Hlásenie krypto daní pre Robinhood – prečo sa líši od iných búrz

Robin Hood sa stala jednou z najpopulárnejších platforiem medzi mladšími demografickými skupinami na nákup, predaj a investovanie do rôznych aktív. V týchto ponukách je zahrnutá možnosť investovať do kryptomien. Na rozdiel od kryptomenových búrz ako Coinbase, Gemini, Bittrex atď, Robinhood Crypto nie umožňujú používateľom prenášať kryptomeny do alebo z platformy Robinhood. Tento faktor spôsobuje, že sa daňové výkazníctvo pre investorov do kryptomeny Robinhood výrazne líši. V tomto článku sa venujeme spôsobu spracovania transakcií kryptomeny Robinhood pre účely daňového výkazníctva.

Krypto dane 101

Vo väčšine krajín sa s kryptomenami ako bitcoin zaobchádza ako s majetkom na daňové účely, nie s menou. Rovnako ako u iných foriem majetku – akcií, dlhopisov, nehnuteľností -, aj pri predaji, obchodovaní alebo inom nakladaní s kryptomenou za viac alebo menej, ako ste ju kúpili, vám vznikne povinnosť daňového výkazníctva.. 

Výsledkom je, že obchodovanie s kryptomenami vyzerá na daňové účely podobne ako obchodovanie s akciami.

Ak by ste napríklad kúpili 0,2 bitcoinu za 2 000 dolárov v máji 2018 a potom ho o dva mesiace predali za 3 000 dolárov, dosiahli by ste kapitálový zisk 1 000 dolárov. Tento zisk nahlásite vo svojom daňovom priznaní a podľa toho, do akej daňovej skupiny spadáte, zaplatíte určité percento dane zo zisku. Sadzby kolíšu na základe vášho daňového pásma a podľa toho, či išlo o krátkodobý vs. dlhodobý zisk. To platí pre všetky kryptomeny.

V našom blogovom príspevku sa hlbšie zaoberáme základmi krypto daní, Sprievodca daňami z kryptomeny.

Prečo je Robinhood iný?

Robinhood nie je natívna spoločnosť zaoberajúca sa kryptomenami. To znamená, že Robinhood nie je postavený „na reťazci“ a neumožňuje posielať kryptomeny do „Robinhood peňaženky“. Kryptomeny môžete nakupovať a predávať iba priamo na serveri Robinhood. Zakúpené BTC od Robinhood nemôžete poslať do vlastnej externej peňaženky. Taktiež nemôžete posielať BTC z externej peňaženky na svoj účet Robinhood. Všetko sa musí diať v rámci platformy Robinhood.

Aj keď mnohí tvrdia, že ide o „anti-krypto“, umožňuje spoločnosti Robinhood na konci roka exportovať potrebné daňové formuláre týkajúce sa ziskov a strát svojim používateľom..


Na rozdiel od skutočných búrz kryptomeny ako napr Coinbase alebo Blíženci, Robinhood presne vie, koľko ste získali alebo stratili zo svojich krypto investícií, pretože každý jeden nákup, predaj alebo iná transakcia sa udiala v jeho hradbách.. 

Coinbase a ďalšie kryptoburzy na druhej strane túto schopnosť nemajú, pretože máte schopnosť kedykoľvek zasielať kryptomeny do Coinbase alebo z Coinbase. Kedykoľvek sa zúčastníte tohto typu prevodu, Coinbase stratí schopnosť poskytovať vám úplné správy o ziskoch a stratách. Tento problém podrobne popisujeme v našom blogovom príspevku tu: Prečo burzy kryptomeny nemôžu používateľom poskytovať presné daňové správy.

Pretože Robinhood nie je „natívnou“ kryptomenovou spoločnosťou, je skutočne schopná poskytnúť svojim používateľom kompletnú správu o ziskoch a stratách. Táto forma je známa ako 1099-B.

Robinhood 1099-B

Tu si môžete stiahnuť svoju 1099-B vpravo zo svojho účtu Robinhood. Podobne ako iné typy daňových dokladov prijatých na konci roka (W2 atď.), Môžete importovať tento 1099-B, ktorý dostanete od Robinhood, do softvéru na registráciu daní, ako je TurboTax, alebo ho dať priamo daňovému odborníkovi, aby vo vašom mene podal správu..

Túto 1099-B nemusíte importovať do konkrétnych súborov softvér pre krypto dane ako CryptoTrader.Tax. Opäť je to tak preto, lebo všetky vaše zisky, straty, základ nákladov a výnosov sú už úplne uvedené na 1099-B, ktoré dostávate od Robinhood. Nie je potrebné to robiť dvakrát.

Čo ak okrem Robinhood použijem aj iné burzy?

Ak okrem Robinhood využívate aj iné tradičné burzy s kryptomenami, budete musieť tieto transakcie z týchto ostatných búrz agregovať, aby ste vytvorili potrebné daňové formuláre týkajúce sa ziskov a strát. Môžete použiť softvér na zdanenie kryptomeny ako CryptoTrader.Tax, ktorý vám umožní spojiť transakcie zo všetkých ostatných búrz, ktoré používate a generujete. potrebné daňové správy kliknutím na tlačidlo.

Vy nemal by zahrnúť Robinhood obchody do týchto agregovaných prehľadov. Mali by sa s nimi zaobchádzať osobitne – pamätajte na to preto, lebo Robinhood je úplne oddelený. 

Príklad TurboTax

Ak používate TurboTax alebo akýkoľvek iný softvér na registráciu daní, mali by ste importovať svoj TurboTax CSV, ktorý CryptoTrader.Tax exportuje, a tiež váš 1099-B, ktorý Robinhood exportuje do vášho TurboTax účet. Po nahraní oboch týchto údajov sa všetky vaše transakcie zahrnú do daňového priznania. Žiadne údaje sa nebudú počítať dvojnásobne. 

Máte nejaké otázky? Neváhajte a porozprávajte sa s našim živým tímom podpory zákazníkov. Tím rád pomôže s odpoveďami na otázky a ozve sa vám mimoriadne rýchlo!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Táto príručka je poskytnutá len na informačné účely. Nie je zamýšľané ako náhrada za daňové, audítorské, účtovné, investičné, finančné alebo právne poradenstvo.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map