Najlepšie krypto burzy pre amerických obchodníkov (2020)

Regulácia kryptomeny sa dramaticky zmenila od spustenia bitcoinového blockchainu v roku 2009. Prvá kryptomenová burza – dnes už neexistujúca, uvedená na trh v roku 2010 BitcoinMarket.com – uvedená na trh v roku 2010, nasledovaná dnes neslávne známou Mt. Obchodná platforma Gox.

Ekosystém obchodovania s kryptomenami sa vyvinul z prevažne neregulovaného „divokého západu“, na ktorom mohol ktokoľvek obchodovať s kryptomenami bez poskytovania informácií o totožnosti na vysoko regulovaný finančný trh, na ktorý dohliadajú požiadavky KYC a AML pre väčšinu významných búrz..

Zatiaľ čo zvýšený dohľad umožnil kryptoburzám ponúknuť vyššiu úroveň bezpečnosti a spoľahlivosti, prísne regulačné požiadavky ustanovili zlomený obchodný ekosystém, v ktorom je dostupnosť búrz rozdelená podľa geografického umiestnenia a jurisdikcie.

V súčasnosti existujú stovky búrz s kryptomenami online – výber tej správnej znamená starostlivé vyváženie rôznych faktorov, ako sú spoľahlivosť, bezpečnosť, história, štruktúra poplatkov a podporované kryptomeny.. 

Ak hľadáte prehľad najlepších globálnych búrz s kryptomenami, pozrite si nášho sprievodcu, ktorý podrobne popisuje Najlepšie kryptoburzy v roku 2020. Ak máte sídlo v USA, čítajte ďalej – najlepšie burzy kryptomien pre obchodníkov so sídlom v USA sa trochu líšia.

Prečo v Spojených štátoch nie sú k dispozícii niektoré kryptomeny?

USA kladú na kryptoburzy značný regulačný stres, čo môže obchodníkom s kryptomenami v USA sťažiť identifikáciu obchodných platforiem vhodných pre ich potreby. Burzy kryptomeny, ktoré fungujú v Spojených štátoch, podliehajú regulácii zo strany Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC), ktorá presadzuje rôzne programy a požiadavky zamerané proti praniu špinavých peňazí, FinCEN nariadenia, ako aj ďalšie pravidlá a nariadenia rôznych vládnych agentúr.

Burzy kryptomeny, ktoré fungujú napríklad v štáte New York, sa považujú za služby prevodu peňazí – čo núti burzy, ktoré pôsobia v tomto regióne, získať osobitné licencie. Mnohé kryptoburzy, ktoré umožňujú používateľom obchodovať s kryptomenami, ktoré sú podľa federálnych amerických zákonov o cenných papieroch definované ako cenné papiere, musia tiež zabezpečiť, aby vyhovovali rôznym požiadavkám SEC.

Regulácia kryptomeny v Spojených štátoch vytvorila trhový ekosystém, v ktorom obchodníci so sídlom v USA nie sú schopní obchodovať alebo sa registrovať na niektorých významných kryptoburzách, alebo musia využívať vyhradené americké burzy. Spoločnosť Binance napríklad prevádzkuje a vyhradená výmena špeciálne pre používateľov so sídlom v USA.

Určenie, ktoré burzy v súlade s reguláciou v USA ponúkajú najvyššiu úroveň bezpečnosti, služieb a konkurenčných poplatkov, môže byť zložitý a časovo náročný proces. Tento článok predstaví 5 najlepších búrz s kryptomenami pre kryptoobchodníkov a investorov so sídlom v USA. 

Čo treba brať do úvahy pri výbere krypto burzy v USA

Pri výbere správnej kryptoburzy je potrebné brať do úvahy niekoľko štandardných faktorov, ako napríklad úroveň identifikačnej dokumentácie potrebnej na prihlásenie, obchodné limity, podpora meny a poplatky za obchodovanie..

Výber správnej kryptoburzy, ak má sídlo v Spojených štátoch, však kladie na obchodníkov niekoľko ďalších požiadaviek. Okrem kontroly štruktúr poplatkov, zabezpečenia a spôsobov vkladu alebo výberu je nevyhnutné zabezpečiť, aby burza mohla vo vašej jurisdikcii legálne fungovať..

Pri hodnotení kryptoburzy vyhovujúcej USA je dôležité posúdiť nasledujúce faktory:

Súlad s predpismi


Obchodovanie s kryptomenou v Spojených štátoch znamená obchodovanie na burze, ktorá je v súlade s americkou reguláciou kryptomeny

Požiadavky na ID

Mnoho búrz kryptomien prístupných v USA bude vyžadovať viac identifikačnej dokumentácie ako ich medzinárodné náprotivky, napríklad doklad o adrese.

Podpora meny Fiat

Existujú niektoré kryptomeny, ktoré neponúkajú podporu fiat mien, čo môže minimalizovať množstvo údajov o totožnosti potrebných na vytvorenie účtu. Ak plánujete obchodovanie s kryptomenou za USD, je nevyhnutné zabezpečiť, aby burza, ktorú používate, ponúka podporu fiat USD.

Obchodné limity

Niektoré kryptoburzy, ktoré sú k dispozícii v Spojených štátoch, obmedzujú množstvo kryptomeny, ktorú je možné kúpiť alebo s ňou obchodovať za jeden deň..

Obchodné páry

Ak chcete obchodovať s konkrétnou kryptomenou, je lepšie pred registráciou skontrolovať, či burza podporuje kryptomenu, s ktorou chcete obchodovať. Niektoré americké burzy, napríklad Gemini, nepodporujú toľko rôznych kryptomien ako hlavné medzinárodné burzy.

Hacky a bezpečnosť

Hackeri sa často zameriavajú na kryptomenové burzy a rovnako aj na obchodníkov. Je dôležité zabezpečiť, aby vaša burza mala dobré výsledky v oblasti zabezpečenia a ponúkala silné bezpečnostné funkcie, ako je dvojfaktorová autentifikácia.

Čo sú najlepšie kryptoburzy v Spojených štátoch?

Nasledujúcich 5 kryptobúrz ponúka pre dnešných amerických kryptoobchodníkov najlepšie zabezpečenie, poplatky a obchodné páry:

Kryptoburza Coinbase USA

1. Coinbase

Coinbase je najpopulárnejšia a najúspešnejšia burza s kryptomenami so sídlom v Spojených štátoch a ponúka užívateľsky veľmi príjemné používateľské rozhranie a obchodné skúsenosti. Spoločnosť Coinbase, ktorá bola založená v roku 2014 a sídli v San Franciscu, je skvelou voľbou pre nových obchodníkov aj profesionálnych investorov.

Používatelia Coinbase môžu prepínať medzi jednoduchým rozhraním sprostredkovania kryptomeny so zjednodušenými ovládacími prvkami obchodovania alebo rozhraním Coinbase Pro bohatým na funkcie, ktoré je ideálne pre zložitejšie obchodné požiadavky. Na platformu Coinbase sa dá dostať cez webové rozhranie alebo špeciálnu aplikáciu pre smartphone a ponúka robustné bezpečnostné prvky.

Dôležité je, že Coinbase nikdy neutrpel veľkým hackerom v kryptomene a má silné bezpečnostné záznamy. Okrem ochrany finančných prostriedkov používateľov Coinbase aktívne bráni používateľom v odosielaní kryptomeny na známe podvodné adresy, čím poskytuje novším obchodníkom ďalšiu vrstvu ochrany. Fondy držané na Coinbase sú poistené FDIC, čo znamená, že fiat mena vložená na platforme Coinbase obyvateľmi Spojených štátov je poistená až do výšky 250 000 dolárov.

ID požiadavky

Obyvatelia USA budú musieť pri overovaní účtu na serveri Coinbase okrem selfie obrázka poskytnúť aj platný vládou vydaný preukaz totožnosti.

Obchodné limity

Coinbase umožňuje obyvateľom USA obchodovať s neobmedzeným množstvom kryptomeny každý deň, výbery však vo väčšine prípadov obmedzuje na 25 000 dolárov denne.

Poplatky za obchodovanie

Spoločnosť Coinbase dnes neponúka najkonkurenčnejšie poplatky na trhu, s poplatkami za prijatie medzi 0,05% a 0,25% a poplatkami za tvorbu od 0% do 0,15%. Relatívne štandardné poplatky sú však vyvážené vysokou úrovňou bezpečnosti a služieb zákazníkom.

Podpora meny Fiat

Coinbase podporuje vklady v USD a rôznych ďalších fiat menách.

Záloha & metódy výberu

Vklady a výbery je možné uskutočňovať prostredníctvom ACH. Za nákupy kreditnou alebo debetnou kartou sa účtuje ďalší poplatok 3,99%, za výber bankovým prevodom poplatok 10 dolárov.

Podporované kryptomeny

Coinbase podporuje rozmanitú škálu viac ako 39 kryptomien vrátane BTC, ETH, DASH, EOS, LINK, XRP a mnohých ďalších. Tether však Coinbase nepodporuje – používateľom amerických Coinbase je namiesto toho poskytnutý USDC ako stabilizovaný dolár viazaný na USD.

Binance USA

2. Binance.US

Binance je oddaný Americká verzia aplikácie Binance, jedna z najpopulárnejších a najbežnejšie používaných kryptomenových búrz na svete. Americká platforma Binance bola uvedená na trh za účelom splnenia konkrétnych regulačných požiadaviek USA na burzy kryptomien a rovnako ako Coinbase sídli v San Franciscu.. 

Americká platforma Binance začala fungovať v septembri 2019 a je zodpovedná za zhruba 15 percent globálneho prenosu spoločnosti Binance. Zásadným rozdielom medzi spoločnosťou Binance USA a globálnou výmennou platformou Binance je počet dostupných kryptoaktív – Binance USA filtruje kryptoaktíva podľa kritérií, ktoré hodnotia právne požiadavky na devízové ​​operácie v Spojených štátoch, a kvantitatívnych štandardov, ktoré znižujú celkový objem aktív s ktorými sa dá obchodovať na Binance USA.

Napriek relatívne obmedzenému výberu kryptoaktív, ktoré sú k dispozícii na Binance USA, sa rozhranie Binance UI do veľkej miery nemení, takže je ideálne pre profesionálnych obchodníkov a kryptoinvestorov, ktorí hľadajú zložitejšie obchodné nástroje. Je však dôležité poznamenať, že Binance USA v súčasnosti nie je k dispozícii pre amerických obchodníkov so sídlom v New Yorku.

ID požiadavky

Rovnako ako Coinbase, aj spoločnosť Binance USA požaduje na účely overenia účtu vládou vydaný preukaz totožnosti a obrázok selfie. 

Obchodné limity

Binance nepresadzuje prísne obchodné limity, ale zavádza progresívny systém limitov vkladov a výberov pre obyvateľov USA. Používatelia spoločnosti Binance v USA môžu vkladať alebo vyberať až 5 000 USD, čo sa pri následných vkladoch alebo výberoch zvyšuje až na 30 000 USD a vyššie.

Poplatky za obchodovanie

Binance ponúka poplatky za spotové obchodovanie vo výške 0,1% s 0,5% poplatkami za okamžitý nákup / predaj. Poplatky za obchodovanie sú určené na základe 30-denného objemu obchodovania, pričom obchodníci s vyšším objemom ťažia z nižších poplatkov.

Podpora meny Fiat

Binance USA umožňuje vklady a výbery v USD.

Záloha & metódy výberu

Binance USA podporuje vklady alebo výbery prostredníctvom ACH

Podporované kryptomeny

Binacne USA ponúka obmedzenú podporu pre kryptomeny, ktoré zahŕňajú BTC, ETH, XRP, BCH, LTC, BNB a USDT.

CEX.io kryptoburza USA

3. CEX.io

CEX.io je relatívne novým prírastkom do zoznamu kryptomenových búrz vyhovujúcich USA a nedávno v roku 2019 získal licenciu na prevod peňazí v deviatich štátoch po celých Spojených štátoch. Nové licencovanie platformy rozšírilo dosah portálu CEX.io, ktorý bol predtým obmedzený na štáty, v ktorých sú peniaze licencia vysielača sa nevyžaduje.

Burza CEX.io je teraz k dispozícii obyvateľom USA v 28 štátoch. Spoločnosť CEX.io, ktorá bola založená v Londýne v roku 2014, pôvodne začala pôsobiť ako poskytovateľ cloudovej ťažby, krátko nato sa však obrátila na burzu kryptomien. CEX.io ponúka obchodníkom v USA rozmanité spektrum kryptomien, ktoré zahŕňajú hlavné kryptoaktíva ako Bitcoin, Ethereum a Ripple, ako aj aktíva s menšou kapitalizáciou ako Matic, Ontology a Cosmos.

Rovnako ako Coinbase, aj CEX.io ponúka dve rôzne obchodné platformy zamerané na začiatočníkov a profesionálnych obchodníkov. Príležitostní alebo občasní investori majú prístup k sprostredkovateľskej službe CEX.io, ktorá zjednodušuje nákup kryptomeny, zatiaľ čo profesionálni obchodníci ťažia z robustného obchodného rozhrania bohatého na funkcie.

ID požiadavky

CEX.io oddeľuje používateľov na základe úrovne overenia. Základné overenie vyžaduje overenie totožnosti vydané vládou, zatiaľ čo vyššie úrovne vyžadujú overenie adresy.

Obchodné limity

Základné overené účty môžu denne nakupovať alebo vyberať kryptomeny v hodnote až 1 000 dolárov. Účty s overenou adresou môžu každý deň nakupovať kryptomenu v hodnote až 10 000 dolárov a vyberať až 50 000 dolárov,

Poplatky za obchodovanie

Poplatky za obchodovanie na serveri CEX.io fungujú na modeli tvorcu / príjemcu, pričom poplatky sa pohybujú medzi 0,16 a 0,25 percenta. Financovanie SEPA si účtuje poplatok 2,99 percenta, zatiaľ čo poplatky za výber sú spojené s poplatkom za ďalšie 3 percentá okrem poplatku za službu vo výške 25 dolárov v závislosti od použitej metódy výberu.

Podpora meny Fiat

CEX.io podporuje USD, EUR, GBP a RUB. Obchodníci so sídlom v USA sú automaticky zaregistrovaní s USD ako predvolenou menou účtu.  

Záloha & metódy výberu

CEX.io umožňuje obchodníkom so sídlom v USA vkladať a vyberať prostredníctvom prevodov ACH, ako aj SWIFT. Výbery alebo vklady v EUR je možné realizovať prostredníctvom SEPA prevodov.

Podporované kryptomeny

CEX.io ponúka zákazníkom so sídlom v USA relatívne široký výber kryptomien a poskytuje silnú likviditu pre BTC, ETH, Ripple, DASH, LINK a Litecoin.

Americká burza Gemini

4. Blíženci

Blíženci je jednou z mála búrz so sídlom v USA, ktoré sú plne v súlade s právnymi predpismi štátu NY, a sídli v NYC. Gemini, ktorá bola uvedená na trh bratmi Winklevossovými v roku 2014, je vysoko regulovaná platforma na výmenu kryptomien, ktorá úzko spolupracuje s regulačnými orgánmi s cieľom zabezpečiť súlad – čo môže proces overovania Gemini trochu skomplikovať.

Všetky vklady v USD uskutočnené v spoločnosti Gemini sú poistené na FDIC, čo z Gemini robí atraktívnu možnosť pre veľkých obchodníkov s kryptomenami a inštitucionálnych obchodníkov. Gemini je v súčasnosti správcom viac ako 1 percenta z celkového objemu bitcoinov na svete a podlieha newyorskému bankovému zákonu, čo z neho robí najbezpečnejšiu voľbu pre kryptoobchodníkov so sídlom v USA..

ID požiadavky

Spoločnosť Gemini presadzuje prísne požiadavky na overenie totožnosti, vyžaduje vládny preukaz totožnosti s fotografiou, overenie adresy s účtom za energie starším ako 90 dní a obrázok selfie.

Obchodné limity

Gemini neukladá obchodné limity, ale obmedzuje množstvo kryptomeny, ktorú je možné kúpiť kreditnou alebo debetnou kartou, na 500 dolárov za deň. Pre overených používateľov neexistujú žiadne obmedzenia týkajúce sa bankových prevodov alebo transakcií digitálnych aktív.

Poplatky za obchodovanie

Gemini funguje na štruktúre poplatkov pre výrobcov a príjemcov, ktorá začína na 0,25%. 

Podpora meny Fiat

Gemini podporuje USD, okrem HKD, CAD a AUD.

Záloha & metódy výberu

Gemini podporuje miestne bankové prevody v USA, ako aj bankové prevody a nákupy kreditnými / debetnými kartami.

Podporované kryptomeny

Gemini ponúka pôsobivý rozsah obchodných párov 26 USD, ktoré zahŕňajú BTC, ETH, LTC, BCH, ZEC, LINK, OXT a DAI.

Kraken výmena za USA

5. Kraken

Kraken je jednou z najdlhšie fungujúcich búrz kryptomien poskytujúcich služby USA a ponúka relatívne priamy prístup k obchodovaniu s kryptomenami. Na rozdiel od Coinbase sa Kraken primárne zameriava na skúsených kryptoobchodníkov a ponúka komplexné obchodné služby, ako napríklad obchodovanie s maržou.

Prístup k platforme Kraken je možný iba cez web, mobilná aplikácia je však aktívne vyvíjaná a v súčasnosti sa testuje v Nemecku, Španielsku a Holandsku. Kraken je prístupný vo všetkých štátoch USA okrem štátov Washington a New York.

Služby poskytované obchodníkom z USA spoločnosťou Kraken zahŕňajú všetky možnosti obchodovania, ktoré majú k dispozícii medzinárodní obchodníci, s výnimkou obchodných párov EUR alebo vkladov pre obyvateľov New Hampshire alebo Texasu..  

ID požiadavky

Spoločnosť Kraken vyžaduje od obchodníkov so sídlom v USA overené ID a adresu.

Obchodné limity

Kraken počíta limity pre obchodovanie a výber na základe úrovne overenia – denné limity pre výbery kryptomien začínajú na 5 000 USD až do 10 miliónov USD za deň v závislosti od objemu obchodu a úrovne overenia. 

Poplatky za obchodovanie

Poplatky za obchodovanie v Krakene sa pohybujú medzi 0,14% a 0,26% pre obchodníkov s mesačným objemom obchodu menej ako 100 000 dolárov. 

Podpora meny Fiat

Kraken podporuje vklady a výbery v USD pre overených používateľov, okrem EUR, CAD, AUD, GBP, CHF a JPY.

Záloha & metóda výberu

Kraken ponúka obchodníkom so sídlom v USA širokú škálu možností výberu, vrátane FedWire a SWIFT. 

Podporované kryptomeny

Kraken ponúka rozsiahlu podporu pre rôzne kryptomeny a uvádza zoznam hlavných kryptomien, ako sú BTC, ETH a XRP, a kryptomeny s menšou kapitalizáciou, ako sú ADA, LINK, REP, DAI a FIL.

Kľúčové jedlá

Vyvíjajúci sa ekosystém regulácie kryptomeny v Spojených štátoch vytvoril trh, na ktorom sú obchodníkom v USA poskytované výhody a zabezpečenie, ktoré nie sú k dispozícii v iných krajinách – napríklad poistenie FDIC pre vklady v USD – s nevýhodou ďalších požiadaviek na overenie totožnosti..

Pri výbere najlepšej kryptomenovej burzy pre zákazníkov z USA je dôležité pracovať s burzou, ktorá je plne v súlade s predpismi o kryptomene vo vašom konkrétnom štáte.. 

Softvér na šifrovanie daní

Softvér na zdanenie kryptomeny

IRS berie dodržiavanie daní z kryptomien vážne a väčšinu hlavných búrz kryptomeny so sídlom v USA poslať 1099 na IRS aby zaistili, že všetci ich obchodníci s kryptomenami v USA budú plniť svoje daňové povinnosti. Aby ste splnili svoje požiadavky na daňové vykazovanie ako kryptoobchodník alebo investor so sídlom v USA, je dôležité viesť podrobný protokol o všetkých krypto transakciách, pretože každý obchod je možnou zdaniteľnou udalosťou..

CryptoTrader.Tax je popredná softvérová platforma pre daň z kryptomien, ktorá zjednodušuje proces zhromažďovania informácií o kryptoobchode pre daňové výkazníctvo, čo uľahčuje rýchly import celej histórie obchodovania z búrz s jednoduchou integráciou. 

Vďaka priamej integrácii so všetkými hlavnými burzami CryptoTrader.Tax automaticky generuje vaše potrebné daňové formuláre z vašej aktivity investovania do kryptomeny niekoľkými jednoduchými kliknutiami, čím sa zníži trenie správcu a zabezpečí sa presné vykonávanie správ o kryptomene.

Môžete sa dozvedieť viac o ako tu funguje CryptoTrader.Tax, alebo si môžete prečítať viac o ako tu fungujú dane z kryptomeny

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map