Contents

Hisse Senedi Ticareti İngiltere | Yeni Başlayanlar İçin Hisse Senedi Ticareti Nasıl Yapılır 2021

Birleşik Krallık’ta yerleşik ve hisse senedi ticareti mi arıyorsunuz? İngiltere’de hisse senedi alım satımına ilişkin kapsamlı kılavuzumuzu okuyun.

Hisse senedi ticareti, hisse senedi ‘satın almaktan’ farklıdır. Bunun nedeni, seçtiğiniz hisse senedinin fiyatının artacağını veya düşeceğini düşündüğünüz konusunda spekülasyon arayacağınızdır. Bir hisse senedi alım satım pozisyonunu birkaç gün veya hafta boyunca açık tutabilirsiniz – ancak çoğu durumda dakikalar veya saatler.

Bu nedenle, hisse senedi ticareti, sürekli değişen hisse fiyatlarından yararlanmak isteyen kısa vadeli bir yatırım stratejisidir. Buna ek olarak, Birleşik Krallık’ta hisse senedi ticareti yaparken 1: 5’e kadar kaldıraç uygulama seçeneğine de sahip olacaksınız. Bu, hisse senedi alım satım hesabınızda sahip olduğunuz tutarın beş katı ile işlem yapabileceğiniz anlamına gelir..

Ancak, çok az deneyime sahip İngiltere hisse senedi tüccarlarının çoğunun ilk denemede para kaybettiğini vurgulamalıyız. Bu yüzden bunu bir araya getirdik hakkında oldukça kapsamlı rehber Stock Trading UK.

Kılavuzumuz, İngiltere’de hisse senedi ticareti Nasıl para kazanabileceğinizi veya kaybedeceğinizi, hangi stratejileri göz önünde bulundurmanız gerektiğini ve ihtiyaçlarınız için uygun bir Birleşik Krallık brokerini nasıl bulacağınızı içerir. Birleşik Krallık’ta hisse senedi alım satım hesabı açma, sipariş verme ve strateji uygulama sürecinde size rehberlik edeceğiz..

Stock Trading UK – İçindekiler

Stock Trading UK nedir?

İngiltere Hisse Senedi Ticareti Nasıl Çalışır??

İngiltere CFD’leri ile Hisse Senedi İşleminin Faydaları

Kaldıraçlı Hisse Senedi Alım Satım Riskleri

Takas Edilebilir Menkul Kıymetler Borsaları

İngiltere Borsası ile Nasıl Para Kazanılır??

İngiltere Hisse Senedi Ticaret Stratejileri ve Sistemleri

Doğru İngiltere Menkul Kıymetler Ticaret platformunu Seçmenin Önemi


Hisse Senedi Ticareti İngiltere Rehberi: Alt Satır

Stock Trading UK nedir?

Basitçe ifade etmek gerekirse, hisse senedi ticareti, Londra Menkul Kıymetler Borsası veya NASDAQ’da bulunanlar gibi hisse senedi alım satım işlemidir. Öncelikli hedefiniz para kazanmaktır. Bunu yapmak için, stoğun değerinde artıp artmayacağını veya azalacağını tahmin etmeniz gerekir..

Bu doğru – geleneksel hisse yatırımlarından farklıdır, hisse senedi ticareti aynı zamanda şirketin değeri düştüğünde kâr elde etmenizi sağlar. Bu, ticaret dünyasında “açığa satış” olarak bilinir.

Geleneksel hisse yatırımlarına anlık olarak geri dönersek, bu genellikle yatırımcıların hisse senetlerini birkaç yıl elinde tuttuğunu görecektir. Örneğin, 2.000 £ değerinde BT hissesi satın alabilir ve büyümek için portföyünüzde bırakabilirsiniz..

Yol boyunca, umarız üç ayda bir temettü toplarsınız. Bu, uzun vadeli bir “satın al ve tut” stratejisi olarak bilinir.

Yelpazenin diğer ucunda, hisse senedi ticareti genellikle bir hisse senedi alıp sattığınızı saatler hatta dakikalar boyunca görür. Bu, daha küçük marjların peşinde koşacağınız anlamına gelir, ancak çok daha sık bir şekilde.

Bazı durumlarda, İngiltere hisse senedi tüccarları, pozisyonun günler veya haftalarca açık kalabileceği anlamına gelen bir “dalgalı ticaret” stratejisi uygulayacaktır. Her iki durumda da, hisse senedi tüccarları yatırım yapmak için nadiren uzun vadeli bir yaklaşım benimseyecek.

İngiltere’de Hisse Senedi Ticareti Örneği

İngiltere hisse senedi ticaretinin nasıl çalıştığının özüne geçmeden önce, muhtemelen size hızlı bir örnekle vurmak mantıklı olacaktır. Bu, bahsi yükseltmeden ve size yararlı bilgiler yüklemeden önce, umarım sisi temizler.!

 • Diyelim ki ticaret yapmak istiyorsunuz ASOS hisse
 • İşlem sırasında, ASOS hisseleri AIM’de 4,60 £ olarak fiyatlandırılır.
 • Hisselerin büyük ölçüde değerinin düşük olduğuna inanıyorsunuz, bu nedenle bir “satın alma emri” veriyorsunuz
 • Bir satın alma emri vererek, seçtiğiniz ticaret platformuna ASOS hisselerinin değerinin artacağını düşündüğünüzü belirtmiş oluyorsunuz.
 • Ticarette toplam £ 200 yatırıyorsun
 • Birkaç gün sonra, ASOS hisseleri% 10 daha değerli
 • İşleminizde nakit – toplam 20 £ kar elde edersiniz (200 £ hisse x% 10 kazanç)

Yukarıdan da görebileceğiniz gibi, İngiltere’de hisse senedi alım satımının altında yatan kavram aslında çok basittir..

Şimdi, sizi değerli bilgilerle doldurmadan önce, açığa satış yapan bir hisse senedi ticaretinin nasıl görünebileceğine dair bir örneğe bakalım.!

 • Bu sefer ticaret yapmak istiyorsun SONRAKİ hisse
 • İşlem sırasında, NEXT hisseleri Londra Borsası’nda 6,10 £ olarak fiyatlandırılır.
 • Hisselerin aşırı fiyatlandırıldığına ve dolayısıyla değerlerinin düşeceğini düşündüğünüz için bir “satın alma emri” verdiniz.
 • Bu nedenle, seçtiğiniz Birleşik Krallık ticaret sitesi ile bir “satış emri” vermeniz gerekir.
 • Bu ticaretten çok eminsin, bu yüzden toplam 1.000 £ yatırın
 • Birkaç gün sonra, NEXT hisselerinin değeri% 20 daha az
 • İşleminizde nakit – toplam 200 £ kar elde edersiniz (1.000 £ hisse x% 20 kazanç)

Unutmayın, NEXT hisselerinin% 20 düştüğü gerçeği, bir satış emri verirken% 20 kazanç elde ettiğiniz anlamına gelir.!

İngiltere Hisse Senedi Ticareti Nasıl Çalışır??

İngiltere hisse senetleri

Kılavuzumuzun bu bölümü, hisse senedi ticareti ile hisse senedi yatırımı arasındaki farkı net bir şekilde anlamanıza olanak tanıyacaktır. Özetle, geleneksel bir çevrimiçi komisyoncudan hisse satın aldığınızda, hisse senetlerinin% 100 sahipliğini alırsınız..

Başka bir deyişle, şirkete 200 sterlin yatırırsanız, şirkette fiilen 200 sterlinlik bir hisseye sahip olursunuz. Buna karşılık, bu size belirli hissedar hakları verir – örneğin yıllık genel toplantılarda oy kullanabilme gibi..

Buna ek olarak, şirket tarafından ödenen herhangi bir temettüdeki payınıza da hak kazanacaksınız. Bunun diğer tüm hissedarlarla aynı anda nakit olarak ödenmesi gerekir..

Bununla birlikte, hisse senedi alım satımına girdiğinizde, bunu farklar için sözleşmeler veya sadece CFD’ler yoluyla yapacaksınız..

CFD Hisse Senedi Ticareti

En temel şekliyle CFD’ler, çevrimiçi ticaret platformları tarafından oluşturulan ve sunulan finansal araçlardır. Ana konsept, CFD enstrümanının varlığın değerini gerçek zamanlı olarak “izleyeceğidir”.

Örneğin:

 • Londra Menkul Kıymetler Borsası, 212p’lik bir fiyat veriyor. Tesco hisse
 • Seçtiğiniz ticaret platformunda Tesco CFD’leri de 212p olarak fiyatlandırılır.
 • Birkaç saat sonra Tesco hisseleri Londra Borsası’nda 219p’de işlem görüyor.
 • Bir kez daha, seçtiğiniz ticaret platformu Tesco CFD’lerinde 219p’den teklif veriyor

Yukarıdan da görebileceğiniz gibi, ilgili hisse senedinin fiyatına ne olduğu önemli değil, CFD bunu aynen yansıtacaktır. Bu, CFD’leri çeşitli nedenlerle hisse senedi tüccarları için oldukça cazip hale getirir.

Buna gelmeden önce, hisse senedi CFD’leri ile alım satım yaparak, temel hisselerin sahibi olmayacağınızı belirtmek önemlidir. Bunun nedeni, CFD’nin somut hiçbir şey tarafından desteklenmemesidir. Bunun yerine, CFD, ilgili hisse senedinin değerini takip edecektir..

Temettü açısından, işlerin biraz daha karmaşık hale geldiği yer burasıdır. Yine de işin özü şu şekildedir:

 • Bazı CFD işlem platformları, şirket tarafından temettü ödendiğinde hesap bakiyenizi yeniden düzenler.
 • Hisse senedi CFD’sinde uzun süredir iseniz (yani fiyatının artacağını düşünüyorsanız) ve temettü ödendiğinde pozisyonunuzu tutuyorsanız, tutar hesabınıza olumlu olarak yansıyacaktır.
 • Ancak, hisse senedi CFD’sinde eksikseniz (yani fiyatının düşeceğini düşünüyorsanız), tutar hesabınıza olumsuz olarak yansıyacaktır.

Başka bir deyişle, hisse senedi CFD’sini açığa satanlar, uzun sürenlerin temettü ödemesini karşılayacaktır..

İngiltere CFD’leri ile Hisse Senedi İşleminin Faydaları

İngiltere Menkul Kıymetler Borsası Kılavuzumuzun bu noktasında, temel hisselerin sahibi olmayacağınız konusunda endişelenebilirsiniz. Bununla birlikte, hisse senedi ticareti yaparken tutarlı bir temelde küçük ve sık karlar elde etmek olduğunda nihai hedefiniz bu sizin için endişelenmemelidir..

Yani, başarılı hisse senedi tüccarları nadiren CFD pozisyonunu birkaç aydan fazla açık tutuyorlar. Aslında – ve daha önce kısaca bahsettiğimiz gibi, çoğu işlem günler veya saatler süren pozisyonları açar ve kapatır.!

Bu nedenle, kar elde etmek için hisse senetlerine sahip olma konusunda endişelenmenize gerek yok. Bununla birlikte, İngiliz hisse senedi tüccarlarının finansal hedeflerini gerçekleştirmek için CFD’lere yönelmelerinin birçok nedenini aşağıda özetledik..

Yükselen ve Düşen Pazarlar

Trading Education’da bizim için bu, hisse senedi CFD’leri ticaretinin en büyük avantajıdır. Basitçe söylemek gerekirse, seçtiğiniz hisse senedinde her zaman uzun veya kısa olma seçeneğine sahip olacaksınız..

 • Yani, hisse senedinin fiyatının yükseleceğini düşünüyorsanız, bu sadece bir satın alma emri verme durumudur..
 • Hisse senedinin aşırı değerli olduğunu ve dolayısıyla fiyatının düşeceğini düşünüyorsanız, bir satış emri vermeniz gerekir. Gerçekten bu kadar basit.

Geleneksel hisse senetleri yalnızca piyasalar yukarı yönde hareket ettiğinde kâr elde etmenize izin verdiği için, şeylerin kısa satış tarafı, yepyeni bir ticaret fırsatları dünyasının kapılarını açar..

Örneğin, zihninizi 2008 mali krizine geri götürün. Yılın başında, HSBC hisseler 871p olarak değerlendi. Sadece 15 ay sonra, aynı hisseler% 55 düşüşle 371p olarak fiyatlandırıldı.

Şimdi, en iyiyi umut eden HSBC hissedarları bu dönemde önemli miktarda para kaybedeceklerdi. Öte yandan, zeki hisse senedi tüccarları hiç şüphesiz hisse senetlerini kısaltmayacaktır. Bunu yaparken, 15 aylık% 55’in üzerinde bir kâr elde edeceklerdi..

Şubat 2020’nin sonlarında da durum böyleydi. Finans piyasaları nihayet koronavirüs pandemik gerginliklerini yakaladığında, kitlesel bir satış başladı. Örneğin, 24 Şubat’ta BP hisseleri 438p olarak fiyatlandırıldı.

Sadece üç hafta sonra hisseler 233p olarak değerlendi. Bu, hisse senetlerinin bir aydan kısa bir sürede% 46 değer kaybettiği anlamına geliyor. Bir kez daha, tecrübeli hisse senedi tüccarları, BP üzerinden bir CFD satış emri vererek bundan faydalanacaklardı..

Nihayetinde, ekonomik belirsizlik dönemlerinde artık kendinizi kısıtlanmış hissetmenize gerek yok. Bunun yerine, CFD hisse senedi ticareti şeklinde düşen piyasalardan kar elde edebilirsiniz..

Kaldıraç ve Marj

Geleneksel anlamda hisse satın aldığınızda, bahis söz konusu olduğunda yalnızca bir seçeneğiniz vardır. Yani, borsa komisyoncusu hesabınızda 500 sterlin varsa, yalnızca 500 sterlin değerinde hisse satın alabilirsiniz – daha fazlasını değil.

Bununla birlikte, CFD’ler aracılığıyla hisse senedi alım satımı durumunda, kaldıraç uygulama seçeneğiniz vardır. Basit bir ifadeyle, bu, İngiltere hisse senedi alım satım hesabınızda sahip olduğunuzdan daha fazlasıyla işlem yapabileceğiniz anlamına gelir..

Kaldıraç oranını hesaplamanın birkaç yolu vardır. En kolay yol, onu oran olarak görmektir. Örneğin, İngiltere düzenlemeleri (ESMA), hisse senedi ticareti yaparken 1: 5’e kadar kaldıraç uygulamanıza izin verir. Bu, 500 sterlinlik bir hesap bakiyesinin 2,5000 sterline ticari sermayeye izin vereceği anlamına gelir. Forex, altın ve endeksler gibi diğer varlık sınıfları daha da yüksek limitlerle gelir.

Buradaki kilit nokta, kaldıraç oranının, emrinizde sadece az miktarda sermayeniz olsa bile, hisse senedi alım satımından iyi bir geçim sağlamanız için size gerçek bir şans vermesidir. Bununla birlikte, kaldıraç, umduğunuzdan daha fazla para kaybetme riskini de beraberinde getirir..

Buna geçmeden önce, Birleşik Krallık hisse senedi alım satım platformunu kullanırken kaldıracın gerçekte nasıl çalıştığını inceleyelim..

 • Uzun devam etmeye karar veriyorsun Marks ve Spencer hisse
 • £ 200 bahse giriyorsunuz ve 1: 5 kaldıraç uyguluyorsunuz
 • İşlem gününün ilerleyen saatlerinde Marks and Spencer hisseleri% 5 arttı
 • 200 sterlinlik bir hisseyle sadece 10 sterlin kazanırsınız (200 sterlin x% 5)
 • Ancak, 1: 5 kaldıraç uyguladığınızda, 10 sterlinlik kârınız 5 çarpanıyla çarpılır.
 • Bu nedenle, bu Marks and Spencer ticaretindeki toplam kârınız 50 £

İngiltere’de kaldıraçla hisse senedi ticareti yaparak tasfiye edilme riskiyle karşı karşıya olduğunuzu unutmamak önemlidir. Bunun nasıl çalıştığını aşağıdaki bölümde açıklıyoruz.

Kaldıraçlı Hisse Senedi Alım Satım Riskleri

Yukarıdakiyle aynı örneğe sadık kalarak, 1: 5 kaldıraç uygulayarak 200 sterlinlik bir hisseyi 1.000 sterlinlik bir satın alma siparişine dönüştürebildiniz. Riske attığınız 200 sterlin, “marj” olarak bilinen şeydir.

Farkında olmayanlar için, marj, kaldıraçlı ticaretiniz açıkken seçtiğiniz hisse senedi alım satım platformuna verdiğiniz bir depozitodur. Bu örnekte, bu,% 20’lik bir marj anlamına gelir (£ 200 £ – 1.000 £).

Şimdi, pozisyonunuz marjınızda sahip olduğunuzdan daha fazla aleyhinize giderse, bu £ 200 marjını kaybetme riskiyle karşı karşıyasınız. Başka bir deyişle, Marks and Spencer hisselerinde uzun süre gittiniz, yani hisse senetleri% 20 veya daha fazla düşerse, 200 £ marjınızı tamamen kaybedeceksiniz..

Bu tasfiye edildiğin anlamına gelir.

Tasfiye noktası, ne kadar kaldıraç uyguladığınıza bağlı olarak değişecektir. Örneğin, 1: 3 kaldıraçla 200 £ yatırdıysanız, bu 600 £ ile işlem yaptığınız anlamına gelir. Teminat açısından, bu% 33,3’e (200 £ – 600 £) karşılık gelir. Bu nedenle, 1: 3 kaldıraçlı ticaretiniz aleyhinize% 33,3 oranında hareket ederse, £ 200 hissenizi kaybedersiniz.

İyi haber şu ki, tasfiye edilmekten kaçınmanın iki yolu var:

 1. Kaldıraçlı ticaretinizde bir zararı durdurma emri oluşturursunuz. Bu, seçtiğiniz zarar durdurma fiyatı tetiklenirse siparişi kapatacaktır. Zararı durdur emirleri ve diğer risk yönetimi araçları hakkında daha sonra kapsamlı bir şekilde konuşacağız..
 2. Tasfiye edilmeden önce marjin hesabınıza daha fazla para eklersiniz. Bu, pozisyonun sizin lehinize dönmesi ve geri dönmesi umuduyla size ekstra nefes alanı sağlayacaktır..

Takas Edilebilir Hisse Senetleri

Geleneksel bir çevrimiçi hisse senedi komisyoncusu kullandığınızda, satın alabileceğiniz hisseler sınırlı olabilir, Elbette, NYSE ve NASDAQ’da listelenen FTSE 100 hisselerine ve hisse senetlerine yatırım yapabilirsiniz. Ancak, diğer, daha az likit pazar yerlerine erişim mümkün olmayabilir.

Bu, İngiltere hisse senedi ticaret sitelerinin çalışma şekline tam bir tezat oluşturuyor. Diğer bir deyişle, CFD’ler aracılığıyla hisse senedi alım satımı yaptığınızda, İngiltere ve uluslararası borsaların yığınları boyunca binlerce pazara erişebileceksiniz..

Bunun nedeni, İngiltere hisse senedi alım satım sitesinin hisse satın alımını kolaylaştırmasına gerek olmamasıdır. Aksine, bir CFD piyasasının oluşturulması, enstrümanın halka açık olarak listelenen hemen hemen her hisse senedini takip edebileceği anlamına gelir..

Örneğin, popüler FCA komisyoncusu eToro ile hisse senedi ticareti yapmaya karar verdiğinizi varsayalım. Bunu yaparak, 17 farklı pazardan 1.700’den fazla hisse senedine erişebileceksiniz. İngiltere’nin yanı sıra, buna Fransa ve Suudi Arabistan’dan Hong Kong ve ABD’ye kadar her şey dahildir..

Not: Adresindeki 1.700+ hissenin tamamı eToro geleneksel anlamda satın alınabilir ve CFD’ler aracılığıyla takas edilebilir.

Dalmaya hazır Borsa?

tüm hisse senetlerini gör

Rekabetçi Ücretler

İngiltere hisse senedi alım satım ücretlerini daha sonra daha ayrıntılı olarak ele alsak da, CFD platformlarının geleneksel hisse senedi alım satım brokerlerine kıyasla tipik olarak çok daha uygun maliyetli olduğunu hızlıca not etmek önemlidir..

Bir kez daha, bunun nedeni, temeldeki stokun mevcut olmamasıdır. Basit bir ifadeyle, bu, çoğu durumda enstrümanı herhangi bir komisyon ödemeden alıp satabileceğiniz anlamına gelir. Bunun yerine, muhtemelen spread’e dahil edilen küçük bir ücret ödeyeceksiniz..

Örneğin, hisse senedi alım satımını komisyonsuz olarak yapabilirsiniz. eToro – büyük piyasalardaki spreadler genellikle% 0,25’ten azdır. Ölçeğin diğer ucunda, eski usul komisyoncular, Birleşik Krallık’ta hisse satın almak için sizden genellikle sabit bir ücret talep edeceklerdir. Bu, işlem başına £ 5 ila £ 15 arasında değişebilir.

İngiltere Menkul Kıymetler Borsası ile Nasıl Para Kazanıyorsunuz??

İngiltere'de hisse senedi ticareti yapmak

Basitçe söylemek gerekirse, Birleşik Krallık’ta hisse senedi ticareti yaparak para kazanmak için hisselerin değerinin yükselip düşmeyeceğini tahmin etmeniz gerekir. Doğru tahminde bulunarak ve böylece – pozisyonunuzu başlangıçta başladığınızdan daha fazlası için kapatarak, kar elde edersiniz. Ve elbette – yanlış spekülasyon yaparsanız, bu bir kayıpla sonuçlanacaktır..

Hisse Senedi Ticareti Karlı mı?

Evet, ne yaptığınızı biliyorsanız hisse senedi ticareti çok karlı olabilir.

Kârınızı ve zararınızı değerlendirmenin en etkili yolu, pozisyonunuzdaki artış veya azalışa karşı hissenizi yüzde cinsinden hesaplamaktır. Örneğin, 100 £ yatırırsanız ve hisse senedi alım satım pozisyonunuz% 10 artarsa, 10 £ kazandınız..

Başka bir örnekte, bir hisse senedini kısa vadeli sattıysanız ve% 20 düşerse, 500 sterlininiz size kazanç olarak 100 sterlin kazandırır. Daha sonra bu 1: 5 ticarete kaldıraç uyguladıysanız, kazancınız 500 £ ‘a yükseltilecektir..

İngiltere’de hisse senedi ticareti yaparak ne kadar kazanabileceğiniz konusunda, bu soruya herkese uyan tek bir cevap yok. Sonuçta şunlara bağlı olabilir:

 • Her ticarette ne kadar yatırırsınız
 • Varsa, her işlem için ne kadar kaldıraç uyguluyorsunuz?
 • Ay boyunca elde ettiğiniz kazançların yüzdesi nedir?
 • Seçtiğiniz İngiltere hisse senedi alım satım sitesine ne kadar ücret ödediniz?
 • Hangi risk yönetimi araçlarına sahiptiniz?

Sonuç olarak, ilk günden gung-ho gitmek yerine, hisse senedi alım satım sermayenizi yavaşça artırmaya çalışmalısınız. Bu kılavuzda daha sonra uygulayabileceğiniz bazı risk yönetimi stratejilerini ele alıyoruz.

Devamını Okuyun: Şimdi Satın Alınacak En İyi Paylar

Birleşik Krallık Hisse Senedi Alım Satım Emri Verme

ticaret emri vermek

İngiltere hisse senedi alım satım platformunda bir hesap açmadan önce, ilk olarak sipariş vermeyi öğrenmeniz gerekecek. En basit haliyle, bu, komisyoncunun hangi hisse senediyle ticaret yapmak istediğinizi ve tahmininizden nasıl kar elde etmeyi planlayacağını bilmesini sağlar..

Aşağıda, anlamanız gereken en önemli hisse senedi alım satım emirlerini listeliyoruz.

1. Alış / Satış Emirleri

Bu kılavuzda al ve sat emirlerinden birkaç kez bahsetmiştik, bu nedenle çok fazla ayrıntıya girmemize gerek yok. Kilit nokta, alım veya satım emri seçiminizin, komisyoncuya hisse senedi fiyatının hangi yöne gideceğini düşündüğünüzü söylemesidir..

Belirtildiği gibi, bir satın alma emri, hissenin değerinin artacağını düşündüğünüz anlamına gelir. Diğer yandan bir satış emri, hisse senedi fiyatının düşeceğini düşündüğünüzü gösterir..

Unutmayın, girdiğiniz her ticaret hem alış hem de satış emri gerektirecektir. Bunun nedeni, ticaretten çıkmak istediğinizde başlangıçta yerleştirdiğiniz ters emrin gerekli olmasıdır..

Örneğin, bir alış emri ile açarsanız ve işlemi kapatmak isterseniz, o zaman bir satış emri vermeniz gerekir. Ve tersine – bir satış emri ile girerseniz, bir satın alma emriyle kapatmanız gerekir.

2. Piyasa / Limit Emirleri

İngiltere’deki tüm hisse senedi alım satım siteleri / platformları size bir piyasa emri veya limit emri verme seçeneği sunar. Bu, pazara girmek istediğiniz fiyatla ilgilidir..

Bir durumunda Market siparişi, İngiltere hisse senedi alım satım platformu, siparişinizi bir sonraki uygun fiyattan gerçekleştirecektir. Bu, siparişinizin anında piyasaya gireceği anlamına gelir, ancak ekranda gördüğünüzden bir smidgen daha yüksek veya daha düşük bir fiyata olabilir. Bunun nedeni, hisse senedi fiyatlarının saniyede bir değişmesidir..

Örneğin:

 • Ticaret yapmak istiyorsun Unilever hisse senetleri – şu anda her biri 4,70 £ olarak fiyatlandırılıyor
 • Pazar analizinize göre, önümüzdeki saatler boyunca hisse senetlerinin değerinin artacağını düşünüyorsunuz.
 • Bu nedenle, bir satın alma siparişi verirsiniz
 • Pozisyonun hemen açılmasını istersiniz, böylece bir piyasa emrini tercih edersiniz
 • Broker, 4,69 £ fiyatla satın alma emrinizi birkaç saniyeden daha kısa sürede gerçekleştirir

Yukarıdan da görebileceğiniz gibi, sürekli değişen piyasa koşullarına göre, ekranda gördüğünüzün hemen altında bir fiyat alıyorsunuz. Aynı şekilde, piyasa emrinizden aldığınız fiyat 4,70 £ ‘ın biraz üzerinde olabilirdi..

Bir durumunda limit emri, bu, İngiltere hisse senedi alım satım sağlayıcınızın pozisyonu gerçekleştirmesini istediğiniz tam fiyatı belirlemenize olanak tanır.

Örneğin:

 • Yukarıdaki aynı örneğe bağlı kalalım. Unilever hisselerin fiyatı 4,70 £
 • Ancak bu sefer, hisseler 4,90 sterline ulaşana kadar pazara girmek istemezsiniz.
 • Bunun nedeni, piyasalardan yükselme eğilimi tahmininizin doğru olduğuna dair onay istemenizdir.
 • Bu nedenle, 4,90 £ ‘dan bir satın alma limiti emri verirsiniz
 • Birkaç saat sonra, Unilever hisseleri her biri 4,90 £ olarak fiyatlandırılır, böylece satın alma limit emriniz eşleşir ve böylece – pozisyonunuz yayındadır

Tahmin edebileceğiniz gibi, limit emriniz yalnızca belirttiğiniz fiyat eşleştiğinde ve eşleştiğinde devreye girecektir. Değilse, limit emri siz iptal edene kadar beklemede kalacaktır..

3. Zarar Durdurma Emirleri

Hiç kuşkunuz olmasın – Birleşik Krallık’ta çevrimiçi hisse senedi ticareti yaparken zararı durdur emirleri çok önemlidir. Bunun nedeni, bir ticaretten potansiyel olarak kaybedebileceğiniz miktarı sınırlamanıza izin vermeleridir..

Örneğin, hisse senedi alım satımınızın% 4’ten fazla zarar vermemesini sağlamak istiyorsanız, komisyoncunuza, pozisyon% 4 kırmızıya dönerse ticareti kapatması talimatını verebilirsiniz..

Sonra, hisse senedi düşmeye devam ederse – sizin açınızdan farketmezdi. Sonuçta, ticareti de kapattınız ve zararınızı% 4 ile sınırladınız.

Hisse senedi ticareti yaparken kayıplarınızı sınırlandırmak için bir zararı durdur emrini nasıl etkili bir şekilde uygulayabileceğinize dair bir örnek..

 • Ticaret yapmak istiyorsun Diageo hisse senetleri – Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda 25 sterlin olarak fiyatlandırılır
 • Fiyatın artacağını düşünüyorsun, satın alma emri veriyorsun
 • Bununla birlikte, tahmininizin plana uygun olmayabileceğini tam olarak kabul ederek, kayıplarınızı% 5’e düşürmek istersiniz..
 • 25 sterlinlik hisse senedi fiyatının% 5’i 1,25 sterlin tutarındadır
 • Bu nedenle, zararı durdurma siparişimizi 23,75 £ (25 £ – 1,25 £) olarak belirlememiz gerekir.

Ticaretiniz yapıldığında,% 5’ten fazla kaybetmeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Bunun nedeni, Diageo hisseleri 23.75 £ ‘a düştüğü anda, seçtiğiniz Birleşik Krallık hisse senedi ticaret sitesinin pozisyonu kapatmasıdır..

Garantili Zarar Durdurma Emirleri

Vakaların büyük çoğunluğunda, komisyoncunuz, belirtilen fiyat tetiklendiğinde zararı durdurma emrinizi yürütecektir. Ancak, aşırı anormal piyasa koşullarında, bunun gerçekleşmemesi her ihtimalde var.

Bunun nedeni, hisse senedinin parabolik bir oranda yükselmesi veya düşmesi, siparişinizin piyasalarla eşleşmemesi olabilir. Bununla birlikte, bazı İngiltere hisse senedi alım satım platformları “garantili” bir stop-stop emri sunacak..

Bu, normalde ödeyeceğiniz biraz daha yüksek bir işlem ücreti / komisyonu gerektiren ek bir hizmettir. Diğer taraftan bu, zarar durdurma emrinizin ne olursa olsun eşleşeceğini garanti eder..

FTSE 100 veya Dow Jones’ta bulunanlar gibi büyük hisse senetlerinde işlem yapmak istiyorsanız, muhtemelen bu konuda endişelenmenize gerek kalmayacaktır. Bunun nedeni, bu hisse senetlerinin büyük miktarda likiditeden faydalanması ve oynaklığın nispeten düşük olmasıdır. Bununla birlikte, yine de akılda tutulması gereken bir şey – özellikle de gelişmekte olan piyasalarda bulunan hisse senetlerini alıp satmak istiyorsanız.

4. Kar Al Emirleri

Kar alma emirleri, hisse senedi alım satım pozisyonunuz için bir fiyat hedefi belirlemenizi sağlar. Belirtilen fiyat daha sonra piyasalarla eşleşirse, komisyoncunuz pozisyonunuzu otomatik olarak kapatacaktır. Bunu yaparak, cihazınızın başına manuel olarak oturmanıza gerek kalmadan karınızı kilitleyebilirsiniz..

İşte nasıl çalıştığına dair bir örnek:

 • Satın alma siparişi verdiğiniz yukarıdakiyle aynı örnekle devam edelim Diageo her biri 25 sterlinlik hisse
 • % 5’ten fazla kaybetmemek için zararı durdur emrinizi zaten ayarladınız
 • Bu ticaretteki kar hedefinize gelince,% 15 kazanmak istersiniz
 • 25 £ hisse senedi fiyatının% 15’i 3,75 £ tutarındadır
 • Bu nedenle, zararı durdurma siparişimizi 28,75 £ (25 £ + 3,75 £) olarak belirlememiz gerekir.

En önemlisi, Birleşik Krallık’ta hisse senedi ticareti yaparken hem zararı durdur hem de kar al emirleri vermenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bu sadece bir pozisyonu kendiniz kapatma ihtiyacınızı ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda işlem başlamadan önce net giriş ve çıkış hedefleri belirlemenizi sağlar..

Bu kendi başına, neredeyse tüm tecrübeli hisse senedi tüccarlarının kullandığı etkili bir risk azaltma stratejisidir. Diageo’nun yukarıdaki paylaşım örneğine göre, bunun üzerinde sadece iki şey olabilir..

 • Tahmininiz doğruysa ve Diageo hisseleri yükselmeye devam ederse, hisse senetleri 28,75 £ ‘a ulaştığında işleminiz kapanacaktır. Bu, kar alma emrinize göre% 15 kar sağlayacaktır..
 • Tahmininiz yanlışsa, kayıp durdurma emrinize göre fiyat 23,75 £ ‘a ulaşırsa işleminiz kapanacaktır. Bu% 5’lik bir kayıp sağlayacaktır.

5. Takip Eden Zarar Durdurma Emirleri

“Takip eden” zarar durdurma emirlerinin kafanıza takılması biraz zaman alsa da, şu anda kârda olan pozisyonları kapatmak için gerçekten etkili bir yol sunarlar.

En basit haliyle, takip eden zarar durdurma emirleri, hisse senedi alım satım pozisyonunuz her değer arttığında ayarlanacaktır. Bu, trend devam ettiği sürece pozisyonu açık tutmanıza izin verir..

Örneğin:

 • Hisse senedi ticaretiniz şu anda% 15 yeşil renkte
 • Kazançlarınızdan biraz memnunsunuz, ancak henüz pozisyonu kapatmak istemiyorsunuz. Sonuçta, hisse senetleri yükselmeye devam edebilir, bu da daha fazla kar anlamına gelebilir.
 • Bu nedenle, takip eden zararı durdurma emrinizi% 5 olarak ayarlarsınız
 • Bu, bu noktadan itibaren, halihazırda elde ettiğiniz kârın% 5’inden fazlasını kaybedemeyeceğiniz anlamına gelir.
 • En önemlisi, hisse senedi yükselmeye devam ederse, takip eden stop-loss fiyatı da artacaktır.

Unutulmaması gereken en önemli şey, takip eden zarar durdurma fiyatının karlı konumunuzla paralel olarak artmaya devam edeceğidir..

Ancak, hisse senetleri ters yönde hareket ederse, takip eden zarar durdurma fiyatınız olduğu yerde kalacaktır. Bir kez daha, bu, ticarette kalmanızı sağlar, ancak halihazırda elde ettiğiniz kârın bir kısmını korumuş olursunuz..

Ticarete başlamaya hazır Hisse senetleri?

Birleşik Krallık Menkul Kıymetler Borsası Stratejileri ve Sistemleri

İngiltere hisse senedi ticaret stratejileri

Artık hisse senedi alım satım emirlerinin önemini bildiğinize göre, artık elinizde hangi stratejileri ve sistemleri olduğunu keşfetmemiz gerekiyor..

Hisse Senedi Alım Satım Stratejileri Türleri

İngiltere’de hisse senedi ticareti yapmanın birçok yolu vardır. Bu, büyük ölçüde bir pozisyonu açık tuttuğunuz sürenin uzunluğunu merkez alır..

Buna karşılık, bir pozisyonu ne kadar kısa tutarsanız, kar hedefleriniz muhtemelen o kadar küçük olacaktır. Bunun nedeni, hisse senetlerinin işlemin tek bir gününde yalnızca belirli bir miktar hareket edebilmesidir..

Bununla birlikte, aşağıda en yaygın İngiltere hisse senedi alım satım stratejilerini listeliyoruz..

Günlük Alım Satım Hisse Senetleri

Günlük ticaret hisse senetlerinde süper aktif olmanız gerekir. Yani, çoğu günlük tüccar her gün birkaç hisse senedi pozisyonu yerleştirir. Bu stratejinin özünde, nadiren yapacağınız – standart piyasa saatlerinin ötesinde bir pozisyonu açık tutacağınızdır..

Bunun yerine, bir işlem yapabilir ve birkaç saat, hatta birkaç dakika sonra kapatabilirsiniz. Örneğin, Royal Mail hisselerinde kısa vadeli bir hisse senedi alım satım fırsatı görebilirsiniz. Bir sipariş verebilir ve bir saat sonra% 1,3 kârla kapatabilirsiniz..

Tahmin edebileceğiniz gibi, sadece% 1,3 kazanarak zengin olmayacaksınız. Bununla birlikte, günlük alım satımla ilgili fikir, daha küçük kazançlar elde edeceğiniz, ancak diğer hisse senedi alım satım biçimleriyle elde edeceğinizden çok daha sık bir şekilde elde edeceğinizdir..

Swing Ticaret Hisse Senetleri

Swing ticareti de kısa vadeli bir stratejidir. Ancak, günlük işlem yapan emsalinin aksine, aynı gün bazında bir pozisyon açma ve kapama zorunluluğu yoktur. Bunun yerine, uygun gördüğünüz kadar esnekliğe sahip olacaksınız..

Örneğin, bir hisse senedi ticareti birkaç gün açık kalabilirken, bir sonraki hisse birkaç hafta oyunda kalabilir. Çoğu durumda, swing trader pozisyonunu birkaç aydan fazla açık tutmaz. Bundan daha fazlası olursa, geleneksel bir “al ve tut” yatırımcısı olarak kabul edilirsiniz.

Değişken ticaret hisse senetleri ile ilgili en önemli kavram, trendde mümkün olduğunca uzun süre kalmaya çalışmanızdır..

Örneğin:

 • Ticaret yapıyorsun Facebook İngiltere hisse senedi alım satım platformuyla hisse senedi
 • Şu anda yeşil renkte% 25 olan etkin bir satın alma siparişiniz var
 • Yükseliş eğiliminin sona erdiğini hissediyorsunuz, bu nedenle karınızı bir satış emriyle kilitliyorsunuz
 • Tahminin doğru ve Facebook paylaşıyor ve şimdi güneye doğru ilerliyor
 • Bundan yararlanmak için, düşüş eğilimini yakalamak için ek bir satış emri verirsiniz.

En önemlisi, İngiliz swing tüccarlarının satın aldıkları ve sattıkları hisse senetlerinin hiçbiriyle duygusal bağları yoktur. Bunun yerine, yalnızca daha geniş pazar eğilimlerini takip etmek istiyorlar.

Hisse Senedi Ayırma

Bu biraz açık görünse de, scalping tüccarları sadece bir şeyle ilgileniyorlar – bir ticaretin kârını kapatmak. Ancak, scalpers’ı ayıran şey, bir hisse senedindeki süper küçük fiyat hareketlerinden – günlük tüccarlardan bile daha fazla yararlanma arayışlarıdır..

Diğer bir deyişle, günlük tüccarlar günde 2/3 pozisyona girebilirken, scalpers onlarca pozisyona girebilir. Elde etmek istedikleri en önemli şey, hisse senedi dar bir aralıkta kalırken satın almak ve satmaktır. Örneğin, varsayalım ki GlaxoSmithKline hisse senetleri saatlerdir 13,90 ile 14,03 İngiliz sterlini arasında işlem görüyor.

Bu, yalnızca% 1’lik bir fiyatlandırma aralığını temsil eder. Hisseler bu aralıkta yukarı ve aşağı gittiği sürece, scalper yığınla alım ve satım emri koymaya çalışacaktır..

En önemlisi, bu pozisyonların her birindeki kar seviyelerinin% 0.1’den az olması muhtemeldir. Ancak kafa derisi derisi uzman çok sayıda pozisyon yerleştirdiğinden, bu kazanımlar çok hızlı bir şekilde toplanabilir ve artacaktır..

Bankroll Yönetimi

Ticaret sermayenizi yönetmek çok önemlidir. Sonuçta, uzun vadeli hedef, bu sermayeyi sürekli olarak büyütmek ve böylece – İngiltere hisse senedi alım satım çabalarınızdan bir tür geçim sağlamanıza izin vermek olmalıdır..

Ticari paranızı koruma yeteneğinizi ölçmenin en etkili yollarından biri, “maksimum geri çekilme” yüzdenizi değerlendirmektir. Bu sadece, tek bir dönemde – örneğin aylık olarak – karşılaştığınız başkentteki en büyük düşüşü ifade eder..

Örneğin:

 • 1. ve 2. ayda sırasıyla% 10 ve% 15 kazanıyorsunuz
 • Ticaret sermayeniz şu anda 5.000 £ ‘da duruyor
 • Ancak 3. ayın sonunda sermayeniz 4.000 £ ‘a düştü.
 • Bu, maksimum dezavantajınızın% 20 olduğu anlamına gelir

Nihayetinde, riskten en çok kaçınan tüccarların maksimum geri çekilme yüzdelerinin düşük kalmasını sağlayacağını söylemeye gerek yok. Aslında, bu% 10’u aşarsa, risk yönetimi anlayışınızı yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir..

Risk ve Ödül

Yaptığınız her hisse senedi ticareti kendi risk ve ödül oranına sahip olacaktır. Basit bir ifadeyle, bu, belirli bir kâr hedefine ulaşmak için ne kadar risk almak istediğinizi kendinize sorarak ölçülebilir..

Bunun zor ve hızlı bir kuralı yok. Ancak, birçok tecrübeli tüccar bir ticarette riske girdikleri miktarın en az 3 katını kazanmaya çalışır. Bu, 1: 3 risk / ödül oranı olarak bilinir. Bunun nasıl çalıştığına dair pratik bir örneğe bakalım:

 • Önümüzdeki birkaç saat içinde fiyatın artacağını düşündüğünüz için Waitrose hisselerine bir satın alma emri vermek istiyorsunuz
 • Ticarette toplam 500 £ yatırırsınız
 • 1: 3 risk / ödül oranını alarak, kazançlarda% 3 kazanmak istiyorsunuz
 • Pound ve pence cinsinden, bu 15 £ (500 £ x% 3) kar hedefine denk geliyor.
 • Riskiniz açısından bu% 1’dir.
 • 500 sterlinlik bir hisseyle, kaybetmek isteyeceğiniz en fazla 5 sterlin

Yukarıdan da görebileceğiniz gibi, uygun emirleri dağıtarak (bu kılavuzun ilerleyen kısımlarında ticari emirleri kapsamlı bir şekilde tartıştık), bu işlemden yalnızca iki şeyden biri gerçekleşecek. Ya 15 £ (% 3) kazanırsınız ya da 5 £ (% 1) kaybedersiniz. Bu, hem maksimum risk hem de potansiyel ödüller açısından net hedefler belirlemenizi sağlar.

Açıklığa kavuşturmak gerekirse, 1: 3 risk / ödül yaklaşımını benimserken, her 4 işlemden sadece 1’ine denk gelmeniz için bir kar elde etmeniz gerekir. Bu, yalnızca% 25’lik bir “kazanma oranı” na dönüşür.

Örneğin:

 • Ticaret 1: – £ 5
 • Ticaret 2: – £ 5
 • Ticaret 3: – £ 5
 • Ticaret 4: 15 £

Yukarıdakilere göre, 3 işlem toplamda 15 sterlin kaybetti ve sonra dördüncüsü 15 sterlin kazandı – net kazançlarınızı 0 sterline çevirdi. En önemlisi, teknik / temel verileri nasıl okuyup analiz edeceğiniz konusunda giderek daha bilgili hale geldikçe (aşağıdaki bölümde ele alacağımız),% 25’in üzerinde bir kazanma oranına sahip olmayı beklersiniz.!

Temel araştırma

Bir hisse senedinin gelecekteki yönünü anlamaya çalışırken üstlenebileceğiniz iki ana araştırma bölümü vardır. Bu, teknik analiz ve temel araştırmadan oluşur. Bu bölümde, ikincisini tartışacağız..

Dolayısıyla, temel araştırma, gerçek dünyadaki olayları takip etme sürecidir ve bu olayların bir hisse senedinin fiyatını nasıl etkileyebileceğidir. En basit şekliyle, bir şirket üç aylık kazanç raporunu yayınlarsa ve sonuçlar beklenenden daha kötüyse, hisse senedi fiyatının düşmesini beklemelisiniz..

Benzer bir örnekte, bir şirket hükümetle yeni bir kazançlı sözleşme kazandığını açıklayabilir. Bu olumlu haber gelişmesinin ışığında, hisse senetlerinin değerinin artması muhtemeldir..

Hisse senedi ticareti bağlamında temel araştırmalar hakkında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. İlk olarak, günlük tüccarlar ve scalper’lar temellere çok az dikkat ederler. Sonuçta, bu kadar küçük bir miktar için bir ticarette kalıyorlar.

İkinci olarak, günün her saati finans haberlerini takip etmek zor olabilir. Bu nedenle, önemli pazar gelişmelerinden haberdar olmanızı sağlamak için Yahoo Finance gibi bir platformdan yararlanmalısınız..

Buna ek olarak, ekonomik bir takvim kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu, hisse senedi piyasalarındaki önemli gelişmelerin tarihlerini ve saatlerini gösterecektir – örneğin, şirket kazanç raporları veya merkez bankası toplantıları.

Teknik Analiz

Birkaç ay veya yıl boyunca hisse senetlerine yatırım yapmak yerine Birleşik Krallık’ta hisse senedi ticareti yapmak istiyorsanız, teknik analizin nasıl yapılacağını öğrenmeniz çok önemlidir. Adından da anlaşılacağı gibi, trendleri bulma bakış açısıyla teknik fiyatlandırma çizelgelerini analiz edeceksiniz..

Yapımda potansiyel bir eğilim bulduğunuzda, uygun bir ticaret emri verebileceksiniz..

Analiz sürecine yardımcı olmak için, teknik göstergeleri nasıl kullanacağınızı anlamanız gerekecektir. Bunlar, değişken veya destek / direnç seviyeleri gibi belirli ölçütleri arayan alım satım göstergeleridir..

İngiltere borsa profesyonelleri tarafından kullanılan yüzden fazla teknik gösterge olduğu için, her birini tek tek listelememiz mümkün değil. Bununla birlikte, hemen kullanmaya başlayabileceğiniz üç teknik göstergeyi aşağıda tartışıyoruz – en azından biraz başlangıç ​​dostu oldukları için değil.

Hareketli ortalamalar

Bu gösterge, bir hisse senedinin belirli bir süre boyunca ortalama fiyatına bakar. Bununla en çok kullanılan zaman dilimleri 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamadır..

Yukarıda belirtilen hareketli ortalamaların her ikisi de ilgili hisse senedi fiyatlandırma çizelgesinde bir çizgi ile temsil edilecektir..

Teorik olarak, mevcut hisse senedi hem 100 günlük hem de 200 günlük hareketli ortalamanın üzerindeyse, şirkete yönelik piyasa duyarlılığı güçlüdür. Buna karşılık, bu, yukarı doğru bir fiyat dalgalanmasının şu anda yürürlükte olduğu veya çok yakında gerçekleşeceği anlamına gelir..

Öte yandan, mevcut hisse senedi fiyatı 100 günlük ve 200 günlük ortalamaların altındaysa, bu yatırımcıların şirkette düşüş eğiliminde olduğunu gösterir..

Göreceli Güç Göstergesi (RSI)

Göreceli Güç Göstergesi (RSI), yüzde cinsinden – 0’dan 100’e kadar ölçülür. Özellikle alıcı / satıcı hacmi açısından bir hisse senedi üzerindeki mevcut piyasa hareketine bakar. Basit bir ifadeyle, satıcılardan önemli miktarda daha fazla alıcı varsa, hisse senedi aşırı satın alınabilir..

Buna karşılık, bu, kısa vadeli bir piyasa düzeltmesinin yapım aşamasında olabileceği anlamına gelir. Bu, trend devam edene kadar fiyatın geçici olarak güneye doğru gideceği anlamına gelir. Durum böyleyse, RSI% 70 veya daha fazla bir yüzde verecektir..

Öte yandan, RSI yüzdesi% 30 veya daha düşükse, bu hisse senedinin aşırı satın alındığı anlamına gelebilir. Bu, hisse senedi uzun süreli bir düşüş eğiliminde olabilirken, kısa vadeli bir piyasa düzeltmesinin devreye girmek üzere olabileceği anlamına gelir. Varsa, hisse senedi fiyatı düşüş eğilimine devam etmeden önce geçici olarak artacaktır..

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD)

MACD göstergesi, hisse senedi ticareti

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) – olarak telaffuz edilen MAC-D, bir hisse senedi fiyatının momentumunu değerlendirmemizi sağlar. Özellikle, bir trendin mevcut gücüne ve süresine bakar.

Örneğin, HSBC hisselerinin sadece iki haftalık işlemde% 9 arttığını varsayalım. Bu eğilimin kısa ömürlü olup olmadığını veya hisse senetlerinin artık daha uzun vadeli bir toparlanma aşamasında olduğuna dair bir gösterge olup olmadığını bilmek zor olabilir..

MACD’yi kullanarak, bu teknik gösterge yukarıda belirtilen bilmeceye biraz ışık tutabilir..

En önemlisi, MACD mevcut sinyal çizgisinin üzerindeyse, yatırımcıların hisse senedini satın almaları gerektiğini gösterir. Aksine, MACD sinyal çizgisinin altındaysa, tüccarlar kısa vadeli satış yapmalıdır..

Ticarete hazır hisse senetleri?

Otomatik ve Yarı Otomatik Hisse Senedi Ticareti

Tahmin edebileceğiniz gibi, hem teknik hem de temel araştırmalara önemli miktarda zaman ayırmanız gerekecek. Bu, sizi İngiltere hisse senedi alım satım sahnesine dahil olmaktan alıkoymamalı.

Sonuçta, bir hisse senedinin değerini nasıl etkili bir şekilde analiz edeceğinizi öğrendikten sonra, uzun vadede tutarlı kazançlar elde etmek için kendinize mümkün olan en iyi şansı vereceksiniz. Öte yandan, Birleşik Krallık’ta hisse senedi ticareti yapmaya çok hevesliyseniz, ancak bir hissenin gelecekteki değerini nasıl belirleyeceğinizi tam olarak bilmiyorsanız sinir bozucu olabilir..

Kendi paranı riske atacaksın, bu yüzden yapacağın her yanlış spekülasyon mali bir kayıpla sonuçlanacak. Bu zarar eden pozisyonların çok fazla olması muhtemelen hisse senedi alım satım botlarınızı tamamen kapattığınızı görecektir..

Yukarıdakilerin hepsini hesaba katarsak, Birleşik Krallık’taki bazı acemi hisse senedi tüccarları bir tür otomatik ticarete geçecektir. Bu, üçüncü bir taraftan yardım alacağınız anlamına gelir. Bu bağlamda alınabilecek olası yollar, hisse senedi alım satım sinyalleri (yarı otomatik), hisse senedi alım satım robotları (tam otomatik) veya bir kopya ticaret aracının (tam otomatik) kullanılmasıdır..

Hisse Senedi Alım Satım Sinyalleri

Çevrimiçi yatırım sahnesinde hisse senedi alım satım sinyalleri sunan yüzlerce sağlayıcı var. Sağlayıcı, size hangi siparişleri vereceğinizi bilmenizi sağlayan bir ticaret önerisi gönderecektir..

Öneri, teknik ve / veya temel analizler yapmış deneyimli bir hisse senedi tüccarının arkasında olabilir. Veya algoritmaları ve makine öğrenimini kullanan otomatik bir hizmet olabilir..

Her iki durumda da hisse senedi alım satım sinyaliniz şöyle görünebilir:

 • Stok: elma
 • Sipariş: Satmak
 • Nedeni: % 30’un altında RSI
 • Giriş: 118,00 ABD doları
 • Kaybı durdurmak: 119,18 TL (% 1)
 • Kar almak: 113,28 $ (% 3)

Yukarıdan da görebileceğiniz gibi, İngiltere hisse senedi alım satım sinyalleri size verilmesi gereken tüm gerekli siparişleri sağlayacaktır. Buna karşılık, bu, kendi araştırmanızı yapmanız gerekmediği anlamına gelir..

Not: İngiltere hisse senedi alım satım sinyalleri, teknik ve temel analizleri öğrenmek için bir yedek olarak görülmemelidir. Sonuçta, riskten kaçınan kararları kendiniz almak yerine, bir hisse senedinin gelecekteki yönünü analiz etmek için üçüncü bir tarafa güveniyorsunuz..

Stok Ticaret Robotları

Hisse senedi alım satım robotları, MetaTrader 4 ve 5 gibi üçüncü taraf platformlara yükleyebileceğiniz gelişmiş yazılım dosyalarıdır..

Yazılım, sizin adınıza borsaları tarayacak algoritmalarla desteklenmektedir. Algoritma bir alım satım fırsatı bulursa ve tespit ettiğinde, gerekli siparişleri verir. İngiltere hisse senedi alım satım robotu kullanmanın ana yararı,% 100 pasif bir şekilde aktif olarak ticaret yapabilmenizdir..

Ek olarak, robot önceden tanımlanmış bir dizi kurala uyacak şekilde programlanmıştır – yani umursamaz veya duygusal kararlar için yer yoktur. Öte yandan, hisse senedi alım satım robotları son derece dikkatli kullanılmalıdır..

Sonuçta, bir yazılım parçasının ticari sermayenize erişmesine ve böylece sizin adınıza alım ve satım emirleri vermesine izin veriyorsunuz. Bu nedenle, doğru şekilde kurulmamışsa, robotun tüm paranızı yakması alışılmadık bir durum değildir.

Ek olarak, hisse senedi alım satım robotlarının finansal haberleri yorumlama kapasitesi yoktur. Bir kez daha, yalnızca geliştiricinin programladığı “ne olursa olsun” koşullarını takip etmekle görevlendirilmiştir..

Bu, hisse senedi fiyatının yakın tarihli bir haberden büyük ölçüde etkilenebileceği, ancak robotun bunun farkında olmayacağı anlamına gelir! Çevrimiçi alanda dolandırıcılıktan başka bir şey olmayan binlerce sözde “kâr sağlayan” robot sağlayıcısı olduğunu da açıkça belirtmeliyiz..

Robotları aracılığıyla asılsız zenginlikler yapma konusunda web sitelerinde cesur iddialar yayınlayacaklar. Ancak, bunu bağımsız olarak doğrulamanın nadiren bir yolu vardır, bu yüzden dikkatli olun. Bu nedenle, FCA tarafından düzenlenen komisyoncuda Kopya Ticareti özelliğini tercih ediyoruz. eToro, aşağıdaki bölümde ele aldığımız.

Düzenlenmiş Kopyalama Ticaret Aracı

Gerçekten pasif bir hisse senedi alım satım yolculuğundan yararlanmak istiyorsanız, ancak aynı zamanda ruj robot sağlayıcılarından da kaçınmak istiyorsanız, eToro’yu düşünmenizi öneririz. Bu tam lisanslı broker, kendini kanıtlamış bir İngiltere borsacısına para yatırmanıza olanak tanıyan Copy Trading adlı bir özellik sunar..

Bu tüccar daha sonra% 100 şeffaf bir şekilde hisse senetlerini sizin adınıza alıp satacaktır. İlgili tüccar tarafından tazmin edildiğinden, bu özelliği kullanmak için ek ücret alınmaz. eToro.

En önemlisi, bir tüccara yatırım yapmadan önce çok sayıda önemli metriği görüntüleyebilirsiniz. Bu, yatırımcının komisyoncuya yerleştirdiği her pozisyonu kapsar, yani aylık getirilerini, tercih edilen piyasaları, risk derecesini ve ortalama işlem süresini görüntüleyebilirsiniz..

Devamını Okuyun: Copy Trading: The Ultimate Beginner’s Guide

EToro’da Ticaret Kopyalama rotasını almakla ilgileniyorsanız, yalnızca minimum 200 $ ‘ı karşılamanız gerekir – bu da yaklaşık 160 £.

Doğru İngiltere Hisse Senedi İşlem Platformunu Seçmenin Önemi

Şimdi, Birleşik Krallık hisse senedi alım satım kariyerinizi doğru bir şekilde başlatmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri size sağladığımıza göre, şimdi bir platform seçmenin önemini tartışmamız gerekiyor..

Bunun nedeni çevrimiçi hisse senedi ticareti, bunu bir komisyoncu aracılığıyla yapmanız gerekir. Tahmin edebileceğiniz gibi, İngiltere hisse senedi alım satım sahnesinde aktif olan yüzlerce platform var. Sonuç olarak, bu, hangi sağlayıcıyla gideceğinizi bilmeyi zorlaştırıyor.

Araştırma sürecini sizin için biraz daha katlanılabilir hale getirmek için, aşağıda bir İngiltere hisse senedi alım satım sitesi seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gerekenlerin bir listesini bulacaksınız..

1. FCA Yönetmeliği / FSCS Koruması

FCA tarafından lisanslanmamış bir İngiltere hisse senedi alım satım platformu kullanmayı mı düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse, çok tehlikeli bir bölgeye giriyorsunuz. Sonuçta, hisse senedi ticareti yapabilmek için komisyoncuya para yatırmanız gerekecek.

Buna karşılık, bu, sağlayıcıya zor kazandığınız parayı emanet ettiğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, eToro gibi yalnızca FCA tarafından düzenlenen aracıları kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bunu yaparken, FSCS’nin de korumasına sahip olacaksınız..

Bu, komisyoncunun iflas etmesi durumunda ilk 85.000 £ ‘a kadar olan paranızı kapsar – tıpkı bir Birleşik Krallık bankası veya inşaat şirketi ile alacağınız gibi.

2. Ücretler ve Komisyonlar

Her hisse senedi ticareti yaptığınızda, seçtiğiniz komisyoncuya bir ücret ödemeniz gerekecek. Bu oldukça değişebilir – sadece finansal şartlarda değil, ücretin tahsil edilme biçiminde de.

Örneğin, İngiltere hisse senedi alım satım platformu IG değişken bir komisyon alıyor. İngiltere’de listelenen hisse senetlerinde işlem yaparken, bu% 0,1’dir. İlk bakışta bu rekabetçi görünebilir, ancak IG’nin yerinde minimum 10 £ var..

Bu, küçük miktarlarda ticaret yapmayı planlayanlarınız için tamamen imkansız hale getirir. Örneğin, 50 sterlinlik bir alım veya satım emri size 10 sterlinlik bir ücrete mal olur ve bu da% 20’ye varır.!

Bu yüzden kullanmanızı öneriyoruz eToro, Broker, hisse senedi ticareti yaptığınızda herhangi bir komisyon talep etmediğinden. Aslında, endeksleri, ETF’leri, altınları, petrolü veya desteklediği binlerce pazardan herhangi biri olsun, eToro% 100 komisyonsuzdur.

Komisyonlara ek olarak, bir İngiltere hisse senedi alım satım sitesine kaydolmadan önce aşağıdaki ücretleri de kontrol etmeniz gerekir:

 • Spreadler: Bir hisse senedinin “alış” ve “alış” fiyatı arasındaki fark olarak görüldüğünde, spread, komisyoncunun para kazanmasını garanti eden dolaylı bir ücrettir. Yayılma ne kadar geniş olursa, hisse senedi ticareti için o kadar fazla ödeme yaparsınız.
 • Para Yatırma / Para Çekme: Birleşik Krallık’taki bazı hisse senedi alım satım siteleri, para yatırmak ve / veya çekmek için sizden bir ücret talep edecektir. Bu, tercih edilen ödeme yöntemine bağlı olarak değişebilir..
 • Gecelik Finansman: Aksi takdirde, “takas ücretleri” olarak bilinen CFD işlemlerinde gecelik finansman ücretlendirilir. Bir pozisyonu gece boyunca açık tutarsanız devreye girecektir. Bu nedenle CFD’ler aracılığıyla hisse senedi ticareti yalnızca kısa vadeli stratejiler için uygundur..
 • Hareketsizlik: Bir hisse senedi alım satım sitesi hesabınızı hareketsiz olarak işaretlediğinde, hareketsizlik ücretleri ödemeniz gerekebilir. Bu genellikle 1 yıllık hareketsizlikten sonradır, ancak bazı komisyoncular ücreti sadece 3 ay sonra uygular..

Sonuç olarak, yukarıdaki ücretler, uzun vadeli kar elde etme yeteneğiniz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir ve olacaktır. Bu, özellikle kâr marjı hedefleriniz muhtemelen küçük olacağından hisse senedi ticareti yaparken geçerlidir..

eToro – İngiltere’deki En İyi Hisse Senedi Komisyoncusu (% 0 Komisyon ve Damga Vergisi Yok)

etoro komisyoncusu

eToro, borsa sektöründe uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – denemenizi tavsiye ederiz.

3. Piyasalar ve Borsalar

Belirli bir piyasadan hisse senedi ticareti yapmak istiyorsanız, komisyoncunuzun size erişim sağladığından emin olmanız gerekir. Bir İngiltere hisse senedi alım satım sitesini kullanırken, FTSE 100 hisseleri alıp satabileceğinizi söylemeye gerek yok.

Ancak, FTSE 350 veya AIM gibi diğer İngiltere pazarlarına erişmek istiyorsanız, kaydolmadan önce bunun desteklenip desteklenmediğini kontrol edin. Benzer şekilde, NASDAQ veya NYSE gibi uluslararası borsalarda listelenen hisse senetlerinde işlem yapmak istiyorsanız, komisyoncunun belirli bir pazar sunup sunmadığını araştırdığınızdan emin olun..

4. Özellikler ve Araçlar

Çok sayıda yararlı araç ve özellik sunan bir İngiltere hisse senedi alım satım sitesi seçmek isteyebilirsiniz. Örneğin, en iyi komisyoncular, çeşitli çizim araçları ve göstergeleri ile teknik araştırma yapmanıza olanak tanır. Komisyoncunun finans haberleri ve şirket kazanç raporları gibi temel verileri sunması da iyidir.

Otomatik ticaret söz konusu olduğunda, seçtiğiniz platformun istediğiniz yolu destekleyip desteklemediğini kontrol etmeniz gerekir. Örneğin, hisse senedi alım satım robotları, MT4 gibi üçüncü taraf bir platforma ihtiyaç duyar. Birleşik Krallık’taki tüm brokerlar MT4 ile uyumlu değildir.

Benzer şekilde, bir Kopyalama Ticaret sisteminden yararlanmakla ilgileniyorsanız, o zaman bir komisyoncu kullanmanız gerekir. eToro. Yukarıda belirtilen platform, Copy Trading programının bir parçası olan binlerce doğrulanmış yatırımcıya sahiptir, bu nedenle aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var.

5. Ödemeler

Seçtiğiniz Birleşik Krallık hisse senedi alım satım sitesinin hangi ödeme yöntemlerini desteklediğini kontrol etmeyi unutmayın. Bizim görüşümüze göre, bir komisyoncuya para kazanmanın en kolay yolu bir İngiltere banka / kredi kartı kullanmaktır. Bu anında işlenir ve% 100 güvenlidir.

Paypal gibi e-cüzdanlar da az önce bahsedilen nedenlerden dolayı iyidir. İngiltere hisse senedi alım satım sitelerinin çoğu banka havaleleri için destek sunacaktır. Bu ödeme yöntemini seçerken 2-3 günlük gecikmeler yaşayabilirsiniz; bu, hemen işlem yapamayacağınız anlamına gelir.

Desteklenen ödeme yöntemlerine ek olarak, komisyoncunun para çekme politikasını da kontrol etmelisiniz. Örneğin, en iyi platformlar para çekme taleplerini 48 saat içinde işlerken, bazılarının çok daha uzun sürdüğü bilinmektedir..

İhtiyaçlarınız için en iyi İngiltere hisse senedi alım satım sitesini seçerken dikkat etmeniz gereken diğer şeyler şunlardır:

 • Müşteri Hizmetleri – Çalışma saatleri ve destek kanalları (canlı sohbet vb.)
 • İtibar – Broker, İngiltere ticaret topluluğu tarafından nasıl derecelendiriliyor?
 • Kullanıcı Dostu – Platformun yeni başlayanlar için uygun olup olmadığını kontrol edin
 • Kaldıraç – Komisyoncunun kaldıraç sunup sunmadığını ve hangi sınırlarda olduğunu keşfedin

Hisse Senedi Ticareti İngiltere Rehberi: Alt Satır

Bu Stock Trading UK Kılavuzu, kendi sermayenizi riske atmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken her ölçüyü ana hatlarıyla açıklamaktadır. Doğada süper geniş ve biraz uzun olmasına rağmen, hiçbir taşın çevrilmemiş kalmamasını sağladık..

Bu nedenle – sipariş vermek, risk yönetimini anlamak, bir strateji uygulamak veya teknik araştırma yapmakla ilgili olsun – artık İngiltere hisse senedi alım satım kariyerinize doğru adımlarla başlamak için mümkün olan en iyi şansa sahipsiniz.

Şu anda İngiltere’de hisse senedi ticareti yapmaya hazırsanız, eToro kaydolmak için açık ara en iyi platform. FCA tarafından düzenlenen bu komisyoncu, 13 milyondan fazla yatırımcıya ev sahipliği yapıyor, bunun tek sebebi piyasalara erişim için güvenli ve düşük maliyetli bir yol sunuyor..

En önemlisi, sermayeniz FSCS tarafından korunmaktadır, bu nedenle fonlarınızın güvenliği konusunda endişelenmenize gerek yoktur..

Daha fazla okuma:

Forex ticareti İngiltere – En Yeni Başlayanlar İçin Online Forex Alım Satım Kılavuzu

Cryptocurrency Trading UK: Ultimate UK Crypto Trading Rehberi

Birleşik Krallık’ta Çevrimiçi Ticarete Yönelik Eksiksiz Kılavuz

Altın Alım Satım Rehberi İngiltere – Çevrimiçi Altın Ticareti Yapmayı Öğrenin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector