Súkromné ​​kľúče, frázy obnovenia, žiadne spôsoby riešenia sporov – ukladanie a správa vašej kryptomeny môžu byť neuveriteľne mätúce. Toto sa zhorší iba vtedy, keď vezmete do úvahy, aké cenné je vaše krypto v priebehu času a skutočnosť, že transakcie sú nezvratné. Táto rýchla aktualizácia najlepších miest na uloženie kryptomeny vysvetľuje všetko, čo potrebujete vedieť, a je vhodná pre začiatočníkov i veteránov..

Výmeny (najmenej zabezpečené)

Udržujte svoju kryptomenu zapnutú špičkové kryptoburzové služby, ako napr Coinbase, Binance, a ďalšie, je nevyhnutným zlom, ak aktívne obchodujete. Problém búrz je, že kryptomenu držia za všetkých svojich používateľov. Preto sa stávajú obrovským honeypotom pre hackerov, ktorým sa snažia preniknúť.

Napríklad v roku 2019 bola Binance, ktorá je najväčšou svetovou burzou podľa objemu obchodov, napadnutá za 7 000 bitcoinov (asi 40 miliónov dolárov v tom čase). Našťastie mal Binance dostatok finančných prostriedkov na pokrytie svojich strát, ale nie každá výmena mala také šťastie. Populárny web s bitcoinmi Nakúpte bitcoiny po celom svete poznamenáva, že iba v roku 2019 hackeri na burze utiekli s 283 miliónmi dolárov v kryptomene.

Ak je udržiavanie kryptomeny na burzách na obchodovanie nevyhnutnosťou, zvážte iba ponechanie toho, čo potrebujete na obchodovanie na burzách, a nič viac.

Ďalšou možnosťou je zvážiť decentralizované burzy (DEXes), ktoré nevyžadujú, aby ste sa vzdali kontroly nad svojimi súkromnými kľúčmi. Zatiaľ čo DEXes čaká ešte dlhá cesta, kým sa vyrovnajú centralizovaným burzám (CEXes), čo sa týka vecí ako likvidita a rýchlosť, v posledných rokoch prešli dlhou cestou. Niektoré, ktoré môžete zvážiť, zahŕňajú KyberSwap (zamieňajte tokeny Ethereum a ERC20), dYdX (Obchodovanie s ETH maržou) a Synthetix (Deriváty ETH).

Miesto na uloženie kryptomeny Obrázok: © KyberSwap

KyberSwap ponúka jednoduchý spôsob výmeny ethereum tokenov bez toho, aby ste sa vzdali kontroly nad svojim kryptom.

Softvérové ​​peňaženky (trochu bezpečné)

Softvérové ​​peňaženky pre počítače a mobilné zariadenia sú ďalšou možnosťou na uloženie vašich kryptomien. Aj keď sa nemusíte obávať hacknutia burzy, úniku peňazí alebo iného nesprávneho riadenia kryptomeny, softvérové ​​peňaženky sú rovnako bezpečné ako vaše zariadenie.

Pre mnohých ľudí môžu byť výmeny skutočne bezpečnejšie ako ich stolové alebo mobilné zariadenie. Ak však dodržiavate najlepšie bezpečnostné postupy a ukladáte akékoľvek súkromné ​​kľúče a frázy obnovy offline, softvérové ​​peňaženky sú lepšie ako výmeny – aspoň za menšie množstvo kryptomeny. V prípade väčšieho množstva zvážte hardvérovú peňaženku (popisovaná v nasledujúcej časti)..


Niektoré populárne softvérové ​​peňaženky zahŕňajú Exodus, Jaxx Liberty, a Atómová peňaženka. Uvedené peňaženky vám tiež umožňujú výmenu aktív priamo z vašej peňaženky. Hoci sú poplatky zvyčajne vyššie ako pri centralizovaných zmenárenských službách.

Peňaženka Exodus Obrazový kredit: Exodus

Niektoré softvérové ​​peňaženky ako Exodus vám umožňujú obchodovať s majetkom priamo z vašej peňaženky.

Hardvérové ​​peňaženky (najbezpečnejšie)

Hardvérové ​​peňaženky sa považujú za najbezpečnejší spôsob ukladania vašich kryptomien. Je to preto, že vaše súkromné ​​kľúče, ktoré umožňujú utrácanie vašich kryptomien, fyzicky nemôžu opustiť zariadenie hardvérovej peňaženky kvôli tomu, ako sú hardvérové ​​peňaženky navrhnuté. Okrem toho musíte tiež potvrdiť transakcie na zariadení, čím získate druhú vrstvu ochrany pred prenosom transakcií do blockchainu..

Nevýhodou hardvérových peňaženiek je, že sú lepšie na dlhodobé držanie ako aktívne obchodovanie. Pokiaľ nepoužívate svoju hardvérovú peňaženku so zmenárňou (zvyčajne iba DEXes) alebo s inou službou, ktorá umožňuje obchodovanie s hardvérovou peňaženkou, pred obchodovaním budete musieť najskôr previesť aktíva z hardvérovej peňaženky inde.

Ďalším negatívom je, že hardvérové ​​peňaženky stoja peniaze. Ak však hodnota vášho majetku presiahne 55 dolárov (cena vstupného modelu hardvérovej peňaženky Trezor One), je hardvérová peňaženka hodnou investíciou na ochranu vašich finančných prostriedkov.

Trezor waller Kredit na obrázok: BoxMiningFrom  

Zľava zľava doprava: Trezor One, Trezor Model T, Ledger Nano S, Ledger Nano X. Trezor a Hlavná kniha sú 2 najobľúbenejšie hardvérové ​​peňaženky. Vľavo hore je KeepKey, ďalšia hardvérová peňaženka, ktorá je populárna, ale nie taká populárna ako Trezor alebo Ledger.

Bonusový tip: Peňaženky s viacerými podpismi

Ďalším spôsobom, ako uložiť svoju kryptomenu, je multisignature peňaženka. Ako naznačuje názov, peňaženky s viacerými podpismi vyžadujú na schválenie transakcií viac ako 1 podpis.

Napríklad, ak ste s obchodným partnerom spravovali niektoré krypto fondy spoločne, môžete vytvoriť multisignatívnu peňaženku, ktorá vyžaduje, aby transakcie prešli 2/2 transakciami..

Hlavnou nevýhodou viacpodpisových peňaženiek je to, že sú rozhodne nepohodlné a neboli by vhodné na aktívne každodenné použitie. Vhodnejším prípadom použitia by bolo niečo ako pokladničný fond, ktorý vyžadoval od viacerých transakcií podpis transakcií.

Medzi obľúbené peňaženky s viacerými podpismi patria Electrum a Zbrojnica

multisig peňaženka Obrazový kredit: Saleem Rashid

Spoločnosť Electrum vám umožňuje vytvárať viac podpisové peňaženky pomocou hardvérových peňaženiek ako rovnakých podpisov.

Záver

Správne uloženie vašej kryptomeny môže byť mimoriadne cudzí pojem, ak vezmeme do úvahy, že musíte úplne prehodnotiť, ako nakladáte so svojimi peniazmi. Dúfajme, že tento rýchly sprievodca vyplnil niektoré medzery v znalostiach alebo vám poskytoval rýchle informácie o osvedčených postupoch.

O autorovi: Exodus je popredná svetová krypto peňaženka s viac ako 4 miliónmi stiahnutí a podporuje integráciu stolových, mobilných a hardvérových peňaženiek.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector