarlar için de oldukça ulaşılabilir – işlem başına sadece 25 $.

Adım 2: Bir Zcash İşlem Hesabı Açın

Düzenlenmiş çevrimiçi komisyoncunuzu seçtiğinizde, onlarla bir hesap açmaya devam edebilirsiniz. Adınız, adresiniz, iletişim bilgileriniz ve doğum tarihiniz dahil olmak üzere temel kişisel bilgilerinizi vermeniz istenecektir..

Şurada: eToro, bu işlem 10 dakikadan az sürer. KYC kurallarına uyan düzenlenmiş bir komisyoncu olarak, eToro sizden hesabınızı bir fotoğraflı kimlikle doğrulamanızı isteyecektir. Ancak, 2.250 $ ‘dan fazla para yatırmanız veya para çekmeniz gerekene kadar bunu yapmanız gerekmez..

3. Adım: Para Yatırın

Ardından, ticaret hesabınıza para ekleyebilirsiniz.

eToro, banka havaleleri, banka kartları ve PayPal veya Neteller gibi e-cüzdanlar gibi bir dizi ödeme yöntemini kabul eder..

Adım 4: Zcash Trading Market’i seçin

Ticaret hesabınız tamamen finanse edildiğinde, artık ticaret yapmak istediğiniz Zcash piyasasını seçebilirsiniz..

EToro’da, Zcash’in hem kripto-kripto hem de kripto-fiat çiftlerine karşı işlem gördüğünü göreceksiniz. İlgilendiğiniz ilgili ticaret piyasasını bulmak için, basitçe arama yapabilirsiniz..

Adım 5: Zcash Trade’i yerleştirin

Bu noktada, size kalan tek şey ilk Zcash ticaretinizi yapmaktır. Hızlı bir tazeleme ihtiyacınız varsa, yukarı kaydırabilir ve aşağıdaki bölümümüzü okuyabilirsiniz. "Bir Zcash Ticareti Kurmak" bir kere daha.

Tahmininizden eminseniz, devam edin ve ilk alım veya satım siparişinizi verin. Bittiğinde vurabilirsin "Açık Ticaret" ticaretinizi gerçekleştirmek için. Ve bu kadar!

Zcash Rehberi Nasıl Ticaret Yapılır – Karar

Kripto para birimleri 2020’nin en iyi performans gösteren varlık sınıflarından biriydi. Zcash ile nasıl ticaret yapılacağını öğrenmek zaman alabilir, ancak çabaya değer.

Hangi ticaret stratejisini seçerseniz seçin, Zcash’i yalnızca en yüksek puan alan ve düzenlenmiş bir kripto para birimi platformu aracılığıyla takas ettiğinizden emin olun. Bu rehberde defalarca bahsettiğimiz gibi, eToro birçok açıdan dikkatimizi çekti..

EToro’yu seçerek, komisyonsuz alım satımlardan ve tüm finansal varlıklar üzerindeki rekabetçi spread’lerden yararlanabilirsiniz. Hepsinden iyisi, bu düzenlenmiş platform mükemmel bir kullanıcı dostudur ve tüm yeni başlayanlar için misafirperverdir..

eToro – Zcash Ticareti Yapmak İçin En İyi Platform

etoro komisyoncusu

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Sıkça Sorulan Sorular

Zcash ile ticaret güvenli mi?

Evet – Zcash ticareti güvenlidir. Ancak, FCA, CySEC veya ASIC’den lisanslı bir çevrimiçi komisyoncu seçmenizi öneririz..

Zcash ile işlem yapmaya nasıl başlarım?

Tek yapmanız gereken, düzenlenmiş bir ticaret sitesine kaydolmak ve para yatırmak. EToro’da, Zcash ile 25 $ gibi düşük bir fiyattan işlem yapmaya başlayabilirsiniz..

Zcash ticareti yaparak nasıl para kazanabilirim?

Herhangi bir varlıkta olduğu gibi, Zcash ticaretinizden kar elde etmek için piyasayı doğru şekilde speküle etmeniz gerekecektir..

Zcash ABD’de yasal olarak takas edilebilir mi??

Evet, ABD’de yasal olarak Zcash ticaretine izin verilmektedir. Ancak Amerikalılar Zcash CFD’leri ile ticaret yapamazlar.

Kaldıraçla Zcash ticareti yapabilir miyim?

Evet – ikamet ettiğiniz yerde CFD’lerle ticarete izin veriliyorsa, düzenlenmiş bir broker aracılığıyla kaldıraç uygulayabilirsiniz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector