Kripto para birimlerinin artan popülaritesi ve geleneksel para sistemleri hakkındaki sorular, insanların kripto para birimi borsalarına acele ettiği anlamına geliyor. Ama nasıl çalıştıklarını dikkatlice düşünmeden. 2020’deki en iyi kripto para birimi borsalarının katmanları halinde gruplandırılmış bir listesi. Seviye 1’den: İnsanların genellikle Seviye 4’e en çok saygı duyulduğunu düşündükleri şey: önerilmez.

Kademe 1 Borsalar (Aktif Ticaret)

Binance

BinanceBinance Exchange Web Sitesi

Binance düzenlenmiş hacim açısından dünyanın önde gelen sanal para borsasıdır. Coinbase ve Kraken’den farklı olarak Binance, çok çeşitli altcoinleri (yani Bitcoin dışındaki kripto para birimlerini) destekler. Bu, altcoin dünyasını keşfetmek için Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin’lerini diğer borsalardan Binance’e aktarmaya daha fazla insan çekiyor..

Sınırlı sayıda ticareti yapılabilen kripto para birimleri nedeniyle giriş seviyesi kripto tüccarları için uygundur. Coinbase’e kıyasla Cardano ve Elastos gibi çok daha fazla para birimi içermesine rağmen. Burada bir Kraken’da alınıp satılabilen kripto para birimlerinin tam listesi.

Binance’in popülaritesi nedeniyle, birçok yeni kripto para Binance’de listelenmeyi ve yaptıklarında büyük itibar kazanmayı hedefliyor. Bazen bir Binance listelemesinin duyurusu fiyatları yükseltebilir.

Binance’in popülaritesi, CEO Zhao Changpeng (CZ) kripto para birimi topluluğundaki bir kişilik. Sözlerinin / eylemlerinin artık önemli bir etkisi var.

Binance, 2019 yılında 40 milyon ABD doları değerinde kripto para için hacklendi. Binance, zarar gören herkesi kendi fonlarından tazmin edeceğine söz verdi.

PrimeXBT

PrimeXBTPrimeXBT

PrimeXBT 2018 yılında piyasaya sürülen kripto para birimi değişim alanındaki en yeni oyunculardan biridir. Karşılaştığımız en şeffaf borsalardan biri olduğu için bu Borsaya kredi veriliyor. Web siteleri, Exchange hakkında bilmek istediğiniz her şey için tek noktadan bir kaynaktır ve ayrıca, Exchange’in çeşitli özelliklerinin nasıl kullanılacağı konusunda derinlemesine eğiticiler de vardır..

Borsa, desteklenen kripto para birimlerinde biraz eksik, şu anda yalnızca 5 kripto para birimini destekliyor: BTC, ETH, LTC, XRP ve EOS. Ek olarak, yalnızca BTC’de para çekme ve para yatırma desteklenmektedir.Ancak kripto para birimi desteğinden yoksun oldukları şey, emtia, hisse senedi endeksleri ve Forex gibi diğer varlık türlerinde işlem yapabilmeyi oluştururlar..

İşlem ekranınızı özelleştirme ve grafiklere açıklama ekleme yeteneği, muhtemelen teknik analistlerin ve ciddi yatırımcıların uzun zamandır beklediği bir şeydir ve Borsaya geri gelmelerini sağlayacaktır..

PrimeXBT incelememize ve kılavuzumuza göz atın.

Kraken

Kraken

Kraken, Avrupa’da önemli bir varlığa sahip ve listelenen kriptolarda fiat çiftleri var.

FTX Değişimi


Bu Değişim yalnızca 2019’da başlatıldı – bu nedenle bir başka göreceli yeni gelen. Türev ticareti sunan kaldıraçlı bir kripto para alım satım platformudur. Alameda Research tarafından inşa edilmişlerdir, kendileri de büyük borsalardaki piyasa işlem hacminin% 30’undan fazlasından sorumlu olan meslek tüccarlarıdır. FTX Exchange ayrıca endekslerde işlem yapma gibi benzersiz ürünler sunar, böylece tüccarlar tek bir sözleşmede birkaç jetona maruz kalabilir. Bir başka ilginç özellik, 2020 Başkanlık seçimlerinin sonucuyla ilgili ticaret yapmaktır..

FTX Exchange, tüccarlar tarafından tüccarlar için inşa edildiğini söylediği şeydir. Halihazırda çok rekabetçi alım satım ücretlerine sahipler ve hatta belirli kullanıcılar için indirimler ve anlaşılması kolay bir arayüz sağlıyorlar. Bununla birlikte, bazı ülkelerden, özellikle de ABD’deki kişiler ve kuruluşlar için bazı coğrafi kısıtlamalar vardır..

Tam incelememize buradan göz atın.

Bittrex

BittrexBittrex

Bu borsalar güvenilirdir ve saygın hizmetler sunar. Bittrex’i geçmişte yoğun olarak kullandım çünkü çok sayıda madeni para listelediler. Ancak sonunda Bittrex’ten uzaklaştım çünkü Binance coin seçimi açısından onları geride bıraktı..

Bittrex, 31 Mayıs 2019’dan sonra aşağıdaki pazarları kaldıracak: BTC-COVAL, BTC-TUZ VE BTC-XCP. Ve f6 Temmuz 2019’dan sonra gelişen piyasalar: BTC-LUN, BTC-NEOS, BTC-THC ve BTC-TKS

Poloniex

PoloniexPoloniex

Ben de kullandım Poloniex geçmişte yaygın olarak. Ancak deneyimlerime göre Müşterinizi Tanıyın (KYC) süreci uzun sürdü. Benim durumumda tamamlanması 3 ay sürdü. Bu, özellikle boğa piyasası dönemindeyken kabul edilemezdi..

Poloniex’te müşteri desteği çok kötü değil, bu yüzden hala iyi bir değişim gibi görünüyorlar.

1/29 Mayıs Cuma, saat 16: 00’da, ABD’deki Poloniex müşterileri için ARDR, BCN, DCR, GAME, GAS, LSK, NXT, OMNI ve REP pazarları devre dışı bırakılacaktır. Tüm varlıklar, ABD dışındaki müşterilere alım satım için kullanılabilir durumda kalır. https://t.co/eNWeZTjT5X

– Poloniex Borsası (@Poloniex) 16 Mayıs 2019 Poloniex’in coğrafi sınırlama duyurusu

Bununla birlikte, bir ABD vatandaşıysanız, ABD müşterileri için Poloniex coğrafi sınırlama varlıklarından haberdar olmanız gerekebilir. 29 Mayıs 2019’da ABD müşterileri için ARDR, BCN, DCR, GAME, GAS, LSK, NXT, OMNI ve REP pazarları devre dışı bırakılacak.

Pazarın coğrafi sınırı belirlendikten sonra, Poloniex küresel olarak desteklediği sürece müşteriler bu tokenleri cüzdanlarından çekmeye devam edebilirler. Ancak, müşteriler artık para yatırma adreslerini göremeyecek veya yeni bir para yatırma adresi oluşturamayacak.

Kademe 2 Borsalar (Sezonluk Ticaret / belirli madeni paralar)

Coinbase

CoinbaseCoinbase kullanıcı arayüzü

Coinbase Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta lider kripto para borsasıdır. Ayrıca bu ülkelerde faaliyet gösterecek lisanslara ve banka hesaplarına da sahiptirler. Coinbase, güvenilir müşteri desteğine sahiptir ve itibari para yatırma ve çekme özelliklerine sahiptir. Bu, USD, EUR vb. Gibi geleneksel para birimlerindeki para yatırma ve çekme işlemlerinin desteklendiği anlamına gelir..

Coinbase, hack olayları olmadan güvenlidir. Değişim, kripto para birimi dünyasında yeni olanlar için en iyi seçenektir.

ancak, borsa, aralarından seçim yapabileceğiniz sınırlı kripto para birimleri sunar. Ek olarak, belirli bir kripto para birimini satın alma, satma, gönderme ve alma durumu bulunduğunuz yere bağlıdır..

ABD müşterileri için, aşağıdaki kripto para birimlerinin işlem görmesi konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur:

  • Bitcoin (BTC);
  • Ethereum (ETH);
  • Litecoin (LTC);
  • Bitcoin Cash (BCH);
  • Ethereum Classic (ETC); ve
  • Dalgalanma (XRP).

İşte bulunduğunuz yere bağlı olarak Coinbase tarafından desteklenen kripto para birimlerinin bir tablosu.

En yaygın ödeme şekilleri Coinbase tarafından kabul edilir, örneğin kredi ve banka kartları.

Coinbase, genel olarak güvenli olsa da, son zamanlarda Mart, Nisan ve Mayıs 2020’de Bitcoin fiyatlarında büyük dalgalanmalar olduğu zaman kesintiler yaşadığı için ateş altında. Potansiyel kullanıcılar, Coinbase’i kullanıp kullanmamayı düşünürken bu sorunu göz önünde bulundurmalıdır. Bazı kullanıcıların yalnızca Coinbase’de işlem yapmadığını duymuş olsak da, bu kesintilerin portföyleri üzerindeki etkisini azaltmaya yardımcı olabilir..

Bu borsaya derinlemesine bir bakış için Coinbase incelememize göz atın.

KuCoin

KuCoinKuCoin

KuCoin, benzersiz varlıklara ve geniş bir alınıp satılabilir madeni para listesine sahiptir, kötü Müşterinizi Tanıyın (KYC) prosedürleri tarafından rahatsız edilmiştir..

İlk başta, tüccarların kişisel bilgiler vermeden büyük miktarlarda Bitcoin yani günde 50 Bitcoin yatırmalarına ve çekmelerine izin verdi..

KYC prosedürlerinin olmaması, birçok kişiye KuCoin’in borsasındaki kullanıcılar için çaresiz olduğu izlenimini veriyor. Böylece kripto değişim platformları arasındaki itibarını düşürüyor.

O zamandan beri KYC politikalarını değiştirdiler ve artık “Doğrulanmış” bir hesap, yani KYC prosedürlerini tamamlamış bir hesap olmadan günde en fazla 2 Bitcoin çekebilirsiniz..

Huobi, OKEx

HuobiHuobi

Huobi ve OKEx, Çin’in ana devleriydi. Çin hükümeti ülkedeki kripto para birimi ticaretini durdurmadan önce çok sayıda Çinli kullanıcısı vardı..

OKExOKEx

Bu, Huobi ve OKEx’in hakimiyetinin çoğunu ortadan kaldırdığı için “Altın Boşluk” olarak biliniyordu. Bu durum, KuCoin ve Binance gibi başkalarının sorumluluğu üstlenmesine yol açan iki borsayı istikrarsızlaştırdı..

Hala onları Kademe 2 borsalar olarak görüyorum çünkü geçmiş müşterilerinden bazılarını hala elinde tutuyorlar ve gelecek için teknolojiye sahipler..

Çin hükümetinin bu borsaların işlemesine izin verdiğine, ancak işlemlerini takip ettiğine dair söylentiler var..

BitMEX

BitMEXBitMEX

BitMEX çoğunlukla muazzam kaldıraç oranına (yani 50 kata kadar) izin veren bir marj ticareti borsasıdır. Kaldıraç ticareti, fiziksel bitcoin’e sahip olmadığınız, ancak ticaret sözleşmelerine sahip olduğunuz zamandır..

Ne yazık ki, BitMEX Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışmıyor ve orada BitMEX hesabınıza giriş yapmamaya dikkat edin, hesabınız yasaklanacak.

Bu kısıtlamayı aşmak için menşe ülkeyi maskelemek için VPN’leri (Sanal Özel Ağlar) kullanan bazı Amerikalıları duymuş olsam da.

Bu tavsiye EDİLMEZ.

BitMEX’in müşteri desteği zayıf. Amerika Birleşik Devletleri’nde yanlışlıkla BitMEX’e giriş yaptığımda hesabımın yasağını kaldırmam 3 aylık e-postaları aldı.

Tier 3 Borsalar (Olası riskler / sorunlar)

Bitfinex

Bitfinex

Bitfinex saygın bir borsa olmasına rağmen, 850 milyon ABD doları tutarında müşteri fonu kaybı için New York Başsavcısı ile olan son mücadelesi, kredibilitesini düşürüyor. Bitfinex’in bu mücadelenin üstesinden nasıl geleceğini görmemiz gerekecek.

Durumun dışında, güçlü bir BTC / USD ticaret çiftine sahip.

Bitfinex’te olup bitenlerden haberdar olmak için burayı tıklayın.

OceanEx

OceanExOceanEx

OceanEX Japonya’da tamamen kayıtlı ve lisanslı bir ticaret platformu olan BitOcean Global tarafından başlatıldı. Morgan Stanley, BNP Paribas ve Deloitte’den geçmiş deneyime sahip çekirdek üyelerden oluşan bir ekip tarafından oluşturulmuştur. OceanEX, kullanıcı ve ticaret güvenliğini artırmak için bir dizi AI güvenlik özelliğine sahiptir. OceanEX, listelenen tüm VeChain varlıkları ve VeChain alım satım çiftleriyle VeChainThor Ekosisteminin ticaret merkezidir. Pek çok çekici özelliğe sahip olmasına rağmen, birçok varlıkta eksik likidite ve hem çeşitli madeni paralar alıp hem de satmakta zorluklar bulduk..

VeChain ve ekosistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Vechain kılavuzumuza bakın.

BitMax

BitMaxBitMax

İzleyicilerden çok fazla istek aldığım için bu değişimi denedim.

Ancak, “İşlem Madenciliği” yapan borsalardan şüpheliyim. İşlem Madenciliği, ticaret karşılığında kredi kazandığınız veya jeton takas ettiğiniz yerdir.

Bu, bir tüccarın aynı anda aynı varlıkları satıp satın aldığı platformda yıkama ticaretini doğrudan teşvik eder..

Bu da borsadaki işlem hacimleri hakkında yanıltıcı raporlar oluşturur..

BitMax, 18 Mayıs 2019’da, token ekonomisinin uzun vadeli istikrarı için, 20 Mayıs 2019’da bekleyen madencilik kısmından 3.000 milyon BTMX jetonunu kalıcı olarak kilitleyeceğini duyurdu..

Token ekonomisinin uzun vadeli istikrarı için, https://t.co/ZgbxdXzvT8 20 Mayıs’ta bekleyen madencilik kısmından 3.000.000.000 BTMX’i kalıcı olarak kilitleyecek. Özel satış için serbest bırakma mekanizması ve hızı şimdilik etkilenmeyecek. https://t.co/keo9elx23a

– BitMax Resmi (@BitMax_Official) 18 Mayıs 2019 BTMX jetonlarının kilitlenmesiyle ilgili BitMax duyurusu

Borsa gelecekte yeni sürüm mekanizmasını açıklayacak.

Seviye 4 Borsalar (bu değişimlerden kaçının)

HitBTC

HitBTCHitBTC

Bu üç borsanın çok şüpheli uygulamaları var.

Örneğin, HitBTC gerçek bir KYC politikasına sahip değil. Sizin büyük miktarlarda para yatırma konusunda pek sorunları yok gibi görünüyor. Bununla birlikte, ticaret yapıyorsanız veya çok para çekmek istiyorsanız, siz onlarla iletişim kurana kadar hesabınızı yasaklayacak veya askıya alacaklardır. Bu kişisel olarak başıma geldi ve bunu araştırdığımda birçok kişinin de aynı deneyimi yaşadığını fark ettim..

Son zamanlarda, fonlarının kaynağı hakkında aşırı ayrıntı vermek zorunda kaldıklarından şikayet eden yeni bir kullanıcı dalgası var..

Ayrıca kendi soruşturmalarını yapan ve Borsa’nın iflas ettiği sonucuna varan bazı kullanıcılar da var..

YoBit

YoBitYoBit

Borsanın zahmetli bir para çekme süreci var.

Sonuç

1. kat: Coinbase, Kraken, Binance, FTX Değişimi, Bittrex, Poloniex,

Aşama 2: KuCoin, Huobi, OKEx, BitMEX

Aşama 3: Bitfinex, BitMax, OceanEx

Seviye 4 (kaçınma): HitBTC, YoBit

Sonuç olarak, kaydolmadan önce bir kripto para birimi platformunda arka plan kontrolü yapmak, dijital varlığınızı kaybetmekten kaçınmanın en iyi yoludur. Yukarıdaki listeyi takip etmek, bu hedefe doğru atılan büyük bir adımdır.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector