Ako postupovať pri zdaňovaní blížencami – vytváranie formulárov pre krypto dane

Spoločnosť Gemini sa stala jednou z najväčších búrz kryptomien so sídlom v USA. Mnoho obchodníkov používa spoločnosť Gemini, pretože funguje a dodržiava prísne regulačné prostredie v USA. Pokiaľ však ide o stanovenie daní pre Blížencov a vytvorenie požadovaných daňových formulárov pre Blížencov, nastáva veľa výziev. 

Tento článok sa venuje tejto problematike a vysvetľuje najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť požadované daňové formuláre Gemini.

Stručný prehľad toho, ako IRS v USA zaobchádza s kryptomenou na daňové účely

IRS zaobchádza s kryptomenami ako s majetkom na daňové účely. Rovnako ako pri iných formách majetku – akcie, dlhopisy, nehnuteľnosti – vám vzniká daňová povinnosť, keď predávate alebo obchodujete s kryptomenou za viac alebo menej, ako ste ju kúpili za. 

V tomto zmysle vyzerá obchodovanie s kryptomenami podobne ako obchodovanie s akciami na daňové účely.

Ak ste napríklad kúpili 0,1 bitcoinu za 1 000 dolárov v apríli 2018 a potom ste ho o dva mesiace predali za 2 000 dolárov, máte kapitálový zisk 1 000 dolárov. Tento zisk nahlásite vo svojom daňovom priznaní a podľa toho, do akej daňovej skupiny spadáte, budete platiť určité percento dane zo zisku. Sadzby sa pohybujú na základe vášho daňového pásma a podľa toho, či išlo o krátkodobý vs. dlhodobý zisk.  

Na druhú stranu, ak ste svoju kryptomenu predali za menej, ako ste ju získali, môžete odpísať že kapitálová strata do ušetrite peniaze na svojich krypto daniach

Dane z Gemini – odbúravanie problému

Spoločnosť Gemini nemôže z mnohých dôvodov poskytnúť používateľom potrebné daňové správy, ktoré sa bežne dostávajú vo svete obchodovania s akciami.


Prvým problémom je, že veľa obchodov na Blížencoch je kótovaných v kryptomene. Pretože musíte v čase svojich obchodov počítať reálnu trhovú hodnotu vo svojej miestnej mene FIAT, stáva sa to veľmi problematické a spoločnosť Gemini nesleduje pôvodné údaje o nákladoch / údaje o reálnej trhovej hodnote naprieč obchodmi..

Po druhé, pretože ste schopní odosielať kryptomeny do a zo siete Gemini, Gemini nemá žiadny spôsob, ako zistiť, za akú cenu ste dané krypto získali. Nákladový základ sú základné údaje, ktoré potrebujete pri výpočte svojich údajov krypto dane.

Môžete si prečítať nášho kompletného sprievodcu, ktorý vám pomôže hlbšie porozumieť ako fungujú dane z bitcoinu

Dostal som 1099-K od spoločnosti Gemini – funguje to na ukladanie mojich krypto daní?

Bohužiaľ, a 1099-K nie je užitočným dokumentom na účely daňového výkazníctva. Tento dokument uvádza iba to, koľko ste vykonali v sieti tretej strany, ako je Gemini, a neobsahuje žiadne potrebné informácie, ako je napríklad cena v USD alebo reálna trhová hodnota vašich transakcií s kryptomenou. Blíženci sú povinní vám poslať 1099 K, ak ste dosiahli dve hranice:

  1. Váš predaj digitálnych aktív za USD na burze presahuje 200 transakcií počas kalendárneho roka
  2. Vaše celkové tržby z predaja digitálneho majetku za USD presahujú počas kalendárneho roka 20 000 dolárov.

Ako bolo uvedené vyššie, na správne nahlásenie kryptomeny na vašich daniach je potrebné nahlásiť nákladovú základňu, reálnu trhovú hodnotu a zisk / stratu za každý predaj, obchod alebo inú zdaniteľnú udalosť, ku ktorej dôjde počas kalendárneho roka. Správny formulár, ktorý musíte nahlásiť, ak formulár IRS 8949, nie 1099-K.

Výmeny ako Blíženci v skutočnosti nemajú schopnosť poskytovať používateľom presné daňové formuláre. Rozoberáme tento problém a prečo existuje, v našom článku: Problém dane z kryptomeny.

Takže ak mi Blíženci nemôžu dať moje potrebné daňové formuláre, ako ich môžem získať?

Aby ste si správne vybudovali svoje potrebné krypto daňové formuláre, musíte spojiť všetky svoje údaje o kryptomene, ktoré tvoria vaše nákupy, predaje, obchody, kvapky vzduchu, vidličky, vyťažené mince, výmeny a výmeny na všetkých burzách, ktoré používate.

Môžete to urobiť ručne tak, že exportujete všetky svoje súbory histórie obchodovania z búrz a vykonáte transakciu kapitálových ziskov a strát pre každý obchod. Každá daňová udalosť by mala byť zaznamenaná na formulári 8949 a váš čistý zisk by mal byť prevedený na váš 1040 harmonogram D. Postupom manuálneho nahlasovania prechádzame v našom článku tu: ako vykázať kryptomenu na daniach.

Vykazovanie daní Gemini

Softvér na šifrovanie daní

Prípadne môžete použiť softvér na krypto dane, ako je CryptoTrader.Tax zautomatizovať celý proces vykazovania daní. 

Pri použití softvér pre krypto dane, jednoducho importujete celú svoju obchodnú a transakčnú históriu zo všetkých svojich búrz na platformu. Softvér tieto údaje automaticky roztriedi a vyčistí a kliknutím na tlačidlo vytvorí požadované daňové formuláre. Nižšie si môžete pozrieť krátke ukážkové video a zistiť, ako môžete importovať svoje transakcie s blížencami.

Tieto vygenerované daňové správy môžete dať daňovému odborníkovi, sami si ich založiť alebo nahrať do svojho obľúbeného softvéru na registráciu daní TurboTax pre kryptomenu alebo TaxAct pomocou partnerstiev CryptoTrader.Tax.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map