Prvýkrát od roku 2014 vydal IRS nové usmernenie k dani z kryptomeny v podobe kompletného dokumentu kryptomena – najčastejšie otázky a oficiálne výnosové rozhodnutie: 2019-24. Toto nové usmernenie legitimizuje mnohé z predpokladov, ktoré predtým vytvorili popredné kryptodaňové spoločnosti a daňoví odborníci v odbore. Usmernenie tiež poskytuje jasnosť v niektorých šedých zónach vo svete kryptomeny vrátane daňového zaobchádzania s vidličkami & airdrops, metódy povolených nákladov a rozhodnutia o prevodoch kryptomeny.

Poznámka – prehľad zdanenia kryptomeny a spôsobu zdanenia kryptomeny poskytujeme v našom blogovom príspevku: Kompletný sprievodca po daniach z kryptomeny. Môže byť užitočné prečítať si to skôr, ako budete pokračovať.

Nové usmernenie pre kryptografické dane IRS

Hlavné objasnenia a kroky vyplývajúce z nových usmernení IRS sú uvedené nižšie.

Kryptomena Hard Forks

Ak určitá kryptomena, ktorú držíte, prechádza a tvrdá vidlička ktorá „nastane, keď kryptomena podstúpi zmenu protokolu, ktorá vedie k trvalému odklonu od staršej distribuovanej knihy“, nová vidlicová kryptomena, ktorú dostanete, je zdanená ako príjem. Váš základ nákladov v novo prijatej kryptomene sa stane príjmom, ktorý ste uznali.

Napríklad – ak ste v júli 2017 držali 2,5 bitcoinu a dostali ste 2,5 bitcoinovej hotovosti v dôsledku hard forku bitcoinovej hotovosti, uznáte túto prijatú 2,5 bitcoinovú hotovosť ako príjem v reálnej trhovej hodnote bitcoinovej hotovosti v čase bol prijatý. Ak by sa bitcoin cash v ten deň obchodoval za 500 dolárov za kus, vykázali by ste príjem vo výške 1 250 dolárov (500 dolárov * 2,5). Vaša základňa nákladov v tejto bitcoinovej hotovosti sa stáva 1 250 dolárov.

Ak ty nedostávať nové kryptomeny po hard forku, nebudete mať žiadny zdaniteľný príjem. Zdroj: A21, A22, A23, A24

Kryptomena Soft Forks

Soft fork pre kryptomenu „nevedie k vytvoreniu novej kryptomeny, čo znamená, že nemá za následok žiadny príjem.“ Takže ak vaša kryptomena prechádza zmenou protokolu, ale vytvorí novú kryptomenu – neuznávate žiadny príjem. Zdroj: A29

Kvapky vzduchu v kryptomene

Ak prijímate kryptomenu z výsadku („distribúcia kryptomeny na adresy distribuovanej hlavnej knihy viacerých daňových poplatníkov“), výnos z tejto prijatej kryptomeny vykážete v deň / čas, kedy bola prijatá. Výška vykázaného príjmu by sa mala určiť pomocou reálnej trhovej hodnoty kryptomeny v danom čase. 


Ak ty neurobil prijímať akékoľvek kryptomeny, keď došlo k udalosti výsadku, neuznávate príjem tak, ako ste to neurobili prijímať vlastníctvo.

Základ nákladov

Pred týmto novým usmernením nebolo jasné, ako majú daňoví poplatníci priradiť základ nákladov pre svoje aktíva v kryptomene. IRS túto tému novým rozhodnutím oficiálne objasnil.

Ako metódu účtovníctva pri obchodovaní s kryptoaktívami je možné použiť špecifickú identifikáciu. To znamená, že daňoví poplatníci si môžu vybrať, ktoré jednotky a množstvo kryptomeny v danom čase predávajú, pokiaľ ich môžu konkrétne identifikovať a podporiť nákladovú základňu jednotiek. 

Ak chcete konkrétne identifikovať jednotku kryptomeny, musíte uviesť nasledujúce informácie:

  1. Dátum a čas získania každej jednotky,
  2. Váš základ a spravodlivá trhová hodnota každej jednotky v čase, keď bola získaná,
  3. Dátum a čas predaja, výmeny, výmeny alebo inej likvidácie každej jednotky a
  4. Reálna trhová hodnota každej jednotky pri predaji, výmene alebo predaji a množstvo peňazí alebo hodnota majetku prijatého za každú jednotku

Ak nie ste schopní konkrétne identifikovať svoje kryptomeny, predvolene máte nastavenú hodnotu FIFO (first-in-out-out). Zdroj: A36, A38

Môžeš použiť CryptoTrader.Tax a konkrétne metódy výpočtu nákladov na identifikáciu, ako je LIFO, na výpočet vašich kryptových ziskov a strát. Máte tiež možnosť predvolene nastaviť FIFO v rámci spravodajskej platformy CryptoTrader.Tax.

Daňovníci sú povinní viesť záznamy, ktoré sú dostatočné na zistenie pozícií zaujatých k daňovým priznaniam. Preto je najlepšou praxou viesť záznamy dokumentujúce príjmy, predaje, výmeny alebo iné dispozície virtuálnej meny a reálnu trhovú hodnotu virtuálnej meny.. 

CryptoTrader.Tax pomáha svojim používateľom tým, že im kompletne poskytuje správne doklady o pozíciách, ktoré zastávajú pri svojom daňovom priznaní správa z revízneho záznamu. Táto správa dokumentuje všetky vzniknuté zdaniteľné udalosti a súvisiace transakčné podrobnosti. Tento audítorský záznam si môžete ponechať pre svoje potreby.

Prevody kryptomeny: nezdaniteľné udalosti

Aj keď to už bolo objasnené predtým, stojí za to to zopakovať a nové pokyny opakujú, že jednoduchý prevod kryptomeny z jednej platformy alebo z jednej peňaženky do druhej je NIE zdaniteľná udalosť.

„Ak prevádzate virtuálnu menu z peňaženky, adresy alebo účtu, ktorý patrí vám, do inej peňaženky, adresy alebo účtu, ktorý tiež patrí vám, potom je prevod nezdaniteľnou udalosťou, a to aj v prípade, že dostanete informačný výnos od výmena alebo platforma v dôsledku prevodu. “ Zdroj: A35

Takže aj keď dostanete a 1099-K z vašej kryptoburzy podrobne popisujúce vaše prevody, tieto udalosti nie sú zdaniteľné a neprispievajú k vašim kapitálovým ziskom alebo stratám. To je dobrá správa pre každého, kto dostal oznámenia 6174-A, 6173, CP2000, alebo iných 1099-K. 

Je to vlastne práve tento problém prevodov kryptomeny a s nimi spojených 1099-K, vďaka ktorým sa vaša daňová povinnosť zdá byť extrémne nafúknutá. Tento problém s daňou z kryptomeny sme nazvali tu v CryptoTrader. Daň a môžete si prečítať viac o tom, prečo burzy ako Coinbase nemôžu svojim používateľom poskytovať presné daňové informácie tu.

IRS Nové usmernenie k dani z kryptomeny

Softvér na zdanenie kryptomeny

Softvér na zdanenie kryptomeny ako CryptoTrader.Tax je zostavený tak, aby automatizoval celý proces vykazovania krypto daní, a všetky nové pokyny IRS sú už zabudované do nástroja na vykazovanie daní CryptoTrader.Tax. Môžete vygenerovať svoje požadované krypto daňové formuláre jednoduchým pripojením vašich búrz, importom vašich obchodov a generovaním prehľadov kliknutím na tlačidlo. 

Nové pokyny IRS pre kryptomeny

Jednoducho importovať tieto správy do TurboTaxu, pošlite ich svojmu účtovníkovi alebo si ich založte sami!

Na záver

Je skvelé vidieť, že IRS objasňuje zdaňovanie kryptomien a tým ďalej legitimizuje rastúci priemysel. Jasné pokyny regulačných orgánov nepochybne pomôžu pri lepšom prijatí na trh. Ak sú pravidlá jasné, všetci sa pri hraní cítia pohodlnejšie.

Máte nejaké otázky alebo pripomienky? Stačí nám poslať správu @CryptoTraderTax

Zrieknutie sa zodpovednosti – tento príspevok slúži iba na informačné účely a nemal by sa vykladať ako daňové alebo investičné poradenstvo. Prosím, hovorte so svojimi daňový expert, CPA alebo daňový právnik, ako by ste mali zaobchádzať so zdaňovaním digitálnych mien.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector