Ledger Nano S, en popüler kripto para birimi donanım cüzdanıdır (1,4 Milyon birimden fazla satılır). Nano S, kripto para birimlerini depolamak için en güvenli ve uygun fiyatlı seçenektir. Bu inceleme, Ledger Nano S’nin sizin için doğru donanım cüzdanı olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak ve güvenlik, tasarım, mobilite ve desteklenen madeni paralar gibi unsurları inceleyecek. Bu yıl Ledger, Ledger Nano X adlı yeni bir model yayınladı..

Bununla birlikte, Nano S modası geçmiş değil ve bize göre hala güçlü. Çok fazla altcoin ticareti yapmayan veya kripto para birimlerini güvenlik için birden fazla cihazda saklamak isteyen sıradan kripto para tüccarları için hala iyi bir seçimdir. Ledger Nano S, 59 ABD doları.

SATIN ALMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ TIKLAYINIZ!

Ledger Nano SLedger Nano S

Ledger Nano S’nin temel özellikleri

  • Birinci sınıf güvenlik kripto para birimlerinizi bilgisayar korsanlarından korumak ve güvende tutmak için.

  • Uygun Fiyat- ucuz ve güvenilir bir donanım cüzdanı isteyen yeni başlayanlar için uygun.

  • Benzersiz stake etme özellikleri böylece onları güvende tutarken kripto para KAZANABİLİRSİNİZ. Burada stake etme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Stake etme ve kazanç

Ledger Live, Tezos ($ XTZ), Tron ($ TRX), Cosmos ($ ATOM) ve Algorand ($ ALGO) stake etmeye izin verir. Kullanıcılar kripto para birimlerini kilitleyebilir ve karşılığında faiz alırlar. Bu özellik, Ledger’ı kripto para biriminizi depolamak için güvenli bir yerden daha fazlasına genişletir, hatta dijital varlıklarınızı büyütmenize yardımcı olabilir..

Dijital varlıklarınızı stake etmek 3 basit adımda yapılabilir. İlk, Ledger Live’da oturum açarak, yatırmak istediğiniz varlık için ilgili hesabı seçerek ve “ödülleri kazan” a tıklayarak varlıklarınızı dondurun. Bir pop-up penceresi açılacaktır. Orada cüzdanınızda dondurmak istediğiniz miktarı seçmenize izin verilecek. İkincisi, Ağınızdaki blokları yapacak olan onaylayıcılarınıza oy verin ve bu blokları yaparak kazanılan kripto para birimi seçmenlere yeniden dağıtılacaktır.. Son olarak, İlgili hesabınızda “Talep Et” i tıklayarak ödüllerinizi talep edin. Ödüller 24 saatte bir talep edilebilir.

Takas

Ledger, kullanıcıların kripto para birimlerini ortakları Changelly aracılığıyla takas etmelerine olanak tanıyan bir Ledger Swap özelliği yayınladı. Bu nasıl çalışır, kripto para biriminizi cihazınızdan Changelly’ye gönderirsiniz, size takas edilen kripto para birimlerini geri gönderir.

Bu özelliği kullanmak için ihtiyacınız olacak: Ledger cihazı, Ledger Live, takas etmek ve almak istediğiniz kripto için uygulama ve son olarak değişim uygulaması.

Borç verme

Ledger ile çalışıyor Bileşik ($ COMP) kullanıcıların, Compound’un merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü aracılığıyla DAI, USDT ve USDC’yi ödünç vermesine olanak sağlamak. Bunu yapmanın amacı, borç verenin Yıllık Yüzde Oranı kazanabilmesidir..

Ledger’ı ödünç vermek için kullanmanın sayısız faydası vardır:


Kontrol: Ödünç verdiğiniz ve faiz oluşturduğunuz kripto paranın size ait olduğunun kontrolü ve kanıtı sizde. Bunun nedeni, bu özelliğin Bileşik aracılığıyla yapılması ve platforma ödünç verdiğinizde karşılığında “cTokens” almanızdır. cTokens, ödünç verilen kripto para birimlerine sahip olduğunuzun ve elde edilen faizin kanıtını temsil eder. Bu cTokenler, ödünç verdiğiniz varlıklarınızı ve faizlerinizi geri isteyene kadar tarafınızca saklanır ve bu durumda yapmanız gereken tek şey cToken’leri akıllı sözleşmeye geri göndermektir..

Güvenlik: cTokens, muhasebe donanım cüzdanlarınızda saklanır.

Kolaylık: Compound’un ödünç verme özellikleri doğrudan Ledger Live aracılığıyla kullanılabilir.

Compound ve Ledger Live kullanarak kripto ödünç vermek 3 basit adımda yapılır. birinci olarak, Ledger Live’ın Yöneticisinde, ödünç vermek istediğiniz kripto para birimi için uygulamayı yükleyin ve bir hesap oluşturun. İkincisi, hesabınızın, Compound’un akıllı sözleşmesine hesabınızla etkileşimde bulunma yetkisi vermesini etkinleştirin. En sonunda, Ödünç vermek istediğiniz kripto para miktarını seçin ve Compound’a bir işlem yapın, cihazınızdaki işlemi doğrulayın ve onaylayın.

Güvenlik özellikleri

Ledger Nano S Güvenlik ÖzellikleriLedger Nano S, 2 donanım yongasına sahiptir: ST31H320 & STM32F042

Ledger donanım cüzdanları satın almanın en önemli nedenlerinden biri, firmaların güvenlik konusundaki itibarlarıdır. Kripto para birimleri donanım cüzdanları banka hesapları gibidir – fonlara tam erişim içerirler ve bankacılık sınıfı güvenliğe ihtiyaç duyarlar. Ledger Nano S iki donanım yongası içerir:

  • Güvenli Öğe: ST31H320 (güvenli) bağımsız olarak CC EAL5 + sertifikasına sahiptir ve özel anahtarı depolar ve işlemleri imzalar
  • İşletim sistemi: STM32F042 chip, Ledger’in BOLOS tescilli İşletim Sisteminden sorumludur.

Güvenli öğeler, kendi depolamalarına ve bilgisayar korsanları tarafından ihlal edilemeyecek sınırlı işlevselliğe sahip ayrı donanım parçalarıdır (ikinci güvenlik katmanı).

Bilgisayarınız saldırıya uğramış veya güvenliği ihlal edilmiş olsa bile, Ledger kripto para birimlerinizi yine de güvende tutacaktır. Trezor One ve Trezor Model T gibi cihazlar, güvenli unsurlara sahip değil ve yalnızca tek bir güvenlik katmanına sahip.

Nano X ve Nano S aynı zamanda piyasada CSPN (Birinci Seviye Güvenlik Sertifikası) alan tek kripto para birimi donanım cüzdanlarıdır. sertifika ANSSI tarafından verilen (Ulusal Bilgi Sistemleri Güvenliği Ajansı). Sertifika şeması, bir cihazın güvenlik duvarı, tanımlama, kimlik doğrulama ve gömülü yazılım dahil olmak üzere birçok güvenlik yönünü birden çok saldırı senaryosundan geçirerek değerlendirir..

Nano X’e benzer şekilde, kullanıcılar paralarını bir PIN kodu ve parola kullanarak da koruyabilirler. PIN kodu, genellikle kullanmak üzere cihazınızın kilidini açmak içindir. Birincil PIN kodunuza ek olarak bir parola ile korunan cüzdanlar da kurabilirsiniz..

Öyleyse, cihazınızın kilidini açmakla tehdit edildiğinizi söyleyin, onlara daha az parayla cüzdanlara erişmeleri için PIN kodunu verebilirsiniz. Bu arada, kripto varlıklarınızın büyük kısmı parola korumalı cüzdanlarda bulunur.

Donanım yazılımı sürümü 1.6 ile., Nano S’nin güvenliği daha da artırıldı.

  • PIN kodu girişi için rastgele rakamlar ve semboller. Böylece başkaları, düğmelere kaç kez tıkladığınızı sayarak artık PIN kodunuzu tahmin edemez..
  • Cihazın işletim sistemi çipi, güvenlik unsuru tarafından güncellenecektir. Ledger, bunun güncelleme sürecinin güvenliğini artıracağını ve kullanıcı deneyimini iyileştireceğini söylüyor.
  • Ekran titremesi ve kısmi ekran kaçınma eklendi. Bu güncelleme Defterin yanıtı bilgisayar korsanlarının güç tüketimini ölçerek aygıtın OLED ekranında görüntülenen gizli bilgileri kurtarabileceğine dair yorumlara. Aşağıda, aygıt yazılımı güncellemesinden önceki ve sonraki güç tüketimini gösteren iki resim bulunmaktadır..

Donanım yazılımı güncellemesinden önceDonanım yazılımı güncellemesinden önce. Güç tüketimi öngörülebilir bir modelde. Firmware güncellemesinden sonra. Güç tüketimi öngörülemeyen bir düzende ve PIN kodu ekranı ters çevrilmiş.

Güncellemeden sonra cihazı kullandığımızda, artık sırayla PIN kodu rakamlarını girememenin biraz sakıncalı olabileceğini gördük. Ancak kripto para birimlerinde güvenlik her zaman kolaylıktan daha önemlidir. Eklenen kısmi ekran ters çevirme ile şunu görüyoruz: Ledger’ın ödül programı sadece bir PR dublörü değil. Ledger aslında gönderimlere baktı ve önerilen hack sadece varsayımsal olsa bile güvenlik iyileştirmelerini yaptı.

Defter kesmek?

Temmuz 2020’de Ledger onaylanmış Yetkisiz bir üçüncü tarafın Ledger’in e-ticaret ve pazarlama veritabanına eriştiği bir veri ihlali yaşadılar. Sonuç olarak, yaklaşık 1 milyon e-posta adresi açığa çıktı. Ayrıca, 9.500 müşterinin adı ve soyadı, posta adresi, telefon numarası ve sipariş edilen ürünler gibi daha fazla bilgi ifşa edildi..

Ledger konuyu yetkililere bildirmişti ve Turuncu Siber Savunma araştırmak.

Veri ihlalinin ardından kullanıcılar, Ledger yazılımının yeni bir sürümünü indirmelerini isteyerek kimlik avı e-postaları ve metinleri aldıklarını bildiriyorlar. Kullanıcılar e-postadaki bağlantıya tıklarsa, Ledger sitesinin sahte bir klonlanmış sürümüne yönlendirileceklerdir. Daha sonra, kullanıcılar aslında bir kötü amaçlı yazılım olan “güncellemeyi” indirirlerse, kullanıcılardan Ledger’ın kurtarma ifadesini soracaktır. Girilen kurtarma ifadesi daha sonra saldırgan tarafından kullanıcının cüzdanını kurtarmak ve kullanıcının kripto para birimlerini saldırganın cüzdanına göndermek için kullanılır. Tam bir açıklayıcı için kimlik avı saldırısı nasıl çalışır Kraken’ın raporuna bakın.

Kimlik avı e-postasıİ[email protected] adresinden gönderilen kimlik avı e-postası (Resim kredisi: Kraken)

Dolayısıyla bu olay bir “hack” olmaktan çok bir “veri ihlali” idi. Daha da önemlisi, bu ihlalin Ledger donanım cüzdanları veya Ledger Live uygulamasıyla hiçbir bağlantısı veya etkisi yoktu.. Ledger cihazlarında depolanan kripto para birimleri hiçbir zaman risk altında olmadı.

Donanım yazılımı güncellemesinden önce bile Nano S güvenlik konusunda tam puan aldı ve hacklemenin Ledger cihazının kendisini etkilemediğini, bu nedenle puanlarımızın değişmeden kaldığını not ediyoruz..

5/5 Güvenlik Derecelendirmesi

Çoklu Para Birimi Desteği

Ledger Nano S'de Desteklenen ParalarLedger Nano S’de Desteklenen Paralar

Ledger, NEO, Vechain ve Monero gibi farklı kripto para birimleri için en çeşitli desteklerden birine sahiptir. Proje ekiplerinden geliştirmeye açık politikalarıyla, Ledger Nano S, 1100’den fazla farklı varlığı destekler. Vechain veya NEO gibi bu varlıkların çoğu, Trezor Model T veya KeepKey gibi rakiplerde bulunmaz, bu da Ledger’ı birçok madeni para için kullanılabilen tek donanım cüzdanı yapar..

Nano S’nin ilk zayıf yönlerinden biri, cihaza yalnızca 2-3 uygulama sığdırmanın mümkün olmasıydı. Ancak YENİ Donanım Yazılımı Sürümü 1.6 13 Kasım 2019’da piyasaya sürülen kullanıcılar artık 5-11 uygulama yükleyebilir (yüklenen uygulamanın türüne bağlı olarak). Bu kesinlikle, genellikle 5-10 farklı madeni para tutan ortalama kripto para sahibinin dualarına cevap verecektir..

Hala daha fazla uygulamaya ihtiyacınız varsa, bu sınırlamayı aşmanın bir yolu, kullanılmayan uygulamaları kaldırıp gelecekte yeniden yüklemektir. Uygulamaların kaldırılması paraları silmez – tüm hesap bilgileri saklanacaktır. Yeni yayınlanan Ledger Nano X, dahili belleği 2 MB’ye yükselterek bu sorunu çözüyor.

Ledger’in ürün yazılımı güncellemesi, Nano S’deki önemli bir zayıflığı doğrudan giderdi. Çoklu para birimi desteği açısından Nano X’i hala yenemezken, güncelleme kesinlikle tipik kripto para birimi tüccarınız için yeterince iyi olacaktır. Bu nedenle, çok para birimi desteği için beğenimizi verdik ve skoru 4 / 5’ten 4,5 / 5’e yükselttik..

4.5 / 5 Çoklu Para Birimi Desteği

Donanım Tasarımı

Ledger Nano S EkranıLedger Nano S, Nano X ile karşılaştırıldı

Ledger Nano S, aygıtın üstünde bulunan iki donanım düğmesine sahiptir. Bu iki düğme menülere erişmemize (her iki düğmeyi de basılı tutmamıza), seçimler yapmamıza (her iki düğmeye de basmamıza) ve hatta kurtarma cümleleri girmemize (kaydırmak için düğmeleri kullanın) olanak tanır. PIN’leri ve kurtarma ifadelerini yalnızca 2 düğmeyle girmenin sıkıcı olduğunu gördük – belki bir dokunmatik ekran veya ek düğmeler yardımcı olabilir.

Yeni 1.6 güncellemesiyle, Ledger Nano S, tam kripto para birimi adresinin kaydırmadan gösterildiği gelişmiş bir ekran kullanıcı arayüzüne sahip. Bu, hedef varış yerinin daha kolay doğrulanmasını sağlar. Nano S, bilgisayara şarj etmek ve bağlanmak için bir USB mikro-B arabirimi kullanır.

Donanım Tasarımı için 3.5 / 5

4/5 Kullanım Kolaylığı

Neden bir Donanım Cüzdanı kullanmalı?

Geleneksel para birimlerinde, kullanıcı olarak en önemli kişisiniz. Banka kartınızı hiç kaybettiyseniz, her zaman bir tür kimliğinizle bankaya gidebilir ve hesabınıza tekrar erişim talebinde bulunabilirsiniz..

Ancak kripto para birimleri fiziksel kişiyi değil, cüzdanla ilişkili özel anahtarı önemsiyor. Özel anahtar, hesabı ve işlemleri doğrulamak için kullanılır. Bu anahtara erişimi olan herkes para gönderebilir ve bu yüzden onu güvende tutmalısınız. Başka bir şey de kripto para birimi işlemlerinin tersine çevrilememesidir..

Donanım cüzdanları sizi bunlara karşı koruyabilir. Özel anahtarı cihazın kendisinde saklayarak ekstra bir güvenlik katmanı eklerler. Hacklemenin tek yolu, donanım cüzdanına veya yedekleme ifadesine fiziksel erişim sağlamaktır..

Ledger Nano S 2020’de buna değer?

Ledger Nano S, yalnızca 59 ABD Doları ile en uygun fiyatlı donanım cüzdanıdır. En ucuz cihaz olmasına rağmen, CC EAL5 + güvenlik unsuru (askeri düzeyde güvenlik) ile birinci sınıf güvenliğe sahiptir. Bu cihaz, birçok farklı varlığa sahip olmayan herhangi bir kripto para birimi HODLer için harikadır..

Nano S’nin hafif bir dezavantajı, yeni üretici yazılımı 1.2.4-5 ve Ethereum uygulama güncellemesinin (Ethereum 1.6.0) yalnızca Ledger Nano X’te mevcut olmasıdır. Bu güncellemeler, kullanıcıların bir Ethereum 2.0 genel anahtarı türetmesine ve doğrulamasına izin verecektir. Para yatırma sözleşmesinde kullanılan para çekme açık anahtarının aslında o cihaza ait olduğunu.

Ancak Ledger ekibi, Nano S için entegrasyon üzerinde çalışıyor.

Ledger, Nano S için desteğini sürdürüyor ve kullanıcılara cihazın daha yeni Nano X ile bile hala alakalı olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, Ledger’in hala müşterilerin Nano S’yi 2020’de bile almaya değer bir cihaz olarak düşünmelerini beklediği açıktır..

16 Mayıs 2019 tarihinde Michael Gu tarafından gözden geçirildi

23 Nisan 2020’de Michael Gu tarafından stake etme özellikleri ve güncellenmiş inceleme özeti hakkında güncellendi

13 Mayıs 2020 tarihinde Angela Wang tarafından son indirimlerle güncellendi.

18 Mayıs 2020’de Angela Wang tarafından son fiyatları yansıtacak şekilde güncellendi.

22 Kasım 2020’de Angela Wang tarafından en son özelliklerle güncellendi

Ledger Nano S, 59 ABD doları.

SATIN ALMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ TIKLAYINIZ!

Ledger Nano S’nizi kılavuzumuzla doğru şekilde nasıl kuracağınızı öğrenin.

{ "@context": "http://schema.org/", "@type": "Ürün", "marka": "Defter", "isim": "Ledger Nano S", "görüntü": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/07/Ledger-Nano-S.jpg", "açıklama": "Ledger Nano S, en popüler kripto para birimi donanım cüzdanıdır (1,4 Milyondan fazla satıldı).", "gözden geçirmek": { "@type": "gözden geçirmek", "başlık": "Ledger Nano S İncelemesi (2019): Buna Hala Değer?", "isim": "Ledger Nano S", "açıklama":"Ledger Nano S, en popüler kripto para birimi donanım cüzdanıdır (1,4 Milyondan fazla satıldı).", "mainEntityOfPage": "https://boxmining.com/ledger-nano-x-review/", "reviewBody": "Ledger Nano S, en popüler kripto para birimi donanım cüzdanıdır (1,4 Milyon birimden fazla satılır). Nano S, kripto para birimlerini depolamak için en güvenli ve uygun fiyatlı seçenektir. Bu inceleme, Ledger Nano S’nin sizin için doğru donanım cüzdanı olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak ve güvenlik, tasarım, hareketlilik ve desteklenen madeni paralar gibi unsurları inceleyecek. Bu yıl Ledger, Ledger Nano X adında yeni bir model çıkardı. Bununla birlikte, Nano S modası geçmiş değil – şimdi 59 $ ‘lık daha ucuz bir fiyat etiketi var..", "datePublished": "2019-06-30", "reviewRating": { "@type": "Değerlendirme", "ratingValue": "4.25", "worstRating":"0", "en iyi derece": "5" }, "yazar": { "@type": "Kişi", "isim": "Michael Gu" }, "Yayımcı": { "@type": "Organizasyon", "isim": "Boks madenciliği", "logo": { "tip": "ImageObject", "url": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/06/Boxmining-Logo.jpg" }}}, "teklifler": { "@type": "Teklif", "priceCurrency": "Amerikan Doları", "fiyat": "59", "url":"https://shop.ledger.com/?r=428b&tracker = wnsr" }}

Ürün Özellikleri (Teknik Özellikler)

Ledger Nano S Ürün Özellikleri:

İşlemciler ST31H320 (güvenli) + STM32F042.
Uyumluluk ARM İşlemciler hariç 64 bit masaüstü bilgisayar (Windows 8+, macOS 10.8+, Linux). OTG kablosuyla akıllı telefonlarla da (iOS 9+ veya Android 7+) uyumludur.

Bağlayıcı

USB mikro-B
Güvenlik Sertifikası CC EAL5+
Boyut Boyut: 56,95 mm x 17,4 mm x 9,1 mm

Ağırlık: 16,2 g

Desteklenen Varlıklar 1100+ Desteklenen varlıklar

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector