Bittrex sa stal jednou z najväčších búrz kryptomeny so sídlom v USA. Mnoho obchodníkov s kryptomenami používa Bittrex, pretože funguje a dodržuje prísne regulačné prostredie v USA. Pokiaľ však ide o výpočet daní z bittrexu a zostavenie požadovaných formulárov o dani z bittrexu, nastáva množstvo výziev. 

Tento článok pojednáva o týchto problémoch a vysvetľuje najjednoduchší spôsob, ako zostaviť požadovaný bittrex a kryptomenové daňové formuláre.

Ako sa kryptomeny zdaňujú

The Lieči IRS kryptomeny ako majetok na daňové účely, nie ako mena. Rovnako ako u iných foriem majetku – akcií, dlhopisov, nehnuteľností -, aj pri predaji, obchodovaní alebo inom nakladaní s kryptomenou za viac alebo menej, ako ste ju kúpili, vám vznikne povinnosť daňového výkazníctva.. 

V tomto zmysle vyzerá obchodovanie s kryptomenami podobne ako obchodovanie s akciami na daňové účely.

Ak ste napríklad kúpili 0,1 bitcoinu za 1 000 dolárov v apríli 2018 a potom ste ho o dva mesiace predali za 2 000 dolárov, máte kapitálový zisk 1 000 dolárov. Tento zisk nahlásite vo svojom daňovom priznaní a podľa toho, do akej daňovej skupiny spadáte, budete platiť určité percento dane zo zisku. Sadzby kolíšu na základe vášho daňového pásma a podľa toho, či išlo o krátkodobý vs. dlhodobý zisk. To platí pre všetky kryptomeny.

Na druhú stranu, ak ste svoju kryptomenu predali za menej, ako ste ju získali, môžete odpísať túto kapitálovú stratu aby ste ušetrili peniaze na svojich krypto daniach. 

Môžete si prečítať náš blogový príspevok, Kompletný sprievodca po daniach z kryptomeny, pre hlbšiu diskusiu o krypto daniach.

Dane z Bittrexu – odbúranie problému


Bittrex v skutočnosti nedokáže poskytnúť používateľom potrebné daňové správy, ktoré sa bežne dostávajú vo svete obchodovania s akciami z mnohých dôvodov.

Prvým problémom je, že veľa obchodov na Bittrexe je kótovaných v kryptomene. Pretože musíte v čase svojich obchodov počítať reálnu trhovú hodnotu vo svojej miestnej mene FIAT, stáva sa to veľmi problematické a spoločnosť Bittrex nesleduje pôvodné náklady ani údaje o reálnej trhovej hodnote naprieč obchodmi..

Druhý problém – a oveľa väčší – pochádza zo základnej podstaty kryptomeny. Pretože ste schopní posielať kryptomeny do a zo siete Bittrex, napríklad posielanie bitcoinov z vonkajšej peňaženky do mojej bittrexovej peňaženky, Bittrex nemá žiadny spôsob, ako zistiť, za akú cenu (nákladovú základňu) ste dané kryptomenu získali. Nákladová báza je základný údaj, ktorý potrebujete výpočet vašich krypto daní.

O tomto probléme sme sa podrobnejšie rozprávali v našom blogovom príspevku, Problém dane z kryptomeny

Bittrex dane Z dokumentácie podpory Bittrex

Bittrex vám nemôže poskytnúť presné daňové správy

Takže aj keby vám spoločnosť Bittrex chcela poskytnúť presné daňové správy, v ktorých by ste podrobne uviedli svoje kapitálové zisky a straty a všetko, čo potrebujete na ich vykazovanie k vašim daniam, v skutočnosti fyzicky nemajú tieto možnosti problém dane z kryptomeny. Platí to pre všetky hlavné kryptomenové burzy a pre používateľov kryptomien to predstavuje veľký problém.

Takže ak mi Bittrex nemôže dať moje potrebné daňové formuláre, ako ich môžem získať?

Aby bolo možné správne vybudovať svoje potrebné krypto daňové formuláre, musíte spojiť všetky svoje údaje o kryptomene, ktoré tvoria vaše nákupy, predaje, obchody, kvapky vzduchu, vidličky, vyťažené mince, výmeny a výmeny na všetkých burzách, ktoré používate.

Môžete to urobiť ručne tak, že exportujete všetky svoje súbory histórie obchodovania z búrz a vykonáte transakciu kapitálových ziskov a strát pre každý obchod. Bittrex rozdeľuje spôsob načítania súboru histórie obchodovania tu. Akonáhle budete mať svoju obchodnú históriu, každá daňová udalosť by sa mala zaznamenať na formulári 8949 a váš čistý zisk by sa mal preniesť do vášho plánu 1040 D. Prechádzame procesom manuálneho vykazovania v našom článku tu: ako vykázať kryptomenu na daniach.

Bittrex dane

Softvér na zdanenie kryptomeny – alternatívny prístup

Prípadne môžete použiť softvér na krypto dane, ako je CryptoTrader.Tax zautomatizovať celý proces vykazovania daní. 

Pri použití softvéru na kryptodanenie jednoducho importujete celú svoju obchodnú a transakčnú históriu zo všetkých svojich búrz na platformu. Môžete to urobiť tak, že vložíte súbor histórie obchodovania z burzy alebo prepojíte svoj účet s kľúčom API. Softvér tieto údaje automaticky roztriedi a vyčistí a kliknutím na tlačidlo vytvorí požadované daňové formuláre. Krátke video nižšie ukazuje proces importu Bittrex.

Tieto vygenerované daňové správy môžete dať daňovému odborníkovi, sami si ich založiť alebo nahrať do svojho obľúbeného softvéru na registráciu daní TurboTax pre kryptomenu alebo TaxAct pomocou partnerstiev CryptoTrader.Tax.

Môžeš uč sa viac o tom, ako CryptoTrader.Tax automatizuje proces vykazovania kryptovej dane tu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector