Ako investovať do bitcoinu v roku 2020?

Investovanie do bitcoinu nie je také zložité, ako by ste si mohli myslieť.

Koncom roku 2016 som sa zapojil do bitcoinu a musím povedať, že bol ten pravý čas.

Ale po roku 2016 zaznamenal bitcoin veľa vzostupov a pádov, vďaka čomu sa aktuálny čas stal ďalším najlepším časom na investovanie do bitcoinu.

Viem, prečo ste tu:

Rozhodli ste sa investovať do bitcoinu a je to veľké rozhodnutie, ktoré musím povedať, ale pre prípad, že ste jedným z týchto skeptikov, odporúčam prečítať si túto príručku: Je bitcoin dobrou investíciou v roku 2019?

Pre tých, ktorí nie sú skeptici, odpoviem na nasledujúce otázky v tejto príručke:

 • Ako investovať do bitcoinu?
 • Kam investovať do bitcoinu?
 • Prečo investovať do bitcoinu?
 • Koľko investovať do bitcoinu?
 • Mali by ste (I) investovať do bitcoinu?

Začnime teda:

Ako začať investovať do bitcoinových akcií? [Sprievodca investíciami do bitcoinov pre začiatočníkov]

Bitcoin je úžasná technológia a je nemožné investovať do nej, predovšetkým potom, čo pochopíte, o čo ide?

Mnoho investorov sa ale stále vyhýba bitcoinu a chýba im zlatá príležitosť 10x alebo 100x svoje peniaze. Áno, tieto návraty sú stále možné, ak hráte chytro.

Píšem teda dnešného sprievodcu, aby som pomohol takýmto uniknutým investorom.

Ak ste jedným z nich, môžete túto príručku brať ako svoj plán investovania do bitcoinu.

Samozrejme, tohto sprievodcu si môžete prispôsobiť podľa svojho želania, ale sú tu dva základné aspekty investovania bitcoinu, ktoré by ste nikdy nemali meniť ani meniť, nech už bude čokoľvek !!

Tu sú tieto aspekty:


 1. Výber spoľahlivej výmeny bitcoinov na nákup bitcoinov
 2. Zabezpečte si peňaženku na ukladanie svojich bitcoinov

Nech sa stane čokoľvek, nemali by ste robiť kompromisy vo svojej bitcoinovej burze a bitcoinovej peňaženke, pretože ak tak urobíte, určite prídete o svoju investíciu skôr, ako si vychutnáte jej radosť.

Musíte pochopiť, že bitcoin nie je ako tradičné aktíva. Namiesto toho je za vašu zodpovednosť výlučne bitcoin, ktorý by ste mali vlastniť so svojimi súkromnými kľúčmi bitcoinu, ktoré máte pod kontrolou.

Spodná čiara: Neovládanie súkromných kľúčov je synonymom straty vašich bitcoinov.

Teraz, keď poznáte základné nevyhnutné aspekty investovania do bitcoinu, poďme si podrobne povedať o každom z týchto aspektov, aby ste sa dobre orientovali v investovaní do bitcoinu.

Kam investovať do bitcoinu?

Investovanie do bitcoinu je v dnešnej dobe jednoduché.

V dobe, keď neexistovali žiadne bitcoinové burzy, bolo ťažké investovať do bitcoinov. V tom čase sa ľudia zvykli koordinovať na fórach a súkromných skupinách, aby investovali do bitcoinu.

Ale teraz máte vyhradené bitcoinové burzy pre každý typ bitcoinového investora.

Nezáleží na tom, či chcete investovať do BTC prostredníctvom fiat hotovosti alebo bankovým prevodom alebo dokonca kreditnou / debetnou kartou, všetky tieto možnosti sú vám teraz k dispozícii po celom svete.

Tu je zoznam služieb podľa krajín, odkiaľ môžete investovať do bitcoinu:

Investujte do bitcoinu (BTC) Odkazy na rýchly nákup
CEX.io (Všetky krajiny) [Odporúčané] Vyskúšať
Coinbase (Spojené kráľovstvo, USA, Európa, Kanada atď.) Vyskúšať
Coinmama (Všetky krajiny) Vyskúšať
Wirex (Európa & UK) Vyskúšať
Bitit (USA, Spojené kráľovstvo, Európa, Austrália, Kanada atď.) Vyskúšať
Binance.je (Spojené kráľovstvo & Európa) Vyskúšať
LocalBitcoins (Všetky krajiny) Vyskúšať
BitBay Vyskúšať
Exmo Vyskúšať

Väčšina z týchto búrz vám umožňuje nakupovať bitcoiny vkladom fiat mien ako USD, EUR alebo GBP. Tu musíte skontrolovať KYC a previesť svoje fiat meny na ich fiat spojené krypto peňaženky. Potom môžete vymeniť fiat za bitcoin.

 • SÚVISIACE: Ako nakupovať bitcoiny pomocou bankového účtu alebo bankového prevodu?

Chápem však, že nie všetky krajiny sú uvedené v tomto zozname a je pravdepodobné, že nemáte žiadne prostriedky na výmenu svojej fiat meny v bitcoinoch. Pre týchto používateľov je tu zoznam služieb, ktoré vám umožňujú investovať do bitcoinu pomocou kreditnej / debetnej karty:

Všetky tieto vyššie uvedené služby som využil a nachádzam Coinmama pri poskytovaní bitcoinov veľmi rýchle a ich zákaznícka podpora veľmi podporuje aj nových používateľov, ako ste vy !! Preto si myslím, že Coinmama je najlepší spôsob investovania do bitcoinu.

Niektorí z vás možno nemajú kreditné / debetné karty a chceli by investovať do bitcoinu pomocou hotovosti. Takže pre takýchto používateľov odporúčam LocalBitcoins.

LocalBitcoins je služba P2P iba ​​s bitcoinmi, ktorá vám umožní spojiť sa s pozemnými nákupcami a predajcami bitcoinov v 15 000 a viac mestách v 200 krajinách.

Už som použil LocalBitcoins 3x a bolo to hladké.

LocalBitcoins je navyše špecializovaná služba pre investície do bitcoinu a funguje ako úschova medzi nimi, takže sa nemusíte obávať rizika protistrany..

Nezabudnite to však skontrolovať a zapojiť sa iba do reputácie obchodníkov s BTC, keď sa pozriete na ich reputačné skóre. Ak si prajete, môžete si prečítať naše Sprievodca pre začiatočníkov v službe LocalBitcoins !!

Toto sú teda niektoré z najlepších možností, pomocou ktorých môžete do bitcoinov ľahko investovať.

Časom budeme túto časť aktualizovať, pretože nájdeme pre vás spoľahlivejšie možnosti investovania do bitcoinu. Ale zatiaľ si vyberte jednu z týchto služieb, potom by ste mali byť dobrí !!

Poznámka: Pokiaľ nie ste z cudzej krajiny, mali by ste byť schopní investovať do bitcoinu pomocou týchto služieb. Ak však stále neviete, ako investovať do bitcoinu vo vašej krajine, dajte nám vedieť v komentároch nižšie a my urobíme všetko pre to, aby ste s bitcoinom začali?

Ďalšia prirodzená otázka, ktorá by vám mala po investovaní do bitcoinu prísť na myseľ, je, ako to udržať v bezpečí? A o tom budeme diskutovať v nasledujúcej časti.

Kde uložiť vaše bitcoiny?

Bezpečné ukladanie vašich bitcoinov má mimoriadny význam.

Bitcoin sú suverénne peniaze, ktoré sa líšia od mien USD alebo EUR, ktoré držíte vo svojej banke.

Ale veľa bitcoinových investorov robí túto chybu pri ukladaní svojich bitcoinov & ďalšie kryptomeny so službami, od ktorých tieto meny nakupovali.

A musím povedať, že je to pekelná vec !!

Investori, ktorí to urobia, sa nakoniec stanú obeťou mnohých bitcoinových výmenných hackov, ktoré sa neustále dejú. Ak mi neveríte, pozrite si tieto štatistiky hackerov kryptomeny od roku 2011:

Ak sa nechcete rátať medzi týchto neopatrných investorov, vyberte si, či chcete mať svoje bitcoinové súkromné ​​kľúče alebo bitcoinov 12-slovné semeno pri sebe !!

Ako to urobiť?

Môžete to urobiť tak, že si vyberiete jednu z najlepších bitcoinových peňaženiek na chladenie, ktoré sami používame na uchovávanie svojich bitcoinov a kryptomien. Tu sú dve odporúčania od nás:

Pomocou ktorejkoľvek z týchto peňaženiek môžete zabezpečiť 12-slovné jadro svojej bitcoinovej peňaženky a toto semeno je schopné obnoviť všetky vaše prostriedky, aj keď stratíte svoju peňaženku alebo ak je peňaženka poškodená..

Na trhu samozrejme existujú ďalšie bitcoinové peňaženky, ale verím, že investícia iba 100 dolárov do bitcoinovej hardvérovej peňaženky by pre dlhodobého investora, ako ste vy, nemal byť problémom..

A najmä to, keď táto hardvérová peňaženka ochráni vaše bitcoinové investície, ktoré môžu niekedy stáť milióny dolárov.

Niektoré ďalšie softvérové ​​bitcoinové peňaženky, ktoré môžete použiť na uchovanie vreckových vecí, sú nasledujúce:

 • Mobil: Coinomi
 • Pracovná plocha: Exodus

Odporúčam vám, aby ste v týchto softvérových peňaženkách nešetrili značné množstvo finančných prostriedkov, pretože sú vždy pripojené k internetu a môžu byť napadnuté hackermi..

Na záver sa vyhýbajte peňaženkám Brain a papierovým peňaženkám, pretože sú náročné na používanie. Ich bezpečnosť závisí od kompetencie používateľa v oblasti online bezpečnosti. V roku 2019 tiež nemusíme používať papierové peňaženky alebo mozgové peňaženky, keď máme bezpečnejšie možnosti, ako sú hardvérové ​​a softvérové ​​peňaženky..

Prečo investovať do bitcoinu?

Ak sú niektorí z vás stále zmätení o svojej bitcoinovej investícii, potom vám odporúčam vydržať až do konca, pretože sa podelím o to, prečo som sa rozhodol investovať do bitcoinu.

Ale zatiaľ tí z vás, ktorí nevedia:

Bitcoin bol vyrobený preto, aby vám poskytol alternatívu k tradičnému bankovníctvu.

Je to preto, že zakladateľ bitcoinu Satoshi Nakamoto vedel, že banky nezastavia svoj predátorský spôsob bankovníctva a nakoniec spoločné masy ako vy a ja budú naďalej trpieť svojimi inflačnými politikami.

Preto Satoshi vytvoril bitcoin a teraz funguje ako zaistenie pre bežných ľudí pred zlyhávajúcim bankovým systémom.

Bitcoin je apolitický a žiadny subjekt ho nekontroluje, takže je takmer nemožné ho prevziať. Na druhej strane je veľmi lacné obchodovať pomocou bitcoinu, pretože za pár minút môžete doslova presunúť milióny dolárov cez hranice s poplatkom za pár centov.

Pred bitcoinom to nebolo možné.

A nakoniec, celková ponuka bitcoinu je konečná a nikdy nebude viac ako 21 miliónov bitcoinov.

Vygeneruje sa iba 21 miliónov bitcoinov, z ktorých sa 3,5 milióna ešte musí vyťažiť a približne 4 milióny mincí sú už stratené, čo v čase písania tohto článku predstavuje 7 miliárd svetových obyvateľov s efektívnym prísunom 13 miliónov bitcoinov..

Uvedomujete si vôbec, aké je to vzácne?

Len sa nad tým zamysli !!

Myslím, že teraz už viete, prečo by ste mali investovať do bitcoinu !!

Bitcoinová (BTC) investičná stratégia 101: Koľko investovať do bitcoinu?

Ďalšia zrejmá otázka, ktorá investorom pretrváva v pamäti, je, koľko by sa malo investovať do bitcoinu?

Na túto otázku neexistuje odpoveď, ktorá by vyhovovala všetkým, ale základom vašej investície by malo byť toto:

 • Koľko stojí váš rizikový apetít?

Ak si na túto otázku môžete pohodlne odpovedať, ste v dobrej pozícii.

Ďalšiu perspektívu na zodpovedanie tejto otázky poskytuje Andreas Antonopoulos – slávny evanjelista bitcoinov:

Hovorí, že percento vášho bohatstva, ktoré by ste mali vložiť do bitcoinu, by sa malo rovnať percentuálnemu podielu vášho chápania bitcoinu ako subjektu.

A tiež si myslím, že je to vynikajúci barometer, pretože to nakoniec zabráni tomu, aby ste sa príliš angažovali v investovaní. Je to teda dobrý začiatok.

Na záver sa veľa ľudí pýta, aká je minimálna investícia do bitcoinu, ktorú by mali vykonať?

Investície do bitcoinu môžete začať už od 50 dolárov alebo 100 dolárov každý mesiac alebo týždeň a takto sa nebudete snažiť chytiť cenu bitcoinu.

Samotná bitcoinová sieť však sama osebe nestanovuje žiadne minimálne investičné požiadavky, ale môžu existovať bitcoinové služby, ktoré majú minimálne investičné kritériá pre bitcoiny, aby bolo možné cez ne nakupovať bitcoiny.

Kedy investovať do bitcoinu?

Bitcoiny si môžete kúpiť kedykoľvek, keď si budete istí, že ste pochopili, čo to je !! Nič vám nebráni v nákupe bitcoinu, najmä keď sa s ním obchoduje 24 x 7 po celom svete.

Ale viem, že niektorí z vás možno hľadajú perfektný cenový bod pred vstupom do bitcoinovej investície. A poviem úprimne, nikto nepozná tento vstupný bod a všetci len hádajú !!

Najlepší čas je teda teraz a najlepší spôsob nákupu bitcoinu je, postupne, každý týždeň alebo každý mesiac.

Ale napriek tomu, ak chcete staviť paušálnu sumu peňazí na bitcoin a hľadáte cenový bod, potom vám môže Bitcoin Mayer Multiple a Bitcoin NVT Ratio poskytnúť nejaký nápad alebo nápovedu.

Ako investovať do bitcoinu v Indii?

Investovanie do bitcoinu v Indii začalo byť trochu zdĺhavé, najmä potom, čo RBI prerušila vzťahy medzi bankami a burzami kryptomien v Indii..

Bitcoin však nie je v Indii nezákonný, a preto vám veľa služieb umožňuje investovať do bitcoinu v Indii spôsobom peer to peer. Niektoré z týchto služieb sú:

Ako investovať do bitcoinu v Južnej Afrike?

Juhoafrická republika sa osobitne zaujímala o bitcoiny a existuje veľa spôsobov, ako investovať do bitcoinu v Južnej Afrike. Niektoré zo služieb bitcoinu, ktoré vám umožňujú investovať do BTC pomocou juhoafrického randu (ZAR), sú:

Investovanie do ťažby bitcoinov

Je rok 2019 a ja by som vám neodporúčal investovať do ťažby bitcoinov, pokiaľ nie ste ochotní vopred minúť 100 a 1 000 amerických dolárov.

Ťažba bitcoinov sa stala dávno mimo dosahu jednotlivých investorov v rokoch 2014 – 2015. V rokoch 2014 – 2015 zmluvy o cloudovej ťažbe predtým fungovali pre individuálnych investorov, ale už nie.

Bitcoinová ťažba je veľmi energetický a nákladný proces, ktorý si vyžaduje vyhradené dátové centrá a ťažobné farmy. Preto teraz nemá zmysel investovať do ťažby bitcoinov.

Namiesto toho by som vám navrhol, aby ste buď kúpili bitcoin, alebo zarobili bitcoin prácou za to !!

Záver: Ako začať s bitcoinom?

Myslím, že už ste dostali odpovede na vaše nasledujúce otázky:

 • Ako investovať peniaze do bitcoinu?
 • Ako investovať do bitcoinu a zarobiť peniaze?
 • Ako bitcoiny? alebo Ako začať s bitcoinom?

Takže teraz vám to chcem povedať prečo som investoval do bitcoinu?

Investoval som do BTC, pretože ma strhla skutočnosť, že peniaze mohli existovať mimo sféru a kontrolu vlád. Bitcoin mi pomohol spochybniť moje chápanie peňazí.

Nakoniec by sa mi podarilo zistiť, čo sú peniaze? A čo by to malo byť & nemalo by byť?

Nakoniec ma vedie k tomuto záveru, že:

Bitcoin zabíja stimul, pre ktorý politici spolitizujú a bankári robia bankovníctvo !!

Preto HODL BTC a naďalej povzbudzujem ľudí, aby robili to isté !!

Ak máte ďalšie otázky týkajúce sa investovania BTC, neváhajte a strieľajte v sekcii komentárov nižšie. A ak zistíte, že táto príručka je užitočná, šírte lásku zdieľaním na Twitteri, Telegrame, & Facebook !!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map