2021’de Alınacak En İyi Hisse Senetleri: (Derinlemesine İnceleme)

Zirvede güzelce konumlanmış, güçten güce giden en yüksek hisse senetlerinin bir parçası olmak ister misiniz? Bu yıl satın alabileceğiniz en iyi hisse senetleri hangileri? 2021’de satın almak için en iyi 20 hisse senedini mi arıyorsunuz? Biz sizi koruduk! Her yatırımcının göz önünde bulundurması veya 2021 için büyüyen portföyüne eklemesi gereken en iyi performans gösteren hisse senetlerine sahibiz..

2021’de Alınacak İlk 20 Hisse Senedi

En iyi, en iyi performans gösteren, parlayan hisse senetlerinden yalnızca birkaçını 2021’in bir parçası olmak ve uzun vadede elde tutmak için seçmek, aslında yapılması zor bir seçimdir..

Yıllar içinde ve günümüzde muazzam bir güç kazanan ve geleceğe doğru ilerleyen parlak finansal sonuçları hedefleyen ve elde eden bazı muhteşem hisse senetleri var, ancak daha iyi olmaya hazırlanıyor..

Bu en iyi hisse senetlerinin yakın zamanda modası geçmeyeceği için harekete geçme zamanı geldi.

Bu tür mega hisse senetlerinin bir parçası olmak, yalnızca bireyin mali durumuna bağlıdır..

Hisse senedi alım satımına yeni başlayan biriyseniz, mümkün olduğunca çok araştırma yapmaya değer.

Hisse senedi ticareti becerilerini öğrenmek için kapsamlı bir anlayış okumak ve kazanmak için, Hisse Senedi Ticareti ve Hisse Senedi İşlemlerinde Nasıl Ayakta Kalınır?.

Hisse senedi alım satım piyasasını öğrenmekten, paranızı yatırmaya bakmadan önce nelerden kaçınmanız gerektiğine sıkıca göz kulak olmaya kadar. Tam kılavuz, hayati bilgilerle dolu ve hisse senedi alım satım yolculuğunuza adım adım rehberlik ediyor.

Daha fazla gecikmeden, portföyünüze bu en iyi hisse senetlerinden herhangi birini eklemeyi düşündüğünüzde onaylayıcı bir seçim yapmanız için ideal olan, her hisse senedi özetini incelerken En İyi 20 Hisse Senedi fikrine bir göz atalım..

2021’de Alınacak İlk 20 Hisse:

1. Netflix (NFLX)

2. Amazon.com Inc (AMZN)

3. Facebook Inc (FB)


4. Diamondback Energy Inc (FANG)

5. PayPal Holdings Inc (PYPL)

6. PepsiCo Inc (PEP)

7. Etsy Inc (ETSY)

8. AbbVie Inc (ABBV)

9. Airbnb (ABNB)

10. Tesla Inc (TSLA)

11. Docusign Inc (DOCU)

12. Johnson ve Johnson (JNJ)

13. Apple Inc (AAPL)

14. Coca-Cola Co (KO)

15. Chevron Corporation (CVX)

16. Microsoft Corporation (MSFT)

17. Sezgisel Cerrahi (ISRG)

18. Honeywell International Inc (HON)

19. Lendingtree Inc (TREE)

20. McDonald’s Corp (MCD)

Tüm bu en iyi hisse senetlerinin yanı sıra diğer pek çok hisse senedini şuradan satın alabilirsiniz: eToro ve% 0 ücret ödeyin!

Ve işte 2021 için en iyi 20 hisse senedi listesi.

Yeni gelenlerle karşılaştırıldığında en güçlü, sağlam, iyi bilinen 20 hisse senedinin iyi bir karışımı, 2021’e ve gelecek yıllarda daha fazla büyüme sağlayacak en iyi performans gösteren hisse senetleri.

Listeden 2021’in En İyi Büyüyen 5 Hisse

Tamam, yukarıda bahsedilen tüm hisse senetleri elbette yıllar içinde muazzam bir büyüme kaydetti, bu da bu hisse senetlerinin piyasanın en iyilerinden biri haline gelmesine ve günümüzde bulundukları yerde konumlandırılmasına yol açtı..

Ancak, diğerlerinden daha iyi büyüyecek bazı hisse senetleri var..

Bu yüzden onları sizin için parçaladık.

İşte uzun vadede parçası olabileceğiniz ilk 5 Büyüme Hissemiz.

1. DocuSign

2. Airbnb

3. Lendingtree

4. Sezgisel Cerrahi

5. PayPal

Büyüyen hisse senedi, hisse senedi alım satımına yeni başlayan biriyseniz, finansal piyasanın ortalama büyüme oranından daha yüksek büyüyeceği tahmin edilen bir şirket içindeki herhangi bir paydır..

Büyüme hisselerinin temettü hisselerinden farklı olduğuna şahit olacaksınız.

Büyüyen hisse senedi şirketleriyle, gelirleri oluşturulduktan sonra, uzun vadeye ilerlemek için kısa vadede büyümelerini hızlandırmak için paralarını doğrudan işletmeye geri yatıracaklar..

Yukarıdakilerden hangisi, şirketin daha fazlasını elde etmek için parayı işlerine geri koyması nedeniyle büyüme hisselerinin normalde temettü ödemediği anlamına gelir..

Kısa vadede, birçok yatırımcı, büyüyen bir hisse senedinin hisse fiyatının diğerlerine kıyasla tipik olarak daha pahalı olduğuna inanmaktadır..

Ancak, tüm büyüme hisse senetlerinin hisse fiyatlarının süper yüksek olmadığını unutmayın; Normalde diğer hisse senetlerinden daha yüksek fiyatlandırılsa da, makul bir hisse fiyatı ile büyüme hisse senetlerinin mutlu bir bakiyesini bulabilirsiniz..

Ancak gerçek şu ki, hisse fiyatları ve P / E oranları (fiyat-kazanç oranı) yüksek olabilir veya görünebilir, ancak uzun vadede, bu performans gösteren hisse senetlerinden potansiyel olarak elde edilecek büyüme ve sermaye potansiyeli çok büyük olabilir..

1. DocuSign (DOCU)

docu hisse senedi grafiği

DocuSign dünyanın ve bireylerin elektronik olarak imzalamasına öncülük ediyor. Herhangi bir alanda bir anlaşma imzalamanız gerektiğinde, DocuSign herhangi bir cihazdan ve dünyanın herhangi bir yerinden imzalamanıza izin verir..

İleri görüşlü şirket, sıkı güvenlik önlemlerinin uygulandığı Covid-19 nedeniyle 2020’de sadece yükselmekle kalmadı, DocuSign pandemiden önce son derece iyi gidiyordu..

Şirket, büyük varlıklı yasal olarak bağlayıcı sözleşmeler imzalamadan daha küçük bir taahhüt anlaşmasının imzalanmasına kadar, elektronik geleceğe doğru ilerliyor.

Şirketin üçüncü çeyrek Ekim raporuna göre, DocuSign’ın toplam geliri% 53 artışla 382,9 milyon $ ‘a (285,9 milyon £) yükseldi. Şirketin toplam geliriyle birlikte, markanın aboneliği% 47 arttı ve ek hizmet geliri% 43 artışla 16,3 milyon ABD dolarına yükseldi.

CEO Dan Springer, performans ve büyüyen bulut platformuyla ilgili yaptığı açıklamayla baştan aşağı çivi çaktı..

“Şirketler, işlerinin ve anlaşma süreçlerinin dijital dönüşümünü hızlandırdıkça, DocuSign’ın doğu yapısı, temel bir bulut platformu olarak büyümeye devam ediyor.”

45.9 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olmak ve hisse fiyatı şu anda 280.00 civarında olduğu gibi, ki bu gördüğünüz gibi en ucuz hisse senedi değil, aynı zamanda en pahalı da değil.

Bu marka zaten bir parçası olmak için lider bir işletme olarak kendini kurmaya başlamış olsa da, dünya dijital dünyaya doğru ilerledikçe büyük bir büyüme için kesinlikle daha fazla alan var..

DocuSign, portföylerine büyüme hissesi eklemek isteyen yatırımcılar için şiddetle tavsiye edilen bir büyüme hissesidir..

2. Airbnb (ABNB)

Tamam, dünya neredeyse 12 aydır gerçekçi bir şekilde beklemede olduğundan, uluslararası seyahatlerin neredeyse durma noktasına geldiğine tanık olmak, ancak Airbnb hala genel olarak iyi sonuçlar verdi..

Bu yıl çalkantılı bir yıl oldu Airbnb gelirinde% 32 düşüş gösteren ve düzeltilmiş bir şekilde ilk çeyreğinde 341 milyon $ net zarar bildirdi.

Bununla birlikte, ikinci, üçüncü ve son çeyreğe girerken, şirket kayda değer bir iyileşme kaydetti ve büyük markalı otel isimlerinden çok, şimdiye kadarki rezervasyonlarda öncülük ediyor..

Dünya, uzaktan çalışma etiğine doğru ilerlerken ve dünya çapında hevesle bir tatil bekleyen veya küçük bir tatil bekleyen bireyler varken, bunlar bu şirketi bir büyüme stoğu yapan iki güçlü faktördür..

Bugün itibariyle, Airbnb’nin değerlemesi 34,6 milyar $ ‘dır ve bu, yılın başında sahip olduğu 18 milyar $’ dan iyi bir artış anlamına gelir..

Ek olarak, Airbnb’nin bugüne kadarki hisse fiyatı 165.34.

Yeni yıl bize yaklaşırken, her şey yolunda giderken, bir kez daha dünyanın dört bir yanında jet seferi yapabilmenin yeni bir normaline dönmeyi umuyoruz..

Bu büyüme stokunu, büyüme stok kategorinize iyi bir katkı yapmak.

3. LendingTree (TREE)

LendingTree, dünyaya orta boy bir hisse senedinin neler başarabileceğini ve geleceğe yol açabileceğini, önümüzdeki yıllarda potansiyel olarak büyük bir hisse senedine dönüşebileceğini büyük ölçüde gösteriyor. (herşey mümkün).

Bu yıl, LendingTree Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok vatandaş ve işletme sahibinin hayatta kalanı oldu.

Çevrimiçi iş platformu, kredi kartı, kredi, sigorta ve daha pek çok şey açısından borç almaya bakmak isteyen kişileri platform aracılığıyla birbirine bağlar..

Platform, borçluların, bireysel ihtiyaçlarına en uygun ürünleri elde etmek için borçluları yatırımcılarla buluşturmanın yanı sıra, rekabetçi oranlardan ve diğer finansal hizmet türlerinden alışveriş yapmalarına olanak tanır..

LendingTree, bu rapor itibariyle 275,63 hisse fiyatı ile bugüne kadar 3,58 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahiptir..

Firmanın üçüncü çeyrek raporlarının da onayladığı gibi, LendingTree, potansiyel bir yükselen 2021 ve ileride parlak bir gelecek için hazırlanıyor..

Gerçekçi olalım, Coronavirüs veya koronavirüs yok, finansal hizmetler her zaman talep görüyor.

Bu yılki olayların ışığında, marka tartışmasız harika sonuçlara izin verdi ve arşivledi, belki de yılın başında beklenenden daha iyi..

Bu da LendingTree’yi 2021 için satın almak için harika bir büyüme stoku yapıyor.

4. Sezgisel Cerrahi (ISRG)

Intuitive Surgical, başyapıt da Vinci cerrahi sistemi dahil olmak üzere robotik cerrahi ekipmanın yaratıcıları.

Da Vinci Surgery, bir insan operatör tarafından çalıştırılması gereken robotik bir cerrahi sistemdir..

Cerrahlar, küçük aletlerle gerçekleştirilen minimal invaziv ameliyatları gerçekleştirebilirler. Her enstrüman, görüşü daha net hale getirmek için yanına bir 3D kamera eklenerek üç veya dört çalıştırma kolunun ucuna yerleştirilir..

Bu başyapıt teknoloji tasarımı, dünya çapındaki tıp tiyatrolarında oyunun kurallarını değiştirecek..

Ürünün avantajları arasında zor ulaşılan alanlara daha iyi erişim, çıplak gözün göremeyebileceği gelişmiş ziyaret ve ürün için yalnızca üç büyük avantajı belirtmek için daha fazla cerrahi hassasiyet yer alır..

Bununla birlikte, tıp alanında hiçbir şey ucuza gelmez.

Bu ekipman parçalarının her biri 2 milyon dolar olarak belirlendi ve bu, işletmelerin ödemesi için büyük bir miktar..

Yani bunun ışığında, ISRG bir adım daha ileri gitti ve hastanelerin bu fantastik ekipman parçasına kendi hastanelerinde sınırsız erişime sahip olabilmeleri için bir kiralama düzenlemesi oluşturdu..

İkinci çeyrek itibarıyla, dünya çapında 6.000 da Vinci cerrahi sisteminin biraz altında kurulmuş olup, bir önceki yıla göre toplam% 9 artmıştır..

Bu hisse senedi ucuz olmasa da, 89,89 olan P / E (fiyat-kazanç oranı) ile hisse fiyatının oldukça yüksek tuttuğunu göreceksiniz..

Bununla birlikte, Intuitive Surgical, rakamları ve dünya çapında daha güçlü olma talebini çekiyor, bu da bu hisse senedini sadece bir büyüme stoku değil, portföyünüze şimdilik mükemmel bir ek olan büyük bir hisse senedi haline getiren şeydir. Gelecek için.

5. PayPal (PYPL)

Şimdiye kadar pek çoğunun duymuş olacağı bir başka ileri görüşlü büyüme hisse senedi, PayPal.

PayPal dünya nakitsiz ödemelere doğru daha yavaş ilerlediğinden ve dünya kademeli olarak çevrimiçi hareket ederken dijital ödemelerin lideridir.

Dünyanın dört bir yanındaki büyük veya küçük birçok işletme, ürünleri “al veya bırak” yerine “olmazsa olmaz” olmaya zorladı, temassız ödemeler herkesin ihtiyaç duyduğu şeylerden biri haline geldi.

PayPal, üye tabanı geleceğe doğru büyüdükçe, dünya çapında 321 milyondan fazla aktif hesapla dijital ödeme devriminde lider olduğunu kanıtlıyor. Üçüncü çeyrekte yıllık% 55 artışla 15,2 milyon yeni hesap oluşturuldu.

PayPal, 5.46 milyar dolarlık en büyük toplam gelirini elde ederek bu yıl işinde de tarih yazdı..

Lider şirket ayrıca ABD ve İngiltere vatandaşları için tüketicilere faizsiz “Şimdi al sonra öde” taksitleri sunuyor..

Yukarıda en çok bahsedildiği gibi bu hisse senedinin bir parçası olma maliyeti vardır..

PayPal’ın şu anki hisse fiyatı 240,42’dir, ancak bunun arkasında şirketin satışa göre fiyat istatistiği 14’tür. Bu da sağlam bir orta rakamdır..

Büyüyen bu hisse senedini çevreleyen çok fazla heyecan var. Şirketin getirdiği ve getirmeyi beklediği rakamları izledikten ve inceledikten sonra, yıl içinde ve gelecek yıllarda güçlü bir şekilde gelişmek ve büyümek istiyor..

2021’de Büyüme Stokları – Son not

Bu listede yer almasa da, önümüzdeki yıllarda muazzam bir şekilde büyüyecek bir sektör Kenevir Endüstrisidir..

Ve özellikle kalabalığın arasından sıyrılan bir hisse senedi Canopy Growth’dur..

Önde gelen Kanadalı kenevir şirketi 2013’ten beri faaliyet gösteriyor. Yıllar boyunca, Kanada esrarın eğlence amaçlı kullanımını yasallaştırana ve markanın hepsine sahip olmasını sağlayana kadar tıbbi marihuana üreten ve satan lider bir şirket olmuştur..

2018’de Amerikalı üretici ve pazarlamacı Constellations Brands, şirketin% 38’lik devasa sahipliğiyle büyüyen markaya girdi..

ABD, bir gün ABD eyaletlerinin çoğunda veya tüm ABD eyaletlerinde olmasa bile, esrarın rekreasyon amaçlı kullanımını yasal hale getirme potansiyeline sahip olduğundan, bu, portföyünüze çeşitlilik ve büyüme katacağından emin olan büyüyen bir hisse senedi..

Canopy Growth istatistiklerini okumak ve öğrenmek ve en iyi kenevir stokları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, En İyi Performans Gösteren İlk 11 Esrar Stoklarımızda sizin için hazır bulunan tüm istatistikleri elimizde bulunduruyoruz..

Dalmaya hazır Borsa?

Yeni Başlayan Yatırımcılar için İlk 5 Hisse

Hisse senedi alım satımında yeniyseniz ve şu anda ayaklarınızı buluyorsanız, hangi hisse senetlerinin sağlam, iyi performans gösteren hisse senetleri olduğunu merak ediyorsunuzdur..

Burada, başlangıç ​​portföyünüze eklemek için ideal başlangıç ​​hisse senetleri olan listedeki ilk beşe sahibiz..

Büyüme hisse senetleri listesinde bahsedilmesine rağmen, bahsedilen beş hisse senedi de başlamak için yatırım yapmak için iyi hisse senetleridir, ancak bu büyük isimlerden biraz daha fazla oynaklık gösterebilir..

Yeni Başlayanlar İçin 5 Hisse

1. Facebook

2. Amazon.com

3. Microsoft şirketi

4. Netflix

5. Apple Inc

Söylemesi güvenli, yukarıda bahsedilen ilk beş oyuncuyu duymuşsunuzdur ve bu listeyi neden yaptıklarına dair birçok ek faktörün yanı sıra yeni başlayan bir hisse senedi tüccarı için sağlam hisse senetleri olmanın birçok açık nedeni vardır..

Yeni başlayan bir hisse senedi tüccarı olarak, ilk başta seçtiğiniz hisse senetleriyle ilgili olabildiğince fazla araştırma yapmak akıllıca olacaktır..

Büyük hacimli hisse senetleri, küçük sermayeli hisse senetlerine göre daha az dalgalı olsalar da, yatırım yaparken hiçbir şey garanti edilmediğinden, yine de bazı risk unsurları teşkil ederler..

1. Facebook (FB)

Sosyal medyayı bir üst seviyeye taşıyan sosyal medya platformu.

Facebook ayrıca, teknoloji şemsiyesi altında Instagram, WhatsApp ve Facebook messenger’a sahip, bu da onu fabrikadaki en başarılı sosyal medya teknolojisi şirketi yapıyor..

Şirketin Eylül ayındaki en son üçüncü çeyrek raporlarına göre, şirketin gelirinin geçen yıla göre hisse fiyatında% 28 artış da dahil olmak üzere% 22 arttığını gördü..

Facebook 2021’de daha da şaşırtıcı bir büyüme ve öngörülebilir olan şirket, en son eklemeler ve güncellemeler ile sosyal medyanın geleceğine doğru gelişmeye ve çabalamaya devam ediyor..

Piyasa değeri 780 milyar dolar civarında olduğundan, hisse fiyatı, özellikle diğer büyük hisse senetlerine kıyasla satın almayı düşündüğünüzden daha ucuz olabilir..

Bugün itibarıyla şirketin hisse fiyatı 267,09’dur..

Farklı bir kayda göre, şirketin iş açısından harika görünmesine rağmen, karışıma girebilecek potansiyel davalar olabilir..

Bu, bir sosyal medya platformu olması ve beklenmedik bir şekilde ortaya çıkabilecek ancak maliyetli hale gelebilecek durumlar nedeniyle küresel marka için her zaman bir endişe kaynağı olmuştur..

Ancak daha büyük resimde, Facebook 2021’de ve önümüzdeki yıllarda dünyanın en büyük ve hakim sosyal medya platformu olmaya devam edecek ve muhtemelen devam edecek..

2. Amazon.com (AMZN)

Amazon, Amazon, Amazon bu mega hit dünya çapındaki perakendeciyle nereden başlıyorsunuz?.

Mega-hit çevrimiçi perakendecinin bugüne kadar 112 milyonun üzerinde ABD Amazon Prime abonesi vardır, bu da abonelerin film ve müzik, aynı gün veya bir veya iki günlük teslimat hizmetleri ve çok daha fazlasını yayınlamasına olanak tanır..

Ve onaylamak için Amazon Prime, yıllık 120 ABD Doları veya aylık 13 ABD Doları tutarında ücretli bir aboneliktir..

Hızlı e-ticaret şirketi, 1,61 Trilyon Dolarlık bir piyasa değerine sahiptir ve ayrıca diğer büyük şirketlere kıyasla çok yüksek bir hisse fiyatına sahiptir..

Her çeyrek raporunda gelirinin arttığını gören 2020, marka üzerinde hızlandırıcı bir etki yaptı..

Şirketin üçüncü çeyreği olan son raporu, önceki yılın üçüncü çeyrek sonuçlarına göre% 37’lik bir artış daha gösteriyor..

Geçen ay içinde, Amazon ayrıca, listesine bir çevrimiçi eczane sunan yeni macerasını da duyurdu.

Yakında herhangi bir zamanda yavaşlama belirtisi olmadan, yalnızca arşivleme ve daha fazla başarı için çaba gösterme, şirket yıldan yıla% 77 artışla ayakta durduğu için, bu hakim küresel markayı durduramaz..

Bu nedenle, hisse fiyatı finansal araçlarınız dahilindeyse, bu satın almak ve elde tutmak için bir hisse senedi.

Devamını Oku: 2021 ve Ötesi İçin Amazon Hisse Senedi Fiyat Tahmini

3. Microsoft Corporation (MSFT)

Bize Microsoft Windows’u getiren şirket, bildiğimiz haliyle hayatımızı değiştirdi.

Bu istisnai piyasa sistemleriyle birlikte arşivlediklerini içermiyor.

Microsoft Corporation, Internet Explorer Tarayıcısı, Microsoft Office Paketi, elektronik cihazlar, kişisel bilgisayarlar ve daha fazlasını oluşturmaya gitti.

“En Büyük Beş” şirketten biri olarak kabul edilen iş adamı şirketin büyüme potansiyeli hala çok büyük.

Bu yıl, Mircroft’un gelirini 143,02 Milyar Dolar gibi yüksek bir seviyeye taşıyan COVID-19 nedeniyle dünya genelinde milyarlarca kişinin evden uzaktan çalışmak zorunda kaldığı görüldü..

Office 365 ve Azure da dahil olmak üzere Microsoft bulut bilişim işletmeleri iyi gidiyor, bu yılki etkinlikler göz önüne alındığında bu hiç de şaşırtıcı değil.

Microsoft’un şu anda 222.10 olan hisse fiyatının, yeni bağımlılığı Azure Sphere ile hisse fiyatında bir artışa tanık olduğu yeni yılda yükselmesi bekleniyor..

Morgan Stanley, Microsoft hissesini “2021’e giden en popüler seçimlerimizden biri” olarak adlandırdı.

Ve bu mega marka, listemizi başlangıç ​​portföyünüz için satın alabileceğiniz güçlü bir başlangıç ​​hisse senedi olarak yapar..

4. Netflix (NFLX)

Kesin olan bir şey var ki, bu yıl çoğumuz Netflix’iz – şu ya da bu noktada çılgınlar.

Klasiklerden kendi Netflix orijinallerine kadar bol miktarda film gösteren prodüksiyon şirketi, bugüne kadar neredeyse 200 milyon aboneye ulaştı ve en çok ABD ve Kanada yapıyor..

Aşı haberleri aydınlatıcı olsa da ve normalliğe doğru yol almaya çalışırken, virüsün yeni bir yayılmasının ipi, birçok kişi arasında şüphelere neden oluyor..

Ancak Netflix için, bu, dünya genelinde evde kalma yaptırımı uygulandığından, işletme için yalnızca potansiyel olarak daha da fazla fayda sağlayabilir..

Netflix için geleceğe bakıldığında, başarılı yoluna devam ederken, müthiş prodüksiyon şirketinin sinema markalarını satın almaya bile başlayabileceği söyleniyor..

Başarısına ek olarak, yeni Netflix orijinal uyarlaması “The Queen’s Gambit”, yayın platformunda bugüne kadar en çok izlenen dizi seçildi..

Stok yolculuğunuza başlamak için kesin ve sağlam bir ek olan bir eğlence şirketi. Eğlence şirketi yavaşlama belirtisi göstermediğinden, aslında tam tersi, daha fazla dallanacak gibi görünüyor..

5. Apple Inc (AAPL)

Şimdiye kadar herkesin aşina olacağı ayırt edici ikonik elma logosu Apple.

Apple, tahmini 2,24 trilyon dolarlık şaşırtıcı bir piyasa değerine sahip ve bu rakamları okumak bile yeterince şaşırtıcı..

Ancak, marka her yıl yükseltilmiş iPhone’larını, bilgisayarlarını, bilgisayar yazılımlarını ve daha fazlasını yaratmaya ve piyasaya sürmeye devam ederken, Amerikan imalat şirketi yavaşlama belirtisi göstermiyor..

AAPL’nin bu yıl dünyaya lanse edilen en son kreasyonlarından biri olan yeni iPhone 12 pro max.

İPhone sadece yeni yükseltmesi için Apple tüketicilerini değil, aynı zamanda en son nesil 5G’yi de içeriyor..

Tam tatil sezonlarına yaklaşırken telefon piyasaya çıktığı için marka işleri nasıl iyi zamanlayacağını da biliyor..

Tıpkı yukarıdaki çoğu şirket gibi, Apple 2020’de de yoğun kilitlenme dönemlerinde artan satışlar ve gelir elde edildikçe kazanmaya devam etti..

Listeyi ödüllendiren tüm şirketler gibi, doğru zamanda doğru hisse senedini satın almak anahtardır.

Değerleme ideal göründüğünde, bu, söz konusu şirketin bir parçası ve potansiyel satın alması için en uygun zamandır..

Apple öngörülebilir olanlar için etrafta olacağından, bu mega-cap hisse senedi, uzun vadeli ve hisse senedi alım satım yolculuğunuzda büyük bir katkı olan bir hisse senedi..

2021’de Portföyünüze Ekleyebileceğiniz İlk 8 Temettü Hisse Senedi

Birçok yatırımcı, en iyi performans gösteren temettü hisselerini veya en azından potansiyeli olan herhangi bir iyi potansiyel temettü hissesini arar..

Yatırımcıların sadece gelir için değil, portföylerinde çeşitlilik göstermek ve çeşitlilik sağlamak için neden bu hisse senetlerine sahip olmaya çalıştıklarının sayısız nedeni vardır..

Temettü hisselerinin, genel hisse senetleri gibi birçok avantaj ve dezavantaja sahip olduğu bilinmektedir..

Ana avantajı ve temettü hissesi nedir, bu, hissedarlarına şirketin gelirinden ödeyen periyodik bir ödemedir. Temettü sunan çoğu şirket, hissedarlara üç ayda bir (her yıl dört) ödenir..

Temettü hisse senetleri için en önemli cazibe, yatırımcıların seçtikleri hisse senetlerinden bir miktar gelir elde etmeleri olsa da, yatırımcılar için bir DRIP (temettü yeniden yatırım programı) seçeneğine sahip olmak da büyük bir oyuncu..

Temettü yeniden yatırım planı, yatırımcılar için güçlü bir araçtır.

DAMLA, hissedarların kazançlarını otomatik olarak daha fazla hisse satın almak için ve tipik olarak indirimli veya komisyonsuz bir fiyatla yeniden yatırım yapmasını sağlar..

Ve ayrıca, temettü hisselerinin bir kısmı aslında borsada en iyi performans gösteren hisse senetleri..

Temettülü hisse senedi ile temettüsüz hisse senedi arasındaki açık fark oldukça açıktır.

Temettü hisse senetleri, gelirinden elde edilen geliri hissedarlarına verirken, temettüsüz hisse senetleri daha fazla büyüme elde etmek için gelir kazançlarını yeniden işletmeye yatıracaktır..

Bu da şirketler için daha yüksek bir hisse fiyatına yol açacaktır..

Şimdi, iyi bir 2021 geçirmesi planlanan 8 temettü hissesine göz atalım..

1. Honeywell International

2. PepsiCo

3. AbbVie

4. Johnson ve Johnson

5. Chevron

6. Coca Cola

7. Diamondback Enerji

8. McDonald’s

1. Honeywell International Inc (HON)

Honeywell International’ın, bu yıl gösterildiği gibi, gelecek vaat eden bir 2021’e sahip olması muhtemel bir temettü hissesi olacağı ve aynı zamanda portföyünüzde uzun vadede bir tutacağı öngörülüyor..

Yıllık temettü ödemesinin şirketin cari hisse fiyatına bölünmesiyle hesaplanan bugüne kadar% 1,7 temettü getirisine sahip olmak.

Honeywell International, zorlu bir birinci ve ikinci çeyrekten sonra, hisse fiyatlarında artış gördü ve şu anda pazardaki en büyük Amerika merkezli sanayi şirketlerinden biri olarak markalandı..

Honeywell ilerlemeye devam ederken, başından beri veya yakın zamandan beri parlayan temettü hisselerinin bir parçası olan hissedarlar, yıllar içinde piyasayı yenen getiri elde ettiler..

Son 10 yılda şirketin toplam getirisinin% 493 olduğu bildirildi..

Gelecekteki büyüme önümüzdeki yıllarda bazı büyük kazançlar elde edecek gibi göründüğünden, şirketin hedefleri veri alanında gelişmeye kararlıdır..

HON, portföyünüzü eklemek için iyi bir temettü hissesidir.

2. PepsiCo (PEP)

1965 yılında kurulan dev gazlı içecek markası, tartışmasız bugün hala piyasadaki en iyi içecek ve atıştırmalık markalarından biridir..

Bu yıl en büyük rakibi Coca-Cola’yı geride bırakan Pepsi, önde gelen ikonik marka için ayakta kalan atıştırmalık ve yiyecek bölümüyle rakiplerine göre büyük bir avantaja sahip..

PepsiCo’nun Forward Temettü Getirisi bugün olduğu gibi 2020’de% 6 artarak% 2,84 oldu..

Son 12 ayda, PepsiCo ortalama Hisse Başına Temettü Büyüme Oranı% 5,00 olarak gerçekleşti.

Ancak son 10 yıldaki daha büyük ölçekli bir görselde, PepsiCo’nun Hisse Başına Temettü Büyüme Oranı yılda% 8,10 idi..

Markanın sağlam uluslararası varlığı ve önümüzdeki yıllarda büyüme alanı ile, şirketin ve analistlerin öngördüğü gibi markanın geliri kesinlikle artmaya devam edecek..

3. AbbVie (ABBV)

Araştırmaya dayalı biyofarmasötik şirket, geleceğin bir parçası olacak en iyi performans gösteren bir temettü hissesi olduğu için bu yıl birçok listede yer alan tekrarlanan bir oyuncu oldu..

Bugüne kadarki en popüler kreasyon olan marka Humira’dır. Çeşitli artrit, Crohn hastalığı ve daha fazlasını tedavi etmek için kullanılan bir ilaç.

185 milyar doları aşan piyasa değeri ile bu dev biyofarmasötik şirket, satın alımını tamamlayarak Allergan’ı mega markaya ekledi..

Bugün itibarıyla Temettü Getirisi% 4,56.

Son üç yılda, şirketin Hisse Başına Temettü Büyüme Oranı% 87,72’ye ulaştı.

Şirket, önümüzdeki yıllarda “gişe rekorları kıran” ilacı Humira ile tüm dünyaya dağıtılmaya devam ederken iyi bir şekilde büyümeye hazırlanıyor..

4. Johnson ve Johnson (JNJ)

Dünya çapında tanınan bir diğer sağlık devi şirket ise Johnson and Johnson.

Her yıl geliri çekmeye devam eden ve hissedarlarına temettü ödeyen ve temettülerini sürekli artıran bir mavi çipli hisse senedi olan JNJ.

Aslında bu, yatırımcılar için bu hisse senedini satın almak için önemli bir cazibe merkezi ve bunu 50 yılı aşkın süredir yapmaya devam ediyor..

Marka, bu yılki hisse fiyatı açısından AbbVie’nin biraz gerisinde kalsa da, JNJ, devam eden sonuçları göstermenin yanı sıra büyümeye devam ediyor..

Johnson and Johnson, kollarının altında toplu olarak tanınmış büyük markaların yer aldığı farmasötik, tıbbi cihazlar ve tüketici sağlığı ürünleri olmak üzere üç iş birimine yayılmıştır..

Şirketin coğrafi satışları, satışlarının yarısını ABD oluşturduğu için elbette marka için önde gelen bir faktördür..

JNJ’nin bu yıl zorlukları olmasına rağmen, son raporlarda, hastanelerin mevcut Covid-19 salgınıyla boğuşması nedeniyle markanın en çok etkilenen sektör olduğu tıbbi cihazların olduğunu doğruladı..

Her yıl büyüdükçe güvenilirliğini gösterdiği için 50 yılı aşkın deneyime sahip bir şirket için etkileyici olan% 2,64 temettü getirisi.

5. Chevron Corporation (CVX)

Bu yıl petrol endüstrisi için zor bir yıl olmasına rağmen, Chevron zamanını akıllıca adapte etti ve kullandı..

Chevron, Ekim ayında, şirketi piyasa değeri açısından şu anda en büyük petrol devi yapan Noble Energy’yi satın almayı tamamladı..

Bu yıl şirket için en iyi performans olmadı, ancak yine de bu küresel temettü hissesinin portföyünüze çeşitlilik katması için neden pek çok olumlu yön var..

Şirket, temettü payını% 6’ya yükseltti ki bu, birçok yatırımcının bir yıl içinde hisse senetlerinden arşivlemeyi umduğu şeydir..

Chevron, 2020 itibarıyla hisse başına 1,29 $ olarak hesaplayarak neredeyse% 8 büyüdü.

Yeni temettü cömertliği gösterilirken, şirketin bilançosu da parçayı arıyor.

Piyasa değerine göre en büyük petrol üreticisi olan bir şirket için bilançosu etkileyicidir ve birçok kişinin gözünde çeken ve en düşük net borç pozisyonu da dahil olmak üzere rakiplerinden daha iyi performans gösteren şey.

S tarafından takip edilen 10 analistin şaşılacak bir tarafı yok&P Global Market Intelligence bu temettü hissesini güçlü bir satın alma olarak adlandırıyor.

6. Coca-Cola (KO)

En büyük rakibi hakkında konuştuğumuz için ve şirketin yıllar içindeki performansları ışığında, Coca-Cola elbette listeyi iyi bir temettü hissesi olarak yapacak..

İçecek markası, geçtiğimiz 50 yılı aşkın süredir temettü getirileri için hızlı bir çalışma yaşadı ve analistler, marka için 2021’de 36.6 milyar dolarlık bir gelir artışı öngördü..

Şu anda% 3,1 olan ve adi hisse başına 41 sent veren temettü getirisi, en son ödemesi 15 Aralık 2020’de hissedarlarına ödendi..

Küresel bir salgının yoğun olduğu zamanlarda bile, tüketici listelerinde en önemli öncelik olmasa da, Coca-Cola yeni normallik umutları ile yeni yıla girerken daha büyük adımlar atmaya hazır..

7. Diamondback Enerjisi (FANG)

Geleceğe doğru ilerlerken, enerji sektörü dünyada hayati ve önemli bir rol oynamaya devam edecek..

Diamondback Energy, şirketi dikkatle izledikleri için analistler tarafından övgüyle karşılandı ve bunu şimdilik ve gelecek için “cömert” bir temettü hissesi olarak adlandırdı..

7,55 milyar dolarlık piyasa değeri ve% 3,33 temettü getirisi ile bu Petrol şirketi sadece önde gelen bir temettü hissesi değil, aynı zamanda tahmin edilen ve fantastik bir büyüme gösteren bir hisse senedi..

Bu nedenle analistler, 2021’de elde edilecek% 20 toplam getiri ile uzun vadede şirketin büyümesi konusunda çok iyimser davranıyorlar..

8. McDonald’s (MCD)

Tüm dünyada milyarlarca kalbi ele geçiren bu ikonik fast-food zincirinin sevilmeyecek yanı, McDonald’s.

McDonald’s% 2,4’lük bir temettü getirisine sahip ve COVID-19’un işletmeler üzerinde ortaya çıkardığı yürek burkan etkilere rağmen, konaklama sektöründeki işletmelerin temettülerini düşürdüğünü gördü.

Öte yandan, McDonald’s, Ekim ayında hisse başına 1,25 dolar olan önceki hisse fiyatına göre% 3,2’lik bir artış açıkladığında tersini yaptı..

McDonald’s bugüne kadarki dünyanın en test yıllarından birinde kâr payını artırabilirse, o zaman şirket için her şeyi söyler..

Neredeyse 50 yıl öncesine dayanan McDonald’s, her yıl toplam gelirini daha da artırmaya devam ettiği için güçlü bir temettü anahtar oyuncusu olarak biliniyor..

Dünyanın birçok durumda uzun dönemli tecrit tedbirleriyle sınırlı olduğu göz önüne alındığında, McDonald’s üçüncü çeyrek raporunda 5,4 milyar dolarlık toplam geliri yıllık bazda sadece% 2 düşüşle bildirdi..

Şirket yeni güvenlik önlemlerine etkileyici bir şekilde hızlı bir şekilde adapte olurken, McDonald’s hisselerinin% 8,6 arttığını görerek birçok yatırımcının dikkatini çekti..

McDonald’s şu anda hisse başına 212,02’den işlem görüyor ve yıllık temettü getirisi% 2,4’tür..

Temettü hissesi ile istikrar arayan bir yatırımcıysanız, McDonald’s, yatırımcıların portföylerine eklemeleri için tavsiye edilen güçlü bir oyuncu olduğunu kanıtlamıştır..

Hisse Senedi Alım Satım Yolculuğunuza Nasıl Başlanır?

Hisse senedi alım satım yolculuğunuza başlamaya hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, şimdi nereden başlayacağınızı bilmeniz gerekir..

Çevrimiçi olarak kullanılabilen ve “Git” diyebildiğiniz kadar hızlı bulunabilen birçok çevrimiçi işlem platformu vardır..

Bununla birlikte, doğru ticaret platformunda doğru komisyoncuyu bulmak sadece tavsiye edilmez, aynı zamanda akıllıca seçmeniz çok önemlidir. Mağdur olmak isteyeceğiniz son şey, amacı yalnızca bir kişiye, kendilerine bakmak olan sahtekar bir komisyoncudur..

Ticaret yolculuğunuza başlamak için arama yaparken, sizin adınıza hareket eden komisyoncu için düzenlenmiş lisanslara sahip bir çevrimiçi ticaret platformu bulmanız önerilir..

eToro, dünyanın önde gelen sosyal ve ticaret platformu, hepsini boş zamanlarınızda sunar. Çevrimiçi ticaret platformu, hisse senedi alım satımına basit, stressiz, etkili ve hızlı bir başlangıç ​​yapmanızı sağlar.

İhtiyaç duyduğunuzda bol miktarda erişilebilir ticaret-anlatım materyali ile.

Bir komisyoncu bulmak ve bir ticaret hesabı açmak, ihtiyacınız olan her şeye erişimin yanı sıra eToro ile dakikalar içinde gerçekleştirilebilir..

Eğer alıştırma yapmanın, atlamadan önce daha fazla yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız, eToro size kalbinizin içeriğine kadar pratik yapabileceğiniz sanal bir ticaret platformuna erişim sunar..

Stratejilere aşina olmak, hisse senedi alım satımının nasıl işlediğini bilmek ve kendi gözünüzün önünde alım satım yapmayı anlamak, hisse senedi alım satımını öğrenmenin ve kapsamlı bir anlayış kazanmanın en iyi yoludur..

Kendi paranıza yatırım yapmamanın ek avantajı ile.

Hisse senedi ticareti yaparken acele etmeyin, zaman ayırmak, hisse senedi alım satımının nasıl işlediğine dair kapsamlı bir taahhüt almak ve her zaman finansal araçlarınız dahilinde yatırım yapmak her zaman akıllıca olacaktır..

Mutlu Ticaret.

eToro – En İyi Hisse Senedi Komisyoncusu, Hisse Senedi Satın Al % 0 Komisyon

etoro komisyoncusu

eToro, borsada uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – onları denemenizi tavsiye ederiz.

Sermayeniz risk altında. Diğer ücretler geçerli olabilir

Nihai Temel Çıkarımlar

2021’de Satın Alınacak En İyi Hisselerimizden bir şey hatırlıyorsanız, bu önemli noktaları yapın.

  • 2021 için satın alabileceğiniz ve portföyünüze ekleyebileceğiniz ilk 20 hisse senedi, hem güçlü pozitifler hem de kendi risk unsurlarıyla birlikte gelir..
  • Temettü hisse senetleri ile temettüsüz hisse senetleri arasında açık bir fark var, yatırım yapmadan önce ne kazanmak istediğinizden emin olun..
  • Aynı notta, yatırım yapmadan önce, seçtiğiniz hisse senetleriyle ilgili ek veya mümkün olduğunca fazla araştırma yapmaya değer..
  • Yatırım yaparken akıllı olmak önemli bir unsurdur. Bütçe sayfaları oluşturmak ve hesapları ayrı tutmak tavsiye edilir.
  • Yeni başlayan biriyseniz, “Bahşişler” almamak veya Penny Hisse Senetleri ile kendinizi şımartmamak akıllıca olacaktır..
  • Son olarak, alıştırma, ticaret yolculuğunuzda mükemmelleşir. Hisse senedi ticaretinin nasıl işlediğini anlamak ve öğrenmek için çevrimiçi bir sanal platformda pratik yapmak için zaman ayırın.

Okumaktan hoşlandıysanız 2021’de Alınacak En İyi 20 Hisse – Her Yatırımcının Portföyüne Eklemek İçin Bakması Gereken En İyi Hisseler Dahil, lütfen ilgisini çekeceğini düşündüğünüz başkalarıyla paylaşın.

Lütfen Unutmayın: Geçmiş performans gelecekteki performansın bir göstergesi değildir. Yatırımların değeri yükselebileceği gibi düşebilir. Bu web sitesinde yer alan herhangi bir fikir, haber, araştırma, analiz, fiyat veya diğer bilgiler genel piyasa yorumu olarak sunulmuştur ve yatırım tavsiyesi oluşturmaz. Trading Education, herhangi bir öneri, tahmin veya sağlanan diğer bilgilere dayalı herhangi bir yatırımdan kaynaklanan zararlardan sorumlu olmayacaktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector