Borsa Rallisi: Bu FTSE 100 Hisse Senetleri, Şimdi Satın Alınacak En İyi Hisselerdir.

Son borsa rallisi, birçok FTSE 100 hissesini daha yüksek fiyat seviyelerine itti.

Borsa ralli, FTSE 100 hisse fiyatlarını geçen yıl olduğundan daha yüksek seviyelere çıkardı. Ancak, birkaç şirket bu ralliye rağmen pazara rahatça girebileceğiniz ve kar edebileceğiniz seviyelerde işlem görüyor..

Bu FTSE 100 hisse senetleri, yavaş gelişen küresel ekonomik durum sayesinde gerçekleşmesi muhtemel görünen bir piyasa iyileşmesinden uzun vadede fayda sağlayabilir. Dünya ekonomisinin iyileştiğine dair pek çok işaret var, piyasalar iyileşme belirtileri gösteriyor ve hatta bazı durumlarda toparlanıyor..

2020, FTSE 100 hisselerine yatırım yapan bireyler için zor bir yıldı. COVID-19 salgını ve Brexit’i çevreleyen belirsizlik, 2020’nin çoğunda piyasaları sarstı. , piyasalar geri dönüyor. Bir Brexit anlaşması da kabul edildiğinde, işletmeler bazı ustalık gerektiren bir krizden çıkış yolunu buluyorlar..

Bu iki senaryo piyasaları nasıl etkileyecek??

  • Brexit – Şu anda bir anlaşma yapıldığına ve geçişin tamamlandığına göre Brexit ile ilgili daha az belirsizlik var. Geriye kalan, İngiltere ve Avrupa pazarlarının Brexit sonrası bir pazara nasıl adapte olduğu..
  • COVID-19 – Pek çok aşının düzenleyici onayı ve denemelerin son aşamasında daha fazla aşı almasıyla pandeminin sonu yaklaşıyor..

Tabii ki, gelişen piyasa durumu, mevcut piyasa ortamında İngiltere borsasında hangi hisselerin satın alınmasının en iyi olduğu konusunda tartışmalara yol açacaktır. Yatırımcıların yatırım yapabilecekleri ve yararlanabilecekleri birkaç hisse var, ancak çok fazla aşçı suyu mahvediyor, çok fazla seçenek yatırımcıların kafasını karıştıracak. Yatırım yapmak için seçeneklerinizi iki veya üç hisseye daraltmanız önemlidir..

Açıkçası, İngiltere’nin en iyi hisselerinin hangisi olduğuna karar vermek, yatırımcıların kafasını karıştırabilir. Bununla birlikte, mevcut piyasa ortamında önemli ölçüde fayda sağlayabileceğine inandığımız aşağıdaki üç hisse. İyileşen durum, önümüzdeki birkaç yıl içinde bu hisselerin karlılığını olumlu yönde etkileyecektir..

Şimdi Satın Alınabilecek En İyi 3 FTSE 100 Payı:

1. Lloyds Bank

2. BHP

3. Vodafone

1. Lloyds bank – İngiltere odaklı banka, bir borsa rallisinden yararlanabilir

İngiltere’de faaliyet gösteren şirketlerin hisseleri, özellikle uzun vadede bir borsa rallisinden yararlanacak. Lloyds Bank, gelirinin çoğunu İngiltere’den elde ettiği için bunun en iyi örneğidir. Birleşik Krallık’taki bankalar 2020’de zarar gördü, ancak toparlandılar ve zararlarını telafi ettiler. Hem kısa vadede hem de uzun vadede Lloyds’u destekleyen epeyce faktör var..


İngiltere’nin ekonomik görünümündeki iyileşme, bankanın ürün ve hizmetlerine olan talebin arttığını görecek. Temettülerdeki donma da İngiltere Merkez Bankası tarafından kaldırıldı, bu da Lloyds’un temettü ödemeye devam edebileceği anlamına geliyor. Birleşik Krallık’ta COVID-19 salgınına yanıt olarak temettüler iptal edildi.

Lloyds, dijital hizmetlere odaklanması ve benzerlerinden daha iyi bir finansal konumu sayesinde rakiplerine göre rekabet avantajına sahiptir. Bu faktörler göz önüne alındığında, diğer FTSE 100 bankalarından daha iyi performans gösterebilir..

Devamını Oku: 2021’de Alınacak 10 İngiltere Hissesi Paranızı İkiye Katlayabilir

2. BHP – Küresel ekonomik iyileşmeye güvenmek

Bir yatırımcı olarak, küresel ekonomiye güvenen şirketlere bakmanın tam zamanı. BHP böyle bir örnektir ve muhtemelen uzun vadeli borsa rallisi için satın alınabilecek en iyi hisse senedi olabilir..

BHP, finansal cephede esnek bir performans sergilemiştir ve düşük bir maliyet tabanı, yüksek karlılığa dönüşmüştür. Dünya ekonomisi kademeli bir toparlanma aşamasındayken, emtialara olan talep de artıyor..

BHP’nin finansal durumu, benzerlerinden daha fazla yatırım yapmasına izin veriyor. Şirket ayrıca geniş bir varlık yelpazesine sahiptir. Bu, piyasadaki zayıf performanslara karşı tampon görevi görür ve yatırımcılar için riski azaltır..

Sonuç olarak, bir yatırımcı olarak önümüzdeki birkaç ay, yatırımcıların piyasaya rekabetçi bir fiyatla girmeleri için bir fırsat penceresi olacaktır. COVID-19 salgını sayesinde, piyasalarda benzeri görülmemiş bir düşüş yaşandı. Ancak, pandeminin sona ermesiyle birlikte piyasalar bir toparlanma sürecine giriyor. Yatırımcıların pazara girmeleri ve piyasa yükseldiğinde kâr elde etmeleri için hala zaman var, sadece hızlı hareket ederseniz..

3. Vodafone – Temettü Fırsatı?

Vodafone, FTSE 100 hisselerine yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için ilginç bir seçenektir. Vodafone,% 6 temettü getirisi ile geniş bir güvenlik marjı sunuyor. Bu, hisse senedinin uzun vadeli borsa rallisinde hisse fiyatı artışı sağlama yeteneğinin bir göstergesidir..

Düşük faizli bir dönem, Vodafone hisselerinin çekiciliğini ve pasif gelirini de artırabilir. Son zamanlarda Vodafone, müşteri hizmetlerini ve müşteri memnuniyetini iyileştirmeye odaklandı. Aynı zamanda dijital kanallara da odaklanıyor. İşin bu yönlerine odaklanmak, Vodafone’un yakın gelecekte karlılığa dönüşebilecek güçlü bir konum oluşturmasına yardımcı olabilir..

Vodafone’un stratejisine olumlu bir yanıt olabilir ve Vodafone’un diğer FTSE 100 hisselerine kıyasla daha yüksek bir değerlemede ticaret yaptığını görebiliriz..

Devamını Oku: 2021’de Yatırım Yapılması Gereken İlk 5 Temettü Hisse Senedi Nelerdir?

eToro – İngiltere’deki En İyi Hisse Senedi Komisyoncusu,% 0 Komisyonla Hisse Senedi Satın Alın

etoro komisyoncusu

eToro, borsada uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – onları denemenizi tavsiye ederiz.

Sermayeniz risk altında. Diğer ücretler geçerli olabilir

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map