IRS začína tvrdo zasahovať proti jednotlivcom, ktorí obchodovali s bitcoinmi a inými kryptomenami, ale neoznámili to na svojich daniach.

Nedávno sa objavili správy, že niektorí daňoví poplatníci dostali varovné listy od úradu IRS. Tieto listy prichádzajú v troch variáciách 6173, 6174 a 6174-A a konkrétne sa týkajú pozícií kryptomeny:

„Máme informácie, že máte alebo ste mali jeden alebo viac účtov obsahujúcich virtuálnu menu, ale nemuseli sme správne nahlásiť vaše transakcie týkajúce sa virtuálnej meny, ktoré zahŕňajú kryptomenu a kryptomenové virtuálne meny.“

List IRS 6174 A List IRS 6174-A

Ako sa kryptomena zdaňuje v USA.?

IRS zaobchádza s kryptomenami ako s majetkom na daňové účely, nie ako s menou. Rovnako ako pri iných formách majetku – akcie, dlhopisy, nehnuteľnosti – vám vzniká daňová povinnosť, keď predáte alebo obchodujete so svojou kryptomenou za viac alebo menej, ako ste ju získali.

Ak ste napríklad kúpili 0,1 bitcoinu za 1 000 dolárov v apríli 2018 a potom ste ho o dva mesiace predali za 2 000 dolárov, máte kapitálový zisk 1 000 dolárov.

Tento zisk nahlásite vo svojom daňovom priznaní a podľa toho, do akej daňovej skupiny spadáte, budete platiť určité percento dane zo zisku. Sadzby kolíšu na základe vášho daňového pásma a podľa toho, či išlo o krátkodobý vs. dlhodobý zisk.

Aby ste mohli tieto zisky a straty vykázať na svojich daniach, musíte mať záznamy o svojej nákladovej základni a reálnej trhovej hodnote pre každý predaj alebo obchod so svojimi kryptomenami v čase predaja. Nákladová báza je jednoducho suma peňazí, ktorú ste vložili do nadobudnutia majetku. Reálna trhová hodnota je iba dolárová hodnota, ktorú ste dostali pri predaji alebo predaji aktíva.


Ak zostaneme pri príklade vyššie, základ vašich nákladov je 1 000 dolárov a vaša reálna trhová hodnota je 2 000 dolárov. Každé z týchto údajov by ste vykázali spolu so ziskom 1 000 dolárov z transakcie na svojich daňových dokladoch. Tento proces by mal znieť povedome, ak investujete do akcií alebo s nimi obchodujete, pretože ide o rovnaký proces podávania správ, aký prechádzajú obchodníci s akciami.

Môžete si prečítať náš 2019 Sprievodca daňou z kryptomeny pre úplnejší a dôkladnejší prehľad.

Čo by som mal robiť s listom IRS?

Najskôr nie ste sami, ak ste dostali tento list. IRS rozposlal viac ako 10 000 týchto listov mnohým skorým zákazníkom Coinbase – nielen podozrivým z daňových podvodov. To, čo by ste mali urobiť, sa líši podľa typu doručeného listu. List 6174 & 6174-A nie sú žiadne akčné písmená. To znamená, že na tieto listy nemusíte odpovedať, ak ste splnili všetky povinnosti týkajúce sa registrácie kryptomeny uvedené v liste. Tieto listy odporúčajú, aby ste podali opravné alebo delikventné výnosy, ak si myslíte, že ste v minulých rokoch nezaslali správne kryptodane.

Naproti tomu list 6173 vyžaduje vašu akciu. Ak na tento list neodpoviete včas, váš daňový účet skontroluje IRS. Mali by ste si prečítať "Čo musíte urobiť do uvedeného dátumu „odpovedať do“" oddiel v liste a poskytnúť potrebné dokumenty IRS. Kvalifikovaný daňový odborník spolu s pomocou Správy CryptoTrader.Tax vám pomôže zorientovať sa v požiadavkách listu 6173.

Môžeš použiť Formulár IRS 1040X upraviť daňové priznania za predchádzajúci rok.

Môžete tiež použiť populárne softvérové ​​programy na registráciu daní, ako je TurboTax podať pozmeňujúci návrh.

Je dôležité si uvedomiť, že ide o poučné listy zaslané IRS, ktoré môžete získať napriek tomu, že ste úplne v súlade so všetkými vašimi správami o kryptomene. Zámerom týchto typov mechanizmov je zvýšiť súlad s vykazovaním v kryptomene a nie nevyhnutne penalizovať daňových poplatníkov..

Vykazovanie kryptomeny na vašich daniach

Pri registrácii alebo v tomto prípade pri zmene daní potrebujete dva formuláre: 1040 Príloha D a 8949. Model 8949 je dôležitá forma, ktorú budete musieť vytvoriť, aby ste mohli upraviť výnosy z minulého roka.

Pomocou 8949 budete podrobne opisovať každý bitcoin a kryptomenu zdaniteľná udalosť ktoré sa vyskytli v priebehu roka, ako aj zisky a straty, ktoré ste dosiahli pri každom obchode. Sčítajte ich hore v spodnej časti 8949 a potom preneste celkovú sumu do plánu D. Prečítajte si nasledujúci text, kde nájdete ďalšie podrobnosti ako nahlásiť svoje bitcoiny na daniach.

Výzva

Pretože údaje o kryptomene sú často rozptýlené na mnohých rôznych burzách, peňaženkách a iných platformách, pre používateľov môže byť ťažké nahlásiť všetky svoje aktivity na formulári 8949.

Väčšina obchodov je kótovaná v iných kryptomenách, a nie v hodnotách amerického dolára, čo tento problém ešte zvyšuje. Aby toho nebolo málo, burzy s kryptomenami nie sú schopné svojim používateľom poskytovať presné daňové správy kvôli prenositeľnosti digitálnych mien..

Viac informácií o tom, prečo burzy nemôžu používateľom poskytovať presné daňové správy, si môžete prečítať v našom článku: Problém dane z kryptomeny.

Riešenie – softvér na kryptodanenie

Mnoho používateľov kryptomeny sa obracia na kalkulačky dane z kryptomeny aby im pomohla automatizovať celý proces zostavovania formulára 8949 a ďalšie daňové správy za ich transakcie s kryptomenami.

Môžete použiť softvér ako CryptoTrader.Tax automaticky generovať požadované formuláre. Tieto formuláre potom môžete dať svojmu účtovníkovi, aby s nimi mohol správne upraviť vaše predchádzajúce daňové priznania, alebo môžete tieto formuláre použiť na vlastnú úpravu daňových priznaní..

Ďalej uvádzame video s vysvetlením fungovania platformy CryptoTrader.Tax.

Porozprávajte sa s daňovým profesionálom, ktorý je oboznámený so zdaňovaním kryptomeny

Ak ste dostali tento typ listu od úradu IRS, je ako vždy rozumné poradiť sa s daňovým odborníkom.

Pretože však bitcoiny a kryptomena sú stále takým novým konceptom, mnoho účtovníkov nie je oboznámených s tým, ako sa s digitálnymi aktívami zaobchádza z daňového hľadiska. Je dôležité hovoriť s niekým, kto je oboznámený s krypto.

Z tohto dôvodu sme zostavili adresár profesionáli v oblasti kryptomeny ktorí pracujú v priestore pre našich používateľov

Zrieknutie sa zodpovednosti – tento príspevok slúži iba na informačné účely a nemal by sa vykladať ako daňové alebo investičné poradenstvo. O tom, ako máte zaobchádzať so zdaňovaním digitálnych mien, obráťte sa na svojho daňového experta, CPA alebo daňového právnika.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector