Trezor Model TTrezor Model T

Trezor Model T, tarafından üretilen ikinci nesil bir kripto para birimi donanım cüzdanıdır. Satoshi Laboratuvarları. Bitcoin ve Altcoin cüzdanları, yeni özelliklerin daha hızlı geliştirilmesine izin veren TREZOR Core adlı yeni bir ürün yazılımı kullanarak çalışır..

Bu incelemede donanım cüzdanının özelliklerine, desteklediği kripto para birimlerine ve satın almaya değer olup olmadığına bakacağız..

Trezor Model T’nizi nasıl kuracağınızı ve kuracağınızı öğrenmek istiyorsanız, tam Kurulum Kılavuzumuza buradan göz atın..

Veya aşağıdaki video incelememe göz atın.

Trezor Model T’nin Temel Özellikleri

  1. Ekran: Parlak renkli LCD – 240 × 240 piksel;
  2. Bağlantı: Bilgisayara veya cep telefonuna bağlamak için USB-C konektörü;
  3. Mobil destek: Trezor Manager aracılığıyla Android desteği; ve
  4. Harici cüzdan uyumluluğu: MyEtherWallet ve birkaçını destekler.

Kutunun içinde Trezor Model TKutunun içinde

Güvenlik özellikleri

Cihazdaki şifreler, Trezor Password Manager ile bir kullanıcının dijital anahtarları kullanılarak ayrı ayrı kilitlenir. Cihaz aynı zamanda Trezor’un ekranı kullanmasına ve bir kullanıcıyı onaylamadan önce herhangi bir kimlik doğrulama talebi hakkında bilgilendirmesine olanak tanıyan bir U2F donanım belirteci olarak da işlev görebilir..

Trezor, kullanıcıların 12 kelimelik kurtarma tohumlarının yardımıyla tüm cüzdanlarını kolayca kurtarmalarını sağlayan standart kurtarma tohumlarını (BIP32 / 39/44) yarattı..

Trezor One’a benzer şekilde, Model T’nin bir parola özelliği vardır, böylece kullanıcılar yeni bir cüzdan oluşturabilir. Parola korumalı cüzdanlara erişmek için, kullanıcıların parolanızı girmeleri gerekecektir. ek olarak güvenlik PIN’inize.

Diyelim ki bir hırsız sizden cihazınıza erişim izni vermenizi istiyor. Daha az parayla bir cüzdana erişmeleri için onlara PIN kodunuzu verebilirsiniz. Bu arada, kripto varlıklarınızın büyük kısmı parola korumalı cüzdanların arkasında güvenle saklanır..

Trezor saldırıya uğrayabilir mi?

Kraken Güvenlik Laboratuvarları duyuruldu fiziksel olarak cihaza sahip olduktan sonra 15 dakika içinde Trezor cihazlarına girmenin yeni bir yolunu buldular. Bunu, bir cihaz kullanarak voltaj arızası ve kurtarma tohumunu ortaya çıkaracak özel bir Python betiği kullanarak PIN kodunu kırarak yaptılar. Kraken Security Labs’e göre, saldırı Trezor’un mikro denetleyicisindeki doğal kusurları kullanıyor. Bu nedenle, Trezor’un donanımı yeniden tasarlamadan ve yeni bir cihaz çıkarmadan bu güvenlik açığını düzeltmesi zor olacaktır..

İçinde cevaplamak, Trezor, saldırının uzaktan çalışamayacağını ve kullanıcıların cihazda parola özelliğini açması durumunda çalışamayacağını kaydetti. Trezor ayrıca kullanıcılara fiziksel erişimin kripto para birimi kullanıcılarının yalnızca% 6-9’u için bir tehdit olduğu konusunda güvence verdi..

Trezor Model T 2.3.0 aygıt yazılımı güncellemesi – Kraken Security Labs hackini düzeltir mi?

2020 Nisan ortalarında Trezor Model T en son modellerini duyurdu. yazılım güncellemesi ver. Güvenlik önlemlerine ilişkin bazı güncellemeleri içeren 2.3.0 Kraken Security Labs tarafından bu yılın başlarında geliştirilen 15 dakikalık saldırıyı çözüp çözemeyeceğini cevaplamadan önce (yukarıdaki bölüme bakın), bu özelliklerin neler olduğuna bir göz atalım..

Yeni güncellemeler şunları içerir: 2 parola güncellemesi Öncelikle, cihazı kullanırken çeşitli parola korumalı cüzdanlarınız arasında geçiş yapabilmeniz için geçici parola önbelleğe almaya izin verin. Parola önbelleği yalnızca geçicidir, bu nedenle aygıtın bağlantısını kestiğinizde hiçbir şey kaydedilmez. İkinci olarak, artık kullanıcılardan parolalarını bilgisayarınız veya telefonunuz yerine aygıtın kendisine nasıl gireceklerini seçmeleri istenecek..

Dikkate değer bir yeni özellik, kodu sil “kendi kendini imha eden PIN” görevi görür. Cihazın kendisine veya bilgisayarınıza veya telefonunuza girildiğinde, silme kodu Trezor’unuzdaki tüm özel verileri siler ve cihazı fabrika varsayılanlarına sıfırlar. Trezor, kullanıcıların silme kodunu cihazınızın yakınında bir yere sahte PIN olarak yazabileceklerini, böylece bir hırsız cihazınızın kilidini açmaya çalışırsa Trezor’un kendisini silmesini sağlayacağını önerir..

SD kart koruması özelliğinin Trezor Model T üzerindeki fiziksel saldırılara karşı ek bir koruma görevi görmesi amaçlanmıştır. Bu özellik etkinleştirildiğinde, Trezor’unuza yerleştirilen microSD’de rastgele oluşturulmuş bir “sır” saklanır. Bu “sır”, Trezor’unuzun tohumu veya parolası hakkında hiçbir bilgi taşımaz ve tamamen rastgele bir değerdir. Bu özellik sayesinde, “sırrı” PIN ile birleştirmek ve Trezor’da depolanan verilerin şifresini çözmek için SD kartı Trezor’a takmanız gerekir. Bu nedenle, hem SD kartın hem de Trezor’un kilidini açmak ve kripto para birimlerinize erişmek için ihtiyacınız olacak. Böylece bu özelliği etkinleştirebilir ve fiziksel saldırılar konusunda endişeleriniz varsa SD kartı ve Trezor’unuzu ayrı konumlarda tutabilirsiniz..

Araştırmamızdan Trezor, en son güvenlik aygıt yazılımı güncellemesinin Kraken Security Labs tarafından tasarlanan saldırıyı düzeltip düzeltmediğini doğrudan yanıtlamadı. Daha önce belirtildiği gibi, Kraken tarafından belirlenen güvenlik açığı, donanım yeniden tasarlanmadıkça çözülemez. Bu nedenle, en son ürün yazılımı güncellemeleri, bilgisayar korsanlarının cihazınıza erişmekte daha zor zamanlar geçirmesini ancak temel güvenlik açığını çözememesini yalnızca dolaylı olarak sağlayabilir. Cihazın hacklenmesi için Kraken’in cihaza sadece 15 dakikalık fiziksel erişiminin olması ve arıza aletinin 75 ABD Doları civarında satış için seri olarak üretilebileceği yönündeki önerileri son derece endişe verici olmaya devam ediyor. Bu nedenle, Satoshi Lab’ın cihazı iyileştirmeye devam etme çabalarını takdir etsek de Kraken saldırısı keşfedilmeden önce Trezor’a verilen güvenlik puanını eski haline getiremiyoruz..

Güvenlik 3/5

Çoklu Para Birimi Desteği

Trezor Model T, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold ve daha fazlası gibi popüler olanlar dahil olmak üzere binden fazla kripto para birimini işlemek için tasarlanmıştır. Düzenli güncellemeler özellikleri geliştirir ve daha da fazla desteklenen kripto para birimlerine izin verir. Trezor’un diğer cüzdanlara göre bir avantajı, tüm para birimlerinin ayrı uygulamaları “kurmaya” gerek kalmadan erişilebilir olmasıdır – bu, cihazın genel kullanımını basitleştirir

Trezor ve Ledger tarafından desteklenen madeni paralar arasındaki bir karşılaştırma listesine göz atmak için desteklenen madeni paraların nihai listemize göz atın..

Trezor Model T 1000’lerce kripto para birimini destekler

Şu anda Trezor, aşağıdaki gibi merkezi olmayan borsalar tarafından desteklenmemektedir. Binance DEX, IDEX veya Switcheo borsalar.

Çoklu para birimi desteği 3/5

3. parti cüzdan desteği

Exodus Wallet, Exchange özelliklerine izin veren Trezor desteği sunar

3. parti cüzdanlar gibi Exodus Wallet Trezor desteği sunuyor ve Exodus’un içindeki donanım cüzdanına erişim sağlar. Bu, kullanıcıların farklı cüzdan arayüzleri arasında seçim yapabilecekleri ve doğrudan para birimi değişimi gibi yalnızca Exodus tarafından sunulan benzersiz özelliklerin keyfini çıkarabilecekleri anlamına gelir..

Donanım Tasarımı

Cihaz 2,52 inç x 1,54 inç x 0,39 inç (64 mm x 39 mm x 10 mm) boyutlarında nispeten kompakttır ve 0,56 oz (16 gram) ağırlığındadır.

Ayrıca 240 x 240 piksel LCD boyutuna sahiptir..

LCD ekran ile kullanıcılar cüzdanı kendi zevklerine göre düzenleyebilir ve yapılandırabilir..

Şık tasarım, onu önceki Model One’a yükseltme yapar. Cihazda düğmeler yerine kullanım kolaylığı sağlayan bir dokunmatik ekran bulunur.

Ancak dokunmatik ekranın hala küçük olduğunu ve kullanımının zor olabileceğini düşünüyorum. Sonunda serçe parmağımla ekrana basmaya karar verdim.

Ölçek için Trezor Model T başparmakÖlçek için başparmak

Cihaz, çok çeşitli işletim sistemleriyle çalışır. Böylece kullanıcılar onu Windows, Linux, MacOS ile bağlama problemi yaşamayacaklar. Ayrıca kullanmak isteyenler için Chrome uzantıları da var. Kullanıcı arayüzü, kullanıcılara dili değiştirme ve dokunmatik ekran aracılığıyla işlemleri görüntüleme seçeneği sunar..

Donanım tasarımı 5/5

Kullanım kolaylığı 4/5

Hareketlilik

Cihaz, Android mobil ve dizüstü bilgisayar cihazlarını destekler. Şu anda iOS için destek yok.

Kullanıcıların Trezor Yöneticisi cüzdanı cep telefonlarından yönetmelerine olanak tanıyan Google Play Store’dan. Mobil uygulama, kripto para birimlerinin gönderilmesinde, adreslerin oluşturulmasında ve bir kullanıcı hesabının ayrıntılarının görüntülenmesinde kullanılabilir..

Cihazla kullanıcılar, aşağıdakiler de dahil olmak üzere diğer cüzdan uygulamalarıyla da bağlantı kurabilir: Miselyum, MyEtherWallet, GreenAddress, ve Elektrum.

Aynı zamanda ile entegrasyonu da destekler Bitstamp ve Bitex değişimler. Böylece kullanıcılar oturum açabilir ve bu borsalara doğrudan Trezor cihazını kullanarak kripto para birimleri gönderebilir..

Trezor Model T 2020’de buna değer mi?

149 EUR resmi fiyatıyla, mükemmel bir kripto para birimi donanım cüzdanıdır..

Ancak bazı kişiler, işlevlerine ve yüksek güvenlik seviyesine rağmen fiyatı çok yüksek bulabilir. Kripto para birimlerinde yeniyseniz veya sadece kripto para birimlerinde rasgele alım satım yapıyorsanız, bu oldukça büyük bir yatırımdır..

Dokunmatik ekran, binin üzerinde kripto para birimini desteklemesi ve yüksek güvenlik özellikleri, insanları bu kripto donanım cüzdanını satın almaya ikna edebilecek nedenlerden bazıları..

Karar

Trezor Model T kararıTrezor Model T

Trezor Model T’yi diğer mevcut kripto para birimi donanım cüzdanları üzerinden satın alıp almayacağınıza karar vermenin, aradığınız özelliklerle çok ilgisi vardır..

Cüzdan binden fazla kripto para birimini destekliyor. Böylece, piyasada bulunan kriptoların neredeyse yarısı cihazda depolanabilir..

Bitstamp, Coinmap ve Bitex gibi borsalarla entegrasyonu da onu iyi bir seçim haline getiriyor.

Ancak önemli bir dezavantajı, cihazın desteklememesidir. IDEX veya Switcheo değişimler. Kraken Security Labs’ın cihazdaki fiziksel saldırılarla ilgili en son bulguları da son derece endişe vericidir..

Güvenlik Puanı: 3/5

Çoklu Para Birimi Desteği: 4/5

Donanım tasarımı: 5/5

Kullanım Kolaylığı: 4/5

Maç sonucu: 4/5

Trezor Model T’nizi satın almak için tıklayın İşte.

Trezor Model T Ürün Özellikleri (Teknik Özellikler)

İşlemciler ARM Cortex-M4 işlemci @ 168 MHz, STM32 F2 mikro denetleyiciye gömülü
Uyumluluk 64 bit masaüstü bilgisayar (Windows 7+, macOS 10.8+, Linux). Android akıllı telefonlarla uyumlu.

Bağlayıcı

USB tipi C
Sertifikasyon Nil
Boyut Boyut: 64mm x 39mm x 10mm

Ağırlık: 22g

Desteklenen Varlıklar 1050+ Desteklenen varlıklar

Güncellemeleri İncele

30 Haziran 2019’da güncellendi: Desteklenen madeni paralar listesi

2 Ekim 2019’da güncellendi: Güncellenen bilgiler Merkezi Olmayan Exchange Desteği

10 Mart 2020’de güncellendi: Cihazdaki fiziksel saldırılarla ilgili güncellenmiş bilgiler.

14 Mayıs 2020’de güncellendi: En son aygıt yazılımı güncellemesi ver. 2.3.0 ve daha önce Kraken Security Labs tarafından tespit edilen güvenlik açıklarını çözüp çözemeyeceği.

{ "@context": "http://schema.org/", "@type": "Ürün", "marka": "Trezor", "isim": "Trezor Model T", "görüntü": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/05/trezor_review.original.jpg", "açıklama": "Trezor Model T, Satoshi Labs tarafından üretilen, büyük bir dokunmatik ekrana sahip ikinci nesil bir kripto para birimi donanım cüzdanıdır..", "gözden geçirmek": { "@type": "gözden geçirmek", "başlık": "Trezor Model T İncelemesi: Satın Almaya Değer mi?", "isim": "Trezor Model T", "açıklama":"Trezor Model T, Satoshi Labs tarafından üretilen, büyük bir dokunmatik ekrana sahip ikinci nesil bir kripto para birimi donanım cüzdanıdır..", "mainEntityOfPage": "https://boxmining.com/trezor-model-t-review-worth-buying/", "reviewBody": "Trezor Model T, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold ve daha fazlası gibi popüler olanlar da dahil olmak üzere binden fazla kripto para birimini işlemek için tasarlanmıştır. aradığınız özelliklerle yapılacak çok şey. ", "datePublished": "2019-10-02", "reviewRating": { "@type": "Değerlendirme", "ratingValue": "4.25", "worstRating":"0", "en iyi derece": "5" }, "yazar": { "@type": "Kişi", "isim": "Michael Gu" }, "Yayımcı": { "@type": "Organizasyon", "isim": "Boks madenciliği", "logo": { "tip": "ImageObject", "url": "https://mk0boxminingmedysvof.kinstacdn.com/wp-content/uploads/2019/06/Boxmining-Logo.jpg" }}}, "teklifler": { "@type": "Teklif", "priceCurrency": "Amerikan Doları", "fiyat": "159,99", "url":"https://shop.trezor.io/product/trezor-model-t?offer_id=15&aff_id = 1023" }}

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me