2021’de Alınacak En Büyük 7 Telekomünikasyon Hisse Senedi İlginç Bir Yıl Vaat Ediyor

2021’de en iyi telekomünikasyon hisselerine yatırım yapmayı mı planlıyorsunuz? Hisse senedi trendlerinin bir adım önünde olmak ister misiniz? 2021, telekom hisselerine yatırım yapmak için iyi bir yıl olacak? Portföyünüze telekom hisse senetleri eklemek mi istiyorsunuz?? Yatırım yapmak ve gelecekte elde tutmak için en iyi 7 telekomünikasyon hissesine bir göz atın.

En İyi Telekom Hisse Senetleri Nelerdir?

2021 için en büyük 7 telekomünikasyon hissesi listesi:

1. Verizon Communications Inc (VZ)

2. Comcast Corporation (CMCSA)

3. Alphabet Inc (GOOGL)

4. AT&T Inc (T)

5. Facebook Inc (FB)

6. Zoom Video Communications Inc (ZM)

7. Yandex N.V. (YNDX)

Tüm bu üst düzey Telekom hisselerinin yanı sıra diğer birçok hisseyi de şu adresten satın alabilirsiniz: eToro ve% 0 ücret ödeyin!

Dünya çevrimiçi-dijital alana doğru geliştikçe, telekom hisse senetleri bizi dijital yaşamlarımızda bağlı tutuyor.

Geçtiğimiz yıl, bireylerin daha fazla boş zamana sahip olması ve çevrimiçi olarak daha aktif hale gelmesi nedeniyle hem iletişim hem de teknoloji stoklarının yıl boyunca önemli sonuçlar ürettiğini gördü..

Koronavirüs Enfeksiyonunun tüm dünyaya yayılmasıyla birlikte, çeşitli platformların kullanılması bireylerin hem yerel hem de uluslararası düzeyde aile ve arkadaşlarıyla sosyal olarak bağlantı kurmak için aktif olmalarını sağladı..

Kısa bir özet vermek gerekirse, telekomünikasyon sektörü, telekom ekipmanı, telekom hizmetleri ve kablosuz iletişimi içeren endüstri içinde üç alt sektörden oluşmaktadır..

Üç alt sektör içinde, telekomünikasyon endüstrisi, dünyanın dört bir yanındaki bireyleri telefon, internet, hava dalgaları, kablolar ve kablosuz dahil olmak üzere çeşitli sosyal yardım yöntemlerinin bir karışımıyla birbirine bağlayan çeşitli şirketlerin bir karışımına sahiptir..

Son zamanlarda telekom endüstrisi video ve ses bağlantılarına daha fazla odaklanıyor olsa da.

Telekomünikasyon hisseleri, düzenli gelirleri için yatırımcılardan çekildiği bilinmektedir. Piyasadaki telekom hisselerinin çoğu iyi temettü hisse senetleri olduğundan, ancak yine de var ve iyi sermaye kazançları sunuyorlar..

Temettü hisselerine gidecekseniz, 2021 için hangi şirketlerin iyi temettü getirileriyle iyi bir büyüme için hazır olduğunu öğrenmek için 2021 için En İyi 5 temettü hissesini okuyabilirsiniz..

McKinsey’nin kıdemli ortağı Phillip Nattermann’ın yaptığı açıklamada, telekomünikasyon hisselerine hızla geri dönülüyor. & Şirket, COVID-19’un telekom endüstrisi üzerindeki etkisini özetledi.

Açıklamasında, telekom sektörünün kriz ortasında “direnç” gösterdiğini ve sektörün önümüzdeki yıllarda daha güçlü hale gelmek için hizmetlerini genişlettiğini belirtti..

“COVID-19 krizinin telekom endüstrisi üzerinde şimdiye kadar yarattığı en büyük etki, endüstrinin modern toplumun işleyişinde her zamankinden daha merkezi hale gelmesiydi..

Kaç kişinin evden çalışma ve sisteme giriş yapma ihtiyacı duyduğunu bir düşünün – video konferans sistemi hızla artıyor; dosya paylaşımı hızla artıyor. “

2021 gelişmeye başladığında, telekomünikasyon sektörü genel olarak istikrarlı, uzun vadeli bir büyüme sektörüdür ve hem analistler hem de bu telekom hisselerinin gelişmeye devam edeceğini düşünüyoruz..

Bu bağlantılı hisse senetleri için neyin ileride olduğunu bulmak için her bir hisse senedinin görünümüne ve istatistiklerine daha fazla göz atalım..

2021’de Dikkate Alınacak İlk 7 Telekomünikasyon Hisse Senedi:

1. Verizon Communications Inc (VZ)

Verizon Communications, 2021’de satın almak için en iyi telekom hisselerinden biri listesinde ilk sırada yer alıyor.

Şu anda VZ, ABD’nin piyasadaki en büyük kablosuz taşıyıcısıdır.

1983’te kurulan ve merkezi New York’ta bulunan çok uluslu telekom şirketi, Temmuz 2020 itibarıyla 135.300 çalışanıyla 148’in üzerinde lokasyona yayılan ofisleriyle yıllar içinde oldukça büyüdü..

Şirket sektörde iyi bilinmesine rağmen, Verizon hala aradığı başarıya henüz tırmanmadı ve açıkçası hak ediyor.

Verizon Communications’ın geçmişine bakmak için, 2015’te Verizon AOL’yi satın aldı ve 2017’de Yahoo! Verizon Media’yı oluşturmak için karışıma.

Satın alma büyük bir etki yaratacak olsa da beklentilerin altında kaldı. Ancak, şirketin bugüne kadar ilerlemesine yardımcı oldu.

Verizon’un hisse fiyatı yıllar içinde düşük performans gösterdi ve 9 Ocak 2019’da kapanışa göre marjinal olarak arttı. Verizon’un hisse fiyatı 2019’da 56,37 ABD dolarından hafif bir artışla 57,80 ABD doları seviyesinde bulunuyor..

Şirketin 2020 yılı mali rakamları, dünyayı ele geçiren Pandemi nedeniyle çeşitli yollarda düşüş gördü..

Q3 2020 sonuçları, şirketin işletme gelirinin 2019’un üçüncü çeyreğine göre% 4,1 düştüğünü, şirketin EPS’sinin (hisse başına kazanç), 2019’un üçüncü çeyreğindeki 1,25 $ ‘a kıyasla 1,05 $ olduğunu gösterdi..

Bununla birlikte, olumlu bir kayda göre, şirketin yılbaşından bugüne kadarki nakit akışı işlemleri, 2019’daki 26,8 milyar dolara kıyasla 32,5 milyar dolara yükseldi ve şirketin toplam kablosuz geliri,% 0,3 artışla 16,4 milyar dolar oldu. -yıl boyunca.

Mevcut temettü getirisi, hem ABD perakende sektörü ortalamasından daha yüksek hem de ABD pazar ortalamasından daha yüksek olan% 4,27 olduğu için Verizon ayrıca güçlü bir temettü tutarına sahiptir..

Geleceğe doğru hareket eden Verizon, VZ’nin ABD’deki en hızlı mobil ağı işlettiği dünyaya açılan yeni 5G ağına sağlam bir şekilde odaklanıyor..

Verizon’un başkanı ve CEO’su Hans Vestberg yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Üçüncü çeyrekte çok güçlü mali sonuçlar sunarak gücümüzü ve dayanıklılığımızı göstermeye devam ediyoruz. 5G Ultra Geniş Bant ve 5G’nin ülke çapında getirdiği dönüşüm teknolojisinden güç alıyoruz. Ağ liderliğimizle birlikte amaca yönelik kültürümüz, geleceği daha iyi şekillendirecek."

Gelecek için belirlenen tahmin tahminleri, analistlerin ileride parlak ve güçlü bir gelecek öngördüğü için umut verici görünüyor..

16 kişiden 9’u Wall Street analisti, şirkete 1 “Satın Al” ve 6 “Tut” derecelendirmesiyle “Güçlü Satın Al” derecesi verdi.

Wall Street tahminlerinin yanı sıra, şirketin Zacks Rank derecelendirmesi # 3 (Hold) olup, VGM puanları Değer için A, Büyüme için B, Momentum için C’dir..

VZ’nin tahmini geliri de yıl içinde ve önümüzdeki yıllarda güzel bir şekilde artacak ve 1. yıl için 138,2 milyar dolarlık ortalama tahmin geliri ve 3 yıl boyunca +% 5,94 artışla 136,0 milyar dolarlık bir ortalama tahmin geliri belirlendi..

Verizon’un EPS tahmini de 1 yıllık ortalama 5,02 ABD doları ve ortalama 3 yıllık tahminde 5,34 ABD doları +% 20,52’ye kadar büyüme için belirlendi..

2021’e bakıldığında, şirketin 5G ağı, şirketin önümüzdeki yıl ve önümüzdeki yıllarda başarıya ulaşmasında başarılı itici güç olacak ve bu da Verizon’u satın alınacak bir hisse senedi haline getiriyor..

Verizon, ilk çeyrek sonuçlarını 21 Nisan 2021’de yayınlayacak.

2. Comcast Corporation (CMCSA)

comcast fiyat tablosu

Yatırım yapmakta yeniyseniz, Comcast Corporation’ın yalnızca bir medya stoğu olduğunu düşünmüş olabilirsiniz..

Bununla birlikte, şirket eşit derecede bir telekomünikasyon hissesi ve aynı zamanda küresel medya ve teknoloji sektöründe yer alan bir şirket olduğu için çok yanılıyorsunuz..

CMCSA, gelirine göre dünyanın en büyük ikinci yayıncılık ve kablolu televizyon şirketidir..

Şirket ayrıca en büyük kablolu TV ve ev İnternet hizmeti ve ABD’deki üçüncü en büyük telefon hizmeti sağlayıcısı olarak derecelendirildi..

Birçoğunun bilmeyeceği bir şey de Comcast’in kendi başına bir güç olan İngiliz medya ve telekomünikasyon şirketi olan SKY Group’un da sahibi olduğu olabilir..

NBC, CNBC ve Bravo dahil olmak üzere dünyanın en kötü şöhretli kablolu kanallarından bazılarına sahip olmanın yanı sıra, bunlardan yalnızca üçü.

Comcast, ABD’de geniş bant hizmetleri için güçlü bir rakip ve geçen yıl bir artış gördü ve yıl ve önümüzdeki yıllar ilerledikçe hala yükselmeye başladı.

Comcast, şirketin üçüncü çeyrek raporunda iki büyük olumlu sonuç bildirdi.

Toplam Yüksek Hızlı İnternet Müşterisi Net Eklemelerinin, 633.000 ile üç aylık bir sonuç raporunda arşivlenen en yüksek sayıya ulaştığı doğrulandı..

Ayrıca, 556.000 ile kaydedilen en iyi üç aylık sonuçlar olan Cable Communications Toplam Müşteri İlişkileri Net Eklemeleri de dahil edildi..

Ve son olarak, Kablo İletişimine Göre Ayarlanmış FAVÖK, Yüksek Hızlı İnternet’teki gücün etkisiyle% 10,5 arttı. Bu sonuçlar ışığında şirkete gelecek için bakan yatırımcılara sahiptir..

Kabul edildiğinde, büyük resmin görünümü, şirketin hala daha fazla iyileştirmeye ihtiyacı olduğunu gösteriyor..

Comcast Corporation, şirketin üçüncü çeyrekte gelirinin% 4.8 düşüşle 25.5 milyar $ ‘a, Net Gelirinin% -18.2 düşüşle 3.0 milyar $’ a, Düzeltilmiş FAVÖK% 11.3 azaldı ve Düzeltilmiş Net Gelir Özelliğinin 2.0 milyar $ ‘a düştüğünü doğruladı, – % 37.2.

Şirketin üçüncü çeyrek için Hisse Başına Kazanç (EPS) da 2019’a kıyasla% 37.1 düşüşle 0.44 $ oldu..

Ancak şirket, temettü söz konusu olduğunda istikrarlı ve güçlü duruyor.

Üçüncü çeyrekte şirket toplam 1,1 milyar dolar ödedi ve Eylül 2020’ye kadar olan yıl için toplam 3,1 milyar dolar temettü ödemesi yaptı..

Öyleyse ilerleyen şirket için ne geliyor??

Wall Street analistlerinin% 60’ı hisse senedini “Güçlü Al”,% 35’i “Tut” ve% 5’i “Satın Al” olarak derecelendirdi.

Ayrıca Comcast için 1 yıllık bir fiyat hedefi belirlendi ve ortalama fiyat hedefi 54.37 $ olarak belirlendi ve şirketin hisse fiyatı için en yüksek fiyat 65.00 $ ‘dan ve en düşük hisse senedi fiyatı 45.00 $ olarak belirlendi..

Şirketin mevcut hisse fiyatı 51.54 $ seviyesinde olduğundan, bu, öngörülen tahmine önümüzdeki yıl ulaşılırsa% 5.49’luk bir artışa neden olur..

Şirket, işinin telekomünikasyon tarafının yanı sıra, 2020’de de iyi performans gösteren çok güçlü bir medya tarafına sahiptir..

Ülke evde kalma güvenlik önlemlerine uydukça Sky müşteri eğilimleri gelişti ve Premier Lig İzleyici sayısı rekor seviyelere ulaştı.

Bu, şirketin medya varlığındaki iki unsurdur.

Comcast bugün Telekomünikasyon ve Medya pazarında büyük bir güç olduğundan, önümüzdeki yıllarda ivme kazanmaya devam ederken bu hisse senedinin gelişmediğini göremiyoruz..

3. Alphabet Inc (GOOGL)

google hisse senedi fiyat tablosu

Google’ın ana şirketi olan Alphabet Inc, birçok analist tahminini aşmaya devam eden ve 2020’de devam eden ve 2021 ve sonrasında da bunu yapacak olan büyük hacimli bir hisse senedidir..

YouTube, Wave ve Nest gibi diğer tanınmış şirketlerin de sahibi olan Alphabet, her açıdan dikkat çekiyor..

Bugün itibariyle, şirketin hisse fiyatı, şirkete geçen hafta otuz araştırma şirketi tarafından “Satın Al” notu alma konusunda fikir birliği sağladı. Şirket ilerledikçe Büyüme için “B” puanına sahip 2 Numaralı Zacks Sıralaması (Satın Al) derecesi ile birlikte.

Analistler, Ocak 2022’ye kadar% 3,4’lük bir tahmini hisse fiyatı artışının 1,859,00 $ olacağını tahmin ettiğinden, bugün Alphabet hissesi için hisse fiyatı 1,797,83 $ ‘dır..

GOOGL, 2020’de şirket için öngörülen ve tahmin edilen tüm gelir beklentilerini aştı.

Alphabet, 2020’nin getirdiği tüm zorluklara rağmen ve COVID-19 salgını ile bunu yapmaya devam ederken güçlü bir büyüme göstermeye devam ediyor.

29 Ekim 2020, şirketin üçüncü çeyrek sonuçları için yayınlanma tarihiydi ve Alphabet, tüm alanlar yeşil renkte aydınlatıldığı için hayal kırıklığına uğratmadı..

30 Eylül 2020 itibarıyla, şirketin geliri, 42.90 Milyar $ ‘lık analist tahminlerinin bir önceki yıla göre% 14 artarak 46.173 $ artış gösterdi, hisse başına kazanç beklenen 11.29 $’ ın üzerinde 16.40 $ ‘a yükseldi, şirketin faaliyet geliri% 24’lük bir faaliyet marjı göstererek 11.213 $’ a yükseldi Google Cloud ile YouTube reklamları ve Trafik edinme maliyetleri beklentilerin üzerinde.

Şirketin raporunda, Alphabet İcra Kurulu Başkanı ve Google, GOOGL’nin üçüncü çeyrek performansı hakkındaki düşüncelerini paylaştı..

“Daha geniş çevrimiçi ortamla tutarlı güçlü bir çeyrek geçirdik. Bu aynı zamanda, insanların büyük ve küçük anlarda yardım için başvurdukları hizmetleri sunmak için yapay zeka ve diğer teknolojilere yaptığımız derin yatırımların da bir kanıtı.”

Şirketin 4. çeyreğine geçerken, telekom hissesinin Google bulut işinden gelir elde edeceği doğrulandı.

Analistler tarafından belirlenen şirketin gelecek tahminlerine daha fazla dalmak için, tüm alanlar tek bir renkte aydınlatılır ve hepsi tek bir yöne doğru ilerler..

Wall Street analistlerinin% 80’i tarafından sağlam bir ‘Güçlü Satın Alma’ ile belirlenen büyük hisse senedinin tahmini ortalama 1 yıllık gelir büyümesi 179,7 Milyar Dolar, 3 yıllık ortalama gelir tahmini ise +% 40,17 olarak 240,7 Milyar Dolar olarak belirlendi. 1. yıldan itibaren.

GOOGL’nin hisse başına kazancı da yılda% 20,62 artacak..

Alphabet Inc.’den daha büyük ve daha iyi olamaz. Bu hisse senedi büyümeye devam ederken, uzun vadeli bir yatırımın parçası olmak da harika bir hisse senedi..

4. AT&T Inc (T)

at & amp; t hisse senedi fiyat grafiği

Tamam, AT olmasına rağmen&T Inc, son rakamları nedeniyle hemen satın almak için diğerlerinin üzerinde akla gelen ilk hisse senedi olmayabilir. Ancak, bu hisse senedi, hisse senedi potansiyeli parlak ve güçlü geleceğe bakıldığında aslında iyi bir alımdır..

Şirket, 5G ağı ile iletişim ve bağlantıya daha da ilerlemeye hazırlanırken, şirketin geçmiş performansları da bu hisse senedine bakıldığında dikkate alınması gereken bir şeydir..

AT&T, aynı zamanda ABD’deki en büyük mobil telefon hizmetleri ve en büyük sabit telefon hizmetleri sağlayıcısı olan dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketidir..

T telekomünikasyon endüstrisinde sağlam bir oyuncu olmanın yanı sıra, T aynı zamanda Teknoloji, Kitle İletişim ve Eğlence Endüstrisinde de bir katılımcıdır ve WarnerMedia’nın ana şirketidir..

Şirketin geçmişine giden şirketin sağlam bir sicili var.

Ancak geçen yıl içinde, AT&T, 2020’nin başında başlayan ve 40 $ civarında makul bir şekilde konumlandırılan hisse fiyatı açısından yükseliş ve düşüş yaşadı. Şirketin hisse fiyatı 28,54 $ ‘lık bir fiyatla 29 Aralık’a gelene kadar yıl boyunca gerilemiş ve geri dönmüş olsa da.

Bugün itibariyle, AT&T hisse senedinin hisse fiyatı 29,02 $.

Şirketin üçüncü çeyrek raporunda, T hissesi, kablosuz ve fiber geniş bant hizmetlerinde abone kazanımlarının sağlam olduğunu doğruladı. Borç azalmasının üçüncü çeyrekte performans gösteren hisse senetleri içinde önemli bir faktör olduğunu teyit eden şirketin yanı sıra.

Şirket ayrıca, 0,94 Dolar’a kıyasla 0,76 Dolarlık Düzeltilmiş EPS’yi ve 0,50 Dolar’a kıyasla 0,39 Dolarlık Seyreltilmiş EPS’yi doğruladı..

8,3 milyar dolarlık serbest nakit akışına ve% 45’lik güçlü bir temettü ödeme oranına sahip olmanın yanı sıra.

Bugün itibariyle, AT&T, sektördeki en yüksek temettü getirilerinden biri olan% 7.23’lük bir temettü getirisine sahip ve üçüncü çeyrek raporunda da teyit edildiği gibi, T hissesi şimdi% 50’nin yüksek bir temettü ödeme oranına bakıyor..

Diğer çeşitli finansal sonuçlara bakıldığında, AT&T, şirketin gelirinin yıllık% 5,1 düşüşle 42,3 milyar $ ‘a gerilediğini ve diğer sektörlerin düşüş gösterdiğini doğruladı..

  • Eğlence Grubu – Yıllık% 10/2 azaldı
  • WarnerMedia – Yıllık% -10 azaldı
  • Business Wireline – Yıllık% 2,5 azaldı
  • Latin Amerika – yıllık bazda% 19,3 azaldı

Hevesle 5G ağı hepimizin kullanımına sunulurken, AT&T, 2021’de yükselmesini bekledikleri hızlı, güvenilir ve güvenli 5G ağı ile sağlam durmaktadır..

Jeff McElfresh, AT&AT’nin CEO’su&T’s Communications, Temmuz 2020’de yeni 5G ağına ilişkin görüşünü paylaştı.

“Geçtiğimiz birkaç ay içinde hayatlarımız değiştiği gibi, kablosuz teknoloji beklentimiz de değişti. AT ile&Ülke çapında ulaşan T 5G ağımız, nefes kesici deneyimlerden ve artırılmış verimlilikten oluşan yeni bir çıta oluşturarak bildiğimiz bağlanabilirliği dönüştürme yolculuğuna başlıyor. “

McElfresh’in bakış açısını takiben, Teknoloji Operasyonları Başkan Yardımcısı Chris Sambar, AT&T, fütüristik ağ ile rakiplerinin arasında yer alıyor.

“Rakiplerimiz, aylar hatta yıllar sürebilecek olan aynı karışımı sağlamak için hala çalışıyorlar. Sunduğumuz şeyler bugün tüketicilere ve işletmelere sunuluyor ve yavaşlamıyoruz. 144 yıllık geçmişimiz boyunca sahip olduğumuz gibi, 5G kapsamımızı ülke çapında daha fazla tüketiciye ve işletmeye genişletmek için ağımıza yenilikler yapmaya ve yatırım yapmaya devam edeceğiz. “

Şirketin 5G ağ harcamaları ışığında, finansal gelecek T hissesi için neler içeriyor??

Geleceğe bakmak, AT&T’ye, 15 Wall Street yatırımcısının% 40’ı tarafından verilen kesin bir fikir birliği “Tut” derecesi verilmiştir;% 33,33 hisse senedine “Güçlü Satın Al”,% 6,67 “Satın Al” ve% 20 “Güçlü Satış” olarak derecelendirilmiştir..

Hisse senedi tahmini geliri açısından, T hisse senedinin 1 yıllık ortalama 172,9 milyar dolar gelir büyümesi +% 0,0,2 olacağı tahmin ediliyor ve şirketlerin hisse başına kazanç (EPS) fiyatının 3 yıllık ortalama 3,50 dolarlık tahminle artacağı tahmin ediliyor + % 129,97.

2021’e girerken, AT&T, 5G ağı ile hem işletmelere hem de tüketicilere “yepyeni bir ağ türü” vaat etti.

Güçlü finansal sağlığı ile birlikte şirketin yıllar içindeki etkileyici gücüne baktığımızda, T hissesini 2021’de portföye katmak için dikkat edilmesi gereken ve hisse fiyatı üzerinden bir hisse senedi haline getirdiğine inanıyoruz..

5. Facebook Inc (FB)

facebook hisse senedi fiyat tablosu

Hiç veya çok az tanıtıma ihtiyaç duyan bir hisse senedi olan Facebook, 2021’de satın alınabilecek en iyi iletişim stoklarından biri listesinde yer alıyor..

Birincisi, yatırım yapmakta yeniyseniz, Facebook’un Teknoloji sektörü ile birlikte bu sektöre girdiğini bilmiyor olabilirsiniz, ancak FB her ikisinde de ağırdır..

Şirket, Instagram, Facebook ve Whatsapp gibi sosyal medya platformlarından oluşan koleksiyonlarıyla, sürekli büyüme için yer buldu ve hala da var..

Tycoon şirketinin olduğu yoldaki tümseklere rağmen ve muhtemelen yıllarca çizginin altında kalmaya devam edecek.

Beğenin ya da beğenmeyin, şirket hem Instagram hem de Facebook’taki dijital reklamcılık hizmetleri de dahil olmak üzere etkileyici bir gelir elde ediyor..

Şirketin 2020’deki performansına bakıldığında, FB’nin büyük ölçüde reklam satışlarından oluşan geliri 3. çeyrekte analist tahminlerini geçerek 21,47 milyar dolara yükseldi..

Facebook’un Net Geliri de 2019’daki 6,09 milyar ABD Dolarına kıyasla 7,85 milyar ABD Dolarına çıktı.

Şirketin aylık faaliyeti, dünyanın her yerinden bireylerin evde kalma ölçümlerine tabi tutulması gerektiğinden beklentileri aştı ve bu, tahmin edilen 2,70 milyara kıyasla aktif kullanıcılarının 2,74 milyara yükselmesine yol açtı..

Sıkı bir şekilde 2021’e taşınan Facebook, devam eden COVID-19 salgını nedeniyle markanın bu yıl yapabileceği potansiyel konusunda endişelere neden oluyor..

Sosyal platformlardaki reklamlar, markanın ne kadar dayanıklı olduğunu gösteren birkaç analist tarafından onaylandığı için 2021 için ana odak noktalarından biridir..

FB’ye rakamlar açısından bakıldığında, mega markaya 2 “Satın Al” ve 2 “Tut” derecelendirmesine sahip 32 Wall Street analistinden 28’i tarafından güçlü bir fikir birliği olan “Güçlü Satın Al” derecelendirmesi verilmiştir..

Zacks Rank derecelendirmesi, ilerleyen Büyüme için B ile hisse senedi için 2 (Satın Al) olarak belirlendi.

Facebook’un geliri açısından, tahmin edebileceğiniz gibi, önümüzdeki yıllarda artacağı tahmin ediliyor..

Facebook, ortalama 3 yıllık gelir tahmini 146,7 milyar ABD doları +% 85,7 olan 1 yıllık ortalama notu 104,9 milyar ABD doları ile yılda% 22,87 büyüme oranına sahiptir..

Durumda olduğu gibi, Facebook’un mevcut Hisse Başına Kazanç (EPS) 8.87 $ ‘dır ve bu yıl 10.51 $’ a geçeceği ve 8.83 $ ‘dan düşük EPS ve 12.94 $’ dan en yüksek EPS tahmini ile ilerleyeceği tahmin edilmektedir..

2022’ye bakıldığında analistler, FB’nin ortalama EPS’sinin 12,86 $ olacağını tahmin ediyor. En düşük EPS 10.67 $ ve en yüksek tahmin 14.11 $ ‘dır..

Bugün Facebook, Wall Street analistleri tarafından 2021 yılına göre% 15.27 artışla Ocak 2022’ye kadar 308.44 $ ‘a çıkacağı tahmin edilen 267.57 $’ lık hisse fiyatına sahip..

Gördüğünüz gibi, Facebook, şirketin karşı karşıya olduğu ve karşılaşabileceği zorluklara rağmen, 2021’de başarılı olmak için hala çekişme içindedir..

Facebook hisseleri, çeşitli yollara ve güçlü bilançosuna dönüşmeye devam ederken size büyümeyi sağlayacak bir hisse senedidir..

Bunlar, önümüzdeki on yıl için neden bu hisse senedini satın almanız gerektiğine dair mantığa eklenecek iki önemli faktördür..

6. Zoom Video Communications Inc (ZM)

yakınlaştırma hisse senedi fiyat tablosu

Merkezi Kaliforniya’da bulunan Zoom Video Communication Inc., dünyanın hepimizin zorladığı evde kalma kısıtlamalarına hızla adapte olduğu için 2020’de büyük bir anlaşma oldu..

İletişim teknolojisi şirketi pandemiden önce zaten popüler olmasına rağmen, ZM hisseleri 2020’de 2021’e ve potansiyel olarak geleceğe doğru devam eden muhteşem performanslarıyla yeni bir zirveye ulaştı..

İletişim şirketi, çeşitli sistemler arasında görüntülü ve sesli iletişim için kolay ve güvenilir bir bulut platformuyla modern video iletişimi sunar..

Bire bir görüşmelerden konferanslar, eğitim odaları, sınıflar ve sosyal toplantılar için ZoomRooms’a kadar, dünya çapında damgasını vuruyor..

Şirketin 30 Kasım 2020’de yayınlanan en son üçüncü çeyrek raporundaki ZM’nin performansına bakıldığında, bu hisse senedinin dalgalanmaya devam edeceğine ve yatırımcıların hisselerini satın almasına öncülük edeceğine şüphe yok..

Şirket, yıllık bazda% 367 artışla 777,2 milyon $ ‘lık toplam gelir bildirdi, bu şirket için harika bir sonuçtu..

TTM gelirine yıldan yıla% 136 artışla 100.000 $ ‘ın üzerinde katkıda bulunan müşterilerle birlikte, eyleme katılan ve her yıl etkileyici bir şekilde% 485 artış gösteren 10’dan fazla çalışanı olan 433.700 müşteri.

Hiç şüphe yok ki, COVID-19 salgını, Zoom hissesi dışında hepimize birçok olumsuzluk getirdi, pozitiflikten başka bir şey getirmedi..

Şirketin geleceğe yönelik tahminine bakıldığında da güçlü bir şekilde belirleniyor. 7 Wall Street analistleri hisse senedini “Güçlü Al” olarak derecelendirdi, ancak çoğunluk hisse senedi için fikir birliği “Tut” derecesi verdi.

Zacks Rank ayrıca # 3 (Hold) derecesi verdi, ancak Büyüme için bir A puanı aldı.

Şirketin finansal sağlık tahminlerine gelince, şirketin ortalama 1 yıllık gelir tahmini 2,6 milyar dolar +% 31,72, ortalama 3 yıllık gelir tahmini 4,3 milyar dolar +% 120,95 olarak belirlendi..

Şirketin bugünkü 349,61 $ ‘lık hisse fiyatına gelince, Wall Street analistleri ZM’nin hisse fiyatının Ocak 2022’ye kadar 468,00 $’ a ulaşabileceği tahmininde bulundu..

Zoom ayrıca% 41,97 olarak belirlenmiş güçlü bir öz sermaye ROE tahminine sahiptir.

Dünya dijital alana doğru ilerlerken, Zoom, dünyanın neresinde olursak olalım hepimizi birbirine bağlamak için orada olacak bir telekomünikasyon şirketidir..

ZM’yi 2021’de satın almak için iyi bir hisse senedi ve uzun vadede parlak bir yatırım yapmak.

7. Yandex N.V (YNDX)

yandex hisse senedi fiyat tablosu

Merkezi Rusya, Moskova’da bulunan çok uluslu Rus şirketi Yandex N.V. Yandex, internet ürünleri ve hizmetleri sağlar ve markası altında 70’den fazla hizmete sahiptir..

Bu listedeki bazı isimlerle karşılaştırıldığında Yandex, 1997’de kurulan sektöre oldukça yeni bir giriş olsa da, ABD’de iseniz markaya aşina olmayabilirsiniz..

Şirketin şu anda Avrupa’da 17 lokasyonda ofisi var ve aynı zamanda Rusya’daki en büyük teknoloji şirketi ve Avrupa ve Commonwealth’teki herhangi bir arama motorunun en büyük pazar payına sahip..

Şirketin, diğer önde gelen arama motoru güç merkezlerinin ardından dünyanın en büyük 5. arama motoru olduğu resmi olarak onaylandı..

Yandex ayrıca, şirket sosyal medya ve e-Ticaret sektörlerinde büyük bir performans sergilediğinden bazı rakiplerinin önüne geçiyor..

Ancak hisse senedi yıl boyunca nasıl performans gösterdi??

YNDX geliri, geçen yılın 2019 Q3 sonuçlarına göre% 30 artışla 732,1 milyon dolara yükseldi ve şirketin Net Geliri de 2019’un üçüncü çeyreğinden% 356 artışla 275,0 milyon dolara büyük bir açıklama yaptı.

Şu anda, şirketin hisse fiyatı 52 haftanın en yüksek seviyesi 72.95 $ ve 52 haftanın düşüğü 27.93 $ ile 70.90 $ seviyesinde..

Şirket ayrıca 51,01’lik bir İleri P / E oranına sahiptir..

Öyleyse analistler gelecek için ne tahmin ediyor??

5 Wall Street analistine göre bölünmüşler ancak% 60’ı Yandex hissesine Konsensüs “Tut” derecesi veriyor ve kalan% 40 hisseye “Satın Al” veriyor.

Zack Sıralaması derecesi de adil ve hisse senedine Büyüme için B ile 3 numara (Beklet) verdi.

Bu nedenle, yeni yıla girerken, şirket daha fazla büyüme arayışında olduğundan hissedar değerini sürdürme olasılığı yüksektir.

Hisse senedi koleksiyonunuza “Rusya’nın Google’ı” eklemenin şimdi tam zamanı.

2021 Radarımızdaki Diğer Telekom Stokları

T-Mobile US Inc Hisse Senedi (TMUS)

T-Mobile hissesi şu anda çiçek açıyor ve bu, bu hisse senedinin bir parçası değilseniz, o zaman hisse senedinin geçen yıl% 67 artması gerektiğini kanıtlıyor..

5G ağına giren T-Mobile, 5G ağının genişlemesi önümüzdeki yıllarda devam edecek gibi göründüğü için geliri daha da artacağı için bu cephede güçlü görünüyor..

Şirketin dördüncü çeyrekteki olumlu finansal raporlarının yanı sıra, T-Mobile 2020’de 5.5 milyon faturalı müşteri artışı gördü ve şirketin bir yılda şimdiye kadar en çok eklediği müşteri.

Yalnızca 4. çeyrekte fazladan 1,6 milyon faturalı müşteriyle birlikte. T-Mobile’ın müşteri tabanı şu anda 102,1 milyon ile rakiplerinin üzerinde duruyor.

Yeni yıla girerken şirket, 5G ağını genişleterek güçlü ve agresif yaklaşımını sürdürüyor, 280 milyondan fazla müşterinin bağlantı kurmasını sağlamak ve 100 milyondan fazla müşterinin 5G’nin süper hızlı geniş bantına bağlanmasını sağlamak istiyor..

T-Mobile, 5G ağı ile Verizon (VZ) ve AT’nin önünde liderdir.&Ulaşılacak daha fazla kapsama alanı sunan T (T).

T-Mobile CEO’su Mike Sievert, 4. çeyrek raporunda telekom şirketi hakkındaki düşüncelerini paylaştı..

"Ülkenin en iyi 5G ağını kurarken ve sunarken müşterilere benzersiz değer ve deneyim getirmeye odaklanmamız, 2020’de rekor kıran sonuçlarla karşılığını aldı – ve kablosuzda büyüme lideri olmaya devam ediyoruz. ”

"5G liderliğimiz her geçen gün daha da güçleniyor. 5G’deki rekabette çok önde olduğumuzu ve ülkenin genel ağ lideri olmaya hazır olduğumuzu göstermeye devam ediyoruz. Şu anda, burada sunduğumuz ağ performansı, bir sonraki adım için zemin hazırlıyor."

T-Mobile rakamları bugün nerede duruyor ve gelecek için tahminler neler??

T-Mobile’ın hisse fiyatı bugün 135.06 dolar, analistlerin tahmin ettiği tahmin edilen Ocak 2022’de 145.25 dolar,% 7.54 artış.

14 Wall Street analistleri, hisse senedi için Zacks Rank derecesi 3 (Hold) ile ilerleyen ‘Strong Buy’ konsensüs derecelendirmesini de verdiler..

Şirketin EPS tahmini, ortalama 1 yıllık tahmini 3,10 $ + 0,32 $ ve 3 yıllık ortalama 6,96 $ +% 125,35 olarak belirlendi..

Şirketin kazancının yılda% 28,83 artması bekleniyor.

Bugün şirket EPS’si pozitif% 31.66 ve şirketin dördüncü çeyrek raporunda T-Mobile’ın hisse başına 1,17 $ ile piyasaya çıktığı bildirildi ki bu da piyasa tahminlerinin üzerinde..

Finansal yolların çoğunu içeren T-Mobile hissesi, 5G ağının genişleyen evrimi de dahil olmak üzere marka içindeki faaliyetlere dayanarak önümüzdeki yıllarda güçlenecek ve bu da telekom hissesi için daha olumlu bir finansal sağlığı artıracak..

Özet

Özetle, bu ilk 8 telekom hisseleri 2020’de iyi performans gösterdi ve bu yıl büyümeleri ve finansal kazançları ile daha da yerleşik hale gelmeye hazırlanıyor ve dünya bağlantı kurmaya devam ederken önümüzdeki yıllarda ilerlemeye devam ediyor..

2021 için portföyünüze daha fazla lider hisse senedi eklemek istiyorsanız, 2021 için 7 Hisse Senedi Seçimi ve 2021 için 10 Değerlenmemiş İngiltere Hisse Senedi’ne bir göz atın..

Burada, her yatırımcının dikkate alması ve 2021’de portföylerine eklemesi gereken en iyi performans gösteren İngiltere ve Uluslararası hisse senetlerini bulacaksınız..

Telekomünikasyon hisselerine nasıl yatırım yapılmalı?

Telekomünikasyon hisselerine yatırım yapmak hiç olmadığı kadar basit, basit, hızlı ve kolaydır..

İlk olarak, ilk adım, yatırım yolculuğunuza başlayabilmek için bir komisyoncu bulmak ve elde etmektir..

Bir komisyoncu için araştırma yaparken, ihtiyacınız olan her zamanı almanız ve mantıklı bir şekilde seçmeniz önerilir..

Çevrimiçi olarak kullanılabilen çok sayıda broker vardır, ancak karşılaşabileceğiniz tüm brokerlar, düzenlenmiş yasalar uyarınca çalışmak için doğru lisanslara sahip olmayacaktır..

Bugün piyasada, yatırım ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli nitelikler sunan birçok çevrimiçi ticaret platformu bulunmaktadır..

Şiddetle tavsiye ettiğimiz lider çevrimiçi ticaret platformu Etoro, hepsine erişmenizi sağlar. Sıfır komisyon ücreti sunmanın fantastik faydası dahil.

Hisse senedi ticareti yapmaya yeni başlayan biriyseniz, eToro bir hesap açabileceğiniz, bir komisyoncu seçebileceğiniz ve sadece birkaç dakika içinde işlem yapmaya hazır olabileceğiniz mükemmel bir çevrimiçi işlem platformudur. Basit ve sorunsuz rehberliğinin ardından, kısa sürede ticaret yolculuğunuza başlamaya hazır olacaksınız..

Başarılı bir şekilde bir ticaret hesabı açtıktan sonra, hisse senedi alım satım piyasasına açılmaya hazırsınız..

İhtiyaç duyduğunuz alım satım yöntemlerini daha iyi anlıyorsa, hesabınızı açtıktan sonra, 100.000 $ ‘lık ücretsiz bir sanal fonla alım satım yapabileceğiniz ve işlem yapabileceğiniz bir demo ticaret hesabına erişebileceksiniz. bir demo portföyü oluşturun. Başka bir avantaj olsa da, farklı ticaret stratejileri hakkında daha derin bir anlayış elde edebileceksiniz..

16’dan fazla uluslararası borsaya erişim, arkadaş canlısı çevrimiçi komisyoncular ve yatırım yapabileceğiniz 8000’den fazla hisse senedi ile eToro, ticaret yolculuğunuzu zeminden çıkarmak ve büyük potansiyele ulaşmak için mükemmel olan lider çevrimiçi ticaret platformudur..

eToro – En İyi Hisse Senedi Komisyoncusu, Hisse Senedi Satın Al % 0 Komisyon

etoro komisyoncusu

eToro, borsada uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – onları denemenizi tavsiye ederiz.

Sermayeniz risk altında. Diğer ücretler geçerli olabilir

Temel Çıkarımlar:

  • 2021 Yılında En İyi Performans Gösteren 7 Telekom Hisse Senedi istikrarlı ve uzun vadede yatırım yapılacak büyüme stokları.
  • Telekomünikasyon stokları, Teknoloji sektörüyle birlikte 2021’de büyüyen bir yıl için belirlendi, bu nedenle seçilen 7 telekom hissesinden birini eklemek sizin için son derece faydalı olacak ve aynı zamanda büyüyen portföyünüze iyi bir çeşitlilik katacaktır..
  • Telekom hisseleri, üç ayda bir ödenen düzenli bir gelir kaynağı elde etmek isteyen yatırımcılar için iyi ve cazip temettü hisseleridir..
  • Telekom hisse senetleri, parlayan pozitiflerinin yanı sıra kendi risk unsurlarıyla birlikte gelir.
  • Akıllıca davranır ve yatırım yapmadan önce seçtiğiniz hisse senetleri üzerinde daha fazla araştırma yapmanız önerilir..
  • Son olarak, brokerinizi akıllıca seçmek, ticaret dünyasına girerken hayati bir kilit noktadır. Bir komisyoncu seçmeden ve yaptığınız her yatırıma girmeden önce tüm giriş ve çıkışları anladığınızdan emin olun..

Daha fazla oku:

2021 ve Sonrasında Aranacak En İyi 7 İngiltere Hisse Senedi

2021’de Alınacak En İyi 15 Orta Boy Hisse Senedi

2021 ve Ötesi İçin Apple Hisse Senedi Fiyat Tahmini

Hisse Senedi Nasıl Seçilir: Yeni Yatırımcılar İçin Eksiksiz Bir Kılavuz

2021 ve Ötesi İçin Tesla Hisse Senedi Fiyat Tahminleri

Lütfen Unutmayın: Geçmiş performans gelecekteki performansın bir göstergesi değildir. Yatırımların değeri yükselebileceği gibi düşebilir. Bu web sitesinde yer alan herhangi bir fikir, haber, araştırma, analiz, fiyat veya diğer bilgiler genel piyasa yorumu olarak sunulmuştur ve yatırım tavsiyesi oluşturmaz. Trading Education, herhangi bir öneri, tahmin veya sağlanan diğer bilgilere dayalı herhangi bir yatırımdan kaynaklanan zararlardan sorumlu olmayacaktır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me