Ako nahlásiť kryptomenu na daniach: 2020

V tejto príručke identifikujeme, ako nahlásiť kryptomenu na vašich daniach v USA. Kompletný prehľad o tom, ako IRS zaobchádza s kryptomenami ako bitcoin, nájdete v našom oficiálny sprievodca daňou z kryptomeny.

Ako vykazovať kryptomenu na daniach

Správy o dani z kryptomeny sa spočiatku môžu javiť ako skľučujúca. Je však potešujúce vedieť, že zaznamenávanie ziskov a strát kryptomeny funguje rovnako ako zaznamenávanie ziskov a strát z investovania do akcií alebo iných foriem majetku..

Existuje 5 krokov, ktoré by ste mali dodržať, aby ste mohli efektívne ukladať dane z kryptomeny:

 1. Vypočítajte svoje kryptové zisky a straty
 2. Vyplňte formulár IRS 8949
 3. Zahrňte svoje celkové sumy od 8949 do formulára D
 4. Zahrňte akýkoľvek príjem z kryptomeny do Prílohy 1 (alebo Prílohy C, ak sa venujete kryptotermálnym daniam ako samostatne zárobkovo činné osoby)
 5. Vyplňte zvyšok daňového priznania

Nižšie podrobne prechádzame každý z týchto krokov.

1. Vypočítajte svoje zisky a straty kryptomeny

Pre každý zdaniteľná udalosť (predaj, obchodovanie alebo predaj vášho kryptomeny), musíte vypočítať svoj zisk alebo stratu z transakcie. Ak si nie ste istí, ktoré z vašich krypto transakcií sú zdaniteľné, pozrite si naše sprievodca krypto daňou

Vaše kapitálové zisky a straty sa každý po druhom hlásia do formulára 8949.

Príklad:


Mitchell 1. júla kúpil 1 bitcoin za 10 000 dolárov. O dva mesiace neskôr zobchodoval 0,5 tohto bitcoinu za 15 ETH. Reálna trhová hodnota 15 ETH v čase tohto obchodu bola 6 000 dolárov.

Obchodovanie s bitcoinmi za ETH je zdaniteľná udalosť, takže Mitchell musí vypočítať a nahlásiť svoj zisk / stratu z tejto transakcie.

Mitchellova základňa nákladov na jeho 0,5 BTC je 5 000 dolárov. Reálna trhová hodnota 15 ETH je 6 000 dolárov. Pomocou nižšie uvedenej rovnice môžeme vypočítať Mitchellov kapitálový zisk z tejto transakcie na 1 000 dolárov

Reálna trhová hodnota – základ nákladov = zisk / strata

Tento zisk 1 000 dolárov uvádzame na Mitchellovej hodnote 8949.

Musíte vypočítať každý kapitálový zisk a stratu pre všetky vaše transakcie s kryptomenou a nahlásiť ich na 8949. 

Softvér na zdanenie kryptomeny ako CryptoTrader.Tax to za vás zvládne automaticky. Jednoducho pripojte svoje burzy, importujte svoje historické transakcie a nechajte softvér, aby v priebehu niekoľkých sekúnd prelomil vaše zisky a straty pre všetky vaše transakcie..

2. Vyplňte formulár IRS 8949

Po výpočte ziskov a strát z každej z vašich zdaniteľných udalostí v kryptomene môžete tieto informácie použiť na vyplnenie formulára 8949..

Formulár IRS 8949 sa používa na vykazovanie predaja a predaja kapitálových aktív. Niektoré príklady kapitálových aktív zahŕňajú akcie, dlhopisy a áno, kryptomeny.

Pre každú zdaniteľnú transakciu vyplňte na 8949 toto:

 • Popis nehnuteľnosti, ktorú ste predali (a)
 • Dátum, kedy ste pôvodne nadobudli nehnuteľnosť (b)
 • Dátum predaja alebo predaja majetku (c)
 • Výnosy z predaja (reálna trhová hodnota) (d)
 • Základ nákladov v nehnuteľnosti (e)
 • Zisk alebo strata (h)

Reportujte kryptomenu na daniach s 8949

Nasledujúce video predstavuje demonštráciu procesu vypĺňania formulára 8949 pre transakcie kryptomeny.

Namiesto ručného vyplnenia tohto formulára môžete použiť softvér ako CryptoTrader.Tax aby ste automaticky vyplnili číslo 8949 na základe vašich historických údajov o transakciách. Môžete sa dozvedieť, ako softvér na krypto dane funguje tu.

3. Zahrňte celkové sumy od 8949 podľa harmonogramu D

Keď je vaša 8949 vyplnená, vezmite celkový čistý zisk alebo stratu z 8949 a zahrňte ich ďalej Naplánovaný.

Plán D hlási vaše celkové kapitálové zisky a straty zo všetkých zdrojov. Okrem vašich krátkodobých a dlhodobých ziskov, ktoré pochádzajú z 8949 a vašej kryptoaktivity, zahŕňajú ďalšie riadkové položky uvedené v zozname D plán K-1 prostredníctvom spoločností, majetkov a trustov..

Hlásenie krypto dane podľa harmonogramu D Naplánovaný

4. Zahrňte akýkoľvek krypto príjem 

V určitých scenároch sa kryptomena získava vo forme bežného príjmu, a nie kapitálových výnosov. Patria sem kryptomena získaná z ťažby, vkladu alebo zarobeného úroku.

Mnoho jednotlivcov nemá žiadny druh kryptomeny, pretože práve špekulovali o cene nákupom / predajom / obchodovaním na burzách. Pre tých, ktorí zarábajú krypto, je však potrebné tento príjem zahrnúť do daňového priznania.

Príjmy z kryptomeny by sa mali vykazovať jedným z dvoch spôsobov: buď ako osobný príjem, alebo ako príjem zo samostatnej zárobkovej činnosti. Celý článok si prečítajte v našom článku dane z ťažby kryptomeny

Kryptomenu, ktorú ste zarobili osobne (nie ako samostatne zárobkovo činná osoba), je potrebné uviesť v Prílohe 1 „Dodatočný príjem a úpravy príjmu“. Váš celkový príjem z kryptomeny by sa mal uviesť v riadku 8: Ostatné príjmy.

Na druhej strane, ak prevádzkujete ťažbu kryptomeny alebo prijímate príjmy z kryptomeny ako samostatne zárobkovo činné osoby (živnostník, nezávislý dodávateľ, člen partnerstva alebo podnikáte inak pre seba), váš príjem z kryptomeny musí byť hlásené v zozname C.

Ak nahlasujete svoj príjem z kryptomeny z domácej krypto bane ako príjem zo samostatnej zárobkovej činnosti podľa harmonogramu C, možno bude možné odpočítať určité odpočty, ako napríklad elektrina a ďalšie náklady..

Naplánujte si hlásenie dane z kryptomeny podľa plánu C.

5. Vyplňte zvyšok daňového priznania

Teraz, keď ste vyplnili 8949 a zahrnuli ste svoje príjmy z kryptomeny, môžete dokončiť zvyšok daňového priznania.

Softvér na šifrovanie daní

Namiesto toho, aby to robili ručne, dnes veľa investorov do kryptomien využíva softvér na zdanenie kryptomeny CryptoTrader.Tax na spracovanie ich kryptodaňových správ.

Stačí zvoliť každú použitú burzu a kliknutím na tlačidlo importovať svoje historické transakcie z tejto burzy. CryptoTrader.Tax automaticky generuje vaše krypto daňové formuláre na základe týchto údajov. Potom môžete svoje prehľady nahrať priamo do TurboTax alebo TaxAct zahrnúť do zvyšku daňového priznania.

CryptoTrader.Tax

Prípadne môžete jednoducho odoslať vygenerované formuláre do svojho daňový profesionál zahrnúť do daňového priznania. Získajte viac informácií o tom, ako funguje CryptoTrader.Tax tu. Začiatok je úplne zadarmo.

Zrieknutie sa zodpovednosti – tento príspevok slúži iba na informačné účely a nemal by sa vykladať ako daňové alebo investičné poradenstvo. O tom, ako máte zaobchádzať so zdaňovaním digitálnych mien, obráťte sa na svojho daňového experta, CPA alebo daňového právnika.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map