Hisse senedi ticareti yapmak istiyor ama nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Hisse senedi ticareti için basit ve kolay bir rehber ve hisse senedi ticaretinde nasıl hayatta kalacağınıza dair adım adım bir kılavuzla sizin için her şeyi ele aldığımız için başka yere bakmayın..

Hisse senedi ticareti, sonsuz sayıda olasılık yaratabilecek bir yol olan böylesine hızlı, hakim, dinamik, zorlu ama yine de önemli ölçüde ödüllendirici bir yolun bir parçası olmak istedikleri için dünya çapında milyonlarca kişiyi kendine çekmiştir..

Bununla birlikte, hisse senedi alım satımına girmek sandığınızdan daha kolay olsa da, hisse senedi alım satımının nasıl yapılacağını ve hisse senedi alım satımından nasıl kurtulacağınızı anlama süreci düşündüğünüzden çok daha derinlemelidir..

Elbette, çoğu yatırımcının finans piyasasına girerken nasıl ticaret yapılacağını bildiğine veya en azından biraz anlayışa sahip olduğuna inanabilirsiniz, ancak gerçek şu ki, bazı yatırımcılar hisse senedi alıp satmayı bilmiyor ve sağlam bir şekilde birkaç faktöre güveniyor. Şansı (piyasanın hisse senetlerine ne yaptığına dair), onlara aktarılan sıcak ipuçlarını veya gerçekten emin olmadıklarını içeren faktörler, rakamlar başlarken neler olup bittiğini gerçekten anlamadıklarında tavsiye almaya başlayabilecekleri zamandır. ayarlamak.

Bu nedenle, hisse senetleri ve hisse senedi ticareti hakkında bilgi edinmek ve araştırmak için zaman ayırmak, başlamak için akıllıca bir yoldur..

Yeni başlayanlar için hisse senedi ticareti mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır, çünkü bu makalede yeni başlayanlar olarak hisse senetlerini ve hisse senedi alım satımının nasıl işlediğini öğrenmenize ve derinlemesine araştırmanıza yardımcı olacak ve ayrıca yolculuğunuza başlamaya hazır olmanızı sağlayacaktır.

Hisse senedi alım satımının bir parçası olmak için, finansal bir başarı olma şansınızı artırmak için çok çalışmanız, zaman ayırmanız ve kendi çekiciliğinizden biraz yararlanmanız gerekir. Ancak, bilmeniz gereken bir hatırlatma, yatırım yaparken bazen kontrolün sizin elinizde olmadığıdır, çünkü herhangi bir şey beklenmedik bir şekilde olumlu ve olumsuz etkilerle sonuçlanabilir..

Hisse senedi ticareti yapmak için New York Menkul Kıymetler Borsası veya Londra Menkul Kıymetler Borsası içindeki yoğun pazar alanlarına atılmanıza gerek yoktur, size sunulan tüm yardım ve rehberlik ile oturma odanızın rahatlığında yolculuğunuza başlayabilirsiniz. bir komisyoncu ile konuşabileceğiniz ve kişisel yardım alabileceğiniz çevrimiçi ticaret platformları aracılığıyla size, yolculuğunuza başlamadan önce ihtiyacınız olan tüm eğitim materyallerine sahip olun, bunların hepsini sizin için kaplıyoruz ve daha fazlası.

Hisse senedi ticareti yapmayı ve hisse senedi alım satımından nasıl kurtulacağınızı öğrenmeye hazır mısınız? Hemen başlayalım.

Hisse Senedi Ticareti Nedir?

Doğrudan nasıl hisse senedi ticareti yapılacağını öğrenmeye geçmeden önce, öncelikle hisse senedi alım satımının ne olduğunu iyi anlamak en iyisidir..

Hisse senedi ticareti

Hisse senedi ticareti, daha basit bir ifadeyle, bir şirketin hisselerinin alınıp satılmasıdır; bu, daha da basitleştirmek için o şirketin bir parçasını satın alıyorsunuz..

Hisse senedi ticareti söz konusu olduğunda, iki tür birey olduğunu göreceksiniz: Tüccarlar ve Yatırımcılar.


Tüccarlar ve Yatırımcılar arasındaki farklar nelerdir?

Hisse Senedi Tüccarları, bir şirket veya bireyler adına finansal piyasada kendileri için yatırım yapan profesyonellerdir. Ancak, iki tür kişiyi birbirinden ayıran önemli bir faktör, tüccarların birincil hedefidir. Tüccarların amacı, fiyat değişimlerinden yararlanarak, kısa vadeli kazançlardan fiziksel olarak mümkün olduğunca fazla kar elde etmek için çeşitli şirketlerde hisse alıp satmaktır..

Yatırımcılar ise genellikle uzun vadede işin içindedir. “Satın alma ve elde tutma” olarak bilinen ortak bir strateji ile daha uzun bir süre boyunca kârda daha büyük getiri sağlamayı hedefliyorlar..

Hisse Senedi Alım Satım Türleri

hisse senedi ticareti

Şimdi, bir sonraki adım, gerçekleşen çeşitli hisse senedi ticareti türlerini öğrenmektir..

ActiveTrading

Aktif ticaret genellikle tüccarlarla bağlantılıdır, çünkü aktif tüccarlar, fiyat hareketlerinden yararlanarak kar elde etmek için hızlı ve daha kısa bir zaman dilimi içinde hareket etmeyi severler..

Aktif tüccarlar, amaçları daha hızlı bir geri dönüş içinde büyük bir kâr elde etmek olduğundan, zeki olma eğilimindedirler ve bilgilerini hangi yatırım alanlarına girdiklerini akıllıca kullanma eğilimindedirler, örneğin, değişken hisse senetleri (her an değişebilir) ) veya döviz, çünkü bu iki kategoride herhangi bir şey kısa bir süre içinde değişebilir ve tabiri caizse diğer kategorilere göre çok daha hızlı bir geri dönüş.

Günlük Ticaret

En popüler ve en iyi bilinen ticaret tarzlarından biri Day Trading’dir. Gün Ticareti, menkul kıymetlerin aynı gün içinde alınıp satılmasıdır..

Bu ticaret tarzı, çeşitli filmlerde görüldüğü gibi, biraz aşina olabileceğinizden veya olmayacağından eminim. Bir günlük tüccarların amacı, gün bitmeden elde edilebilecek her santim karı, aynı gün içinde belirtilen pozisyonlarını alıp satarak ve kapatarak elde etmektir ve tüccarlar ilerlemek için herhangi bir pozisyon tutamazlar. hepsi bekarlar seansı içinde yapılmalıdır.

Pozisyon Ticareti

Pozisyon ticareti, yatırımcıların üstlendiğini daha büyük olasılıkla göreceğiniz bir ticarettir, ancak tüccarlar bu stratejiyi uzun vadede daha fazla olduğu düşünülürse bile kullanırlar, uzun vadeli tanım, bir tüccarın potansiyel olarak tutabileceği haftalardan başlayabilir. Ancak, bu stratejiyi daha sık kullandıklarından, yatırımcılar tarafından muhtemelen hedeflenen ve gerçekleştirilecek olan aylar veya daha uzun süre.

Tahmin edebileceğiniz gibi, tüccarlar kısa vadeli değil, bir yatırımın uzun vadeli performansı hakkında daha fazla endişe duyduklarından, pozisyon ticareti, günlük ticaretin tam tersidir..

Swing Trading

Swing ticareti, genellikle bir fiyat hareketini görmek için doğru zaman miktarı olduğundan, tüccarlar tarafından bir günden daha uzun, genellikle bir hafta veya potansiyel olarak daha uzun süre tutulan bir ticaret tarzıdır..

Tüccar, bir fiyatın daha sonra nereye gideceğini görecek, daha sonra o varlığın bir parçası olacak ve bir hareket olması durumunda finansal kar elde etmeye çalışacak..

Swing ticareti genellikle bir orta ticaret stratejisi olarak tanımlanır ve Günlük alım satım ile Trend ticareti arasında yer alır..

Özetlemek gerekirse, swing yatırımcıları birkaç veya üç gün boyunca hisse senetlerinde oturacaklar, bu da fiyatla doğru zamana gelene kadar potansiyel olarak haftalara yol açacaklar, bu nedenle salıncak ticareti, günlük ticaret ile trend ticareti arasındaki orta sürekliliktir..

Dalmaya hazır Borsa?

Hisse senedi ticareti nasıl yapılır

Artık ticaret trendleri arasındaki farkları anlıyorsunuz, şimdi size hisse senedi alım satımına nasıl başlayacağınızla ilgili basit adımları verme zamanı..

Hisse senedi alım satımına yeni başlayan biri olarak, ayaklarınızı bulurken işleri olabildiğince basit tutmak en iyisidir..

Yolculuğunuzu başlangıçtan itibaren basitleştirmek için yapmanız gereken tek şey, bir adım önde olduğunuzdan emin olmak, kendinizi finans piyasalarının tüm alanlarında ve öğrenme sürecinin en önemli ikinci bölümünde eğitmek için kapsamlı araştırmalar yapmak. , pratik yapın, pratik yapın, pratik yapın, çünkü pratik mükemmelleştirir ve uygulamanın faydaları, borsa ticareti piyasasını daha iyi ve daha derin bir şekilde anlamanızı sağlar ve aynı zamanda kendi adınızı taahhüt etmeden teorileri test etmenizi sağlar. hemen fon sağlar ve son olarak, hangi ticaret stratejisini muhtemelen yönüne doğru gittiğinizi bulabilir veya görebilirsiniz..

Hisse senedi ticareti nasıl yapılır: Adım adım rehber

1. Adım – Bir komisyoncu hesabı açın

Süreçteki ilk adım bir aracı kurum hesabı açmaktır. Profesyonel yatırım işlemlerinizi kişisel hesaplarınızdan ayrı tutmanız tavsiye edilir ve en iyisi, bu yüzden bunu yapmanın en iyi yolu, kurulumunuza yardımcı olacak bir çevrimiçi komisyoncu bulmaktır ve hazır olduğunuzda onlar da yanınızda olacaktır. Ticaret.

Panik yapmanıza gerek yok, hemen yatırım yapmanıza gerek yok, hesabınızı açabilir ve dilerseniz kalbinizin içeriğine kadar pratik yapmaya devam edebilirsiniz, ancak her şeyin hazır olduğunuzda hazır olduğunu bilmenin kolaylığıyla.

Bir komisyoncu ile hesap açmak dakikalar alabilir, eToro, Önde gelen bir çevrimiçi aracı kurum, yolculuğunuza başlarken elinizin altında her şeye sahiptir veya önde gelen bir çevrimiçi ticaret platformu arayan bir yatırımcıysanız, eToro, bir parçası olunacak en iyi ticaret platformlarından biridir..

2. Adım – Araştırın, öğrenin ve okuyun, okuyun, okuyun

Hisse senedi alım satım yolculuğunuzun başlangıcında, bu sonraki adım şaşırtıcı değildir, ne kadar çok araştırma yaparsanız, başarıya ulaşmanız o kadar hızlı ve olasıdır..

Borsa ticaretinin püf noktalarını öğrenmek, bu tür bir sektörden ayrı olmak istediğinizde en büyük hedefinizdir ve sadece hisse senedi alım satımına değil, bir bütün olarak piyasayı öğrenmeye odaklanmaktır, çünkü bulacağınız şey sona erebilir Başlangıçta kasıtlı olarak aşağı inmeyi hedeflemediğiniz bir rotadan aşağı inmek, bu nedenle çok fazla şey öğrenmek kötü bir şey değildir, değil mi??

Parmaklarınızın ucunda, öğrenme yolculuğunuz için sağlayabileceğimiz ve ele alabileceğimiz büyük miktarlarda ticaret eğitimi bilgisi var ve yukarıda belirtildiği gibi okunması gereken makale, sizi başlatmak için mükemmel bir başlangıç..

Ayrıca, The Wall Street Journal’da çevrimiçi olarak abone olabileceğiniz veya Yahoo! Öğrendiklerinizi güncel gerçekle birleştirmenize yardımcı olacak en son finans haberlerinden haberdar olmak için Finans ve Google Finans.

Yatırımın teknik analiz yönünü öğrenmek, anlamak ve incelemek konusunda da bahsetmek için iyi bir nokta var..

Panik yapmamak için, uzman olmanıza gerek yok, ancak bir fiyat tablosuna veya çoklu tablolara baktığınızda neler olduğunu ve temellerin ne olduğunu biliyor ve anlıyorsanız iyi olur. Ama çoğumuz gibi, tam anlayışınız zaman ve pratikle gelecek..

Mümkün olduğunda ve boş zamanlarınızda piyasada neler olup bittiğini öğrenmeye, izlemeye ve çalışmaya devam edin, çünkü bu sadece size büyük ölçüde fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda işleminizi hisse senedi alım satım ortamının bir parçası olmak ve başarılı olmak için daha hızlı hale getirir. yani.

Adım 3. – Kişisel hisse senedi alım satım bütçenizi belirleyin

Firmanız finans piyasasının nasıl çalıştığını ve özellikle hisse senedi alım satımını anladıktan sonra, şimdi oturup yolculuğunuza başlamadan önce kendiniz için bir hisse senedi bütçesi oluşturmaya değer, böylece bir planınız olsun..

Açık olanı belirtmeden yatırım yapmak, yalnızca gücünüz yetiyorsa katılmaya değer. Ne kadar yatırım yapmak istediğinize dair bir bütçeye sahip olmak veya bir bütçe belirlemek ilk başlangıç ​​noktasıdır ve ideal olarak, bu fonlar karşılanması gereken hayati giderler olmayan mevcut fonlar ve fonlardır, çünkü yatırım yaparken hiçbir şey garanti edilmez..

Hisse senedi alım satımının nasıl çalıştığını iyice anladıktan sonra, satın almak istediğiniz varlıkları veya varlıkları bütçenize dahil edebilirsiniz ve girmek istediğiniz her hisse senedinin yanına kaba bir rakam koymak isteyebilirsiniz..

Sonuçta, bir bütçe belirlemek aynı zamanda organize olmakla da ilgilidir..

Adım 4. – Pratik yapma zamanı

Şimdi yolculuğunuz gerçek hissetmeye başlıyor, hisse senedi alım satım pratiği dünyasına girmenin zamanı geldi.

Hisse senedi alım satım anlayışınızı uygulayabileceğiniz ve ipleri öğrenirken kendi paranız yerine sanal para kullanmanın ek rahatlığı ile çeşitli çevrimiçi ticaret platformları vardır..

Çevrimiçi sanal ticaret platformları veya başka bir terminoloji olan kağıt ticareti, bireylerin ticaretin nasıl işlediğini görmelerini, hissetmelerini ve deneyimlemelerini sağlar ve piyasanın belirli bir süre içinde ne kadar çeşitli ve hızlı değişebileceğini gösterir, bu da risk olmadan dahil olmanın ideal bir yoludur. kendi paranı kaybetme.

Çevrimiçi pratik yapmak, gerçek hisse senedi ticareti dünyasına girerken yanınızda götürebileceğiniz, size uygun olan tercih ettiğiniz stili bulmanızı da sağlayacaktır..

Adım 5. – Her zaman net ve güzel bir perspektif tutmaya çalışın

Bazıları için yatırım yapmak, büyük bir zamana veya ulaşmak istedikleri şeye ulaşmamışlarsa sinir bozucu hale gelebilir ve bu doğaldır. Ancak yolculuğunuzda ilerlemenin en iyi yolu, arşivlemek istediğiniz hedefinize her zaman sakin, sakin, toplu ama güçlü bir bakış açısı sağlamaktır..

Belki sürekli olarak tüm beklentileri aşacak bir sonraki büyük hisse senedini arıyorsunuz ve bunu isteyen tek yatırımcı siz olmayacaksınız, ancak sabırlı olmanız ve tüm finansal güncellemeleri ve güncellemeleri takip etmeniz gerekiyor. Kendi araştırmanız ve borsayı oyunun zirvesinde olmak için izliyorsanız, bu yüzden soğuk bir bakış açısı korumak önemlidir ve acele etmek potansiyel olarak yanlış bir hamle yaptığınızı ve pahalıya mal olacağınızı göreceğinden endişelenmeyin..

Hisse senedi ticaretinde nasıl hayatta kalınır?

Hisse senedi ticareti dünyasına girmeye hazır olduğunuzda, hisse senedi alım satımı sırasında hayatta kalmanıza ve yalnızca en iyi deneyimleri vermenize yardımcı olacak ipuçları her zaman vardır. Her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz en iyi 5 faydalı paket ipucunun dökümünü burada bulabilirsiniz..

Hisse senedi ticareti yapmanın 5 ipucu, hisse senedi ticaretinde hayatta kalmanıza yardımcı olabilir:

1. Sizin için doğru komisyoncuyu seçin

Doğru komisyoncuyu akıllıca seçmek, hisse senedi alım satım yolculuğunuza başlarken yapabileceğiniz en akıllıca harekettir, çünkü dünya çapında binlerce veya daha fazla broker maalesef bazılarının sizin için en iyi ilgisini çekemeyebilir, bu yüzden bu kilit nokta gelir. ilk olarak paket servis için en iyi ipuçları.

eToro

Sosyal ticaretin küresel lideri eToro, hisse senedi alım satım yolculuğunuzda yalnızca ilgi alanlarınıza uygun bir komisyoncu bulmanızı sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda üstlenilmesi dakikalar alabilen bir çevrimiçi ticaret platformudur, ancak bu tek değildir. çevrimiçi ticaret platformu, aynı zamanda, yatırım yapmak isteyebileceğiniz tüm en iyi hisse senetlerine kolayca erişmenizi sağlar ve bu da onu, dünya çapındaki tüccarlar ve yatırımcılar için dünya çapında güvenli, kolay ve erişilebilir bir platform oluşturmak için yükselişte olan platformlardan biri haline getirir. hisse senedi ticareti yolculuğu.

eToro – En İyi Hisse Senedi Komisyoncusu, Hisse Senedi Satın Al % 0 Komisyon

etoro komisyoncusu

eToro, borsada uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – onları denemenizi tavsiye ederiz.

Sermayeniz risk altında. Diğer ücretler geçerli olabilir

2. Olası arızalardan kaçının – “önemli ipuçları”

Forum sitelerindeki kişilerden, bir sonraki ‘kesin’ hisse senedinin reklamını yapan web sitelerinde reklam verenlere kadar, bu reklamların çoğu daha yaygın olarak görüntülendiği için, ifade ettikleri ve reklam verdikleri bilgileri çok fazla derinlemesine düşünmemek akıllıca olacaktır. Yanlış veya yanıltıcı öneriler altında reklamını yaptıkları hisse senetlerini gemiye atlamanızı isteyen ‘pompala ve dök’ şirketlerinden, büyük resimde sadece bir numarayı arıyorlar ve ne yazık ki onlar..

Bu nedenle, tavsiye alırken lütfen dikkatli olun ve kendi öğrendiklerinizle, güvendiğiniz şahıslarla ve gerektiğinde broker tavsiyeleri ile devam edin ve verilir..

3. Acele etmeyin

Tam gaz ilerlemenize gerek yok, bu bir yarış değil ve uzun vadede kısa vadeli de olsa yatırım yaptığınız paranız, acele etmenize ve herhangi bir pozisyon almanıza gerek yok çünkü sırf Ya kaçırabileceğinizden endişeleniyorsunuz ya da sinirleriniz hafifçe içeri giriyor olabilir.

En iyi tavsiye, oturmak, nefes almak, rahatlamak ve sonra akıllıca seçim yapmaktır; çünkü yapmak isteyeceğiniz son şey, önerildiği gibi, sizin için maliyetli olabilecek mantıklı seçimler yapmaktır..

4. Sadece paraya odaklanmayın

Bu kilit nokta biraz geriye doğru görünebilir, ancak çok önemlidir ve akıllıca yatırım yapar. Örneğin, sadece paraya sahip olmanın ön saflarında bir satın alma işlemine koşarsanız, 10 kişiden 9’u düşüncesiz hareketler yaparak kendinizi başarısız olmaya hazırlıyor olabilirsiniz. İlerlemenin en iyi yolu, stratejinize odaklanmak ve öğrenmeye devam etmektir, çünkü stratejiniz ve öğrendikleriniz para kazanmanızı sağlayacak en önemli iki varlıktır..

5. Hatalarınızdan ders alın

Tıpkı hayatta olduğu gibi, hepimiz hatalar yapıyoruz ve en önemli kısmı onlardan öğrenmemiz ve ticarette bu farklı değil.

Hatalar yapmak ve kendi eylemleriniz için sorumluluk almak, her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz bir pakettir, çünkü gelecekte bu tür hataları önlemeye veya önlemeye yardımcı olmak için zor ve yapıcı bir şekilde öğrenmenize yardımcı olacaktır..

Sonucun sizin elinizde olmadığını hissediyor olsanız bile, oyunda belirlenen bu sonucun göz ardı edilebilecek herhangi bir uyarı işareti olup olmadığını görmek için daha derinlere bakın, çünkü bu, ileriye dönük en iyi öğrenme eğrilerinden biri olacaktır. ticaret yolculuğun boyunca sen.

Anahtar paket servisi olan restoran noktaları

Eğer bir şey hatırlarsan Hisse Senedi Ticareti: Nasıl ticaret yapılır, Nasıl Hayatta Kalınır?, bu önemli noktaları yapın.

  • Sizin için doğru komisyoncuyu akıllıca seçin
  • Finansal piyasayı anlamanız için olabildiğince sık ve olabildiğince çok araştırma yapın ve çalışın, sizin için daha sorunsuz hale gelecektir.
  • Acele etmeyin, hisse senedi satın alırken nelere karıştığınızı anlamak için zaman ayırın
  • Sahte tavsiyelerden veya genel olarak “önemli ipuçları” olarak bilinen önerilerden kaçının
  • İşe yaramayan seçimlerinizden öğrenin ve öğrenilecek bir ders olup olmadığına bakın.
  • Ve son olarak, kişisel yaşamınız üzerinde finansal bir etkiniz olmadan kullanabileceğiniz parayla yatırım yaparak her zaman finansal araçlarınıza yatırım yapın..

Sıkça Sorulan Sorular

Hisse senetlerine yatırım yapmak için kaç yaşında olmalısın?

Birleşik Krallık’ta hisse senetlerine yatırım yapmak için yasal yaş 18’dir. ABD’de yasal yaş 18’dir, ancak çoğu eyalette yasal yaş 21’i gerektirir..

Günün herhangi bir noktasında işlem yapmaya başlayabilir miyim?

Bu sorunun kısa cevabı evet, ancak açık işlem saatleri içinde. New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) tipik işlem saatleri 09: 30-16: 00 arasındadır, bu saatlere Nasdaq Borsası ve diğer ABD borsaları da dahildir..

Birleşik Krallık’ta Londra Menkul Kıymetler Borsası (LSE) normal işlem saatleri Pazartesiden Cumaya 08: 00-16: 30 ET arasındadır..

Hisse senetlerinde komisyonsuz işlem yapabilir miyim?

Evet, komisyoncunuzu akıllıca seçtiğiniz sürece yapabilirsiniz. EToro yalnızca hepsine erişimi olan bir çevrimiçi platform değildir, aynı zamanda en sevdiğiniz hisse senedini satın almak söz konusu olduğunda% 0 komisyon sunar, bu da ek ücret olmadığı anlamına gelir ücretlendirilmek için bir hesap açın, ilk depozitonuzu minimum 200 $ yapın ve ardından dünyanın en iyi borsalarından en iyi hisse senetlerini ve ardından tüm setinizi seçin.

Yeni başlayan hisse senedi tüccarları için tercih edilen bir hisse senedi alım satım stratejisi var mı?

Bu sorunun doğrudan cevabı hayır. Her strateji, bir birey olarak yalnızca size bağlıdır ve ticarete başladığınızda sizin için en iyi stratejilerin veya stratejilerin hangileri olduğu.

Tercih ettiğiniz stratejiyi öğrenmenin iyi bir yolu, sanal bir çevrimiçi platform aracılığıyla eğitim uygulamaktır. Burada, borsa işlem piyasasının işleyiş şeklini anlamanın yanı sıra ticaret tarzınızı bulacaksınız..

Kaç hisse senedi almalıyım?

Bu sorunun doğru bir cevabı yok, ancak yeni başlayanlar için daha küçük bir portföyle başlamaları önerilir..

Birden fazla hisse senedi satın almak istediğinizde, çeşitli sektörlerde birden fazla hisse satın alarak çeşitlendirilmiş bir portföy elde etmeniz önerilir. Bu, çeşitli nedenlerden ötürü, birincisi, tüm yumurtalarınızı tek bir stokta birleştirmek değildir, çünkü bu, birden fazla hisse senedine yatırım yapmanın aksine daha büyük bir risk oluşturur ve ikinci olarak 8-10’dan fazla yatırım yapmamanız önerilir. acemi bir yatırımcı olarak hisse senetleri.

Hisse senetlerim üzerinden vergilendirilecek miyim?

Birleşik Krallık’ta her birey, 2020/21 vergi yılı için 12.500 £ ‘a yükseltilen vergisiz kişisel ödenek alıyor. Bu, temel olarak, hem hisse senetleri hem de hisseler için yaptığınız yatırımlardan kazanılan paranın bu ödeneğe dahil edildiği, ancak bu ödeneğe dahil olduğu, çalışan maaşları, mülk gelirleri ve diğer her türlü ek gelir gibi herhangi bir ek gelir biçimi olacağı anlamına gelir..

£ 12,500 olan kişisel ödeneğin üzerinde, her kişi, Birleşik Krallık’ta gelir vergisinin temel oranı olan% 20 üzerinden vergilendirilecektir. Yıllık maaşınız 50.000 £ ‘u aşarsa,% 40 gelir vergisine ve yılda 150.001 £ kazanıp aşarsanız% 45 gelir vergisine tabi olacaksınız..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector