Zapojenie sa do získavania daňových strát s vašimi kryptomenovými aktívami je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako znížiť daňový doklad za daný rok. Nie je žiadnym tajomstvom, že kryptomeny sú mimoriadne volatilné. Toto a množstvo ďalších charakteristík z neho robí neobvykle efektívneho kandidáta na stratégie zberu daňových strát. Táto príručka načrtáva, čo je zber daňových strát, ako ho môžete použiť na zníženie svojej bitcoinovej a kryptografickej daňovej povinnosti a ako môžete využiť CryptoTrader.Tax Nástroj na zber daňových strát, ktorý automaticky zisťuje vaše najväčšie príležitosti na daňové úspory.

Zber daňových strát – čo to je?

Zber daňových strát je prax predaja kapitálového majetku so stratou na vyrovnanie daňovej povinnosti z kapitálových výnosov. Realizáciou alebo „zberom“ straty sú investori schopní vyrovnať dane zo ziskov aj z príjmu. Toto je stratégia znižovania daní, ktorá sa bežne používa vo svete akcií a cenných papierov. 

Príklad

John v danom roku kúpi 1 000 $ akcií spoločnosti Apple a 2 000 $ akcií spoločnosti Tesla. Pri držaní týchto investícií hodnota akcií spoločnosti John’s Apple stúpa na 1 500 dolárov, zatiaľ čo Tesla klesá na 1 700 dolárov. John predáva všetky svoje akcie spoločnosti Apple za 1 500 dolárov.

Bez zberu daňových strát

Bez toho, aby získal svoje straty v akciách spoločnosti Tesla, má John kapitálový zisk za rok 500 dolárov z predaja akcií spoločnosti Apple. John platí dane zo všetkých 500 dolárov z tohto kapitálového zisku.

So zberom daňových strát

Namiesto pokračovania v držaní akcií spoločnosti Tesla môže John svoje straty v spoločnosti Tesla ťažiť predajom pred koncom roka. Kapitálové zisky a straty sa sčítajú spolu za rok, čo vedie buď k čistému zisku alebo strate. Čistý kapitálový zisk Johna je teraz za rok iba 200 dolárov (500 – 300 dolárov). V tomto scenári platí John iba dane z čistého kapitálového zisku 200 dolárov, a nie z 500 dolárov.

Zber daňových strát kryptomenami

S kryptomenami sa na daňové účely zaobchádza ako s majetkom, rovnako ako s akciami. To znamená, že môžete tiež strategicky predávať / obchodovať s kryptami, aby ste vyťažili straty a znížili svoju daňovú povinnosť. Na rozdiel od akcií však majú kryptomeny jedinečné vlastnosti, vďaka ktorým sú ešte lepšími kandidátmi na zber daňových strát. Diskutujeme o nich nižšie. 

Pravidlá predaja prania

Ak dôjde k kapitálovej strate, dôjde k predaju prania a potom zakúpite rovnaký cenný papier späť do 30-denného okna pred alebo po vzniku kapitálovej straty. Toto pravidlo má zabrániť investorom v tom, aby do jedného roka stratili kapitál a potom akcie okamžite odkúpili. The IRS konkrétne uvádza že pravidlá predaja prania sa vzťahujú iba na cenné papiere. Kryptomeny sú majetkom, nie cennými papiermi, ako ich definuje Pokyny IRS. To znamená, že pravidlá predaja umývacích prostriedkov sa v súčasnosti na kryptomenu nevzťahujú.

Prchavosť

Kryptomeny sú mimoriadne volatilné – viac ako tradičné aktíva. Táto volatilita znamená, že investori majú pravidelne príležitosť realizovať a ťažiť straty kapitálu. Pre investorov je zložité zistiť, ktoré z ich kryptomien v ich portfóliu majú najvyššie nákladový základ (pôvodná kúpna cena) v porovnaní so súčasnou trhovou cenou. Jedná sa o aktíva, ktoré predstavujú najväčšiu príležitosť na daňové úspory. CryptoTrader.Tax má v aplikácii zabudovaný nástroj na zisťovanie daňových strát, ktorý používateľom umožňuje automaticky identifikovať, ktorá z ich kryptomien predstavuje najväčšiu príležitosť na získanie strát.

Príklad

Amy tento rok zarobila na kapitálových ziskoch investovaním na trhoch s akciami 15 000 dolárov. Amy tiež investovala do kryptomien ako bitcoin, XRP a ethereum. V decembri Amy importuje svoje transakcie s kryptomenami do CryptoTrader.Tax a všimne si, že jej investície za rok klesli o viac ako 20 000 dolárov. Na získanie týchto strát obchoduje Amy všetky svoje kryptomeny s litecoinmi (a teda vzniká a zdaniteľná udalosť a uvedomenie si jej strát). Straty Amy v kryptomene kompletne vyrovnali všetky jej zisky na akciových trhoch a za rok jej ostala kapitálová strata 5 000 dolárov.

Straty čistého kapitálu až do výšky 3 000 USD s vyrovnaním bežného príjmu

Kedykoľvek sa celkové kapitálové zisky a straty za rok zvýšia na záporné číslo, dôjde k čistej kapitálovej strate. Ak je čistá kapitálová strata menšia alebo rovná 3 000 USD (1 500 USD, ak ste ženatý / vydatá a podávate samostatné daňové priznanie), možno celú túto kapitálovú stratu použiť na vyrovnanie iných druhov príjmu – napríklad príjmu z vašej práce..

Čisté straty presahujúce 3 000 dolárov sa prenesú do ďalších rokov.  

Používanie CryptoTrader.Tax na automatické zisťovanie príležitostí na stratu

Môžete použiť CryptoTrader.Tax na vygenerovanie kompletného prehľadu, v ktorom uvediete svoje najväčšie príležitosti na zber daňových strát. Začnite pripojením svojich búrz a importom všetkých svojich údajov o transakciách kryptomeny do platformy. Historický cenový nástroj CryptoTrader.Tax priradí základ nákladov každej jednej z vašich transakcií kryptomeny.

Zber daňových strát z bitcoinov

Prejdite na kartu Výnosy z daňových strát

Po vygenerovaní daňového výkazu prejdite na kartu „Zber daňových strát“ (na obrázku nižšie). Tento prehľad zobrazuje vaše najväčšie príležitosti na stratu v zostupnom poradí. Správa porovnáva vaše nákladové základy v konkrétnej kryptomene (koľko ste za ňu zaplatili) so súčasnou trhovou cenou. Kryptomeny, ktorých nákladový základ je oveľa vyšší ako súčasná trhová cena, predstavujú najväčšiu príležitosť na získanie daňových strát.

Zbierka daňových strát z kryptomeny

Po odhalení predajte alebo obchodujte

Keď viete, ktoré kryptomeny predstavujú najlepšie príležitosti na úsporu daní, môžete ich podľa vlastného výberu predať alebo s nimi obchodovať. Pamätajte, že predaj alebo obchodovanie s vašimi kryptami vyvolá a zdaniteľná udalosť a „realizovať“ svoje straty v aktíve. 

Po dokončení predaja alebo obchodu importujte transakcie do kroku 2 v CryptoTrader.Tax a znova spustite svoje daňové správy! Potom uvidíte, koľko úrody táto strata znížila vaše čisté zisky.

31. december je medzný – čas je podstatou!

Je dôležité mať na pamäti, že daňový rok končí 31. decembra – aj keď konečný termín na podanie prihlášky je až 15. apríla. To znamená, že svoje straty musíte zbierať pred koncom roka, ak chcete, aby ovplyvnili dane v danom roku. Mnoho investorov mešká, len aby si uvedomili, že by mohli ušetriť peniaze na svojom daňovom účte, ak by predali alebo realizovali straty ešte v decembri. Do tej doby je neskoro.

Nedovoľte, aby sa vám to stalo! Všetky svoje príležitosti na získanie daňových strát si môžete pozrieť vytvorením a daňová správa s CryptoTrader.Tax ešte dnes.

Viac informácií o tom, ako sú kryptomeny zdaňované, sa dozviete u nás Kompletný sprievodca po daniach z kryptomeny.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Táto príručka je poskytnutá len na informačné účely. Nie je zamýšľané ako náhrada za daňové, audítorské, účtovné, investičné, finančné alebo právne poradenstvo.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me