Y Kuşağı İçin En İyi 20 Finansal İpucu

Y kuşağı için en iyi 20 finansal ipucu

Geçmişe bakma armağanından daha az daha iyi armağanlar vardır. Kariyeriniz boyunca öğrendiğiniz dersleri bir araya getirip 20 yaşındaki benliğinize geri götürebilseydiniz, o zaman hiç şüphesiz bir anda milyoner olurdunuz. Ancak, dünyanın çalışma şekli bu değil. Bunun yerine, sizi doğru yönde yönlendirmeye yardımcı olacak finansal bilgelik sözlerini bulmak için daha fazla sayıda deneyim yaşamış olanlara bakmalıyız..

Neyse ki, bu Ticaret Eğitimi makalesi tam olarak bunu yapıyor. Bir servet danışmanlığı firmasının sahibi olan Robert Pagliarini’nin yaşamı boyunca öğrendiği önemli finansal dersleri burada özetliyoruz. Önümüzdeki birkaç on yıl içinde dünyaya damgasını vurmak ve finansal zenginliklerini artırmak isteyen gençler için en uygun olanıdır. Sindirilebilir hale getirmek için işte Y kuşağı için en iyi 20 finansal ipucu.

1. Risk alma zamanı

finansal ipuçları, risk al

Genç olmak ve 20 yaşında olmak, onu güvenli bir şekilde oynamanın ve bahislerinizi sınırlandırmanın zamanı değildir. Bunun yerine, eski benliğinizin asla göz önünde bulundurmayacağı büyük riskler almak için mükemmel bir konumdasınız. Bu, paranız konusunda aptal olmak anlamına gelmez, ancak bir iş kurmak veya inanılmaz derecede iyi yapma potansiyeline sahip bir yatırımı yapmak anlamına gelir..

Başarısız olsa bile, bazı değerli dersler öğrenmiş olacaksınız ve bir dahaki sefere bunu doğru yapmak için hala onlarca yıllık zamanınız olacak. Ödemeniz gereken ipoteğiniz ve üç çocuğunuz yokken bunu yapmak artık çok daha kolay.

Şunlar da hoşunuza gidebilir: Bugün Düşünmeye ve Zengin Olmaya Başlayın!

2. Kendinize yatırım yapmanız önemlidir

Hayatınızda gerçekten başarılı olmak ve iyi miktarda servet biriktirmek istiyorsanız, öncelikle kendinize yatırım yapmalısınız. Sıfırdan milyar dolarlık bir şirket kuramamanız gibi, sağlam bir bilgi temeli olmadan da aynısını yapamazsınız..

Bir öğrenme fırsatı olarak kariyerinizin en az ilk 10 ila 15 yılına odaklanın. Elbette, bir sonraki Facebook veya Snapchat ile büyük bir başarı elde etme şansınız var, ancak önemli olan bu değil. Önemli olan, yol boyunca bir şeyler öğrenmek ve gelecekteki başarı için bilgi tabanınızı oluşturmak için zaman ayırmaktır..

3. Parayla akıllı olun

Üniversitelerin derece almanın ve eğitimde yıllar geçirmenin erdemlerini ilan etmesine rağmen, çok az sayıda genç insanın iyi mali bilgiye sahip olması şaşırtıcı. İnsanların çok genç yaşlardan itibaren büyük miktarlarda gereksiz borçlanmalarına yol açabileceği için bu gerçekten utanç verici..

Bunun yerine, muhasebenin temellerini öğrenmek için zaman ayırarak finansal farkındalığınızla proaktif olmalısınız. Bu beceriler, yaşlandıkça daha akıllı kişisel ve ticari yatırımlar yapmanıza yardımcı olacaktır. Daha da iyisi, bu becerileri öğrenmek için binlerce para ödemenize gerek yok, bunun gibi bir kitap okuyarak başlayın. – Robert Pagliarini’den Parayı Akıllı Alın.

Ayrıca bakınız: Parasız Yatırıma Nasıl Başlayabilirsiniz??


4. Fırsatların bulunduğu yere gidin

Günümüzde gençler genellikle 20’li yaşlarının başında büyük bir hamle yapamayacak kadar ihtiyatlı veya çok korkuyorlar. Harika bir iş bulmak ve fırsatlara erişmek için yeni bir şehre taşınmak yerine, evlerinde kalmayı seçecekler, dünya geçtikçe yaşlanacaklar..

Doğuştan aynı ortamda sıkışıp kaldığınızda heyecan verici yeni fırsatlar bulmanız pek olası değildir. Bunun yerine cesur olun ve neyin beklediği hakkında hiçbir fikriniz olmasa bile fırsatların bulunduğu yere gidin. Sadece bu ortamlarda kalarak, heyecan verici yeni fikirlere maruz kalacaksınız ve pazardaki o harika işi veya boşluğu çok daha fazla bulabileceksiniz..

5. Ömür boyu hedefler belirleyin, şimdi

ömür boyu hedefler belirlemek

Pek çok insan bir gün zengin olmak için sabırsızlanacağım gibi şeyler söylüyor ?? ya da mali durumum düzeldiğinde tatile çıkacağım ?? Bu ifadeler çok açık ve hiç de gerçekçi değil. Aslında, bunları söyleyerek onlara ulaşmanız ve arzuladığınız finansal bağımsızlığı kazanmanız pek olası değil..

Bunun yerine, hayatınız boyunca ulaşmanız için hedefler ve hedefler belirleyerek finansal planlamanızda aktif olmalısınız. Burada utanmayın, bunun yerine cesur ve hırslı olun. 40 yaşına geldiğinde bir ada ister misin? Harika, o zaman bir yere yazın! Daha sonra, bu hedeflere ulaşmak için belirli aralıklarla ne kadar kazanmanız ve değer olmanız gerektiğine dair bir fikir edinebilirsiniz..

İnsanlar ayrıca şunu okur: Hiçbir Şeyden Başlamadan ve Hikayelerinden Öğrendiklerinizle Başlayan 5 Başarılı Girişimci

6. Daima büyümeye odaklanın

Hayatta hiçbir yere varamayan insanlar, burada ve şimdi sıkışıp kalan ve kendilerini zorlama şansını kullanmayanlardır. Bunun yerine, mali durumunuzda başarılı olmak için, kendinizi her zaman zorlamaya ve büyümeyi aramaya adamanız gerekir. Bu, yeni şeyler öğrenmek ve yeni fikirler denemek anlamına gelir.

Daha önce de belirtildiği gibi, planlar başarısız olsa veya geri çekilseniz bile, yine de değerli yaşam dersleri öğrenirsiniz. Bunlar paha biçilmez büyüyen deneyimlerdir ve her zaman odaklanmanız gereken türden şeylerdir. Harika hayatınızı vasat bir hayattan ayırmanıza yardımcı olacak şey budur..

7. Yatırım yapmayı ve biriktirmeyi alışkanlık haline getirin

para büyür, finansal ipuçları

Tıpkı genç yaştan itibaren kendi bilginize yatırım yapmanız gerektiği gibi, yatırım yapmaya ve tasarruf etmeye başlamalısınız. Ayıracak çok şeyiniz olmasa bile. Önemli değil. Aslında, haftada 5 sterlin ya da öylesine bir kenara koyarsanız, birkaç yıl içinde, kullanıma hazır bir pot paraya sahip olduğunuzu göreceksiniz..

Mümkün olan yerlerde bu basit yatırım ve tasarruf uygulaması, oynayacak daha fazla paranız olduğunda size iyi durumda olacak iyi finansal alışkanlıklar kazandırmaya başlayacaktır. Akıllı Y kuşağı, yollarına çıktıklarında fırsatlara yatırım yapmaya hazır olarak aylık kazançlarının en az% 10’unu tasarruf etmeye çalışacaklar..

Bu makaleye göz atın: Neden Yatırım Yapmak Tasarruf Etmekten Çok Daha İyi??

8. Eğitiminiz için asla borçlanmayın

Okula gitmek için borç almak inanılmaz derecede tartışmalı bir konudur. Bununla birlikte, sadece bir derece almak için büyük miktarda borç almanın ileriye dönük bir yol olmadığını belirten pek çok sağlam argüman var. Bunu yaparken, onlarca yıl boyunca başınızın üzerinde kalan büyük kredi geri ödemeleri ile baş başa kalacaksınız..

Bunun yerine, bir üniversite kursuna gitmek için biraz zaman ayırmayı ve bu arada mali durumunuzu desteklemeyi düşünmelisiniz. Alternatif olarak, okurken bir işe girerek saatlerinizi ayırın. Elbette, bu kadar eğlenceli olmayacak ve kesinlikle daha zor olacak, ancak size hayatta başarılı olmak için gereken cesaret ve kararlılığı aşılayacaktır..

9. Yaptığınız her şeye girin

İnsanların hayatlarındaki görevleri yerine getirirken izledikleri tipik yol, onları küçük parçalar halinde organize etmek ve ardından her gün az sayıda işi işaretlemektir. Bununla birlikte, gerçekten bir şeyde mükemmelleşmek ve ilerlemek istiyorsanız, o anda en önemli olduğunu düşündüğünüz şey üzerinde her şeyi yapmalısınız. İşte bir örnek. Diyelim ki bataklık standart bir işte haftada 40 saat çalışıyorsunuz ve sonra bir gün bir iş kurmak istediğinize karar verin.

Pek çok insan, her gece burada ve orada işlerini büyütmek için işini koruyabilir ve birkaç saat ayırabilir. Bu yavaş ve istikrarlı yaklaşım bazen işe yarasa da, çok daha az olasıdır. Bunun yerine, fikre gerçekten inanıyorsanız,% 110’unu ona vermeli ve görene kadar diğer her şeyi görmezden gelmelisiniz. Sonuç olarak, başarı şansınız büyük ölçüde artacaktır..

10. Düşük temel giderleri korumaya odaklanın

Bugünlerde bir gencin yapabileceği en kötü şeylerden biri, hareket halindeyken büyük aylık harcamaları almaya başlamaktır. Elbette, bazı arkadaşlarınız gösterişli bir evde yaşamayı veya yepyeni bir araba kullanmayı göze alabilir, ancak bu insanları taklit etmeye çalışmayın. Bunun yerine, kendinizi herhangi bir şekilde zorlamaktan kaçınmak için mali durumunuzu düşük tutun..

Yepyeni bir Tesla için pahalı bir aylık kredi sözleşmesine kaydolmak cazip gelebilir, ancak bu iyi bir finansal anlam değil. Bunu yaparken, zar zor karşılayabileceğiniz ve heyecan verici yeni riskler ve fırsatlar alma şansınızı azaltan büyük ödemelerle kendinizi batırırsınız..

11. Arkadaşlarınızın kim olduğunu düşünün

kendini başarılı insanlarla kuşat

En çok zaman geçirdiğimiz beş kişinin ortalaması olduğumuza dair ortak bir söz var ??. Bunu düşündüğünüzde çok mantıklı geliyor. Kendinizi çok düşük beklentileri olan ve çok az maddi hırsı olan arkadaşlarınızla çevrelediğinizi varsayalım. Görüşmelerinizin çoğu, sizi hiçbir yere götürmediğini görmeyecek vasat şeylere dayanacak..

Bununla birlikte, benzer fikirlere sahip, istekli ve iyi bir mali algıya sahip insanlarla düzenli olarak görüşmek için zaman ayırırsanız, başarı şansınız çarpıcı biçimde artar. Genç olmak ve 20 olmak, büyük hayaller kurmanın ve yeni fikirlere yönelmenin zamanıdır. Bu tutkuyu paylaşan ve sürüşe çıkan insanları bulun.

Kaçırmayın: 88 Milyar Dolar Değerinde Birinden Bahşiş Almak İster misiniz??

12. Sağlığınız önemlidir

Gençken sıkı çalışmak ve kendinizi zorlamak önemlidir, ancak bu asla kendi sağlığınızdan ve refahınızdan fedakarlık etmemelidir. Bunun yerine egzersiz ve sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzınızın düzenli bir parçası haline getirmelisiniz. Bu, vücudunuzu ve zihninizi mükemmel bir formda tutmanıza yardımcı olacak ve zorluklar size geldiğinde sizi hazır tutacaktır..

Bunun önemi konusunda kanıta mı ihtiyacınız var? Sadece kronik hastalıkları veya kendi kendine neden olan sağlık bozuklukları olan tanıdığınız insanlarla konuşun. Bu sağlık sorunları araya girdiğinde hayatlarının çarpıcı bir şekilde değiştiğini göreceksiniz. Başka şeylere odaklanmanız için çok daha az zaman sağlar ve en değerli varlığınızı yutmaya başlar: zaman.

13. Yaratın, yaratın, yaratın!

harika şeyler yaratmak ve inşa etmek

Gelecekteki mali durumlarında başarılı olan insanlar, hayatlarını harika şeyler yaratarak ve inşa ederek geçirmiş kişilerdir. Bunların ne olduğu bile önemli değil. Bir şirket, bir hayır kurumu, bir ürün veya bir tür takipçisi olun. Ne olursa olsun, inşa ettikleri şey, onlara büyük bir finansal özgürlük kazandıran şeydir..

Bu nedenle, her zaman harika şeyler inşa etmek için çok fazla odak ve enerji harcamalısınız. Hangi fikrin büyük hit olacağını asla bilemezsiniz, ancak çekmediğiniz çekimlerin% 100’ünü kaçırırsınız. Her şey, risk almaya açık olmaya ve kullanılabilir olduklarında yeni fırsatlara ulaşmaya bağlıdır..

Ayrıca bakınız: Bu Yatırım Kılavuzu Daha İyi Mali Kararlar Vermenize Yardımcı Olacaktır

14. Diğer sekiz saate odaklanın ??

Tipik bir günde, sekiz saat çalışacak, sekiz saat uyuyacaksınız ve sekiz saatiniz başka şeyler yapacaksınız. Rakamlar her zaman herkes için doğru değildir, ancak normalde oldukça yakındır. Bu nedenle, zamanınızı en üst düzeye çıkarmak ve büyük bir servet oluşturmak istiyorsanız, uyumadığınız veya çalışmadığınız zamanlarda ne yaptığınıza dikkat etmeniz gerekir..

Zorlamak istediğiniz bir iş fikriniz varsa, bu sekiz saatin sekizi bu fikir için harcanmalıdır. Günde dört veya beş saat ayırsanız bile, dışarıda aynı fikre daha fazla zaman ayıran başka biri var. Bu nedenle, size verilen zamanı en iyi şekilde değerlendirin ve gelecekte başarıyı yakalamak için her şeyi yapın.

15. İş yerinde yukarıda ve öteye gidin

yukarı git

Bu nokta, büyük ölçüde bağımsızlığı teşvik etmeye çalıştığı ve kendi fikirleriniz üzerinde çok çalıştığı için, bu makalede değinilen diğer bazı noktalara neredeyse aykırıdır. Bununla birlikte, günlük işinizde de yukarıda ve öteye gitmek için söylenecek çok şey var. Sadece gün içinde karışmak ve koşuşturmak yerine, her gün% 100 vermeli ve öne çıkmaya çalışmalısınız..

Bu yaklaşımı benimseyerek çok daha fazlasını öğrenecek ve rolden çok daha fazlasını alacaksınız. Ayrıca, gününüzün her bölümünün ne kadar başarılı olduğunu kontrol ettiğiniz bir sahiplik zihniyeti geliştirmenize yardımcı olmak için çok önemlidir. Ayrıca, enerjiniz ve coşkunuzla kendinizden daha çok zevk almaya başladığınızı ve etrafınızdakileri daha iyi etkileyebildiğinizi göreceksiniz..

16. Kaç yaşında olduğunuza kapılmayın

Neden yeni bir fırsatı denemeyecekleri için yaşlarını suçlayan çok fazla insan var. Bir şey deneyemeyecek kadar genç veya deneyimsiz olduklarını söyleyenler var. Bu yanlış. Diğer kampta, çok yaşlı olduklarını ve yeni bir şeye başlamak ya da sıfırdan bir şeyler denemek ve inşa etmek için çok takılıp kalmış olduklarını söyleyenler var. Bu da yanlış.

Aslında, bir şeyde başarılı olmak için kaç yaşında olduğunuz önemli değildir. 15 yaşındaysanız ve bir şeyler yapmaya ve satmaya başlamak istiyorsanız, o zaman devam edin! 50 veya 60 yaşındaysanız ve okula geri dönüp yeni bir beceri geliştirmeye karar verirseniz, o zaman yapın! Koşullarınızı değiştirmek için her zaman zaman kalır, sadece şüpheyi susturmanız gerekir. Başlamak için en iyi zaman bugündür.

Bu makaleye göz atın: Finansal Hedeflerinize Ulaşmak için 7 Adım

17. Güçlü yönlerinizi ikiye katlayın

başarılı yatırımcı becerileri

Bir iş kurmak gibi hayattaki bir görevi başarmanın en hızlı yollarından biri, enerjinizin mümkün olduğunca çoğunu harika olduğunuz bir şeyi yapmaya adamaktır. Bu, diğer her şeyi ihmal etmek anlamına gelmez, çünkü bu becerileri geliştirmek için hala zaman ayırabilirsiniz. Ya da daha iyisi, bu becerilere sahip olanlardan dışarıdan yardım alın.

İşletmenizin başarılı olmasını istiyorsanız, bir şeyi son derece iyi yapmanız gerekir, bu nedenle, onların gücünü ve yeteneklerini ve enerjisini en üst düzeye çıkaran kişi olmalısınız. Geri kalan her şey için endişelenmeyin, çünkü bu şeyler kendi kendine çözülecek ve nede harika olduğunuza odaklanarak başardığınız şey tarafından gerçekleştirilecektir..

18. Sizi başarılı olmaya iten şeyin ne olduğunu anlayın

Harika bir şey inşa etmenin doğası, yol boyunca zorluklarla karşılaşacağınız anlamına gelir. Herhangi bir başarılı işletme sahibiyle konuşursanız, bugün oldukları yere ulaşmak için mücadele ettiklerinde 1001 şeyin yoluna çıktığını söyleyecekler, ancak bu onları durdurmadı. Ve bu zor zamanları atlatmak için, yaptığınız şeyi yapmak için bir nedene ihtiyacınız var..

Günde 16 saat yeni bir beceri öğrenmek veya markanızı oluşturmak için çalışıyorsanız, sizi tüm yol boyunca motive edecek ve neden kendinizi cezalandırdığınızı hatırlatacak bir şeye ihtiyacınız var. Sizi neyin yönlendirdiğini anlamak çok kişisel bir şeydir, bu yüzden kendinize derinlemesine bakmak ve ne olduklarını öğrenmek için zaman ayırın. Ardından, bunları size hatırlatmak ve sizi ileriye taşımak için elinizden geldiğince yapıştırın..

Kaçırmayın: Tony Robbins, Başarıyı Yaratan ve İlham Veren Bir Adam

19. Her zaman sorumluluk alın

sorumluluk al, mali hedefler

Bir önceki noktadan sonra, hayatın mükemmel olmadığının ve bazen hataların meydana geldiğinin ve işlerin ters gittiğinin farkında olmak önemlidir. Bir lansman son tarihini kaçırmış olabilirsiniz veya bir yatırım sizin nasıl hoşunuza gittiğini göstermiyor olabilir. Peki, bu olduğunda başkalarını suçlama.

Bunun yerine, başarısızlığın sorumluluğunu alın ve bunu kendi başınıza kabul edin. Bu, yapılacak çok olgun bir şey ve bir birey olarak büyümenin açık ara en iyi yolu. Hatalarınız için başkalarını suçlamaya devam ederseniz, hayatta asla bir yere varamazsınız. Bunun yerine, sorumluluk alan ve bir dahaki sefere ders alan kişi olun..

20. Varlık oluşturmaya odaklanın

Gerçek servet kazanmak, para için çalışmayı bırakmanız ve paranızın sizin için çalışması gerektiğini fark etmeniz anlamına gelir. Bu, yalnızca varlıklarınızı oluşturmak için zaman ayırdıysanız gerçekleşebilir. Varlıklar, yatırımlar, işletmeler ve mülkler gibi şeylerdir. Sizden para almak yerine size her ay nakit iadesi veren şeyler.

Hayatınızda önemli miktarda varlık biriktirebilirseniz, sonunda para asla sorun olmaz. İhtiyaçlarınızı karşılamaya yetecek kadar geliyorsunuz ve çalışmak için çok fazla zaman harcamaktan endişelenmenize gerek yok. Bu nokta hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, okumak için harika bir yer Zengin Baba Fakir Baba.

Şunlar da hoşunuza gidebilir: Bu Kitabı Okuyun ve Varlıklara Odaklanmaya Başlayın!

Bonus İpucu

mali durumunuzu kontrol altına alın

Son olarak, mali durumunuzu kontrol altına almanın bir angarya olarak görülmemesi gerektiğini anlamanız gerekir. Bunun yerine yaptığınız her şeyde eğlenin ve hayatı dolu dolu yaşayın. Sevdiğin şeyi yapmaya odaklandığın sürece bunu yapamaman için hiçbir sebep yok.

Kaçırmayın: Forex Trading için En İyi Kılavuz

Bu makaleyi Trading Education’dan okumaktan keyif aldıysanız, lütfen bir beğeni verin ve ilginizi çekebileceğini düşündüğünüz başka kişilerle paylaşın..

Kaynak: www.forbes.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map