2021’de Yatırım Yapmayı Düşünmek İçin En İyi Büyüyen Hisse Senetleri

Büyüme stokları, gelecekteki potansiyelleri nedeniyle genel piyasadan daha iyi performans gösterme eğilimindedir..

2021’de stok yolculuğunuza başlamak mı istiyorsunuz? Bir adım önde ve 2021’de yatırım yapmak için en iyi büyüme hisselerine mi bakıyorsunuz? Her şeyi hallettik 2021’de yatırım yapabileceğiniz en iyi 7 büyüme hisse senediyle sizin için.

2021, COVID-19 salgını nedeniyle çoğumuz için zorlu ve zor bir yılın ardından giderek yaklaşırken, finans piyasası bile bir istisna değildi, ancak iyi gitti.

Şu anda bir aşının burada olduğuna dair son haberler ışığında, borsa her zaman alışkın olduğu yükselen zirveye geri dönmeye hevesle hazır. Bu da şimdi bir adım önde olmak ve hangi büyüme stoklarının zirvede olduğunu ve 2021’de satın almak için güçlü görünmeye hazır olduğunu görmek için iyi bir zaman..

Birleşik Krallık’taki en iyi hisse senetlerinden, 2021’de büyüyecek ve iyi performans gösterecek Uluslararası hisse senetlerine yatırım yapmaya kadar, önümüzdeki yıl dahil olmak için bol miktarda büyüme stoku var. İhtiyaç duyduğunuz tüm içgörü bilgilerini size devam ederken vereceğiz.

İpucu: Yeni bir yıla doğru ilerlerken hangi hisse senetlerine yatırım yapacağınıza dair araştırmanızı erken yapmak, potansiyel olarak sizin için en büyük kazanç olabilir!

Aklınızdan geçen cevaplanmamış tüm sorular için – “2021’de hangi hisse senetlerine yatırım yapmalıyım? 2021’de yatırım yapılacak en iyi büyüme stokları nelerdir? 2021’de en çok yatırım yapılabilecek hisse senetlerinin hangileri olduğunu nasıl öğrenebilirim? “

Daha fazla sorgulamaya gerek yok.

2021’de yatırım yapılacak ilk 7 büyüyen hisse senedi

2021’de yatırıma değer 7 büyüme hissesine bakalım:

1. Amazon (NASDAQ: AMZN)

2. Tesla (NASDAQ: TSLA)

3. Netflix (NASDAQ: NFLX)

4. Microsoft (NASDAQ: MSFT)


5. Pinterest (NYSE: PİMLER)

6. PayPal (NASDAQ: PYPL)

7. Disney (NYSE: DIS)

Tüm bu en iyi hisse senetlerinin yanı sıra diğer pek çok hisse senedini şuradan satın alabilirsiniz: eToro ve% 0 ücret ödeyin!

Hisse Senetlerinde Yeni misiniz? Sorunuzun cevabını da ele aldık!

Büyüme Stoku Nedir?

Hisse senedi yatırımında yeniyseniz, şüphesiz ki bir kırılma yaşamak isteyeceksiniz ve büyüme stokunun gerçekte ne olduğunu ve büyüme hisse senetlerinin nasıl işlediğini tam olarak bilmek isteyeceksiniz..

Basit bir ifadeyle büyüme stoğu, temelde diğer hisse senetlerinden çok daha hızlı ve daha büyük bir oranda büyümesi beklenen herhangi bir alandaki bir şirkettir..

Büyüyen hisse senetlerinin veya şirketlerin, örneğin, Adobe Inc’in daha da büyümesini sağlamak için kazançlarını işletmeye geri yatıracağını göreceksiniz, şirketler daha büyük ölçekte böyle büyüyor.

Ve bu, büyüme stokunun gerçekte ne olduğunun açık tanımıdır..

Bir başka önemli ve güzel örnek, herkesin bildiği bir şirket, Amazon. Amazon şu anda dünyanın en büyük, en büyük şirketlerinden biridir ve 2020 yılında Amazon, piyasa değeri açısından ilk 3 şirketten biri seçilmiştir..

Piyasa Değeri (piyasa değeri): Piyasa değeri, bir şirketin piyasadaki hisselerinin toplam piyasa değeri anlamına gelir. Yatırımcılar için bir şirketin büyüklüğünü görmek için yatırım yapmak isteyenler için iyi bir yoldur ve bu, hisselerine yatırım yapmanın risk etkileri konusunda stajyer olarak seçimlerini yapmalarına yardımcı olacaktır..

Dolayısıyla, yatırımcının gözünde bu, söz konusu şirketin yatırım yapmak için iyi bir şirket olduğunu, büyümesinde büyük bir güç ve güç gösterdiğini gösteriyor ki bu da onu böyle bir şirketin bir parçası olmak isteyen yatırımcılara çekici kılıyor. büyüme.

Yukarıda belirtildiği gibi, bir sektördeki herhangi bir şirket bir büyüme stoğu haline gelebilir, ancak tipik olarak stajyerlerin yatırım yapmak istemesini sağlayan ve oradan gelişen bireylerin dikkatini çeken, yeni, farklı ve benzersiz bir şey sunan şirketlerdir..

Ancak, bildiğiniz gibi, hisse senedi yatırımı yapıyorsanız veya hisse senetlerine yeni başlıyorsanız ve araştırma yapıyorsanız, büyüme stokları yatırım yapmaya çalışırken hisse senetlerine değer vermekten farklı olduğundan dikkatli olun..

Değer Stokları

Değer hisse senetleri, o şirketin gerçekte değerinin altında işlem yapan şirketlerdir, bu da aslında getirinin daha yüksek olabileceği anlamına gelir. Değer stokları, büyüme hisse senetlerine kıyasla daha düşük riskli kabul edilir ve bunlara bağlı olarak daha az oynaklığa sahiptir..

Bir yatırımcıysanız veya yatırım yapmaya yeni başlıyorsanız ve başlangıçta daha büyük riskler almak istemiyorsanız, büyüme hisse senetlerine yönelik yeni maceraya hazır olduğunuz gün gelene kadar değer hisse senetleri sizin için daha uygun olacaktır..

Büyüyen hisse senetleri, yıllar içinde büyük büyüme arayan bir şirkette uzun vadeli yatırım arayan bir yatırımcı olarak sizin için idealdir. Ancak, hayattaki herhangi bir şeyde olduğu gibi söylendiğinde, organizasyon ne kadar büyük olursa, onunla birlikte alacağı daha fazla risk olasılığı, bu nedenle büyüme hisse senetlerine yatırım yapmak değer hisse senetlerine kıyasla daha riskli ve oynaktır..

Büyüme hisse senetlerine sadece büyümek ve büyümek adına yatırım yapmak söz konusu olduğunda, mutlaka büyük miktarda nakit yatırım yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Daha önce belirtildiği gibi, büyüme stoklarındaki riskler ve oynaklık, yatırım tutarınız ne olursa olsun potansiyel olarak yatırımınızı kaybettiğinizi görebilir, hepsi hızla kaybedilebilir..

Bununla birlikte, akıllıca ve böyle bir yatırımın parçası olmanın heyecanı ve adrenaliniyle yatırım yaparsanız sizi harekete geçiren şeydir, büyüme stokları tam size göre.!

2021’de Yatırım Yapılabilecek En İyi Büyüyen 7 Hisse

Daha fazla veda etmeden, 2021’de hangi büyüme stoklarının sahip olmaya değer olduğunu görmenin zamanı geldi..

1. Amazon (AMZN)

Amazon, dünyanın en büyük üç şirketinden biridir ve daha da büyük olmak için büyümeye devam etmektedir; bu, dünyanın her yerinden yatırımcıları bir şirketin bu küresel çarpışmasına yatırım yapmaya çekmektedir..

Amazon, yalnızca ürün satışlarından Haziran 2019’dan 2020’ye kadar şaşırtıcı bir şekilde 163 milyar dolar kazandığı bildirilen çevrimiçi alışveriş alanlarına hükmetmekle kalmıyor. Bunu takip etti ve Amazon’un 2020’nin üçüncü çeyreğinde yaklaşık 96,15 milyar ABD doları tutarında bir toplam net satış karı ürettiği ve kazancının çoğunun çevrimiçi alışveriş pazarlarından geldiği bildirildi. Kara Cuma ve Siber Pazartesi yaklaşırken, COVID-19’un bize yarattığı etkilerle birlikte satışların daha da artacağı ve kilitlenme dönemlerinde çevrimiçi alışverişi ileriye dönük tek yol haline getireceği tahmin ediliyor..

Çevrimiçi alışveriş geleceğin yolunu belirlerken, Amazon zaten arşivlendi ve hala e-ticaret endüstrisinde değerli liderler olarak kendilerini kurmaya devam ediyor..

Amazon kelimenin tam anlamıyla neredeyse her şeye el atıyor. Yukarıda belirtildiği gibi, çevrimiçi alışveriş pazarı, iş dünyasında baskın bir pazardır, ancak Amazon da yoğun bir şekilde yer almaktadır ve sektörle bağlantılı büyük miktarda büyümeye sahip olan bulut bilişim pazarının bir numaralı katılımcısı olduğu bildirilmektedir..

Bulut teknolojisi, sahip olduğumuz ve çoğumuzun günlük olarak kullandığı ve e-posta gönderme, akış, sosyal medya ve çok daha fazlasını içeren teknolojilerin çoğuna ev sahipliği yapıyor. Amazon’un bunun büyük bir kısmına sahip olması, sektördeki büyümeden kesinlikle faydalanacaktır..

İlk olarak 1994 yılında çevrimiçi kitap satıcısı olarak yola çıkan bir e-ticaret şirketi için Amazon, o zamandan beri dünyanın e-ticaret devlerinden biri haline geldi..

Amazon, 2021’de yatırım yapmak için büyük bir potansiyel büyüme stoku.

Satın Almayı Düşündünüz mü Amazon Stok?

2. Tesla (NASDAQ: TSLA)

Hayatta ilerledikçe, teknoloji ve otomotiv endüstrisi de dahil olmak üzere bizimle birlikte her şey gelişiyor ve ilerliyor, bu yüzden Telsa 2021’de yatırım yapmak için iyi bir büyüme stoğu olarak geliyor..

Kısa bir süre sonra elektrikli arabaların 2040 yılına kadar satılan tek araç olacağı ve İcra Kurulu Başkanı Elon Musk tarafından yönetilen Telsa, araçların sıfır emisyona sahip olması nedeniyle büyük ölçüde artan satışlarda hızlı bir artış yaşıyor..

Satışlarla gelir gelir ve gelirden kâr ve büyüme gelir. Karlılığı gösteren beşinci üç aylık raporuna sahip olan Telsa, S&Analistlerin şirket için tahmin ettiği öngörüleri aşan şirketin hızlı büyümesi nedeniyle P 500.

Son üç aylık raporda, otomotiv şirketinin tahminlerini geride bırakan 397 milyon dolarlık kredi satışına ulaştığı bildirildi..

Elon Musk, şu anda Almanya’da devam etmekte olan üçüncü üretim tesisinin inşasıyla Telsa markasını genişletme yolunda planlarını doğruladı ve Musk, her yıl 20 milyon elektrikli araç yaratmaya ve inşa etmeye öncülük etmek istediğini söyledi. önümüzdeki 10 yıl.

Bununla birlikte, bu kadar hızlı yükseliş ve daha fazla Tesla için büyüme, otomotiv endüstrisinde saygın bir üne sahip olan ve aynı zamanda daha büyük başarılar arayan rakiplerine karşı çıkıyor, Ford Motors (F), Volkswagen Group (VWAGY) ve BMW ( BMWYY) birkaç isim vermek gerekirse. Alman topraklarında üçüncü bir imalat şirketinin devam eden planları ile Tesla, Telsa’nın bazı en büyük isimlerle nasıl karşılaştırılacağını en iyi görecek ve gösterecek olan dünyanın bazılarına karşı çıkıyor..

Yatırımcıların, göz önünde bulundurulması ve geleceğe bakarken göz önünde bulundurulması gereken en önemli büyüme hissesi olduğu için Tesla’nın üzerinde parlamasına şaşmamalı..

Satın almayı düşünür müsün Tesla Stok?

3. Netflix (NFLX)

Netflix’in listeye girdiğini gören herkesin şaşıracağından şüpheliyiz. Dünyanın dört bir yanındaki hanelerin çoğuna akan akışlı eğlence hizmeti, 2021’e kadar hızlanmaya devam etmeye hazır..

1977’de DVD posta kiralama hizmeti olarak başlayan ve bildirildiğine göre Blockbuster’ın hizmet dışı kalmasının nedeni olan Netflix, bugün çevrimiçi akışa girdi. 2020 çeyrek raporu itibariyle 195 milyonun üzerinde rapor edilen abonesi ile yayın şirketi, 75 milyonun biraz altında bir ülkede listelenen en çok aboneye sahip olan ABD ile en çok abone için ilk 3 içinde yer alıyor..

Disney +, Amazon Prime Video, HBO max, Apple TV ve daha fazlası gibi karışıma daha fazla rakip dahil edildiğinde, Netflix, Eylül çeyrek raporundan itibaren satışlar% 23’e yükseldi ve yıllık kazancını hala artırmayı başardı. Netflix% 18 kazanç sağlıyor.

Netflix, her zaman sınırlarını zorlamaya çalışıyor, örneğin, rakiplerinin benzer başarıya daha da yaklaşmaya zorlayacağı için büyümesini artırmaya yardımcı olacak “Netflix Original” uyarlamalarını sunarak benzersizliklerini sunmaya çalışıyor..

Akış sahnesinde yeni olan ancak kendi içinde çeşitli sektörlerle bağlantıları olan büyük, köklü bir marka olan Disney +, hafife alınmaması gereken bir rakiptir..

Netflix Hisse Senedi 2021’de Yatırmaya Değer mi?

Netflix, yıl sonunda tahminlerinin altında bitirebilse de, Netflix hala 2021’e girecek çok fazla finansal potansiyele sahip bir büyüme hissesi. 2021’de satın alınacak iş adamı.

Satın Almaya Hazır Netflix Stok?

neetflix hisse senedi ticareti

4. Microsoft (MSFT)

Bill Gates ve Paul Allen’ın dev yazılım yaratımı Microsoft, 2021’de büyüme stoğu olarak sağlam bir temel oluşturuyor.

Bize Windows işletim hizmetini getiren uzman şirket, yıllar içinde video oyunları, internet hizmetleri, sunucu yazılımı, PC donanımı ve daha fazlasını içeren çeşitli yollara dönüştü ve genişledi ve hala yol gösteriyor.

Yaygın koronavirüs salgını nedeniyle, Microsoft, dünya genelinde evden çalışma sonuçlarına bağlı olarak satışlardaki artıştan büyük ölçüde yararlandı ve Microsoft PC’lerden Windows hizmetine kadar çeşitli ürünlerde bir yükseliş gördü. çalış ve evden öğren.

Yukarıdakileri göz önünde bulundurarak, Microsoft, Eylül raporuna göre yıllık bazda% 12 artış gösterdi ve festival dönemine doğru ilerleyen beklentilerle, Microsoft’un sonunda 39,95 milyon ABD doları satış elde etmeyi ummasıyla şirket daha da artmaya hazırlanıyor. son çeyreğin.

Gerçek: 2019’da Microsoft, 10 yıllık bir dönemde 10 milyar dolar değerinde olan büyük bir ABD bulut bilişim sözleşmesi olan Ortak Kurumsal Savunma Altyapısı’nı (JEDI) kazanmak için Amazon’u geçti..

Microsoft’un ana rakibi Apple geride kalıyor, ancak iki dev arasında Microsoft en fazla güce sahip ve yazılım endüstrisinde lider..

Uzaktan çalışma ve öğrenmenin yükselişte olması ve yeni normal gerçekliğe kalıcı uyarlamalar yapılmaya başlamasıyla, Microsoft’u her zamankinden daha fazla, 2021’de satın almak için net bir büyüme hisse senedi yapıyor.

Satın almayı düşündün mü Microsoft Stok?

5. Pinterest (PINS)

Sosyal medyanın tüm nesillerle uyuştuğu bir dünyada, Pinterest (PINS) hala güçlü bir rakip olan bir sosyal medya platformudur..

Pinterest nedir?

Farkında olmayabilecekler için Pinterest, modern gerçekliğe girme yolunu tasarlamış bir sosyal medya platformudur. Sonsuz fikir ve projelerle size ilham vermesine yardımcı olmak istediğiniz herhangi bir tasarım üzerinde kendi görsel duygu panolarınızı oluşturabilirsiniz..

Pinterest ayrıca medya sitesi üzerinden ürün satın almanıza olanak tanır ve son zamanlarda en son pinleri (görselde görüntülenen öğeler) doğrudan satın almanızı ve stokta bulunup bulunmadıkları konusunda tavsiyelerde bulunmanızı sağlayan yeni özellikleri kullanıma sundu ve son olarak, çeşitli alışveriş yapabilirsiniz. seçtiğiniz ürün için perakendeciler.

Diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak Pinterest, bu niyetle başlayan ancak başka bir yere (interaktif) öncülük edebilen diğer platformların aksine daha yaratıcı yöndedir, bu da sosyal platformu benzersiz kılar ve uzun süre tutulması gereken bir yatırımdır. koşmak.

Pinterest’in geliri, Eylül 2020’de sona eren üçüncü çeyrekte% 58,2 oranında arttı, bu da yıldan yıla 442,62 milyon dolarlık bir rakam verdi, sosyal medya platformu için fena değil, değil?

Pek çok nedenden ötürü hepimiz için yılın aktif zamanı olan yılın son ayına girerken, analistler tarafından şirketin gelirinin potansiyel olarak% 60,5’e varan büyük bir artış göstereceği tahmin ediliyor..

Sosyal medya platformu, 2021 büyüme hisselerinin bir parçası olacak.

6. PayPal (PYPL)

PayPal, para transferi hizmetleri sağlayan dünyanın en büyük dijital platformudur.

Birçok engeli aşan bu hızlı büyüyen şirket için daha iyi bir giriş olamazdı..

PYPL, devasa kazançları ve etkileyici Hisse Başına Kazanç Derecesi (EPS) ile geçtiğimiz 10 yıl içinde, güçlü bir satış büyümesi göstermeye devam ediyor. Bu yıl kadroya alınan analistlerin tahminleri yıldan yıla% 28 büyümeyi hedefliyor, ancak gün geçtikçe dünya daha dijital hale geldikçe, dev şirket için bu imkansız görünmüyor, değil mi??

Bu yılki tahminlerin yanı sıra, PayPal’ın gelecek yıl için başka bir yüksek tahmini daha var, bu nedenle PYPL, 2021’de yatırım yapmak için ilk 7’den birinin listesini yapıyor..

Apple Pay (AAPL), Alphabet (GOOGL) ’s ve Amazon Payments (AMZN)’ s ve daha fazlası gibi rakipler PayPal’ın gösterdiği gücün gerisinde kalıyor.

PayPal kazançları, son üç aylık raporda açıklanan 361 milyon aktif hesaba sahip olduğunu bildirdi..

Dijital dünyanın evrimi gelişmeye devam ederken, 2021’de PayPal’da satın alma işleminin kaçırılmaması gereken bir şey olmasının nedeni budur..

Satın almaya hazır PayPal Stok?

7. Disney (DIS)

Bir gün Disney’in tüm hayalleri gerçek oldu ve kuruluş için kurtarıcı olduğu ortaya çıkan Disney + ile akışa dönüşmeye devam ediyor..

Pamuk Prenses, Güzel ve Çirkin gibi klasik orijinalleri ve daha fazlasını sergiliyor. Eğlence merkezi, daha fazla aboneyi cezbetmek için Pixar, Marvel ve National Geographic gibi diğer büyük isimlerle de ortaklık kurdu..

Paris, Hong Kong, Şanghay, Tokyo, Kaliforniya ve en kötü şöhretli Florida’da Disney tema parkları bulunan Disney, ne yazık ki kapılarını kapatmak zorunda kaldı ve daha yakın zamanda yeniden açılmaya başladı, ancak koronavirüs pandemisi nedeniyle katı sınırlamalara sahipti. Disney organizasyonu için büyük bir kayıp. Tema parklarının tepesinde, yaklaşmakta olan film prodüksiyonlarının durması, perakende mağazalardaki seyir gecikmeleri ve kapanmaları Disney’i çok etkiledi..

Disney ile en azından Disney bu yıl bir şekilde büyüdü+.

Bu yıl Disney dahil olmak üzere birçok stok seviyesinin düştüğünü gösterdi. Ancak Disney + için hala büyüyor ve Mart 2020’den bu yana, Eylül çeyreğinin sonunda ağa eklenen 73,7 milyon aboneyle gerçekten çok büyüdü..

Kaçınılmaz olarak dünya biraz normal çalışmaya başladığında, Disney güç merkezinin zirveye geri dönmesi için hiç zaman ayırmayacak.

Disney, geçtiğimiz günlerde dev marka hisselerinin% 3 arttığını gören büyük bir yeniden yapılanma sürecinden geçtiğini duyurdu..

Bu da 2021’e girmeyi, gemiye binmek için en uygun zamandır..

Satın almayı düşündün mü Disney Stok?

En İyi Büyüyen Hisse Senetlerine Nasıl Yatırım Yapılır?

Şimdi, 2021 için yatırım yapabileceğimiz en iyi yedi büyüme hissesini ele aldık, ayrıca şımartılacak çok daha fazla büyüme hisse senedi olduğunu akılda tutmak akıllıca olacaktır..

2021’i fırtınaya sokacak diğer hisse senetlerinin bir listesi için 2021’de Patlayacak 15 Hisse’yi okuyun..

En çok büyüyen hisse senetlerine yatırım yapmaya hazır olduğunuzdan eminseniz ve şimdi ideal komisyoncuyu arıyorsanız, kontrol edin. eToro.

eToro, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar arasında inanılmaz derecede popüler hale gelen ve hatta ABD yatırımcılarının yükselişini gören güvenilir bir çoklu platformdur. eToro, sizin için çok daha fazlasının yanı sıra hisse senedi yatırımı yolculuğunuza başlamak için boş zamanınızda hazır en iyi ve en iyi büyüme hisselerine sahiptir.

Hisse senetlerine yeni başlayan biriyseniz veya deneyimli bir yatırımcıysanız, bu kullanıcı dostu platformu öğrenmek, ticaret fiyatlarını karşılaştırmak ve istediğiniz caddede ticarete başlamak için kullanabilirsiniz..

Her zaman hatırlanması gereken nazik bir hatırlatma, büyüme hisse senedi fiyatlarının hiçbir zaman değişemeyeceğidir. Bir şirketin arz ve talebi yüksekse, hisse fiyatı da aynı hızla değişecektir..

Ve son tavsiye sözü şunu hatırlamaktır hiçbir şey değil Hisse senetlerine yatırım garantilidir, yatırım yaptığınız hisse senetlerinin büyüme veya değerinin farkına varın.

Seçtiğiniz rota ne olursa olsun, her zaman bolca araştırmaya dalmaya ve bir risk yönetimi stratejisi oluşturmaya bakmaya değer, böylece her zaman B planını önceden planlamış olursunuz..

eToro – En İyi Hisse Senedi Komisyoncusu, Hisse Senedi Satın Al % 0 Komisyon

etoro komisyoncusu

eToro, borsada uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – onları denemenizi tavsiye ederiz.

Alt çizgi

2021’de yatırım yapmak için en çok büyüyen hisse senetlerinden çıkarılacak kilit noktalar:

  • Büyüme hissesi, ortalama büyümeden daha hızlı büyümesi beklenen bir şirketteki paydır..
  • En büyük yedi büyüme hisse senedi, 2021’de izlenmesi gereken ideal büyüme hisse senetleri.
  • Amazon ve Microsoft hisseleri, 2021’de yatırım yapılacak en iyi büyüme hisse senetleri listemizin başında.
  • Yukarıda belirtilen en iyi yedi oyuncunun yanı sıra, ulusal ve uluslararası olarak yatırım yapabileceğiniz daha birçok büyüme hisse senedi olduğunu lütfen unutmayın..
  • İzlenecek bir şirket olarak adlandırılan belirli bir şirketi duymadıysanız, hemen yatırım yapmadan önce her zaman kendi araştırmamızı yapın. Unutmayın, yeni şirketler her gün zirveye doğru ilerliyor.
  • Dilediğiniz büyüme hisselerini satın alabilirsiniz. eToro.

2021’de yatırım yapılacak en iyi 7 büyüme hisse senedi listemizin yardımcı olacağını umuyoruz.

Sorumluluk Reddi: Hisse senetleri oldukça değişken. Sermayeniz risk altında. Hisse senedi almaya karar vermeden önce yatırım hedeflerinizi ve risk iştahınızı dikkatlice düşünmelisiniz. En önemlisi, kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla yatırım yapmayın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector