İngiltere hisse senetleri 2020’de temizlendi, ancak daha sarsıcı bir 2021’e sahip olabilirler. Yine de, düşüşlerde satın almak için bu 7 ismi izleme listenizde tutun.

İngiltere ekonomisi, Covid-19 salgınının getirdiği tahribata hazır değildi. Virüsü kontrol altına almak için alınan önlemler, birkaç isim vermek gerekirse seyahat, konukseverlik, eğlence gibi ekonominin birçok İngiliz sektörünü sakat bıraktı. Küçük ve orta ölçekli işletmeler, çoğu operasyonlarını önemli ölçüde küçültmek veya tamamen kapatmak zorunda kalacak şekilde yok edildi. Seyahat durma noktasına geldi ve borsalar büyük darbe aldı.

Birleşik Krallık piyasaları durumunda, borsa, salgının ortaya çıkması ve iç etkilerle birlikte tahmin edilemeyen bir 2020’ye sahipti. 2021’de iki büyük olay pazarı etkileyecek.

  • Brexit – Brexit geçişi tamamlandı ve İngiltere, AB ile bir anlaşma müzakere etti. Şimdi, Britanya ve Avrupa pazarlarının Brexit sonrası bir pazara ne kadar iyi adapte olduğu görülmeye devam ediyor..
  • Kovid-19 – Pandeminin, onaylanan ve daha fazlası geliştirilmekte olan birden fazla aşı ile ortadan kalkması bekleniyor. Hisselerin toparlanması bekleniyor ve piyasalar 2021’de güçlü bir toparlanma göstermeli.

Öyleyse, İngiltere borsasında beklenen bir toparlanma ile, hangi İngiliz hisse senetleri göz önünde bulundurulmaya değer? Hangi hisse senetleri zor kazandığınız paraya yatırım yapmaya değer ve yüksek getiri bekliyor? Birçok şirket şu anda kısa vadede zorluklarla karşılaşıyor, ancak durumun iyileşmesi öngörüldüğünde, aşağıdaki hisse senetleri göz önünde bulundurulmaya değer..

İngiltere’deki tüm bu en iyi hisse senetlerinin yanı sıra diğer pek çok hisse senedini şu adresten satın alabilirsiniz: eToro ve% 0 ücret ödeyin!

Uzun Vadeli Büyüme Fırsatları

İngiltere borsası, COVID-19 salgını nedeniyle bu noktada birkaç sorunla karşı karşıya. Bununla birlikte, birkaç hisse senedi, uzun vadede yüksek getiri elde etmeyi mümkün kılar. Mevcut senaryoda İngiltere hisse senetlerine yatırım yapmayı düşünüyorsanız, çevrimiçi odaklı şirket hisse senetleri iyi bir seçenektir..

Rightmove Plc

Covid-19 salgını, belirsizliğin Birleşik Krallık piyasalarını etkisi altına aldığını gördü. Bununla birlikte, İngiltere konut piyasası oldukça iyi bir performans gösterdi. Ülke tecrit altındayken, Sağ hareket web sitelerinde trafik önemli ölçüde arttığını gördü. Birleşik Krallık hükümetinin bir "damga vergisi tatili." Damga vergisi tatili, ev alıcılarının 500.000 £ ‘a kadar bir ev satın almalarına ve herhangi bir damga vergisi ödememelerine olanak tanır..

500.000 £ ‘dan fazlaya mal olan mülklere indirimli fiyat verilecektir. İngiltere konut piyasasının piyasa değeri 5.58 milyar £ ‘dır. Yatırımcılar büyük hacimli hisse senetlerini yakından izler. Aşının yakında gelmesi, emlak piyasasının 2021’de bir yükseliş görmesini sağladı. Rightmove, COVID-19 salgını nedeniyle bazı zorluklarla karşılaşsa da, finansal konumları onları kısa vadeli zorlukların üstesinden gelmek için güçlü..

InterContinental Otelleri

Ağırlama sektörü, COVID-19 salgını patladığında en büyük zorluğuyla karşı karşıya kaldı ve oteller seyahat kısıtlamaları nedeniyle kapanmaya zorlandı. Pek çok otel karantina merkezlerine dönüştürüldü veya sağlık çalışanlarının hizmetine açılarak gelir getirmeden faaliyet göstermeleri zorunlu hale getirildi. InterContinental Hotels grubu, salgının onları otellerinin çoğunu kapatmaya zorlamasıyla farklı değildi..

Bununla birlikte, aşının ufukta olması ve seyahat kısıtlamalarının kademeli olarak kaldırılmasıyla, 2021, rezervasyonlarda artışla birlikte InterContinental Group için umut verici görünüyor. InterContinental’in mali durumu her zaman sağlıklı olmuştur ve Accor grubu ile olası bir birleşme haberi ile, InterContinental hisse senetleri yatırımcılar için önemli bir getiri sağlayabilir.

Trabzon hurması Plc

Damga vergisi tatil faydalarını görebilecek başka bir hisse senedi, Trabzon hurması, 2020’de muhteşem bir gösteri vardı. Damga vergisi tatili, ev alıcılarını yeni mülkler satın almaya yöneltti ve yatırımcıların mülk satın almalarında bir artış gördü. 2020’nin ilk yarısında, Trabzon hurması yıldan yıla% 49’luk bir büyüme gördü ve yılın ikinci yarısı geçen yıla göre% 21’lik bir artış bildirdi. COVID-19 durumuna rağmen, Persimmon 2020’yi yüksek bir notla tamamladı ve 2021’de daha fazla kazanım için hazırlandı, bu kesinlikle herhangi bir portföye akıllıca bir katkı.


Kurtarma Fırsatları

Bazı İngiltere hisseleri 2020 borsa çöküşünden sonra toparlanıyor. Bunlar, kısa vadede bir miktar türbülans yaşayabilen ancak uzun vadede güvenilir bir seçenek olan bankacılık hisseleridir. Bunlar çoğunlukla Barclays ve Lloyds’unki gibi banka hisseleridir..

Lloyds Bank

İngiltere’deki bankalar 2020’de zarar görseler de, zararlarının çoğunu toparladılar ve telafi ettiler. Lloyds’un 2021’de olumlu bir yıl geçirdiğini birkaç faktör görebilir. Temettülerdeki donma İngiltere Merkez Bankası tarafından kaldırıldı, bu da Lloyds ve diğer bankaların yeniden temettü ödemeye başlayabileceği anlamına geliyor..

Temettü ödemesinin, yatırımcı hissiyatını olumlu yönde etkileyebilecek daha fazla kesintiyle karşılaşma olasılığı düşüktür. COVID-19 durumundaki iyileşme, piyasaların yükselişe geçtiğini de görebilir ve durumun oldukça yakında normale dönmesi gerektiğine inanılıyor. Bunun sonuçları, borsa rallisinin Lloyds Bank hisselerinin fiyatlarını yükseltebileceğidir..

Lloyds Bank, sürekli gelişen güçlü finansal konumu sayesinde de olumlu bir görünüme sahiptir. Bu aynı zamanda hisse fiyatının 2021’de yükselebileceği bir faktör olabilir..

Barclays

Barclays yatırımcıların 2021’de yakından bakacakları bir başka İngiltere hisse senedidir. COVID-19 salgınının yüksekliği Barclays’in hisse fiyatının 80 pens’e düştüğünü gördü. COVID-19 durumundaki iyileşmeden bu yana hisse fiyatı toparlandı. Brexit’in nihayet sonuçlandırılmasıyla birlikte, Barclays hissesinin 2021’de yükselmesi bekleniyor ve analistler

Hisse başına 1.57 £ ve tahmini en yüksek 2.50 £. 2021’de görünüm olumlu görünse de Barclays, 2021’e giden piyasalarda yine de bir miktar belirsizlik olacağını vurguladı..

Tesco

2020 için güçlü bir yıldı Tesco, şirket, kilitlenme sayesinde çevrimiçi satışlarını fırlattı. Tesco hissesi yılın başından itibaren% 7 artarak 26,7 milyar sterlin hasılat elde etti. İngiltere içindeki gıda satışları da% 9 arttı. Tesco ayrıca Tayland ve Malezya kollarını yaklaşık 10,6 milyar £ değerinde satmak için anlaşmayı tamamladı..

Şirket bunu, hissedarlara net değerin 5 milyar sterlinini göndermek için özel bir temettü açıklayarak ve Tesco PLC emeklilik sistemine 2,5 milyar sterlin ekleyerek takip etti. Analistler, 2021’de Tesco hisseleri için ortalama 276p’lik bir fiyat öngördü ve bu da Tesco hisselerini 2021’de mükemmel bir seçenek haline getirdi..

BP

BP 2021 yılında yenilenebilir enerji sektöründe 50 gigawatt’lık bir kapasiteyi hedeflerken, petrol endüstrisindeki varlığını sürdürmeyi planlayan yenilenebilir enerjiye girişini duyurdu. BP’nin yenilenebilir enerjiye girmesi, şirket için uygun bir zamanda geliyor. fosil yakıtlardan uzaklaşmak ve daha çevre dostu olmak. 2020, COVID-19 nedeniyle dünyanın neredeyse durma noktasına gelmesiyle talepte önemli bir yavaşlama gördü.

BP, 2. çeyrekte 16.8 milyar $ olan zararını 3. çeyrekte 0.5 milyar $ ‘a düşürdü. Yeni projeler yolda. BP yenilenebilir enerji sektörüne girerken, 2021, dünya çevre dostu enerji kaynaklarını kucakladıkça stoklarının önemli ölçüde arttığını görecek..

Bu, COVID-19 salgını bir iyileşme sağladığında hisselerin düştüğü borsaya yatırım yapmak için ideal bir zamandır. Piyasaların toparlanacağı tahmin ediliyor ve hisse senedi fiyatları yükselecek, bu da pazara daha düşük bir fiyat noktasından girmek ve yatırımlardan pozitif getiri elde etmek için ideal bir zaman haline geliyor..

eToro – 2021’de İngiltere’deki En İyi Hisse Senetlerini% 0 Komisyonla Satın Alın

etoro komisyoncusu

eToro, borsada uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sermayeniz risk altında. Diğer ücretler geçerli olabilir

Daha fazla oku:

Birleşik Krallık’ta 2021 Yılında Alınacak Değerlenmemiş İlk 10 Hisse Senedi Nelerdir??

2021 Yılında Yatırım Yapılması Gereken İlk 5 Temettü Hisse Senedi

2021’de Yatırım Yapacak En Büyük 10 İngiltere Hisse Senedi (Derinlemesine İnceleme)

2021’de Satın Alınacak En İyi Performans Gösteren 7 Telekomünikasyon Hisse Senedi Nelerdir??

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector