Coinbase sa rozrástla na jednu z najväčších a najvýznamnejšie využívaných búrz kryptomien na svete. Bohužiaľ, dokončenie daní z Coinbase a spojenie potrebných formulárov dane z Coinbase je stále bolestivý proces. V tejto príručke rozoberáme tieto problémy a diskutujeme presne o tom, ako nahlásiť svoju kryptoaktivitu Coinbase na vašich daniach.

Prehľad krypto daní

S kryptomenami ako bitcoin sa zaobchádza ako s majetkom IRS. Medzi ďalšie formy majetku, ktoré by ste mohli poznať, patria akcie, obligácie a nehnuteľnosti.

Rovnako ako tieto iné formy majetku, aj kryptomeny podliehajú pravidlám o kapitálových ziskoch a stratách a je potrebné ich vykazovať na vašich daniach tu v USA (ako aj v iných krajinách vrátane UK, Kanada, a Austrália).

Zjednodušene povedané, keď predáte, obchodujete alebo inak zlikvidujete svoju kryptomenu, získate z investície kapitálový zisk alebo stratu. Tieto zisky a straty sa vykazujú Formulár IRS 8949 a sú súčasťou daňového priznania.

Príklad

Mitchell v apríli 2018 nakupuje 0,1 bitcoinu za 1 000 dolárov a o dva mesiace ho predáva za 2 000 dolárov. 

V tomto príklade má Mitchell kapitálový zisk 1 000 dolárov. Tento zisk vykazuje vo svojom daňovom priznaní a podľa toho, do akej daňovej skupiny spadá Mitchell, platí určité percento dane zo zisku. Sadzby kolíšu na základe jeho daňového pásma a podľa toho, či išlo o krátkodobý vs. dlhodobý zisk.  

Ak na druhej strane utrpel Mitchell namiesto zisku stratu, jeho strata kryptomeny by v skutočnosti znížil jeho zdaniteľný príjem a znížil by sa jeho celkový daňový výmer za daný rok.

Ak si chcete podrobne prečítať, ako fungujú dane z kryptomien, pozrite si náš blogový príspevok: Kompletný sprievodca po roku 2020 pre krypto dane.


Dane z coinbase a IRS

Musíte platiť dane z Coinbase??

Skrátka záleží. 

Možno by ste nemuseli „platiť“ dane, ak ste mali iba kapitálové straty (t. J. Stratili ste peniaze zo všetkých svojich krypto investícií); svoju kryptoaktivitu však určite musíte nahlásiť – aj keď ste mali za rok iba straty v daňovom priznaní. 

Príklad

Sara nakupuje 10 ETH za 1 000 dolárov na Coinbase. O dva mesiace neskôr ich predáva za 800 dolárov.

V tomto scenári nebude Sara „dlžiť“ peniaze vo forme daní, pretože jej vznikla kapitálová strata; stále je však povinná túto stratu nahlásiť v daňovom priznaní.

Ako hlásiť dane z coinbase

Oznamujete svoje krypto transakcie z Coinbase rovnako, ako keby ste nakupovali a predávali akcie na burze. 

Z daní musíte nahlásiť všetky zdaniteľné udalosti, ktoré vznikli v dôsledku vašej kryptoaktivity.

A zdaniteľná udalosť je konkrétna akcia, ktorá vedie k vzniku daňovej povinnosti. Kedykoľvek dôjde k jednej z týchto „zdaniteľných udalostí“, vyvoláte kapitálový zisk, stratu kapitálu alebo príjmovú udalosť, ktorú je potrebné nahlásiť. Je to také jednoduché. 

Z usmernení IRS boli prevzaté nasledujúce informácie o tom, čo sa vo svete kryptomien považuje za zdaniteľnú udalosť:

  • Obchodovanie alebo predaj kryptomeny za fiatovú menu (napríklad USD) 
  • Obchodovanie jednej kryptomeny s druhou kryptomenou
  • Výdavky kryptomeny na nákup tovaru alebo služby
  • Zarábanie kryptomeny ako príjem (práca, poskytované služby atď.)

Príklad 1:

Christopher v júli nakupuje 1 BTC za 5 000 dolárov od Coinbase. O dva mesiace neskôr predá tento 1 BTC za 7 000 dolárov. Christopher uznáva kapitálový zisk 2 000 dolárov z predaja / predaja svojich 1 BTC. 

Predaj bitcoinu za USD je zdaniteľnou udalosťou a zisk 2 000 dolárov musí byť uvedený v Christopherovom daňovom priznaní.

Príklad 2:

Meg nakupuje 20 XRP za 50 dolárov na Coinbase. O mesiac neskôr vymenila 20 XRP za 0,05 ETH. V čase uzavretia obchodu bola trhová hodnota 0,05 ETH 70 dolárov. Meg uznáva kapitálový zisk 20 dolárov z tohto obchodu svojho XRP. Obchodovanie jednej kryptomeny s druhou spúšťa zdaniteľnú udalosť a Meg tento zisk hlási zo svojich daní.

Príklad 3:

John nakupuje 1 ETH za 100 dolárov na Coinbase. O týždeň neskôr použije svoj 1 ETH na nákup novej TV s plochou obrazovkou. V čase nákupu mal jeho 1 ETH reálnu trhovú hodnotu 120 dolárov. John uznáva kapitálový zisk 20 dolárov z predaja 1 ETH na kúpu svojej televízie. Toto je zdaniteľná udalosť a súvisiaci zisk sa zaznamená v Johnovom daňovom priznaní. 

Vykazovanie ziskov a strát na formulári IRS 8949

O každej zdaniteľnej udalosti a o každom kapitálovom zisku alebo strate z vašich krypto transakcií je potrebné informovať Formulár IRS 8949 (na obrázku nižšie). Podrobne si prečítame, ako vyplniť tento formulár v našom blogovom príspevku tu: Ako vykazovať kryptomenu na daniach.

Formulár Coinbase 8949

Coinbase daňové doklady

V tejto chvíli si možno kladiete otázku, či Coinbase poskytuje nejaké daňové doklady, ktoré to uľahčia?

Krátka odpoveď je áno, majú. 

Coinbase poskytuje oprávneným používateľom súbory 1099-K, 1099-MISC a súbor CSV histórie transakcií na daňové vykazovanie. 

Tieto daňové dokumenty, žiaľ, používateľom nevyhnutne uľahčujú proces vykazovania. Častokrát to robia neprehľadnejším.

Ak by ste sa chceli ďalej venovať týmto dokumentom, každý z nich analyzujeme v našom blogovom príspevku tu: Podáva Coinbase správy IRS?

Ako na to?

Toto bolo doposiaľ veľa informácií. Teraz, keď máte základné vedomosti o tom, ako Coinbase funguje z hľadiska daňového výkazníctva, poďme si predstaviť celý príklad, ktorý ukazuje, ako môžete platiť dane z coinbase..

Krok 1: Stiahnite si súbor CSV História transakcií

Prvým krokom pre hlásenie vašich kapitálových ziskov a strát z obchodnej činnosti Coinbase je spojenie všetkých vašich historických transakcií.

Môžete použiť softvér na zdanenie kryptomeny ako CryptoTrader.Tax automaticky načítať históriu transakcií, alebo si môžete stiahnuť súbor CSV „História transakcií“ priamo zo svojho účtu Coinbase a výpočty vykonať manuálne.

Naučte sa, ako stiahnuť svoj súbor CSV s históriou transakcií Coinbase tu.

Krok 2: Vypočítajte svoje zisky a straty

Keď máte záznamy, ktoré obsahujú všetky transakcie vykonané na Coinbase, môžete začať počítať kapitálový zisk alebo stratu z každej zdaniteľnej udalosti (predaj, obchodovanie atď.).

Napríklad, ak bola moja transakčná história podobná nižšie, takto by som vypočítal svoje kapitálové zisky.

1/2/19 KÚPIŤ 0,0849329 BTC @ 800 dolárov

2. 2. 19 PREDAJTE 0,0849329 BTC @ 940 USD

940 dolárov – 800 dolárov = 140 dolárov

Za túto jednu zdaniteľnú udalosť (predaj 0,0849329 BTC) uznávam zisk 140 dolárov.

Krok 3: Oznámte každý zisk / stratu na formulári 8949

Po vykonaní všetkých výpočtov ziskov a strát musíte jednoducho každý z nich nahlásiť Formulár 8949.

Na základe vyššie uvedeného príkladu by som zahrnul jeden záznam pre kapitálový zisk 140 dolárov zo zdaniteľnej udalosti predaja mojich BTC.

Profesionálny tip: Ak máte veľké množstvo obchodov alebo ste použili veľa rôznych kryptoburz, môže vám to ušetriť značný čas na použitie CryptoTrader.Tax na automatické vyplnenie formulára 8949 na základe vašej histórie transakcií.

Krok 4: Nahláste akýkoľvek príjem kryptomeny

Ak máte nejaké ťažobné alebo stávkové príjmy alebo zarobené kryptomeny cez Coinbase Earn, nezabudnite to nahlásiť osobitne od svojich kapitálových ziskov / strát.

Môžete sa dozvedieť viac o príjem z ťažby / vkladu tu.

Krok 5: Podajte svoje daňové priznanie

Po dokončení všetkých hlásení ste pripravení podať daňové priznanie. 

Správy CryptoTrader.Tax Coinbase

Softvér na zdanenie kryptomeny

Ak využívate iné kryptomeny ako Coinbase alebo ak máte veľký počet transakcií, môžete vidieť, ako môže byť proces daňového výkazníctva pre všetky vaše transakcie dosť bolestivý.. 

CryptoTrader.Tax bola postavená s cieľom vyriešiť tento problém a automatizovať celý proces vykazovania krypto daní. 

Vytvorenie účtu je úplne zadarmo. Svoj účet Coinbase môžete pripojiť priamo k platforme, ako aj k akejkoľvek inej burze, ktorú používate, a kliknutím na tlačidlo môžete importovať svoje historické nákupy, predaje a obchody..

Po importovaní celej histórie transakcií do vášho účtu vykoná CryptoTrader.Tax všetky čísla a automaticky vygeneruje všetky potrebné údaje. krypto daňové formuláre pre vás (vrátane formulára 8949).

Tieto správy môžu byť odovzdané daňovému odborníkovi alebo dokonca importované do vášho obľúbeného registračného softvéru, ako je TurboTax alebo TaxAct

Môžete sa dozvedieť viac o ako tu funguje CryptoTrader.Tax.

Ukážka daňového výkazníctva Coinbase

Presný proces vykazovania daní z Coinbase si môžete pozrieť v aplikácii CryptoTrader.Tax v krátkom videu nižšie.

Otázky?

Máte ďalšie otázky týkajúce sa daní Coinbase? Náš tím to robí už dlho a radi zodpovieme všetky vaše otázky! Oslovte nás priamo na adrese [email protected]

Zrieknutie sa zodpovednosti – tento príspevok slúži iba na informačné účely a nemal by sa vykladať ako daňové alebo investičné poradenstvo. O tom, ako máte zaobchádzať so zdaňovaním digitálnych mien, obráťte sa na svojho daňového experta, CPA alebo daňového právnika.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector