Yatırıma başlama zamanının gelip gelmediğini mi merak ediyorsunuz? Büyüme ve gelir için para artırmanın yollarını ve uzun vadede diğer tasarruf türlerinden daha iyi performans gösterme eğiliminde olan getirileri arıyorsanız, o zaman kesinlikle bir yatırım yapma zamanı.!

Bu Ticaret Eğitimi makale size neden bugün yatırım yapmaya başlamanız için en sevdiğimiz sekiz nedeni gösterecek.

1. Paranızın sizin için çalışmasını sağlayın

Paranı kendin için çalıştır, yatırıma başla

Pasif bir gelirin faydalarını henüz duymadıysanız, şimdiye kadarki en heyecan verici finansal hedeflerden birini keşfetmeye hazırlanın! Bu, özellikle gelecekte ailevi nedenlerle bir kariyer molası bekleyen ebeveynler için veya gerçekten de daha sonra esneklik ve seçim için şimdi hazırlanmak isteyen herkes için önemlidir. Basitçe söylemek gerekirse, ya paranız için çalışabilirsiniz – örneğin işinize saatler koyarak – ya da borsaya yatırım yapmaya başladığınızda paranızın sizin için çalışmasını sağlamaya başlayabilirsiniz..

Şunlar da hoşunuza gidebilir: Andy Krieger: Döviz Ticareti Dehası

2. Enflasyonu yenin

Birçok banka hesabı hala, enflasyona zar zor yetişen maalesef düşük faiz oranları sunuyor – şu anda İngiltere’de 2.2pc [1]. Borsaya yatırım yaptığınızda, paranızı artıran ve enflasyonu aşan getiri bulma şansınız çok daha yüksektir..

3. Gelecek için büyüme

gelecek için para artışı

Hisse senetlerine, hisse senetlerine, tahvillere veya diğer varlık sınıflarına yatırım yaptığınızda, geleceğinize yatırım yaparsınız. Bu, bugün bir tohum ekip büyük ve sağlıklı bir bitkinin büyümesini beklemek gibidir. Sizi harika alışkanlıklar için hazırlar ve uzun vadeli bir zaman diliminiz olduğunda ve yatırım dünyası hakkında olabildiğince çok şey öğrenme arzunuz olduğunda sağlıklı bir yuva yumurtasını dört gözle bekleyebileceğiniz anlamına gelir. Güzel haberler? Tahmin edebileceğiniz kadar karmaşık değil ve herkes karı artırabilir!

İnsanlar ayrıca şunu da okuyor: Sıradan İnsanlar Çevrimiçi Ticaretten Para Kazanıyor mu??

4. Emeklilik planlaması

Çoğumuz hala yetersiz emeklilik fonuna sahip olduğumuz için suçluyuz. Devlet emekli maaşına güvenmek istemiyorsanız, zaman içinde rahat bir yuva yumurtası yaratmanıza yardımcı olacak hisse senetlerine, hisse senetlerine, fonlara, izleyicilere, tahvillere ve diğer araçlara yatırım yapmaya başlamak için asla geç değildir. Trading Education’da, tam da bunu yapmanız için gereken araçları ve bilgileri size vereceğiz. Ve unutmayın, vergi avantajları da vardır!

5. Hedeflerinize ulaşmak

finansal hedeflerinize ulaşmak

Hepimizin hayalleri var ve bunların birçoğu yerden inmek için biraz finansman içeriyor – ister bir tekneye sahip olmak, ipoteğinizi erken ödemek, dünyayı dolaşmak veya kendi işinizi kurmak olsun. Belki de çocukları üniversiteye göndermek veya kendi ilk evlerini satın almalarına yardımcı olmak için yeterince ayırmak istersiniz. Motivasyonunuz ne olursa olsun, borsa yatırımının sabrı, disiplini ve uzun vadeli doğası, bu amacın gerçekleşmesi için finansal olarak hazırlanmak için gereken tüm adımları yerine getirebileceğiniz anlamına gelir. Artık boş hayal yok – ve bunun yerine – planlanmış bir gelecek gerçekliği.

Ayrıca bakınız: Yatırım Yapmayarak Ne Kadar Kaybedersiniz?

6. Uzun vadeli başarı

Borsanın en büyük derslerinden biri, yatırım yapmaya başladığınızda uzun vadeli bir zaman dilimine sahip olmanız gerektiğidir. Bu sabır, disiplin ve planlama gerektirir; bunların tümü finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak mükemmel araçlardır. Ayrıca hızlı düzeltmelere ve hızlı kazançlara odaklanma eğiliminde olan modern kültürümüzün karşısında da uçuyorlar. Borsada istikrarlı bir yatırım planının uzun vadeli vaadi hakkında bilgi edinmeye ve kendi uzmanlığınıza ve becerilerinize yatırım yapmaya başladığınızda, kendi finansal geleceğinizi güvence altına alma olanağına sahip olursunuz..

7. Kaçırılan bir fırsat riski

kaçırılan fırsat riski

Borsaya yatırım yapmazsanız, önemli kazançları kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Unutmayın, banka hesapları çok az faiz ödüyor ve enflasyon yüksek. İstatistiksel olarak, borsa uzun vadede diğer varlık sınıflarından daha iyi performans gösterdi ve hala paranızın karşılığını alabileceğiniz en iyi uzun vadeli yuva olmaya devam ediyor. [2] Tekneyi kaçırma ve borsa yükselişi hatasına düşmeyin – örneğin Londra FTSE’nin bu yılın başında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ve birçok kişinin başka birine ulaşmaya hazır olduğuna inandığını düşünün. [3] Bu, yatırım yapmaya hazır olanların ileriye dönük planlama ve dikkatli zamanlamanın avantajlarından yararlanmak için kendilerini konumlandırdıkları anlamına gelir.!

Kaçırmayın: Peter Lynch gibi yatırım yapın – Hisse Senedi Seçme Uzmanı

8. Vergi nedenleri!

Emeklilik yoluyla hisse senetlerine ve hisse senetlerine yatırım yapmanın vergi açısından verimli olduğunu biliyor muydunuz? Aynı zamanda vergi açısından verimli bir tasarruf aracı olan bir hisse senedi ve hisse senedi ISA’ya sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz? Para biriktirirken tasarruf etmenin birçok yolu var!

Başarılı bir yatırımcı olmak için ihtiyacınız olan her şeyi öğrenin! Trading Education’da tüm borsa yatırım dünyasını size açacağız ve size ilerlemeniz ve kendi geleceğinize yatırım yapmanız için gereken araçları, bilgi birikimini ve güveni vereceğiz. Borsada nasıl gezineceğinizi, terimleri nasıl anlayacağınızı, jargonu ve rakamları nasıl okuyacağınızı ve uzun vadede para kazanmaya yardımcı olabilecek stratejileri öğreneceksiniz. Daha da iyisi, tüm kurs materyalleri, hemen uygulayabileceğiniz basit, erişilebilir ve hazır bir şekilde sunulur.!

Daha fazlasını öğrenmek ve kendi finansal geleceğinizin kontrolünü elinize almak için bizimle iletişime geçin.!

Bu makaleyi Trading Education’dan okumaktan keyif aldıysanız, lütfen bir beğeni verin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz başka kişilerle paylaşın..

Bulabileceğiniz orijinal makale İşte.

Kaynaklar:

[1] https://www.ons.gov.uk/economy/inflationandpriceindices

[2] https://www.investopedia.com/articles/investing/103013/stocks-remain-best-longterm-bet.asp

[3] http://www.iii.co.uk/articles/501413/how-ftse-100-could-attack-new-high

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me