Podáva Coinbase správy IRS?

V roku 2019 IRS objasnilo, že z presadzovania dane z kryptomien robia prioritu. Agentúra pre výber daní rozposlaná cez 10 000 varovných a akčných listov skorým zákazníkom Coinbase, ktorí mohli alebo nemuseli presne zapisovať svoje kryptové zisky a straty na svojich daniach. Tieto kroky regulačných orgánov sa mnohých jednotlivcov z USA pýtajú, ako si je IRS vedomý svojich transakcií s kryptomenami, a nakoniec si kladú otázku: Podáva Coinbase správu IRS?

Daňové dôsledky kryptomeny

Ako sme už veľmi podrobne prediskutovali v našom Kompletný sprievodca po daniach z kryptomeny, kryptomena sa z daňových dôvodov považuje za majetok. To znamená, že pre kryptomenu platia pravidlá vykazovania kapitálových ziskov a strát podobne, ako platia pre akcie (iná forma majetku).

Napríklad, ak ste kúpili 0,1 BTC za 1 000 dolárov a potom ste ho o dva mesiace predali za 2 000 dolárov, máte kapitálový zisk 1 000 dolárov. Tento zisk je formou príjmu. Tento zisk nahlásite vo svojom daňovom priznaní a podľa toho, do akej daňovej skupiny spadáte, zaplatíte určité percento dane zo zisku. Sadzby kolíšu na základe vášho daňového pásma a podľa toho, či išlo o krátkodobý vs. dlhodobý zisk. To platí pre všetky kryptomeny.

Podáva Coinbase správy IRS?

Skrátka záleží.

Coinbase pošle určitú čiastku 1099 vám (vlastníkovi účtu) aj úradu IRS, ak spĺňate určité kvalifikačné faktory.

1099-K

Ako je podrobne uvedené na ich stránka daňových zdrojov, budete mať nárok na získanie 1099 K, ak:

  1. Ste zákazníkom Coinbase Pro alebo Coinbase Prime
  2. Vykonali ste 200 alebo viac obchodov, ktorých celková hodnota je rovná alebo vyššia ako 20 000 $ * (ALEBO ste dosiahli prahové hodnoty pre vykazovanie vo svojom štáte 1099 K))
  3. Podlieha vám americkým daniam


Ak spĺňate všetky tieto tri požiadavky, zašle vám Coinbase A IRS kópiu 1099-K. 

POZNÁMKA – 1099-K hlási vaše hrubé výnosy z transakcií z Coinbase. Nehlási vaše zisky a straty. 1099-K nie je dokument, ktorý používate na vykazovanie svojich krypto daní. Dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o svojom 1099-K od spoločnosti Coinbase tu.

1099-MISC

Formulár 1099-MISC dostanete, ak:

  1. Ste zákazníkom Coinbase.com
  2. Prijaté 600 alebo viac dolárov v kryptomene od Coinbase Earn, USDC Rewards a / alebo Stakes v roku 2019
  3. Podliehajú americkým daniam

Ak splníte každé z týchto troch kritérií, bude vám aj IRS zaslaná kópia vášho 1099-MISC.

1099-MISC podrobne uvádza výšku príjmu, ktorý ste zarobili na Coinbase. Tento príjem je potrebné vykázať na vašich daniach.

Podáva Coinbase správy IRS

Aký je účel týchto 1099?

1099 informačných správ existuje už dlho a nie je prekvapením, že čoraz viac búrz s kryptomenami začína obsahovať 1099 informačných správ. V súčasnosti existuje presne 20 rôznych typov 1099 (1099-K, 1099-MISC, 1099-B, 1099-DIV atď.). Každý z nich slúži rovnakému všeobecnému účelu: poskytovať úradu Internal Revenue Service (IRS) informácie o určitých druhoch príjmu zo zdrojov, ktoré nesúvisia so zamestnaním..

Inými slovami, 1099 sa pošle za účelom správy o príjmoch, ktoré ste dostali, ale neboli od zamestnávateľa. 

V USA je príjem zdaniteľný. Bohužiaľ, neexistuje spôsob, ako to obísť …

Príjem, ktorý získate investovaním do kryptomeny, sa nijako nelíši a týchto 1099 rokov poskytuje tieto príjmy záznamom vy aj IRS. Ak IRS dostane 1099 podrobných príjmov, ktoré ste neuviedli vo svojich daniach, je automaticky nahlásený.

Ale povedali ste, že 1099-K je na daňové správy zbytočné, však?

To je správne. 

A nebojte sa, sme rovnako frustrovaní ako vy.

1099-K je mimoriadne zavádzajúca forma, ktorú burzy s kryptomenami zasielajú, aby pokryli svoje základne z hľadiska regulácie a zodpovednosti. Nešťastné je, že 1099-K neposkytuje žiadne informácie o vašich ziskoch a stratách (čo je vlastne to, čo je potrebné vykazovať z pohľadu daňových poplatníkov).

Ak chcete správne nahlásiť svoje krypto dane, musíte vyplniť Formulár 8949. Môžete si prečítať náš blogový príspevok podrobne ako nahlásiť krypto na daniach pre podrobný postup tohto procesu.

Stále zmätení? Žiaden problém. Náš tím tu CryptoTrader.Tax celú túto vec s kryptotermou robí už dlho. Príliš dlho … Radi odpovieme na všetky vaše otázky týkajúce sa daní z kryptomien! Stačí, keď nám pošlete rozhovor v našej miniaplikácii živého rozhovoru v pravom dolnom rohu.

Coinbase IRS

Softvér na zdanenie kryptomeny

Softvér na zdanenie kryptomeny ako CryptoTrader.Tax je od základu postavený na automatizáciu celého procesu vykazovania daní z kryptomeny. Ľahko sa používa a pripája sa priamo k vášmu TurboTax účet.

Zaregistrujte sa zadarmo na účet, importujte všetky svoje historické obchody a transakcie a kliknutím na tlačidlo vygenerujte vyplnené daňové formuláre ako 8949. Celý proces vám bude trvať asi 15 minút. Zistite, ako to funguje správne tu.

Na záver

Áno, Coinbase hlási vašu kryptoaktivitu do IRS, ak spĺňate určité kritériá. Je veľmi dôležité si uvedomiť, že aj keď nedostanete 1099, stále ste povinní na svojich daniach vykázať všetky svoje príjmy z kryptomeny. V opačnom prípade by sa to v očiach IRS považovalo za daňový podvod.

Ak máte otázky, na ktoré vám môže náš tím odpovedať, neváhajte nás kontaktovať!

‍Tento príspevok slúži iba na informačné účely a nemal by sa vykladať ako daňové alebo investičné poradenstvo. Prosím, hovorte so svojimi odborník na krypto dane, CPA alebo daňový právnik, ako by ste mali zaobchádzať so zdaňovaním digitálnych mien.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map