ZCash nedir? Yeni Başlayanlar İçin Zcash Rehberi ve ZEC’e Yatırım Yapmak İçin İpuçları

Kripto para birimi dünyasını kavrarken, Zcash’in yükselen şöhretini ve son birkaç yılda deneyimlediği güce bağlılığı önlenemez. Birkaç geliştiricinin büyük beyinlerinden gelişti ve şimdi zincir yönetişim üzerine çalışma kanıtı ile blok zincirinde bir dev haline geldi..

Zcash, özel blok zincirinde özel olarak işlem yapma yeteneği sunar. Dahası, şu anda pek çok kripto para biriminin uyumlu olmadığı bir şey sunar, bu nedenle yukarıda belirtilen hiyerarşide benzersiz ve özel olarak çalışır..

Zcash, dünyanın her yerindeki insanlardan sürekli olarak çok fazla ilgi çekerken, birçok kişi için Zcash bir gizem ve bilinmeyen bir fenomen olmaya devam ediyor. Manevra yapmak oldukça kolaydır ve yatırım yapmak daha da kolaydır; Kâr söz konusu olduğunda, önemli miktarda yatırımı geri getirmesi kaçınılmazdır. Anlaşılması oldukça kolaydır, bu nedenle gelecek paragraflar aracılığıyla size Zcash’in nerede durduğuna dair genel bir genel bakış sunacağız..

İşte Zcash’in kısa bir biyografisi: Nerede başladı, nasıl çalışır – ve nasıl yapılır ona yatırım yap.

ZCash nedir?

zcash nedir

ZCash, merkezi olmayan bir blok zincirine sahip bir kripto para birimidir ve esas olarak onu kullananlar için tam gizlilik sunarak çalışır. Bitcoin’e aşinaysanız, ZCash’in ona oldukça benzer olduğunu hayal edebilirsiniz, ancak gizlilik gerekçeleri birbirinden farklıdır. ZCash’in blok zincirinde sağladığı anonimlik seviyesi, Bitcoin’in herhangi bir zeminde sunduğu ile karşılaştırılamaz, çünkü eski çok daha ihtişamlıdır. Bir diğer önemli fark, değiştirilebilirlik meseleleri söz konusu olduğunda.

“ZCash az önce büyük bir destek aldı. ‘Sarma’ olarak bilinen bir süreç aracılığıyla, Zcash’in sentetik bir versiyonu artık Ethereum’da mevcut ve tüm önemli cüzdanları ve uygulamaları ile uyumlu. Bu, Zcash’in birkaç hafta öncesine göre çok daha yaygın bir şekilde erişilebilir olduğu anlamına geliyor. ” yorumlar Forbes‘Kripto zinciri yazarı Steven Ehrlich.

Göre Investopedia, “Nakit, bir kullanıcının gizliliğini tehlikeye atabilecek bilgileri ifşa etmeden işlemleri doğrulamak için sıfır bilgi kanıtları (zk-SNARK’lar) kullanarak kullanıcı gizliliğini artırır.” Bu, esas olarak ZCash kullanıcıları için anonim gerekçeleri sağlayan şeydir. Korumalı işlemlerin neye benzediğini şifreler ve ödeme bilgileri şifrelendiğinden, protokol, bunların geçerliliğini gerçekleştirmek ve görmek için yeni bir kriptografik yöntem kullanır..

ZCash’in Ardındaki Geçmiş

Her şey yaklaşık 8 yıl önce Matthew Green tarafından başlatılan bir proje olarak başladı. Son derece başarılı oldu ve yatırımcılardan üç milyon dolardan fazla para topladı. Zcash’in başlangıçta doğduğu yer burasıydı. Üstelik, ilk madencilik, lansmandan üç yıl sonra gerçekleşti ve dünyanın her yerinden tüccarlar ve madenciler tarafından alışılmadık derecede yüksek taleple karşılandı. Zcash’in lansmanını, hayırsever amaçlar için para toplayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Zcash Vakfı’nın girişimi takip etti..

Şimdi, dijital para birimleri arasında bir hegemon olarak duruyor ve ünü 2013’te ortaya çıktığından beri hiperbolik bir yükselişte. Bitcoin kripto para dünyasında öncü olmasına rağmen, ZCash, değiştirilebilirlik özelliği.

Finansal sistem hala tam dijitalleşme yolculuğunda geride kalırken, bunun yakın gelecekte olabileceği öngörülüyor. Tüm dünyadaki kripto para birimleri, tümü dijital bir yarının görselleştirilmesinde geliştirilmeye devam ediyor. Ek olarak, pandemi fiziksel ve dijital dünya ile büyük bir boşluk yarattı ve insanlar her geçen gün ikincisine daha fazla yöneliyorlar..


On yıl boyunca, finansal alan birçok değişiklikle karşılaşacak, bunlardan biri çevrimiçi para birimlerinin fiziksel parasal değerlere karşı durumu olacak. İster altın ister itibari para birimi olsun, her zaman başka miktarlarda mal ile takas edebilirsiniz, ancak bir fikre henüz tanık olunmadığı için eskisinin tamamen kaldırılıp kaldırılmayacağı.

Yatırım yapmayı düşünür müsün Zcash?

ZCash’in Erken Kullanımları

Göre CoinGecko, Zcash yazılırken fiyatı 147 $ ‘dır. Dolaşımdaki 11 milyon ZEC madeni arzı ve maksimum 21 milyon arzı vardır. Ancak ilk işlemlerinin hikayesi fark edilmeden geçemez, en eskileri 2013 yılına kadar uzanıyor..

Bir madeni para ticareti için ZCash’in sekiz yıllık bir süre içinde yükseldiği yüksekliklere ulaşması, abartısız bir başarıdır. Gizlilik söz konusu olduğunda Bitcoin’in birçok hatası olsa da, ZCash bu alanda liderdir, “Zcash, kriptografideki son gelişmelere dayanan deneyimli kriptograf ekibimiz tarafından geliştirilen zk-SNARK adı verilen sıfır bilgi geçirmez bir yapı kullanıyor. Bu yapılar, ağın ilgili tarafları veya tutarları ifşa etmeden güvenli bir bakiye defteri tutmasına olanak tanır. ” tarafından iletildiği gibi CoinGecko.

ZCash ile İlgili Endişeler

Endişeler sadece ZCash etrafında değil, yani piyasadaki her dijital para biriminde dönüyor. Bu çevrimiçi işlem alanı, dünya izleyicileri için hala oldukça yenidir, bu yüzden her zaman etrafta dolaşan bir şüphecilik havası olacaktır..

Dijital bir para olarak ZCash, çoğunlukla Linux kullanıcıları için yapılır ve kesinlikle CPU madenciliği ile sınırlıdır. Windows veya MAC üzerinde de kullanılabilir, ancak madencilik seçeneği kesinlikle kâr için en iyilerden biri değildir. Bu, ZCash’in güncel en büyük sorunlarından biridir.

Neden ZCash’e Yatırım Yapmalısınız??

zcash yatırımı

Investopedia, ZCash’i Monero, DASH, Verge, Horizen ve Beam ile birlikte en güvenli ve en özel kripto para birimlerinden biri olarak listeledi..

Kendini tanımlarken, ZCash aşağıdaki ifadeye sadık kalır ve argümanını verilen gerçeklere dayandırır: “Bitcoin para karşılığı HTTP gibiyse, Zcash HTTPS’dir," gelişmiş güvenlik ve gizlilik özelliklerinin altını çiziyor.

Zcash, Sıfır Bilgi Kanıtı adlı bir şifreleme aracı uyguladı ve katılımcılara işlemleri koruma seçeneği sunuyor. Katılımcıların hiçbiri adreslerini diğerlerine açıklamadan işlem yapmalarına olanak tanır. Sıfır Bilgi Kanıtı, işlem tutarını da gizler. ” Başka bir notta, Zcash diğer kripto para birimlerinin çoğuna benzer şekilde çıkarılır..

Yatırımcılar paralarını sanal dünyaya kanalize etmek istediklerinde, gizlilik onsuz yapamayacakları özelliklerden biridir. Bu nedenle, bir kripto para birimi olarak ZCash, güvenilir bir operatör olmaya devam ediyor ve üzerine kurulu olduğu kriptografi nedeniyle birçok kötü niyetli bilgisayar korsanlığı girişimini yönlendiriyor. Dahası, tüm işlemler korumalıdır ve bilinmeyen kullanıcılar tarafından girilemez..

Özellikle COVID-19 salgınından sonra son on yılda kripto değerlerinin yükselişine hepimiz tanık oluyoruz. Bitcoin’in benimsenmesi sürekli olarak artıyor ve 2021 yılı boyunca yükselmeye devam edebilir. Öte yandan en son güncellemeler, Bitcoin’deki 1.5 milyar dolarlık Tesla yatırımı gibi bu gerçeği sadece güçlendiriyor. Şu andan itibaren, bu sadece bankaları ve kurumları harekete geçmeye ve bu yeni oluşan koşullara katılmaya teşvik eder..

Yukarıda belirtilen gerçeklerin ve ZCash’in üzerine inşa edildiği iyi yapılmış araştırmaların uyumluluğu, ilgilenen tüm yatırımcılara paralarını bu şekilde kanalize etmenin hiçbir zararı olmadığını gösterir. ZCash’in son zamanlarda haline geldiği hegemondan sorumlu güvenlik konusunda uzman mühendislik ekibi, bu platformun ilgili tüm taraflar için güvenli olduğundan ve para kaybı beklemediğinden emin olur..

Firmanın güvenlik hatları ile birlikte ortaya koyduğu bilgilerin geçerliliği, kripto dünyasının bir parçası olmak isteyen geleceğe dönük düşünürler için burayı harika bir yatırım yeri haline getiriyor..

Digitalcoin Zcash fiyatının 2021’de artarak 216 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor. Uzun vadeli tahminler söz konusu olduğunda daha da iyimser ve ZCash’in 2025’te 439 dolara ulaşacağını tahmin ediyor..

Kripto para birimleriyle ilgili damgalama, bilgisayar korsanlığı girişimleri azalıncaya veya en azından küçük bir şekilde duyulana kadar oyalanmaya mahkumdur. Öte yandan, bir kripto kanalı olarak ZCash, yukarıda bahsedilen kötü niyetli girişimlerden en güvenli olanlardan biri ve tahminlere göre en yüksek büyüme potansiyeline sahip kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor..

Kaçırmayın: Zcash Fiyat Tahmin Tahmini

ZCash’e Nasıl Yatırım Yapılır??

İnsanların her zaman geri dönme yollarından biri, ZEC’i bir kripto borsası aracılığıyla satın almaktır. Orada ZCash ve diğer kripto para birimlerini satın alabilir ve hatta satın almak için farklı fiat para birimlerini kullanabilirsiniz..

Satın alma işleminiz bittiğinde, işlemi güvenlik açısından sonuçlandırmanın yollarını aramalı ve ZEC’inizi saklamalısınız. Alıcılar dijital cüzdanlar veya fiziksel cüzdanlar kullanır. Kripto cüzdanları, dünyanın her yerindeki kripto tüccarları için başvurulacak bir cihazdır, ancak hepsi kişisel zevk ve tercihe bağlıdır.

Yatırım yapmaya hazır Zcash?

Zcash’e Yatırım Yapmadan Önce İpuçları

1. Güvenli bir cüzdan kullanmayı düşünün

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, parayı satın aldıktan sonra saklamak için bir kripto cüzdanına ihtiyacınız olacak. Paralarınızı güvende tutmak istediğiniz için güvenli bir cüzdan seçmek çok önemlidir. Özellikle büyük miktarda para yatıracaksanız. En iyisi 2 faktörlü kimlik doğrulama ve bir PIN kodu kullanmaktır. Tercihinize bağlı olarak bir yazılım veya donanım cüzdanı kullanabilirsiniz.

2. Yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırım yapın

Kripto para birimlerinin yaşı, özellikle ZCash ve Bitcoin gibi metinde bahsedilen madeni paralar olmak üzere her türlü yatırım için geçerlidir. Fiyatları sürekli olarak yükselen bir fiyat parabolünden geçiyor ve çoğu zaman aşağı doğru sallanıyor. ZCash dahil olmak üzere kripto para birimlerinin boğa piyasalarında karlı olduğu kanıtlanmıştır, ancak ayılar bazen acımasız olabilir. Bu nedenle, yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırım yapın.

3. Uzun vadeli düşünün

Çoğu kripto para biriminde olduğu gibi, ZCash de değişken olarak tanımlanabilir. Günlük tüccarlar, kar için fırsatlar sunduğu için oynaklığı severler. Ancak, uzun vadeli yatırım yaparak günlük işlem yapmak istemiyorsanız ve HODLing daha az risk yaratır. Bu nedenle, ZCash satın alırsanız ve satın alma işleminizden sonra fiyatı yükselirse, belirli bir süre bekledikten sonra satmaya karar verirseniz kar elde edersiniz..

4. Kripto piyasasını izleyin

Yatırımı doğru zamanda yapmak istiyorsanız güncel kalmak önemlidir. Örneğin, bir boğa koşusundan geçiyoruz ve gerçekleşen boğa koşusu öncesinde yatırım yapanlar şimdi kar elde ediyor. Çoğu kripto para birimi Bitcoin ile ilişkilidir, bu nedenle Bitcoin fiyatı artarsa ​​diğerleri de artar. Ancak, dünyadaki çeşitli olayların kripto para birimlerinin fiyatı üzerinde bir etkisi olabileceğinden güncel kalmak çok önemlidir. Zirvede satın almak istemezsiniz. Kuralı her zaman hatırlayın; Düşük fiyattan al, pahalıya sat!

5. Vergi yükümlülüklerinin farkında olun

Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para birimleri vergiye tabidir. Para birimini kârla satarken, sermaye kazancı vergisinden sorumlu olduğunuzun farkında olmalısınız. Eğer harcarsanız ve satın aldığınızdan beri fiyatı değerlendiyse, sermaye kazancı vergisine tabi olursunuz. Bu nedenle, işlemlerinizi not ettiğinizden emin olun.

eToro – Zcash Satın Almak İçin En İyi Broker

etoro komisyoncusu

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

  • Zcash’in yükselen şöhreti ve son birkaç yıldır deneyimlediği güce bağlılığı önlenemez..
  • Bitcoin’e aşinaysanız, ZCash’in ona oldukça benzer olduğunu hayal edebilirsiniz, ancak gizlilik gerekçeleri birbirinden farklıdır..
  • Bir madeni para ticareti için ZCash’in sekiz yıllık bir süre içinde yükseldiği yüksekliklere ulaşması, abartısız bir başarıdır..
  • Kripto para birimleriyle ilgili damgalama, bilgisayar korsanlığı girişimleri azalıncaya veya en azından küçük bir şekilde duyulana kadar oyalanmaya mahkumdur..
  • İnsanların her zaman geri dönme yollarından biri, kripto para borsaları aracılığıyla ZEC satın almaktır..
  • Digitalcoin, Zcash fiyatının 2021’de artarak 216 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor.
  • ZCash’in 2025’te 439 dolara ulaşacağını tahmin eden uzun vadeli tahminler söz konusu olduğunda Digitalcoin daha da iyimser..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map